Bezdzietny z wyboru - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 15:31   #31
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Najlepioej szukac kogos kto ma taka opinie jak Twoja ale tez nie ma 100 proc szansy ze ktos nie zmieni zdania,bo jednak kobiety generalnie są swtworzone do bycia matkami gdzies pod skórą czują instynkt macierzynski,chociaz pewnie nie wszystkie ale większość.
Moze kogos znajdziesz,co ludzie to opinia

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A właśnie, skoro pogląd na dzieci może ci się jeszcze zmienić, to co zrobisz jak będziesz chciał mieć dzieci a, kobieta z którą się zwiążesz dalej ich nie będzie chciała? Czy w imię miłości i bardzo dobrej relacji z kobietą z nich zrezygnujesz?
Dobre pytanie:P
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 15:42   #32
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Sz.P. raczy zauważyć, że nikt tu jak dotąd nie miał problemów ze zrozumieniem, o co pytam. Nigdzie nie napisałem, że chcę pozbawić kobietę realizacji marzeń tylko czy kobieta może być szczęśliwa rezygnując z potomstwa w imię związku.
no proszę cię, serio? pytasz czy ktoś może być szczęśliwy jeśli zrezygnuje z realizacji marzeń?
naprawdę nie jesteś w stanie sobie sam odpowiedzieć?
nie, kobieta, której marzeniem jest dziecko nie będzie szczęśliwa jeśli zrezygnuje z tego marzenia dla związku. i musiałaby być wyjątkowo zaślepiona, żeby nie widzieć jak może się to skończyć
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 16:08   #33
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Na podforum 30+ jest wątek o bezdzietnych,tzn jak radzić sobie z presją ludzi,którzy namawiają na dziecko.No,ale tam to jad płynie non stop a pisałeś,że nie chcesz takiej co nie lubi dzieci.A tam niestety takie są,zgorzkniałe
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 18:52   #34
Piotrek987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
no proszę cię, serio? pytasz czy ktoś może być szczęśliwy jeśli zrezygnuje z realizacji marzeń?
naprawdę nie jesteś w stanie sobie sam odpowiedzieć?
nie, kobieta, której marzeniem jest dziecko nie będzie szczęśliwa jeśli zrezygnuje z tego marzenia dla związku. i musiałaby być wyjątkowo zaślepiona, żeby nie widzieć jak może się to skończyć
Niezrozumiałe jest Twoje założenie, że miałbym od razu znać odpowiedź na trudniejsze pytanie, które przedstawiłem. Po to jest forum, żeby dyskutować np. właśnie na zadany przeze mnie problem o tym, czy można być szczęśliwym w związku, w którym ze względu na partnera zrezygnowało się z chęci posiadania dziecka. Ponadto jeśli przeczytasz dokładnie wypowiedzi innych osób to zobaczysz, że odpowiedzi są w tonie "raczej nie", a nie "kategorycznie nie", jak to ujęłaś powyżej.
Piotrek987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 18:57   #35
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Kobieta, która pragnie dziecka nie będzie szczęśliwa z facetem, który go nie chce. Może będzie fajnie na początku, ale po kilku latach sprawa wróci. Zwykle kobiety myślą "nie dojrzał jeszcze, zmieni mu się". A później rozczarowanie. Ale to nie zmienia faktu, że są rzesze kobiet, które dzieci mieć nie chcą.
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 19:00   #36
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko nad radami w stylu: ustalcie to, zanim podejmiecie decyzję o byciu razem. Idziesz sobie panie, na randkę, spotykasz dziewczę i mówisz "Cześć, jestem Kazio; ponieważ jestem dojrzałym mężczyzną, na wstępie chciałem powiedzieć, że nie chcę mieć dzieci, co Ty na to?" Wiem, koloryzuję, ale zawsze tego typu rady przenoszę sobie na konkretne sytuacje w wyobraźni i zawsze mnie to bawi
Przydarzyło mi się to. Tak, na pierwszej randce. Z tym, że odwrotnie, chodziło o to, że pan by chciał mieć dzieci. Najchętniej w ciągu następnych 3 lat. I gdybym powiedziała, że nie chcę, to byśmy się już nie spotkali, "niestety, smutne, ale takie decyzje trzeba podejmować na początku".

