Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 11:22   #3871
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Sprawdziłam na stronce (dzięki za info, nie wiedziałam, że tak się da). Ale z dodzwonieniem się to kpina, od 8 dzwonię do kilku placówek i ciągle zajęte. Będę musiała się ekstra przejechać i się dowiedzieć.

Edytowane przez Agatron
Czas edycji: 2014-02-18 o 13:10
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:40   #3872
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Czy któraś z Was mając cystę na jajniku dostała samą luteinę?
Poszłam do ginekologa z nieregularnymi miesiączkami. Dostałam skierowanie na badanie prolaktyny i USG. Prolaktyna w porządku, USG- cysta na jajniku. Po USG dostałam też badanie na CA 125, też w porządku i ginekolog nie zlecając mi kolejnych badań na hormony przepisała luteinę.
Ekspertem nie jestem, ale nie powinna czasem skierować mnie na pozostałe badania hormonalne?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 16:44   #3873
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was mając cystę na jajniku dostała samą luteinę?
Poszłam do ginekologa z nieregularnymi miesiączkami. Dostałam skierowanie na badanie prolaktyny i USG. Prolaktyna w porządku, USG- cysta na jajniku. Po USG dostałam też badanie na CA 125, też w porządku i ginekolog nie zlecając mi kolejnych badań na hormony przepisała luteinę.
Ekspertem nie jestem, ale nie powinna czasem skierować mnie na pozostałe badania hormonalne?
Ja nie dostałam żadnego skierowania na hormony jak miałam torbiel W cyklu, w którym została wykryta dostałam tylko Duphaston - jednak torbiel po nim nie zniknęła, więc na 2 miesiące dostałam tabletki anty i po nich już się wchłonęła

Według mnie to całkiem normalne, że na początek lekarz ani nie robi jakiś szczegółowych badań, ani nie wymyśla żadnego specjalnego leczenia, bo jeśli to nie jakaś gigantyczna torbiel, to może Ci się wchłonąć wraz z nastaniem nowego cyklu
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 18:09   #3874
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja dostałam przy drugiej torbieli luteinę - niestety bardzo źle się po niej czułam i musiałam odstawić i przejść na duphaston.
Lekarz postąpił zupełnie normalnie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 20:22   #3875
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ok. dzięki! Uspokoiłyście mnie
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:52   #3876
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mam pytanie do dziewczyn po zabiegu laparoskopowym. Ustaliłam w szpitalu zabieg wycięcia guza jajnika zaraz w pierwszych dniach lipca. Powiedzcie mi kiedy mogę planować mniej-więcej (jeżeli nie będzie powikłań itp) urlop nad morzem? Czy np. miesiąc po zabiegu można już spokojnie funkcjonować, 8-godzinna podróż nie będzie szczególnym dyskomfortem czy coś?
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:19   #3877
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agatron Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn po zabiegu laparoskopowym. Ustaliłam w szpitalu zabieg wycięcia guza jajnika zaraz w pierwszych dniach lipca. Powiedzcie mi kiedy mogę planować mniej-więcej (jeżeli nie będzie powikłań itp) urlop nad morzem? Czy np. miesiąc po zabiegu można już spokojnie funkcjonować, 8-godzinna podróż nie będzie szczególnym dyskomfortem czy coś?

Ja 2 dni po zabiegu gotowałam obiad, a tydzień po śmigałam w ogródku przy pieleniu Po miesiącu to już w ogóle nic nie czułam. Ja bym poczekała ze 2 tygodnie i tyle - tak by się wszystko ładnie na skórze wygoiło.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 13:21   #3878
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ja 2 dni po zabiegu gotowałam obiad, a tydzień po śmigałam w ogródku przy pieleniu Po miesiącu to już w ogóle nic nie czułam. Ja bym poczekała ze 2 tygodnie i tyle - tak by się wszystko ładnie na skórze wygoiło.
chyba zależy jak się goi.
ja jestem 2 tygodnie po, w dwóch "ranach" ropa, i co chwilę coś.
ale dość szybko doszłam do siebie, w pracy byłam 5 dni po operacji.
tylko kąpiel w morzu itd.to chyba niezbyt
ja planowałam w tym tyg wrócic na basen,ale nie ma szans. w następnym tygodniu mam oczyszczanie zakażonych ran,bo z tym jest masakra.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:42   #3879
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Bardzo dziękuję Wam za informację W moim przypadku to bardziej spacery i opalanie, w morzu lubię tylko moczyć nogi
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 08:20   #3880
domi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Miałam dwie laparoskopie.
Po pierwszej: wyszłam ze szpitala następnego dnia po operacji, 7-10 dni w domu, aż do zdjęcia szwów, bolało mnie przy siedzeniu, musiałam leżeć, ale po zdjęciu szwów od razu wróciłam do szkoły (klasa maturalna) i do normalnego trybu funkcjonowania (jazda autobusami, tramwajami itp).
Po drugiej: wyszłam ze szpitala na własne żądanie, rano po operacji po 16h już mogłam siadać, bo mnie nie "ciągnęły szwy", czułam się dużo lepiej niż po poprzedniej, ale strasznie bolały mnie barki (bo ten gaz krążył w organizmie, mimo, że przed operacją wypiłam z 4-5litrów wody mineralnej, to odczułam narkozę i to wszystko) tak samo po 7-10 dniach zdjęcie szwów i powrót do normalnego trybu funkcjonowania. Drugą operację wspominam lepiej. może już zaprawiona w boju....
Teraz od 2 lat spokój.
Ale moja rada: wypić dużo wody przed narkozą - pomaga! inne kobiety wymiotowały po narkozie, a ja czułam się dobrze...

