Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 14:29   #1651
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez rossettorosso Pokaż wiadomość
Nie wiem czy słyszałyście o audycjach językowych w radiu Lublin. Ja odkryłam to dopiero dzisiaj :P Lektorzy prowadzą krótkie lekcje, które można sobie ściągnąć lub po prostu odsłuchać na stronie, o tutaj:
http://moje.radio.lublin.pl/lekcje-jezykowe.html

Można tu znaleźć wiele języków: francuski, angielski, portugalski, włoski, norweski czy hiszpański. Ja próbuje z włoskim, zobaczymy czego się nauczę
O, fajne, dzięki
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 15:36   #1652
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
A w jakim odniesieniu ?
Szukanie pracy: Pulp&executive team
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 23:31   #1653
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

O tak ja również miałam okazję usłyszeć tę audycję językową Jednak wydaje mi się, że dla początkujących taka forma nauki sie nie sprawdzi... No ale zawsze jest to jakaś forma tzw. exposure to language
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 09:38   #1654
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Szukanie pracy: Pulp&executive team
A to nie jest fragment jakiegoś dłuższego zdania? Bo dla mnie to nie ma żadnego sensu w takiej formie w jakiej podałaś
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 16:01   #1655
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, jak czytacie książki to tłumaczycie wszystko dosłownie czy tylko tak czytacie aby wyłapać sens?
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 16:14   #1656
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja czytam tak by wyłapać sens słówka tłumaczę i uczę się raczej wybiórczo (tylko te, które mnie szczególnie zainteresują, albo są potrzebne do zrozumienia kontekstu). Nie jestem na tyle cierpliwa żeby tłumaczyć dosłownie wszystko, zwłaszcza jesli czytam coś bardziej zaawansowanego językowo.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 17:03   #1657
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja właśnie też czytam tak jak Ty. A teraz tak się zastanawiam, bo na pewno więcej daje dokładne czytanie, tłumaczenie wszystkiego, może nawet wypisanie słówek i zwrotów, ale z kolei wtedy jest mniej przyjemności z czytania.
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 17:21   #1658
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ale niekoniecznie, jak czytasz tłumacząc każde słowo to raz, że po przeczytaniu kilkunastu-kilkudziesięciu stron staje się to bardzo frustrujące, nie ma przyjemności z czytania, to dwa, czytając "ogólnie" moim zdaniem nabiera się większej płynności, bo zapamiętuje się pewne konstrukcje, nawet nie znając ich znaczenia (można też np. czytać na głos ćwicząc wymowę).
Ogólnie zależy od tego, co chcesz z tego czytania wyciągnąć: jeśli chcesz poszerzyć słownictwo to wypisywanie i nauka słówek ma sens, jeśli natomiast nabrać właśnie tej ogólnej biegłości to lepiej jest po prostu czytać, bez wnikania w znaczenie każdego słowa z osobna.

Dla mnie najlepszy jest sposób kombinowany, czyli czytanie i zatrzymywanie się jedynie przy co ciekawszych słowach/zwrotach
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 13:48   #1659
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dlatego książki czyta się dla przyjemności, wyłapując ogólnie sens. A takie dokładne tłumaczenie jest lepsze na jakiś artykułach itp
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:03   #1660
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

mam prośbę jakby któraś z was mogła mi to przetłumaczyć:

She can turn her hand to just about nothing.

She has managed to keep her hand in. ?
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:21   #1661
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
mam prośbę jakby któraś z was mogła mi to przetłumaczyć:

She can turn her hand to just about nothing.
Nie wiem czy dobrze, ale w wolnym tłumaczeniu to będzie coś takiego:
Prawie nic się jej nie udaje/Prawie z niczym sobie nie radzi.
Cytat:
She has managed to keep her hand in. ?
Udało jej się nie wyjść z wprawy.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 14:47   #1662
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dziękuję
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 07:56   #1663
ohho
Przyczajenie
 
Avatar ohho
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 28
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam
Jestem nowa w wątku, w końcu zebrałam się do nauki, najpierw chciałabym zacząć od angielskiego, uczę się go od podstawówki jestem na 2 roku studiów i nie potrafię się dogadać, wstyd!
Z racji, że mam słaby zasób słownictwa zainstalowałam program Profesor Henry? chyba będzie dobry na początek ?
__________________