On się ze mną spotkać jeszcze chciał, napisał od razu następnego ranka, jaki jest mną oczarowany i że dzieci już nieważne. I nie rozumiał dlaczego ja nie chciałam.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-19 o 19:01
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 19:09   #37
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Przydarzyło mi się to. Tak, na pierwszej randce. Z tym, że odwrotnie, chodziło o to, że pan by chciał mieć dzieci. Najchętniej w ciągu następnych 3 lat. I gdybym powiedziała, że nie chcę, to byśmy się już nie spotkali, "niestety, smutne, ale takie decyzje trzeba podejmować na początku".

On się ze mną spotkać jeszcze chciał, napisał od razu następnego ranka, jaki jest mną oczarowany i że dzieci już nieważne. I nie rozumiał dlaczego ja nie chciałam.

Też się dziwię że nie chciałaś. Jak dla mnie normalne pytanie na samym początku. Tak samo jak kwestia ślubu, wyznania i tolerancji/nietolerancji pewnych zjawisk. Z tym że u mnie takie rozmowy były przed randkami, ot nie miałam ochoty tracić czasu na ludzi z którymi mnie nic nie łączy.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 19:24   #38
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Też się dziwię że nie chciałaś. Jak dla mnie normalne pytanie na samym początku. Tak samo jak kwestia ślubu, wyznania i tolerancji/nietolerancji pewnych zjawisk. Z tym że u mnie takie rozmowy były przed randkami, ot nie miałam ochoty tracić czasu na ludzi z którymi mnie nic nie łączy.
To trochę nie tak.

Nie chodzi nawet o samą kwestię dzieci tylko o sposób w jaki o nie spytał. To było jak przesłuchanie. Można by spytać ogólnie czy chcesz kiedyś mieć dzieci. Ale on tego nie zrobił. On mi zakomunikował, że chce dzieci w ciągu następnych 3 lat i spytał, czy to dla mnie ok.

Zaczął rozporządzać moim brzuchem zanim mnie tak naprawdę poznał. To było dla mnie jedno z najgorszych doświadczeń randkowych ever, a niejedno przeżyłam.

Pomijając nawet, że jeśli korzystasz z portali randkowych, to kwestie dzieci masz w profilu. Przynajmniej na portalu, na który ja czasami wchodzę tak jest. Jest to oczywiście ogólna informacja ("chcę", "nie chcę", "dopuszczam możliwość"), więc zaskoczenia właściwie nie powinno być. A konkretów (kiedy? ile?) i tak nie jest się w stanie ustalić na pierwszej randce.

Poza tym: chcesz poznać człowieka, daj mu kosza. Ja byłam kulturalna przez cały czas, nawet pisząc, że mamy zbyt różne cele, żeby się zacząć spotykać. On nie. Dno i 100 metrów mułu. Tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że facet szuka brzucha. Kobieta jest mu zupełnie obojętna. Urządza łapankę na brzuch.

