Książki i filmy oparte na faktach - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 13:26   #241
Vinga_
Raczkowanie
 
Avatar Vinga_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Dzięki wielkie! Tytuły odpisane, teraz tylko pozostaje znaleźć czas i poszperać w bibliotece
__________________
Fire and Ice
Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire,
I hold with those, who favour fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.
R. Frost

Vinga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 21:30   #242
BletkaMusic
Raczkowanie
 
Avatar BletkaMusic
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 65
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Polecam książki Cathy Glass, moje ulubione to:
- Czekając na anioły
- Okaleczona
oraz inne książki z serii Pisane przez życie:
- Skrzywdzona,
- Tatusiu proszę nie,
- Mamusiu dlaczego?
Są to książki o dzieciach ze sporym bagażem doświadczeń.

Co do dramatów to numer jeden na mojej liście to : Szkoła dla łobuzów
Ponadto:
- Czwarte piętro (z 2004)
- Uśpieni
__________________
http://dorosle-dzieci.blogspot.com/ - `...żywcem pogrzebane uczucia nie umierają...`, czyli mój blog o DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)
BletkaMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 21:47   #243
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

Dzisiaj w Tv leciał film oparty na faktach "Oszukana"
__________________
2022
Książki: 26

2021
Książki: 63

2020
Książki: 51
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 10:42   #244
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

A w kinach ostatnio była Obecność na faktach Obejrzałam i polecam
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:45   #245
Claire_Anne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 58
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

Na faktach oparta jest też poruszająca książka 'Pomóc Jani' Michaela Schofielda, o rodzicach, którzy próbują pomóc swojej córce, która prawdopodobnie cierpi na schizofrenię.
Sprawa odbiła się głośnym echem w USA, a książka okazała się bestsellerem.
Claire_Anne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 13:27   #246
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Factory Girl
Aimee & Jaguar
Motyl i Skafander
Pianista
Wszystko za życie
Eksperyment
Modlitwy za Bobby'ego
W ciemności
Hotel Ruanda
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:26   #247
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Witam,
"Motyl i skafander" widziałam

Zapraszam Was do wątku, w którym proponujemy, losujemy, wybieramy a potem czytamy wspólnie książki i dyskutujemy. Wasza obecność na pewno ożywi, kilkuletni już wątek, zapraszam:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=575928
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 21:04   #248
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

Cytat:
Napisane przez asi1989 Pokaż wiadomość
Dzisiaj w Tv leciał film oparty na faktach "Oszukana"
serio? na którym?
widziałam ten film i mi się podobał!
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 17:54   #249
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
serio? na którym?
widziałam ten film i mi się podobał!
na TVP 1, pierwszy raz w TV
__________________
2022
Książki: 26

2021
Książki: 63

2020
Książki: 51
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:22   #250
dorota_128
Zadomowienie
 
Avatar dorota_128
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

"Musiałam odejść" Jean Sasson, Nadźwa Bin Laden, Omar Bin Laden.
Żona i syn opowiadają o swoim życiu z Osamą Bin Laden.
Przyznam się, że męczyłam tę książkę dość długo ale w końcu się udało
__________________
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane."


dorota_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:02   #251
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Filmy oparte na faktach - dramaty/ obyczajowe/ thrillery/ horrory

Cytat:
Napisane przez Claire_Anne Pokaż wiadomość
Na faktach oparta jest też poruszająca książka 'Pomóc Jani' Michaela Schofielda, o rodzicach, którzy próbują pomóc swojej córce, która prawdopodobnie cierpi na schizofrenię.
Sprawa odbiła się głośnym echem w USA, a książka okazała się bestsellerem.
Czytałam i również polecam

Film "Oszukana" też dobry..

