Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 14:20   #601
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Hej hej! Boże jak gorąco Czy mi nie mieszkamy czasem w Grecji czy Hiszpanii? Dzień w dzień po 30 st.!!! Ja już nie wyrabiam w te upały...

Ale dzień zaczęłam od łapania moczu Małej do badania Jakoś się udało, ale i ja i prześcieradło też byłyśmy obsikane

Wczoraj pierwszy raz przytrafiła nam się tzw. kupa po pachy! Dosłownie Ja nie wiem jak to mogło tak wylecieć?! Co za ciśnienie A założyłam jej akurat takiego ślicznego rampersa z hm, no ale namoczyłam i wszystko

[/COLOR]Pater - my jedziemy do Rewala w drugiej połowie sierpnia, mam nadzieję, że nie będzie już ani tak gorąco, ani tak tłoczno jak teraz Nie wiem jak my się w ogóle zapakujemy na taki wyjazd dobrze, że moja siostra też jedzie to weźmie nam trochę rzeczy. A wyjścia z 4,5 latkiem i 2-miesięczniakiem na plażę też sobie na razie nie wyobrażam, chyba jakąś przyczepkę trzeba będzie wziąć

Szczepionki - my będziemy brali 5w1, co z dodatkowymi to nie wiem jeszcze

Rybka - to Ty rekordzistka jesteś jeśli chodzi o tetrówki


Ja właśnie myślę, żeby tetrówki przestać prasować
W nocy u nas było super chłodniej, rano tak samo i już miałam nadzieję na chłodniejszy dzień i lipa, grzeje dalej.
My raczej też na 5w1 się zdecydujemy. Nawet dziś położna była i mówiła tak jak by tylko ta szczepionkę brała pod uwagę.

Ja nie wiem ile tetrowek mam w obiegu nawet. Właśnie skończyłam prasowania, a pralka kończy prac następne. Ja prasuje wszystkiego rzeczy Małego, nie potrafię nie wyprasowanego ubrania do szafy włożyć. Takie zboczenie mam. I wszystko musi być idealnie, równo złożone

Powiedzcie mi czy odebranie nr pesel jest jakoś bardzo ważne? Bo jeszcze nie odebraliśmy, tz
nie ma w tyg a mi z Młodym nie chce się po urzędach chodzic.

Ps. Nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę tych wyjazdów nad morze.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 14:23   #602
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

U mnie może i sterylnie póki co ale za to za nic w świecie i nikt nie zmusi mnie do wyprasowania czegokolwiek dla małej a już z pewnością nie tetrówki które u nas ciągle ulane

Jak Was czytam to dochodzę do wniosku że chyba za duży klosz ochronny roztaczam nad małą dziś w ramach przemyśleń na spacer założyłam opaskę zamiast czapeczki

Właśnie za to lubię nasz wątek- każda ma inne zdanie, poglądy i można sobie porównać, przemyśleć, dowiedzieć się

Chrzest- u mnie babcia nalega, a ja taka trochę anty jestem, myślę że może na roczek się zdecydujemy albo jakoś tak. W każdym razie raczej w przyszłym roku.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Pesel jest potrzebny do zgłoszenia do ubezpieczenia w pracy, ale i bez peselu przyjmą przecież dziecko u lekarza
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 14:30   #603
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Faceci niestety tak mają że jak się sami na własnej skórze nie przekonają to nie uwierzą zwłaszcza kobiecie.
potwierdzam ja wiele rzeczy musiałam kupić wbrew TŻtowi upierając się, że przyda się, a On dopiero po czasie przyznawał rację ale mówiąc raczej "super, że to kupiliśmy"
Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Kakusia moja tez czasem szarpie się z moim cycem i tez nie wiem o co chodzi...ale to z reguly juz pod koniec ssania, czyli smak mleka raczej odpada..moze ze malo leci, albo trzeba mocniej ssac...
jak mi tak zdziwia pod koniec to wiem, że Jej za mało leci wtedy zmiana na drugą pierś
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
mój robi tak często i też szukam przyczyny myślałam, że może mam za mało pokarmu, kiepskie brodawki, albo małemu nie chce się ssać i wolałby butelkę ale są dni i noce (zawsze), że ssie aż miło i nie wierzga się i nie grymasi
u Nas też ładnie je a tylko sporadycznie takie problemy ale dalej szukam przyczyny
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość

Dla mam na diecie karmiącej
oraz miłośniczkom zdrowego odżywiania polecam komosę ryżową(quinoa)
a gdzie to kupić?
Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Mam to samo, ze 2 razy się powtórzyło i też myślę, że zjadłam coś co zmieniło smak mleka i jej nie pod pasowało.
dzięki, też w to celuje jako powód


TroppoSensibile to Ty mieszkasz z mamą???ni wiedziałam! I TŻ przy Niiej tak naskakuje na Ciebie i Cię dobija?
Ale Ci się faktycznie mały krzykacz trafił pewnie zasługa nerwów w ciąży ja w ciąży z Dominiką byłam bardzo nerwowa i płaczliwa i ciągle się kłóciliśmy z TŻtem- i Dominika była strasznym płaczkiem przez pierwsze 3mce. Ojj bardzo nadrważliwa na wszystko i musiała być ciągle noszona na rękach. Podobno (opinia osób z boku) w drugiej ciąży byłam spokojniejsza
Ile Adaś warzy?


Spacery na spacerze jak muszę to wyciągam brzdąca z wózka. Nie zakładam czapeczki ani skarpetek,chyba że chłodniej (wtedy też mam ogromne dylematy?). Nawet teściowa już się nie szokuje, a przy pierwszej było oburzenie
Ale czy tylko w upały nie zakładacie czapki czy jak chłodniej to też nie?

Chusteczki do pupy używamy, nie chce mi się bawić w waciki i wodę

Kąpiel myjemy już od 2-3tyg Hippem nie balsamuję, jedynie fałdki traktuję Bepanthenem bo ma czerwone.

