Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-20, 08:04   #121
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

Nie bój się wszystko ładnie się zagoi,ja usuwałam 2 lata temu ok 15 sztuk z całego ciała-też w B-stoku(ja u dr Dmitruka)jest to b. dobry specjalista .To wielkie zagrożenie nosić na sobie pieprzyki-to jak bomba nigdy nie wiadomo ,kiedy wybuchnie.Teraz już możesz spac spokojnie.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 11:40   #122
Catherrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

Ania - powodzenia z tymi pieprzykami

Gercia - Sama już widzę że to ładnie zniknie i to bez śladu. Fakt faktem, że początkowo trzeba się było pomęczyć. Chodziłam z odsłoniętą szyją make up zniknął z mojej twarzy na kilka dobrych dni, nie traktowałam tego wodą, nie drapałam, przemywałam tonikiem, spałam na wznak itp. Ale warto było.
Mówiąc szczerze na zabieg udałam się ze względów czysto estetycznych, czuję się teraz o niebo lepiej, terapia odniosła skutek i nawet nie wiedziałam że takie malutkie pieprzyki mogą być niebezpieczne. Do tej pory spotykałam się tylko z opiniami że lepiej usunąć ale nie pod groźbą narażenia zdrowia przy zostawieniu tego w spokoju
pozdr
Catherrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 18:29   #123
aniaRek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bridgwater
Wiadomości: 24
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

kurcze, dziewczyny bo moja skora ma taka tendencje do tych pieprzykow mam ich duzo i wyskakuja nowe co chwila jak nie od slonca to po syfku. mowie Wam ciagle ich przybywa, juz przypominam biedronke a najbardziej to niepokoja mnie wypukle (odstajace) na szyji i twarzy oraz te z wloskamislyszalyscie o dobrym specjaliscie z 3miasta??

gorace pozdroofki dolaczam
aniaRek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:11   #124
lady_be
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 56
Dot.: Pieprzyki raz jeszcze !!!

witam,
ja mialam usuwanych 5 znamion,jedna nad piersia reszt na brzuchu,mam 20 lat operacja miala miejsce 6 lat temu wiec nie pamietam ile to kosztowalo.Blizny byly dosc duze,ale zmniejszaja sie z czasem teraz wyblakly bardzo niestety sa widoczne.
lady_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 12:55   #125
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Unhappy Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

Witam!!!
Panie doktorze mam problem z ciagle pojawiajacymi sie pieprzykami co prawda sa male ale bardzo ciemne wrecz czarne :-( ciagle wyskakuja mi nowe chociaz sie w ogole nie opalam. Karnacje skory mam jasna wiec bardzo sie rzucaja w oczy. Sa wszedzie. Czy mozna je usunac po przez krioterapie? Czy lekarze bez problemu usuna taka ilosc znamiona? Czy pozostaja blizny?
Z gory dziekuje
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 12:56   #126
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

I jeszcze jedno pytanie czy mozna jakos zapobiec pojawianiu sie nowych pieprzykow? Moze sa na to jakies witaminy lub tym podobne
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 16:04   #127
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

Wprawdzie nie jestem panem doktorem, ale mam ten sam problem. W tym roku zaczelam uzywac dosyc wysokiego filtra na twarz (SPF30) i nie pojawil mi sie ani jeden nowy pieprzyk (odpukac). Za to na rekach, gdzie uzywalam albo SPF 6 albo nic zrobilo mi sie jakies 10 nowych....
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 18:20   #128
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

Tylko ja sie nie opalam w ogole, unikam slonca a jednak mi wyskakuja.Teraz mi wyskoczyly 2 na posladku ze slonca to one raczej nie sa
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 10:18   #129
Aashley
Przyczajenie
 
Avatar Aashley
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Question Pieprzyki

Czy ktoś wie jak usunąć włoski na pieprzykach, albo całość???????
__________________
Ashley
Aashley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 10:28   #130
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Pieprzyki

Ja tylko wiem, że nie można samemu usuwać pieprzyków, a mam tego sporo
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 10:47   #131
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Ja tylko wiem, że nie można samemu usuwać pieprzyków
a jak w ogole chcialabys to sama sobie zrobic??!!
chirurg amator??
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 10:52   #132
Aashley
Przyczajenie
 
Avatar Aashley
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pieprzyki

Ja słyszałam że da się je usunąć sokiem z cytryny... Moczysz wacik w soku z cytryny, przykładasz do pieprzyka i trzymasz z 2 godz. i one się wybielają. Tylko takie coś trzeba robić w zime bo opalenizna tez sie wybiela. Tak mi koleżanka powiedziala bo ona juz sobie prawie wszystkie wybieliła..... Słyszeliście o czymś takim??
__________________
Ashley
Aashley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:47   #133
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

Ja też mam ten problem,ale muszę się przyznać,że raz na dwa tygodnie chodzę na solarium i chyba przestane.Co nie zmienia faktu,że pieprzyki wyskakują wszędzie nawet w miejscach których nie opalam.
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:34   #134
Monika Lysko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bojszowy
Wiadomości: 39
Dot.: Pieprzyki

