Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, obcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 17:59   #1
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910

Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, obcy


Czytam po raz nie wiem ktory "Zagubionych chlopcow" O.S. Carda, ale pierwszy raz odkad mam syna. Jest tam sporo ciekawych sposobow na zapewnienie dziecku bezpieczenstwa. Tlumaczen dotyczacych zagrozen ze strony innych ludzi.
Co jest takiego, czego wy uczylyscie lub macie w planach uczyc wasze pociechy?
Fragment z ksiazki:
"— Dlaczego nie moge ̨ po prostu poczekac ́ na górze? — Poniewaz ̇ s ́wiat nie jest bezpieczny — wyjas ́niła DeAnne. — Co by sie ̨ stało, gdyby ktos ́ podszedł do ciebie i powiedział: „Twoja mama prosiła mnie, bym cie ̨ podwiózł do domu”? — Nie pojechałbym z nim. — To tylko jeden z przykładów, Stevie. — Natychmiast uciekne ̨ od tej osoby w strone ̨ najbliz ̇szego przedstawiciela władzy. — W szkole jest nim dr Mariner. A poza szkoła ̨? — Jes ́li ta osoba be ̨dzie mnie s ́cigała, nie be ̨de ̨ sie ̨ chował, pobiegne ̨ na otwarty teren, gdzie jest najwie ̨cej ludzi, a gdy sie ̨ zbliz ̇y, krzykne ̨ na cały głos: „On nie jest moim tatusiem!” albo „Ona nie jest moja ̨ mamusia ̨! Na pomoc!” — S ́wietnie. — I ja tak umiem — wrzasna ̨ł Robbie. — Umiem, umiem — krzyczała Betsy. — Przykro mi, z ̇e musze ̨ uczyc ́ was takich rzeczy — powiedziała DeAnne — lecz na s ́wiecie sa ̨ z ́li ludzie. Nie jest ich wielu, lecz nalez ̇y uwaz ̇ac ́. A co by było, gdybym naprawde ̨ wysłała kogos ́ po was, poniewaz ̇ zdarzyłby sie ̨ wypadek i musiałabym wzia ̨c ́ któres ́ do szpitala lub cos ́ podobnego? — Hasło — odpowiedział Stevie. — Jak ono brzmi? — Larwy. — Małe, wilgotne dzidziusie muszek — krzykna ̨ł Robbie. Oczywis ́cie Step wymys ́lił to hasło. — Cisza, Chraba ̨szczu, to powaz ̇ne sprawy — napomniała DeAnne. — A czy pytasz ich o to hasło? — Nie. Nie mówie ̨ nawet, z ̇e jest jakies ́ hasło. Z nikim nigdzie nie ide ̨, dopóki nie powie „Twoi rodzice kazali mi przekazac ́: Larwy”. — Prawidłowo — pochwaliła DeAnne. — Jes ́li tego nie mówia ̨, to sa ̨kłamcami i odmawiam pójs ́cia, i krzycze ̨, krzy- cze ̨, jes ́li sie ̨ naprzykrzaja ̨. — Prawidłowo — powtórzyła DeAnne. — Mamo? — zapytał Stevie. — No? — Co be ̨dzie, kiedy nikt nie usłyszy mojego krzyku? — Nigdy nie powinienes ́ przebywac ́ w miejscu, gdzie nikt nie usłyszy twego wołania o pomoc, Stevie. Ale prosze ̨, nie przejmuj sie ̨ tym az ̇ tak bardzo. Jes ́li zrobisz wszystko, co do ciebie nalez ̇y, ja tez ̇ zrobie ̨ wszystko, co nalez ̇y do mnie, tak wie ̨c nie be ̨dzie z ̇adnych kłopotów. W porza ̨dku?"

Co o tym sadzicie?

Sorki za znaki, nie wiem jak naprawic


Sent from my iPad using Tapatalk
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 20:46   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Ja jeszcze nad tym nie myślałam, ale bardzo fajny tekst.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 20:54   #3
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Również jeszcze nad tym nie myślałam, ale rzeczywiście świetne sposoby podpowiedziane
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 10:38   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

U nas były nauki mniej więcej jak w tekście prócz słowa hasła, na to nie wpadłam, ale super pomysł.
Dzieci (jesli się zgubia, jesli ktos je będzie nagabywał) miały podejść do najbliższego sprzedawcy w najblizszym sklepie. Jak się da to do policjanta. Głośno powiedzieć, że się zgubili. Tak, żeby się więcej niż jedna osoba nimi zainteresowała. Myśmy duzo jezdzili i uznałam, że sprzedawca w sklepie to najbezpieczniejszy "ratownik" szczególnie, jesli będzie w sklepie pare osób i sie dzieciakiem zainteresują. Im więcej szumu wokół dziecka tym mniejsze prawdopodobienstwo, że ktoś je gdzieś cichcem zabierze.