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-08-27 o 19:03
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 10:30   #252
asienka555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 7
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Witam, bardzo spodobał mi się ten wątek.
Rrównież lubię czytać książki oparte na faktach więc postanowiłam napisać kilka tytułów książek, które przeczytałam i które polecam.
W pierwszej kolejności zacznę od książek z serii „ pisane przez życie” :
- „ Zakazana miłość „ – Veder Morgan
- „ Niewierna córka „ – Hannah Shah
- „ Odzyskane dzieci „ – Schafferius K. Grantlee K.
- „Nikomu nie powiem „ – Cathy Glass
- „ Oszpecona „ – Rania Al – Baz
- „ Zew pustyni „ – Teresa Fortis
- „ Dziesięcioletnia rozwódka „ – Ali Nadżud
- „ Cena mojego życia „ – Tina Okpara
- „ Okaleczona „ – Cathy Glass
- „ Dziecko ulicy „ – Judy Westwater
- „ Zakazana żona „ – Verena Wermuth
- „ Opowieści Dubajskie „ – Rebeca Vicks
- „ Uprowadzone „ – Charlenne Lunnon , Lisa Hoodless
i inne:
- „ Kwiat pustyni „ – Waris Dirie
- „ Kwiat pustyni i sekretny wachlarz „ – Lisa See
- „ 3069 dni „ – Natascha Kampusch
- „ Burka miłości „ – Reyes Monforte
- „ Zhańbiona” oraz „ Córki hańby” – Jasvinder Sanghera
- „ Perskie dziewczyny” – Nahid Rachlin
- „ Hinduska miłość” – Javier Moro
- „ Droga utraconej niewinności” – Somaly Mam
- „ Mój pan i władca” – Tehmina Durrani
Obecnie kończę czytać książkę:
- „ Kiedyś byłam księżną” – Jacqueline Pascarl i będę zaczynać drugą część: „ Ponieważ byłam księżną”
Polecam również serię książek : Arabska żona , Arabska córka , Arabska krew – Tanya Valko
Książki nie sa oparte na faktach ale czyta się je jednym tchem. Z tej serii jest jeszcze jedna część Arabska księżniczka której jeszcze nie zdążyłam przeczytać.
Jeszcze jedna książka , bardziej biografia jednego z szefów kartelu narkotykowego:
- „Roberto Escobar Księgowy Mafii „ – David Fisher
asienka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 22:28   #253
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Dodaję kilka nowych, prawdziwych historii:

Dowód
Między niebem a ziemią
Chata

>> to książki, dotyczą "życia po życiu"
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik

Edytowane przez ekspedientka
Czas edycji: 2013-12-27 o 22:32
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:29   #254
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

film: "Szkoła bez nazwy"
__________________
2022
Książki: 26

2021
Książki: 63

2020
Książki: 51
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:09   #255
Izabela000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

3096 dni Natascha Kampusch


Kiedy wczesnym rankiem 2 marca 1998 roku w drodze do szkoły nieznany mężczyzna wciągnął ją do białej furgonetki, myślała, że niedługo umrze. Kilka godzin później dziesięciolatka leżała zawinięta w koc na zimnej podłodze w piwnicy domu jednorodzinnego. Wokół niej panowała całkowita ciemność, było duszno, czuć było stęchłe powietrze. Tutaj, w mierzącym zaledwie pięć metrów kwadratowych podziemnym pomieszczeniu, Natascha Kampusch spędziła osiem i pół roku swojego życia. Wolfgang Priklopil był jedynym człowiekiem, którego mogła uważać za kogoś bliskiego. Była przez niego maltretowana, poniżana, dręczona i prześladowana. Dopiero latem 2006 roku udało się jej uciec. Planowała to od pierwszego dnia swojego porwania. Natascha w sposób otwarty i bezkompromisowy mówi o swoim trudnym dzieciństwie, uwięzieniu, o fizycznych i psychicznych maltretowaniach. Równocześnie opisuje, jak w tej sytuacji bez wyjścia nauczyła się trzymać prześladowcę w szachu. Jest to historia silnej dziewczyny, która zniosła rzeczy niewyobrażalne i nie dała się złamać.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Sprzedane przez ojca


