problem ze zwrotem na Allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-30, 14:57   #1
susi11k11
Przyczajenie
 
Avatar susi11k11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25

problem ze zwrotem na Allegro


Cześć, potrzebuję Waszej rady.
Kupiłam na allegro spodnie, sprzedawca miał dobre komentarze. Kiedy do mnie przyszły, zdecydowałam się skorzystać z prawa zwrotu. Sprzedawca ma taki zapis w regulaminie, zmieściłam się w 10 dniach, wszystko ok. Napisałam maila, że zwracam. Sprzedawca, że w porządku, czeka. Po tygodniu wysyłam dane konta do zwrotu pieniędzy i pytam, czy przesyłka dotarła. Otrzymuję odpowiedź, że nie dotarła Następny mail zawiera pytanie, na jaki adres wysłałam i czy był właściwy. W odpowiedzi wysyłam dowód nadania przesyłki, gdzie widnieje adres [dobry adres]. Brak odpowiedzi. Wpadam na pomysł zajrzenia na stronę Poczty Polskiej i tam w śledzeniu przesyłek wpisuję numer. Co się okazuje? Że sprzedawca otrzymał dwukrotnie awizo, nie odebrał paczki i została już do mnie odesłana. Napisałam mu to kilka dni temu - brak odpowiedzi.
Co ja mogę teraz zrobić? Czy muszę przyjąć przesyłkę z powrotem i płacić [wyczytałam, że ok. 10 zł]? A jeśli jej nie przyjmę, to wróci do sprzedawcy, czy co się z nią stanie? Co dalej? Mam założyć spór na Allegro? Będę ogromnie, ogromnie wdzięczna za pomoc...
susi11k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:13   #2
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez susi11k11 Pokaż wiadomość
Cześć, potrzebuję Waszej rady.
Kupiłam na allegro spodnie, sprzedawca miał dobre komentarze. Kiedy do mnie przyszły, zdecydowałam się skorzystać z prawa zwrotu. Sprzedawca ma taki zapis w regulaminie, zmieściłam się w 10 dniach, wszystko ok. Napisałam maila, że zwracam. Sprzedawca, że w porządku, czeka. Po tygodniu wysyłam dane konta do zwrotu pieniędzy i pytam, czy przesyłka dotarła. Otrzymuję odpowiedź, że nie dotarła Następny mail zawiera pytanie, na jaki adres wysłałam i czy był właściwy. W odpowiedzi wysyłam dowód nadania przesyłki, gdzie widnieje adres [dobry adres]. Brak odpowiedzi. Wpadam na pomysł zajrzenia na stronę Poczty Polskiej i tam w śledzeniu przesyłek wpisuję numer. Co się okazuje? Że sprzedawca otrzymał dwukrotnie awizo, nie odebrał paczki i została już do mnie odesłana. Napisałam mu to kilka dni temu - brak odpowiedzi.
Co ja mogę teraz zrobić? Czy muszę przyjąć przesyłkę z powrotem i płacić [wyczytałam, że ok. 10 zł]? A jeśli jej nie przyjmę, to wróci do sprzedawcy, czy co się z nią stanie? Co dalej? Mam założyć spór na Allegro? Będę ogromnie, ogromnie wdzięczna za pomoc...
Zgłosiłabym to Allegro z opisem całej sytuacji, założyła spór czy jak to się rozwiązuje. A sprzedawcy wystawiła negatywny komentarz, w którym też bym opisała sprawę. Możesz też zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta, może też do UOKiKu, bo sprzedawca ma obowiązek przyjąć od Ciebie zwrot towaru, bo kupujesz na odległość i nie miałaś możliwości sprawdzenia go wcześniej. I napisz sprzedawcy, gdzie zgłaszasz. Kupowałaś od kogoś, kto prowadzi na Allegro sklep/ma konto firmowe, czy od zwykłego użytkownika?
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:26   #3
susi11k11
Przyczajenie
 
Avatar susi11k11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Zgłosiłabym to Allegro z opisem całej sytuacji, założyła spór czy jak to się rozwiązuje. A sprzedawcy wystawiła negatywny komentarz, w którym też bym opisała sprawę. Możesz też zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta, może też do UOKiKu, bo sprzedawca ma obowiązek przyjąć od Ciebie zwrot towaru, bo kupujesz na odległość i nie miałaś możliwości sprawdzenia go wcześniej. I napisz sprzedawcy, gdzie zgłaszasz. Kupowałaś od kogoś, kto prowadzi na Allegro sklep/ma konto firmowe, czy od zwykłego użytkownika?
Od zwykłego użytkownika. Właśnie zajrzałam, aktualnie niczego nawet nie sprzedaje, a wtedy tych ofert miał bardzo wiele. Dziękuję za odpowiedź, tak zrobię
Czy przesyłkę zwrotną muszę odebrać?
susi11k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:33   #4
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez susi11k11 Pokaż wiadomość
Od zwykłego użytkownika. Właśnie zajrzałam, aktualnie niczego nawet nie sprzedaje, a wtedy tych ofert miał bardzo wiele. Dziękuję za odpowiedź, tak zrobię
Czy przesyłkę zwrotną muszę odebrać?
Z tego co szukałam, to osoba prywatna sprzedając na aukcji nie ma obowiązku przyjąć zwrotu, ten obowiązek ma osoba prowadząca działalność gospodarczą. Napisz do Allegro i poproś o radę, bo inaczej będziesz postępowała wobec firmy a inaczej wobec osoby prywatnej. Przesyłkę odbierz.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:29   #5
susi11k11
Przyczajenie
 
