Biegłe władanie angielskim-samodzielna nauka ? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 21:55   #331
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Mi się wydaje, że biegłe nauczenie się języka możliwe jest tylko na ciągłym komunikowaniu się w tym języku.

Trzeba się rzucić na głęboką wodę i non stop rozmawiać.
Jak nie macie, jak wyjechać za granicę, do krajów anglojęzycznych, można uczyć się przez Skype.

Szukacie kontaktu z obcokrajowcami w Polsce? Oni mogą was uczyć angielskiego, a wy ich polskiego.

Konferencje Skype. Wejść na jakieś forum dla ludzi uczących się angielskiego i zorganizować sobie konferencję Skype. Poprosić jakiegoś native speaker na forum, żeby was pouczył trochę.

Trzeba ze sobą ciągle rozmawiać, inaczej się nie da.

Wszyscy chwalą filmy z napisami. One są dobre (jak chcecie posłuchać języka), ale napisy muszą naprawdę być dobrze zrobione. Moja mama ogląda filmy z polskimi napisami, ale czasem, jak czytam te napisy, to aż mnie głowa boli, jak ktoś mógł tak idiotycznie dialogi przetłumaczyć.

I najważniejsze, nie wstydźcie się rozmawiać. Każdy ma inny akcent (ja mam polsko - irlandzki, czasami brzmię, jak napity Irlandczyk). Jak będziecie rozmawiać (chociażby przez ten Skype albo video konferencję), akcent sam wam się wyrobi.

Edytowane przez 0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Czas edycji: 2014-03-13 o 21:59
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:04   #332
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Jak filmy z napisami to tylko angielskimi
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 13:32   #333
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Popieram wypowiedź wyżej, tylko angielskie napisy . Inaczej to nie ma za bardzo sensu.

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;45578081]akcent sam wam się wyrobi.[/QUOTE]

To chyba nie jest takie proste. Akcent szybko załapują dzieciaki, ale w starszym wieku trudno już tak po prostu to sobie przyswoić, jeśli angielski zna się tylko ze szkoły. Dobrze jest bardziej świadomie pracować nad wymową, wiedzieć, co dokładnie trzeba zrobić z językiem, żeby wymówić daną głoskę. Do tego polecam wpisać sobie w Google 'bbc learning english pronunciation' - mają fajne filmiki, w których tłumaczona jest wymowa każdej głoski z osobna. A akcent taki czy siaki to jeszcze inna kwestia; to już trzeba by było mieszkać w Anglii albo rozmawiać z ludźmi z tylko jednego regionu, żeby wyrobić sobie jakiś jeden konkretny akcent.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:37   #334
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

akcent trzeba cały czas słyszeć i posługiwać się danym językiem, same oglądanie filmików na pewno akcentu nie wyrobi tym bardziej że w różnych filmach są bardzo różne akcenty
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:30   #335
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
akcent trzeba cały czas słyszeć i posługiwać się danym językiem, same oglądanie filmików na pewno akcentu nie wyrobi tym bardziej że w różnych filmach są bardzo różne akcenty
Filmiki z BBC polecałam odnośnie nauki standardowej brytyjskiej wymowy, a nie akcentu, bo to co innego. Pewnie, że akcentów jest wiele i jak mówiłam, trudno się jakiegoś tak po prostu nauczyć. Natomiast jak najbardziej można starać się poprawić swoją wymowę, żeby brzmieć bardziej jak Anglik (mówiący "czystym"angielskim, bez regionalnych naleciałości), niż Polak próbujący mówić po angielsku.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 22:01   #336
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Byłam kilka dni temu na warsztatach językowych i pan prowadzący powiedział nam, że paradoksalnie nasze mówienie poprawia się przez słuchanie, np. podcastów... Oczywiście konwersować też trzeba, ale ponoć odsłuchanie jednego nagrania ok. 30 razy również może być niezastąpione, gdyż za każdym razem słyszymy w nim coś nowego
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:32   #337
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Wiecie jak zapamiętać czasowniki łączące Infinitive and Gerund? Jakieś triki? Wypisałam je sobie w dwóch kolumnach, ale ja nie cierpię kuć czegoś na pamięć. Pomyślałam, że któraś z was ma jakiś fajny sposób na zapamiętanie.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 17:26   #338
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Wiecie jak zapamiętać czasowniki łączące Infinitive and Gerund? Jakieś triki? Wypisałam je sobie w dwóch kolumnach, ale ja nie cierpię kuć czegoś na pamięć. Pomyślałam, że któraś z was ma jakiś fajny sposób na zapamiętanie.
Mam jeden trik, który wykorzystałam na studiach i który sprawdził się w 100%. Chyba nikt inny na to nie wpadł...