Zostałyśmy wywiezione do Jemenu, sprzedane przez własnego ojca, brutalnie zmuszone do małżeństwa, gwałcone, poddane wszelkim aktom przemocy, upokarzane i więzione przez osiem lat…

Betty Mahmoody, autorka światowego bestsellera Tylko razem z córką, przedstawia wstrząsającą autobiografię dwóch angielskich dziewczynek

2000 tysiące funtów. To cena, za jaką Muthana Muhsen sprzedał swoje córki…

Ojciec obiecał im rajskie wakacje. Dla piętnastoletniej Zany i czternastoletniej Nadii z Birmingham to miała być wspaniała egzotyczna przygoda Stała się ośmioma latami piekła…

Zamiast pięknych plaż - zapadła wioska w Jemenie, nędzna, brudna i zacofana, gdzie nikt nie mówi po angielsku, gdzie kobieta jest niczym. Tu Zana i Nadia usłyszą, że ojciec sprzedał je i wydał za mąż. Że nie wrócą do domu. I że są niewolnicami swoich mężów…

Dwie brytyjskie nastolatki, odcięte od rodziny, bliskich, wszystkiego, co znały i kochały, zostały nagle uwięzione w obcym świecie, prymitywnym i wrogim, oddane w ręce obcych mężczyzn, gwałcone co noc, zmuszane do niewolniczej pracy. Były zaledwie dziećmi, przerażonymi i straszliwie samotnymi. A jednak Zanie udało się wyrwać z tego koszmaru. Wróciła do Anglii, by stamtąd walczyć o siostrę, o jej dzieci i o swojego synka. Ale jej tragedia miała ciąg dalszy…

Po międzynarodowym sukcesie swojej autobiografii Tylko razem z córką Betty Mahmoody otrzymywała z całego świata relacje podobne do jej historii. Postanowiła przedstawić opowieść Zany jako jedną z najbardziej poruszających.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Skradzione życie wspomnienia Jaycee Dugard


Przerażająca historia Jaycee Lee Dugard, 11 letniej dziewczynki, która 10 czerwca 1991 r. wyszła jak codziennie na przystanek autobusu szkolnego w South Lake Tahoe w środkowo-wschodniej Kalifornii i na oczach ojczyma została porwana. Policja mimo śledztwa, w którym podejrzewano m.in. ojczyma, przez wiele lat nie odnalazła najmniejszego jej śladu – dziewczyna odnalazła się po18 latach (w sierpniu 2009 roku). Przez ten czas mieszkała w szopie porywacza - z dwójką dzieci, które z nią spłodził.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

zmuszona do małżeństwa


Wstrząsające świadectwo okrutnej praktyki małżeństwa pod przymusem.

To zdarzyło się nie w krajach arabskich, ale we Francji…

"Miałam dwadzieścia lat i marzyłam, by wyjść za mąż z miłości…"

Leila urodziła się, dorastała i mieszka we Francji, w marokańskiej rodzinie przestrzegającej surowej tradycji.

Od dziecka o wszystkim, co robiła, decydował ojciec. Matka, potulna i bezwolna, była całkowicie podporządkowana mężowi. Leila miała ośmiu braci, którym musiała usługiwać. Od świtu do nocy sprzątała, gotowała, opiekowała się młodszym rodzeństwem. Za każde nieposłuszeństwo była brutalnie karana. Bita, upokarzana, zmuszana do niewolniczej pracy, nie chciała się jednak poddać. Marzyła o innym życiu, o czułości, o miłości. Jej bunt przeciwko okrucieństwu ojca i braci skończy się tragedią.

Ale najgorsze było jeszcze przed nią. Ojciec postanowił wydać ją za mąż...

Romantyczne marzenia Leili pękają jak bańka mydlana. Zostaje zmuszona do małżeństwa z mężczyzną, którego nawet nigdy nie widziała. Jej mąż, Marokańczyk starszy od niej o piętnaście lat, traktuje ją jak niewolnicę, którą bije i poniża. Dziewczyna zostaje uwięziona w zaklętym kręgu tradycji, uległości i posłuszeństwa, jakie muzułmańska kobieta winna okazywać mężowi, który jest panem jej losu…

Lecz Leila z niezwykłą odwagą walczy o swoją wolność, o prawo decydowania o sobie, o swoją godność. I płaci za to przerażającą cenę.

