Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Poka¿ wyniki sondy: Który waszym zdaniem kosmetyk jest najlepszy, da³ najlepsze efekty podczas kuracji?
Nutricap 4 1,35%
Silice 14 4,71%
Inneov gêsto¶æ w³osów 19 6,40%
Wax 52 17,51%
Skrzyp polny 49 16,50%
Rycyna (do wcierania) 14 4,71%
Vitapil 27 9,09%
Merz 25 8,42%
Inne 93 31,31%
G³osuj±cy: 297. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-30, 15:51   #451
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: W³osy wypadaj± gar¶ciami ! Pomocy! :(

Cytat:
Napisane przez Ravissante Poka¿ wiadomo¶æ
Hej

Równie¿ i mnie dotyczy ten problem po oko³o 4 miesi±cach od odstawienia tabletek anty YAZ zaczê³y wypadaæ mi w³osy. Minê³o ju¿ 6 miesiêcy a w³osy dalej mi wypadaj± gar¶ciami ponad to zauwa¿y³am ¿e ³ami± siê podczas szczotkowania. Najwiêcej oczywi¶cie wypada ich podczas mycia g³owy. Czujê siê z tym okropnie bo kiedy¶ mia³am gêste w³osy a teraz zosta³ mi cieniutki ogonek z ty³u g³owy. Ostatnio zwróci³am równie¿ uwagê na to i¿ znacznie czê¶ciej przet³uszczaj± mi siê w³osy przy skórze g³owy kiedy¶ nie mia³am takiego problemu

Dziewczyny co robiæ? S± jakie¶ posoby ¿eby mniej wypada³y? Stosowa³m maseczki domowe i kupne oraz specjalny specyfik na ³ysienie z apteki
(aczkolwiek przesta³am go stosowaæ gdy wyczyta³am na internecie o tym ¿e oczywi¶cie w³osy po nim odrastaj± ale nie tylko tam gdzie siê tego chce).

Jestem przera¿ona tym co siê dzieje z moimi w³osami przez te 6 miesiêcy straci³am oko³o 50% w³osów
Zbadaj hormony (androstendion, Dheas, prolaktyna i obowi±zkowo ca³a tarczyca). Po odstawieniu yazu hormony siê rozregulowa³y.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronika126 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich, mój partner równie¿ cierpi z powodu wypadania w³osów. Jest to niestety gigantyczny problem.
Próbowa³am go zmusiæ do wcierek i namawjam na mezoterapiê, niestety bez wiêkszego rezultatu

Wizytê u dermatologa ma ju¿ za sob±, jednak nie przepisano mu ¿adnego preparatu, a od razu zaproponowano mezoterapiê.
Czy preparaty, o których wcze¶niej wspomnieli¶cie mog± byæ równie¿ stosowane w przypadku zaawansowanego wypadania w³osów (zakola, prze¿edzenie w³osów do tego stopnia, ¿e widoczna jest skóra g³owy) ?
Bêdê bardzo wdziêczna za pomoc.
W przypadku ³ysienia androgenowego u mê¿czyzn w niektórych przypadkach skuteczna jest tzw. trójca czyli minoxidil+finasteryd+keto konazol. Niestety s± te¿ skutki uboczne takiej terapii.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez majdan17 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej. Od jakiego¶ roku zaczê³y mi wypadaæ w³osy, a ja mam 20 lat. Zakola s± mniej wiêcej takie http://img156.imageshack.us/img156/1020/18305031jr6.jpg czego to mo¿e byæ wina? Z³ej diety? i nie jest to problem raczej genetyki, bo mój ojciec w moim wieku nosi³ d³ugie, gêste w³osy I czy warto kupowaæ szampony typu dx2, lub jakie¶ inne kosmetyki odnawiaj±ce porost nowych w³osów. bez odpowiedzi typu "to siê zetnij na ³yso"
Nie mog³em znale¼æ odpowiedniego dzia³u, wiêc proszê o przeniesienie do odpowiedniego.
Najprawdopodobniej to ³ysienie androgenowe czyli mutacja materia³u genetycznego mieszka w³osowego. S± dwie drogi : leczenie farmakologiczne albo terapia trychologiczna.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 14:50   #452
karina379
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 2
Sposob na wypadajace wlosy