Edytowane przez ohho
Czas edycji: 2014-02-17 o 07:58
ohho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 18:38   #1664
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ohho Pokaż wiadomość
Witam
Jestem nowa w wątku, w końcu zebrałam się do nauki, najpierw chciałabym zacząć od angielskiego, uczę się go od podstawówki jestem na 2 roku studiów i nie potrafię się dogadać, wstyd!
Z racji, że mam słaby zasób słownictwa zainstalowałam program Profesor Henry? chyba będzie dobry na początek ?
Dużo osób korzytsa z tego programu i z tego co wiem - raczej sobie go chwalą Jeśli Twój problem polega na braku płynności mówienia musisz jednak zacząć mówić, bo nawet najlepszy program nie pozwoli Ci rozwinąć tej umiejętności
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 13:30   #1665
ohho
Przyczajenie
 
Avatar ohho
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 28
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Dużo osób korzytsa z tego programu i z tego co wiem - raczej sobie go chwalą Jeśli Twój problem polega na braku płynności mówienia musisz jednak zacząć mówić, bo nawet najlepszy program nie pozwoli Ci rozwinąć tej umiejętności

u mnie to raczej brak jakiejkolwiek płynności, boje się odezwać, bo zawsze mam wrażenie, że się ośmieszę i tak to właśnie wygląda
__________________

ohho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 17:58   #1666
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ohho Pokaż wiadomość
u mnie to raczej brak jakiejkolwiek płynności, boje się odezwać, bo zawsze mam wrażenie, że się ośmieszę i tak to właśnie wygląda
Nie martw się ja też tak miałam i mam czasem... niby uczę się tyle lat angielskiego a jak mam się odezwać to brakuje mi słów.
Od mniej więcej 1,5 roku mówię do siebie po angielsku w domu, 15-20 min o czym tylko chcę. Mam pod ręką słownik i gdy brakuje mi słówka to szybko sprawdzam i gadam dalej. To naprawdę mi pomogło, ja widzę efekty. Już się tak nie boje mówić po angielsku jak przedtem. Może ty też spróbuj mówić do siebie, na głos, na dowolny temat. Z czasem nabierzesz pewności do mówienia a to przełoży się na pewność w rozmowie po angielsku

----

Dzisiaj miałam godzinkę z włoskim - sama nauka słówek i zwrotów.
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 18:26   #1667
okaro
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Ryczący Lublin
Wiadomości: 1 710
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

hej, ja uczę się sama francuskiego i słowackiego, natomiast angielski wciaz ulepszam. Ostatnio znalazłam program rossetta stone - nawet mi się spodobało i powtarzam sobie od początku podstaw, bo wstyd przyznac, ale czasem zapomni mi się jak po angielsku jest "Skąd jesteś", czyli takie banalne rzeczy, ktorych uczylo sie na samym poczatku. A moja edukacja zakonczyla sie na 1 roku studiów i zaczelam sie wraz z innymi z grupy COFAC. Dlatego wzielam to w swoje ręce i próbuję, a poza tym, bardzo lubie uczyc sie jezykow obcych
okaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 19:04   #1668
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez okaro Pokaż wiadomość
hej, ja uczę się sama francuskiego i słowackiego, natomiast angielski wciaz ulepszam. Ostatnio znalazłam program rossetta stone - nawet mi się spodobało i powtarzam sobie od początku podstaw, bo wstyd przyznac, ale czasem zapomni mi się jak po angielsku jest "Skąd jesteś", czyli takie banalne rzeczy, ktorych uczylo sie na samym poczatku. A moja edukacja zakonczyla sie na 1 roku studiów i zaczelam sie wraz z innymi z grupy COFAC. Dlatego wzielam to w swoje ręce i próbuję, a poza tym, bardzo lubie uczyc sie jezykow obcych
Powodzenia z językami Jeśli mogę spytać to dlaczego zdecydowałaś się na słowacki?
Ja też teraz swój angielski ulepszam i nawet lepiej mi się uczy tak niż jak miałam lekcje obowiązkowe :P
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 14:09   #1669
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez okaro Pokaż wiadomość
hej, ja uczę się sama francuskiego i słowackiego, natomiast angielski wciaz ulepszam. Ostatnio znalazłam program rossetta stone - nawet mi się spodobało i powtarzam sobie od początku podstaw, bo wstyd przyznac, ale czasem zapomni mi się jak po angielsku jest "Skąd jesteś", czyli takie banalne rzeczy, ktorych uczylo sie na samym poczatku. A moja edukacja zakonczyla sie na 1 roku studiów i zaczelam sie wraz z innymi z grupy COFAC. Dlatego wzielam to w swoje ręce i próbuję, a poza tym, bardzo lubie uczyc sie jezykow obcych
Jak idzie słowacki? Pamiętam jak mój znajomy chciał się uczyć słowackiego i pisał na różne uniwerki z zapytaniem o to, jakie materiały mu polecają i powiedzieli mu, że.. najlepsze materiały to są po czesku i żeby się czeskiego najpierw nauczył. Ja sama czeski odkurzam bo od wakacji praktycznie nieużywany, przez maturalną jakoś poszedł w odstawkę
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 08:01   #1670
okaro
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Ryczący Lublin
Wiadomości: 1 710
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

