Świnki morskie cz. III - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 19:17   #2941
Asiulka107
Rozeznanie
 
Avatar Asiulka107
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Dolina Mieścina
Wiadomości: 521
Dot.: Świnki morskie cz. III

Kiedyś może pomyślę, najpierw chcę, żeby się do nas przyzwyczaiła i nam zaufała, kupić jeszcze większą klatkę albo połączyć dwie dziś dokładniej ją obejżałam, pazury ma straszne :/ no i przez to, ze siedzi w tych siuśkach to ma całą dupkę mokrą... Zaraz jej to wymienię i polożę kawałek jakiegoś materiału to może będzie na nim spała.
__________________
Konsultantka
Asiulka107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:18   #2942
Asiulka107
Rozeznanie
 
Avatar Asiulka107
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Dolina Mieścina
Wiadomości: 521
Dot.: Świnki morskie cz. III

Zosia kolbę i wapno juz wyjęłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1417979881262.jpg (103,7 KB, 26 załadowań)
__________________
Konsultantka
Asiulka107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:51   #2943
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

śliczna czarnulka

Cytat:
Napisane przez Asiulka107 Pokaż wiadomość
Robi, robi
Tez duzo juz przeczytalam o swinkach bo wiedzialam juz we wtorek, ze bede ja miala ale wiesz, natlok informacji i człowiek wszystkiego nie zapamieta czasami gada cos do siebie tak fajnie no a z ta miska to pobila wszystko, no musi miec pod nosem i spi

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Wlasnie zauwazylam, ze w tym kaciku co ona sobie wybrala do siedzenia to siusia tam... I w tych siuskach siedzi. Ma troche dluzsza siersc i jak te brylki sie rozwalaja pod wplywem moczu to ma cala dupke w tym pylku. To normalne? Ja myslalam, ze ona sobie tam spi i chcialam jej tam wlozyc jakis polarek czy cos no ale skoro tam sika...
A przeciagajac sie ziewa komicznie
To dobrze, że robi Bo kolejna lekcja ( :P ) brak bobków to też powód to niepokoju i wzmożonej obserwacji świnki

Wiadomo, że nigdy się nie zapamięta tylu informacji na raz. Jakby co, pytaj nas, wszystkie chętnie odpowiemy


Z tym siusianiem i siedzeniem w jednym miejscu to mam podobne zdanie to Efkakam - jeszcze się boi - dlatego siedzi w rogu, który wydaje się jej być najbardziej bezpieczny Zresztą świnki często sobie znajdują też jedno ulubione miejsce do załatwiania się. A od pyłku na dupce nic jej nie będzie Jak świnka ma dłuższa sierść to w przyszłości czeka Cie też obcinanie świniaka plus czesanie, żeby nie robiły się jej kołtuny - najlepiej szczotką z naturalnego włosia - najbardziej delikatna będzie.

Ps wymieniaj jej ten zasikany żwirek na nowy tak co 2 dni najlepiej. A polarek możesz położyć w innym miejscu, może to ja zachęci to większej aktywności w klatce

Cytat:
Napisane przez Asiulka107 Pokaż wiadomość
Kiedyś może pomyślę, najpierw chcę, żeby się do nas przyzwyczaiła i nam zaufała, kupić jeszcze większą klatkę albo połączyć dwie dziś dokładniej ją obejżałam, pazury ma straszne :/ no i przez to, ze siedzi w tych siuśkach to ma całą dupkę mokrą... Zaraz jej to wymienię i polożę kawałek jakiegoś materiału to może będzie na nim spała.
Jak ma takie długie pazurki to nie czekaj tylko idź to weterynarza. Takie dłuzsze zakręcające się mogą jej sprawiać ból przy chodzeniu i doprowadzić do zwyrodnienia stawów.