Takie domowe sposoby nie dawaja efektu długotrwałego..Moze ci sie wybiela ale nie na długo...Skoro ten pieprzyk tak ci przeszkadza to idz do chirurga i wytnij go sobie..pozdrawiam...
Monika Lysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:47   #135
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Pieprzyki

a ja wlanie niedawno pozbylam sie pieprzyka. Przymierzalam sie do tego ladnych parę lat (byl on sobie w okolicach pachy i draznily go staniki), a jutro ide sciagnac szwy . I juz po krzyku .
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 16:30   #136
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pieprzyki

a ja słyszałam że ogórkami ale nie wiem czy to skutkuje...
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 16:44   #137
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Pieprzyki

Najlepiej je przyciac nie wyrywac
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 17:39   #138
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Pytanie do Pana Dr. Pieprzyki :-(

Czy pan Dr. odwiedza jeszcze ta strone?
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 13:33   #139
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Pieprzyki

a mi dermatolog na małe znamiona polecił Brodacid (do kupienia w aptece bez recepty) . To jest przezroczysty płyn stosuje się go raz dziennie i mi po 2 tygodniach po odstającym pieprzyku nie zostało ani śladu. Po następnych stosowaniach trochę piecze ale da się przeżyć
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 13:41   #140
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pieprzyki

Jeśli juz to odstający pieprzyk należy wyciąć chirurgicznie z fragmentem skóry i oddać do badania histopatologicznego,nie można stosowac żadnych innych "domowych sposobów,
a wracając do tematu, to te włoski masz na płaskim czy na odstającym pieprzyku? Bo jeśli na płaskim (plamka na skórze) ,to ja sobie golę to miejsce maszynką, niektórzy wyrywają je równiez pensetą.

\pozdr.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 15:12   #141
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez justyna:)
a mi dermatolog na małe znamiona polecił Brodacid (do kupienia w aptece bez recepty) . To jest przezroczysty płyn stosuje się go raz dziennie i mi po 2 tygodniach po odstającym pieprzyku nie zostało ani śladu. Po następnych stosowaniach trochę piecze ale da się przeżyć
Justynko, a w której aptece go kupiłaś (we wszystkich jest?) i po ile??? I czy działa też na te większe pieprzyki???
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 15:37   #142
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pieprzyki

Ja usunelam pieprzyk.Mialam zrobione badanie pieprzyka.wszystko ok.Ale... po 2 latach zaczyna mi na nowo rosnać.Usuwany byl przez chirurga pod znieczuleniem.Szwy tez mialam zalozone.Nie wiem co teraz..moze usunę go cieklym azotem(podobno skuteczne).
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 16:08   #143
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Pieprzyki

Jeśli już chcesz się pozbyć włosków z pieprzyka, to radzę przyciąć lub użyć w tym celu maszynki, raczej nie wyrywaj pęsetą lub depilatorem, bo to może je podrażnić, i mogą (choć nie muszą oczywiście) wywiązać się niepotrzebne komplikacje. Generalnie pieprzyków nie należy drażnić, a gdy znajdują się w miejscu często drażnionym np. przez ubranie, to warto pomyśleć o ich usunięciu (ale z tym lepiej się udać do lekarza, nie ryzykowałąbym "domowych" sposobów).
Mam nadzieję że pomogłam
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 06:39   #144
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Justynko, a w której aptece go kupiłaś (we wszystkich jest?) i po ile??? I czy działa też na te większe pieprzyki???
Agusiu ja kupiłam w takiej małej osiedlowej aptece dlatego myślę że bez problemu znajdziesz go w innej.Z tego co pamiętam to kosztował ok 17 zł. Można ten płyn stosować na większe znamiona również ale na ulotce jest dokładnie napisane na jakie znamiona płyn działa. Niewskazane jest stosowanie na znamiona płaskie i owłosione. Ja na próbę usunęłam tym płynem maleńkiego płaskiego pieprzyka i jestem zadowolona Używam Brodacidu od dawna i dla mnie pomógł
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:36   #145
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez justyna:)
a mi dermatolog na małe znamiona polecił Brodacid (do kupienia w aptece bez recepty) . To jest przezroczysty płyn stosuje się go raz dziennie i mi po 2 tygodniach po odstającym pieprzyku nie zostało ani śladu. Po następnych stosowaniach trochę piecze ale da się przeżyć
A czy to dziala tez na takie piekprzyki-przebarwienia? Tzn chodzi mi o to, ze mam pieprzyki, ktore robia sie od slonca, ale nie sa one wystajace tylko takie male brazowe plamki. Czy na cos takiego zadziala ten plyn?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:33   #146
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez lalesia
A czy to dziala tez na takie piekprzyki-przebarwienia? Tzn chodzi mi o to, ze mam pieprzyki, ktore robia sie od slonca, ale nie sa one wystajace tylko takie male brazowe plamki. Czy na cos takiego zadziala ten plyn?
Napiszę ci ważniejsze rzeczy z ulotki:

Wskazania lecznicze; brodawki zwykłe, brodawki okołopaznokciowe, brodawki stóp, brodawki mozaikowe.