Pomijając nawet, że nie zdecydowałabym się na dziecko nie biorąc wcześniej ślubu. A facet wprost powiedział: dziecko w ciągu następnych 3 lat, ślubu niet (mieszkam w Niemczech, tu zamożni mężczyźni często boją się, że kobieta chce ich "wykorzystać"). Świr po prostu. Bleh.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-19 o 19:43
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 19:25   #39
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Witajcie,
pomyślałem, że spytam w tym miejscu. Mam 28 lat, jakiś czas temu stwierdziłem, że to czas najwyższy spotkać kobietę swojego życia. Nie jest to łatwe, ale jestem cierpliwy. Pytanie brzmi: czy w imię miłości i bardzo dobrej relacji z mężczyzną kobieta jest w stanie zrezygnować z chęci posiadania dziecka, w sytuacji, gdy mężczyzna nie chce w przyszłości mieć dzieci (ani swoich, ani adoptowanych)? Pytam, ponieważ tak się właśnie składa, że nie chcę decydować się na dziecko, po części z powodu pewnych problemów natury medycznej (nie chodzi o niepłodność lub bezpłodność), a po części też dlatego, że po prostu nie chcę, nie czuję silnej potrzeby posiadania dziecka (może jest to też spowodowane tym, że jestem "poczwórnym" wujkiem - dzieciarnia zawsze mi towarzyszyła, a ja im). Oczywiście dopuszczam możliwość, że moje nastawianie może kiedyś się zmienić, życie pisze najróżniejsze scenariusze, ale obecnie jest to dosyć gruntownie przemyślana moja decyzja. Oczywiście możnaby pomyśleć, że idealnie dla mnie byłoby, gdybym poznał kobietę, która również nie chce mieć dzieci. Nie jestem jednak w stanie przewidzieć, w kim się zakocham, a kto we mnie (a dodam, że jest to dla mnie warunek absolutnie konieczny), dlatego też pytam. Jestem ciekaw Waszych opinii. Pozdrawiam.
oczywiście.jest wiele kobiet,które nie widza się w roli matki,jednak warto zaznaczac o tym na pczątku związku.

ciekawi mnie to,czy nie chcesz swojego dziecka,czy dopuszczasz dziecko partnerki
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 19:46   #40
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Niezrozumiałe jest Twoje założenie, że miałbym od razu znać odpowiedź na trudniejsze pytanie, które przedstawiłem. Po to jest forum, żeby dyskutować np. właśnie na zadany przeze mnie problem o tym, czy można być szczęśliwym w związku, w którym ze względu na partnera zrezygnowało się z chęci posiadania dziecka. Ponadto jeśli przeczytasz dokładnie wypowiedzi innych osób to zobaczysz, że odpowiedzi są w tonie "raczej nie", a nie "kategorycznie nie", jak to ujęłaś powyżej.
Nie rozumiem Twojego zdziwienia odpowiedziami Grin. Tłumaczy Ci jasno i konkretnie, a przy tym nie owija w bawełnę i nie bawi się w subtelności w stylu "raczej nie".
Prawda jest taka, że na pewno nie będzie szczęśliwa w takim związku. Można zrezygnować z marzenia o podróży do Afryki, ale marzenie o posiadaniu dziecka ma nieco inny wymiar.
Ty nie myślisz o zmianie swoich planów dla dobra potencjalnego związku (i dobrze), dlaczego więc sądzisz, że partnerka mogłaby to zrobić?
Poza tym nie istnieje tu pojęcie "dla dobra związku"- coś takiego nigdy nie wyjdzie związkowi na dobre i będzie początkiem końca. Nie ma szans, żeby za jakiś czas taka osoba nie poczuła, że czegoś jej brakuje.

Więc musisz poszukać kobiety o podobnych poglądach do twoich. Albo właściwie nie musisz, nie ma przymusu tworzenia związku.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-04-19 o 19:48
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:19   #41
Shebeauty
Raczkowanie
 
Avatar Shebeauty
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 225
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Ja bym nie chciała takiego faceta ponieważ wiem,że chcę stworzyć rodzinę ,mieć dziecko Ale jeśli poznasz jaką, to na początku porozmawiajcie o swoich poglądach, właśnie o zakładaniu rodziny itp. Wydaje mi się,że jak poznasz kobietę swojego życia,to zmienisz zdanie. Pozdrawiam
__________________
Słuchaj po prostu głosu swego serca.
Ono wie wszystko.
.


Razem od 13.01.2010r
Prawo jazdy 26.06.2012r.


małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
Shebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 20:19   #42
Piotrek987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Fleur D - życie pisze na tyle najróżniejsze scenariusze, że nie da się powiedzieć "na pewno". Wprost przeciwnie - dziwnym byłoby, gdyby takich kobiet nie było. Co nie oznacza, że nie uważam, że nadal bardziej rozsądnym według mnie byłoby w takiej sytuacji szukanie osoby, która również będzie chciała być bezdzietna.

