Co poradzić na taką cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 19:09   #1
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373

Co poradzić na taką cerę?


Cześć dziewczyny.
Od pewnego czasu używam Acne-dermu, tak bardzo chwalonego przez wiele osób.
Jednak, jak widać na zdjęciach, mnie niewiele on pomógł (jestem po 1.5 tubki).
Nie wiem co począć z tą moją buzią, poradzicie coś?

Główne problemy:
- rozszerzone pory na policzkach
- czarne zaskórniki na nosie
- ślady po pryszczach (w formie czerwonych kropek)
- 'nierówna' skóra pod oczami + kosmiczne cienie (niestety od urodzenia)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (73,9 KB, 170 załadowań)

Edytowane przez magnolia113
Czas edycji: 2014-02-17 o 19:25
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:09   #2
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez karo_linka89 Pokaż wiadomość
Mam to samo! Już nie mam siły, byłam u dermatolog to powiedziała mi, że mam iśc zrobić sobie mikrodermabrazje. przepisamia mi jakiś żel-krem Glamid, ktory nic nie dał :/
Leczyłam się u naprawdę dobrej pani dermatolog, pomogła wszystkim moim koleżankom... Ale mnie nie.
Miałam przepisany Effaclar duo, ale nie widziałam żadnej różnicy. Oprócz tego spirytus detreomycynowy. Obecnie stosuję go tylko na większe niespodzianki, ranki i plecy...
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:36   #3
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

a wyskakuja Ci jeszcze jakies nowe pryszcze? nie uzywalam tego Acne dermu. stosowalam Epiduo i mi pomogl, ale zawsze cos wyskakiwalo i poprosilam o antybiotyk. z tego co piszesz to zostaly Ci plamki po pryszczach, ale widze ze tez masz male wypukle krostki... moze Epiduo byc Ci pomoglo? a na nieciekawa skore pod oczami i rozszerzone pory polecam zabieg mikrodermabrazji- teraz gdy mam juz skore bez wypryskow chodze regularnie co tydzien i bardzo pomaga na okolice oczu, ktore wygladaly u mnie tragicznie
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:37   #4
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Od pewnego czasu używam Acne-dermu, tak bardzo chwalonego przez wiele osób.
Jednak, jak widać na zdjęciach, mnie niewiele on pomógł (jestem po 1.5 tubki).
Nie wiem co począć z tą moją buzią, poradzicie coś?

Główne problemy:
- rozszerzone pory na policzkach
- czarne zaskórniki na nosie
- ślady po pryszczach (w formie czerwonych kropek)
- 'nierówna' skóra pod oczami + kosmiczne cienie (niestety od urodzenia)
ja aktualnie wyglądam jeszcze gorzej.. i tez nie wiem co z tym fantem zrobić. Dermatologa mam takiego, że szkoda słow. Leki wiecznie te same, zawsze droogie, przestalam chodzic bo nie ma sensu. Raz sie jej uda, a raz nie. A ostatnio tylko gorzej z moją twarza
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:42   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Od pewnego czasu używam Acne-dermu, tak bardzo chwalonego przez wiele osób.
Jednak, jak widać na zdjęciach, mnie niewiele on pomógł (jestem po 1.5 tubki).
Nie wiem co począć z tą moją buzią, poradzicie coś?

Główne problemy:
- rozszerzone pory na policzkach
- czarne zaskórniki na nosie
- ślady po pryszczach (w formie czerwonych kropek)
- 'nierówna' skóra pod oczami + kosmiczne cienie (niestety od urodzenia)
Polecam Epiduo. Mi osobiście pomógł, a miałam podobne objawy. w Acne-Derm jest kwas azelainowy, a w Epiduo adapalen(retinoid) i nadtlenek benzoilu. Obie te substancje zmniejszają ilość zaskórników i działają rozjaśniająco.
Co do Twoich cieni pod oczami, to moim zdaniem same kosmetyki nie pomogą. Obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest wypełnianie doliny łez żelem na bazie kwasu hialuronowego.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:42   #6
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Polecam Epiduo. Mi osobiście pomógł, a miałam podobne objawy. w Acne-Derm jest kwas azelainowy, a w Epiduo adapalen(retinoid) i nadtlenek benzoilu. Obie te substancje zmniejszają ilość zaskórników i działają rozjaśniająco.
Adapalenu jeszcze nie przerabiałam. A staje się coraz bardziej popularny, więc może i racja... Obawiam się jednak czy nie będzie za mocny.