Witam .Jestem Karina i od lipca 2013 roku borykam sie z problemem wypadajacych wlosow. Mieszkam w Austrii wiec postaram sie nazwac produkty po polsku. Bylam u dermatologa ktory skierowal mnie na badania krwi: hormony, witaminy, podstawowe krwinki, tarczyca, cholesterol itd.Pani Dr. nie stwierdzila nic, powiedzila, ze wyniki sa ksiazkowe, widocznie jakis stres, ktory przechodze lub ktory mialam. Stres moze objawic sie nawet po pol roku. Owszem przezylam bardzo ciezki stres wiec przyczyny mogla lezec po jego stronie. Probowalam wielu preparatow zewnetrznych i doustnych. Tuzin szamponow , tabletki multiwitaminowe na porost i odnowe wlosow. Roznego rodzaju wcierki , toniki. Przyznam sie ze wlosy przerzedzily mi sie do 1/3 objetosci. Sa tak rzadkie, ze przeswituje mi skora. 2 tyg temu bylam ponownie u mojego dermatologa i z palczeczem naskoczylam na niego, ze nic nie robi w tym kierunku, aby mi pomoc!!! Dr. rozlozyla rece bo nie moze znalesc przyczyny wypadania wlosow. Od miesiaca biore produkt bogaty w selen tu nazywa sie to Selemin tj: Selen w dawce 100ug 1 raz dziennie oraz magnez 500mg 1 raz dziennie. Do tego lykam drozdze spozywcze w kapsulkach do kupienia w aptece. Dostalam rowniez szampon przeciwlupiezowy z 2% ketoconazol 2 razy w tygoniu. Dodam z obserwacji ze im bardziej przetluszcze glowe tym bardziej wypadja mi wlosy wrecz garsciami. Zaczelam wiec myc co 2 dzien i rzeczywiscie pomaga. Drugi szampon , ktory sobie kupilam to Garnier z wyciagiem z brzozy do tego tonik w komplecie. Wlosy sa miekkie nie trzeba stosowac odrzywki. No i specyfik ktory tutaj kosztuje 60€ to preparat w ampulkach do wypadajacych wlosow Tricovel dla kobiet. Ten preparat stosuje od tygodnia i powiem wam dziewczyny nie wiem co bardziej mi w tym wszystkim pomoglo ale od 3 dni przestaly mi wychodzic wlosy.Dzis rano przy czesaniu naliczylam ich 12 co normalnie nawet nie mialam ochoty liczyc bo bylo tak duzo. Kupilam sobie rowniez grzebien o szerokich zebach. Nie wolno czesac wlosow jak sa mokre bo po myciu skora glowy jest rozmiekczona i wlos nie trzyna sie dobrze . Nie wiem czy pomoge tym komus ale sama bardzo dlogo szukalam pomocy rowniez na tej stronie. Wyczytalam wiele trafnych informacji wiec dla tego chce sie rowniez z wami podzielic moim przkladem. W razie pytan sluze pomoca w miare wiedzy . Pozdrawiam wszystkie formulowiczki.
karina379 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 16:16   #453
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Sposob na wypadajace wlosy

Tydzieñ to raczej za krótko, ¿eby powiedzieæ czy dzia³a...

Chcia³am sprawdziæ co w tych ampu³kach jest, ale wiêkszo¶æ sk³adników "opatentowana" i nie widaæ sk³adu.

W ka¿dym razie: daj znaæ jak po kilku tygodniach nadal bêdziesz tak zachwycona. Sama szukam metody na wypadanie w³osów.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-02-12 o 16:23
kolejna_wizazanka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-13, 13:19   #454
karina379
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Sposob na wypadajace wlosy

Witam. Zle sie wyrazilam stosuje Tricowel od tygodnia a tabletki lykam 2 miesiace. Tylko, ze po tabletak nie bylo zadnego efektu dla tego smiem przypuszczac ze te ampolki mi pomagaja. Nie wiem chciala bym dac konktetna odpowiedz ale niestety cztery produkty i nie wiadomo co tak na prawde skutkuje . Moge poradzic ze wszystko razem daje super efekt. Kazdego dnia po wstaniu zastanawiam sie czy i dzis bedzie super na prawde jest. Myslalam ze lysieje ale z kazdej strony stercza mi male wloski z czego bardzo sie ciesze i co oznacza ze wszystko wraca do normy. Oprucz tego ze wygladam jak ptaszek ze sterczacymi piorkami haha Co do skladu produktu zeczywiscie sparawdzilam na opakowaniu skadniki sa opatentowane wiec nie moge pomoc. Czas stosowania produktu to ok 3 miesiace postaram sie dostosowac choc troszke to drogi interes ale jak bedzie warto to nie pozaluje pozdrawiam
karina379 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-13, 14:49   #455
madzia91174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Sposob na wypadajace wlosy