Edytowane przez Piotrek987
Czas edycji: 2014-04-19 o 20:20
Piotrek987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:27   #43
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Witajcie,
pomyślałem, że spytam w tym miejscu. Mam 28 lat, jakiś czas temu stwierdziłem, że to czas najwyższy spotkać kobietę swojego życia. Nie jest to łatwe, ale jestem cierpliwy. Pytanie brzmi: czy w imię miłości i bardzo dobrej relacji z mężczyzną kobieta jest w stanie zrezygnować z chęci posiadania dziecka, w sytuacji, gdy mężczyzna nie chce w przyszłości mieć dzieci (ani swoich, ani adoptowanych)? Pytam, ponieważ tak się właśnie składa, że nie chcę decydować się na dziecko, po części z powodu pewnych problemów natury medycznej (nie chodzi o niepłodność lub bezpłodność), a po części też dlatego, że po prostu nie chcę, nie czuję silnej potrzeby posiadania dziecka (może jest to też spowodowane tym, że jestem "poczwórnym" wujkiem - dzieciarnia zawsze mi towarzyszyła, a ja im). Oczywiście dopuszczam możliwość, że moje nastawianie może kiedyś się zmienić, życie pisze najróżniejsze scenariusze, ale obecnie jest to dosyć gruntownie przemyślana moja decyzja. Oczywiście możnaby pomyśleć, że idealnie dla mnie byłoby, gdybym poznał kobietę, która również nie chce mieć dzieci. Nie jestem jednak w stanie przewidzieć, w kim się zakocham, a kto we mnie (a dodam, że jest to dla mnie warunek absolutnie konieczny), dlatego też pytam. Jestem ciekaw Waszych opinii. Pozdrawiam.
Moim zdaniem nie. Bo pytasz czy gotowa jest zrezyvnowac. Jesli kobieta chce miec dzieci to nir zrezygnuje. Moze co najwyzej pozornie zrezygnowac na poczatku znajomosxi ale w przyszlosci temat wroci i raczej bedzie naciskala.
Ale jest wiele kobiet ktore dziexi miec nie chca lub maja ambiwalentne odczucia w tym temacie i warto bys poszukal wsrod takich. Na pewno wtedy sie dogadacie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:29   #44
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Fleur D - życie pisze na tyle najróżniejsze scenariusze, że nie da się powiedzieć "na pewno". Wprost przeciwnie - dziwnym byłoby, gdyby takich kobiet nie było. Co nie oznacza, że nie uważam, że nadal bardziej rozsądnym według mnie byłoby w takiej sytuacji szukanie osoby, która również będzie chciała być bezdzietna.
Mylisz się i zachowujesz jak dziecko. Chciałeś poznać nasze poglądy, ale okazuje się, że tylko te, które Ci odpowiadają.
Pozostaję przy swoim zdaniu, że żadna kobieta, która chce mieć dzieci nie będzie szczęśliwa z kimś, kto ich nie chce. To wcześniej czy później odciśnie swoje piętno i powie Ci to każdy, kto choć trochę zna życie. Gdyż- to może być dla Ciebie niespodzianką- życie to nie ckliwy romans, do stworzenia udanego związku potrzeba czegoś więcej niż miłość.
Zachowuj się dojrzale i szukaj kobiety z podobnymi poglądami.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:30   #45
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Witajcie,
pomyślałem, że spytam w tym miejscu. Mam 28 lat, jakiś czas temu stwierdziłem, że to czas najwyższy spotkać kobietę swojego życia. Nie jest to łatwe, ale jestem cierpliwy. Pytanie brzmi: czy w imię miłości i bardzo dobrej relacji z mężczyzną kobieta jest w stanie zrezygnować z chęci posiadania dziecka, w sytuacji, gdy mężczyzna nie chce w przyszłości mieć dzieci (ani swoich, ani adoptowanych)? Pytam, ponieważ tak się właśnie składa, że nie chcę decydować się na dziecko, po części z powodu pewnych problemów natury medycznej (nie chodzi o niepłodność lub bezpłodność), a po części też dlatego, że po prostu nie chcę, nie czuję silnej potrzeby posiadania dziecka (może jest to też spowodowane tym, że jestem "poczwórnym" wujkiem - dzieciarnia zawsze mi towarzyszyła, a ja im). Oczywiście dopuszczam możliwość, że moje nastawianie może kiedyś się zmienić, życie pisze najróżniejsze scenariusze, ale obecnie jest to dosyć gruntownie przemyślana moja decyzja. Oczywiście możnaby pomyśleć, że idealnie dla mnie byłoby, gdybym poznał kobietę, która również nie chce mieć dzieci. Nie jestem jednak w stanie przewidzieć, w kim się zakocham, a kto we mnie (a dodam, że jest to dla mnie warunek absolutnie konieczny), dlatego też pytam. Jestem ciekaw Waszych opinii. Pozdrawiam.
jest wiele kobiet, które nie chcą mieć dzieci, w tym ja, więc kwestia znalezienia takiej