EDIT: Aaaa i zapomniałam dodać, że po drugiej operacji po miesiącu/półtora pojechałam nad morze i opaliłam się i teraz mam blizny trochę ciemniejsze niż reszta ciała

Edytowane przez domi01
Czas edycji: 2014-02-28 o 08:21 Powód: dodanie informacji
domi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:07   #3881
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Unhappy Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Witam. widzę że wygasł już temat ale napiszę..może ktoś doradzi..pocieszy...?
jestem w takiej samej sytuacji.. dowiedziałam się 2 tyg temu ze mam torbiel o wielkosci mandarynki na lewym jajniku.. przed tym miałam różne infekcje no i bole..ale nie sadzilam ze to TO. za tydzień mam mieć operację powinnam 2 dni temu dostać miesiączkę.. lecz niestety nic! a brzuch boli jajnik boli dziś w krzyżu strasznie boli na odcinku bioder.. gdy sie pochylam to jakaś masakra... promieniowanie na lewa nogę do polowy uda taklze wystepuje prawie codziennie... nie wiem co juz mam robić probowałam się relaksować ale świadomie i nieświadomie wciąż stresuję się przestałam jeść zmuszam się do jedzenia bo wiem ze przez to mam mdłości wzdęcia ... a zgaga najgorsza na wieczor
obserwuje wciaz śluz i nei wiem czy to jest normalne ze jednej chwili mam bardzo mokro a po jakims czasie widze jakby podwojny sluz plodny i bezplodny.. nie wiem.. czy to naprawde takie sa efekty uboczne torbieli jajnika? nie wiem co mam już robić temperatura też mi skacze.. raz b niska raz podwyższona ale nie przekraczajaca 36,8stopni..
a i dodam ze na szczescie markery z krwi wyszly ok i to nie jest nowotwor tak sie tylko pocieszam..

__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 18:31   #3882
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Unhappy Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
.to sa tzw.torbiele czynnosciowe inaczej proste....czesto samoistnie ulegaja wchlonieciu ,ale nie zawsze,u mnie zawieraly krew i nie wchlonely sie
hej. mam podobna sytuację.. także mam torbiel jajnika z krwia. za tydzien operacja.. boje się pomozcie dziewczyny... na dodatek miesiaczka sie spoznia mam bole kregoslupa na odcinku bioder promieniowanie -bol na udzie. no i wiadomo bol jajnikow i podbrzusza jakby niby mialbyc okres.. martwi mnie brak miesiaczki.. jak narazie.. no i coz.. zalamana jestem bo lekarz stwierdzil ze nie ma co ratowac.. ze prawie caly jajnik jest uszkodzony.. i trzeba go calkowicie usunac na szczescie chociaz mi jeden zostanie zaobserwowalam sluz.. ze raz mam gesty bialy taki jak przy dniach bezplodnych a czasami mieszany "bialko jajeczne"-rozciagliwy sluz :P razem z w/w sluzem..
:X
czy to normalne? ktoras z was cos takiego u siebie zaobserwowala?
to wynik zaburzen hormonalnych? dodam zez przez ten stres przestalam jesc(ale zmuszam sie do jedzenia) zgage miewam mdlosci.. wzdecia.. czasami jak cos w jelitach huknie to cale cialo sie trzesie i strach.. ze to moze cos peklo ;X
a i doczytalam sie ze trzeba przed operacja..z narkoza duzo pic?? mi nic lekarz o tym nie mowil. mam prosto przyjsc z rana na szpital i na operacje.... -laparoskopie[?]... nigdy nie mialam calkowitej narkozy takze wybaczcie za takie pytania:-P powiedzcie mi jak sie przygotowac na to wszystko :X bede wdzieczna za odp