Zasada jest jedna: zamiast uczyć się wszystkiego naucz się... jednej kolumny np naucz się tylko czasowników z "to", a kiedy napotkasz nieznany czasownik będziesz automatycznie wiedziała, że to musi być "ing"...

Sposób idealny dla tych, którzy muszą przyswoić sobie określoną ilość słówek Ja w ten sposób pozaliczałam testy z czasowników na max liczbę pkt :P
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 06:27   #339
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Nauka angielskiego:

1) Jaka jest Wasza ulubiona książka do gramatyki? Taka naprawdę fajna, logiczna Ja spotkałam się z Grammar in use (Murphy) ale szukam teraz kolejnej, polecicie coś? Mój poziom to tak B1/B2

2) kiedy używać at, in ,on, the, a? Macie swoją ulubioną www. z wyjaśnieniem tego?
Znalazłam: http://www.tlumaczenia-angielski.inf...i/at-in-on.htm oraz http://www.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/14717 ale nie czuję się usatysfakcjonowana.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:49   #340
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Nauka angielskiego:

1) Jaka jest Wasza ulubiona książka do gramatyki? Taka naprawdę fajna, logiczna Ja spotkałam się z Grammar in use (Murphy) ale szukam teraz kolejnej, polecicie coś? Mój poziom to tak B1/B2

2) kiedy używać at, in ,on, the, a? Macie swoją ulubioną www. z wyjaśnieniem tego?
Znalazłam: http://www.tlumaczenia-angielski.inf...i/at-in-on.htm oraz http://www.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/14717 ale nie czuję się usatysfakcjonowana.
Odp na 2 pytanie: jak to w angielskim - reguły brak... trzeba niestety uczyć się na pamięć Łatwiej Ci jest uczyć się z listy czy może poprzez robienie ćwiczeń? Może znajdę coś dla Ciebie wśród tysiąca moich linków, które zapisałam sobie w osobnym dokumencie

Jeśli chodzi o a/the wydaje mi się, że opisałam to dość dokładnie na moim blogu

http://hone-your-english.blogspot.co.../articles.html
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 14:11   #341
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Hej dziewczyny, mam nietypowe pytanie do osob dobrze znajacych j. angielski. Chce podszkolic moj jezyk (zwlaszcza pisany i gramatyke). Mieszkam w Irlandii, pracuje w biurze, mam na co dzien do czynienia z native spikerami, ale... no wlasnie jest male ale. Nigdy nie uczylam sie angielskiego w szkole. NIGDY. Przed wyjazdem z PL poszlam na 3 miesieczny, intensywny (codziennie 2h) kurs i na tescie okreslili moj poziom na cos pomiedzy pre intermediate i intermediate. Teraz po kilku latach za granica mam duze slownictwo, rozumiem ich (co jest w Irlandii osiagnieciem ;P) natomiast wciaz zmagam sie mowieniem (bo jestem odrobine wycofana - taka osobowosc) no i najslabiej u mnie z pisaniem (wiem, jak pracuje w biurze to wszyscy mysla pewnie ze biegle pisze, ale do pracy w biurze na prawde nie potrzeba zaawansowanego angielskiego). Musze przysiasc nad nauka i myslalam o zrobieniu certyfikatu (dla mnie samej, zeby sie wreszcie pozbyc kompleksu ze sie nigdy w szkole nie uczylam wiec nic nie umiem - glupie, wiem). Czy mozecie mi poradzic jak moglabym okreslic moj poziom?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

acha, dla wszystkich zdziwionych sytuacja powiem, ze jestem specjalistka w techniczno-projektowym zawodzie, wiec firma byla szczesliwa sciagajac mnie do siebie z Polski ;P

