Kuchnia połączona z salonem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 10:51   #31
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Moim zdaniem to wyjątkowo niekorzystne połączenie.
W małych mieszkankach często jest to jedyne wyjście,ale nie rozumiem jak ludzie w dużych domach łączą kuchnię z salonem.Tak jak mój kuzyn-buduje właśnie dom-250 m kw. i wszystko połączone na kupie.
Żeby to jeszcze było prawdziwe openspace,ale nie-to takie małe klitki plus salono-kuchnia.No,ale to nie moja sprawa.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:40   #32
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Przy okazji poruszę też inną kwestię, a mianowicie „ by odpowiednie dać rzeczy słowo” . Wg mnie w ogóle nieporozumieniem jest nazywanie tak pokoju/pomieszczenia w którym znajduje się kuchnia! Przerost formy nad treścią. W mojej opinii pomieszczenie z kuchnią to jadalnia. Salon natomiast to w domu pomieszczenie reprezentacyjne, do przyjmowania gości.

Cała reszta negatywów co do "salonu z kuchnią" została wymieniona .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:43   #33
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Odradzam i w bloku i w domu.

Ładnie i wygodnie to jest w katalogu ale nie w normalnym życiu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:18   #34
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Salon natomiast to w domu pomieszczenie reprezentacyjne, do przyjmowania gości.
Teraz to i nawet kuchnia czy jadalnia służą do przyjmowania gości... często przy stole czy blacie siedzi się i rozmawia lepiej niż w salonie ale oczywiście to się tyczy raczej małych krótkich spotkań, okolicznościowe spotkania w większym gronie wymagają większej przestrzeni
dzoan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:21   #35
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Chyba w większości domów kuchnia jest tym "magicznym" miejscem, w którym najlepiej się siedzi i gada .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 08:29   #36
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Ja osobiście miałam wybór czy zrobić kuchnię połączoną z salonem, czy osobno, z tym że na środku mam komin 2m szerokości, na którym od strony kuchni mam piekarnik i płytę gazową, a z drugiej telewizor od strony salonu, zdecydowałam się pozostawić po bokach wolne przejście, a od strony okna miejsce na jadalnię, tak też mam kuchnię z jadalnią i salonem, wszyscy jesteśmy zadowoleni i goście też, wolą siedzieć przy stole niż na sofie, a ja zawsze mam na oku bawiące się dziecko w salonie, więc jestem za połączeniem tych dwóch pomieszczeń (u mnie w sumie te dwa połączone pomieszczenia mają 50m2, więc mogłam je wydzielić, ale wolę tak jak jest),
ale to już indywidualna wizja i potrzeba, u mojej mamy lepiej że ma zamkniętą kuchnię

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Ponawiam temat
Tyle, że moje pytanie brzmi co myślicie o kuchni połączonej z salonem?? To teraz modne, ale ostatnio słyszałam, że to nie do końca takie fajne. Owszem wygląda ładnie, no i oczywiście mieszkanie czy domek od razu wygląda przestronniej. Ale np. kuzynka, która mieszka u teściów strasznie narzeka na takie łączenie kuchni z salonem ze względu na to, ze jak ktoś coś pichci, to zagłusza to telewizor, bo to coś skwierczy na patelni albo się gotuje albo pochłaniacz chodzi. No i również to, że opary (mimo pochłaniacza) i tka dostają się do salonu.
Co myślicie??
Jeśli chodzi o okap jak masz w miarę cichy to nie przeszkadza, ja mam pralkę w kuchni więc największym problemem jest kiedy piorę a dziecko akurat ogląda swoją ulubioną bajkę to wrzeszczy że mam ją wyłączyć, ale tak poza tym to nie ma problemu, no chyba że włączę mikser