ale wątpię, żeby kobieta, która chce mieć dzieci, zrezygnowała z nich w imię miłości do faceta
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:34   #46
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Bezdzietny z wyboru

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4610279 6]jest wiele kobiet, które nie chcą mieć dzieci, w tym ja, więc kwestia znalezienia takiej

ale wątpię, żeby kobieta, która chce mieć dzieci, zrezygnowała z nich w imię miłości do faceta [/QUOTE]
Szczególnie, że w drugą stronę to nie zadziała. Ale o tym autor konsekwentnie zapomina.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:48   #47
Piotrek987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Mylisz się i zachowujesz jak dziecko. Chciałeś poznać nasze poglądy, ale okazuje się, że tylko te, które Ci odpowiadają.
Pozostaję przy swoim zdaniu, że żadna kobieta, która chce mieć dzieci nie będzie szczęśliwa z kimś, kto ich nie chce. To wcześniej czy później odciśnie swoje piętno i powie Ci to każdy, kto choć trochę zna życie. Gdyż- to może być dla Ciebie niespodzianką- życie to nie ckliwy romans, do stworzenia udanego związku potrzeba czegoś więcej niż miłość.
Zachowuj się dojrzale i szukaj kobiety z podobnymi poglądami.
Ale to przeprowadziłaś jakieś szersze badania społeczne na ten temat, że posiadasz taką wiedzę, żeby stwierdzić, że "żadna kobieta..."?
Piotrek987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:29   #48
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Nie chodzi nawet o samą kwestię dzieci tylko o sposób w jaki o nie spytał. To było jak przesłuchanie. Można by spytać ogólnie czy chcesz kiedyś mieć dzieci. Ale on tego nie zrobił. On mi zakomunikował, że chce dzieci w ciągu następnych 3 lat i spytał, czy to dla mnie ok.
Ja tam znałam faceta tydzień jak mu powiedziałam, że chciałabym mieć z nim dziecko. Facet nie uciekł, ba, został później moim mężem i nawet dzieci się jakieś zrobiło z biegiem lat Normalne pytanie, fajny był, to mu powiedziałam szczerze Dobrze trafiłam

Co do pytania autora to wszystko już zostało powiedziane. Jeśli jedna osoba chce mieć dzieci to nie będzie szczęśliwa w związku z kimś, kto nie chce i taki związek nie przetrwa próby czasu.

A co do adopcji - nie każdy chce być rodzicem adopcyjnym, i to też trzeba zrozumieć. Łatwiej niektórym zaakceptować dziecko partnera bo jest ono partnera niż dziecko całkowicie obce. Ja zawsze czułam, że miałabym opory przed adopcją a od kiedy posiadam własne dzieci jestem pewna, że w moim przypadku nie byłby to dobry pomysł.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-04-19 o 21:31
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:36   #49
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Fleur D - życie pisze na tyle najróżniejsze scenariusze, że nie da się powiedzieć "na pewno". Wprost przeciwnie - dziwnym byłoby, gdyby takich kobiet nie było. Co nie oznacza, że nie uważam, że nadal bardziej rozsądnym według mnie byłoby w takiej sytuacji szukanie osoby, która również będzie chciała być bezdzietna.
dla mnie bezdzietność z wyboru to sytuacja,gdzie masz wpływ na swoje życie.nie jest nią bezpłodność,bo jest wiele możliwości posiadania dziecka.
nie chcesz mieć dzieci,bo nie chcesz wcale,czy dlatego,że nie możesz ?
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 21:51   #50
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Nie trzeba byc alfa i omega zeby wiedziec, ze taki zwiazek wczesniej czy pozniej sie rozpadnie.