PS dodam ze dowiedzialam sie o torbieli/guzie jajnika 2 tyg temu i to tez laskawie mnie zbadali na szpitalu wieczorem ;/ nie moglam juz zniesc tego ze przy zalatwianiu sie mialam bole.. przy siusianiu.. itd torbiel/guz (tak naprawde nie wiem czy guz=torbiel w papierach mi pisza raz tak a raz tak;/)) ma ponad5cm..
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko

Edytowane przez zloootko
Czas edycji: 2014-02-28 o 18:35
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:53   #3883
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez zloootko Pokaż wiadomość
Witam. widzę że wygasł już temat ale napiszę..może ktoś doradzi..pocieszy...?
jestem w takiej samej sytuacji.. dowiedziałam się 2 tyg temu ze mam torbiel o wielkosci mandarynki na lewym jajniku.. przed tym miałam różne infekcje no i bole..ale nie sadzilam ze to TO. za tydzień mam mieć operację powinnam 2 dni temu dostać miesiączkę.. lecz niestety nic! a brzuch boli jajnik boli dziś w krzyżu strasznie boli na odcinku bioder.. gdy sie pochylam to jakaś masakra... promieniowanie na lewa nogę do polowy uda taklze wystepuje prawie codziennie... nie wiem co juz mam robić probowałam się relaksować ale świadomie i nieświadomie wciąż stresuję się przestałam jeść zmuszam się do jedzenia bo wiem ze przez to mam mdłości wzdęcia ... a zgaga najgorsza na wieczor
obserwuje wciaz śluz i nei wiem czy to jest normalne ze jednej chwili mam bardzo mokro a po jakims czasie widze jakby podwojny sluz plodny i bezplodny.. nie wiem.. czy to naprawde takie sa efekty uboczne torbieli jajnika? nie wiem co mam już robić temperatura też mi skacze.. raz b niska raz podwyższona ale nie przekraczajaca 36,8stopni..
a i dodam ze na szczescie markery z krwi wyszly ok i to nie jest nowotwor tak sie tylko pocieszam..

Tak organizm wtedy dosc dziwnie sie zachowuje, ja nawet mialam cos ala czop, ktory odchodzi przed porodem, tak to wygladalo. Moja kolezanka, ktora miala operacje mowila, ze ja tez strasznie bolalo, ze w ktoryms momencie zlapal ja bol calej lewej strony z ktorej miala torbiel, od razu zabrano ja do szpitala. Moze przejdz sie do szpitala niech sprawdza czy torbiel nie pekl. Nie chce Cie straszyc czy cos, po prostu wiadomo, ze lepiej sie przejechac i wrocic do domu jak to jest normalne niz czekac.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 07:57   #3884
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Unhappy Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

dziękuję za odpowiedź !
no cóż miewam takie promieniowanie na nogę ii wgl. ale lekarz nic nie mówił na to bo mu wspominałam także. jakos wytrzxymam jeszcze te kilka dni. a potem już będę mieć na szczęście z głowy oczywiście napiszę co i jak w razie czego..
tylko no ta miesiaczka..
dziś już jest 33/34 dzien cyklu takze hmm.. dziwne.. ale czuje si etak jakbym miała za chwilę dostać.. miewam napady fali ciepła
brzunio wiadomo wrażliwy.. taki tkliwy.. no i dziś sluz .. jest a go nei ma.. czyli ta typowa suchość przedmiesiaczkowa?
a powiedz mi koleżanko : jeśli by pękł.. to co wtedy? poczuję to..? tak jak pisałaś taki leki paraliż/ból całej strony gdzie ten nieszczęsny jajnik jest?
pozdrawiam!
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 08:41   #3885
domi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zloootko Pokaż wiadomość
hej. mam podobna sytuację.. także mam torbiel jajnika z krwia. za tydzien operacja.. boje się pomozcie dziewczyny... na dodatek miesiaczka sie spoznia mam bole kregoslupa na odcinku bioder promieniowanie -bol na udzie. no i wiadomo bol jajnikow i podbrzusza jakby niby mialbyc okres.. martwi mnie brak miesiaczki.. jak narazie.. no i coz.. zalamana jestem bo lekarz stwierdzil ze nie ma co ratowac.. ze prawie caly jajnik jest uszkodzony.. i trzeba go calkowicie usunac na szczescie chociaz mi jeden zostanie zaobserwowalam sluz.. ze raz mam gesty bialy taki jak przy dniach bezplodnych a czasami mieszany "bialko jajeczne"-rozciagliwy sluz :P razem z w/w sluzem..
:X
czy to normalne? ktoras z was cos takiego u siebie zaobserwowala?
to wynik zaburzen hormonalnych? dodam zez przez ten stres przestalam jesc(ale zmuszam sie do jedzenia) zgage miewam mdlosci.. wzdecia.. czasami jak cos w jelitach huknie to cale cialo sie trzesie i strach.. ze to moze cos peklo ;X
a i doczytalam sie ze trzeba przed operacja..z narkoza duzo pic?? mi nic lekarz o tym nie mowil. mam prosto przyjsc z rana na szpital i na operacje.... -laparoskopie[?]... nigdy nie mialam calkowitej narkozy takze wybaczcie za takie pytania:-P powiedzcie mi jak sie przygotowac na to wszystko :X bede wdzieczna za odp

