Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 13:04   #2791
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

melduję się w wątku, bo podczytuje ostatnio nie pochwalę się swoim jadłospisem bo to masakra jakaś, mdłości od rana do wieczora... zresztą co ja piszę, w nocy też jak dalej tak pójdzie to się chyba wykończęOstatnie dni to tylko mini sucharki, soki owocowe, gotowane ziemniaki (ale już dziś nie wejdą)... spadło mi już ponad 2 kg w niewiele ponad tydzień. Ale podobno to normalne, wspieram się z dziewczynami w wątku mamusie majowe

tragedia bo nie mogę patrzeć na większość moich ulubionych do tej pory produktów. Na sam zapach kurczaka mam łzy w oczach nie gotuje nic dla męża od jakiegoś czasu, nie robię mu nawet kanapek do pracy, żeby nie musieć lodówki otwierać

a miało być tak pięknie, różnorodnie i zdrowo
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:10   #2792
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

heheh biedulko wiem, że nie jest Ci do siechu ale tak zabawnie to napisalas <rotfl> )))) pocieszaj się że to minie ale od pieczonego kurczaka odrzuca? a jak nabiał:mleko i jogurty?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:24   #2793
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

mama mnie wczoraj pocieszyła, że wkrótce to minie... jeszcze tylko z 3 tygodnie

odrzuca mnie od kurczaka w każdej formie, surowy to tragedia... czuję tego trupa jak tylko przechodzę koło marketu co do nabiału to 2 dni temu zjadłam jogurt grecki do gotowanych ziemniaków i to była chyba najpyszniejsza rzecz na świecie po czym mój facet zrobił mi zapas jogurtów i nagle mnie zaczęło mdlić na sam ich widok ziemniaków też już nie tknę chociaż była już sytuacja, gdy w nocy budzę męża, żeby szybko poszedł obierać bo nie wytrzymam no cóż sama siebie zaskakuje, tż też mówi, że jestem nieprzewidywalna ostatnio

wieśniaka próbuje od rana dziś zjeść, ale jakoś tak... śmierdzi zjadłam sucharków, kromkę z masłem i kawałek jabłka.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:00   #2794
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
mama mnie wczoraj pocieszyła, że wkrótce to minie... jeszcze tylko z 3 tygodnie

odrzuca mnie od kurczaka w każdej formie, surowy to tragedia... czuję tego trupa jak tylko przechodzę koło marketu co do nabiału to 2 dni temu zjadłam jogurt grecki do gotowanych ziemniaków i to była chyba najpyszniejsza rzecz na świecie po czym mój facet zrobił mi zapas jogurtów i nagle mnie zaczęło mdlić na sam ich widok ziemniaków też już nie tknę chociaż była już sytuacja, gdy w nocy budzę męża, żeby szybko poszedł obierać bo nie wytrzymam no cóż sama siebie zaskakuje, tż też mówi, że jestem nieprzewidywalna ostatnio

wieśniaka próbuje od rana dziś zjeść, ale jakoś tak... śmierdzi zjadłam sucharków, kromkę z masłem i kawałek jabłka.

sorki, że się śmieję, ale łączę się w bólu, naprawdę
Mnie z kolei skręca, bo w domu pełno owoców, świeży chlebek a mi kuźwa nic nie wolno No i chodzę głodna, zagryzam pestki, orzechy i wpieprzam kiszoną kapustę
Dziś rano zjadłam owsiankę: 2 łyżki płatków (żeby mało węgli), łyżka dyni, kakao i cynamon, jajko, woda. Bleeeh Mleka nie wolno, miodu nie wolno owoców nie wolno. Kupiłam stewię, ale mi nie wchodzi.

Także trzymam kciuki kochana, żeby szybko przeszło i żebyś chociaż Ty sobie pojadła w końcu A co do napadów, to moja koleżanka ganiała nocami TŻta po serki homogenizowane
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:43   #2795
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsza Rka

I owsianka z 4 lyzek, jajko, orzechy, cynamon, mleko 2 %

koktajl ze szpinaku, selera naciowego, banana i mango

II losos pieczony we foli z koprem, do tego ok 3 ziemniackzi pieczone w rekawie w czosnku i przyprawach + pomidor, kawalek ogorka, papryka czrwona polane oliwa

III tost z pieczywa razowego z serem zoltym i grubym plastrem schabu pieczonego + rzodkiewki 2, salata, 1/2 marchewki

