Problemy skórne- wątek ogólny - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 22:29   #661
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Coś firmowego na siniaki?

Hematoven w żelu. Chyba najlepsze na sińce
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 22:49   #662
PannaWychowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z językiem.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
masz odpowiedź. Takie rzeczy porządnie się popija i płucze się buzię po nich.
To co ja mam teraz zrobić?



Cytat:
A bolą Cię migdałki, czy tylko gardło?
Tylko gardło.
PannaWychowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:13   #663
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z językiem.

Cytat:
Napisane przez PannaWychowana Pokaż wiadomość
To co ja mam teraz zrobić?





Tylko gardło.
Skoro lekarz nie widział w tym anginy to idź do apteki i kup coś na płukanie buzi, doradzą Ci na pewno.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:37   #664
Skrzacik3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z językiem.

Jak będziesz zdrowa, to z czasem zejdzie!
Polecam metodę szczoteczki do zębów -ściąganie warstwy. Nie koniecznie całej, bo może być ciężko. (obiema stronami szczoteczki). I tak codziennie np 2 razy.
Możesz próbować jakiś naturalnych syropków. Cebulka+cukier (i tak zapach będzie o niebo lepszy niż jak teraz =] ) a dodatkowo wzmocnisz organizm.
Zapach z naszych ust pochodzi z głębi -przełyku, brzucha... Jeśli faktycznie źle stosowałaś leki -to wszystko może być przyczyną. Też miałam taki nalot. Niemiłe wspomnienia.
Także musisz się wyleczyć.
Skrzacik3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:31   #665
PannaWychowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z językiem.

Bardzo dziękuje za pomoc, w takim razie muszę zdać się na aptekę bądz domowych sposobow. Buziaki dziewczyny'!
PannaWychowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:33   #666
Zatra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
[ROZPOZNANIE] Brązowe kropki na dłoni/twarzy

Witajcie!
Nie chciałem znów biec do dermatologa i czekać w kolejkach, dlatego postanowiłem zasięgnąć porady w internecie. Otóż ostatnio postanowiłem uporządkować moją skórę. Dermatolog stwierdził że mam brodawki na rękach i stosuje brodacid, jednak mam też małe czarne kropki (na dłoniach, twarzy, szyi) - są małe, prawie płaskie i nie jest ich dużo, ale chyba zaczyna ich przybywać - ale co to jest i jak to usunąć?
Zdjęcie:
http://imgur.com/wz5rGMo
http://imgur.com/uG0N2Sh

I przy okazji zapytam co do Brodacid - gdy posmaruje tym płynem po chwili powstaje biała błonka - kiedy ją ściągać? Zastosowałem już trzeci raz, a brodawka jedynie zmieniła kolor na odcienie białego, a wokół niej czerwona obwódka skóry. dalej jest wypukła.

Edytowane przez Zatra
Czas edycji: 2014-05-03 o 10:37
Zatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:43   #667
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: [ROZPOZNANIE] Brązowe kropki na dłoni/twarzy

czy wy wszyscy powariowaliście? od kilku tygodni bez przerwy jakiś nowy użytkownik (może ciągle ta sama osoba?) wkleja tu zdjęcie pieprzyka i pyta się jak się tego pozbyć.

idź do dermatologa i każ sobie wyciąć/ usunąć laserowo jeśli tak bardzo ci przeszkadza - domowymi sposobami się tego nie pozbędziesz a możesz tylko niebezpiecznie podrażnić.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 10:47   #668
Zatra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: [ROZPOZNANIE] Brązowe kropki na dłoni/twarzy

Dziękuje za odpowiedź.
Nie, ja jestem tu pierwszy raz i nie jestem tak obeznany dlatego może moje pytanie było śmieszne, głupie (przepraszam ) chętnie poczekam na odpowiedź co do drugiej części wątku. Jeżeli sposobem są jakieś lasery i inne cuda to podziękuje, gdyż przeszkadza mi to tyle co nic.

Cytat:
I przy okazji zapytam co do Brodacid - gdy posmaruje tym płynem po chwili powstaje biała błonka - kiedy ją ściągać? Zastosowałem już trzeci raz, a brodawka jedynie zmieniła kolor na odcienie białego, a wokół niej czerwona obwódka skóry. dalej jest wypukła.

Edytowane przez Zatra
Czas edycji: 2014-05-03 o 10:48
Zatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:49   #669
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Problem z językiem.

Może to pleśniawki? Występują nie tylko u niemowląt ale dorośli czasem też je mają.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 07:11   #670
PannaWychowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z językiem.