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-07-18 o 14:16
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 20:15   #342
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam nietypowe pytanie do osob dobrze znajacych j. angielski. Chce podszkolic moj jezyk (zwlaszcza pisany i gramatyke). Mieszkam w Irlandii, pracuje w biurze, mam na co dzien do czynienia z native spikerami, ale... no wlasnie jest male ale. Nigdy nie uczylam sie angielskiego w szkole. NIGDY. Przed wyjazdem z PL poszlam na 3 miesieczny, intensywny (codziennie 2h) kurs i na tescie okreslili moj poziom na cos pomiedzy pre intermediate i intermediate. Teraz po kilku latach za granica mam duze slownictwo, rozumiem ich (co jest w Irlandii osiagnieciem ;P) natomiast wciaz zmagam sie mowieniem (bo jestem odrobine wycofana - taka osobowosc) no i najslabiej u mnie z pisaniem (wiem, jak pracuje w biurze to wszyscy mysla pewnie ze biegle pisze, ale do pracy w biurze na prawde nie potrzeba zaawansowanego angielskiego). Musze przysiasc nad nauka i myslalam o zrobieniu certyfikatu (dla mnie samej, zeby sie wreszcie pozbyc kompleksu ze sie nigdy w szkole nie uczylam wiec nic nie umiem - glupie, wiem). Czy mozecie mi poradzic jak moglabym okreslic moj poziom?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

acha, dla wszystkich zdziwionych sytuacja powiem, ze jestem specjalistka w techniczno-projektowym zawodzie, wiec firma byla szczesliwa sciagajac mnie do siebie z Polski ;P

Możesz wykonać test poziomujący, jest ich dużo w internecie

Tu masz jeden:

http://www.ef.pl/test/#/
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 12:48   #343
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Czy ktoś posiada tabelkę z czasownikami nieregularnymi z zapisem transkrypcji?
Wszystko co znajduję, to albo czasowniki bez transkrypcji, albo z zapisem fonetycznym (zapisane tak jak słyszymy), a ja chcę z transkrypcją słownikową.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 15:44   #344
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Hmmm, nie mam tabelki, ale mam książeczkę, gdzie jest 260 czasowników nieregularnych razem z transkrypcją. Mogę zeskanować i Ci wysłać, jeżeli nikt nie znajdzie nic lepszego.

W necie znalazłam tylko to:
https://www.slownictwo.pl/?f=czasowniki-nieregularne
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 18:15   #345
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Jeżeli możesz zeskanować to poproszę, bo w necie też znalazłam to co ty, ale jest tych czasowników niewiele.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 03:13   #346
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Znacie stronę z tematami esejów?

Chciałabym po kolei brać temat i pisać esej, ćwiczyć przed IELTS exam
znalazłam tylko to:
http://writefix.com/?page_id=399
http://www.ielts-blog.com/category/i...essays-band-5/



** Gdzie mogę znaleźć tematy Esejów, jakie były na egzaminach IELTS w poprzednich latach?
Szukam i szukam i nic...








Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Nauka angielskiego:

1) Jaka jest Wasza ulubiona książka do gramatyki? Taka naprawdę fajna, logiczna Ja spotkałam się z Grammar in use (Murphy) ale szukam teraz kolejnej, polecicie coś? Mój poziom to tak B1/B2

2) kiedy używać at, in ,on, the, a? Macie swoją ulubioną www. z wyjaśnieniem tego?
Znalazłam: http://www.tlumaczenia-angielski.inf...i/at-in-on.htm oraz http://www.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/14717 ale nie czuję się usatysfakcjonowana.
Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Odp na 2 pytanie: jak to w angielskim - reguły brak... trzeba niestety uczyć się na pamięć Łatwiej Ci jest uczyć się z listy czy może poprzez robienie ćwiczeń? Może znajdę coś dla Ciebie wśród tysiąca moich linków, które zapisałam sobie w osobnym dokumencie