Jej szokująca autobiografia Zmuszona do małżeństwa to protest przeciwko wciąż żywemu barbarzyńskiemu obyczajowi małżeństw zawartych pod przymusem, który co roku skazuje tysiące dziewcząt na poniżenie i domową niewolę.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Porwana i sprzedana



Jej dzieciństwo wypełniał strach. Sarah była ofiarą przemocy od trzeciego roku życia: molestowana seksualnie najpierw w domu rodzinnym, potem w domu dziecka. Mimo to nie załamała się: skończyła szkołę pielęgniarską. Szansy na normalne życie próbowała szukać poza Anglią. Chciała uciec jak najdalej od bolesnych wspomnień. Ogłoszenie o pracy w żłobku w Amsterdamie wydało się jej darem od losu. Ale okazało się zaproszeniem do piekła...
Na lotnisku wita ją wyzywająco ubrana kobieta z mocnym makijażem. W samochodzie ktoś przystawia jej do skroni pistolet. Zabiera paszport.
Nie ma żadnego żłobka ani pracy. Jest obskurny motel na przedmieściach. Psy, które jej pilnują. I sutener, dla którego będzie pracować.
Wkrótce nie ma już niewinnej młodej dziewczyny. Jest faszerowana kokainą przerażona prostytutka, trzymana pod kluczem i zmuszana do pracy w dzielnicy Czerwonych Latarni.
Przez rok Sarah codziennie obsługuje klientów, gwałcona, szprycowana narkotykami, sparaliżowana strachem. Wreszcie los zsyła jej możliwość ucieczki, a ona znajduje w sobie siłę i odwagę, by się się wyzwolić.
Sarah Forsyth ocalała. Ale jej koszmar się nie skończył.
Oto jej przejmująca historia.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Sprzedana. Moja historia



Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

Sophie Hayes odbudowała swoje życie. Dziś ma dwadzieścia dziewięć lat, mieszka w Londynie, pracuje dla organizacji STOP THE TRAFFIK i prowadzi własną fundację The Sophie Hayes Foundation, która współpracuje z policją i pomaga kobietom zmuszanym do prostytucji. Nadal nie może publicznie pokazać swojej twarzy. Jej oprawca jest nadal na wolności.

Sprzedana, jej szokująca, brutalnie prawdziwa i przerażająca opowieść o tym, jak wbrew swojej woli znalazła się w mrocznym i niebezpiecznym świecie handlu ludźmi, była szeroko komentowana w mediach. Od razu po wydaniu w styczniu 2012 znalazła się liście bestsellerów “The Sunday Times”. Przez 5 tygodni była numerem 2. i wciąż pozostaje w Top 10. Zajmuje 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith. Trwają rozmowy na temat ekranizacji.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Za Zasłoną Strachu



Przychodząc na świat jako trzecie dziecko w muzułmańskiej rodzinie,
Samia nie wprawiła swoich rodziców w euforię. Wręcz przeciwnie. Dla tych
zamożnych algierskich
imigrantów narodziny dziewczynki oznaczały karę zesłaną przez Allacha, a
nie powód do radości. Tyranizowana przez ojca, szykanowana przez matkę –
również ofiarę tradycji, tyle że w pełni pogodzoną ze swoim losem –
została wydana za mąż w wieku 16 lat za nieznanego sobie człowieka. W
nieznośnej atmosferze zastraszenia, przemocy i pogardy urodziła
sześcioro dzieci. Aby wyrwać je z tej okrutnej kultury, postawi wszystko
na jedną kartę.
Podejmie desperacką próbę ucieczki z Algierii – kraju, w którym
ideologia odmawia kobietom wszelkich praw, włącznie z prawem do miłości
i decydowania o własnym życiu. Jej życiowa wędrówka wiedzie przez
Francję i Hiszpanię, aż do Kanady, gdzie kobieta narodzi się na nowo.
Izabela000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:12   #256
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Mną wstrząsnał Układ zamkniety - na pewno w filmie nieco przerysowane są postaci i wydarzenia,a le to zatrważające jak można niewinnych ludzi zniszczyć i to się dzieje...