Przeciwwskazania; Preparatu nie należy stosować do leczenia brodawek płaskich , zmian zlokalizowanych na twarzy, w okolicach oczu i na błonach śluzowych. Nie stosować na znamiona owłosione. Nie stosować na podrażnioną, zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jeden ze składników.

Skład; kwas salicylowy, kwas mlekowy, dimetylosulfotlenek
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:34   #147
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Pieprzyki

myślę lalesiu że jak byś zastosowała ze 2-3 razy to Twoje plamki powinny zniknąć ale zależy jeszcze gdzie masz te przebarwienia. Całuski
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:55   #148
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pieprzyki

Justyno, na Twoim płynie jest wyraźnie napisane, że leczy brodawki, a nie pieprzyki!! Brodawka to coś zupełnie innego, powstaje często w wyniku zakażenia wirusowego, czasem sama ustępuje (więcej tu: http://dermart.webpark.pl/dermatol/wirus.htm ), natomiast pieprzyk (najczęściej zabarwiony, ale niekoniecznie) to rodzaj łagodnej zmiany nowotworowej, dlatego byłabym wybitnie ostrożna z traktowaniem go jakimkolwiek preparatem (drażnione pieprzyki, lub co gorsza te wystawiane na działanie słońca, mogą się uzłośliwić!). Oczywiście decyzja należy do lekarza, ale jeżeli u Ciebie zdiagnozowano brodawki, nie oznacza to, ze wszystkie tego typu wypukłości na skórze nimi są!
Płyn faktycznie może mieć działanie rozjaśniające, dzięki zawartości kwasu mlekowego i salicylowego.

Aashley powinna jednak przede wszystkim pójść do dermatologa.
Najlepszym sposobem pozbycia się pieprzyków jest ich wycięcie (usunięta tkanka jest wówczas badana), ewentualnie usunięcie laserem (brak jednak możliwości przeprowadzenia badań).
Nie ma możliwości "domowego" pozbycia się pieprzyków.
Zanim je usuniesz, chroń je przede wszystkim przed słońcem, nakładaj na te miejsca krem z wysokim filtrem.

Lalesiu, cokolwiek zdecydujesz się stosować na swoje przebarwienia, pamiętaj, że nie wolno tych miejsc opalać, inaczej cały Twój wysiłek na nic, przebarwienia pojawią się znowu.

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-08-17 o 13:16
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:29   #149
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Pieprzyki

Dziewczyny, jestescie kochane dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi chyba sprobuje tego cudownego plynu
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:34   #150
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez pixie7
Justyno, na Twoim płynie jest wyraźnie napisane, że leczy brodawki, a nie pieprzyki!! Brodawka to coś zupełnie innego, powstaje często w wyniku zakażenia wirusowego, czasem sama ustępuje (więcej tu: http://dermart.webpark.pl/dermatol/wirus.htm ), natomiast pieprzyk (najczęściej zabarwiony, ale niekoniecznie) to rodzaj łagodnej zmiany nowotworowej, dlatego byłabym wybitnie ostrożna z traktowaniem go jakimkolwiek preparatem (drażnione pieprzyki, lub co gorsza te wystawiane na działanie słońca, mogą się uzłośliwić!). Oczywiście decyzja należy do lekarza, ale jeżeli u Ciebie zdiagnozowano brodawki, nie oznacza to, ze wszystkie tego typu wypukłości na skórze nimi są!
Płyn faktycznie może mieć działanie rozjaśniające, dzięki zawartości kwasu mlekowego i salicylowego.

Aashley powinna jednak przede wszystkim pójść do dermatologa.
Najlepszym sposobem pozbycia się pieprzyków jest ich wycięcie (usunięta tkanka jest wówczas badana), ewentualnie usunięcie laserem (brak jednak możliwości przeprowadzenia badań).
Nie ma możliwości "domowego" pozbycia się pieprzyków.
Zanim je usuniesz, chroń je przede wszystkim przed słońcem, nakładaj na te miejsca krem z wysokim filtrem.

Lalesiu, cokolwiek zdecydujesz się stosować na swoje przebarwienia, pamiętaj, że nie wolno tych miejsc opalać, inaczej cały Twój wysiłek na nic, przebarwienia pojawią się znowu.
Przepraszam jeśli źle mówię ale sam dermatolog obejrzał moje pieprzyki i stwierdził że mogę je usunąć tym płynem. Być może nie każdemu jest to wskazane dlatego lalesiu idź do dermatologa i zapytaj najpierw żeby sobie nie zaszkodzić! To że dla mnie kazał lekarz tego używać nie znaczy że i Tobie jest to wskazane
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.