Jeśli chodzi o a/the wydaje mi się, że opisałam to dość dokładnie na moim blogu

http://hone-your-english.blogspot.co.../articles.html
jesteś kochana, dziękuję, super to opisałaś na swoim blogu)
ja jeszcze uzupełnienie tego co napisałaś znalazłam tutaj: http://mql.republika.pl/Download/Art...eoria%20PL.pdf


BTW: nie ma naprwde jasnych regul ? :P
mi latwiej sie uczyc majac definicje i potem robic cwiczenia, wiec najpierw wkuwam potem musze zobaczyc jak to dziala w praktyce


super to opisalas a / an / the u siebie, a ja szukalam na milionach stron a u Ciebie tak ladnie podsumowane, dziekuje

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-07-21 o 03:29
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 10:15   #347
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Możesz wykonać test poziomujący, jest ich dużo w internecie

Tu masz jeden:

http://www.ef.pl/test/#/
dziekuje
nie jestem zaskoczona wynikiem, 60% i poziom B ale nie wiem czy B1 czy B2...
musze teraz przysiasc i zaczac cos robic z moim jezykiem, ale nie mam za bardzo planu co robic, bo nigdy nie mialam (poza tym krotkim kursem wakacyjnym na poziomie pre intermediate) stycznosci z regularna nauka angielskiego.
Moze mi ktos pomoc z pomyslem jak moge sie zaczac uczyc? Jezyk mowiony mam na codzien, czesto slucham w pracy BBC radio, czytam artykuly po angielsku, ale wciaz nie moge sie przelamac do pisania dluzszych form, wiem ze podobno sa jakies sformalizowane formy pisania w tym jezyku, ale nie wiem jak zaczac.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:22   #348
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Ja w tym teście też miałam 63 czy 65% i średniozaawansowany. Ale obstawiam, że to B1.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:37   #349
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Eee jakis lewy ten test, wyszlo mi 76% i poziom C
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-21, 13:39   #350
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Mnie wyszło 70% i też B, więc to raczej nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem dla mnie. Ja jednak nigdy jakoś nie wierzę tego typu testom, bo zawsze można coś strzelić, dopasować, coś wyeliminować i wychodzi odpowiedź, a w normalnej rozmowie nie wpadłabym, że tak jest poprawnie albo w ogóle nie wiedziałabym jak coś napisać.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:45   #351
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Mozna sobie zrobic dla zabawy. Z niemieckiego wyszlo mi 95%, a na pewno nie jest to mow poziom hahaha
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:48   #352
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Można strzelać, mieć szczęście i dostać 100%, ale mija się to z celem.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:51   #353
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Nie strzelalam nic, ale gramatyke z niemca znam dosc dobrze i nie bylo tam nic, co moim zdanie wykracza poza poziom B2
Jak juz to lepiej robic testy, gdzie jest kilkadziesiat pytan przynajmniej. Calkiem niedawno robilam taki test z angielskiego, wyszlo mi 90%, ale byl bardziej miarodajny, chyba 100 pytan lub wiecej. Jak sobie przypomnie, co to bylo to tu napisze
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:07   #354
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Nie mówię, że strzelałaś. Napisałam, że można strzelać i oszukiwać, ale mija się to z celem, bo raczej każdy chciałby wiedzieć na jakim jest naprawdę poziomie, a nie jakimś wymyślonym.