Pleśniawki raczej odpadają, choć nie wykluczam - pójdę do apteki i raczej oni powinni mi coś doradzić.
PannaWychowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:42   #671
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

może ktoś bedzie wiedział,czy mozliwe jest zrażenie się u kosmetyczki skórną chorobą?
Od półtorej miesiąca mam problem z dość duzymi ropnymi wypryskami na twarzy,zwłaszcza w okolicach kości policzkowych i ogólnie na policzkach..Wczesniej miałam problematyczną cere,były to jednak pojedyńcze pryszczyki,bez ropy.
Ostatnio będą u henny widziałam jak kosmetyczka usuwa włoski ta sama pęsetą trzem osobom w tym samym czasie bez zadnego dezynfekowania jej.
Chodze do niej od kilku miesięcy,oczywiście byłam tam ostatni raz po tym co widziałam.
W środę jadę do dermatologa,mam nadzieję że nie złapałam jakiegoś paskudnego choróbska.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 18:23   #672
anecznik1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 120
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
może ktoś bedzie wiedział,czy mozliwe jest zrażenie się u kosmetyczki skórną chorobą?
Od półtorej miesiąca mam problem z dość duzymi ropnymi wypryskami na twarzy,zwłaszcza w okolicach kości policzkowych i ogólnie na policzkach..Wczesniej miałam problematyczną cere,były to jednak pojedyńcze pryszczyki,bez ropy.
Ostatnio będą u henny widziałam jak kosmetyczka usuwa włoski ta sama pęsetą trzem osobom w tym samym czasie bez zadnego dezynfekowania jej.
Chodze do niej od kilku miesięcy,oczywiście byłam tam ostatni raz po tym co widziałam.
W środę jadę do dermatologa,mam nadzieję że nie złapałam jakiegoś paskudnego choróbska.
I tu jest odpowiedź. Oczywiście, że możesz się zarazić jakimś paskudztwem. Jeśli kosmetyczka nie stosuje nalezytej higieny, nie czyści narzędzi pracy może przenieść bakterie, pasożyty itd. od osoby, która je posiada. Dobrze, że zmieniłaś kosmetyczkę!
anecznik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 18:31   #673
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez anecznik1 Pokaż wiadomość
I tu jest odpowiedź. Oczywiście, że możesz się zarazić jakimś paskudztwem. Jeśli kosmetyczka nie stosuje nalezytej higieny, nie czyści narzędzi pracy może przenieść bakterie, pasożyty itd. od osoby, która je posiada. Dobrze, że zmieniłaś kosmetyczkę!
Na razie chyba w ogóle odpuszczę sobie kosmetyczki.Zraziłam się strasznie.
Musze najpierw wyleczyć to co mam na twarzy,mam nadzieję,ze w srode u dermatologa dostanę jakies skuteczne leki.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 17:56   #674
katt_y
Przyczajenie
 
Avatar katt_y
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 18
Dot.: mocno widoczne cebulki włosów na nogach

mam ten sam 'problem', którego nie da się zwalczyć, lecz jedynie zmniejszyć :/

właściwie jest to kwestia genów, taka 'uroda'

tak wyglądają też moje włoski pod pachami zaraz po goleniu, tak samo ma moja mama, siostra, babcia.
mamy bardzo ciemne, dość grube owłosienie i właśnie tym jest to spowodowane.
przy dobrej maszynce te 'dziurki' robią się mniejsze, używam też czasami wosku to do jakiegoś czasu jest tego mniej, no i domyślałam się, że tak samo jak w moim przypadku włoski odrastają w zastraszającym tempie..właściwie depilować muszę się codziennie..

kiedyś na pewno zdecyduje się się laser, ale jak narazie nie zarabiam, więc niestety mnie na to nie stać
katt_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:54   #675
Lalina91
Raczkowanie
 
Avatar Lalina91
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 128
Dot.: mocno widoczne cebulki włosów na nogach

Zdecydowanie polecam laserowe usuwanie włosów okolo 6 zabiegów i problem z głowy tylko nie proponuje tych tańszych zabiegów bo szkoda kase wyrzucać w błoto lepiej troche wiecej zapłacić i mieć z głowy myśle ze okolo 300 zl za 1 zabieg to nie jest wygórowana cena a warto naprawde polecam!
Lalina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 17:51   #676
katarzynkaaa2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 41
Dot.: Zapalenie skóry - problemy po zakończonym leczeniu

Mam dokładnie to samo!!!! Też prawdopodobnie po użyciu jednej maseczki nawilżającej (którą stosowałam wielokrotnie ale tym razem coś się zadziało bo bardzo piekła mnie buzia) albo od nowego żelu do twarzy owocowego z grejpfruta i granatu ;/ mam dokładnie taką szamą kaszkę na czole, piję wapno i nie mam pojęcia jak inaczej to jeszcze usunąć ;(
katarzynkaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 11:16   #677
Grzana25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Szorstka skóra wokół ust

