Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-20, 13:02   #2521
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
eRRR

I
Woda przegotowana z cytryną na czczo
3 kromki pieczywa pszenno-żytniego bo tylko taki miałam pod ręką masło , szynka z indyka , pomidor , cebula , ogórek , sól , pieprz + 3 śliwki i zielona herbata

II
Pare śliwek z ogrodu , jabłko , zielona herbata

III
Zupa ryżowa pomidorowa + mięsko na której była ugotowana i do tego ogórki + zielona

IV
Śledź z cebulką , ogórek , może sliwki

V
Miseczka zupy z obiadu + jakieś warzywko

Nie zamienić kolejności IV z V ? chodzę późno spać ..
To jest fatalnie zbilansowane. Masz tutaj w sumie 1 w porywach 2 jako tako wartościowe posiłki. Nie dziwię się, że nie jesteś w stanie wytrwać na "diecie" ja bym padła.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
Dzięki Abigal , zapotrzebowanie już obliczyłam ale wątpię żebym codziennie liczyła BWT codziennie , ważyła jedzenie itp . Nigdy nie robiłam takich rzeczy i wiem , że ze swoim charakterem to nie wypali Postaram się MŻ i WR i zobaczymy jak poskutkuje , bo próbowałam sporo diet ale po każdych rzucałam się na jedzenie po 1,5 mc bo za dużo obcinałam kcal , teraz obetnę trochę , poruszam się i zobaczymy ! Dzięki
Nie koniecznie musisz, warto chociaż swój przykładowy jadłospis wrzucić w kalkulator i zobaczyć jak to się rozkłada...

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Wstawisz swój Abi?
Mogę wstawić

U

I. dyniowo-jabłkowy budyń jaglany (kasza jaglana, jajo, mleko z orzechów włoskich, dynia, daktyle, jabłko, przyprawy) + namoczone orzechy (włoskie i migdały), maliny, borówka i pyłek pszczeli

II. 2 jajka zapiekane na quinoa z pomidorem, papryką, pieczarkami i szpinakiem + kiełki rzodkiewki

III. curry z indyka z bakłażanem, dynią, pomidorami, mlekiem kokosowym + ryż basmati pełnoziarnisty i kolendra (nać)

trening siłowy

IV. pieczony dorsz z porą (podsmażaną na maśle), batat duszony z papryką i rozmarynem, brokuł, kubek zupy-krem z pomidorów (na rosole wołowo-indyczym) + natka pietruszki
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 13:20   #2522
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość

U

I. dyniowo-jabłkowy budyń jaglany (kasza jaglana, jajo, mleko z orzechów włoskich, dynia, daktyle, jabłko, przyprawy) + namoczone orzechy (włoskie i migdały), maliny, borówka i pyłek pszczeli

II. 2 jajka zapiekane na quinoa z pomidorem, papryką, pieczarkami i szpinakiem + kiełki rzodkiewki

III. curry z indyka z bakłażanem, dynią, pomidorami, mlekiem kokosowym + ryż basmati pełnoziarnisty i kolendra (nać)

trening siłowy

IV. pieczony dorsz z porą (podsmażaną na maśle), batat duszony z papryką i rozmarynem, brokuł, kubek zupy-krem z pomidorów (na rosole wołowo-indyczym) + natka pietruszki

niam niam
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 13:25   #2523
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
niam niam
dzięki
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:44   #2524
PaulinaPaulina0910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

przede wszystkim koniec z podjadaniem między posiłkami, a gdy już nie mogę wytrzymać łapię jakiś owoc.
bardzo ważne 5 posiłków ale skromnych
Wybieram grupę Black!