Avatar susi11k11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Z tego co szukałam, to osoba prywatna sprzedając na aukcji nie ma obowiązku przyjąć zwrotu, ten obowiązek ma osoba prowadząca działalność gospodarczą. Napisz do Allegro i poproś o radę, bo inaczej będziesz postępowała wobec firmy a inaczej wobec osoby prywatnej. Przesyłkę odbierz.
I wynika to z ustawy, prawda? To tak, ale co z regulaminem? Chyba coś o tym również czytałam, ale wydaje mi się, że regulamin tutaj rozstrzyga sprawę sprzedawca przyznaje prawo do zwrotu, więc chyba ma obowiązek go przyjąć?... Jeśli nie, to po co się w ogóle pisze takie regulaminy? Jeden sprzedawca pozwala na zwrot, inny nie i to tak naprawdę nic nie znaczy?
susi11k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:36   #6
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez susi11k11 Pokaż wiadomość
I wynika to z ustawy, prawda? To tak, ale co z regulaminem? Chyba coś o tym również czytałam, ale wydaje mi się, że regulamin tutaj rozstrzyga sprawę sprzedawca przyznaje prawo do zwrotu, więc chyba ma obowiązek go przyjąć?... Jeśli nie, to po co się w ogóle pisze takie regulaminy? Jeden sprzedawca pozwala na zwrot, inny nie i to tak naprawdę nic nie znaczy?
Zwrot obowiązuje przedsiębiorcę sprzedającego np. na Allegro. Osoba prywatna zwrotu nie musi przyjąć. Regulamin pisze się po to by wszystko było jasne, sklep internetowy musi mieć regulamin zgodny z przepisami prawa, osoba prywatna już nie.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:45   #7
susi11k11
Przyczajenie
 
Avatar susi11k11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Zwrot obowiązuje przedsiębiorcę sprzedającego np. na Allegro. Osoba prywatna zwrotu nie musi przyjąć. Regulamin pisze się po to by wszystko było jasne, sklep internetowy musi mieć regulamin zgodny z przepisami prawa, osoba prywatna już nie.
Aha, rozumiem. W takim razie chyba nie ma sensu nawet niczego robić, bo nie mam żadnych praw. Ale na przyszłość będę omijać osoby prywatne szerokim łukiem, skoro nie ma żadnej gwarancji na ich uczciwość i ich zapewnienia są tylko pustymi słowami. Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie
susi11k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 17:07   #8
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

do mnie ostatnio paczka wróciła i nie płaciłam nic za to
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:48   #9
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Allegro Ci napisze "użytkownik jest zarejestrowany jako osoba fizyczna i nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu". Wystaw odpowiedni komentarz z opisem sytuacji.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:56   #10
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

to cwaniak.
Ale skoro ma zapis że zwroty przyjmuje to powinien to zrobić.
Jedyne co ci zostaje to wystawić negatywa, skoro gość sam nie przestrzega własnego regulaminu.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 19:27   #11
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Ja bym mimo wszystko zgłosiła spór do allegro. Sprzedawca ma chyba tydzien na odpowiedz. Jeśli ma w regulaminie że można zrobić zwrot to powinien paczkę odebrać. Jak allegro nic z tym nie zrobi to wystaw po prostu negatyw. Nie wiem jak to jest ze sprzedającymi, ale przy kupujących mogą oni otrzymać ostrzeżenia i np. po trzech jest blokada konta. Nie zostawiaj tego bez niczego. No chyba że faktycznie osoby prywatne mogą pisać w regulaminach co chcą..
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 00:06   #12
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

po co to zgaszać?przecież te spory nic nie dają
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 07:12   #13
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

czasem spory nic nie dają a czasem sprzedający się boi. jeśli miał zapis w aukcji że masz prawo zwrotu do 10 dni to masz takie prawo. napisz do allegro załóż spór to nic nie kosztuje. a jakby co to może sprzedaj ze swojego konta te spodnie...
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 10:03   #14
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: problem ze zwrotem na Allegro

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
po co to zgaszać?przecież te spory nic nie dają
niestety masz rację, allegro ma kupujących w miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. jedyne, co piszą to "sugeruję kontakt z kontrahentem", choć pisałam, że nie jesteśmy w stanie się dogadać.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.