Witam. Postanowiłam założyć tu konto, ponieważ mam bardzo duży problem wcześniej nie występujący na mojej skórze. Sytuacja jest trochę dziwna, ale muszę opisać swój problem. Wczoraj byłam z chłopakiem, niechcący zbyt mocno ugryzł mnie w dolną wargę moich ust, po czym ta zdrętwiała i zrobiła się sina. (nie boli) Po jakimś czasie na około ust wyskoczyło mi milion malutkich jakby "bąbelków"(?). Bardzo swędzą. Oprócz tego pojawiła się również większa, czerwona plama, również w obrębie ust. Sytuację z sinymi ustami (z tego samego powodu) mam już drugi raz, jednak przedtem nie pojawiły się miejsca ze swędzącą, szorstką skórą. Zaznaczę też, że jestem bardzo skłonna do opryszczki, jednak to nie wygląda jak jej jakiegokolwiek wczesne stadium. Poniżej dołączam link do zdjęć i bardzo, baaardzo proszę o pomoc...

http://pokazywarka.pl/0h0fbk/ <- tu zdjęcia
Grzana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 11:32   #678
Grzana25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Question Szorstka skóra wokół ust

Witam. Założyłam tu konto, ponieważ mam duży problem. Sytuacja jest dosyć nietypowa, ale muszę ją opisać. Wczoraj widziałam się z moim chłopakiem. Niechcący ugryzł mnie w dolną wargę dosyć mocno, po czym ta zdrętwiała i zrobiła się sina. Ale to nie o to chodzi- po jakimś czasie wokół ust wyskoczyło mi milion małych bąbelków(?), które swędzą. Oprócz tego pojawiło się kilka czerwonych plam, które również swędzą. Nigdy nie miałam problemu ze swoją skórą. Jest gładka. Dodam również, że mam problem z opryszczką ( teraz jej nie mam), ale to nie wygląda na żadne jej wczesne stadium. Poniżej dołączam link do zdjęć. Bardzo proszę o pomoc!!

http://pokazywarka.pl/0h0fbk/
Grzana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 16:37   #679
Grzana25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Małe pęcherzyki na brodzie i w okolicy ust

Witam. Założyłam tu konto, ponieważ mam duży problem. Sytuacja jest dosyć nietypowa, ale muszę ją opisać. Wczoraj widziałam się z moim chłopakiem. Niechcący ugryzł mnie w dolną wargę dosyć mocno, po czym ta zdrętwiała i zrobiła się sina. Ale to nie o to chodzi- po jakimś czasie wokół ust wyskoczyło mi milion małych bąbelków(?), które swędzą. Oprócz tego pojawiło się kilka czerwonych plam, które również swędzą. Nigdy nie miałam problemu ze swoją skórą. Jest gładka. Dodam również, że mam problem z opryszczką ( teraz jej nie mam), ale to nie wygląda na żadne jej wczesne stadium. Poniżej dołączam link do zdjęć. Bardzo proszę o pomoc!! :pros i:

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

http://pokazywarka.pl/0h0fbk/ <--- tutaj link do zdjęć!!!! BARDZO PROSZĘ O POMOC ((
Grzana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 01:28   #680
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Szorstka skóra wokół ust

Może to podrażnienie od zarostu?
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:16   #681
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Plamka

Witam, kiedy pojawiła mi się plamka na lewej nodze, nie swędzi, ale jest taka jakby chropowata, ostatnio zauważyłam na drugiej nodze podobną plamkę, lecz ta na prawej jest bardziej chropowata, co to może być? Bo nie wiem czy iść z tym do dermatologa. Kiedyś parę lat temu też coś podobnego miałam ale mi znikło po pewnym czasie.
Linki: nie da się wyraźniej zrobić zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ce894a7d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...98e19a380.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...58109fd72.html

Może ktoś miał i podpowie jak się tego pozbyć.

Edytowane przez Misio1849
Czas edycji: 2014-06-09 o 09:20
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:00   #682
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Plamka

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Witam, kiedy pojawiła mi się plamka na lewej nodze, nie swędzi, ale jest taka jakby chropowata, ostatnio zauważyłam na drugiej nodze podobną plamkę, lecz ta na prawej jest bardziej chropowata, co to może być? Bo nie wiem czy iść z tym do dermatologa. Kiedyś parę lat temu też coś podobnego miałam ale mi znikło po pewnym czasie.
Linki: nie da się wyraźniej zrobić zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ce894a7d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...98e19a380.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...58109fd72.html

Może ktoś miał i podpowie jak się tego pozbyć.
Ja miałam i poszłam do zwykłej lekarki i przepisała mi maść z antybiotykiem jakaś na T nie pamiętam i smarowanie Emolium :P to taki drogi krem tłusty chyba ze 20 zł ale naprawdę działa na takie rzeczy i możesz spróbować być może nawet do lekarza nie będzie trzeba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:55   #683
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dziwne krostki

Dziewczyny może pomożecie???