PS dodam ze dowiedzialam sie o torbieli/guzie jajnika 2 tyg temu i to tez laskawie mnie zbadali na szpitalu wieczorem ;/ nie moglam juz zniesc tego ze przy zalatwianiu sie mialam bole.. przy siusianiu.. itd torbiel/guz (tak naprawde nie wiem czy guz=torbiel w papierach mi pisza raz tak a raz tak;/)) ma ponad5cm..
Nie wiem od czego zacząć, tyle pytań. Spokojnie, nie stresuj sie, Twój torbiel ma "tylko" 5 cm, moje były po 10-12 cm.
Przed narkozą, dobrze wypić dużo wody mineralnej. Nie jest to nic strasznego, najpierw dostajesz tzw. "głupie jasie" po nich jesteś taka śpiąca i to przygotowuje Cię do narkozy.
Moje torbiele, które miałam to tzw. "potworniaki" (teratoma), te które ja miałam miały w sobie w środku włosy i zęby...
Nie powinno Ci to pęknąć, jeżeli uważasz na siebie i tak szybko po wykryciu już idziesz na operację (u mnie wykryto w maju i do stycznia leczono hormonalnie z nadzieją, że się wchłonie/zmniejszy).
Też miewałam wzdęcia, duże bóle jajników, problem przy wypróżnianiu, przelewanie się w jelitach i ich skurcze... Bolesne, niekomfortowe i głośne... Po operacji znikają, jednak do dziś często miewam duże wzdęcia i takie "przelewanie się w jajnikach".

Powodzenia, nie ma się czego bać, następnego dnia po operacji można wyjść do domu
domi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 09:10   #3886
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez zloootko Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź !
no cóż miewam takie promieniowanie na nogę ii wgl. ale lekarz nic nie mówił na to bo mu wspominałam także. jakos wytrzxymam jeszcze te kilka dni. a potem już będę mieć na szczęście z głowy oczywiście napiszę co i jak w razie czego..
tylko no ta miesiaczka..
dziś już jest 33/34 dzien cyklu takze hmm.. dziwne.. ale czuje si etak jakbym miała za chwilę dostać.. miewam napady fali ciepła
brzunio wiadomo wrażliwy.. taki tkliwy.. no i dziś sluz .. jest a go nei ma.. czyli ta typowa suchość przedmiesiaczkowa?
a powiedz mi koleżanko : jeśli by pękł.. to co wtedy? poczuję to..? tak jak pisałaś taki leki paraliż/ból całej strony gdzie ten nieszczęsny jajnik jest?
pozdrawiam!
Przy torbielach miesiaczka moze sie dosc mocno spozniac ja nie mialam przez 45dni a pozniej normalnie przyszla.
Z tego co kolezanka mi mowila to gdy pekl to nawet nie dala rady przekrecic sie na drugi bok, srasznie wymiotowala gdy lezala w szpitau i to niby normalny objaw. Lekarz jej mowil, ze sa chyba 2 rozne torbiele i nawet mozna nie poczuc pekniecia ona trafila na ten 2 gorszy typ.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 16:00   #3887
Firlejka
Raczkowanie
 