Edytowane przez turekdi
Czas edycji: 2011-03-31 o 08:17
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:20   #37
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez turekdi Pokaż wiadomość
Ja osobiście miałam wybór czy zrobić kuchnię połączoną z salonem, czy osobno, z tym że na środku mam komin 2m szerokości, na którym od strony kuchni mam piekarnik i płytę gazową, a z drugiej telewizor od strony salonu, zdecydowałam się pozostawić po bokach wolne przejście, a od strony okna miejsce na jadalnię, tak też mam kuchnię z jadalnią i salonem, wszyscy jesteśmy zadowoleni i goście też, wolą siedzieć przy stole niż na sofie, a ja zawsze mam na oku bawiące się dziecko w salonie, więc jestem za połączeniem tych dwóch pomieszczeń (u mnie w sumie te dwa połączone pomieszczenia mają 50m2, więc mogłam je wydzielić, ale wolę tak jak jest),
ale to już indywidualna wizja i potrzeba, u mojej mamy lepiej że ma zamkniętą kuchnię

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

A widzisz, to masz tak lepiej, bo komin zawsze osłania i wycisza kuchnię można mieć nawet mały bałaganik w razie najazdu gości
dzoan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 11:03   #38
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Zakładając, że goście są zapowiedziani, to raczej nie powinni zastać w kuchni totalnego syfu.

Nowoczesne kuchnie zazwyczaj są wyposażone w zmywarki, wystarczy spłukać naczynia i wrzucić do zmywary. Lub proponuję zamykany zlew, trochę drogi, ale bałaganiarzowi się opłaci.

Jakoś nie miałabym wielkiej litości dla osobnika - obojętnie jakiej płci, który wesoło próbuje oglądać telewizję, kiedy drugi osobnik ślęczy przy garach i haniebnie uniemożliwia relaks drugiej osobie. Zresztą u mnie w domu telewizor jest dodatkiem, nie centrum.

Znajoma ze względu na zapachy zrobiła sobie klitkę z kuchni. Musiała być oddzielna . Nie muszę dodawać, że po tygodniu nikomu nie chciało się zamykać ani drzwi do korytarza, ani drzwi do salonu. I nikt nie chciał być zamykany i izolowany, tylko ze względy na zapachy i hałasy z kuchni. Obecnie zapachy wesoło krążą po domu i ta ściana do salonu im jakoś nie przeszkadza.

Moja ściany w kuchni też wielką zapora dla zapachów nie jest Wszystko w rękach naprawdę dobrego okapu.

To tyle z obalania mitów.

Wiadomo - jednym otwarta kuchnia się podoba, innym nie. Ale to wszystko mniej więcej kwestia gustu
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:24   #39
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Zakładając, że goście są zapowiedziani, to raczej nie powinni zastać w kuchni totalnego syfu.
(...)
Moja ściany w kuchni też wielką zapora dla zapachów nie jest Wszystko w rękach naprawdę dobrego okapu.
Goście zapowiedziani? Moja rodzina ma najgorszy zwyczaj wpadania kiedy tylko im się podoba i na nic nie pomogą subtelne sugestie, aby tego nie robili. Ja mam kuchnię zamkniętą, z wyjściem na korytarz i salon, i co prawda drzwi są tylko zamknięte podczas gotowania, ale nigdy bym jej nie zamieniła na otwartą, niezależnie jak byłaby piękna (a są ładne i nawet sama zrobiłam takie dwa projekty w cadzie). A co do okapów - moja znajoma wykosztowała się na taki, a i tak kiedy pracował na wysokich obrotach, to zawsze się bała że obudzi maluch w drugim pokoju.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:26   #40
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Ile ludzi tyle opinii Ja wypowiem się o tej sytuacji, którą mam.
Ja mam połączenie dużej kuchni z minisalonem. Nie lubię dużych imprez rodzinnych i w sumie, żeby było wiadomo, że u mnie takich się nie da zorganizować (chociaż stół w kuchni mam spory więc jeszcze coś się da zorganizować), wolałam wykombinować dużą, funkcjonalną kuchnię, bo w niej jednak przebywam znacznie częściej. Nie lubię jak kuchnia jest małą klitką, w której nie można się ruszyć. Nie potrzebuję jadalnio-salonu z którego skorzystam od wielkiego święta. Jak dla mnie telewizor wcale nie musi stać w salonie (zresztą nie trawię sytuacji gdy jestem w gościach, a telewizor gra i wszyscy się w niego gapią)
Moja kuchnia jest w stylu nowoczesnym i lubię w niej przyjmować gości. Dla mnie jakoś nie ma problemu z zapachami czy nieproszonymi gośćmi. To mój dom, mogę w nim sprzątać kiedy chcę. Jak ktoś nie powiedział, że przyjdzie to jemu powinno być głupio. Każdy powienien szukać najlepszego rozwiązania dla siebie - nie ma lepszych czy gorszych. Mi się podoba połączenie salonu z kuchnią i nie chciałabym oddzielnych pomieszczeń.
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 21:53   #41
Monika179
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

