Twardość wody a włosy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-29, 06:28   #31
kjurak
Raczkowanie
 
Avatar kjurak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 41
GG do kjurak
Dot.: Włosy a woda z kranu

Cytat:
Napisane przez OhSpatium Pokaż wiadomość
@Kjurak: Kolor wody jest normalny, nie jest jakaś mętna. Używam jedwabiu lub odżywki Gliss Kur takiej żółtej w małych tubkach i nic nie pomaga. Ale spróbuję olejku rycynowego też właśnie mieszkam w akademiku..
Gadałam kiedyś z dziewczyną, która studiuje w Krakowie, tez mieszka w akademiku i też ma identyczny problem ;/ u niej tak samo pomogło tylko to, że po prostu się stamtąd wyniosła.. W ogóle woda w akademikach jest gorszej jakości, wiem to stąd, bo studiuję Inżynierię Środowiska i kiedyś badaliśmy odczynniki tej wody.. no nie wyszło najlepiej. Nic się nie zrobi. Za to ostatnio dowiedziałam się,że woda, która tam płynie, nie jest w ogóle filtrowana (miała lekko żółtawy odcień, co jest spowodowane korozją rur- czyli stary akademik..) Dużo Ci do końca studiów zostało?
kjurak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 11:59   #32
KiiNguuSIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 71
Dot.: Włosy a woda z kranu

A może do ostatniego płukanie wykonuj płukaną z octu jabłkowego....
KiiNguuSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 15:36   #33
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Włosy a woda z kranu

@Kjurak: w 2012 dopiero zaczęłam studiować

Właśnie zacznę je płukać octem jabłkowym albo po prostu wodą butelkowaną
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 16:53   #34
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Włosy a woda z kranu

Cytat:
Napisane przez OhSpatium Pokaż wiadomość
Witam
Otóż mam włosy bardzo długie, bo aż za pas. Od jakiegoś czasu końcówki mi się okropnie puszą i rozdwajają i są przesuszone, po prostu obrzydliwe. Mieszkam aktualnie w Lublinie, gdzie woda jest chlorowana, śmierdzi i jest tragiczna (skóra się po niej przesusza). Na święta przyjechałam do swojej małej miejscowości gdzie zapisałam się do fryzjera na obcięcie końcówek. Ale tutaj z kolei woda jest bardzo dobra i po umyciu włosów, nawet bez użycia odżywki końcówki są piękne i gładkie. Czy kondycja włosów zależy tak mocno od wody? czy w takim razie mam płukać je wodą z butelki gdy jestem w Lublinie? i czy iść do tego fryzjera?( boję się, że tak jak ostatnio obetnie mi połowę włosów bo myśli że jak długie, to nie będzie widać)
masz rację, woda w Lublinie jest tragiczna, zgadzam się z tobą. najbardziej to czuję właśnie przy myciu (paskudnie wysusza delikatną skórę) i herbacie (przy czarnej tego nie czuć aż tak bardzo, za to przy zielonej - dramat, jakby się piło wodę z basenu). tak obrzydliwie śmierdzi, że piję tylko z butelkowej (źródlana), albo z odstanej przez co najmniej kilkanaście godzin (wtedy chlor wyparowuje). bardzo dużo zależy od dzielnicy w której mieszkasz, nie w każdej jest tak samo. wiem że na osiedlu Maki jest ok.
z wysuszaniem skóry już się pogodziłam, marzy mi się filtr na kranie

końcówki to niech ci obcina koleżanka albo mama czy siostra. to nie jest żadna filozofia, nalezy tylko kupić dobre ostre nożyczki. a dzięki temu będziesz miała obcięte tyle ile chcesz
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2013-03-31 o 17:01
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:05   #35
kokila
Raczkowanie
 
Avatar kokila
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 282
Dot.: Twardość wody a włosy.

Pozwolę sobie odświeżyć, bo po co zakładać nowy.