Ja kiedyś zrobiłam jakiś test poziomujący, który miał mi pomóc wybrać podręcznik z serii Enterprise. Było tam chyba 80 pytań. Nie pamiętam ile dostałam punktów, ale trochę ponad 60 i wyszedł mi poziom B2 i czwarta część książki. Ale kilka odpowiedzi dopasowałam na czuja, bo pasowały mi brzmieniowo do zdania. W normalnej rozmowie jednak prawdopodobnie nie ogarnęłabym tego, więc nie ma się z czego cieszyć, w moim przypadku, tylko iść i nadrabiać braki.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:08   #355
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Dobre podsumowanie dla kazdego
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:18   #356
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Ja aktualnie siedzę w Uk i początek to była porażka... Nie wiem, jaki mam poziom, ale mam jednak kontakt z ang od lat i praktycznie na co dzień pogłębiam wiedzę. Sadziłam jak dotąd, ze źle nie jest ale miałam też świadomość, iż w rozumieniu tekstu pisanego jestem najmocniejsza, gorzej z pisaniem, a słuchanie to w ogóle fail :p
I na samym początku było jedno wielkie what the hell, jak ktoś coś do mnie mówił. Teraz jestem już śmielsza, pewniejsza, odważyłam się więcej mówić ale nadal mam duże braki w ogarnianiu tego, co mówią A kiedy musiałam rozmawiać przez telefon to totalnie panikowałam, bo wtedy to już praktycznie nic nie rozumiałam.
Jedyny plus, że nie przyjechałam z 'czystą kartką', słownictwo tez mam całkiem bogate [choć gorzej z praktyką ], myślę że za jakiś czas będzie mi łatwiej przywyknąć do wymowy, akcentów...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:25   #357
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

a jakis lepszy, obszerniejszy test ktos zna?

wracajac do mojego pytania, ktos moze pomoc?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

EbonyLuna tez nie wspominam mojego poczatku milo
Teraz rozmowa telefoniczna mi nie straszna, gorzej jesli nagle dostane telefon np z Belfastu... wtedy jest masakra i wolam kolezanke irlandke a ona wtedy tez sie wysila zeby zrozumiec

Ja przywyklam juz do akcentu mojego hrabstwa, wiec jak jade np do Dublina to mnie tam trafia, ze przezywam meki od nowa i czuje sie jakbym sluchala niemcow probujacych mowic po angielsku. Jeszcze nie rozpoznaje akcentow w 100% ale slysze roznice w akcencie z RPA, Australii, USA. Irlandzki jest chyba jednym z trudniejszych. Kiedys na lotnisku sluchalam pana mowiacego pieknym brytyjskim i az mnie sciskalo czemu u mnie "na wsi" tak nie mowia za to jesli chodzi o osobowosc, Irlandczycy sa super wiec zawsze jest cos za cos.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-07-21 o 14:26
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 15:03   #358
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja aktualnie siedzę w Uk i początek to była porażka... Nie wiem, jaki mam poziom, ale mam jednak kontakt z ang od lat i praktycznie na co dzień pogłębiam wiedzę. Sadziłam jak dotąd, ze źle nie jest ale miałam też świadomość, iż w rozumieniu tekstu pisanego jestem najmocniejsza, gorzej z pisaniem, a słuchanie to w ogóle fail :p
I na samym początku było jedno wielkie what the hell, jak ktoś coś do mnie mówił. Teraz jestem już śmielsza, pewniejsza, odważyłam się więcej mówić ale nadal mam duże braki w ogarnianiu tego, co mówią A kiedy musiałam rozmawiać przez telefon to totalnie panikowałam, bo wtedy to już praktycznie nic nie rozumiałam.
Jedyny plus, że nie przyjechałam z 'czystą kartką', słownictwo tez mam całkiem bogate [choć gorzej z praktyką ], myślę że za jakiś czas będzie mi łatwiej przywyknąć do wymowy, akcentów...
Wydaje mi się, że na początku, zdecydowana większość ludzi przechodzi przez to samo. Trudno im zrozumieć czy w ogóle coś powiedzieć, a nawet wydukać pojedyncze słowa, bo włącza się bariera i nagle ma się pustkę w głowie, mimo że wcześniej układało się w głowie długie i rozbudowane przemówienia.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 17:10   #359
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że na początku, zdecydowana większość ludzi przechodzi przez to samo. Trudno im zrozumieć czy w ogóle coś powiedzieć, a nawet wydukać pojedyncze słowa, bo włącza się bariera i nagle ma się pustkę w głowie, mimo że wcześniej układało się w głowie długie i rozbudowane przemówienia.
Hahaha, mam tak niemal zawsze A potem się plączę w zeznaniach, powtarzam w kółko to samo tylko innymi słowami, mam zastoje Ale najgorsze jest dla mnie, kiedy już wystrzelę, włącza mi sie słowotok, wszystko super dopóki nagle nie znam/nie pamiętam jednego jedynego słówka. Wtedy to blokuje mnie prawie całkowicie i zanim pozbieram myśli na nowo potrafi minąć dłuższa chwila.
Ale wyrozumiałości nie można tu ludziom odmówić Jak jest coś nie halo to pytają czy nie mówię dobrze po ang., wysławiają się wolniej, tłumaczą innymi słowami
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
a jakis lepszy, obszerniejszy test ktos zna?