A co do klatki to 80 o której pisałam, kosztuje w normalnych sklepach zoologicznych ok 100 zł. Jak zobaczysz takie w cenie 150 - 200, szukaj innego sklepu

Ostatnio szukając karmy trafiłam na ten sklep - mają klatki w normalnej cenie, nawet wliczając dostawę

http://www.zdrowyzwierzak.pl/pol_m_K...skiej-112.html
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:00   #2944
Asiulka107
Rozeznanie
 
Avatar Asiulka107
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Dolina Mieścina
Wiadomości: 521
Dot.: Świnki morskie cz. III

Na olx widzialam klatke 120 za 119 zl w moim miescie ale planujemy polaczyc dwie klatki ta co kupilam ma odpinane boki a u mojej mamy sa chyba ze trzy klatki po swinkach i krolikach ale chyba nie kompletne, trzeba bedzie cos dopasowac i zawsze bedzie miala wiecej miejsca. Dzis jest u nas drugi dzien i juz wymienialam jej w tych rogach bo w jednym byly siuśki a w drugim koncu klatki kupki Ogolnie jestem cykorem i balam sie ja dzisiaj wyciagnac, ze mnie ugryzie albo zle ja zlapie. Ale zlapalam tak pod paszki i druga reka pod tylnie nozki i tyleczek, kochana jest ogolnie wlozylam jej moje rekawiczki, takie dlugie mam do lokcia bo nie mialam nic na chwile obnecna. Najpierw je odgarnela a teraz na nich lezy Jutro pojde do zoologa i zobacze czy ma kuwety narozne a jak nie to poprosze, zeby mi sprowadzil bo sie lubimy z tym Panem , wiec mysle ze nie bedzie problemu nie chce jej teraz stresowac wizyta u weta... Na przeciwko naszego domu jest fundacja, osrodek adopcyjny to spytam dziewczyn czy umialyby to zrobic i czy ktoras mialaby czas podejsc, zeby zaoszczedzic Zosi stresu. W ogole to juz dzis rano kwikala jak uslyszala, ze Tz wstal a jak wsadzilam reke do klatki i ja glaskalam to przekrecila glowe w moja strone, zeby mnie powachac i sie przestraszylam, ze mnie uzre ale jestem szczesliwa, ze ja mam i ze jest jej lepiej u nas niz tam gdzie byla...
__________________
Konsultantka
Asiulka107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:22   #2945
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cześć dziewczyny

w styczniu chcemy z Tż kupić świnkę. Teraz zaczynamy kompletować dla naszego przyszłego prosiaka domek i tu mam pytanie. Pełno tego wszystkiego jest na necie i nie wiem co najlepsze.
Naczytałam się o dry bedach (nie wiem jak to się pisze) i może któraś z was ma doświadczenie z takim dywanikiem. Czy to jest warte swojej ceny?
Na pewno nie chcemy trocin, bo mamy dywan i już widzę ten bałagan wkoło klatki :/ A jeśli nie dywanik i nie trociny to co innego polecacie, żeby było w miarę higienicznie, czysto i wygodnie dla świniaka?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:31   #2946
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ja jestem zwolenniczką trocin lub żwirku przykrytych matą łazienkową.
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:45   #2947
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

okej, a to nie śmierdzi? bo czytałam znów o tej macie, ale widziałam opinie, że to szybko nasiąka i zapach nie jest przyjemny? jakie masz doświadczenia? Jak często to pierzesz?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 13:46   #2948
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Świnki morskie cz. III

Raz w tygodniu wymieniam,piorę w pralce, mam dwie na zmianę. Pod koniec tygodnia na pewno nie pachną fiołkami, ale nie jest to zapach na tyle intensywny by było go czuć z odległości
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 13:54   #2949
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