Mialam taki sam problem jak Ty i Pani dermatolog powiedzia³a mi ¿e mam je¶æ migda³y. Faktycznie po 2 miesi±cach widzia³am efekt

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
madzia91174 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-15, 10:45   #456
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomo¶ci: 4 990
Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

W±tek o wypadaniu w³osów i ³ysieniu.
Antymionka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-26, 09:39   #457
Justyn12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Tez mialam ten problem i wyprobowalam mnostwo preparatów, ale moge Ci z czystym sumieniem polecic wcierke Jantar, w³osy sie niesamowicie wzmacniaja i szybciej rosn±.
Justyn12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 09:59   #458
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomo¶ci: 4 990
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cytat:
Napisane przez Justyn12 Poka¿ wiadomo¶æ
Tez mialam ten problem i wyprobowalam mnostwo preparatów, ale moge Ci z czystym sumieniem polecic wcierke Jantar, w³osy sie niesamowicie wzmacniaja i szybciej rosn±.
Jantar czêsto powoduje ³upie¿mi podra¿nienie, nie na ka¿dego dzia³a

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Antymionka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-28, 08:33   #459
tomek141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 14
szampon przeciw wypadaniu w³osów

Witam

Szukam jakiego¶ dobrego szampony przeciw wypadaniu w³osów dla mê¿czyzn

Prosze bardzo o pomoc

Pozdrawiam
tomek141 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-01, 08:24   #460
tomek141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: szampon przeciw wypadaniu w³osów

????????
tomek141 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-01, 20:31   #461
grubella
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 5 995
Dot.: szampon przeciw wypadaniu w³osów

Dermena Men butelka 200ml cena ok 28-30 z³ , do kupienia w aptece.
Efekty widaæ po oko³o miesi±cu stosowania.

Ale s± takie rodzaje ³ysienia mêskiego, ¿e ¿aden szampon nie pomo¿e gdy¿ jest to zwi±zane np. z poziomem hormonów
grubella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 11:59   #462
senorita_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: wypadanie w³osów

a czy s³ysza³y¶cie o terapii komórkami macierzystymi?? Mój znajomy robi³ sobie taki zabieg w Medycynie M³odo¶ci, ale jemu wypad³y prawie wszystkie w³osy. Po stosunkowo nied³ugim czasie w³osy zaczê³y mu odrastaæ, efekty by³y zdumiewaj±ce, warto o tym poczytaæ, dr. Brumer na swoim blogu pisze o metodach przeciwdzia³ania ³ysieniu, podsy³am adres: http://urszulabrumer.pl/komorki-maci...apii-lysienia/
senorita_1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-05, 16:06   #463
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez filipinka89 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam dok³adnie taki sam problem z ch³opakiem i znalaz³am w³a¶nie na stronce grzebieñ laserowy, mo¿na go tutaj znale¼æ http://vivicomb.pl/ . Moje pytanie jest takie czy taki grzebieñ naprawde dzia³a i czy warto go kupiæ ???
Oj pow±tpiewa³abym bardzo w jego skuteczno¶æteraz obiecuja nam firmy gruszki na wierzbie.Coraz bardziej zra¿am siê do tych nowinek
Roxanaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-05, 21:33   #464
zanniia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Zauwa¿y³am dzisiaj u siebie zakola. Zawsze mia³am wysokie czo³o ale teraz to wygl±da wrêcz strasznie. Na zakolach mam s³abe, jasne w³oski i jest ich ma³o. Nie wiem od jak dawna siê to dzieje. Wiêcej w³osów brakuje po prawej stronie. Mam dopiero 19 lat, b³agam powiedzcie, ¿e nie ³ysiejê... Postanowi³am jutro biec po olejek rycynowy i wcieraæ, mam nadzieje, ¿e co¶ pomo¿e. Dodam, ¿e mam tr±dzik + w rodzinie mój tata ma zakola i powoli, powoli ³ysieje.
zanniia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-09, 14:31   #465
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 672
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Witam skoro ju¿ siê dokopa³am do tego w±tku to siê zapytam was o co¶. Ostatnio zosta³o mi zdiagnozowane ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy i strasznie mi w³osy lec±... nawet baby hair... Nie wiecie co mo¿na by na to zaradziæ ??