Poza tym jak byli mali zawsze mieli w kieszeniach kartki z naszymi numerami telefonów, z adresem. Mąż zrobił pare takich, zafoliował niedawno je nawet znalazłam w szufladzie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:36   #5
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Nie zamierzam uczyć dziecka żadnego hasła, wg mnie totalnie bezsensu.

Resztę wiadomo będziemy przerabiać, będę uczulać, żeby nigdy nie dała się zabrać obcym.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 19:00   #6
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

ja od malego tlucze mlodej ze majtki moze tylko mama i tata ogladac
co ostatnio dalo nam popalic, bo upadla i sobie prywatne czesci ciala zbila, zeby oszacowac "szkody" zawiezlismy do szpitala, a tam chlop lekarz. cyrk na kolkach, bo on majtek nie moze widziec
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 19:44   #7
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Mi sie wlasnie pomysl z haslem bardzo podoba - kto wie, czy kiedys nie bedzie jkaiejs awaryjnej sytuacji, gdzie syn bedzie musial byc odebrany skads przez obca sobie osobe. Na swiecie tyle rzeczy moze sie zdarzyc, ze wolalabym miec taka alternatywe przygotowana zawczasu.

Luba, pomysl z adresem i telefonem dobry, ale widzialam opaski do tego przeznaczone (wiadomo, jak twoje male byly male to trzeba bylo bardziej kombinowac) i chyba zrobie takie cos


Sent from my iPad using Tapatalk
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 19:47   #8
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

ja na pewno nie pozwolę obcej osobie odebrać dziecka,
zresztą skąd, w żłobku czy przedszkolu nikomu nie upoważnionemu dziecka nie oddadzą
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:17   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
ja na pewno nie pozwolę obcej osobie odebrać dziecka,
zresztą skąd, w żłobku czy przedszkolu nikomu nie upoważnionemu dziecka nie oddadzą
Iza, masz w pobliżu mamę, siostry, rodzinę tak ogólne. Mogą odebrać dziecko.
Ja jak wyjechałam to się zastanawiałam co by to było, jakby dziecko ktos miał odebrać, bo ja czy mąż byśmy nie mogli. na początku nie miałam tu nikogo znajomego i takie hasło, jakby co, uważam za dobry pomysł.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:19   #10
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Luba, dokladnie w takim samym polozeniu jestem teraz


Sent from my iPad using Tapatalk
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:27   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Ja jak na razie nauczyłam dzieci wybierania 112 - wiedzą co mają w razie czego powiedzieć. Chociaż trudno też przewidzieć jakby się zachowali w razie wypadku. Gdy ćwiczymy wychodzi im ok. O hasłach nie myślałam.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 20:59   #12
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja jak na razie nauczyłam dzieci wybierania 112 - wiedzą co mają w razie czego powiedzieć. Chociaż trudno też przewidzieć jakby się zachowali w razie wypadku. Gdy ćwiczymy wychodzi im ok. O hasłach nie myślałam.
o to musze zaczac trenowac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:05   #13
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Ale iizabelaa ma rację... jak obca osoba przyjdzie do np przedszkola i będzie chciała odebrać dziecko to żadna nauczycielka się na to nie zgodzi mimo tego, ze ta osoba będzie znała Wasze hasło...
Chyba, że nauczyć dziecko mówić w takim wypadku, że to ciocia albo wujek
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:12   #14
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Ale iizabelaa ma rację... jak obca osoba przyjdzie do np przedszkola i będzie chciała odebrać dziecko to żadna nauczycielka się na to nie zgodzi mimo tego, ze ta osoba będzie znała Wasze hasło...
Chyba, że nauczyć dziecko mówić w takim wypadku, że to ciocia albo wujek
Są rózne przedszkola, w moim osoba obca mogła odebrać dziecko, panie trzeba było jednak uprzedzić lub zadzwonić do nich lub napisać.
Ale tu chodzi o to, żeby dziecko się nie bało i poszło z taką osobą.
Poza tym. U mnie 6 latki ida do szkoły, to też jeszcze nie jest duże dziecko, w szkole pani nie wydaje nikomu dziecka "do rąk własnych", dlatego uważam, że hasło jest dobrym sposobem, bo uspokaja dziecko i daje mu pewność, że ten ktoś kto je odbiera faktycznie został przysłany przez rodziców.
To zreszą nie musi byc odbieranie z przedszkola czy ze szkoły, może to byc odebranie dziecka skądkolwiek, od kolegi, z wycieczki itd.
Są różne sytuacje, dlaczego akurat musi to byc odbieranie z przedszkola.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-12-30 o 21:14
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:22   #15
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Iza, masz w pobliżu mamę, siostry, rodzinę tak ogólne. Mogą odebrać dziecko.
Ja jak wyjechałam to się zastanawiałam co by to było, jakby dziecko ktos miał odebrać, bo ja czy mąż byśmy nie mogli. na początku nie miałam tu nikogo znajomego i takie hasło, jakby co, uważam za dobry pomysł.
Tak, mam.
Ale ja pisze o sobie i swoim dziecku, a nie o innych ludziach.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
U mnie 6 latki ida do szkoły, to też jeszcze nie jest duże dziecko, w szkole pani nie wydaje nikomu dziecka "do rąk własnych", dlatego uważam, że hasło jest dobrym sposobem, bo uspokaja dziecko i daje mu pewność, że ten ktoś kto je odbiera faktycznie został przysłany przez rodziców.