hm, dzięki może na początek to wypróbuję, bo to tańsze rozwiązanie, a jak się nie sprawdzi będę szukać dalej najwyżej
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 22:20   #2950
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Asiulka107 Pokaż wiadomość
Na olx widzialam klatke 120 za 119 zl w moim miescie ale planujemy polaczyc dwie klatki ta co kupilam ma odpinane boki a u mojej mamy sa chyba ze trzy klatki po swinkach i krolikach ale chyba nie kompletne, trzeba bedzie cos dopasowac i zawsze bedzie miala wiecej miejsca. Dzis jest u nas drugi dzien i juz wymienialam jej w tych rogach bo w jednym byly siuśki a w drugim koncu klatki kupki Ogolnie jestem cykorem i balam sie ja dzisiaj wyciagnac, ze mnie ugryzie albo zle ja zlapie. Ale zlapalam tak pod paszki i druga reka pod tylnie nozki i tyleczek, kochana jest ogolnie wlozylam jej moje rekawiczki, takie dlugie mam do lokcia bo nie mialam nic na chwile obnecna. Najpierw je odgarnela a teraz na nich lezy Jutro pojde do zoologa i zobacze czy ma kuwety narozne a jak nie to poprosze, zeby mi sprowadzil bo sie lubimy z tym Panem , wiec mysle ze nie bedzie problemu nie chce jej teraz stresowac wizyta u weta... Na przeciwko naszego domu jest fundacja, osrodek adopcyjny to spytam dziewczyn czy umialyby to zrobic i czy ktoras mialaby czas podejsc, zeby zaoszczedzic Zosi stresu. W ogole to juz dzis rano kwikala jak uslyszala, ze Tz wstal a jak wsadzilam reke do klatki i ja glaskalam to przekrecila glowe w moja strone, zeby mnie powachac i sie przestraszylam, ze mnie uzre ale jestem szczesliwa, ze ja mam i ze jest jej lepiej u nas niz tam gdzie byla...
Dobrze, że prosinka trafiła do Ciebie
co tam u niej słychać?
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

w styczniu chcemy z Tż kupić świnkę.
Powiem sloganem - nie kupujcie...adoptujcie

http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/ind...d=11&Itemid=78
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:56   #2951
Asiulka107
Rozeznanie
 
Avatar Asiulka107
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Dolina Mieścina
Wiadomości: 521
Dot.: Świnki morskie cz. III

U nas wszystko dobrze mala coraz częściej wychodzi z domku i chodzi po klatce w sobotę się troche obrazila bo byla u nas wetka obciac pazurki i sprawdzić plec na 100 % i byla później obraza
W tym tygodniu planujemy połączyć dwie klatki, zeby miala więcej miejsca no i zaczac ja wyciagac na kolanka
__________________
Konsultantka
Asiulka107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 08:47   #2952
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Świnki morskie cz. III

Arya90

ja mam w klatce recznik, a na to polozony koc polarowy, wszystko przesiaka przez koc pozostawiajac go suchym i wszystko idzie w recznik. Wymieniam dwa razy w tygodniu a codziennie ogarniam co trzeba zmiotką i szufelką Mi pasuje najbardziej.A własnie, lepiej adoptować swinki najlepiej od razu dwie Ja w sumie kupiłam ale nie z chodowli tylko za symboliczną sumę od ludzi ktorzy nie mogli sie juz nimi zająć. To chyba nie jest takie złe.

Ogólnie własciciel jednej z nich, mojej starszej, dawał jej tylko marchewke i siano, a butelka z wodą była zielona ;/ Więc dobrze, ze trafiła w moje ręce. Zwykła gładkowłosa.
Drugą swinkę uzyskałam od kobiety, której przez przypadek sie kupiło parkę zamiast tej samej płci i sie zrobiły małe swinki (3), więc miałam 4 miesieczną swinkę od niej. Długowłosa tym razem Do tej pory, prawie po dwóch latach z niej strachajło, nie da sie pogłaskać, przychodzi jak cos do jedzenia mam w rekach.Chciałabym nową swinkę, ale staram sie zdusic moje chęci bo teraz pracuje i juz nie mam tak duzo czasu by sie nimi zajmować
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:38   #2953
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Póki co świnka będzie jedna. Może z czasem będzie towarzysz dla niej.
Co do adopcji, to nie jestem przekonana. Nie ma żadnych świnek z moich okolic. Nie wiem też czy wygląda to tak jak przy adopcji psów i kotów, gdzie jak kiedyś adoptowałam kota obcy ludzie chodzili mi po domu, zaglądali do każdego kąta i jeszcze rozporządzali gdzie ma stać kuweta i posłanko do kota
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 11:54   #2954
kot_ek
Rozeznanie
 