Od ponad tygodnia na czole i policzkach bardziej w ich bocznej części mam jakieś dziwne krostki, nie wiem jak to nawet nazwać. Przy każdym myciu twarzy czuję takie szorstkie suche krostki na twarzy. Najdziwniejsze jest to, że gdy myję twarz czuję, że niektóre tak jakby wychodzą przy myciu. Dziwne jest to, że w lustrze ich prawie nie widać, ale pod palcami są strasznie wyczuwalne. Tak jakbym miała papier ścierny na twarzy
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 14:46   #684
skylark91
Raczkowanie
 
Avatar skylark91
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 57
GG do skylark91
Dot.: Dziwne krostki

Może wstaw zdjęcie, tak będzie łatwiej
skylark91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 06:39   #685
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dziwne krostki

Witam, mam pewien problem z nogami od tygodnia. A mianowicie nie jestem alergikiem, nigdy nie miałam żadnej alergii ani krostek, ale tydzień temu wyskoczyły mi na nogach na kolanach krostki czerwone, które strasznie swędzą, gdy się przypadkowo podrapię. Jest to dziwne zjawisko, bo zazwyczaj "wyskakują" rano, a potem już ich nie ma. Piję wapno jedną tabletkę dziennie, kupiłam sobie maść Hydrocortizolum(nie wiem czy dobrze zapamiętałam), ale to nic nie pomaga, a u mnie w mieście jest nędza z dermatologiem ;(
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:11   #686
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Polecam Emolium na takie rzeczy,jest drogie ale jak u mnie to jedyne co działało na krostki i podrażnienia na nogach.
Jest jeszcze Mediderm ale już nie działa tak dobrze na mnie chociaż jest tańszy więc warto spróbować :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:19   #687
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Dziękuję, na pewno sprawdzę ;]
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:25   #688
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;46833629]Dziękuję, na pewno sprawdzę ;][/QUOTE]

Tylko Emoluim jest kilka rzeczy jakieś płyny do kąpieli itp. ale krem jest najbardziej praktyczny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:50   #689
anecznik1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 120
Dot.: Plamka

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Witam, kiedy pojawiła mi się plamka na lewej nodze, nie swędzi, ale jest taka jakby chropowata, ostatnio zauważyłam na drugiej nodze podobną plamkę, lecz ta na prawej jest bardziej chropowata, co to może być? Bo nie wiem czy iść z tym do dermatologa. Kiedyś parę lat temu też coś podobnego miałam ale mi znikło po pewnym czasie.
Linki: nie da się wyraźniej zrobić zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ce894a7d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...98e19a380.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...58109fd72.html

Może ktoś miał i podpowie jak się tego pozbyć.
Ja mam takie liszaje pokryte krostkami odkąd tylko pamiętam. Bardziej wyraziste są jesienią i zimą kiedy skóra jest bardziej sucha. Ja na maksa nawilżam. Emolienty mi nie pomagają, z balsamów używam Garnier czerwony i łagodzi chociaż czasami bardzo szczypią te zmiany. Polceam tez do natłuszczenia Diprobase uważane przez dermatologów za placebo, ale prawda jest taka, ze rewelacyjnie łagodzi podrażnienia. Niegdyś stosowałam diprolene i diprobase, ale ten pierwszy chyba jest na receptę. Pierwszy raz takie zmiany mialam w wieku dojrzewania. Lekarz stwierdził, że to grzybiczne i przepisał mi Lorinden A...niestety już chyba niedostępny w naszych aptekach. Myślę, że warto wybrać się do dobrego dermatologa żeby zmiany wyleczyć a nie zaleczyć. Powodzenia.
anecznik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 12:20   #690
D3BA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Question Oczyszczenie twarzy przed treningiem, czy jest ono konieczne?

Witam serdecznie, jestem posiadaczem tłustej cery, a co za tym idzie również i trądziku, ale tylko na policzkach. Chciałem się zapytać o jedną rzecz. Mianowicie, chodzi mi o to, że jestem zapalonym sportowcem dużo trenuję, ale biję się z myślą, czy przed treningiem warto przemyć twarz tonikiem, a po treningu bezpośrednio znowu umyć twarz? Czy jednak zrezygnować z zabiegu tonikiem? Bardzo proszę o pomocne wyciągnięcie dłoni
D3BA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 18:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.