Ja mam właśnie odwrotnie. Mieszkam w Lublinie, do tej pory mieszkałam w blokach. Woda dla moich włosów była cudowna, a na Czechowie to już w ogóle ideał- bardzo przetłuszczających się włosów nie musiałam myć tak często, jak do tej pory, nawet na 3 dzień po myciu były jeszcze w miarę.
Ostatnio jednak przeprowadziłam się do domku i tragedia. Woda jest za miękka, włosy kilka godzin po myciu nadają się tylko i wyłącznie do ponownego mycia. Nie wiem co robić, nie chcę się znowu przeprowadzać, ale też nie mogę wyglądać jak brudas. Co robić?
__________________
Where are we?
Far away.
From what?
Yesterday.
kokila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 17:01   #36
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Twardość wody a włosy.

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odświeżyć, bo po co zakładać nowy.

Ja mam właśnie odwrotnie. Mieszkam w Lublinie, do tej pory mieszkałam w blokach. Woda dla moich włosów była cudowna, a na Czechowie to już w ogóle ideał- bardzo przetłuszczających się włosów nie musiałam myć tak często, jak do tej pory, nawet na 3 dzień po myciu były jeszcze w miarę.
Ostatnio jednak przeprowadziłam się do domku i tragedia. Woda jest za miękka, włosy kilka godzin po myciu nadają się tylko i wyłącznie do ponownego mycia. Nie wiem co robić, nie chcę się znowu przeprowadzać, ale też nie mogę wyglądać jak brudas. Co robić?
A jesteś pewna, że woda w nowym miejscu rzeczywiście jest bardziej miękka?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 10:12   #37
kokila
Raczkowanie
 
Avatar kokila
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 282
Dot.: Twardość wody a włosy.

Tak.
__________________
Where are we?
Far away.
From what?
Yesterday.
kokila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 20:37   #38
Ahonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Twardość wody a włosy.

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odświeżyć, bo po co zakładać nowy.

Ja mam właśnie odwrotnie. Mieszkam w Lublinie, do tej pory mieszkałam w blokach. Woda dla moich włosów była cudowna, a na Czechowie to już w ogóle ideał- bardzo przetłuszczających się włosów nie musiałam myć tak często, jak do tej pory, nawet na 3 dzień po myciu były jeszcze w miarę.
Ostatnio jednak przeprowadziłam się do domku i tragedia. Woda jest za miękka, włosy kilka godzin po myciu nadają się tylko i wyłącznie do ponownego mycia. Nie wiem co robić, nie chcę się znowu przeprowadzać, ale też nie mogę wyglądać jak brudas. Co robić?
Uważam,że musisz zmienić kosmetyki, albo mniej ich nakładać. Ja nie mogłam spłukać szamponu i odżywki miękką wodą dopóki nie zadbałam o jakość włosów. Zmieniłam farbę, używam dobrej odżywki i jest lepiej. Przedtem nie mogłam ich rozczesać, skrzypiało po umyciu głowy bo zniszczone włosy chłonęły miękką wodę jak gąbka. Ryczałam po umyciu. Teraz jest lepiej. Ale jeżeli masz po krótkim czasie włosy jak smalec to po prostu nie spłukuje Ci woda kosmetyków z włosów. Takie jest moje zdanie.
Ahonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:30   #39
kokila
Raczkowanie
 
Avatar kokila
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 282
Dot.: Twardość wody a włosy.

Problem z szybkim przetłuszczaniem miałam zawsze, ale nie aż taki jak teraz.
Zawsze staram się nakładać jak najmniej szamponu i odżywek, niezależnie od wody, myję dwa razy i płuczę bardzo długo.
Ostatnio kupiłam szampon Siarkowa moc, który ma uregulować wydzielanie sebum i jest odrobinę lepiej, ale obawiam się, że na dłuższą metę może mi przesuszyć włosy. Póki co używam i zobaczę, efekty będą pewnie po ok. miesiącu stosowania.
A jakiej odżywki używasz? Może coś polecisz, co i mi podpasuje, warto spróbować. Ja ostatnio kupiłam z Mariona malinową zakwaszającą w spray'u, zobaczymy.
__________________
Where are we?
Far away.
From what?
Yesterday.
kokila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:42   #40
Ahonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Twardość wody a włosy.