mam kolezanke Słowaczkę, ktora studiowała polonistykę, poznalysmy sie przez interpals i jak zaczęłam jej pomagać czy tlumaczyć niektore polskie słowa co tak naprawde znaczą, czym się różnią, ona mi pisała jak to po słowacku i tak dalej. Według mnie słowacki jest łatwiejszy niż czeski (wiem, bo przez 5 lat mialam styczność z Czechami) i o ile czeski sląski jest zrozumiały w miarę, to ten z centrum Republiki juz mało podobny. A słowacki przypomina mi polski i ma kojarzące się słówka, więc łatwiej Po słowacku dogadam sie w Czechach wiec no problem.

A co do bariery językowej. W gimnazjum poziom taki, ze zdania sklecic i na glos nie umiałam. W podstawowce o dziwo umiałam. W liceum wymagajaca n-lka, duzo nauki, duzo rozmowy, sluchania - rozmawianie w j. ang - bez problemu. Na studiach - cofanie sie do tylu, bo profesorek nic nie uczyl tylko -mialam wrazenie- robi wszystko by nie uczyc i zajmowac sie pierdołami czyli smianie sie z historyjek uczelnianych itp.PO POLSKU.

Mialam kilka sytuacji gdzie Amerykanie, Hiszpanka czy Koreaniec z żona pytali o drogę itp i zawsze zawsze mówiłam cos w rodzaju "hmm, wait.. rozglądam sie jakby najlatwiej tu odpowiedziec Xd.. You must go straight ahead (czy jakos tak) itd nie wiem nawet czy dobrze do napisałam, ale w mowie to znaczenia nie ma na szczescie i tak sie zorientowali o co chodzi . Jesli chodzi o Hiszpankę to nawet zaprowadzilam ja do granicy, pomoglam wymienic złotówki na korony i w ogole, ona tez nie znala angielskiego perfekt, noa le dogadać sie dogadałam. I to wlasnie stresujące sytuacje mnie mobilizują do mówienia
okaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:17   #1671
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie znam nikogo, kto cofałby się "do przodu". Na studiach, jeśli nie jest to język i nie trafisz na dobrego lektora raczej nie zrobisz postępu. Chociaż słyszałam dobre opinie o niektórych uczelniach, więc może zależy to też od polityki językowej danej szkoły wyższej
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:52   #1672
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja właśnie jechałam w tym roku pierwszy raz w życiu przez Słowację i rozumiałam mniej niż gdy byłam pierwszy raz w Czechach, a też słyszałam, że słowacki jest łatwiejszy. Oczywiście mówię o billboardach
Mieszkałam 3 tyg w Czechach i nawet mi się udało Wietnamczyka w sklepie rozumieć, ale chyba dlatego że to 3 język słowiański

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:32   #1673
okaro
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Ryczący Lublin
Wiadomości: 1 710
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Nie znam nikogo, kto cofałby się "do przodu". Na studiach, jeśli nie jest to język i nie trafisz na dobrego lektora raczej nie zrobisz postępu. Chociaż słyszałam dobre opinie o niektórych uczelniach, więc może zależy to też od polityki językowej danej szkoły wyższej
cofanie do tylu mimo że tak sie pisać nie powinno, akurat tu mi bardziej pasowało łacznie z "do tyłu' ;-).