Bardziej optymistycznie zapowiada się "Masz Talent" o zwycięzcy brytyjskiej wersji programu Paulu Pottsie, facet ma niesamowity operowy głos, który o włos a by się zmarnował...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 16:14   #257
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Mną wstrząsnał Układ zamkniety - na pewno w filmie nieco przerysowane są postaci i wydarzenia,a le to zatrważające jak można niewinnych ludzi zniszczyć i to się dzieje...

Bardziej optymistycznie zapowiada się "Masz Talent" o zwycięzcy brytyjskiej wersji programu Paulu Pottsie, facet ma niesamowity operowy głos, który o włos a by się zmarnował...
Układu... nie widziałam, Masz talent - gdzieś już mi mignęło info na temat tego filmu, ale nazwiska człowieka nie kojarzyłam...
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:28   #258
malowana_lala
Raczkowanie
 
Avatar malowana_lala
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

"Obecność" widziałam i jakoś tak średnio mnie zachwycił, zupełnie nie mój klimat ale może się podobać

"Pianista" genialny! Ale jego nie trzeba zachwalać.

Z książek moją ulubioną jest "Pamiętnik narkomanki", w tej tematyce również bardzo wielkie wrażenie zrobiła "My, dzieci z Dworca ZOO" chociaż film już nie był tak dobry.

W sobotę dam znać jak ten "Masz Talent" im wyszedł bo akurat koleżanka mnie wyciąga.
malowana_lala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:51   #259
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

sub
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 12:03   #260
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

malowana zauważyłaś, że poza Masz Talent same przygnębiające, "cięzkie" tytuły? Czemu tak mało opowiada się pozytywnych historii?
Tylko dołować się rzeczywistością, kiedy są przecież historie z życia, a jak z bajki...
A, i tu przypomniała mi się jeszcze Erin Brokovich - też pozytywna
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:30   #261
malowana_lala
Raczkowanie
 
Avatar malowana_lala
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
malowana zauważyłaś, że poza Masz Talent same przygnębiające, "cięzkie" tytuły? Czemu tak mało opowiada się pozytywnych historii?
Tylko dołować się rzeczywistością, kiedy są przecież historie z życia, a jak z bajki...
A, i tu przypomniała mi się jeszcze Erin Brokovich - też pozytywna

No jest jeszcze Billy Eliot, I love you Phillip Morris, Wilk z Wall Street, I że Cię nie opuszczę i wiele innych Tak jak obiecywałam moja osobista recenzja Masz Talent Wyszłam z kina mega zadowolona bo okazało się że to naprawdę świetna komedia Dość sceptycznie podchodziłam do tego filmu ale okazał się genialny!
malowana_lala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:07   #262
dorota_128
Zadomowienie
 
Avatar dorota_128
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Oglądałam ostatnio film "Jobs", twórca Apple. Dużo rzeczy można się dowiedzieć. Dla mnie trochę za długi bo trwa ok. 2 godziny.
__________________
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane."


dorota_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:16   #263
Jola Wawrzycka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Witam.