---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

I : Musli z jogurtem
II : Banan i sok owocowy
III: Brokuł + Kalafior na parze, Pierś z indyka na parze
Surówka ze świeżej marchwi
IV : Galaretka wiśniowa
V : Pasta z makreli na pieczywie mieszanym

Wybieram grupę Black!
PaulinaPaulina0910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:24   #2525
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Mogę wstawić

U

I. dyniowo-jabłkowy budyń jaglany (kasza jaglana, jajo, mleko z orzechów włoskich, dynia, daktyle, jabłko, przyprawy) + namoczone orzechy (włoskie i migdały), maliny, borówka i pyłek pszczeli

II. 2 jajka zapiekane na quinoa z pomidorem, papryką, pieczarkami i szpinakiem + kiełki rzodkiewki

III. curry z indyka z bakłażanem, dynią, pomidorami, mlekiem kokosowym + ryż basmati pełnoziarnisty i kolendra (nać)

trening siłowy

IV. pieczony dorsz z porą (podsmażaną na maśle), batat duszony z papryką i rozmarynem, brokuł, kubek zupy-krem z pomidorów (na rosole wołowo-indyczym) + natka pietruszki
no, to jest jadłospis! Wszystko bym zjadła Jak dokładnie zapiekłaś te jajka?

Dzisiejsza redukcja:

I: szarlotkowe pancakes (mąka ryżowa, gryczana i kokosowa; starte jabłko; białko; cynamon) smażone na kokosowym; nektarynka.
II: duża kroma domowego chleba na pół: z masłem, wędzonym indykiem i pomidorem; z masłem, serem żółtym i oliwkami; zagryzione ogórkiem.
III: powtórka z wczoraj, czyli pieczona papryka faszerowana białą kaszą gryczaną i zmielonym filetem z indyka.
IV: planuję jajecznicę z dwóch wiejskich jajek z pieczarkami, oliwkami, cukinią, pomidorem i szczypiorem smażona na maśle klarowanym.

Dziś bez ćwiczeń, bo @ i brzuch boli, i cały dzień mi niedobrze
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 17:05   #2526
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje utrzymanie:
Śniadanie: jajecznica z kurkami i szczypiorkiem z 2 jajek, kromka razowca z avocado i pomidorem

II śniadanie: koktajl z mlekiem migdałowym i serkiem homogenizowanym naturalnym, z borówkami, malinami i bananem

Obiad: (we włoskiej knajpie) pół pizzy ze szpinakiem, sosem pomidorowym i mozzarellą + sałatka z rukoli, roszponki, pestek dyni i pomarańczy

godzina roweru, pół godziny ćwiczeń na brzuch i talię

podwieczorek: połowa avocado z cytryną, solą i pieprzem, kilka migdałów i suszonych plasterków jabłka

kolacja: zup krem z marchewki, dyni i imbiru, grzanka razowa z pesto, pomidorem i bazylią
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 20:43   #2527
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
no, to jest jadłospis! Wszystko bym zjadła Jak dokładnie zapiekłaś te jajka?
quinoa ugotowałam w lekko osolonej wodzie, warzywa pokroiłam (pieczarki na plasterki, paprykę w kostkę, pomidora sparzyłam i też w kostkę, cebulę w kostkę), na żeliwnej patelni rozgrzałam masło klarowane, na tym podsmażyłam warzywa najpierw cebulę pieczarki i paprykę, po jakiś 4-5 minutach dodałam pomidora i przyprawy (sól, pieprz, tymianek, słodka i ostra papryka), chwilę podsmażyłam do tego quinoa i jeszcze odrobina masła klarowanego, zdjełam z ognia, wmieszałam garść szpinaku, zrobiłam 2 dołki wbiłam jaja i wstawiłam do piekarnika (na 180 lub 200 stopin nie pamietam dokładnie) i zapiekałam jakieś 6-7 minut

Dzisiejsza redukcja:

I: szarlotkowe pancakes (mąka ryżowa, gryczana i kokosowa; starte jabłko; białko; cynamon) smażone na kokosowym; nektarynka.
II: duża kroma domowego chleba na pół: z masłem, wędzonym indykiem i pomidorem; z masłem, serem żółtym i oliwkami; zagryzione ogórkiem.
III: powtórka z wczoraj, czyli pieczona papryka faszerowana białą kaszą gryczaną i zmielonym filetem z indyka.
IV: planuję jajecznicę z dwóch wiejskich jajek z pieczarkami, oliwkami, cukinią, pomidorem i szczypiorem smażona na maśle klarowanym.