IV jajecznica z 2 ch jaj lyzeczka masla z papryka i wedlina, kromka razowca posmarowna serem bialym ( tu juz nie dalam rady wcisnac wiecej warzyw, bo nie jestem ich fanka )
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 15:14   #2796
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
sorki, że się śmieję, ale łączę się w bólu, naprawdę
Mnie z kolei skręca, bo w domu pełno owoców, świeży chlebek a mi kuźwa nic nie wolno No i chodzę głodna, zagryzam pestki, orzechy i wpieprzam kiszoną kapustę
Dziś rano zjadłam owsiankę: 2 łyżki płatków (żeby mało węgli), łyżka dyni, kakao i cynamon, jajko, woda. Bleeeh Mleka nie wolno, miodu nie wolno owoców nie wolno. Kupiłam stewię, ale mi nie wchodzi.

Także trzymam kciuki kochana, żeby szybko przeszło i żebyś chociaż Ty sobie pojadła w końcu A co do napadów, to moja koleżanka ganiała nocami TŻta po serki homogenizowane
spoko, ja się sama z siebie śmieję wcześniej sobie inaczej to wyobrażałam, że kobiety w ciązy wymiotują bo namieszały wszystkiego, a ja będę mądrzejsza, bo jak mnie weźmie na śledzia z dżemem to najpierw zjem jedno, a kiedyś tam potem drugie a w rzeczywistości to nic nie przechodzi przez gardło, wymiotuje się od samych zapachów i czekam w zasadzie cały dzień aż w jednej sekundzie mnie olśni, że przecież zjadłabym suchego chleba

miodu w ciąży też nie wolno i niczego co nie pasteryzowane. Mleko i sery z naszej gospodarki odpadają, przynajmniej w takiej formie jak jadłam dotychczas. Ale serki homogenizowane to może nie głupi pomysł dopiszę do listy zakupów, najwyżej jak ja nie zjem to tż skorzysta
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 17:33   #2797
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

No to moje z wczoraj Utrzymanie

Sniadanie:

owoce: jeżyny, figi, mały banan
placek z :1 jajka, płatków owsianych, amarantusa, chia.
łyżka masła orzechowego
kawa


1 brzoskwinia

Lunch
Stir fry: tofu, kiełki sojowe, seler naciowy, papryka i brokuly w sosie tajskim (kokosowo-chilli-słodki) z sosem sojowym. Sos świeży ze świeżego kokosa
do tego ryż brązowy z soczewicą
duża porcja tego była
+ szklanka świeżego soku z mandarynek


Herbata oolong i croissant bez nadzienia


Obiad
sałatka z tuńczyka, orórka, całego awokado i szpinaku


Kolacja
Kilka grubych plastrów sera a la capri, pomidorki + placki kukurydziane.
sok z mandarynki jw.




Cwiczen ilosc minimalna, czyli ok 30 min jakis interwalow nieciezkich i 20 min na rowerze.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ

Edytowane przez cacajuate
Czas edycji: 2014-10-02 o 17:35
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 08:13   #2798
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dziś znowu R z mniejszą ilością posiłków, za to większych objętościowo

I - 3 kromki chleba żytniego, z wędzonym indykiem, serem pleśniowym i ogórkiem

II - gulasz z kurczaka, papryki, pieczarek, marchewki, selera, placki ziemniaczane z 3 ziemniaków i jajka

III - 2 gołąbki w sosie pomidorowym + ziemniaczki

IV - ewentualnie jak zgłodnieję shake z jogurtu z owocami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:45   #2799
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
melduję się w wątku, bo podczytuje ostatnio nie pochwalę się swoim jadłospisem bo to masakra jakaś, mdłości od rana do wieczora... zresztą co ja piszę, w nocy też jak dalej tak pójdzie to się chyba wykończęOstatnie dni to tylko mini sucharki, soki owocowe, gotowane ziemniaki (ale już dziś nie wejdą)... spadło mi już ponad 2 kg w niewiele ponad tydzień. Ale podobno to normalne, wspieram się z dziewczynami w wątku mamusie majowe

tragedia bo nie mogę patrzeć na większość moich ulubionych do tej pory produktów. Na sam zapach kurczaka mam łzy w oczach nie gotuje nic dla męża od jakiegoś czasu, nie robię mu nawet kanapek do pracy, żeby nie musieć lodówki otwierać

a miało być tak pięknie, różnorodnie i zdrowo

Fusiacola a ja Cię nie pocieszę, bo widzę, że tu ogólna nadzieja na poprawę Moja kumpela jest w ciąży czwarty miesiąc właśnie i jak wymiotowała jak kot tak wymiotuje dalej, wszystko ją obrzydza i na nic nie może patrzeć, rączki jak patyczki i tylko zupki jej wmuszają