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Problem z szybkim przetłuszczaniem miałam zawsze, ale nie aż taki jak teraz.
Zawsze staram się nakładać jak najmniej szamponu i odżywek, niezależnie od wody, myję dwa razy i płuczę bardzo długo.
Ostatnio kupiłam szampon Siarkowa moc, który ma uregulować wydzielanie sebum i jest odrobinę lepiej, ale obawiam się, że na dłuższą metę może mi przesuszyć włosy. Póki co używam i zobaczę, efekty będą pewnie po ok. miesiącu stosowania.
A jakiej odżywki używasz? Może coś polecisz, co i mi podpasuje, warto spróbować. Ja ostatnio kupiłam z Mariona malinową zakwaszającą w spray'u, zobaczymy.
Hej! Moje włosy tylko przetłuszczają się u nasady. Reszta jest farbowana i niestety bardzo zniszczona. Tak więc jesteśmy posiadaczkami zupełnie różnych rodzajów włosów. Ja muszę używać odżywek z silikonami. ostatnio nawet licytuję i kupuję gdzie się da odżywki dołączane do farb Loreala bo po nich w miarę ogarniam te kłaczyska. Jak byś użyła takiej miałabyś pewnie za chwilę tłuste. Fakt jest jeden: od kiedy mam w domu miękką wodę (ok. roku) przeszłam niejedno ryczenie w łazience, a teraz jakoś te włosy przyzwyczaiły się do tej wody. Pozdrawiam!
Ahonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 21:47   #41
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Twardość wody a włosy.

Ja całe życie mieszkam w jednym miejscu - jakieś 300 metrów od wodociągów. Woda dostarczana na moje osiedle zawiera dużo chloru. Podobno nawet za dużo, ale w wodociągach mówią, że tak być musi bo mieszkamy za blisko miejsca, w którym ją wpuszczają do obiegu... Moje włosy zawsze były matowe i się puszyły. Dziwnym trafem jednak po myciu głowy u fryzjera włosy prezentowały się o niebo lepiej. Kupowałam nawet te same szampony, ale w domu efekt nie był tak spektakularny. Kiedyś fryzjerka mi powiedziała, że to może być od wody, ale ją zbagatelizowałam. Miewam czasem problemy z cerą - jakieś wypryski, krostki. Różne pochodzenie im przypisywałam. Ostatnio jednak, w czasie tych tropikalnych upałów, chodziłam do łazienki schładzać skórę woda z kranu. Samą wodą. Efekt był tragiczny. Okropnie mnie wysypały pryszcze w miejscach, w których moczyłam skórę. Zastanawiałam się dlaczego, przecież myję się tą wodą od zawsze i aż takiego efektu pryszczowego dotąd nie było. Myślę sobie, że może to kosmetyki jakoś hamowały wpływ wody na cerę, a kiedy zaczęłam polewać się samą wodą... Może tak jest też z włosami i skórą głowy. Kosmetyki w jakiś sposób hamują szkodliwość wody, ale efekt nigdy nie jest taki jaki byłyby w przypadku normalnej wody... Kiedy wyjeżdżałam na wakacje zawsze wydawało mi się, że moje włosy są inne, jakby bardziej śliskie i miększe, ale te wyjazdy trwały zbyt krótko, żeby móc to stwierdzić na pewno. Spróbuję teraz używać wody mineralnej do płukania i zobaczę czy jest różnica...
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 11:58   #42
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Twardość wody a włosy.

ja zmieniałam miejsce zamieszkania na stałe już około 8 razy i przyznam, że woda ma znaczenie na kondycję włosów, dlatego do ostatniego płukania używam naparów ziołowych.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 17:16   #43
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 436
Dot.: Twardość wody a włosy.