Cytat:
Napisane przez Adri_
a wyskakuja Ci jeszcze jakies nowe pryszcze?
Od czasu do czasu pojawi się coś na czole (bezpośrednio nad nasadą nosa) albo na policzku czy brodzie. Jednak bardziej męczą mnie zaskórniki i widoczne pory.


Jeśli chodzi o mikrodermabrazję (czy kwas hialu) - trzeba ją w kółko powtarzać, efekty często nie są spektakularne, a ja biedna studentka jestem więc nie wiem czy chcę ładować tyle kasy w zabiegi kosmetyczne. Może kiedyś
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:25   #7
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Od pewnego czasu używam Acne-dermu, tak bardzo chwalonego przez wiele osób.
Jednak, jak widać na zdjęciach, mnie niewiele on pomógł (jestem po 1.5 tubki).
Nie wiem co począć z tą moją buzią, poradzicie coś?

Główne problemy:
- rozszerzone pory na policzkach
- czarne zaskórniki na nosie
- ślady po pryszczach (w formie czerwonych kropek)
- 'nierówna' skóra pod oczami + kosmiczne cienie (niestety od urodzenia)
Szczerze? Nie określiłabym Twojej cery jako problematyczną. W trakcie wysypu moja cera wygląda x5 razy gorzej. Zawsze możesz podciągnąć działanie acne dermu kwasami - ja używam toniku z glukonolaktonem rano, wieczorem acne dermu, po prawie dwóch miesiącach widzę spore efekty. Nie wiem czy mogę polecić coś silniejszego, bo Twoja cera jest w całkiem dobrym stanie...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 17:39   #8
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Szczerze? Nie określiłabym Twojej cery jako problematyczną. W trakcie wysypu moja cera wygląda x5 razy gorzej.
Jasne, również widziałam gorsze twarzyczki. Chodzi bardziej o to, że używany przeze mnie Acne Derm w ogóle nie wpłynął na stan mojej cery.

A że jestem młoda to chciałabym mieć cerę jak pupa niemowlaka
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:17   #9
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Adapalenu jeszcze nie przerabiałam. A staje się coraz bardziej popularny, więc może i racja... Obawiam się jednak czy nie będzie za mocny.
Jeśli chodzi o mikrodermabrazję (czy kwas hialu) - trzeba ją w kółko powtarzać, efekty często nie są spektakularne, a ja biedna studentka jestem więc nie wiem czy chcę ładować tyle kasy w zabiegi kosmetyczne. Może kiedyś
a stosowalas juz wczesniej jakies dosc silne maści? ja mam tak ze moja skora jest juz tak zahartowana ze naprawde nic jej nie rusza... Epiduo stosowalam codziennie na noc i potem czasem w dzien jak wiedzialam ze zostaje w domu i nie mialam zadnego strasznego luszczenia, zero podraznien, wrecz przeciwnie wlasnie mi pomogl. wiec to zalezy od skory, dla mnie on byl super i wcale nie byl za mocny
co do mikro-tak trzeba ja powtarzac, ale i tak mozna ja robic tylko w okresie jesienno-zimowym, w zaleznosci od tego jak reaguje skora musza byc przerwy- 1, 2 tygodnie. ja chodze co tydzien bo tak samo- zero podraznien zadnych zaczerwienien, wiec ja uwielbiam mysle ze 3-4 zabiegi i na pewno widzialabys spora roznice ale szczerze polecam to dopiero wtedy gdy juz wszystko wyleczysz na twarzy, ja mam tylko plamki teraz i gdzies tam czasem sie schowa jakis podskorniak
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:46   #10
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
a stosowalas juz wczesniej jakies dosc silne maści? ja mam tak ze moja skora jest juz tak zahartowana ze naprawde nic jej nie rusza... Epiduo stosowalam codziennie na noc i potem czasem w dzien jak wiedzialam ze zostaje w domu i nie mialam zadnego strasznego luszczenia, zero podraznien, wrecz przeciwnie wlasnie mi pomogl. wiec to zalezy od skory, dla mnie on byl super i wcale nie byl za mocny
co do mikro-tak trzeba ja powtarzac, ale i tak mozna ja robic tylko w okresie jesienno-zimowym, w zaleznosci od tego jak reaguje skora musza byc przerwy- 1, 2 tygodnie. ja chodze co tydzien bo tak samo- zero podraznien zadnych zaczerwienien, wiec ja uwielbiam mysle ze 3-4 zabiegi i na pewno widzialabys spora roznice ale szczerze polecam to dopiero wtedy gdy juz wszystko wyleczysz na twarzy, ja mam tylko plamki teraz i gdzies tam czasem sie schowa jakis podskorniak
Póki co używałam: Duac, Effaclar Duo, Acne Derm, Skinoren (chyba, chociaż nie jestem pewna, ta skleroza... ) i jeszcze taki żel na receptę... matko znowu skleroza, ale teraz używam go tylko punktowo na wypryski.