Ale powodzenia i gratuluję!!
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 18:06   #2800
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Fusiacola a ja Cię nie pocieszę, bo widzę, że tu ogólna nadzieja na poprawę Moja kumpela jest w ciąży czwarty miesiąc właśnie i jak wymiotowała jak kot tak wymiotuje dalej, wszystko ją obrzydza i na nic nie może patrzeć, rączki jak patyczki i tylko zupki jej wmuszają

Ale powodzenia i gratuluję!!
Nie chcialam nic mowic, ale skoro zaczelas... ja wymiotowalam przez calutkie 9 miesiecy

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 18:27   #2801
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Nie chcialam nic mowic, ale skoro zaczelas... ja wymiotowalam przez calutkie 9 miesiecy

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
Masz dzidzię?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 19:45   #2802
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje dzisiejsze R
I. Owsianka z bananem + kawa
II. Jogurt naturalny + jabłko
III. Zupa krem z brokuł
IV. Szklanka mleka + orzechy
V. 3 kanapki z chleba razowego z pomidorem, ogórkiem zielonym i jajkiem na twardo

Co myślicie?
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 11:52   #2803
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R
I. Owsianka z bananem + kawa
II. Jogurt naturalny + jabłko
III. Zupa krem z brokuł
IV. Szklanka mleka + orzechy
V. 3 kanapki z chleba razowego z pomidorem, ogórkiem zielonym i jajkiem na twardo

Co myślicie?
myślę, że mało. No, ale żeby ważyć 44kg to się pewnie trzeba głodzić ile Ty masz wzrostu?
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 12:01   #2804
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R
I. Owsianka z bananem + kawa
II. Jogurt naturalny + jabłko
III. Zupa krem z brokuł
IV. Szklanka mleka + orzechy
V. 3 kanapki z chleba razowego z pomidorem, ogórkiem zielonym i jajkiem na twardo

Co myślicie?
nie oceniam nigdy, ale tutaj nie mogę się powstrzymać. Masakra. Głodówka.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 12:12   #2805
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam 157 cm wzrostu więc to nie jest chyba taka niska waga . No i nie wydaje mi się żebym się głodziła, nie chodzę głodna po prostu nie umiem dużo zjeść :/ wiem że powinnam coś zmienić ale nie mam pojęcia co, mam problem z racjonalnym odżywianiem
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 14:29   #2806
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Mam 157 cm wzrostu więc to nie jest chyba taka niska waga . No i nie wydaje mi się żebym się głodziła, nie chodzę głodna po prostu nie umiem dużo zjeść :/ wiem że powinnam coś zmienić ale nie mam pojęcia co, mam problem z racjonalnym odżywianiem
nie no biorąc pod uwagę to, że dla takiego wzrostu i wagi BMI wskazuje niedowagę, to wcale nie jest za niska
nie jesteś głodna bo masz zasuszony żołądek. Co zmienić? Przede wszystkim jeść więcej, zbilansowane posiłki. Poczytaj wątki podwieszone na dietetyce, prześledź ten wątek a na pewno się dowiesz co i ile jeść aby było zdrowo.
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 16:42   #2807
ewelina1471
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam do Was dziewczyny pytanie Jak sądzicie - jak często można pozwalać sobie na jakieś słodkości typu domowe ciasto czy batonik aby utrzymać wagę? Mogę codziennie jeść coś słodkiego do kawki np w ramach podwieczorku? Jak to wygląda u Was?
ewelina1471 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 16:50   #2808
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ewelina1471 Pokaż wiadomość
Mam do Was dziewczyny pytanie Jak sądzicie - jak często można pozwalać sobie na jakieś słodkości typu domowe ciasto czy batonik aby utrzymać wagę? Mogę codziennie jeść coś słodkiego do kawki np w ramach podwieczorku? Jak to wygląda u Was?
Pewnie dużo zależy od tego z czego te słodkości zrobisz. Jak chodziłam do pracy to codziennie zabierałam ze sobą domowe ciasteczka, które składały się tylko z płatków owsianych, bananów i różnych pestek, orzechów itd. Były słodkie, smaczne i spokojnie zaspokajały moje potrzeby, a pewnie nie każdy wliczyłby je do kategorii słodkości
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 16:54   #2809
ewelina1471
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Pewnie dużo zależy od tego z czego te słodkości zrobisz. Jak chodziłam do pracy to codziennie zabierałam ze sobą domowe ciasteczka, które składały się tylko z płatków owsianych, bananów i różnych pestek, orzechów itd. Były słodkie, smaczne i spokojnie zaspokajały moje potrzeby, a pewnie nie każdy wliczyłby je do kategorii słodkości