A nie prościej jest pogadać z architektem wnętrz? Przecież Twoje wnętrze będzie i tak inne od tych co zobaczysz na zdjęciach! A roznice w rozmiarach potrafią już wiele zdziałać...! Zatem nie zastanawiaj się tylko uderzaj z pytaniami do architekst wnętrz bo sama nie wiele zdzialasz a gorzej jak spaprasz sobie wnętrze!
Monika179 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 10:05   #42
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

zgadzam się że większość osób ma już zmywarki, ja jeszcze nie, ale się przymierzam do kupna, jeśli chodzi o bałagan to raczej na bieżąco zmywam i sprzątam, a goście to przeważnie raczej dzwonią wcześniej, zanim przyjadą, poza tym kiedyś miałam oddzielną kuchnię, mieszkałam z teściami, moi goście przeważnie pchali się do kuchni, takie dzisiaj dziwne zwyczaje, więc teraz też zamiast na sofę to przy stole wolą siedzieć, ale należy pamiętać to każdego indywidualna potrzeba mieć kuchnię osobno czy razem z salonem, a komin u mnie nie wycisza, bo po bokach ma wolne otwarte przestrzenie, ale faktycznie częściowo osłania
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 12:26   #43
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-04-10 o 13:28
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 12:15   #44
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
Ile ludzi tyle opinii Ja wypowiem się o tej sytuacji, którą mam.
Ja mam połączenie dużej kuchni z minisalonem. Nie lubię dużych imprez rodzinnych i w sumie, żeby było wiadomo, że u mnie takich się nie da zorganizować (chociaż stół w kuchni mam spory więc jeszcze coś się da zorganizować), wolałam wykombinować dużą, funkcjonalną kuchnię, bo w niej jednak przebywam znacznie częściej. Nie lubię jak kuchnia jest małą klitką, w której nie można się ruszyć. Nie potrzebuję jadalnio-salonu z którego skorzystam od wielkiego święta. Jak dla mnie telewizor wcale nie musi stać w salonie (zresztą nie trawię sytuacji gdy jestem w gościach, a telewizor gra i wszyscy się w niego gapią)
Moja kuchnia jest w stylu nowoczesnym i lubię w niej przyjmować gości. Dla mnie jakoś nie ma problemu z zapachami czy nieproszonymi gośćmi. To mój dom, mogę w nim sprzątać kiedy chcę. Jak ktoś nie powiedział, że przyjdzie to jemu powinno być głupio. Każdy powienien szukać najlepszego rozwiązania dla siebie - nie ma lepszych czy gorszych. Mi się podoba połączenie salonu z kuchnią i nie chciałabym oddzielnych pomieszczeń.