Avatar Firlejka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chrząszczłewoszyce, Powiat Łękołowy ;-)
Wiadomości: 324
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez domi01 Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego zacząć, tyle pytań. Spokojnie, nie stresuj sie, Twój torbiel ma "tylko" 5 cm, moje były po 10-12 cm.
Przed narkozą, dobrze wypić dużo wody mineralnej. Nie jest to nic strasznego, najpierw dostajesz tzw. "głupie jasie" po nich jesteś taka śpiąca i to przygotowuje Cię do narkozy.
Moje torbiele, które miałam to tzw. "potworniaki" (teratoma), te które ja miałam miały w sobie w środku włosy i zęby...
Nie powinno Ci to pęknąć, jeżeli uważasz na siebie i tak szybko po wykryciu już idziesz na operację (u mnie wykryto w maju i do stycznia leczono hormonalnie z nadzieją, że się wchłonie/zmniejszy).
Też miewałam wzdęcia, duże bóle jajników, problem przy wypróżnianiu, przelewanie się w jelitach i ich skurcze... Bolesne, niekomfortowe i głośne... Po operacji znikają, jednak do dziś często miewam duże wzdęcia i takie "przelewanie się w jajnikach".

Powodzenia, nie ma się czego bać, następnego dnia po operacji można wyjść do domu
Widzę, że mam podobny problem. W środę na usg moja ginka wykryła torbiel na prawym jajniku. Podejrzewa właśnie, że to potworniak Od razu wypisała mi skierowanie do szpitala na laparoskopię. Niestety termin mam dopiero na 3 kwietnia. Strasznie się denerwuję tą sytuacja i samym czekaniem... Proszę napisz mi, czy dobrze zrozumiałam i czy Twój jajnik udało się ocalić? Strasznie martwię się, że mi go usuną i że nie będę mogła mieć dziecka, o które od pół roku się staramy z mężem
Dodam, że nie miałam i nie mam żadnych objawów istnienia tego guza, misiączuję regularnie, cykle mam owulacyjne i nic mnie nigdy nie boli/nie bolało.
__________________
Firlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 23:37   #3888
domi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Firlejka Pokaż wiadomość
Widzę, że mam podobny problem. W środę na usg moja ginka wykryła torbiel na prawym jajniku. Podejrzewa właśnie, że to potworniak Od razu wypisała mi skierowanie do szpitala na laparoskopię. Niestety termin mam dopiero na 3 kwietnia. Strasznie się denerwuję tą sytuacja i samym czekaniem... Proszę napisz mi, czy dobrze zrozumiałam i czy Twój jajnik udało się ocalić? Strasznie martwię się, że mi go usuną i że nie będę mogła mieć dziecka, o które od pół roku się staramy z mężem
Dodam, że nie miałam i nie mam żadnych objawów istnienia tego guza, misiączuję regularnie, cykle mam owulacyjne i nic mnie nigdy nie boli/nie bolało.
W moim przypadku, ani przy pierwszej, ani przy drugiej operacji nie było nawet mowy o usuwaniu jaknika. Wszystko poszło bardzo dobrze, potworniaki usunięto, drugą operację miałam w maju 2012 roku i od tego czasu jajniki są "czyste" bez żadnych torbieli, potworniaków itp. Jestem stale na antykoncepcji, badam się regularnie co 4-6 miesiecy.

3 kwietnia - to miesiąc czekania, nie forsuj się za bardzo, uważaj na siebie (aby torbiel/potworniak nie pękł) i wszystko powinno zakonczyc sie dobrze wypij dużo wody przed narkozą, a po operacji bedziesz się lepiej czuła! Powodzenia!!
domi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 06:36   #3889
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez domi01 Pokaż wiadomość
W moim przypadku, ani przy pierwszej, ani przy drugiej operacji nie było nawet mowy o usuwaniu jaknika. Wszystko poszło bardzo dobrze, potworniaki usunięto, drugą operację miałam w maju 2012 roku i od tego czasu jajniki są "czyste" bez żadnych torbieli, potworniaków itp. Jestem stale na antykoncepcji, badam się regularnie co 4-6 miesiecy.
wypij dużo wody przed narkozą, a po operacji bedziesz się lepiej czuła! Powodzenia!!
Co za bzdura. 6h przed narkoza nie wolno nic pić ani jeść, a juz na pewno nie "dużo wody"! To grozi zachlysnieciem w czasie intubacji!!!
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 08:39   #3890
domi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Wypić dużo wody dnia poprzedniego przed operacją - doprecyzuję! Bo od 21/22 do momentu operacji rano nie mogłam już jeść i pić... O to mi chodziło
domi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 09:09   #3891
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Wink Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Na szczęście wczoraj dostałam.. ale oczywiście dopiero dzis rozwinela si e miesiaczka konkretnie heh leje sie ze mnie jak z kranu.wczoraj hmm dziwnie na brazowo a dzis mocno czerwono i w bardzo duzych ilosciach :P