Dziś bez ćwiczeń, bo @ i brzuch boli, i cały dzień mi niedobrze
jadłospis bardzo smaczny
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 21:23   #2528
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej. Pozwolę sobie wstawić mój pierwszy dzień R. Dopiero zaczynam rozsądną dietę także wskazówki będą mile widziane

I:pół kostki chudego twarogu+mały jogurt naturalny+garść malin+troszkę pestek dyni+ ciemna bułka z otrębami
II:jogurt naturalny ze zbożami+gruszka+jabłko
III:pół piersi z kurczaka gotowanej na parze+ pół worka ryżu naturalnego+caprese z połowy wielkiego pomidora i kulki mozzareli
IV:szklanka kremu pomidorowego + łyżka pestek dyni
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 21:38   #2529
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
To jest fatalnie zbilansowane. Masz tutaj w sumie 1 w porywach 2 jako tako wartościowe posiłki. Nie dziwię się, że nie jesteś w stanie wytrwać na "diecie" ja bym padła.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------


Nie koniecznie musisz, warto chociaż swój przykładowy jadłospis wrzucić w kalkulator i zobaczyć jak to się rozkłada...
Dzięki z tym padnięciem to miałaś na myśli ogólnie , że za mało ? głodować nie głoduje w zasadzie , jutro policzę sobie wszystko i się okaże ile dokładnie w dzisiejszym jadło było B W T i czy ma to ręce i nogi
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-08-20 o 21:39
Ily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 08:17   #2530
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
Dzięki z tym padnięciem to miałaś na myśli ogólnie , że za mało ? głodować nie głoduje w zasadzie , jutro policzę sobie wszystko i się okaże ile dokładnie w dzisiejszym jadło było B W T i czy ma to ręce i nogi
Tak ogólnie za mało, za mało białka, tłuszczu, owoce to nie posiłek... To, że nie czujesz głodu nic nie znaczy, bo możesz mieć zwolniony metabolizm/zaburzenia w odczuwaniu głodu, co jest spowodowane zbyt restrykcyjną dietą/huśtawkami w podazy kcal/nieodpowiednim rozkładem makro itp. W każdym posiłku powinno byc pełnowartościowe białko (może być roślinne, w części), tłuszcz (z mięsa/ryb/jajek, awokado, trochę orzechów, olej kokosowy, oliwa itp.) i weglowodany tak, żeby pokryć bilans plus oczywiście w każdym posiłku warzywa i jeżeli dobrze tolerujesz fruktozę, trochę owoców.
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 09:42   #2531
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
Dzięki z tym padnięciem to miałaś na myśli ogólnie , że za mało ? głodować nie głoduje w zasadzie , jutro policzę sobie wszystko i się okaże ile dokładnie w dzisiejszym jadło było B W T i czy ma to ręce i nogi
Policz koniecznie, mnie też się przed R wydawało, że tak strasznie dużo jem, porównywałam się do innych, zaczęłam zmniejszać porcje, nic to nie dawało i dalej waga w górę...
Policzyłam, wyszło, że jem ok 1400-1500 kcal przy zapotrzebowaniu 2300.
Teraz dobiłam do 2000 z bólem i jest efekt - raz, że waga nie rośnie, dwa, że mam siłę na ćwiczenia, trzy... cośtam już zaczyna chyba spadać, ale nie chcę zapeszać
Trzeba czasem zresetować przekonania, które miało się w głowie i jeśli jesz czysto nie wierzyć w żadne MŻ, bo tylko można sobie zaszkodzić.


Dzisiejsze moje R
I płatki jaglane na mleku wymieszanym z wodą, cynamon, podprażone orzechy włoskie i pestki dyni, pół banana i miód
II 2 kromeczki z puszką sardynek
III podobnie jak wczoraj - grillowana miruna, kasza gryczana z pomidorem i prażonymi orzechami włoskimi i pestkami dyni
interwały
IV białko+pół banana
V jeszcze nie wiem, zaktualizuję
gdzieś pomiędzy I i III będzie jabłko i kilka węgierek
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 10:25   #2532
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze R:
I:1,5 małej bułki żytniej+ wędlina z piersi z kurczaka+ 3 plasterki brie z ziołami+żurawina
II: 3 vasy żytnie+ 1/3 kostki twarogu+pół małego jogurtu naturalnego+goja+4 migdały
banan
III: (jak wczoraj) pierś na parze+pół torebki naturalnego ryżu+caprese
IV:zupa krem z pomidorów z pestkami dyni
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 13:59   #2533
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Robiliście moze placki bananowe bez mąki z samych jajek i bananów? Przymierzam by zrobić ale widze różne przepisy.. jedne mają 2 jajka a inne 1 na banana.... Jak Wy robiliście ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:33   #2534
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
jadłospis bardzo smaczny
Fajny przepis, dzięki