Pupę smarowaliśmy na początku Bepanthenem, prawie po każdej kupie. Teraz obowiązkowo przy kąpieli a tak to jak widzę, że jest czerwona. (albo jak TŻ przebiera bo On bardzo się pilnuje z kremem )

Pampersy ciągle na Pampersach i chcę być przy nich jak najdłużej. Ale chyba tu jedyni zostaliśmy na "1" jeszcze ? jeszcze półtorej paczki i na "2" idziemy

Ubranka preferujemy body (bez rękawów, kr. rękaw lub długi) + półśpiochy, legginsy na noc same body

Wózek mamy Graco Evo, jestem bardzo zadowolona z wózka, ale że koła ma piankowo-kauczukowe to trochę terkoczą na chodniku i nie da się pędzić po nierównym chodniku bo amortyzacja znikoma. Ale o tych dwóch faktach wiedzieliśmy więc nie narzekam najważniejsze, że jest lekki, prosty w obsłudze i sprawdza się

Smoczek wciąż upieram się przy Avencie wciskam jak potrzeba, od biedy pociągnie jak potrzebuje, ale woli zasypiać bez niego.

Leżaczek mamy leżaczek bujaczek FP do 18kg po siostrzyczce. I drugi raz sprawdza się idealnie Jednej posłużył 3 lata i teraz druga korzysta nawet drzemki sobie w nim ucina

Sterylizacja ja tylko wyparzam wrzątkiem na szybko

Rożek mieliśmy po Dominice nowiutki nieużywany bo Ona nie tolerowała, za to Wiktoria uwielbia

Woda do picia używamy przegotowanej Nestle lub Nałęczowianki czyli takie jakie sami pijemy.

Ulewanie Wiktoria już tak bardzo nie ulewa, małe ilości jak już. Chluśnie jak się przeje

Zabieranie w miejsca publiczne osiedlowy sklepik i Tesco, Rossmann - byliśmy po razie była też 2 razy w galerii z Nami przelotem. Ale zakupy z reguły robi TŻ a ja z dwójką dzieci nie chcę łazić po sklepach.

Podróż na razie najdłuższa podróż Wiktorii to 40 km jak się obudzi i spoci, zgrzeje to powyje trochę, ale da się uspokoić siedzę z tyłu w środku między dwoma fotelikami

Chrzciny pod koniec września ale a propos tego i zabobonów. W niedzielę będąc na wsi w domku pojechaliśmy do Kościoła. Pod kościołem jakaś babka do drugiej "popatrz, teraz to z takimi maluszkami chodzą do kościoła, widziałaś????" -

Rytuał spania zazdroszczę tym, którym dzieci usypiają same odłożone do łóżeczka moja przy cycusiu lub przytulona do mnie.
Poproszę o przepis jak nauczyć dziecko odkładać żeby samo zasypiało wydawało mi się, że nie przeoczam Jej zmęczenia
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka

Edytowane przez Kakusia
Czas edycji: 2014-07-30 o 14:45
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 14:33   #604
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

A ja jestem zła na siebie bo w nocy z niedzieli na poniedziałek Mała mi spadła z wersalki pamiętam tylko huk i przerażający krzyczący płacz to było straszne Na szczęście nic się nie stało, od razu przystawiłam Wiktorię do piersi, żeby sprawdzić czy się uspokoi i już było ok, w ciągu dnia radosna i pogodna była, więc nie jechaliśmy nigdzie do lekarza. Ale ja wciąż nie mogę sobie tego błędu wybaczyć jak przypomnę sobie ten krzyk Jej to aż serce mi chwyta.
Wystarczyło, że wróciliśmy z wycieczki tak wykończeni, że padłam jak kamień, pierwszy raz spałam bez czuwania, nic nie pamiętam z tej nocy!
Od tamtej pory postanowiliśmy, że TŻ będzie spał w salonie, a my z Wikusią same na wersalce i nawet jak nakarmię drugą piersią to po nakarmieniu będę przechodzić na zewnętrzną stronę, a na podłodze na wszelki wypadek rzucam koc. A jeśli będę czuła, że znów jestem wykończona to będę starała się odłożyć Ją do łóżeczka.
Nie życzę nikomu takich przygód.

Wczoraj lepszy dzień, TŻ zawiózł mnie przed pracą z samego rana z dziećmi do teściów więc calutki dzień spędziliśmy w ogródku no i zawsze teściowie pochusiają wózek czy pogadają z wnusią

Za to ostatnio nie mogę się dogadać z własnymi rodzicami mama miała 2 dni urlopu przed weekendem to miałyśmy się już dość po piątku już się podobno obraziła na mnie i się nie odzywa. Tym bardziej, że nie zaproponowałam Jej, żeby pojechała z Nami na wieś do domku Tata też o wszystko się czepia.
W ogóle wtrącają się strasznie nie wytrzymałabym z Nimi gdyby z Nami mieszkali! Oni najlepiej wiedzą czego potrzebują moje dzieci i co lubi Wikusia (co tam, że widzieli Ją parę razy no ale przecież mama wychowała 2 dzieci to wie lepiej niż ja....- słowa taty). Pretensje do mnie, że w kółko tylko usypiam Wiktorię (ale nie dociera do nich, że po 20min aktywności Ona jest już śpiąca!), pretensje do mnie, że mam duszno w mieszkaniu i dyktują mi kiedy mam okna otwierać i jak no masakra po prostu... Straciłam ochotę, żeby się z Nimi widywać! nie wierzę w co mówię, ale wolę jechać do teściów bo tam nie dość, że odpoczywam to jeszcze oni się nie wtrącają.
No ale niestety jestem trochę zależna od rodziców bo sporo mi pomagają, tata wozi mnie gdzie chcę, jak trzeba to zostaną z dziećmi (teściowie wyprowadzili się z miasta a dwa, że mają drugą wnuczkę na co dzień na wychowaniu).

No to się pożaliłam.
A jakby było mało to mam dziś doła, że wciąż mam brzuchol po Dominice po 2 mcach miałam płaski a teraz?? ehhh...

