Mamusie '90> :-) - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 02:57   #3721
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Mamusie '90> :-)

Widzę, że zjawisko "olewania przyjaźni" w obliczu ciąży i macierzyństwa jest bardzo powszechne, ehh...
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 08:39   #3722
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Mamusie '90> :-)

Ojej. Dawno mnie nie bylo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 14:54   #3723
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

Dziewczyny, chciałam sobie kupić komin i czapkę na zimę, doradźcie jaki kolor wybrać. Mam granatową kurtkę i karmelowe buty.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 18:47   #3724
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Mamusie '90> :-)

też mam granatową kurtkę wiec chętnie posłucham rad
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:20   #3725
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

ja to pewnie bym kupiła coś jaśniejszego niż kurtka żeby ożywić swój wygląd w te zimowe szare dni coś ecru, beżowego lub jasny szary
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 12:59   #3726
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

Cytat:
Napisane przez kinia656 Pokaż wiadomość
ja to pewnie bym kupiła coś jaśniejszego niż kurtka żeby ożywić swój wygląd w te zimowe szare dni coś ecru, beżowego lub jasny szary
Mam jasny komplet z tamtego roku, taki jasny beż, ale się zastanawiam czy nie będę wyglądała jak choinka
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 13:21   #3727
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

dlaczego jak choinka? To może coś w odcieniach kurtki? jakiś jasny granatowy? może coś z ciemnym niebieskim? Żeby był podobny kolor ale np trochę jaśniejszy?

Ja mam stalowy płaszczyk, fioletową czapkę i rękawiczki a buty to zależy, brązowy lub szary ale chiałabym beżowy lub jakiś jasny szal/komin ale właśnie.. boję się że będę pstrokato wyglądać że wszędzie inny kolor więc raczej będę szukała coś pod kolor czapki czyli coś fioletowego.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

raczej ważne żebyś nie miała 5 kolorów na sobie buty to pół biedy ale pod kurtkę jakbyś miała taki sam kolor czapki i szala to ładnie będzie wyglądać nie ważne czy beż czy granat, ważne że nie będzie przesadzona ilość kolorów, tak mi się wydaje
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 21:22   #3728
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Mamusie '90> :-)

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Mam jasny komplet z tamtego roku, taki jasny beż, ale się zastanawiam czy nie będę wyglądała jak choinka
a dlaczego masz wyglądać jak choinka? właśnie fajnie jak rozjaśnisz trochę ten granatowy kolor


przepraszam, że wpadam tak rzadko, ale zaczęłam studia, mąz chodzi na nocki więc każdą wolną chwilę poświęcam jemu i córce a dodatkowo szukam jakiegoś zajęcia, które dałoby korzyści finansowe
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 10:43   #3729
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

Tak mu się wydaje, bo nie wiem czy nie będzie za dużo kolorów, a nie trudno przesadzić.... Ale muszę zobaczyć jakby to wyglądało, bo faktycznie jasny by ładnie ożywił granat kurtki. Początkowo chciałam kupić karmelowy komplet, ale nie mogłam takiego spotkać, tylko mocny rudy, który mi się nie podobał.

Wczoraj byliśmy w Krk u dermatologa z tymi krostami i babka jednoznacznie stwierdziła że to mięczak zakaźny. Jak tak patrzę po zdjęciach w necie to na większości to są takie narośla, ale na kilku trochę podobne do tego co ma K. więc może faktycznie to to, tylko małe.... Sama nie wiem co myśleć o tej babce, z jednej strony bardzo miła, wszystko tłumaczyła i w ogóle, ale z drugiej powiedziałam jej, że małemu robi się taka szorstka plama nad wargą, a ona powiedziała że to na pewno od smoczka, chociaż szczerze mówiąc to nie wydaje mi się. No ale zobaczymy, bo jesteśmy w trakcie odsmoczkowania.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:18   #3730
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamusie '90> :-)

mam granatową kurtkę, komin kupiłam szary ze złotą nitką, buty mam czarne i karmelowe ale pasują bo kurtka ma takie elementy: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...P5kjz3qfUHqD54
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 20:00   #3731
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

Kalpana wcale nie jest dużo kolorów. Czapka i szal jeden kolor, kurtka drugi i buty trzeci. Co innego jakbyś miała każdy dodatek w innym kolorze
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 20:56   #3732
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Mamusie '90> :-)