No właśnie, mikro teraz już za bardzo nie zrobię, bo patrząc przez okno, niedługo powinno się zacząć słońce plaża
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 22:47   #11
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

z tych ktore wymienilas uzywalam Skinorenu- dosc drogi... chcialam sie dzieki niemu pozbyc plam po tradziku ale nie mialam cierpliwosci do niego, jakos dziwnie wybielal skore i byla po nim strasznie sciagnieta i tworzyl sie taki suchy mat.bleh :/
mysle ze najlepiej znasz swoja skore, ale Epiduo bylo najlepsza mascia na recepte jaka dostalam od swojej dermatolog. najpierw mialam chyba tez duac ale okazal sie porazka.
aaa i jeszcze przed mikrodermabrazja uzywalam kremu peelingujacego migdalowego 5% z Pharmaceris i tez polecam bo skora byla po nim gladka miekka i ten naskorek lekko sie zluszczal ale to nie bylo typowe zlazenie skory czy jakies sterczace skorki na cerze. maja tez 10%owy ale ja go nie probowalam. no i duzym plusem jest to ze jest mega wydajny
co do mikro- ja zamierzam ją robic jeszcze w marcu i jezeli pogoda na to pozwoli tez w kwietniu 1-2 zabiegi jak da rade. chyba ze bedzie spore slonce...

Edytowane przez adri_
Czas edycji: 2014-02-18 o 22:57
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 07:29   #12
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

A zmiana diety? nie bierzecie pod uwagę?
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:58   #13
anusia890
Raczkowanie
 
Avatar anusia890
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

u mnie też jest kiepsko, już 3 dermatologów za mną.
Pomógł mi tak naprawdę jeden, który zalecił stosowanie takich specyfików specjalnie mieszanych w aptece. pomogło - na pół roku. Teraz wróciło znowu. W czw idę do kolejnego dermatologa.
ps. mam cerę taką jak ty ale z bardziej widocznymi bliznami.
anusia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:10   #14
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

pierwsze co powinnaś zrobić jeśli nic ci nie pomogło to iść zbadać hormony, bo po dermatologach to można sobie chodzic i chodzić...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:59   #15
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Póki co używałam: Duac, Effaclar Duo, Acne Derm, Skinoren (chyba, chociaż nie jestem pewna, ta skleroza... ) i jeszcze taki żel na receptę... matko znowu skleroza, ale teraz używam go tylko punktowo na wypryski.