W poniedziałek rano zaliczyłam wizytę u Gin. Wszystko w porządku, cytologia zrobiona, jak wyjdzie ok to we wrześniu robimy zabieg wymrażania nadżerki Macica wróciła do siebie, zielone światło dla TŻta jest (ale czasu i sił brakuje! ostatnio nawet nie mamy kiedy pogadać nawet)
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka

Edytowane przez Kakusia
Czas edycji: 2014-07-30 o 14:39
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 14:43   #605
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;47509445]
Wczoraj mieliśmy podjechać nad wodę, ale tz oczywiście wybrał piłkę. Powiedział, że dzisiaj pojedziemy. Wybrałam się więc z dziećmi na plac zabaw. I kto ma pecha? Ja oczywiście. Ledwo dotarliśmy, zachmurzyło się, zaczęło strasznie wiać i biegiem do domu, ledwo zdążyliśmy przed burzą. Dziś mamy iść na zakupy, a popołudniu nad tą wodę, ale znowu pech, bo pogoda nie za ciekawa [/QUOTE]
Faktycznie pech z tą pogodą a dziś się Wam udało?
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Położna nas "pocieszyła", że Mały jest w połowie kolki i teraz czekają nas najgorsze dwa tygodnie (między 5 a 7 tygodniem) a potem będzie już coraz lepiej Mały tak wczoraj ryczał, że tżet musiał wychodzić co chwila z nim z pokoju, bo nie słyszałyśmy się z położną

skoro mały potrzebuje być noszony to chyba zainwestujemy w nosidełko. chusty nie chcę

no i spotkała mnie kara wszem i wobec się chwaliłam, że J nie ulewa. Dziś ulał prosto w moją twarz
No to oby z kolkami była juz końcówka i to wcale nie ta najgorsza
Czemu nie chcesz chusty i jakie chcesz nosidło My dostaliśmy Zaffiro i młody był wielce zdziwiony jak go do niego włożyłam
Ale Cie Jeżyk załatwił Kubie czasem zdarzy sie ulać ale ostatnio miałam farta bo przerzuciłam go na ramie i haft mnie ominął i wylądował za mna na łóżku po stronie męża

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Pradip, ja kupilam koszule dla Mlodego w takim sklepie no name, ale widzialam ze w 5-10-15 maja tez przecenione koszule na 29,90 tylko nie wiem jak z rozmiarówka..
dzięki jak będę miała okazje to zajrzę chociaż nie wiem czy bym nie wolała body koszulę Pochwalisz się jak już skompletujesz strój?
Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Hej hej! Boże jak gorąco Czy mi nie mieszkamy czasem w Grecji czy Hiszpanii? Dzień w dzień po 30 st.!!! Ja już nie wyrabiam w te upały...

Dzisiaj byliśmy na przesiewowym badaniu słuchu noworodków, bo aparat w szpitalu, w którym rodziłam, był zepsuty i musieliśmy jechać do innego miasta dopiero dzisiaj. Na szczęście wszystko dobrze

Ale dzień zaczęłam od łapania moczu Małej do badania Jakoś się udało, ale i ja i prześcieradło też byłyśmy obsikane

Wczoraj pierwszy raz przytrafiła nam się tzw. kupa po pachy! Dosłownie Ja nie wiem jak to mogło tak wylecieć?! Co za ciśnienie A założyłam jej akurat takiego ślicznego rampersa z hm, no ale namoczyłam i wszystko zeszło

My też nie mamy jeszcze chrzestnego, tzn. tż zaproponował dwóch swoich kolegów, ale jakoś specjalnie mi się nie widzą Jeden mieszka w Szkocji i nie wiadomo czy w ogóle wróci do Polski na stałe, a z kolei u drugiego nie za bardzo przepadam za jego żoną Tak źle i tak niedobrze

Ja właśnie myślę, żeby tetrówki przestać prasować
Skwar straszny właśnie sie zastanawiam po co my do tej Hiszpanii jedziemy
Super że z uszkami wszystko ok
haha wyobrażam sobie Twoje próby łapania siusiek
Nie przejmuj się kupa po pachy. Synek znajomych tak się skitował że mu kołnierzem wyszło
Co jest z tymi kandydatami na ojców chrzestnych? My też mieliśmy z tym kłopot...
Jak nigdy nie prasowała nic oprócz naszych wyjściowych ciuchów tak tetrówki akurat lubię wyprasowane (choć za 3 sekundy Kuba skołtuni je swoimi małymi łapkami )
Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy odebranie nr pesel jest jakoś bardzo ważne? Bo jeszcze nie odebraliśmy, tz
nie ma w tyg a mi z Młodym nie chce się po urzędach chodzic.

Ps. Nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę tych wyjazdów nad morze.
Pesel jest potrzebny żeby zgłosić dziecko do zusu
Cytat:
Napisane przez Rybka12321 Pokaż wiadomość
Właśnie za to lubię nasz wątek- każda ma inne zdanie, poglądy i można sobie porównać, przemyśleć, dowiedzieć się
I fajnie ze żadna na żadna nie naskakuje za to odmienne zdanie co sie zazwyczaj zdarza na innych wątkach Fajne jesteśmy mamusie
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 15:13   #606
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