Zwiazek to nie tylko milosc. To tez wspolne cele i pragnienia. Jak jedno chce dziecko i zrezygnuje z niego dla drugiej osoby, to nie pozbedzie sie mysli o dziecku. A ta mysl bedzie psula relacje w zwiazku.

Ja sobie nie wyobrazam zycia bez miesa i dla mojego faceta nie bylabym w stanie z niego zrezygnowac gdyby mnie o to poprosil. A nawet gdybym zrezygnowala, to wiem, ze ciagle bym myslala o pysznym obiedzie z kotletem schabowym w roli glownej. A gdybym ciagle o tym myslala i wiedziala, ze jedyna przeszkoda w zjedzeniu kotleta jest moj partner to wyobraz sobie jak bym go zaczela po jakims czasie traktowac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 22:29   #51
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Żadna dziewczyna zdrowa na umyśle nie zrezygnuje dla jakiegokolwiek faceta z czegoś, co jest dla niej bardzo ważne. A dla - jak przypuszczam - większości (tych, które oczywiście chcą) to akurat posiadanie dziecka jest istotną częścią życia, a nie jedną z opcji, przynajmniej tak wynikało z ankiet przeprowadzonych swego czasu na mojej uczelni . Ja ten temat z moim facetem poruszyłam szybko, generalnie ma on podejście pt. ,,nie teraz, bo oboje studiujemy" ale wiem, że np. za dziesięć lat będzie na tak. I gdyby mu się np. teraz nagle zmieniło, to wiem, że ten związek nie miałby sensu, bo byłabym nieszczęśliwa.

Jasne, możesz trafić na dziewczynę/kobietę, która też dzieci nie chce mieć. Tylko musisz wziąć pod uwagę, że podobne deklaracje są bardzo modne wśród dziewczyn 18-20 letnich, nawet trochę starszych, które nie rozczulają się nad ,,bejbikami" i małe dzieci kojarzą im się np. z obślinionym, drącym się młodszym rodzeństwem, albo kuzynami. I takie mogą być święcie przekonane, że never ever, wolę pięć psów i pięć kotów itd., po czym po kilku latach może im się przestawić. Z tego co obserwuję po znajomych mojego brata, 30letniego, w tym wieku kobiety zwykle są już bardziej świadome i mniejsza jest wtedy szansa, że gdy usłyszysz ,,nie chcę mieć dzieci" to potem się to zmieni.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 22:55   #52
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Bezdzietny z wyboru

szczerze, idiotyczne pytanie, bo równie db możesz się teraz zastanowić, czy Ty byłbyś szczęśliwy, gdyby wbrew Twoim oczekiwaniom dziewczyna zafundowała Ci dzieci.
Musiałbyś wtedy dla niej zrezygnować ze swojego pragnienia nieposiadania rodziny. Chciałbyś?

Znajdź pannę, która dzieci rodzić nie chce i nie zawracaj głowy dziewczynom, które chcą mieć pełną rodzinę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 22:57   #53
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Żadna dziewczyna zdrowa na umyśle nie zrezygnuje dla jakiegokolwiek faceta z czegoś, co jest dla niej bardzo ważne. A dla - jak przypuszczam - większości (tych, które oczywiście chcą) to akurat posiadanie dziecka jest istotną częścią życia, a nie jedną z opcji, przynajmniej tak wynikało z ankiet przeprowadzonych swego czasu na mojej uczelni . Ja ten temat z moim facetem poruszyłam szybko, generalnie ma on podejście pt. ,,nie teraz, bo oboje studiujemy" ale wiem, że np. za dziesięć lat będzie na tak. I gdyby mu się np. teraz nagle zmieniło, to wiem, że ten związek nie miałby sensu, bo byłabym nieszczęśliwa.

