Majowe Panny Młode - cz. VII - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-19, 17:02   #1171
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Chciałabym jeszcze wrócić do tej mojej koleżanki. Właściwie to przyjaciółki. Zaczęłam ten temat w nadziei, że mi pomożecie. Jestem jedyną osobą, która zna całą sytuację. O ciąży narazie wiem tylko ja i jej mąż. Jestem teraz dla niej całym wsparciem. Mąż zachowuje się jak dupek - uważa, że ciąża to jej sprawa, nie wtrąca się, nie pomaga, nie pyta o zdrowie, samopoczucie itd. I co teraz? Jak żyć z takim człowiekiem? Przed ślubem nic nie wskazywało na to, że w kwestii ról w rodzinie ma takie starodawne poglądy - wiecie, kobieta pilnuje "ogniska domowego" , mąż pracuje poza domem i kwestie domowe raczej go nie interesują. Tak na prawdę ona nie miała szansy tego sprawdzić bo tak jak pisałam nie mieszkali ze sobą, a z rozmów wynikało zupełnie co innego. I co teraz? Jeśli on się nie zmieni to rozwód? Każda z nas chce mieć związek partnerski, wsparcie w drugiej osobie itd. Co o tym myślicie MAJÓWECZKI ?
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 18:06   #1172
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez Lady M Pokaż wiadomość
Chciałabym jeszcze wrócić do tej mojej koleżanki. Właściwie to przyjaciółki. Zaczęłam ten temat w nadziei, że mi pomożecie. Jestem jedyną osobą, która zna całą sytuację. O ciąży narazie wiem tylko ja i jej mąż. Jestem teraz dla niej całym wsparciem. Mąż zachowuje się jak dupek - uważa, że ciąża to jej sprawa, nie wtrąca się, nie pomaga, nie pyta o zdrowie, samopoczucie itd. I co teraz? Jak żyć z takim człowiekiem? Przed ślubem nic nie wskazywało na to, że w kwestii ról w rodzinie ma takie starodawne poglądy - wiecie, kobieta pilnuje "ogniska domowego" , mąż pracuje poza domem i kwestie domowe raczej go nie interesują. Tak na prawdę ona nie miała szansy tego sprawdzić bo tak jak pisałam nie mieszkali ze sobą, a z rozmów wynikało zupełnie co innego. I co teraz? Jeśli on się nie zmieni to rozwód? Każda z nas chce mieć związek partnerski, wsparcie w drugiej osobie itd. Co o tym myślicie MAJÓWECZKI ?
ja na jej miejscu siadłabym i z Nim spróbowała porozmawiać jeśli nie potrafią niech napisze mu długi list w którym opisze dokładnie wręcz kawa na ławę co ja boli i dlaczego jej źle. Powiedzieć o tym co mówił jak jest , o tym że nie umie się odnaleść że jest nieszczęśliwa i o tym że jeślik Pan Mąż nie zmieni swego postępowania to wyprowadzi się i wybierze szczęście swoje i dziecka bez ojca który nawet nie cieszy się że ono jest. Wyłumaczyć mu że owszem to rolą męża na ogół jest zarabianie bo oni więcej zarabiają ale to nie zwalnia go z podstawowych obowiązków, zapytać dlaczego nie cieszy się z dziecka , co takiego się dzieje że np. wyniesienie śmieci to taki ogromny problem. Ogólnie zaproponowałabym terapeutę bo ona jest w ciąży pewnie na początku i oby tylko nie stało się najgorsze bo zamiast tryskać szczęściem ona pewnie non stop płacze.
Terapia , dobry psycholog jeśli nie umieją rozmawiać, jeśli się nic nie zmieni na początek wyprowadzka czasem tylko drastyczne posunęcia są skuteczne. Zapytałabym go co się stało że jest taki nieczuły i gdzie ta miłość uciekła ....pamiętaj Ty bądź wsparciem dla niej ale nie wtrącaj się w ich małżeństwo np. rozmową z Nim bo to nic nie da a jedynie pogorszy sytuację
Ona walczy o siebie i o to dziecko a on albo się ocknie albo tylko zrani ją i dziecko ...

Edytowane przez mogg
Czas edycji: 2014-12-19 o 18:07
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:04   #1173
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Przepraszam ale ja w zyciu nie uwierze ze facet przed slubem mowil ze chce dzieci a po slubie powiedzial ze juz nie chce. Przepraszam ale nie uwierze. Jezsli moj narzeczony przed tyle czasu robi wszystko co mowi to nie wierze ze po slubie przestanie tylk z tego powodu ze z nim nie mieszkam. Dziewczyny....trzeba umiec rozmawiac ze soba. Jakis powod musi byc. Moze on nie chcial miec jeszcze dzieci i go to przeroslo. Moze sie czegos boi. Wybaczcie ale mieszkajac ze soba bez slubu i nie posiadajac dziecka nie bylaby wstanie sie "przekonac" ze tak zacznie sie zachowywac jak sie dowie o ciazy.
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:36   #1174
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez roksana89 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale ja w zyciu nie uwierze ze facet przed slubem mowil ze chce dzieci a po slubie powiedzial ze juz nie chce. Przepraszam ale nie uwierze. Jezsli moj narzeczony przed tyle czasu robi wszystko co mowi to nie wierze ze po slubie przestanie tylk z tego powodu ze z nim nie mieszkam. Dziewczyny....trzeba umiec rozmawiac ze soba. Jakis powod musi byc. Moze on nie chcial miec jeszcze dzieci i go to przeroslo. Moze sie czegos boi. Wybaczcie ale mieszkajac ze soba bez slubu i nie posiadajac dziecka nie bylaby wstanie sie "przekonac" ze tak zacznie sie zachowywac jak sie dowie o ciazy.
no tak ale mogłaby się przekonać że będzie olewał obowiązki domowe

hmm.. czytam i nie widzę że on nie chciał dzieci- nie ma takiej informacji.