[b][Kakusia/b] my też jeszcze na 1 pampersa. 1,5 paczki nam zostało, dady 2 też od czasu do czasu zakładam i trochę w ciągu dnia wielorazówkami nadrobie.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 16:09   #607
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Jak ja to uwielbiam jak napisze długiego posta i nacisnę przypadkiem jakiś przycisk i on znika
To tak z pamieci:
Majkela miło,że się odezwalas jesteś moim guru w kwestii rytmu dnia i usypiania Chciałabym,zeby u nas tak to funkcjonowało w ogóle zaczęłam znowu czytac język niemowlat i dochodzę do wniosku,ze ja małemu przeszkadzam w usypianiu,zwłaszcza w nocy,bo jak szybko nie zasypia to zaczynam kombinować,a to go na brzuszek położę,a to na klatę,a to smoczek mu wciskam,a to na ręce,a on chyba przez to jeszcze bardziej się rozbudza...ale przez ostatnie dwie noce byłam tak nieprzytomna,ze nie chciało mi się cudowac i mimo że jeczal po karmieniu to zostawiłam go w spokoju i sama przysypialam,a mały po chwili sam zasnal
Bogini to zacna waga "małego" niezły z niego klocuszek Mój w ciągu miesiąca przybrał ok 1 kg i waży ok 4 W piątek idziemy do pediatry to będę wiedziała dokładnie.
Niezła maseczkę Ci synuś zafundował ja tam wiecznie jestem obrzygana,bo maly potrafi mieć odrzut
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 16:23   #608
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Pampersy ciągle na Pampersach i chcę być przy nich jak najdłużej. Ale chyba tu jedyni zostaliśmy na "1" jeszcze ? jeszcze półtorej paczki i na "2" idziemy
My też jeszcze na 1 zostało nam 120 szt ale czuje, że trochę zostanie bo młoda już ma ponad 4kg i małe się robią.

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Rytuał spania zazdroszczę tym, którym dzieci usypiają same odłożone do łóżeczka moja przy cycusiu lub przytulona do mnie.
Poproszę o przepis jak nauczyć dziecko odkładać żeby samo zasypiało wydawało mi się, że nie przeoczam Jej zmęczenia
Moja mimo, że jest zmęczona to nie uśnie sama, zawsze ktoś musi przy niej leżeć bo będzie płacz. Ostatecznie w dzień śpi na kanapie przy mnie aż nie uśnie a wieczorem usypiam w ten sposób i przenoszę do łóżeczka.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 16:41   #609
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Sylvuniaa tak się zastanawiam jak Ty piszesz na forum w czasie karmienia jak karmisz butelką??? Trzecia rękę masz super,ze Tz docenia Twoja prace
Ja to w ogóle jestem wyrodna( i leniwa) matka,bo już nic małemu nie prasuje ale on nie jest szczególnie wrażliwy
Berenika no faktycznie pech z ta pogoda
Kamilla to chyba trudne zadanie złapać siuski u dziewczynki,u Izy nigdy tego nie próbowałam.U chlopaka na pewno łatwiej,bo mojemu Radkowi wystarczy przyłożyć chusteczkę do pachwiny i juz sika
A co do kup to dopiero co pisałam,ze u malego kupa w każdej pieluszce,a tu nagle od wczoraj zrobił jedna większą i od tamtej pory nic! Ja wiem,ze przy kp to normalne,ale nie wiem,czy taka zmiana z dnia na dzień z kilkunastu kup do jednej jest normalna myślałam raczej,ze ich ilość będzie się stopniowo zmniejszać...
A z wyjazdem z dwojka dzieci to podziwiam za odwagę Albo może mnie to tylko tak przeraza,a w rzeczywistości to nie takie straszne...w każdym razie mam nadzieje,ze wszystko super ogarnięcie i wyjazdc będzie udany
I Twoja mała tez słusznej budowy za wagę
Sylwia to perfekcyjna pani domu z Ciebie A pesel jest potrzebny do zgłoszenia do ubezpieczenia,a co za tym idzie do przyjecia do lekarza,tzn bez niego i tak Was przyjmą,ale będą się czepiać- przynajmniej u nas się czepiają
Tez uwielbiam nasz wątek za to,ze mimo różnych opinii nie ma zadnych kłótni ani spiec
Kakusia my tez jeszcze na pampersach 1 lecimy i nie wyglądają jakby miały być za małe...
Też mamy taki leżaczek i u nas tez się sprawdził i przy Izie i teraz
Wyobrażam sobie Twoje przerażenie jak Wikusia spadła z łóżka mi Iza spadła jak miała kilkanaście miesięcy i bardzo się o nią bałam,a co dopiero taki maluszek dobrze,ze nic jej się nie stało.
Szkoda,ze takie kiepskie relacje masz z własnymi rodzicami ale z tego co piszesz to nie dziwię się,że wyprowadzają Cię Z rownowagi...Ja sie ciesze,Ze w swoich rodzicach mam duże wsparcie,bo gdyby było jak z teściową to bym się zalamala...a brzucha na pewno nie masz takiego jak ja,wiec się tak nie przejmuj Ja na razie nie panikuje,tylko planuje ostre ćwiczenia po połogu...a jak wyjdzie to zobaczymy
Ja do swojego Tzta ostatnio mowilam,ze nie dziwię się,że związki się rozpadają jak pojawia się dzieci,bo nie dość,że razem nie śpimy to rozmawiamy częściej przez telefon niż na żywo
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie

Edytowane przez Ka rolina
Czas edycji: 2014-07-30 o 16:43
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 17:37   #610
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
...ale przez ostatnie dwie noce byłam tak nieprzytomna,ze nie chciało mi się cudowac i mimo że jeczal po karmieniu to zostawiłam go w spokoju i sama przysypialam,a mały po chwili sam zasnal
to samo zauważyłam ze swoją czasem jak już nie mam sił to odwracam się tyłem i przysypiam a jak ocknę się to Ona już śpi
Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Kakusia my tez jeszcze na pampersach 1 lecimy i nie wyglądają jakby miały być za małe...
Też mamy taki leżaczek i u nas tez się sprawdził i przy Izie i teraz
Wyobrażam sobie Twoje przerażenie jak Wikusia spadła z łóżka mi Iza spadła jak miała kilkanaście miesięcy i bardzo się o nią bałam,a co dopiero taki maluszek dobrze,ze nic jej się nie stało.
Szkoda,ze takie kiepskie relacje masz z własnymi rodzicami ale z tego co piszesz to nie dziwię się,że wyprowadzają Cię Z rownowagi...Ja sie ciesze,Ze w swoich rodzicach mam duże wsparcie,bo gdyby było jak z teściową to bym się zalamala...a brzucha na pewno nie masz takiego jak ja,wiec się tak nie przejmuj Ja na razie nie panikuje,tylko planuje ostre ćwiczenia po połogu...a jak wyjdzie to zobaczymy
Ja do swojego Tzta ostatnio mowilam,ze nie dziwię się,że związki się rozpadają jak pojawia się dzieci,bo nie dość,że razem nie śpimy to rozmawiamy częściej przez telefon niż na żywo
Karolina Dominika też Nam spadła z 3 razy ale miała może z 6mcy? no w każdym razie sama się już fikała swobodnie. A z Wikusią nie wiem jak to się stało i nie chcę nawet próbować myśleć czy ja Ją nie zepchnęłam na przykład skoro tak twardo spałam ehhh straszne to było ciary mam dalej.
Moi rodzice bardzo mi pomagają i zawsze mogę na nich liczyć, ale mamy wszyscy takie charaktery, że długo ze sobą nie możemy każdy chce rządzić ale moi rodzice nie przyjmują do wiadomości, że robię inaczej niż po ich myśli i łatwo się obrażają
Ojj my też ostatnio częściej rozmawiamy przez telefon, przykre to trochę ja bym chciała tak siąść wieczorem jak dzieci już śpią i porozmawiać, przytulić się i mieć chociaż godzinkę taką beztroską na poopowiadanie o całym dniu albo chociaż o duperelach.
Dlatego zawsze jak wyjeżdża z pracy to rozmawiamy całe 30min Jego drogi do domu
Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Moja mimo, że jest zmęczona to nie uśnie sama, zawsze ktoś musi przy niej leżeć bo będzie płacz. Ostatecznie w dzień śpi na kanapie przy mnie aż nie uśnie a wieczorem usypiam w ten sposób i przenoszę do łóżeczka.
moja Dominika taka była i wciąż w sumie taka jest, że woli, żeby ktoś koło Niej posiedział, poleżał, potrzymał za rękę
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 17:39   #611
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cześć wybaczcie że się nie odzywałam, nie miałam neta a poza tym nie mam za dużo czasu. Niestety dzisiaj na wizycie u pani doktor okazało się że mój synek prawdopodobnie ma przepuklinę. Pojawiła się dzisiaj tuż przed wizytą, wcześniej jej nie było widać a tutaj takie zaskoczenie widać wybrzuszenie. Puki co jest to miękkie ale lekarka kazała jak najszybciej to zbadać aby się nie pogorszyło. Do tego ciągle niestety męczymy się z bólem brzuszka, mały płacze prawie przez cały dzień, albo śpi. Dopiero teraz chwilkę się rozbawił.

Z dobrych wieści mały ma już prawie 4 kg i 52 cm rośnie jak na drożdżach.


Do tego mam pytanie. Moje piersi są w opłakanym stanie, nie mam żadnych zgrubień ale pieką mnie strasznie przez cały czas, nie czuje się też chora więc nie wiem co to może być
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 18:07   #612
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Coś chciałam odpisać i w międzyczasie zapomniałam co

Pamiętam tylko że ktoś wspomniał o wyjeździe do Hiszpanii i mi się zamarzyły wczasy lazurowa ciepła woda i kąpiele

Pampersy- używamy 2 już od dłuższego czasu.

I więcej nie pamiętam, doczytam przy odbijaniu małej w czasie nocnego karmienia
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 18:25   #613
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

To mnie teraz uswiadomilyscie że trzeba do ubezpieczenia dziecko zgłosić. Tylko gdzie i kiedy bo nie mam zielonego pojęcia. Ją jestem na macierzyńskim, mąż na umowie zleceniu z pełnymi składkami. Co muszę zrobić?

Ja od 16.30 z Małym na dworze. Śpi jak aniołek cały czas a pewnie większość dzieci już w kąpieli. Czas chyba do domu bo słońce zaszło. A mam ochotę na piwko z sokiem malinowym przy zachodzie słońca. Ehh marzenia...
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 18:41   #614
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Sylwia ja kąpię ok 21:00

Nie mogę teraz znaleźć która wspomniała coś o nosidełku, a chciałam pytać czy kupuje teraz z tą wkładką dla maluchów czy czeka do 3go miesiąca i bez wkładki? Bo ja rozważam kupno i ciekawa jestem opinii innych, bo nie do końca wiem co robić i chętnie poczytam co robią inni

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Sylwia jeśli pracujecie to zgłasza jedno z Was do pracodawcy (u nas ja zgłaszałam do mojego) a jeśli nie to do zusu. Wpisz w guglu ubezpieczenie dziecka i tam na stronie zusu będziesz miała info i formularze.
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 20:10   #615
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

My będziemy szczepić 6w1,rota wirus i myślę o pneumokokach. Miały być wczoraj szczepienia ale fizjoterapeutka zaleciła skonsultować się z neurologiem przed szczepieniem. Dzisiaj byliśmy i jest ok. Oprócz tego usg bioderek i tez dobrze

Na spacer wychodzi moja mama (ma teraz urlop) o godzinie 8. ja się myję, jem i dołączam do nich 9. I tak łazimy po parku do 11,12 (w parku go przewijamy i karmimy.) Dzięki temu śpi w ciągu dnia bo w domu nie śpi w ogóle.

Ubieram tylko body z krótkim lub bez rękawnik. Żadnych skarpetek, czapek, spodni... Moja matka rano mu czapkę wciska i skarpetki..

Nic nie prasuje (nawet nie mialabym kiedy)
Sterylizuje butelki, bo jest mi szybciej do sterylizatora wszystko wrzucić i guzik przycisnąć, niż we wrzątki się bawić.

Pampersy teraz zielone dwójki. Smaruje za każdym razem linomagiem. Kąpiemy między 18-20 w wiaderku. Używam emolium do kąpieli. Niczym nie smaruje ciałka. Czasem jak ma humor to mu robie masaż w ciągu dnia na mleczku hipp. Usypianie po kąpieli potrafi trwać 3 godziny.. Twarzy mu nie myję ani uszu bo się wścieka wtedy wyjątkowo no i w związku z tym ma brudną twarz

Padam na pysk. Mąż go usypia od dwóch i pół godziny a ten płacze w niebogłosy....




Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 20:26   #616
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
w ogóle zaczęłam znowu czytac język niemowlat i dochodzę do wniosku,ze ja małemu przeszkadzam w usypianiu,zwłaszcza w nocy,bo jak szybko nie zasypia to zaczynam kombinować,a to go na brzuszek położę,a to na klatę,a to smoczek mu wciskam,a to na ręce,a on chyba przez to jeszcze bardziej się rozbudza...ale przez ostatnie dwie noce byłam tak nieprzytomna,ze nie chciało mi się cudowac i mimo że jeczal po karmieniu to zostawiłam go w spokoju i sama przysypialam,a mały po chwili sam zasnal
No to juz wiesz czego nie robić zgłosiłam się do Ciebie z prośbą o książkę
Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A ja jestem zła na siebie bo w nocy z niedzieli na poniedziałek Mała mi spadła z wersalki pamiętam tylko huk i przerażający krzyczący płacz to było straszne Na szczęście nic się nie stało, od razu przystawiłam Wiktorię do piersi, żeby sprawdzić czy się uspokoi i już było ok, w ciągu dnia radosna i pogodna była, więc nie jechaliśmy nigdzie do lekarza. Ale ja wciąż nie mogę sobie tego błędu wybaczyć jak przypomnę sobie ten krzyk Jej to aż serce mi chwyta.
Za to ostatnio nie mogę się dogadać z własnymi rodzicami mama miała 2 dni urlopu przed weekendem to miałyśmy się już dość po piątku już się podobno obraziła na mnie i się nie odzywa. Tym bardziej, że nie zaproponowałam Jej, żeby pojechała z Nami na wieś do domku Tata też o wszystko się czepia.
W ogóle wtrącają się strasznie nie wytrzymałabym z Nimi gdyby z Nami mieszkali! Oni najlepiej wiedzą czego potrzebują moje dzieci i co lubi Wikusia (co tam, że widzieli Ją parę razy no ale przecież mama wychowała 2 dzieci to wie lepiej niż ja....- słowa taty). Pretensje do mnie, że w kółko tylko usypiam Wiktorię (ale nie dociera do nich, że po 20min aktywności Ona jest już śpiąca!), pretensje do mnie, że mam duszno w mieszkaniu i dyktują mi kiedy mam okna otwierać i jak no masakra po prostu... Straciłam ochotę, żeby się z Nimi widywać! nie wierzę w co mówię, ale wolę jechać do teściów bo tam nie dość, że odpoczywam to jeszcze oni się nie wtrącają.
No ale niestety jestem trochę zależna od rodziców bo sporo mi pomagają, tata wozi mnie gdzie chcę, jak trzeba to zostaną z dziećmi (teściowie wyprowadzili się z miasta a dwa, że mają drugą wnuczkę na co dzień na wychowaniu).

No to się pożaliłam.
A jakby było mało to mam dziś doła, że wciąż mam brzuchol po Dominice po 2 mcach miałam płaski a teraz?? ehhh...
Współczuję przeżycia z upadkiem i sytuacji z rodzicami
Ty chociaż po pierwszej ciąży miałaś płaski brzuch a ja też już dwa miesiące, waga niższa niż przed ciążą a brzuszek i pomarszczona obwisła skóra jest
Cytat:
Napisane przez Rybka12321 Pokaż wiadomość
Pamiętam tylko że ktoś wspomniał o wyjeździe do Hiszpanii i mi się zamarzyły wczasy lazurowa ciepła woda i kąpiele
chętnie Cie zabiorę jak zajmiesz się teściową
Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
To mnie teraz uswiadomilyscie że trzeba do ubezpieczenia dziecko zgłosić. Tylko gdzie i kiedy bo nie mam zielonego pojęcia. Ją jestem na macierzyńskim, mąż na umowie zleceniu z pełnymi składkami. Co muszę zrobić?
ALbo mąż w pracy albo musisz sama do zusu jechać
Cytat:
Napisane przez Rybka12321 Pokaż wiadomość
Nie mogę teraz znaleźć która wspomniała coś o nosidełku, a chciałam pytać czy kupuje teraz z tą wkładką dla maluchów czy czeka do 3go miesiąca i bez wkładki? Bo ja rozważam kupno i ciekawa jestem opinii innych, bo nie do końca wiem co robić i chętnie poczytam co robią inni
Dostałam nosidełko niby od 5 kg ale chyba dokupię wkładkę pomimo że Kuba przekroczył już dawno 6kg. Moze nie umiałam go dobrze zapiać ale jak go włożyłam to był dość daleko ode mnie
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 20:49   #617
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Jednak się wypogodziło i dzięki temu obskoczyłam rossmanna, pepco, potem płac zabaw z dziećmi i popołudniu pojechaliśmy nad zalew. Jak ją bym chciała mieszkać nad morzem... Adaś pierwszy raz wszedł do wody. Rok temu jak tylko braliśmy go do wody nad morzem, czy na basenie, to od razu histeria. Nie bał się tylko wody w wannie. Zresztą rok temu bał się też piasku i trawy. Gołą stopą nie wszedł


Kakusia współczuję upadku malutkiej. Nawet nie chce sobie wyobrażac jak si wystraszyłas. Co do usypiania, to u mnie pomogło to: daje mu smoczek, daje tetrowa pieluche zwinieta przy tym smoczku, żeby nie wyplul i wychodzę. Raz zasnie bez problemu, innym razem muszę chwilę lekko pobujac w kołysce.