No właśnie, mikro teraz już za bardzo nie zrobię, bo patrząc przez okno, niedługo powinno się zacząć słońce plaża
Zdecydowanie od mikrodermabrazji polecam preparat z nadtlenkiem benzoilu, który ma właśnie działanie przeciwzaskórnikowe, ponieważ uwalnia wolne rodniki, które hamują rozwój bakterii i tym samym odblokowuje pory. Nie można tylko stosować go zbyt długo, właśnie ze względu na uwalnianie wolnych rodników. Warto podczas kuracji, abyś stosowała np. witaminę C w płynie(działa antyoksydacyjnie). Wystarczy, że nałożysz rano 2-3 krople pod krem na dzień.

A co do mikrodermabrazji, to nie jest to tak inwazyjny zabieg, że nie można go stosować w bardziej słonecznych porach roku. Z doświadczenia wiem, że mikrodermabrazja nie przynosi długotrwałych efektów. Dopóki jest wykonywana, to wszystko świetnie wygląda, ale po skończonej serii zabiegów, skóra może być w gorszej kondycji. Jeśli już chcemy wykonać mikrodermabrazję, to warto ją łączyć z kwasami. Efekt jest zdecydowanie trwalszy. Moim zdaniem mikrodermabrazja powinna służyć jako wstęp do dalszej pielęgnacji, a nie jako samodzielny zabieg. Poza tym nie reguluje ona pracy gruczołów łojowych, tak jak dzieje się to w przypadku retinoidów czy nadtlenku benzoilu. Moim zdaniem kuracja tymi preparatami pomogłaby Ci, tym bardziej, że zmiany u Ciebie nie są duże.

A co do filtrów przeciwsłonecznych, to należy stosować je codziennie przez cały rok, nie tylko podczas kuracji nadtlenkiem czy mikrodermabrazji.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:19   #16
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Zdecydowanie od mikrodermabrazji polecam preparat z nadtlenkiem benzoilu, który ma właśnie działanie przeciwzaskórnikowe, ponieważ uwalnia wolne rodniki, które hamują rozwój bakterii i tym samym odblokowuje pory. Nie można tylko stosować go zbyt długo, właśnie ze względu na uwalnianie wolnych rodników. Warto podczas kuracji, abyś stosowała np. witaminę C w płynie(działa antyoksydacyjnie). Wystarczy, że nałożysz rano 2-3 krople pod krem na dzień.

A co do mikrodermabrazji, to nie jest to tak inwazyjny zabieg, że nie można go stosować w bardziej słonecznych porach roku. Z doświadczenia wiem, że mikrodermabrazja nie przynosi długotrwałych efektów. Dopóki jest wykonywana, to wszystko świetnie wygląda, ale po skończonej serii zabiegów, skóra może być w gorszej kondycji. Jeśli już chcemy wykonać mikrodermabrazję, to warto ją łączyć z kwasami. Efekt jest zdecydowanie trwalszy. Moim zdaniem mikrodermabrazja powinna służyć jako wstęp do dalszej pielęgnacji, a nie jako samodzielny zabieg. Poza tym nie reguluje ona pracy gruczołów łojowych, tak jak dzieje się to w przypadku retinoidów czy nadtlenku benzoilu. Moim zdaniem kuracja tymi preparatami pomogłaby Ci, tym bardziej, że zmiany u Ciebie nie są duże.

A co do filtrów przeciwsłonecznych, to należy stosować je codziennie przez cały rok, nie tylko podczas kuracji nadtlenkiem czy mikrodermabrazji.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, żeby zaoszczędzić Twojego czasu w przyszłości dodam, że akurat tematów chemiczno-farmaceutycznych nie trzeba mi tłumaczyć a i z wygaszaniem wolnych rodników mam do czynienia na okrągło
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:09   #17
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