ale powiem ze jajnik coraz bardziej mnie boli bardziej czuje takie impulsy.. promieniowanie na biodro i noge.. juz nie wspominam o wzdeciach bo slysze przed snem zawsze bulgotanie i przepychanie powietrza ew jelitach widocznie naciska na cos, tam :P heh

mdlosci na szczescie wczoraj nie wystepowaly. jak w poprzednich wieczorach takze tez plus.
dam znac jak bede juz po operacji.
takz emowie na przyszlosc dziewczynom w podobnej sytacji zeby sie nei stresowaly nie zmienialy diety. relaksowaly sie w najbardziej mozliwy sposob no i sprawialy sobie przyjemnoscia np czekolada - slyszalam ze czekolada pomaga ;-)

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

[QUOTE=Syl993;45386061Leka rz jej mowil, ze sa chyba 2 rozne torbiele i nawet mozna nie poczuc pekniecia ona trafila na ten 2 gorszy typ.[/QUOTE]

ja szczerze mowiac nie wiem jaki mam . wiem ze jednolity. posiada krew.. i ze jest pozamaciczny na jajniku.. ponad 5cm srednicy.
:P
takze widze ze i tak mam dobrze ze dobrze sie czuje... ze nie mam jak w/w objawy..
ale do czwartku kilka dni wiec wszystko mozliwe.. :P
Pozdrawiam!
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 14:37   #3892
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja dzień przed o 12 zjadłam ostatni posiłek (zupę) i do 22 mogłam pić wodę i gorzką herbatę. swoją drogą nie wiedziałam czy gumę do żucia i fajki mogę, ale do tej 22 paliłam też. operację miałam 12.02, jako pierwsza,o 7.00. W ten dzień również nic nie jadłam ani nie piłam! Dostałam 6 kroplówek z czymś tam.
Co prawda też głupia, ok 21.00 zapaliłam, już nie mogłam

Pierwszy posiłek dzień po operacji, kleik i suchary+gorzka herbata. Co prawda pani salowa się pomyliła i początkowo dostałam normalną bułkę,ser,masło. Jaka rozpacz była jak mi to wzięła Płakałam Ogólnie miałam doła, bo myślałam,że w ten dzień wyjdę, a nie wyszłam, i ta bułka i ogólnie nudziło mi się okropnie. Wszedł obchód, mój gin się pyta co się stało,dlaczego płaczę, student też dopytywał. Ja,że nie,nic się nie stało. Na co mój gin,że skoro mnie tak boli to wyjdę w niedzielę a nie sobotę. (Ogólnie weszłam do szpitala 11.02,wyszłam 14.02, planowo miałam wyjść 13.02). Na co ja "Nie,nie,po prostu bułkę mi za☠☠☠ali"
Płakali ze śmiechu A ja cały dzień ryyyk
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 06:58   #3893
Firlejka
Raczkowanie
 
Avatar Firlejka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chrząszczłewoszyce, Powiat Łękołowy ;-)
Wiadomości: 324
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez domi01 Pokaż wiadomość
W moim przypadku, ani przy pierwszej, ani przy drugiej operacji nie było nawet mowy o usuwaniu jaknika. Wszystko poszło bardzo dobrze, potworniaki usunięto, drugą operację miałam w maju 2012 roku i od tego czasu jajniki są "czyste" bez żadnych torbieli, potworniaków itp. Jestem stale na antykoncepcji, badam się regularnie co 4-6 miesiecy.

3 kwietnia - to miesiąc czekania, nie forsuj się za bardzo, uważaj na siebie (aby torbiel/potworniak nie pękł) i wszystko powinno zakonczyc sie dobrze wypij dużo wody przed narkozą, a po operacji bedziesz się lepiej czuła! Powodzenia!!
Co do pogrubionego... u mnie lekarka wpierw stwierdziła torbiel, a potem dodała że wygląda jej, że to torbiel dermoidalną i uprzedziła że może trzeba będzie usunąć również jajnik, a jeśli to coś groźniejszego to wszystkie narządy rodne. Normalnie tak mnie przeraziła, że szok
__________________
Firlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 11:14   #3894
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam jakiś czas temu pisałam miałam mieć dzisiaj no.. operację/zabieg.. usuniecia jajnika. przez torbiel( " tylko" 5cm :P ) . przyszłam na szpital i okazało się.... ze torbiel wchłonęła się i jest gicior! hurra ale lekarz zalecił bym brała hormonalne tabletki aby zapobiec kolejnym takim sytuacjom.. (bo markery były ok)
myślę ze tab antykon. pomogą prowadzacy gin mi wszystko opowiedzial dlaaczego tak anie innaczej . no i jestem spokojniejsza
tylko teraz jak będę brać anty. to aż do czasu planowania dzidziusia :C
no i wiadomo teraz czekaja mnie czeste kontrole .. usg... itd czy hormony pomagaja.. bo to roznie bywa :P