Mój Oli taki przerazliwy płacz ma nawet, jak go za szybko podniosę i od razu szttwnieje cały, a ja potem mam wyrzuty, że znowu zapomniałam, że to wrazliwiec. Swoją drogą każdy jego opis w tej książce się zgadza. Np, że zawsze budzi się z płaczem


pampersy używamy od dłuższego czasu 2, mamy jeszcze 3 paczki i mam nadzieję, że zdążymy je wykorzystać.
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 21:50   #618
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Nie wiem co kombinuje moje dziecko, ale dzisiaj prawie cały dzień spało Mam nadzieję, że nie zebrał za dużo siły na nocne harce

Jeszcze trochę i chyba też przestanę prasować, chociaż tetrówki, ręczniki i wszelkie płaskie prostokątne/kwadratowe rzeczy lubię prasować. Z naszych rzeczy nie prasuję nic

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Ale czy tylko w upały nie zakładacie czapki czy jak chłodniej to też nie?

Podróż siedzę z tyłu w środku między dwoma fotelikami
Kakusia ja już nie pamiętam kiedy u nas było chłodniej Teraz wieczorem przeszła burza i mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Ale jak chłodniej albo wiatr to bym założyła

Co do podróży z tyłu w środku to mnie chyba też to czeka Idzie się tam zmieścić?

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A ja jestem zła na siebie bo w nocy z niedzieli na poniedziałek Mała mi spadła z wersalki
)
Chyba bym zawału dostała na Twoim miejscu. Dobrze, że nic się nie stało, musiałaś się nieźle wystraszyć

Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
F
Fajne jesteśmy mamusie
i to jak

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość

Z dobrych wieści mały ma już prawie 4 kg i 52 cm rośnie jak na drożdżach.
a co do piersi to nie wiem
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 21:52   #619
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

No, to się pochwaliłam, że Oli tak pięknie zasypia mi w dzień, za to na noc od nowa to samo. Wczoraj już po godzinie się obudził i potem co dwie godz. po to by tylko sobie pociumkać cyca. Więc ostatecznie tz znów wylądował na materacu. Dziś od 21 przekładałam go już 5 razy i od nowa się budzi. Do tego Adaś nie mógł zasnąć i przychodził ciągle do nas. W końcu tz poszedł do drugiego pokoju z Adasiem
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 02:19   #620
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

No to mamy karmienie... wystarczyło, że poszłam do toalety najciszej jak się dało. Mały od razu wyczuł coś i się obudził
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 04:35   #621
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Kakusia współczuję upadku

Pradip chętnie pojadę pod warunkiem, że nie samolotem bo nie znaszę latać

Berenika u mnie ciche próby chodzenia czy robienia czegokolwiek zawsze kończą się obudzeniem a jak się nie staramy, stukamy itp. to śpi

A propos spania moja córa dziś płacze przez sen. Już ze dwie godziny tak robiła. Teraz ją odbijam na ramieniu i śpi i znów zaczyna popłakiwać przez sen
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 06:24   #622
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Hejka, ja tak na szybko, bo zaraz mi sie Mala obudzi. Byla wczoraj polozna, Emilka skonczyla miesiac z waga 4480 w dwa tyg przytyla pol kg. Oprocz tego mamy obserwowac krostki na polikach, bo moze to byc poczatek skazy
Rytm dnia - poki co zapisuje co o jakiej godzinie moja panna robi, na pewno ok 19.30 ja kapiemy i po 20 z reguly spi, a reszta to juz roznie...nie wiem, czy jest sens uczyc ja jedzenia co 2,5 godziny, z drugiej strony nie mam pojecia jak to zrobic..karmie na zadanie, ale jej bardzo duzo sie ulewa wiec bywa, ze musi po godzinie znowu zjesc. No nic, nie doczytalam jeszcze jezyka niemowlat.

Rybka moze Corcia przezyls cos w ciagu dnia innego niz dotychczas i dlatego odreagowuje. Moja budzi sie z rykiem jak sa glosni goscie, bardzo tego nie lubi.

Kakusia wspolczuje, dobrze, ze nic sie nie stalo dalas mi do myslenia i sama juz nie bede kladla Emilki z zewnatrz..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 06:42   #623
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Moja zrobiła mi dzisiaj pobudkę o 6 teraz leżakuje ze skoczkiem i jej się oczka przymykają ale znając życie zaraz wypluje smoczka i będzie po spaniu od wczoraj jest bardzo pobudzona, padła nam dopiero koło 15 i prosto po kąpieli znowu spać. Rano był coś z brzuszkiem ale dałam espumisanu i teraz pruta jak nakręcona

Wczoraj próbowaliśmy ją zmierzyć i wyszło coś koło 58cm. W body 62 wchodzi nam z pampersem bardzo na styk. To chyba przez to, że jest długa w tułowiu a ma dość krótkie nogi... po mamusi

Dostaliśmy dwie paczki pampersów Bella Happy, jedynki są większe od białych Pampersów więc może uda nam się zużyć. Chociaż jakościowo szału nie robią.

Szkoda, że młoda jeszcze nie umie mówić bo od pół godziny coś ją bardzo bulwersuje a ja nie wiem o co chodzi
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 09:22   #624
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Witam sie po udanej nocce i koszmarnym poranku.
Kolo 8:30 uslyszalam ze malej sie ulalo a miala wstawac na jedzenie wiec do nie poszlam patrze a ona ma cal buzie pelna i nie moze zlapac tchu... Wiec szybko ja zlapalam i odwrocilam na brzuszek w powietrzu i poklepalam po pleckach tak jak widzialam jak robila polozna w szpitalu. Przerazilam sie troche ale juz jest ok.

U nas juz 35 stopni masakra siedze chyba w domu...