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Robiliście moze placki bananowe bez mąki z samych jajek i bananów? Przymierzam by zrobić ale widze różne przepisy.. jedne mają 2 jajka a inne 1 na banana.... Jak Wy robiliście ?
Robiłam, jedno jajko na jednego banana, wg mnie dwa to za dużo, placki by się rozwalały.

No to moje eR dzisiejsze:

I: lekki Bieluch naturalny z domową granolą i połową dużego banana ależ chodziło za mną takie śniadanie
dwie nektarynki wpadły na zakupach
II: pancakes szarlotkowe, powtórka z wczoraj bo pyszne (mąki: ryżowa, gryczana, kokosowa; białko; starte jabłko; mleko; cynamon).
III: ryż brązowy&dziki z pieczonym filetem z kurczaka i mieszanką warzyw orientalnych podsmażoną na kokosowym.
IV: planuję małą bułeczkę domową z masłem, wędzonym łososiem i jajkiem na twardo, i jakąś sałatkę ze świeżych warzyw.

Czy ja nie jem za dużo węgli jak na redukcję?
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 15:36   #2535
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Robiliście moze placki bananowe bez mąki z samych jajek i bananów? Przymierzam by zrobić ale widze różne przepisy.. jedne mają 2 jajka a inne 1 na banana.... Jak Wy robiliście ?
ja robilam 1 jajko na 1 małego banana, było pyszne i miało idealną konsystencję
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 16:01   #2536
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość


Robiłam, jedno jajko na jednego banana, wg mnie dwa to za dużo, placki by się rozwalały.
Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
ja robilam 1 jajko na 1 małego banana, było pyszne i miało idealną konsystencję
Dziękuję Właściwie to ja widziałam przepis na omlet chodakowskiej i tam raz dwa raz jedno jajco było
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 16:01   #2537
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Robiliście moze placki bananowe bez mąki z samych jajek i bananów? Przymierzam by zrobić ale widze różne przepisy.. jedne mają 2 jajka a inne 1 na banana.... Jak Wy robiliście ?
Ogólnie to i tak są dość rozwalające się placki, czy weźmiesz 1 jajko czy też 2. Ja robię z 2 jajek i dużego banana. Ważne by placuszki były maluśkie, bo wtedy łatwiej je przekręcić. No i polecam smażyć na oleju kokosowym.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 16:10   #2538
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Ogólnie to i tak są dość rozwalające się placki, czy weźmiesz 1 jajko czy też 2. Ja robię z 2 jajek i dużego banana. Ważne by placuszki były maluśkie, bo wtedy łatwiej je przekręcić. No i polecam smażyć na oleju kokosowym.
A omlet z tego wyjdzie ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 16:58   #2539
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Nie wiem. Nie robiłam. Ale przymierzam się do tych roladek:
http://myblog-agnieszka.blogspot.com...-przerwie.html
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 17:14   #2540
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

hej

moje dzisiejsze, fitnessowe

I gryczany dutch baby (2 jajka, 100ml mleka sojowego, 50g mąki, łyżeczka masła) z małym bananem i borówkami + połowa serka wiejskiego, 2 łyżeczki syropu daktylowego
II kabanos z indyka (dobrej jakości) na ciepło, bułka żytnia z awokado, kawałek papryki, musztarda
III ziemniaki z wody, mizeria na jogurcie nat., placki drobiowo warzywne (pierś z kury, pół jajka, łyżka mąki gryczanej, cukinia, papryka, por)
*mała gruszka
trening: fitness
IV zupa krem z marchwi i czerwonej soczewicy (na maśle podsmażony czosnek, pół czerwonej cebulki i kawałek imbiru) z jajkiem na twardo
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-08-21 o 19:48
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 19:27   #2541
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dziewczynki , kuknijcie dziś czy lepiej niż wczoraj