To zreszą nie musi byc odbieranie z przedszkola czy ze szkoły, może to byc odebranie dziecka skądkolwiek, od kolegi, z wycieczki itd.
Są różne sytuacje, dlaczego akurat musi to byc odbieranie z przedszkola.
Ja znam 6 latka, który by "hasło" rozgadał wszystkim dookoła.
Mam nadzieję, że moja szybko nauczy się przychodzić ze szkoły sama.

Jak by u mnie koleżanka córki było w odwiedzinach to bym byle komu go nie oddała, tylko dlatego, że zna "hasło".
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 13:11   #16
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Chyba od 7 roku życia może dziecko samo wracać ze szkoły, także jeszcze trochę poczekasz
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 19:51   #17
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
ja od malego tlucze mlodej ze majtki moze tylko mama i tata ogladac
co ostatnio dalo nam popalic, bo upadla i sobie prywatne czesci ciala zbila, zeby oszacowac "szkody" zawiezlismy do szpitala, a tam chlop lekarz. cyrk na kolkach, bo on majtek nie moze widziec
właśnie, dobrze to znam, też mówiłam synowi że majtki zdjąc można tylko przy mamie lub tacie - na bilansie 4 latka był problem

co do "nie jesteś moją mamą, nie jesteś moim tatą" koleżanki córka kiedyś się obraziła na mamę bo ta nie chciała jej kupic lalki i właśnie krzyczała tak na całe gardło - w całym centrum handlowym nikt nie zareagował, mała się wyrywała, krzyczała a nikt nawet nie spojrzał w ich stronę - wszyscy założyli że dziecko się buntuje matce, w sumie chyba sama też bym tak od razu pomyślała

mój syn umie wezwac pomoc korzystając z nr 112, zawsze jak wchodzimy do sklepu to ustalamy miejsce spotkania na wypadek zgubienia się, syn wie że ma się tam udac i beze mnie lub bez taty nie może się stamtąd ruszyc (kiedys mu powiedziałam że ma tam stac i ani drgnąc, podchodzę do niego i słyszę "ale mamo musiałem drgnąc bo mi tak noga swędziała że się podrapałem")
wie że adres może powiedziec tylko osobom w mundurach (policja, straż miejska, straż pożarna, ochrona)
hmmmm a i jak czuje się zagrożone, kotoś obcy go na siłę chce zabrac to ma krzyczec "POŻAR" "PALI SIĘ" bo gdzieś kiedyś wyczytałam że to są słowa na które ludzie się zbiegają, natomiast na "pomocy" czy "ratunku" już nie koniecznie
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:56   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Chyba od 7 roku życia może dziecko samo wracać ze szkoły, także jeszcze trochę poczekasz
Eeee szkoła zaczyna się w wieku 6 lat, więc w sumie to 7 to nieźle
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 22:32   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

Nie myślałam nigdy o hasłach. Moje dzieci są na razie tak małe, że takie coś nie ma sensu. Czasem staram się tłumaczyć córce, że nie wszyscy ludzie są dobrzy, że ktoś może zrobić coś złego, że nie można ufać obcym, ale widzę, że dla niej to jest totalna abstrakcja, ona jest przekonana jeszcze, że cały świat chce dla niej dobrze na razie więc zostawiam temat, po prostu pilnuję dzieci.

Co do przedszkoli - u nas jest tak, że podaje się na początku listę osób, które potencjalnie mogą odebrać dziecko, jeśli ktoś nie znajduje się na liście nie może tego zrobić i koniec. W razie potrzeby dziecko przebywa pod opieką przedszkolanki do godziny 19-stej a potem jest przekazywane policji, nie ma szans na wydanie dziecka osobie nie upoważnionej pisemnie na specjalnym formularzu przez rodzica, wielokrotnie dyrekcja przedszkola to podkreślała, że nie uczyni w tym względzie żadnego wyjątku, nawet po telefonie czy mailu od rodzica.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 00:14   #20
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

U nas w zlobku wlasnie tak est, osoby upoważnione są wpisane na liste przez rodzica i przy odbiorze dziecka zlobkowa "ciocia' sprawdza jakis dokument umożliwiający identyfikacje odbierajacego.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:07   #21
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czego nauczylyscie/zamierzacie nauczyc dziecko - hasla, slowa bezpieczenstwa, o

moja gwiazda umie nr telefonu adres i wie ze z nikim nawet takim, kto mówi ze jest znajomy, iśc nigdzie
bransoletka szczególnie na wyjazdy super pomysl moim zdaniem, bo jak sie zestresuje moze niepamietac danych
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 15:07:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.