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez zanniia Poka¿ wiadomo¶æ
Zauwa¿y³am dzisiaj u siebie zakola. Zawsze mia³am wysokie czo³o ale teraz to wygl±da wrêcz strasznie. Na zakolach mam s³abe, jasne w³oski i jest ich ma³o. Nie wiem od jak dawna siê to dzieje. Wiêcej w³osów brakuje po prawej stronie. Mam dopiero 19 lat, b³agam powiedzcie, ¿e nie ³ysiejê... Postanowi³am jutro biec po olejek rycynowy i wcieraæ, mam nadzieje, ¿e co¶ pomo¿e. Dodam, ¿e mam tr±dzik + w rodzinie mój tata ma zakola i powoli, powoli ³ysieje.


Mnie swego czasu na zakola pomóg³ Jantar, ale od kiedy zmienili sk³ad to mnie podra¿nia, rycynowy powinien pomóc Ewentualnie mo¿na pó¼ñiej spróbowaæ Indyjskich olejków typu Sesa Khadi albo Amla bo maj± wiêcej zió³ i mog± lepiej zadzia³aæ, je¿eli ju¿ mowa o zio³ach to warto te¿ wypróbowaæ kozieradki.
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakrêconego bloga



"Twoje w³osy kojarz± mi siê z wisz±cymi ogrodami zaznaczam, ¿e to jeden z cudów ¶wiata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-10, 10:38   #466
zanniia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Dziêki za odpowied¼. Olejek kupiê dopiero dzisiaj bo nie by³o w sklepie i bêdê wcieraæ. Ale ju¿ trochê och³onê³am. Przede wszystkim dosz³am do wniosku, ¿e to nie sta³o siê tak nagle... Przypomnia³am sobie jak uk³ada³am fryzurê na studniówkê w styczniu i nawet wtedy by³ ten problem. Tak¿e pewnie ju¿ jaki¶ czas to tak wygl±da a dopiero niedawno zauwa¿y³am. Poza tym przygl±da³am siê ludziom, zdjêciom w internecie i wydaje mi siê, ¿e problem zakoli, mniejszych czy wiêkszych, dotyczy wszystkich z wysokim czo³em :/
zanniia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-10, 16:29   #467
nicolente
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Wojowiniczko Ja by³m przedwczoraj u dermatologia, co prawda z ''twarz±'', ale wspomnia³am te¿, ¿e wypadaj± mi w³osy. Pani spyta³a czy jestem 'nerwusem', stwierdzi³am ¿e tak i to nawet niema³ym ; p Pani poleci³a mi mycie g³owy raz w tygodniu Nizoralem (lub innym dobrym preparatem przeciw³upie¿owym), dlatego ¿e stres nasila ³ojotok i w³osy wypadaj± bardziej.
nicolente jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-11, 06:59   #468
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

W pierwszej kolejno¶ci trzeba zrobiæ badania. Jakie? Znajdziesz tutaj http://www.ilonajunga.pl/wordpress/?p=50 .
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-11, 10:54   #469
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 672
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Cytat:
Napisane przez nicolente Poka¿ wiadomo¶æ
Wojowiniczko Ja by³m przedwczoraj u dermatologia, co prawda z ''twarz±'', ale wspomnia³am te¿, ¿e wypadaj± mi w³osy. Pani spyta³a czy jestem 'nerwusem', stwierdzi³am ¿e tak i to nawet niema³ym ; p Pani poleci³a mi mycie g³owy raz w tygodniu Nizoralem (lub innym dobrym preparatem przeciw³upie¿owym), dlatego ¿e stres nasila ³ojotok i w³osy wypadaj± bardziej.