mikrodermabrazji nie powinno wykonywac sie latem, kazda kosmetyczka Ci to powie no chyba ze zaszyjesz sie po tym zabiegu w domu i nie bedziesz widziala slonca na oczy... a wiadomo ze jest to trudne latem, kiedy chcac nie chcac przebywamy na sloncu. tak samo kwasy nie moga byc wykonywane latem.
zreszta lato jest od tego zeby sie opalac i dbac o nawilzenie skory. skora o wiele lepiej zachowuje sie latem i wyglada lepiej niz jesienia- kiedy wychodza jakies plamy posloneczne, nie opalamy sie wiec ten koloryt nie jest taki super jak latem.
mi mikrodermabrazja stanowczo poprawila stan skory- jest gladka, nie przetluszcza sie tak bardzo jak wczesniej, kilka podskorniakow wyszlo na wierzch, skora jest rozswietlona. moze to kwestia tego ze razem z mikro, mam wykonywany peeling kawitacyjny, ampulke z aloesem lub kwasem hialuronowym a potem maska z algami. ale wiadomo ze po mikro trzeba szczegolnie zadbac o nawilzenie skory.
na Twoim miejscu najpierw porzadnie wyleczylabym wszystkie krostki itd. i dopiero gdy juz zostana Ci same plamki- zdecydowala sie na jakis pakiet zabiegow czy regularnie sama stosowala w domu jakies maski na twarz na rozjasnienie plam czy cos nawilzajacego
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 19:12   #18
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Nie sądzę, żeby u autorki posta były potrzebne badania hormonalne- trądzik nie zawsze jest spowodowany zaburzoną gospodarką hormonalną. Akurat poziom problemu pozwala myśleć, że da się poprawić stan cery bez ingerencji w cały organizm.
Używałam Acne Dermu, gdy chciałam pozbyć się przebarwień po pryszczach. Z niczym innym akurat sobie nie radzi. Polecam jakiś słabszy retinoid zewnętrzny- zmniejszy łojotok, zaskórniki, wyrówna koloryt cery. Nie polecam niczego z nadtlenkiem benzoilu- na dłuższą metę skóra i tak się przyzwyczai, zacznie być wyjałowiona, pozbawiona blasku i naturalnego nawilżenia. Retinoidy skórę nawilżają, tylko potrzeba na to więcej czasu.
A cienie- też się z nimi urodziłam i nie wydaje mi się, żeby cokolwiek pomogło mi się ich pozbyć (żadne żele, trele- morele pod oczy nie działają). Taki już mój "urok". Dlatego mój naprawdę podstawowy mejkap na dzień= korektor pod oczy (jaśniejszy o jakiś ton od Twojego podkładu) + tusz do rzęs.

Pozdrawiam
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 21:39   #19
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby u autorki posta były potrzebne badania hormonalne- trądzik nie zawsze jest spowodowany zaburzoną gospodarką hormonalną. Akurat poziom problemu pozwala myśleć, że da się poprawić stan cery bez ingerencji w cały organizm.
Używałam Acne Dermu, gdy chciałam pozbyć się przebarwień po pryszczach. Z niczym innym akurat sobie nie radzi. Polecam jakiś słabszy retinoid zewnętrzny- zmniejszy łojotok, zaskórniki, wyrówna koloryt cery. Nie polecam niczego z nadtlenkiem benzoilu- na dłuższą metę skóra i tak się przyzwyczai, zacznie być wyjałowiona, pozbawiona blasku i naturalnego nawilżenia. Retinoidy skórę nawilżają, tylko potrzeba na to więcej czasu.
A cienie- też się z nimi urodziłam i nie wydaje mi się, żeby cokolwiek pomogło mi się ich pozbyć (żadne żele, trele- morele pod oczy nie działają). Taki już mój "urok". Dlatego mój naprawdę podstawowy mejkap na dzień= korektor pod oczy (jaśniejszy o jakiś ton od Twojego podkładu) + tusz do rzęs.

Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź! Chyba jako pierwsza zrozumiałaś na czym polegają moje problemy
Retinoidow nie miałam okazji stosować, więc jak skończę Acne Derm, spróbuję!

Cieni chyba rzeczywiście nigdy się nie pozbędę szczególnie, że to bardziej ciemniejszy kolor skóry wokół oczu (również powiek). Pozostaje szukanie korektora idealnego, który kryje a nie robi plasteliny pod okiem
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 22:39:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.