Wyslane za pomoca Tapatalk2
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 11:03   #625
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

hej hej
U nas cudna noc
Młody spał od 11 prawie do 5
Czy wasze dzieciaki już też gaworzą? Mój b cały czas guga a do tego te uśmiechy, oczywiście jak jest w nastroju. Choć jak z brzuszkiem lepiej, to tych momentów jest coraz więcej
Mały polubił w końcu fotelik- leżaczek, i matę... Zaczyna się interesować, rozglądać

Zaraz idziemy na spacer do sklepu, po drobne zakupy.
Większe zamawiam przez net, lub zlecam TZ

U nas nie ma jeszcze za bardzo rytmu dnia, niestety młody zjada raz więcej raz mniej, i wszystko szlag trafia
Ale kąpiel staramy się mieć około 20-21
i bardzo ją lubi. Generalnie wanienka z ikei robi się już za mała, i czas rozejrzeć się za dłuższą
Kakusia współczuję stresu związanego z upadkiem malej, ja od dziś przestanę zostawiać młodego na przewijaku, jak np. pieluch się skończą w koszyku
ja ostatnio po weekendzie z moją mamą też już miałam krytyczne momenty Fakt, że nakarmi młodego, przewinie, ponosi, ale robi to inaczej niż ja i doprowadza mnie to czasami do szału. Wtedy staram się posprzątać, nadrobić zaległości.
W ten weekend przyjerzdza w niedzielę bo sie stęskniła za nami,. Z jednej strony jestem jej wdzięczna, a z drugiej, chciałabym wszystko po swojemu. No nic może kiedyś kompromis uskutecznimu. Na szczeście na razie awantury nie było, ale widze, że obie się powstrzymujemy, hihihi
Nero u mnie podobnie, 62 na styk, zaczynamy 68
pieluszek mamy jeszcze zapas zielonych papmków 2, ale będę się rozglądała już przy okazji zakupów za 3, i chyba będę im wierna
Karolina dziękuję za książkę. Na razie przeczytałam może ze 20 stron
z testu wychodzi typ 2, czyli średniaczek, choć chyba z domieszką wrażliwca
Pradip kiedy na wakacje?
Berenika współczuję nocy. ALe widzę, że macie rozwiązanie, czyli iny pokój dla tż i starszaka
Mi się niefajnie spało, jak TZ od klimy się przeziębił i wygnałam go z sypialni, bo miał ostry katar i zapalenie zatok i martwiłam się o małego.
Lubię spać z TŻ
Kucyk Masz mamę na stałe do pomocy? Fajnie się organizujecie, i widać, że Maksiowi to służy

Dziewczyny wiecie, ze dziś ostatni dzień, jeżelich chcecie by odprowadzany była część składki nie tylko do zusu a też do OFE Nie przegapcie, bo chyba szkoda!

Udanego dnia
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 11:06   #626
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Czy Wasze Maluchy tez tak dzis wisza na cycach? Bo moja nie daje mi spokoju od rana...poza przrwami na spanie krotszymi niz zazwyczaj..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Karolkya dobrze, ze w pore zainterweniowalas i nic sie jej nie stalo..masakra z tym ulewaniem..moja spi majac glowke wyzej i poki co jest ok, ale glowe zawsze ma z boku i to tez ja ratuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 11:30   #627
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Karolkya u mnie Borys też ulewa, nawet godzinę po jedzeniu, podczas drzemki. Układam wyżej, pod nóżkami kołyski ma książki, a w ciągu dnia jak jest na kanapie, to po jedzeniu leży na rogalu, a potem go wyciągam.
Ale musiałaś się najeść strachu. za brak paniki i szybką reakcję

Poziomka pewnie przez te upały, bardziej piją niż jedzą, stąd częściej się domagają cycucha
Ja już na mm, więc dopajam po prostu, choć u nas w domu 23 stopnie

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Aha, Borys skończył wczoraj 2 miesiące

Czy zaczęłyście dbać już o jamę ustną waszych dzieci?? Dostałam przy zamówieniu z gemini taką szczoteczkę 0+ do higieny jamy ustnej. Taka nakładka na palec z mięciutkimi włoskami? Czy już coś zaniedbałam???

Jak wasze brzuchy? Moje rozstępy- a raczej już blizny mnie dobiają. Samruję codziennie i naturalnymi olejkami- arganowy, masło kokoseowe, i ziajką na rozstępy i ujedrniaczem... a tu widocznych efektów brak
Skóra mało napięta, pocięta
No patrzeć na niego nie mogę....
chyba następna się w kolejkę do Szczyta zapiszę
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 11:46   #628
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Ale skwar od rana, choć teraz coś chyba na deszcz się kroi.

Byłam z Małym na mieście po ten pesel, w zusie dopytać itd
Siostra musiała jechać ze mną i czekać z Małym na zewnątrz bo nasze urzędy całkowicie uniemożliwiają wjechać wózkiem gdziekolwiek. Nawet nie chce wiedzieć jak osoby niepełnosprawne mają cokolwiek załatwić.

Tyle miałam pisać i zapomniałam co.

A już kilka nocy pod rząd Miłoszek budzi się tylko dwa razy. Jak doje po kąpieli po 21 tak budzi się koło 2 i 5

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

A co do ulewania- ja już kilka razy Młodego na kolano w dol głową dawałam bo się przy karmieniu krztusil. Boję się też go samego zostawiać czy to na przewijaku czy jak śpi bo mu się ulewa ale innego wyjścia nie mam.

Kupiłam na zaś w biedronce ta siatkę do jedzenia owoców dla dzieci bo była za 3 zł. Było kilka rzeczy dziecięcych przecenionych właśnie z 8 na 3 zł.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

poziomka u nas do tej pory karmienie standardowo- póki co o 8 i 11.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 12:27   #629
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Moze u mnie w domu jest po prostu za goraco..28 stopni z wlaczonym od rana wiatrakiem...
Jak Wy to robicie, ze karmicie dzieci co 3 godz..? Ja bym chciala tak, a moja domaga sie go co godzine..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 12:28   #630
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Zophiee ja też wolę spać z tżtem, a przez te noce musi spać w drugim pokoju na materacu, z którego po skakaniu ostatnim Adasia, zaczęło uchodzić powietrze...


Moje dziecko ma jakieś zdolności telepatyczne. Poszedł spać, więc zaczęłam sprzątać. Ledwo skończyłam i usiadłam na tyłku, już się budzi. I za każdym razem tak jest
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 11:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.