Niestety niezoral wuwo³uje u mnie taki ³upie¿ ¿e szpatu³k± mo¿na zdrapywaæ, a po innych przeciw³upie¿owych strasznie mnie g³owa swêdzi Wim ¿e w³osy od stresu i nerwów mog± lecieæ ale w tym momencie to raczej lec± mi w³osy przez £ZS


Cytat:
Napisane przez czarna67 Poka¿ wiadomo¶æ
W pierwszej kolejno¶ci trzeba zrobiæ badania. Jakie? Znajdziesz tutaj http://www.ilonajunga.pl/wordpress/?p=50 .

Ja wiem co jest przyczyn± tego wypadania stres (ale aktualnie nie mam go wiêc tym razem odpada) i £ZS ale wola³abym jako¶ zapobiegaæ temu wypadaniu bo nie chcia³abym ³ysa zostaæ.
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakrêconego bloga



"Twoje w³osy kojarz± mi siê z wisz±cymi ogrodami zaznaczam, ¿e to jeden z cudów ¶wiata "
Imperfecta

Edytowane przez wojownicza ksiezniczka
Czas edycji: 2014-04-11 o 10:56
wojownicza ksiezniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 19:52   #470
cerlotte
Przyczajenie
 
Avatar cerlotte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

Wczoraj niepotrzebnie zaczê³am nowy w±tek na forum w z³ym miejscu, wiêc wklejê ca³y post tutaj, z drobn± aktualizacj±.

To co wrzuci³am wczoraj:
************************* ************************* *
Ostatnio zauwa¿y³am, ¿e znacznie pogorszy³a siê kondycja moich w³osów. Zaczê³y wypadaæ i ³amaæ siê. Nigdy nie mia³am jaki¶ super gêstych w³osów, ale teraz to jaka¶ istna katastrofa nasta³a...

Przypuszczam, ¿e powodem tego wszystkiego mo¿e byæ:
a) Stres (?) - Niby za kilka tygodni mam egzaminy, ale jako¶ za specjalnie siê nimi nie przejmujê. Sen z powiek spêdza mi natomiast problem mojej czupryny
b) Dieta - Nie jest jaka¶ tragiczna, ale nie sprawdzam te¿ czy dzienne porcje witamin etc. s± dostarczane przez to co jem.
c) Mo¿liwe choroby skóry g³owy/£ysienie???
d) Jakie¶ przerzedzanie siê w³osów po okresie zimowym

Nie chcê czekaæ a¿ sytuacja bêdzie jeszcze gorsza od obecnej i w tym tygodniu zaczynam maraton po lekarzach - najpierw badania krwi, pó¼niej szukanie dermatologa...

Ale wiem, ¿e s± te¿ naturalne sposoby wzmacniania w³osów - znacie mo¿e jakie¶ domowe sposoby? Jakie¶ triki, porady, cokolwiek... Ju¿ sama nie wiem czego siê ³apaæ...
Kto¶? Ktokolwiek?

************************* *******

Aktualizacja z dzisiaj - PO WIZYCIE U DERMATOLOGA:

Doktor wykluczy³a wp³yw diety, to z pewno¶ci±. Zosta³y wiêc 3 inne mo¿liwo¶ci... Nie wiem na ile pomocna by³a ta ca³a wizyta, przypisano mi Laxon 5% i Alpicort E. Wyczyta³am, ¿e s± to leki zapobiegaj±ce androgenowemu, wiêc dziwiê siê, ¿e bez ¿adnych wyników krwi od razu takie p³yny mam stosowaæ. Trochê siê bojê, bo wiem, ¿e czeka mnie ten etap "linienia", a pierwsze efekty bêd± widoczne dopiero za kilka miesiêcy... Do tego czasu to ju¿ chyba nic mi na tej g³owie nie zostanie....