Witajcie, cieszę się, że odkryłam ten wątek. Też jestem mamą rocznik 90, mój synek kilka dni temu skończył 3 lata. Coś mi w głowie szumi, że fajnie by było gdyby syn miał rodzeństwo, ale z drugiej strony drugie dziecko w wieku 24 lat... Mam więcej obaw niż przed pierwszą ciążą.
Mogę dołączyć?
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:55   #3733
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

bleuo witam pewnie, że możesz dołączyć

No właśnie, mi też się nie uśmiecha 2 dziecko w wieku 23 lat tym bardziej że z finansami bardzo kiepsko. Teoretycznie zawsze marzyłam żeby mieć min 2 dzieci ale praktycznie mam pełno obaw
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 13:30   #3734
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

Jak tam dziewczyny? Co tak żadna nic nie pisze?
Prezenty pokupione?
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:46   #3735
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

no straszna cisza, chyba każda zajęta

Mi zostały do kupienia prezenty dla facetów- dla taty, brata i TŻta.

Dla synka już dawno kupiony i czeka, jako pierwszy
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:46   #3736
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

A co kupiłaś?
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 08:08   #3737
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

dla mamy bluzkę, a synek teraz ma szał na spidermany, samoloty z bajki Samoloty/ Planes (w kinie była i w ogóle wszędzie tego pełno) , samochód zig zag mq qeen i wóz strażacki.

A więc synek na Mikołaja dostał wóz strażacki taki jaki chciał (no bo Antek miał taki z dużą drabiną, koszykiem, sygnałami i robił ijo ijo" i potem ciągle mi o wozie strażackim gadał że by chciał) to szybko zaczęłam szukać ale bez sygnałów niestety a reszta taka jaka chciał, myślałam że będzie zawiedziony ż enie ma sygnałów a on "hm.. nie ma sygnałów.. ale ja teraz nie potrzebuję sygnałów" i zakochany w wozie, ciągle się tym bawi, do przedszkola zabiera..
Od wujka dostał puzze z samolotem tym z bajki

A pod choinkę kupiłam mu z lego duplo ten samolot Dusty z jakimś samochodem (bo to w jednym pudle jest) a od mojego brata ma dostać laptopa edukacyjnego (jezu, jak się teraz każdy ze swoim laptopem rozsiądzie przy stole to będzie komicznie ) i ma dostać od mojej mamy puzzle spider mana

No a dla Tżta i taty przymierzam się do kupna bluzki a dla brata chyba kosmetyki..
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 08:53   #3738
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie '90> :-)

E to się wykosztowałaś trochę Z tym samolotem to właśnie widzę że jest teraz wszystko. Chciałam Małemu kupić miskę w biedronce ale tylko z tym samolotem były, a mnie się on nie podoba, wolę zygzaka :P Teraz mogę sobie jeszcze powybierać, bo Młodemu jeszcze to nie robi różnicy
U nas jest szał bo wczoraj przyszedł prezent od dziadków- koń na biegunach który rusza pyskiem i ogonem i śpiewa kowbojską piosenkę
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 11:41   #3739
poloznaWum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Mamusie '90> :-)

Witam!
Jestem studentką Położnictwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety.Ankieta skierowana jest do Kobiet, które co najmniej raz rodziły.Badanie jest całkowicie anonimowe, a uzyskane odpowiedzi zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety polega na udzieleniu odpowiedzi na każde z pytań, poprzez wpisanie lub zaznaczenie dokonanego wyboru najbardziej pasującej odpowiedzi. W przypadku, gdy można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź, będzie zawarta taka informacja przy pytaniu.
Z góry dziękuje za poświęcony czas i wypełnienie ankiety!

link do ankiety: http://www.ebadania.pl/c593261cd2e96ea1
poloznaWum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 22:15   #3740
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

mój na konika już za duży chociaż jak byliśmy u rodziny TŻta to wyciągnęli z piwnicy konia na biegunach to sobie pojeździł trochę

Ja kiedyś czekałam na to, kiedy dziecko bedzie mogło mi powiedzieć co by chciał dostać.. a teraz jak mi powie to akurat bohaterzy z bajek i bo "koledzy mają" albo tak się bawią w przedszkolu.. i teraz mam za swoje, bo bohaterowie z bajek zawsze dużo kosztują...
Samolot mi się akurat podoba, zig zag też (ale też drogi ;/) ale spiderman mi się nie podoba i nie wiem co w nim fajnego tzn synek ciągle mówi że strzela pajęczyną więc może to w nim fajnego bo w wyglądzie to chyba nie bardzo
No ale facet w końcu.. kiedyś pierwszy raz poszliśmy do Mc donalda.. były zabawki.. niektóre takie słodkie stworki/zwierzaczki i jakieś roboty co naprawdę kiepsko wyglądały tzn bardziej strasznie niz fajnie..