Właśnie chodzi mi bardziej o jakieś drożdżówki domowe, czy kawałek sernika, albo jakiś batonik typu
Princessa, czy kilka cukierków Takie owsiane cuda to nawet na redukcji jadałam :P

A moje pytanie stąd się pojawiło, że czytając niektóre jadłospisy na utrzymanie widzę, że dziewczyny np w ramach podwieczorku jedzą jabłecznik domowej roboty i inne tego typu rzeczy Więc chcę wiedzieć, czy codzienna taka przyjemność nie ujawni się dodatkowymi kilogramami w pakiecie

Edytowane przez ewelina1471
Czas edycji: 2014-10-04 o 16:55
ewelina1471 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-04, 20:24   #2810
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ewelina1471 Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi mi bardziej o jakieś drożdżówki domowe, czy kawałek sernika, albo jakiś batonik typu
Princessa, czy kilka cukierków Takie owsiane cuda to nawet na redukcji jadałam :P

A moje pytanie stąd się pojawiło, że czytając niektóre jadłospisy na utrzymanie widzę, że dziewczyny np w ramach podwieczorku jedzą jabłecznik domowej roboty i inne tego typu rzeczy Więc chcę wiedzieć, czy codzienna taka przyjemność nie ujawni się dodatkowymi kilogramami w pakiecie
Jeśli będzie w granicach twojego zapotrzebowania kalorycznego to raczej nie. Tyle tylko że nie napisałaś czy chcesz do tego dostarczyć sobie jakiś dodatkowych wartości czy tylko pustych kcal Zawsze można upiec sernik czy inne ciasto np. na mące pełnoziarnistej.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 06:37   #2811
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jeśli będzie w granicach twojego zapotrzebowania kalorycznego to raczej nie. Tyle tylko że nie napisałaś czy chcesz do tego dostarczyć sobie jakiś dodatkowych wartości czy tylko pustych kcal Zawsze można upiec sernik czy inne ciasto np. na mące pełnoziarnistej.
Już nie przesadzajmy... Nie trzeba każdego ciasta piec na mące pełnoziarnistej... czasami moze to zepsuć smak ciasta. Nie wolno popadać w paranoję. Nic się nie stanie jak ktoś zje szarlotkę czy sernik upieczony na zwykłej mące a i tak te ciasto będzie o wiele zdrowsze od batona ze sklepu. I to nie prawda, że będą to puste kalorie. Każda mąka ma jakieś witaminy tylko jedna ma tych minerałów więcej druga mniej (wyjątkiem jest pszenna 450 - ta to jest całkowicie oczyszczona). No i nawet taka szarlotka upieczona na cieście z mąki pszennej 650 będzie mieć jakieś witaminy z jabłek i np. orzechów jeśli do niej dorzucimy Tak samo sernik. Nie trzeba od razu przerabiać wszystkich ciast. Nasze babcie i mamy piekły na zwykłej mące - ciasta były smaczne i jakoś wykarmiły swoje dzieci i żyją
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 06:48   #2812
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Zawsze można upiec sernik czy inne ciasto np. na mące pełnoziarnistej.
A jaka to różnica? Mąka to mąka. Powoli odchodzimy od tego mitu, że pełnoziarniste jest zdrowsze (tak na dobrą sprawę żadna mąka zbożowa nie jest zdrowa - ale to moja opinia)

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
i jakoś wykarmiły swoje dzieci i żyją
Hmm, ale jaka jakość życia jest naszych babć?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 07:53   #2813
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
A jaka to różnica? Mąka to mąka. Powoli odchodzimy od tego mitu, że pełnoziarniste jest zdrowsze (tak na dobrą sprawę żadna mąka zbożowa nie jest zdrowa - ale to moja opinia)