Kto¶ stosowa³ tak± kombinacjê? Pytania kierujê szczególnie do Pañ, bo w przypadku Panów to wszystko przebiega ciut inaczej... Innymi s³owy - pomocy.
cerlotte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-14, 20:54   #471
supriseapple
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 138
Dot.: Wypadnie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY

sok z brzozy wcieraj w skore glowy ,hamuje wypadanie i przyspiesza porost wlosow ,teraz wiosna ³ap sok z brzozy poki mozesz !!100%dziala. natnij ga³±¼ brzozy przywiaz butelke po 24h powinnas miec cala napelniona
supriseapple jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 08:30   #472
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

dziewczyny, blagam Was o pomoc.
Moj problem jest nastêpuj±cy. Rok temu prze¿ylam silny stres- nagle zmar³a Moja Mama po jaki¶ 4-5 miesiacach zacze³y nagminnie lecieæ moje w³osy. Powi±zuje to ze stresem, gorszym od¿ywieniem jak równie¿ dochodzi stres z czekaj±cym mnie egzaminem- obrona mgr w tym roku.

patrz±c na zdjecia sprzed 2 lat p³acze- mialam piekne grube wlosy, teraz mam ich moze 1/4. z grubego warkocza zostala kitka. Zrobilam wyniki krwi:
WBC- 5.30
RBG-4,79
HGB-14.3
HCT-42.4
MCV-89.0
MCH-29.9
limfocyty% 31.9
neutrofile% 59.10
limfocyty 1.60
MXD 0.4
Immunologia 1.500 uIU/ml
¿elazo 89
sód 141.2
Potas 4.04


My¶lalam ze mam anemie, poszlam do lekarza da³ mi to skierowanie i oto wyniki. Z wynikami posz³am po interpretacje- powiedziala ze jest ok.
A wlosy jak lec± tak lec±, biore skrzypowitê, wcierki w skalp i zadnej poprawy.
pomózcie, to chyba nie anemia? czy za malo ¿elaza?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 08:46   #473
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

Od stresu (wysoki kortyzol) mog± wypadaæ.

Z tego co widzê, nie ustali³a¶ warto¶ci TSH (tarczyca), mo¿e masz po prostu niedoczynno¶æ? Id¼ do endokrynologa.

Je¶li bierzesz jakie¶ powa¿niejsze leki to te¿ przeanalizuj czy wypadanie w³osów nie jest skutkiem ubocznym.
kolejna_wizazanka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 08:53   #474
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

dziêkuje za odpowiedz. a czy TSH 1.500 wskazuje na niedoczynno¶æ?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 08:56   #475
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

znaczy jeden i pó³? masz takie?

w takim razie, tsh masz idealne, tarczyca nie jest powodem.
kolejna_wizazanka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 09:00   #476
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

tak, tsh 1.500

boje siê, ¿e bede ³ysa
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 09:34   #477
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

id¼ do endokrynologa. anemia to raczej nie jest, tarczyca te¿ nie, ale mo¿e inne hormony w stylu testosteron (masz regularne miesi±czki?). albo dermatolog (zw³aszcza je¶li masz ³upie¿ albo ³ysienie ma charakter ³ysienia plackowatego).

a mo¿e szybko schud³a¶? przy chudniêciu czêsto wypadaj±.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-05-02 o 09:35
kolejna_wizazanka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 09:38   #478
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Poka¿ wiadomo¶æ
id¼ do endokrynologa. anemia to raczej nie jest, tarczyca te¿ nie, ale mo¿e inne hormony w stylu testosteron (masz regularne miesi±czki?). albo dermatolog (zw³aszcza je¶li masz ³upie¿ albo ³ysienie ma charakter ³ysienia plackowatego).

a mo¿e szybko schud³a¶? przy chudniêciu czêsto wypadaj±.

okres regularny +/- 2 dni
waga stoi w miejscu od roku
³upiezu nie mam
zauwazylam przerzedzenie w³osów na prawej skroni, widaæ skóre
staram siê piæ soki warzywne z buraków
bede jad³a codziennie owsiankê badz kasze z mlekiem, mo¿e pomo¿e?mozeby mam zbyt malo pierwiatsków?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 09:42   #479
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

s±dzê, ¿e masz po prostu du¿o stresu (mo¿e mia³a¶ ustalany poziom kortyzolu?).

albo depresja?

je¶li tak, to w³osy odrosn±. (wiem, marne pocieszenie, ale te¿ siê teraz z tym zmagam i tak siê pocieszam).
kolejna_wizazanka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-02, 09:50   #480
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: wypadaj±ce gar¶ciami w³osy+moje wyniki. pomo¿cie!

nie mialam ustalanego tego poziomu. mozesz mi napisaæ co¶ wiêcej o nim?

mo¿e i odrosn±, ale kiedy? pamietam swoje bujne wlosy, teraz jest ich 1/4
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-07-20 21:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.