Jasne, możesz trafić na dziewczynę/kobietę, która też dzieci nie chce mieć. Tylko musisz wziąć pod uwagę, że podobne deklaracje są bardzo modne wśród dziewczyn 18-20 letnich, nawet trochę starszych, które nie rozczulają się nad ,,bejbikami" i małe dzieci kojarzą im się np. z obślinionym, drącym się młodszym rodzeństwem, albo kuzynami. I takie mogą być święcie przekonane, że never ever, wolę pięć psów i pięć kotów itd., po czym po kilku latach może im się przestawić. Z tego co obserwuję po znajomych mojego brata, 30letniego, w tym wieku kobiety zwykle są już bardziej świadome i mniejsza jest wtedy szansa, że gdy usłyszysz ,,nie chcę mieć dzieci" to potem się to zmieni.
Zgadzam sie z tym wiekiem. Faktycznie znam i znalam sporo osob ktore w wieku tak +\- do 26 lat twierdzily ze dzieci nie i nigdy. A jakos pozniej niejedna osoba zmianiala zdanie. Faktycznie kobiety blizej 30 sa bardziej swiadome swoich decyzji i czesto decyzje takie sa juz na stale. Aczkolwiek nie twierdze ze mlodsze dziewczyny nigdy takiej dexyzji na cale zycie podjac nie potrafia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:01   #54
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Piotrek987 Pokaż wiadomość
Ale to przeprowadziłaś jakieś szersze badania społeczne na ten temat, że posiadasz taką wiedzę, żeby stwierdzić, że "żadna kobieta..."?
bo instynkt macierzyński, to nie marzenia o safari

ps. ja tu nie widzę samych odpowiedzi `raczej nie`.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:10   #55
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Bezdzietny z wyboru

ogólnie to nie podoba mi się Twój egoizm, wiesz db, że w Twojej sytuacji powinien ograniczyć się do szukania wybranki wśród kobiet, które nie chcą zakładać rodziny, ale ponieważ wiesz, że takich jest mniejszośc, to co sobie będziesz strzelał w stopę i zmniejszał szansę na wyrwanie fajnej panny; jak moge przebierać we wszystkich i najwyżej idealnie by było, jak ona dla mnie zrezygnuje.
Powiedziałabym, że nic z tego koleś, aż tak łatwo to raczej na pewno nie będzie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:41   #56
Piotrek987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Dzięki za wszystkie opinie - zarówno te na poziomie i te mniej. Wnioski pokrywają się z moim początkowym przeczuciem, że licznie na to, że kobieta, która by mnie pokochała (z wzajemnością), nie cierpiałaby z powodu rezygnacji z potomstwa byłoby nienajlepszym rozwiązaniem. Generalnie najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje mi się poszukiwanie kobiety BZW lub takiej, która ma już dziecko. Chyba zdam się w tej kwestii na spontaniczność. Pozdrawiam i miłych świąt
Piotrek987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:59   #57
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ogólnie to nie podoba mi się Twój egoizm, wiesz db, że w Twojej sytuacji powinien ograniczyć się do szukania wybranki wśród kobiet, które nie chcą zakładać rodziny, ale ponieważ wiesz, że takich jest mniejszośc, to co sobie będziesz strzelał w stopę i zmniejszał szansę na wyrwanie fajnej panny; jak moge przebierać we wszystkich i najwyżej idealnie by było, jak ona dla mnie zrezygnuje.
Powiedziałabym, że nic z tego koleś, aż tak łatwo to raczej na pewno nie będzie.
Autor wątku wcale nie jest egoistą. Zadał konkretne pytanie i prowadził konkretną dyskusję.
To jest bardzo trudny temat, bo każdemu z biegiem lat może się zmienić.
Ja twierdziłam, że nie chcę mieć nigdy dzieci już w wieku 14 lat, ale myślałam sobie, że może mi się zmieni za 10 lat. 10 lat minęło, nadal nie chcę mieć dzieci, panicznie się boję nawet myśli o dzieciach, ale nadal w głowie mam myśl, że może za 10 lat mi się odmieni... Chociaż powoli w to wątpię... Ale nie mówię nie, bo nie wiem jaka będę nawet za 5 lat.
Więc nawet jeśli trafisz na kobietę, która dzieci nie chce, to zawsze może jej się odmienić z biegiem lat - może dojrzeć do takiej decyzji.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 00:19   #58
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Na podforum 30+ jest wątek o bezdzietnych,tzn jak radzić sobie z presją ludzi,którzy namawiają na dziecko.No,ale tam to jad płynie non stop a pisałeś,że nie chcesz takiej co nie lubi dzieci.A tam niestety takie są,zgorzkniałe
mają też długie wąsy i są zielone.