masz 100% racji, podpisuję się pod wszystkim. My teraz zaczynamy budowę (to znaczy jeszcze jesteśmy na etapie szukanie planu) ale wiem że kuchnia będzie połączona z salonem - też dużo czasu spędzam w kuchni i lubię takie połączenia z salonem jest bardziej funkcjonalne jak dla mnie - oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:05   #45
cabanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 57
GG do cabanka Send a message via Skype™ to cabanka
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Wtrącę się w wątek. U siebie mam idealne /jak dla mnie/ rozwiązanie. Cały parter domu zajmują: przedpokój z toaletą /dla gości/, duży salon i kuchnia z jadalnią.
Z przedpokoju mam osobne wejście: na lewo- do kuchni, na wprost- do salonu. Ściana między salonem, a kuchnią została częściowo wybita, tak na wysokość około 2,5 m, szerokość 3 m. W tej dziurze zostawiliśmy bezpośrednie przejście między pomieszczeniami i wstawiliśmy wysoki barek z półkami nad nim. Całość obramowaliśmy drewnem.
Od strony salonu stoją wysokie barowe krzesła, a od strony kuchni mąż zrobił na całą długość barku szafkę kuchenną na gary.
I teraz : rodzina i przyjaciele, wiadomo, od razu pchają się do kuchnio-jadalni, bardziej "reprezentacyjni" goście proszeni są od razu "na salony". Siedząc na kanapach nie zaglądają mi do kuchni, a ja będąc w niej mam na nich oko.
Jest to też fajne rozwiązanie, bo czasami stojąc przy kuchni, spoglądam ponad barkiem na telewizor, który jest akurat na wprost. Nie jestem fanem TV, ale czasami coś tam oglądam. Wychodząc do garnków, nic nie tracę, bo i widzę i słyszę swój film, program.
cabanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:47   #46
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez cabanka Pokaż wiadomość
Z przedpokoju mam osobne wejście: na lewo- do kuchni, na wprost- do salonu. Ściana między salonem, a kuchnią została częściowo wybita, tak na wysokość około 2,5 m, szerokość 3 m. W tej dziurze zostawiliśmy bezpośrednie przejście między pomieszczeniami i wstawiliśmy wysoki barek z półkami nad nim. Całość obramowaliśmy drewnem.
Od strony salonu stoją wysokie barowe krzesła, a od strony kuchni mąż zrobił na całą długość barku szafkę kuchenną na gary.
I teraz : rodzina i przyjaciele, wiadomo, od razu pchają się do kuchnio-jadalni, bardziej "reprezentacyjni" goście proszeni są od razu "na salony". Siedząc na kanapach nie zaglądają mi do kuchni, a ja będąc w niej mam na nich oko.
Jest to też fajne rozwiązanie, bo czasami stojąc przy kuchni, spoglądam ponad barkiem na telewizor, który jest akurat na wprost. Nie jestem fanem TV, ale czasami coś tam oglądam. Wychodząc do garnków, nic nie tracę, bo i widzę i słyszę swój film, program.


Masz ponad 2,5 m wzrostu?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:58   #47
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 17:08   #48
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dziwnie to wszystko zostało opisane,a ja jestem wzrokowcem.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:30   #49
cabanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 57
GG do cabanka Send a message via Skype™ to cabanka
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Przepraszam, jeżeli mój opis nie dla wszystkich jest czytelny.
mm444 dzięki za interwencję .
Oczywiście, że barek nie sięga na wysokość 2,5 m, a i ja do wysokich nie należę.
Najważniejsze w tym przekazie było to, by nie zostawiać otwartej przestrzeni salon-kuchnia.
Pozostawienie fragmentu ściany pozwala na jej wykorzystanie przy ustawianiu mebli i tych w salonie i tych w kuchni.
Kuzyn ma u siebie "salono-kuchnię" i wiem ile to nerwów kosztuje jego żonę. Wciąż w nie sprząta i układa....
Ja to mam gdzieś - z salonu mało co widać.
cabanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 11:02   #50
aniag123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Polecam zajrzeć do katalogu muratora tam są fajne rozwiązania
__________________
żyrandole
aniag123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:37   #51
belzebubka
Raczkowanie
 
Avatar belzebubka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 151
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Odświeżę temat: jak uważacie, kuchnia połączona z salonem to praktyczne rozwiązanie czy nie do końca?
__________________
belzebubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 18:09   #52
ania404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

ja mam kuchnie połączona z salonem i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Jak goście przychodzą to nie muszę znikać w kuchni tylko cały czas mam z nimi kontakt.
ania404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 10:30   #53
kate_ti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Kuchnia połączona z salonem

Bardzo dobry pomysł! W większości filmów amerykańskich występują takie połączenia kuchni i salonu, a i w Polsce zdarza się to coraz częśćiej. Jak mogę ci polecić designerskie sofy xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-11-21 o 18:18 Powód: reklama
kate_ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-21 11:30:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.