Co do słowackiego - no dla mnie latwiejszy i wiecej podobnych slow niz w czeskim, ale to chyba zalezy od osoby jak to odbiera
okaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:00   #1674
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja na licencjacie miałam okropną babkę od angielskiego. Uczyłam się na poziomie B1 i niestety wielu zagadnień gramatycznych nie umiałam zrozumieć, ponieważ nie umiała tego w przystępny sposób wytłumaczyć. Pamiętam, że robiliśmy strasznie dużo materiału na każdych zajęciach - zamiast pozwolić nam dobrze opanować jakieś zagadnienie, ciągle tylko "biegła" z materiałem do przodu. Nie wspominam tych zajęć dobrze.

Teraz, na magisterce, mamy innego nauczyciela. Uczymy się na poziomie B2 i przyznam szczerze, że już w czasie pierwszych zajęć wyniosłam więcej, niż w czasie całego semestru na licencjacie. Podoba mi się, że jest kładziony duży nacisk na wymowę i słownictwo specjalistyczne związane z naszym kierunkiem. W nauce angielskiego pośrednio pomaga mi również mój chłopak, który jest Brytyjczykiem i po polsku umie tylko z dziesięć słów na krzyż.

Uczę się również niemieckiego, ale to sama dla siebie, w domu jak mam wolną chwilkę. W liceum miałam rosyjski i bardzo chciałabym do niego wrócić, ale niestety posprzedawałam już podręczniki.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:04   #1675
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej,
czy moge do was dolaczyc. Ucze sie teraz sama niemieckiego i moze macie jakies triki na nauke tego jezyka. W ogole mam nadzieje, ze w grupie jest razniej i bede miala wieksza motywacje do nauki.
ps. przepraszam za brak polskich znakow.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:50   #1676
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Już było sporo o niemieckim na tym forum :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 09:16   #1677
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez iorwethowa Pokaż wiadomość
Uczę się również niemieckiego, ale to sama dla siebie, w domu jak mam wolną chwilkę. W liceum miałam rosyjski i bardzo chciałabym do niego wrócić, ale niestety posprzedawałam już podręczniki.
Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Hej,
czy moge do was dolaczyc. Ucze sie teraz sama niemieckiego i moze macie jakies triki na nauke tego jezyka. W ogole mam nadzieje, ze w grupie jest razniej i bede miala wieksza motywacje do nauki.
ps. przepraszam za brak polskich znakow.
Kilka lat temu też uczyłam się niemieckiego, ale nie pamiętam prawie nic. Też chciałabym zacząć go odświeżać. Z jakich podręczników uczycie się same w domu?
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 09:20   #1678
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja korzystam z bardzo starego podręcznika mojej mamy - "Język niemiecki dla lektoratów" i lepszego póki co nie widziałam (a uczyłam się też niemieckiego w szkole).
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 11:58   #1679
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, a możecie zaproponować jakiś serial do oglądania po angielsku? Taki, żeby był z 20 minutowy, i żeby w miarę wyraźnie mówili. Trafiłam na "How i Met your mother", ale jest okropny, nie podoba mi się. Podobnie jak większość tych 20 minutowych "komedii(?)". Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu i nie jest to ani trochę śmieszne.

Znacie coś fajnego, ok. 20 minutowego, wyraźnie mówionego? Najbardziej lubie seriale kryminalne, ale takich 20 minutowych raczej nie ma. Z tych fajniejszych seriali (chociażby Dexter, breaking bad), to aż tak wiele nie jestem w stanie zrozumieć.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 12:21   #1680
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie zaproponować jakiś serial do oglądania po angielsku? Taki, żeby był z 20 minutowy, i żeby w miarę wyraźnie mówili. Trafiłam na "How i Met your mother", ale jest okropny, nie podoba mi się. Podobnie jak większość tych 20 minutowych "komedii(?)". Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu i nie jest to ani trochę śmieszne.

Znacie coś fajnego, ok. 20 minutowego, wyraźnie mówionego? Najbardziej lubie seriale kryminalne, ale takich 20 minutowych raczej nie ma. Z tych fajniejszych seriali (chociażby Dexter, breaking bad), to aż tak wiele nie jestem w stanie zrozumieć.

Rozumiem cię ja po Friends to nie mam żadnego ulubionego serialu komediowego. Kiedys oglądałam Cold Feet (bryt.) - na jego podstawie były Usta Usta w TVN-ie. Ale ja ogólnie lubię starocie i oglądam np. Alfa, Sabrinę, Szalone lata 70-te.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.