Czytał ktoś

"Myślenie obrazami" Temple Grandin? Jeżeli nie to bardzo polecam, ponieważ książka ta jest napisana przez bardzo wyjątkową osobę z autyzmem. Jest ciekawa i wzruszająca, świetnie się ją czyta! Oczywiście oparta jest na faktach!
__________________
Biuro Serwis - moja praca

Edytowane przez Jola Wawrzycka
Czas edycji: 2014-04-27 o 20:18
Jola Wawrzycka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 16:40   #264
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Polećcie mi proszę - tym razem książki - poruszające jakieś trudne i kontrowersyjne tematy - narkomanię, prostytucję, więzienie, gwałty, porwania itp. - chętnie pisane w formie pamiętnika/dziennika, ale niekoniecznie. Może dodam, żeby były to książki podobne do "My,dzieci z Dworca ZOO" (przeczytałam już również nową książkę tej autorki "Życie mimo wszystko" - ale nie polecam, ja jestem rozczarowana). Z góry dziękuję.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:48   #265
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Polećcie mi proszę - tym razem książki - poruszające jakieś trudne i kontrowersyjne tematy - narkomanię, prostytucję, więzienie, gwałty, porwania itp. - chętnie pisane w formie pamiętnika/dziennika, ale niekoniecznie. Może dodam, żeby były to książki podobne do "My,dzieci z Dworca ZOO" (przeczytałam już również nową książkę tej autorki "Życie mimo wszystko" - ale nie polecam, ja jestem rozczarowana). Z góry dziękuję.
Sylwia Chutnik " W krainie czarów".
Nie jest to to konkretnie o czym tu piszesz ale chyba warto przeczytać.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:59   #266
liit
Przyczajenie
 
Avatar liit
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 12
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Polećcie mi proszę - tym razem książki - poruszające jakieś trudne i kontrowersyjne tematy - narkomanię, prostytucję, więzienie, gwałty, porwania itp. - chętnie pisane w formie pamiętnika/dziennika, ale niekoniecznie. Może dodam, żeby były to książki podobne do "My,dzieci z Dworca ZOO" (przeczytałam już również nową książkę tej autorki "Życie mimo wszystko" - ale nie polecam, ja jestem rozczarowana). Z góry dziękuję.
A czytałaś Szczęściarę Alice Sebold?
__________________
Filmy: 56
Książki: 22
liit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 18:34   #267
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Sylwia Chutnik " W krainie czarów".
Nie jest to to konkretnie o czym tu piszesz ale chyba warto przeczytać.
Przeczytałam teraz kilka opisów i recenzji tej książki u faktycznie nie jest to coś, czego szukam. Ale dziękuję.

Szukam czegoś zdecydowanie bardziej bulwersującego, brutalnego, wstrząsającego, mocnego...

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez liit Pokaż wiadomość
A czytałaś Szczęściarę Alice Sebold?
Nie. Ale opis mnie zachęcił, aby po nią sięgnąć. Dziękuję.

Kolejne propozycje mile widziane.

A może ktoś zna książkę podobną do "Mury Hebronu" Andrzeja Stasiuka?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 19:06   #268
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Przeczytałam teraz kilka opisów i recenzji tej książki u faktycznie nie jest to coś, czego szukam. Ale dziękuję.

Szukam czegoś zdecydowanie bardziej bulwersującego, brutalnego, wstrząsającego, mocnego...
---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------



Nie. Ale opis mnie zachęcił, aby po nią sięgnąć. Dziękuję.

Kolejne propozycje mile widziane.

A może ktoś zna książkę podobną do "Mury Hebronu" Andrzeja Stasiuka?
Pewnie czytałaś ale podam. Jerzy Kosiński " Malowany ptak".
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:05   #269
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Pewnie czytałaś ale podam. Jerzy Kosiński " Malowany ptak".
Baaardzo mało książek czytałam, bo nie lubię. Ale ostatnio stwierdziłam, że podczas opalania jest to całkiem dobre zajęcie. Więc śmiało piszcie nawet najbardziej oczywiste dla Was tytuły.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:39   #270
liit
Przyczajenie
 
Avatar liit
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 12
Dot.: Książki i filmy oparte na faktach

Do głowy przychodzą mi jeszcze dwa tytuły, ale jeszcze ich nie czytałam: Płacz niemymi łzami i Kato-tata. Nie-pamiętnik
Jest jeszcze seria Pisane przez życie. Też nic nie czytałam, ale może akurat znajdziesz coś dla siebie
__________________
Filmy: 56
Książki: 22
liit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-14 09:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.