Avatar kot_ek
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 699
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny, w nowym roku planuję zakup świnki morskiej i w związku z tym mam pytanie. Mam w domu suczkę sznaucera miniaturowego, jest dość głośna, ale przyjazna. Myślicie, że pies ze świnką się dogadają?
__________________
Miłego dnia
kot_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:36   #2955
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Asiulka107 Pokaż wiadomość
U nas wszystko dobrze mala coraz częściej wychodzi z domku i chodzi po klatce w sobotę się troche obrazila bo byla u nas wetka obciac pazurki i sprawdzić plec na 100 % i byla później obraza
W tym tygodniu planujemy połączyć dwie klatki, zeby miala więcej miejsca no i zaczac ja wyciagac na kolanka
Ostrzegałam, że nie przepadają za obcinaniem paznokci ale szybko im na szczęście przechodzi
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Póki co świnka będzie jedna. Może z czasem będzie towarzysz dla niej.
Co do adopcji, to nie jestem przekonana. Nie ma żadnych świnek z moich okolic. Nie wiem też czy wygląda to tak jak przy adopcji psów i kotów, gdzie jak kiedyś adoptowałam kota obcy ludzie chodzili mi po domu, zaglądali do każdego kąta i jeszcze rozporządzali gdzie ma stać kuweta i posłanko do kota
A co w tym dziwnego? Chcą sprawdzić warunki, w jakich będzie żył zwierzak...bardzo dobrze, że to robią a nie oddają podopiecznego byle komu Poza tym tradycyjna umowa adopcyjna, m.in mówiąca o zakazie rozmnażania - jestem za
Cytat:
Napisane przez kot_ek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w nowym roku planuję zakup świnki morskiej i w związku z tym mam pytanie. Mam w domu suczkę sznaucera miniaturowego, jest dość głośna, ale przyjazna. Myślicie, że pies ze świnką się dogadają?
Świnki są dość płochliwe i przy sznaucerze dużo dłużej może trwać oswajanie. Poza tym w przypadku tego psa ( tym bardziej jeśli od małego nie był przyzwyczajony do świnek) absolutnie nie polecam wypuszczania świnki na wybiegu przy psie i jej pilnowanie. Sznaucery jak wiadomo to psy myśliwskie i mógłby polować na świnkę. A jaki mają sznaucery charakter i instynkt - wiadomo
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 18:12   #2956
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Póki co świnka będzie jedna. Może z czasem będzie towarzysz dla niej.
Co do adopcji, to nie jestem przekonana. Nie ma żadnych świnek z moich okolic. Nie wiem też czy wygląda to tak jak przy adopcji psów i kotów, gdzie jak kiedyś adoptowałam kota obcy ludzie chodzili mi po domu, zaglądali do każdego kąta i jeszcze rozporządzali gdzie ma stać kuweta i posłanko do kota
Pewnie zależy na kogo się trafi, ale ja bardzo miło wspominam wizytę przed adopcją świnek Nikt nie chodził po całym domu, pokazałam tylko klatkę i zabezpieczone kable, porozmawialiśmy chwilę o żywieniu świnek i tyle
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 09:10   #2957
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez parva Pokaż wiadomość
Pewnie zależy na kogo się trafi, ale ja bardzo miło wspominam wizytę przed adopcją świnek Nikt nie chodził po całym domu, pokazałam tylko klatkę i zabezpieczone kable, porozmawialiśmy chwilę o żywieniu świnek i tyle
możliwe, że tak
ja nie mówię, że mają oddawać zwierzę byle komu, ale zaglądanie w każdy kąt, typu sypialnia nawet jest moim zdaniem przesadą. Rozumiem, że pokazuję pokój, w którym świnka (wtedy kot) ma mieszkać/spać i gdzie wtedy miała stać kuweta, ale jak mi pani zaczęła zaglądać do kuchni, łazienki, sypialni rodziców i wymyślać, że kot ma spać w łóżku, a oprócz tego mieć posłanie to trochę mnie do wizyt przedadopcyjnych zraziła. Bo nikt mi nie będzie mówił, czy kot ma spać w moim łóżku, trochę bez przesady. jak mu zapewniam koszyczek z ciepłym kocykiem w ciepłym pokoju w nogach łóżka to nie dostanę zwierzaka? Ona miała takie poglądy, ale była w ogóle specyficzna, bo karmiła tego kota z talerza no, ale potem przez takich ludzi, inni się zniechęcają do adopcji itp.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 14:56   #2958
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