kieruje pytanie do dziewczyn które brały anty gdy miały torbiele-lub stosowaly by na nowo sie nie zrobil/y.. powiedzcie mi.
czy gdy wezmę osłonkę np aseqrelle czy cos. to nie przytyje zbyt mocno ?:P kiedys bralam anty. ale bez oslonki i wiadomo waga wzrosla.. ale za to piersi byly pelne hehe :P
no i czy rzeczywiscie udalo sie juz wiecej nie miec takich problemów? nawracajace torbiele? bóle przy zalatwianiu sie - siusianiu; przy siedzeniu... etc etc (ja mialam bole w polowie cyklu - najbardziej przy owulacji) ?

pozdrawiam
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko

Edytowane przez zloootko
Czas edycji: 2014-03-06 o 11:15
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:05   #3895
domi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zloootko Pokaż wiadomość
Witam jakiś czas temu pisałam miałam mieć dzisiaj no.. operację/zabieg.. usuniecia jajnika. przez torbiel( " tylko" 5cm :P ) . przyszłam na szpital i okazało się.... ze torbiel wchłonęła się i jest gicior! hurra ale lekarz zalecił bym brała hormonalne tabletki aby zapobiec kolejnym takim sytuacjom.. (bo markery były ok)
myślę ze tab antykon. pomogą prowadzacy gin mi wszystko opowiedzial dlaaczego tak anie innaczej . no i jestem spokojniejsza
tylko teraz jak będę brać anty. to aż do czasu planowania dzidziusia :C
no i wiadomo teraz czekaja mnie czeste kontrole .. usg... itd czy hormony pomagaja.. bo to roznie bywa :P

kieruje pytanie do dziewczyn które brały anty gdy miały torbiele-lub stosowaly by na nowo sie nie zrobil/y.. powiedzcie mi.
czy gdy wezmę osłonkę np aseqrelle czy cos. to nie przytyje zbyt mocno ?:P kiedys bralam anty. ale bez oslonki i wiadomo waga wzrosla.. ale za to piersi byly pelne hehe :P
no i czy rzeczywiscie udalo sie juz wiecej nie miec takich problemów? nawracajace torbiele? bóle przy zalatwianiu sie - siusianiu; przy siedzeniu... etc etc (ja mialam bole w polowie cyklu - najbardziej przy owulacji) ?

pozdrawiam
U mnie to wyglądało tak: w maju 2010 wykryto torbiela, do stycznia 2011 brałam różne leki (duphaston, potem antykoncepcję yaz od września) i w styczniu 2011 miałam operację, bo leczenie lekami nic nie dało. Potworniaka usunięto. Od września 2010 jestem do dziś na tabletkach yaz, jednak w marcu 2012 wykryto kolejnego torbiela (tym razej po drugiej stronie) + (chodzę regularnie na kontrole co 6 miesięcy) i w maju 2012 miałam od razu operację, która poszła dobrze. W dalszym ciągu biorę tabletki, od maja 2012 jest spokój.
domi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:44   #3896
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziewczyny, proszę o pomoc.

Wyszedł mi guz około 7, 8 cm. Wkrótce mam robić CA 125 i w zależności od wyniku będą dwie drogi leczenia. Tabletki lub operacja, z tym że mogę stracić cały jajnik, bo ponoć źle to wygląda (ale powiedział mi, że to nie nowotwór).

Byłam tak roztrzęsiona, że mało pytań zadałam, nie wiem nic teraz. Chodzi mi głównie o to, czemu niektórym kobietom wycina się tylko torbiel i finał, a innym wraz z jajnikiem? Wiem tylko, że mój guz ma w środku żelowatą konsystencje. Poza tym, wydaje mi się, że ten mój jajnik nie pracuje, bo co miesiąc bardzo silnie odczuwam owulacje (bóle jajników), a w tym miesiącu miałam spokój, żadnych bóli. Jeszcze kilka tygodni temu co miesiąc czułam owulację. Badam się regularnie.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 14:25   #3897
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc.

Wyszedł mi guz około 7, 8 cm. Wkrótce mam robić CA 125 i w zależności od wyniku będą dwie drogi leczenia. Tabletki lub operacja, z tym że mogę stracić cały jajnik, bo ponoć źle to wygląda (ale powiedział mi, że to nie nowotwór).