Co moje dziecko wybrało? Jakiegoś robota/stwora z młotem w ręku w kolorze jakimś szarym całym jakby w błocie się taplał..
Na nic były moje przekonywania że "zobacz tutaj takie słodkie, kolorowe, jakie oczka ma ładne".. ten potwór miał być i już

I był zadowolony...

Wtedy dotarło do mnie, że chyba prawdziwy facet mi rośnie ...

Co do kosztów- najwięcej wyniosło mnie dziecko , bluzka dla mamy to pikuś, wcale droga nie była podobnie jak bluzki które chcę kupić lub kosmetyki...
Ale co się dla dziecka nie robi żeby się cieszył.. nie wiedziałam że tak się będę poświęcać

Jeszcze na dodatek w tym roku ma taką radochę że będą święta, że był mikołaj i przyniósł prezenty, że śnieg napadał (teraz już zniknął ale na 2 dni był )
Już widzę ubieranie choinki.. już się doczekać nie może..
W zeszłym roku to cieszył się jak zobaczył prezenty dla siebie, a teraz wszystko go cieszy co ze świętami związane.

Edytowane przez kinia656
Czas edycji: 2013-12-11 o 22:18
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:38   #3741
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamusie '90> :-)

Cytat:
Napisane przez poloznaWum Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem studentką Położnictwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety.Ankieta skierowana jest do Kobiet, które co najmniej raz rodziły.Badanie jest całkowicie anonimowe, a uzyskane odpowiedzi zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety polega na udzieleniu odpowiedzi na każde z pytań, poprzez wpisanie lub zaznaczenie dokonanego wyboru najbardziej pasującej odpowiedzi. W przypadku, gdy można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź, będzie zawarta taka informacja przy pytaniu.
Z góry dziękuje za poświęcony czas i wypełnienie ankiety!

link do ankiety: http://www.ebadania.pl/c593261cd2e96ea1
Taka mała uwaga, dlaczego nie uwzględniasz kobiet rodzących przez cc? Szkoda mojego czasu na wybiórczą ankietę, gdzie nie było wcześniej informacji, że badasz tylko kobiety rodzące dołem.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 22:13   #3742
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

Glodomorek były pytania czy się rodziło sn czy przez cc i dalej też były pytania z uwzględnieniem cc.. (tzn ja zaznaczyłam że rodziłam sn ale o cc też widziałam pytania)
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 10:55   #3743
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamusie '90> :-)

Cytat:
Napisane przez kinia656 Pokaż wiadomość
Glodomorek były pytania czy się rodziło sn czy przez cc i dalej też były pytania z uwzględnieniem cc.. (tzn ja zaznaczyłam że rodziłam sn ale o cc też widziałam pytania)
Pozycja podczas pierwszej fazy porodu i drugiej w ogole nie uwzględnia planowanego cc. Bo u mnie nie było żadnej fazy porodu. Zero rozwarcia, zero skurczy, ale tego autorka nie bierze pod uwagę. Jedynie cc w nagłej sytuacji. Planowanego nie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 13:06   #3744
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

to piszesz, że nie było :P tam też były jakieś opcje że czegoś nie było w ogóle itp a pozycja- leżąca :P

Nie no Śmieję się teraz troszkę, widocznie coś jej nie wyszło i pewnie bardziej o sn myślała i tak jej się pytania potoczyły, a potem wychodzi że większość odp pasuje do sn niż cc

Edytowane przez kinia656
Czas edycji: 2013-12-14 o 13:08
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 14:35   #3745
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamusie '90> :-)

Cytat:
Napisane przez kinia656 Pokaż wiadomość
to piszesz, że nie było :P tam też były jakieś opcje że czegoś nie było w ogóle itp a pozycja- leżąca :P

Nie no Śmieję się teraz troszkę, widocznie coś jej nie wyszło i pewnie bardziej o sn myślała i tak jej się pytania potoczyły, a potem wychodzi że większość odp pasuje do sn niż cc
Wg mnie po prostu kiepska ankieta. No pozycja leżąca podczas rozwarcia?? Przecież go nie było... Tak samo nie było parcia. To jest niewiarygodne badanie. Wystarczyłoby dodać "nie dotyczy" i byłoby ok.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 21:19   #3746
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mamusie '90> :-)

no racja, jedno słowo a tyle by zmieniło w ankiecie.. no ale wyszło jak wyszło..
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:12   #3747
poloznaWum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Mamusie '90> :-)

Dziewczyny,
bardzo dziękuje za uwagi! Jeszcze raz przejrzałam ankiete i zmieniłam te pytania. Macie razcje ze w nich nie uwzgledniłam tych Kobiet, które rodziły przez cc.
Jeszcze raz bardzo dziekuje! Pozdrawiam
poloznaWum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.