w styczniu chcemy z Tż kupić świnkę. Teraz zaczynamy kompletować dla naszego przyszłego prosiaka domek i tu mam pytanie. Pełno tego wszystkiego jest na necie i nie wiem co najlepsze.
Naczytałam się o dry bedach (nie wiem jak to się pisze) i może któraś z was ma doświadczenie z takim dywanikiem. Czy to jest warte swojej ceny?
Na pewno nie chcemy trocin, bo mamy dywan i już widzę ten bałagan wkoło klatki :/ A jeśli nie dywanik i nie trociny to co innego polecacie, żeby było w miarę higienicznie, czysto i wygodnie dla świniaka?
zdecydowanie polecam adopcje
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_for...forum.php?f=11

samam mam 4 tymczasy w domu i szukam dla nich domu

co do wysciolki ja mam podklad higieniczny, zwirek i na to mata, jestem zadowolona (zmieniam 2 razy w tyg.



Cytat:
Napisane przez kot_ek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w nowym roku planuję zakup świnki morskiej i w związku z tym mam pytanie. Mam w domu suczkę sznaucera miniaturowego, jest dość głośna, ale przyjazna. Myślicie, że pies ze świnką się dogadają?

nie kupuj, adoptuj

moj Franek nie lubi jak Pies (amstaf) go lize - od malego pozwalalam psu powachac swinke trzymajac ja na rekach
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 10:01   #2959
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witam
Od dwóch tygodni jestem najszczęśliwszą posiadaczka Nutki Problem w tym, że od wczoraj świnka robi kupę pokryta dość duża ilością śluzu. "Bobki" są normalnej wielkości, nie maja nieprzyjemnego zapachu, kolor: ciemny brąz. Martwi mnie przede wszystkim ten śluz, który powoduje, że kupki są klejące.
Wcześniej wszystko było w jak najlepszym porządku. Teraz też nie zauważyłam znaczących zmian w jej zachowaniu. Konsumuje chętnie sianko oraz karmę (VL). Piszczy kiedy jej coś nie pasuje, grucha gdy jest jej dobrze. Nie jest apatyczna.
Odstawiłam jej zieleninę (koperek i natkę), bo obawiałam się, że to może być powód takiego rodzaju "bobków". Podałam jej też wczoraj (dwa razy) i dzisiaj rano po pół tabletki węgla.
Ktoś miał podobne problemy ze świnka?

Edytowane przez olencjusz123
Czas edycji: 2014-12-17 o 10:03
olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 10:50   #2960
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez olencjusz123 Pokaż wiadomość
Witam
Od dwóch tygodni jestem najszczęśliwszą posiadaczka Nutki Problem w tym, że od wczoraj świnka robi kupę pokryta dość duża ilością śluzu. "Bobki" są normalnej wielkości, nie maja nieprzyjemnego zapachu, kolor: ciemny brąz. Martwi mnie przede wszystkim ten śluz, który powoduje, że kupki są klejące.
Wcześniej wszystko było w jak najlepszym porządku. Teraz też nie zauważyłam znaczących zmian w jej zachowaniu. Konsumuje chętnie sianko oraz karmę (VL). Piszczy kiedy jej coś nie pasuje, grucha gdy jest jej dobrze. Nie jest apatyczna.
Odstawiłam jej zieleninę (koperek i natkę), bo obawiałam się, że to może być powód takiego rodzaju "bobków". Podałam jej też wczoraj (dwa razy) i dzisiaj rano po pół tabletki węgla.
Ktoś miał podobne problemy ze świnka?
oj nie, węgla lepiej nie, tylko lakcid, bo wegiel zabije jej te dobre bakterie tez w ukladzie pokarmowym

lepiej odstaw na razie zielenine , tylko na płatkach ja owsianych i sianie zobacz i podaj lakcid
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:53   #2961
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
oj nie, węgla lepiej nie, tylko lakcid, bo wegiel zabije jej te dobre bakterie tez w ukladzie pokarmowym