Byłam tak roztrzęsiona, że mało pytań zadałam, nie wiem nic teraz. Chodzi mi głównie o to, czemu niektórym kobietom wycina się tylko torbiel i finał, a innym wraz z jajnikiem? Wiem tylko, że mój guz ma w środku żelowatą konsystencje. Poza tym, wydaje mi się, że ten mój jajnik nie pracuje, bo co miesiąc bardzo silnie odczuwam owulacje (bóle jajników), a w tym miesiącu miałam spokój, żadnych bóli. Jeszcze kilka tygodni temu co miesiąc czułam owulację. Badam się regularnie.
ja mialam tez tak wlasnie mieli mi caly jajnik usunac a bo ta torbiel/guz uszkodzila caly jajnik itd. a w dniu operacji ordynator zrobil usg i wyszlo ze jest ok. ze wchlonal sie. takze teraz mam leczenie hormonalne. jesli to nei pomoze to ciekawa jestem czy beda mi jednak usuwac. :P jesli ktos jest tez na takimetapie to z tg co czytalam to hormonella pomaga i chroni najbardziej niz ta cala aseqrella od jutra bede ja stosowac jak to bedzie to nei wiem ;-)
i mam nadzieje ze juz nei bede miec zadnych bolesci.. chociaz zaczyna lekko pobolewac 2 jajnik (badany byl w dniu oprzyjecia do szpitala i na usg ok byl ten prawy ;P )
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:55   #3898
Firlejka
Raczkowanie
 
Avatar Firlejka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chrząszczłewoszyce, Powiat Łękołowy ;-)
Wiadomości: 324
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mam do Was pytanie.
Czy przed operacją (laparoskopią) konieczne jest szczepienie przeciwko żółtaczce (WZW typu B). Moja lekarka nic mi o tym szczepieniu nawet nie wspomniała. Jestem wystraszona, bo znajomi pytają czy się zaszczepiłam. Czy szczepiłyście się?
A ja przecież nie zdążę z wszystkimi dawkami przed operacją (wpierw I, po m-cu II, a III po pół roku). Czy przynajmniej jedna dawka szczepionki daje jakąkolwiek ochronę?

I jeszcze takie pytanko z ciekawości... Co miałyście napisane w skierowaniu do szpitala na operację? Bo ja mam wpis: "guz jajnika" i mam same czarne myśli Czy gdyby to była torbiel, to nie powinno być tak też wpisane w skierowaniu do szpitala?
__________________

Edytowane przez Firlejka
Czas edycji: 2014-03-09 o 19:58
Firlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:11   #3899
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Firlejka Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Czy przed operacją (laparoskopią) konieczne jest szczepienie przeciwko żółtaczce (WZW typu B). Moja lekarka nic mi o tym szczepieniu nawet nie wspomniała. Jestem wystraszona, bo znajomi pytają czy się zaszczepiłam. Czy szczepiłyście się?
A ja przecież nie zdążę z wszystkimi dawkami przed operacją (wpierw I, po m-cu II, a III po pół roku). Czy przynajmniej jedna dawka szczepionki daje jakąkolwiek ochronę?

I jeszcze takie pytanko z ciekawości... Co miałyście napisane w skierowaniu do szpitala na operację? Bo ja mam wpis: "guz jajnika" i mam same czarne myśli Czy gdyby to była torbiel, to nie powinno być tak też wpisane w skierowaniu do szpitala?
mi lekarz kazał się zaszczepić już w lipcu, jak było prawdopodobieństwo tylko,że będzie laparoskopia.
to jest w Twojej gestii,żeby się zaszczepić, nie jest to obowiązkowe. wiem,że są jakieś przyspieszone szczepionki na żółtaczkę.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:33   #3900
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja mam pytanie do dziewczyn po laparoskopii. Mialam usuwana torbiel z jajnika ta metoda 7 lat temu ! Blizne mam troszeczke ponizej pepka. co jakis czas odczuwam bol w tej okolicy. Nie jest bardzo silny ale zwlaszcza przy dotyku boli dosc znacznie. Czy macie takie dolegliwosci? Dodam ze nie zauwazam zadnych innych objawow tylko bol obejmujacy okolo 10 cm od pepka w obie strony . Przy ,,wciaganiu ,,brzucha nie czuje bolu ,tylko przy ucisku i ogolny dyskomfort przy chodzeniu

Edytowane przez aldara.35
Czas edycji: 2014-03-10 o 12:34
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.