Redukcja

I
Woda przegotowana z cytryna na czczo
3 kromki ciemnego pieczywa , jedna z serkiem białym granulowanym , pomidorem , cebulą , druga z masłem szynką drobiową pomidor i cebula ,trzecia z masłem szynką wieprzową , plasterkiem sera żółtego i pomidor z cebulą + cały ogórek
zielona h

II
Od razu obiad bo wstałam po 13 ale w między czasie podjadałam owocki

Na obiad kasza jaglana , wątróbka z cebulką ( robiona tylko na 1 małej łyżeczce masła reszta duszona z wodą )+ mizeria na jogurcie greckim
zielona h

III
Warzywka z ogrodu i jeden pierog z kapusta Wiem , że to nie cały posiłek ale brakło mi czasu

IV
na kolację zjadłam pół śledzia z cebulką , wieśniaka z warzywami + 2 kromki chleba razowego , plaster sera żółtego , śliwka .
zielona h

--------
Ogólnie wiem mniej więcej , że pięknie nie jest ale lepiej niż wczoraj ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 20:11   #2542
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U. ale z moim metabolizmem to pewnie P./ dzien siedzacy + 30min roweru rekreacyjnie.

8. sn. grejfrut, owsianka (55g platkow) na mleku migdalowym (szklana) z jagodami goji, orzechami wloskimi i laskowymi (20g.), wkrecone jajo wiejskie XL.

11 iis. 2 kanapki z razowca na zakwasie z: indykiem pieczonym (130g0, polowa awokado + salatka: salaata, papryka, natka, olej olniany.

14 obiad. dorsz (200g) grilowany na oleju kokosowym na kaszy jaglanej (65g) z cukinia, pomidorem, cebulka, suszonymi pomidoarmai, sos z jogurtu greckiego i ogreano.

rower. 30min

18podwieczorek. amarantus (zarno 40g.) z jogurtem naturalnym (150g), migdalami (20g), borówkami (szklanka)i stevia; 3 kostki czekolady 99%

20.30 kolacja. kasza gryczana (40g) z twaorgiem chudym (200g), olejem lnianym + cukoria, pomidor, roszupunka, ogorek, seler naciowy, ocet jablkowy

herbata z imbirem i stevia.
kieliszek czerwonego wina przed snem.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 22:20   #2543
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja

I bułka owsiana z masłem, serem białym, szynka wędzoną z indyka, plastrem sera żółtego, małym pulpetem z piersi, łyżka siemienia, pomidor/ kawa

II wędzona pierś (kęsek) mały pulpet z piersi, troszke ketchupu, fasolka szparagowa

III żurek z 2 jajkami, bułka fitness z masłem, szynką wędzoną z indyka, plasterkiem sera żółtego i pomidorem

IV kromka żytnia ze słonecznikiem z masłem, serkiem ziarnistym, sałatka z pomidora i sera fety z małego kawałeczka
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:19   #2544
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Policz koniecznie, mnie też się przed R wydawało, że tak strasznie dużo jem, porównywałam się do innych, zaczęłam zmniejszać porcje, nic to nie dawało i dalej waga w górę...
Policzyłam, wyszło, że jem ok 1400-1500 kcal przy zapotrzebowaniu 2300.
Teraz dobiłam do 2000 z bólem i jest efekt - raz, że waga nie rośnie, dwa, że mam siłę na ćwiczenia, trzy... cośtam już zaczyna chyba spadać, ale nie chcę zapeszać
Trzeba czasem zresetować przekonania, które miało się w głowie i jeśli jesz czysto nie wierzyć w żadne MŻ, bo tylko można sobie zaszkodzić.