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Hmm, ale jaka jakość życia jest naszych babć?
Moja prababcia dożyła 96 lat a babcia 90 druga babcia ma 86 i ma się bardzo dobrze Dziadkowie też się trzymają
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 07:58   #2814
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Nie chcę wywoływać dyskusji, ale mówisz o kilku przypadkach na tysiące. Koniec tematu, bo będzie wrzawa
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 09:27   #2815
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Co myślicie o mojej dzisiejszej redukcji? Mam nadzieje że jest trochę lepiej
I. 3 kromki razowca z chudym twarogiem z dżemem 100% z łowicza + czarna kawa
II. Koktajl z banana, kiwi i mleka 1,5%
III. Panga z piekarnika w folii z koperkiem + surówka z marchwi, białej kapusty i pora z jogurtem naturalnym i łyżką majonezu
IV. Kilka kostek ciemnej czekolady
V. Sałata z tuńczykiem, pomidorem i ogorkiem zielonym
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 09:45   #2816
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Co myślicie o mojej dzisiejszej redukcji? Mam nadzieje że jest trochę lepiej
I. 3 kromki razowca z chudym twarogiem z dżemem 100% z łowicza + czarna kawa dlaczego chudy twaróg?
II. Koktajl z banana, kiwi i mleka 1,5% dlaczego chude mleko?????
III. Panga z piekarnika w folii z koperkiem + surówka z marchwi, białej kapusty i pora z jogurtem naturalnym i łyżką majonezu Panga to podobno syf
IV. Kilka kostek ciemnej czekolady plus np. garść orzechów (ale nie fistaszków)
V. Sałata z tuńczykiem, pomidorem i ogorkiem zielonym dodałabym jajko
Trochę lepiej.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 17:49   #2817
Joan94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

mam pytanie o mój jadłospis

czy czegoś brakuje? czy jest za mało/za dużo? jestem wegetarianką od 3 miesiecy

przykładowy dzień
1. dwie kromki chleba pełnoziarnistego z masłem, plasterkiem sera zółtego/serem białbym pełnotłustym lub twarożkiem, papryką/sałatą lub pomidorem/ogórkiem
2. jabłko/gruszka/brzoskwinia/banan/kilka orzechów
3. kasza z cukinią i pomidorem/zupa krem z cukinii/zupa krem z pomidorów itp
4. serek wiejski

Staram się jeść 4 posiłki dziennie. Czasami znajduje czas tylko na 3.
Oprócz podanych wyżej rzeczy czasami zjem jedno opakowanie ciastek belvita- 4 sztuki, jogurt z owocami, dwa jajka- gotowane/jajecznica zamiennie na któryś z posiłków.
Z napojów tylko herbata zielona i czerwona.

W sumie na tym opiera się moja dieta. Czy czegoś jest za mało/za dużo?

dzięki za odp.
pozdrawiam

Edytowane przez Joan94
Czas edycji: 2014-10-05 o 17:51
Joan94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:04   #2818
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Masz dzidzię?
Mam czterolatka

A w ramach watku mam pytanie - biore ostatnio leki, ktore mocno zaburzaja apetyt, tzn w dzien nie mam go prawie w ogole, ale jem z rozsadku, dopiero poznym popoludniem robie sie glodna, i w zwiazku z tym zastanawiam sie, czy to jakos wplynie na redukcje - bo to jednak wieksza liczba kalorii na wieczor, niemniej jednak pochodzaca ze zdrowych produktow, bez smieci

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:09   #2819
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1. Kanapka z chleba ziarnistego z serem i pomidorem

trening mięśni brzucha

2. Owsianka (3 łyżki) na mleku sojowym z jabłkiem i nektarynką, kawa z mlekiem sojowym. Około 50 g nasion słonecznika.

3. Przekąska: wielkie jabłko.

4. Pieczona pierś z kurczaka zawinięta w bekon, kilka pieczonych ziemniaków, gotowane brokuły i sałatka z pora.

5. Kanapka z chleba pro body z serem i pomidorem, 500 ml soku marchwiowego.

Proszę o ocenę
Chcę rozsądnie zrzucić 4 kg.
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:25   #2820
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ervisha -> ale gdzie napisałam, że trzeba piec wszystko co mące pełnoziarnistej? Zaznaczyłam tylko, że można , a to dość spora różnica

Poza tym często jest tak, że jak ktoś napisze w jadłospisie, że zjadł coś ze zwykłej mąki bądź gorszego tłuszczu to zaraz większość osób poleca zdrowszą alternatywę. A jak się napisze, że można wybrać lepiej to są komentarze o nie popadaniu w paranoje

Ale nie ma co ciągnąć rozmowy i niech każdy zje to na co ma ochotę
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.