Ja też to zauważyłam, w moim rodzinnym mieście po umyciu mam zawsze fale, tymczasem będąc u znajomych w innej części Polski miałam włosy zupełnie proste, matowe, twarde, sztywne.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:40   #44
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Twardość wody a włosy.

Hej, moje włosy także ucierpiały na korzystaniu z twardej wody. Przetłuszczały się niemiłosiernie i ciężko było doprowadzić je do ładu. Za to, gdy wracałam w rodzinne strony (gdzie w kranie płynie woda ze źródła) widziałam momentalnie poprawę włosów. Próbowałam wszystkiego i jedynie płukanie włosów w occie malinowym (kupiłam w jakiejś osiedlowej drogerii za grosze) poprawiły je nieco. Dlatego warto nieco zakwasić miksturę by choć trochę obniżyć ph
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:22   #45
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Twardość wody a włosy.

Ją też w końcu doszlam do wniosku, że twarda woda szkodzi moim wlosom. w mieście rodzinnym zawsze miałam włosy szope, ni to proste, ni kręcone, po przeprowadzce na studia nagle zaczęły mi się niezłe kręcić, normalnie loki miałam, a kiedy przenieśliśmy się do stolicy, to w jednej dzielnicy jeszcze mi się krecily, ale już w tej, gdzie mieszkam aktualnie, rozprostowaly się do szopy Doczytalam, że można zamontować filtr do wody na trąbkę prysznicową i zamierzam się w takowy filtr zaopatrzyć, może wróci skręt moich włosów, bo już patrzeć nie mogę na szopena.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 08:32   #46
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Twarda woda a kondycja włosów

Cześć, zwracam się z problemem, który nurtuje mnie już od jakiegoś czasu. Jak poradzić sobie z działaniem twardej wody? Mam włosy kręcono-falowane (zależy, jak się ułożą ), za ramiona. Niestety, w mieście, w którym studiuję, z kranów leci twarda woda i to się bardzo odbija na stanie moich włosów (a także skórze, która jest momentami przesuszona, ale to już inny temat). Są często napuszone, matowe, szorstkie. Natomiast wystarczy, że przyjadę na weekend do domu, umyję tam włosy 1-2 razy i są jak nowo narodzone Miękkie, lśniące, skręt wygląda o niebo lepiej. Kosmetyki i sposób ich używania pozostaje taki sam. Macie jakieś porady? Mam stosować jakieś płukanki? Coraz bardziej irytuje mnie, że moje włosy mają potencjał, żeby wyglądać ładnie, a przez tę beznadziejną wodę nie wyglądają za dobrze.
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 12:52   #47
AsRocketman3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Twarda woda a kondycja włosów

Miałem podobny problem. U mnie nawet wypadanie włosów było z tym związane, wiem, że są jakieś szampony neutralizujące twardą wodę ale ja mam dwa sposoby: albo zabieram samochodem wodę ze swojego domu (jeżdzę co tydzień) i potem w garnku sobie podgrzewam albo kupuję 5l wody z supermarketu, te najtańsze mają na ogół małą zawartość minerałów i idealnie się nadają i podgrzewam w garnku. Mam krótkie włosy więc wystarcza na długo.
AsRocketman3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 22:21   #48
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Twardość wody a włosy.

Mozna tez zalozyc filtr na kran, zainstalowalam taki w wannie/
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 13:27   #49
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Twardość wody a włosy.

Dziewczyny, może się okazać, że za problemy z włosami odpowiada jakość wody. Nawet nie wiedziałam w jakim stopniu jest to ważne, żeby woda była miękka. Przeczytajcie http://www.pij-wode.pl/blog/twarda-w...czyla-mi-wlosy

Edytowane przez Aparatka427
Czas edycji: 2015-03-27 o 10:10
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-26 14:27:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.