Dzisiejsze moje R
I płatki jaglane na mleku wymieszanym z wodą, cynamon, podprażone orzechy włoskie i pestki dyni, pół banana i miód
II 2 kromeczki z puszką sardynek
III podobnie jak wczoraj - grillowana miruna, kasza gryczana z pomidorem i prażonymi orzechami włoskimi i pestkami dyni
interwały
IV białko+pół banana
V jeszcze nie wiem, zaktualizuję
gdzieś pomiędzy I i III będzie jabłko i kilka węgierek
fajnie

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Fajny przepis, dzięki



Robiłam, jedno jajko na jednego banana, wg mnie dwa to za dużo, placki by się rozwalały.

No to moje eR dzisiejsze:

I: lekki Bieluch naturalny z domową granolą i połową dużego banana ależ chodziło za mną takie śniadanie
dwie nektarynki wpadły na zakupach
II: pancakes szarlotkowe, powtórka z wczoraj bo pyszne (mąki: ryżowa, gryczana, kokosowa; białko; starte jabłko; mleko; cynamon).
III: ryż brązowy&dziki z pieczonym filetem z kurczaka i mieszanką warzyw orientalnych podsmażoną na kokosowym.
IV: planuję małą bułeczkę domową z masłem, wędzonym łososiem i jajkiem na twardo, i jakąś sałatkę ze świeżych warzyw.

Czy ja nie jem za dużo węgli jak na redukcję?
Co do węgli, to bardzo zależy od Twojego typu metabolicznego, jeżeli Tobie taka podaż służy to jest to jak najbardziej ok Najważniejsza jest obserwacja swojego organizmu

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
hej

moje dzisiejsze, fitnessowe

I gryczany dutch baby (2 jajka, 100ml mleka sojowego, 50g mąki, łyżeczka masła) z małym bananem i borówkami + połowa serka wiejskiego, 2 łyżeczki syropu daktylowego
II kabanos z indyka (dobrej jakości) na ciepło, bułka żytnia z awokado, kawałek papryki, musztarda
III ziemniaki z wody, mizeria na jogurcie nat., placki drobiowo warzywne (pierś z kury, pół jajka, łyżka mąki gryczanej, cukinia, papryka, por)
*mała gruszka
trening: fitness
IV zupa krem z marchwi i czerwonej soczewicy (na maśle podsmażony czosnek, pół czerwonej cebulki i kawałek imbiru) z jajkiem na twardo
No i fajnie zbilansowane posiłki, nie wiadomo co prawda czy to U czy R, ale podejrzewam, że nie robisz sobie krzywdy poprzez za małą ilość jedzenia

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
dziewczynki , kuknijcie dziś czy lepiej niż wczoraj

Redukcja

I
Woda przegotowana z cytryna na czczo
3 kromki ciemnego pieczywa , jedna z serkiem białym granulowanym , pomidorem , cebulą , druga z masłem szynką drobiową pomidor i cebula ,trzecia z masłem szynką wieprzową , plasterkiem sera żółtego i pomidor z cebulą + cały ogórek
zielona h te wszystkie szynki i serki zamień na jajka (tak jak lubisz sadzone/na miękko/twardo/pastę/jajecznicę itp.) albo mięso (wieprzowina, drób, wołowina itp.) upieczone przez siebie

II
Od razu obiad bo wstałam po 13 ale w między czasie podjadałam owocki owocki są fajne, ale też nie należy przesadzać, szczególnie na R

Na obiad kasza jaglana , wątróbka z cebulką ( robiona tylko na 1 małej łyżeczce masła reszta duszona z wodą )+ mizeria na jogurcie greckim
zielona hwarzywa mogą być "pełniejsze" niż tylko mizeria, w takim ogórku za dużo soli mineralnej i makro/mikro elementów nie ma, ponadto nie wiem na jakim maśle to robisz, ale mam nadzieję, że klarowanym i mało tłuszczu jak smażysz/dusisz na kokosowym/ klarowanym nie ma co się obawiać

III
Warzywka z ogrodu i jeden pierog z kapusta Wiem , że to nie cały posiłek ale brakło mi czasu no nie jest to zbilansowany posiłek

IV
na kolację zjadłam pół śledzia z cebulką , wieśniaka z warzywami + 2 kromki chleba razowego , plaster sera żółtego , śliwka .
zielona hja bym zjadła więcej śledzia i odpuściła sery, gdzies tam już wcześniej coś było, ponadto ryba jest "bogatsza" odżywczo od nabiału