lepiej odstaw na razie zielenine , tylko na płatkach ja owsianych i sianie zobacz i podaj lakcid
Lakcid zakupiony. Płatki owsiane złapię po drodze z pracy jak będę wracać. Problem w tym też, że prosiaczek nie pije z miseczki i poidełka. Uzupełnia wodę przez ogóry i co z takim fantem zrobić? Ogóry też mam jej wyeliminować? Od wczoraj staram się, żeby jadła ich jak najmniej, prawie w ogóle. Wodę ma w poidełku w klatce też.
olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 07:24   #2962
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez olencjusz123 Pokaż wiadomość
Lakcid zakupiony. Płatki owsiane złapię po drodze z pracy jak będę wracać. Problem w tym też, że prosiaczek nie pije z miseczki i poidełka. Uzupełnia wodę przez ogóry i co z takim fantem zrobić? Ogóry też mam jej wyeliminować? Od wczoraj staram się, żeby jadła ich jak najmniej, prawie w ogóle. Wodę ma w poidełku w klatce też.
oj to dziwne, widocznie nie potrzebuje tyle wody, bo miala w pokarmie mokrym, ale moze jak bedzie na suchym, to sie skusi, ale jak podaz lakcid, to tam juz troche wody bedzie, bo musisz to w ampułce rozpuscic

i jak tam od wczoraj, bo ja poźno odpisuje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:53   #2963
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

Prosiaczek ma się dobrze. Konsumpcja sianka i suchego pokarmu trwa "Bobki" są już normalne. To z ta zieleniną musiało być coś nie tak.
Ale obserwacja (nawet nocna) trwa
Mam trochę schizę a punkcie Nutki, bo niedawno straciliśmy z TŻem poprzednią świnkę - była chora na zapalenie oskrzeli.

Nutka jest w ogóle bardzo malutka (waży niecałe 200g), ale i tak ją już trochę utuczyłam. Weterynarz powiedziała, że nie widziała jeszcze takiej malutkiej świnki. Nutka została chyba za wcześnie zabrana od matki
olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 09:26   #2964
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

ojoj, a ile ona ma ?

ale dobrze, ze juz bobki lepsze
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:53   #2965
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

Wydedukowałyśmy z weterynarz, że może mieć miesiąc maksymalnie.
Z tych "bobków", to najbardziej się cieszę
__________________
PM 2016
11.06.2016 r.


olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 11:24   #2966
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

oj to maleństwo , niemowlaczka dopiero masz , oby juz odpornosci nabyl, bo tak z 5 tygodni by mogl sobie z matka pobyc i ja possac

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

a to pewnie za szybko na jej układ taki pokarm mokry, trzeba jeszcze poczekac
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:26   #2967
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

O odporność martwię się najbardziej. Dla pewności w sobotę wyślę TŻ do weta. Niech ją obejrzy jeszcze raz (Panikara ze mnie straszna)
A pod spotem Nutka ♥
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1418905531400.jpg (29,1 KB, 31 załadowań)
__________________
PM 2016
11.06.2016 r.



Edytowane przez olencjusz123
Czas edycji: 2014-12-18 o 12:28
olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:29   #2968
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

niecałe 200g? to bardzo mało Świnki powinny być oddzielane od matki dopiero od ok 4-6 tyg życia...
Nie dziwie się, że w tak młody wieku nadmiar nowych warzyw i owoców spowodował problemy. Do diety pomału od nowa wprowadzaj kolejne warzywa/owoce ( obserwując świnkę i bobki) i na razie je ogranicz. Najwazniejsze ogromne ilości siana i sucha karma. Plus woda
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:32   #2969
olencjusz123
Raczkowanie
 
Avatar olencjusz123
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska Zachodnia
Wiadomości: 125
Dot.: Świnki morskie cz. III

No taka malutka jest. W zoologu też najmniejsza byla. :-( taki też mam zamiar z owocami i warzywami. Śmieję się że mała jest koneserem siana.
__________________
PM 2016
11.06.2016 r.


olencjusz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:36   #2970
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Oj prosiaki uwielbiają sianko ( o ile sie trafi w ich gust..bo smak siana tez się rożni od siebie - u mnie faworyt to Zuzala miętowe i melisowe) i w sumie muszą go jeść bardzo duzo, ile tylko chcą

dużo zdrowia dla małego prosiaczka
Jakbyś czegoś nie wiedziała to pisz śmiało, chętnie pomagamy i same się uczymy
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.