Autorze, ja w sumie od zawsze wiedziałam, że nie chcę mieć dzieci. I było jasne, że skoro nie chcę ich mieć, to postaram się do związku znaleźć kogoś, kto ma takie samo zdanie. Kilku wartościowych facetów przez to odrzuciłam, bo nie chciałam, żeby ktoś rezygnował ze swoich marzeń, a sama nie chciałam ustąpić, bo to zbyt ważna sprawa. No i w końcu znalazłam, ale od początku powiedziałam, że nie chcę mieć dzieci. Tak że szukaj cierpliwie, nie poddawaj się, ale i nie oczekuj, że kobieta dla Ciebie wyrzeknie się potomstwa.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety

Edytowane przez Bananalama
Czas edycji: 2014-04-20 o 00:22
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 01:14   #59
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym wiekiem. Faktycznie znam i znalam sporo osob ktore w wieku tak +\- do 26 lat twierdzily ze dzieci nie i nigdy. A jakos pozniej niejedna osoba zmianiala zdanie. Faktycznie kobiety blizej 30 sa bardziej swiadome swoich decyzji i czesto decyzje takie sa juz na stale. Aczkolwiek nie twierdze ze mlodsze dziewczyny nigdy takiej dexyzji na cale zycie podjac nie potrafia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja także przychylam się do tej opinii

A jeszcze a propos tych kobiet "nie cierpiących" dzieci, to z biegu dałabym radę wymienić kilka znajomych, które nigdy nie przepadały za dziećmi. Cudzymi. Bo swoje kochają ponad życie Tak mi się skojarzyło tylko po kilku wypowiedziach.

Forma ustalenia preferencji pro-rodzinnych mnie sprawiłaby rzeczywiście pewne trudności, jeśli mówimy o samym początku relacji. To znaczy kwestia szczerego wyłożenia kawy na ławę w praktyce. Bo na przykład deklaracje po tygodniu z czyjejś strony, że chciałby mieć ze mną dziecko to wprowadzały mnie swojego czasu w lekki popłoch. To znaczy niemal na pewno składałam je na karb początkowej fazy zamroczenia miłosnego, kiedy to średnio wie się, co się mówi i co się robi bo człowiek funkcjonuje w innym wymiarze trochę Deklaracja w drugą stronę z kolei..tylko właśnie, kiedy i jak. Bo w pierwszej fazie związku to też jakoś dziwnie. To znaczy w fazie randkowania byłoby dziwnie ale w tej fazie kreowania związku właściwego, to tak, trzeba byłoby zmierzyć się z tematem.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-04-20 o 01:18
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 06:31   #60
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezdzietny z wyboru

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja także przychylam się do tej opinii

A jeszcze a propos tych kobiet "nie cierpiących" dzieci, to z biegu dałabym radę wymienić kilka znajomych, które nigdy nie przepadały za dziećmi. Cudzymi. Bo swoje kochają ponad życie Tak mi się skojarzyło tylko po kilku wypowiedziach.
Ja dzieci nie lubię, ale wiem, że moje kochałabym nad życie. Jednak mimo wszystko swoich mieć nie chcę, nie pasuje mi ta idea. Wolałabym adoptowane. Dziecko i tak już się urodzi, nie muszę pchać kolejnego na ten świat. Dziecko to dziecko - nieważne czy pochodzi z mojej, czy cudzej macicy. I takie z cudzej potrzebuje rodziny. Jest możliwość, że Autor trafi na podobną dziewczynę i jakoś dadzą radę. Nie sądzę, abym była jedyna na świecie z takimi poglądami
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-20 21:35:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.