--------
Ogólnie wiem mniej więcej , że pięknie nie jest ale lepiej niż wczoraj ?
nie wiem dla mnie znowu w sumie obiad i częściowo kolacja są fajne, wstukałaś to w kalkulator?
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:42   #2545
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, wrzucam dzisiejsze i wczorajsze jedzonko na R

wczoraj

I - 2 kromki chleba domowego żytniego, jajecznica z 2 jajek, kiełbasy i koperku

II - 2 krokiety z mięsem i marchewką, buraczki

III - czekolada gorzka - 5 kostek ;p

IV - pieczona kiełbasa, kapusta duszona, ziemniaki


dzisiaj

I - 3 kromki chleba żytniego domowego, z serkiem twarogowym, pomidorem, suchą kiełbasą


II - zupa dyniowa z pestkami dyni prażonymi

III - pierś kurczaka smażona, fasolka szparagowa

siłownia

IV - omlet z banana i jajka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 11:46   #2546
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Abigal

Póki co sama nie wiem czy to R czy U, nie zwracam już większej uwagi na wagę na razie staram się dobić i utrzymać bilanse na 2000 kcal (do tej pory różnie bywało i chce to uregulować) i zobaczę jak mój organizm będzie reagować


Dzisiejsze treningowe
I owsianka (50g płatków ows.) z jablkiem, cukinia, sokiem z cytryny, miodem, połowa wiejskiego, awokado i pestkami dyni
trening: nogi, pośladki
II kasza gryczana biała (woreczek) z posmazonym na maśle porem, kawałkiem pietruszki i selera i 2 jajkami sadzonymi
III chyba znowu 2 jajka + ziemniaki, kalafior i maslanka
*gruszka albo jabłko
IV grill: szaszlyki z marynowanej (olej+przyprawy) piersi z kury i warzyw



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-08-22 o 11:48
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 12:31   #2547
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
To jest fatalnie zbilansowane. Masz tutaj w sumie 1 w porywach 2 jako tako wartościowe posiłki. Nie dziwię się, że nie jesteś w stanie wytrwać na "diecie" ja bym padła.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------


Nie koniecznie musisz, warto chociaż swój przykładowy jadłospis wrzucić w kalkulator i zobaczyć jak to się rozkłada...

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Mogę wstawić

U

I. dyniowo-jabłkowy budyń jaglany (kasza jaglana, jajo, mleko z orzechów włoskich, dynia, daktyle, jabłko, przyprawy) + namoczone orzechy (włoskie i migdały), maliny, borówka i pyłek pszczeli

II. 2 jajka zapiekane na quinoa z pomidorem, papryką, pieczarkami i szpinakiem + kiełki rzodkiewki

III. curry z indyka z bakłażanem, dynią, pomidorami, mlekiem kokosowym + ryż basmati pełnoziarnisty i kolendra (nać)

trening siłowy

IV. pieczony dorsz z porą (podsmażaną na maśle), batat duszony z papryką i rozmarynem, brokuł, kubek zupy-krem z pomidorów (na rosole wołowo-indyczym) + natka pietruszki
Koniecznie wstawiaj częściej bo masz fantastyczne te posiłki ! Mozna sie inspirować
Jak wyglada twój trening siłowy? Typowy na całe cialo 3*/tydzien czy moze dzielony?
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 13:17   #2548
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
No to moje eR dzisiejsze:

I: lekki Bieluch naturalny z domową granolą i połową dużego banana ależ chodziło za mną takie śniadanie
dwie nektarynki wpadły na zakupach
II: pancakes szarlotkowe, powtórka z wczoraj bo pyszne (mąki: ryżowa, gryczana, kokosowa; białko; starte jabłko; mleko; cynamon).
III: ryż brązowy&dziki z pieczonym filetem z kurczaka i mieszanką warzyw orientalnych podsmażoną na kokosowym.
IV: planuję małą bułeczkę domową z masłem, wędzonym łososiem i jajkiem na twardo, i jakąś sałatkę ze świeżych warzyw.