wracajac do mojego pytania, ktos moze pomoc?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

EbonyLuna tez nie wspominam mojego poczatku milo
Teraz rozmowa telefoniczna mi nie straszna, gorzej jesli nagle dostane telefon np z Belfastu... wtedy jest masakra i wolam kolezanke irlandke a ona wtedy tez sie wysila zeby zrozumiec

Ja przywyklam juz do akcentu mojego hrabstwa, wiec jak jade np do Dublina to mnie tam trafia, ze przezywam meki od nowa i czuje sie jakbym sluchala niemcow probujacych mowic po angielsku. Jeszcze nie rozpoznaje akcentow w 100% ale slysze roznice w akcencie z RPA, Australii, USA. Irlandzki jest chyba jednym z trudniejszych. Kiedys na lotnisku sluchalam pana mowiacego pieknym brytyjskim i az mnie sciskalo czemu u mnie "na wsi" tak nie mowia za to jesli chodzi o osobowosc, Irlandczycy sa super wiec zawsze jest cos za cos.
Hmm, chyba nie ma nic 'gorszego' niż Japończyk nadający po angielsku Serio, słucham wieeeelu japońskich zespołów, wiem co pisze Do tej pory dane mi było słyszeć, zdaje się, dwóch, trzech, kiedy idzie zrozumieć o co im chodzi.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 17:37   #360
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Hahaha, mam tak niemal zawsze A potem się plączę w zeznaniach, powtarzam w kółko to samo tylko innymi słowami, mam zastoje Ale najgorsze jest dla mnie, kiedy już wystrzelę, włącza mi sie słowotok, wszystko super dopóki nagle nie znam/nie pamiętam jednego jedynego słówka. Wtedy to blokuje mnie prawie całkowicie i zanim pozbieram myśli na nowo potrafi minąć dłuższa chwila.
Ale wyrozumiałości nie można tu ludziom odmówić Jak jest coś nie halo to pytają czy nie mówię dobrze po ang., wysławiają się wolniej, tłumaczą innymi słowami

Hmm, chyba nie ma nic 'gorszego' niż Japończyk nadający po angielsku Serio, słucham wieeeelu japońskich zespołów, wiem co pisze Do tej pory dane mi było słyszeć, zdaje się, dwóch, trzech, kiedy idzie zrozumieć o co im chodzi.
Jakie to zespoły? Swego czasu słuchałam duuużo japońskiej muzyki, ale teraz zostałam dosłownie z kilkoma zespołami.

Wiem coś o Japończykach mówiących po angielsku (też słucham japońskiej muzyki i zdarza mi się obejrzeć japońskie seriale) i czasami łapię się za głowę słysząc ten ich engrish. Z jednej strony mnie to dobija, a z drugiej jest nawet urocze.
Ale tak, oni mówią... japońskim angielskim i naprawdę czasami trudno się domyślić o co im tak naprawdę chodzi.

Ja, jak nie znam jakiegoś słówka, to staram się okrężną drogą wytłumaczyć o co mi chodzi i w 99% sprawdza się ta metoda i ktoś mi podpowiada dane słówko albo kiwa głową "tak, wiem o co Ci chodzi, głupku". Ale trzeba mówić jak najwięcej i nie wolno się załamywać. Nikt się nie nauczy mówić po angielsku, jeżeli będzie siedział z książką i tylko wkuwał. Trzeba jak najwięcej rozmawiać i przeskoczyć tę barierę (wiem, że łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, ale trzeba się starać ).
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-26 09:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.