Czy ja nie jem za dużo węgli jak na redukcję?
I doszedł po kolacji pasek gorzkiej czeko i dwie łyżki lodów

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Co do węgli, to bardzo zależy od Twojego typu metabolicznego, jeżeli Tobie taka podaż służy to jest to jak najbardziej ok Najważniejsza jest obserwacja swojego organizmu
Nie mam pojęcia, jaki jest mój typ metaboliczny W sumie może i tych węgli aż tyle nie ma (jak czasem wrzucę takie przykładowe jadło w kalkulator, to wychodzi tych węgli od 40 do 50%) a i lepiej mi tak, niż przy niższej podaży.

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Abigal

Póki co sama nie wiem czy to R czy U, nie zwracam już większej uwagi na wagę na razie staram się dobić i utrzymać bilanse na 2000 kcal (do tej pory różnie bywało i chce to uregulować) i zobaczę jak mój organizm będzie reagować


Dzisiejsze treningowe
I owsianka (50g płatków ows.) z jablkiem, cukinia, sokiem z cytryny, miodem, połowa wiejskiego, awokado i pestkami dyni
trening: nogi, pośladki
II kasza gryczana biała (woreczek) z posmazonym na maśle porem, kawałkiem pietruszki i selera i 2 jajkami sadzonymi
III chyba znowu 2 jajka + ziemniaki, kalafior i maslanka
*gruszka albo jabłko
IV grill: szaszlyki z marynowanej (olej+przyprawy) piersi z kury i warzyw



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fajnie, chociaż może jakaś rybka by wpadła zamiast jajek dwa razy pod rząd?

Redukcja:

I: placki z mąki gryczanej, kokosowej, otrąb gryczanych, białka, kakao i śliwek - tym razem usmażyłam dwa duże zamiast kilku małych i jakoś bardziej się najadłam
II: makaron kukurydziany, morszczuk pieczony z masłem, brokuły i małosolne ogórasy.
III: micha sałatki greckiej z grzanką z masłem czosnkowym.
IV: coś z jajek na pewno, mam ochotę na omlet biszkoptowy z odrobiną domowych niskosłodzonych powideł śliwkowych
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 14:43   #2549
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
I doszedł po kolacji pasek gorzkiej czeko i dwie łyżki lodów



Nie mam pojęcia, jaki jest mój typ metaboliczny W sumie może i tych węgli aż tyle nie ma (jak czasem wrzucę takie przykładowe jadło w kalkulator, to wychodzi tych węgli od 40 do 50%) a i lepiej mi tak, niż przy niższej podaży.



Fajnie, chociaż może jakaś rybka by wpadła zamiast jajek dwa razy pod rząd?

Redukcja:

I: placki z mąki gryczanej, kokosowej, otrąb gryczanych, białka, kakao i śliwek - tym razem usmażyłam dwa duże zamiast kilku małych i jakoś bardziej się najadłam
II: makaron kukurydziany, morszczuk pieczony z masłem, brokuły i małosolne ogórasy.
III: micha sałatki greckiej z grzanką z masłem czosnkowym.
IV: coś z jajek na pewno, mam ochotę na omlet biszkoptowy z odrobiną domowych niskosłodzonych powideł śliwkowych
właśnie dzisiaj bida z rybkami była, za późno zauważyłam i tak się ratowałam

U Ciebie mi się podoba



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 18:44   #2550
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R , prosiła bym o ocene


I 2 kromki żytnie ze słonecznikiem z masłem, 1/3 makrelą wędzoną, plastrem sera żółtego, ogórek, pomidor/ kawa z mlekiem

II makaron żytni drobny, udko pieczone, sałatka z pomidorów i sera feta polana olejem roślinnym

III banan, 100g jogurtu naturalnego, łyżka słonecznika, po łyżeczce sporej siemienia i kokosu, później zjadłam jeszcze paprykę

IV kromka żytnia ze słonecznikiem z masłem, serem żółtym, szynką z indyka i pomidorem, mały serek wiejski z papryką i ketchup do polania

późne ćwiczenia koło 21 godz / z 40minut
V to pewnie wciągnę troszkę wieśniaka i kawałeczek banana

może być ??

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-08-22 o 18:46
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.