Myślę ze akurat posiadanie dziecka a reakcja partnera - to tutaj nie ma różnicy czy mieszkacie razem czy nie. Bo reakcja na dziecko nie wiąże się z mieszkaniem a z emocjami, uczuciami względem partnerki czy oczekiwaniami i mieszkanie razem nie ma nic do tego.
Mam wrażenie ze nie umiesz zrozumieć zdania - wymiana arguemntów- ja Cię nie punktuję , ja ci próbuję wytłumaczyć na czym polega różnica a Ty za wszelką cenę usiłujesz przekonać nas że to twoja racja jest "najmojsza". Ty nie rozumiesz nas bo nie mieszkacie razem wiesz ja też mogę polecieć z grubej rury i powiedzieć ci że nie umiesz odpuścić i nie umiesz się znaleść w sytuacji kiedy kilka Ci osób mówi o swoich poglądach a nie neguje twoich.
Ja odpoczątku mówię że każdy patrzy swojego a forum służy do wymieniania zdania na różne tematy i nie wyśmiewania ani drwienia z poglądów innych - tak robi dojrzały i dorosły człowiek.
Myślę że tym akcentem skończmy temat - mieszkania przed ślubem bo rozmowa nie sensu.

Edytowane przez mogg
Czas edycji: 2014-12-19 o 21:00
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 08:22   #1175
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
ja na jej miejscu siadłabym i z Nim spróbowała porozmawiać jeśli nie potrafią niech napisze mu długi list w którym opisze dokładnie wręcz kawa na ławę co ja boli i dlaczego jej źle. Powiedzieć o tym co mówił jak jest , o tym że nie umie się odnaleść że jest nieszczęśliwa i o tym że jeślik Pan Mąż nie zmieni swego postępowania to wyprowadzi się i wybierze szczęście swoje i dziecka bez ojca który nawet nie cieszy się że ono jest. Wyłumaczyć mu że owszem to rolą męża na ogół jest zarabianie bo oni więcej zarabiają ale to nie zwalnia go z podstawowych obowiązków, zapytać dlaczego nie cieszy się z dziecka , co takiego się dzieje że np. wyniesienie śmieci to taki ogromny problem. Ogólnie zaproponowałabym terapeutę bo ona jest w ciąży pewnie na początku i oby tylko nie stało się najgorsze bo zamiast tryskać szczęściem ona pewnie non stop płacze.
Terapia , dobry psycholog jeśli nie umieją rozmawiać, jeśli się nic nie zmieni na początek wyprowadzka czasem tylko drastyczne posunęcia są skuteczne. Zapytałabym go co się stało że jest taki nieczuły i gdzie ta miłość uciekła ....pamiętaj Ty bądź wsparciem dla niej ale nie wtrącaj się w ich małżeństwo np. rozmową z Nim bo to nic nie da a jedynie pogorszy sytuację
Ona walczy o siebie i o to dziecko a on albo się ocknie albo tylko zrani ją i dziecko ...
mogg - bardzo bardzo dziękuję Ci za tę wypowiedź. Oczywiście nie będę się wtrącać, ale mogę jej zasugerować jakieś posunięcia, które mogłyby pomóc. Choć wiadomo, że to ona musi o to wszystko walczyć. Pomysł z listem, z terapeutą - świetne.
Dzięki

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez roksana89 Pokaż wiadomość
Przepraszam ale ja w zyciu nie uwierze ze facet przed slubem mowil ze chce dzieci a po slubie powiedzial ze juz nie chce. Przepraszam ale nie uwierze. Jezsli moj narzeczony przed tyle czasu robi wszystko co mowi to nie wierze ze po slubie przestanie tylk z tego powodu ze z nim nie mieszkam. Dziewczyny....trzeba umiec rozmawiac ze soba. Jakis powod musi byc. Moze on nie chcial miec jeszcze dzieci i go to przeroslo. Moze sie czegos boi. Wybaczcie ale mieszkajac ze soba bez slubu i nie posiadajac dziecka nie bylaby wstanie sie "przekonac" ze tak zacznie sie zachowywac jak sie dowie o ciazy.
A Ty znowu odbierasz to osobiście. Nie pisałam o Tobie

Podpisuje się pod tym co odpisała Ci mogg. I nie musisz nasz przekonywać, że Twoja decyzja nie mieszkania razem przed ślubem jest słuszna, mam wrażenie, że chcesz przekonać sama siebie.
Wrzućmy nowy temat

Jak idzie Wam wybór obrączek? Jakie Wam się podobają?
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 08:34   #1176
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

No dobrze zostawmy ten temat. Ja siebie przekonywac nie musze do niczego Na temat obraczek sie wypowiem jesli pozwolicie Ja sie zakochalam w dwoch wzorach i oba sa matowe proste. Moj woli takie zaokraglone chyba soczewkowe sie to nazywa (?) Mowi ze lepiej na palcu leza. Wiemy juz gdzie kupimy i ze w marcu mamy przyjsc juz cos wybrac. Narazie zagladamy jak gdzies widzimy ze sa ale ostatecznie wybierzemy w marcu.
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 10:34   #1177
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Obraczki to temat rzeka ... Tz sam nie wie co by chciak ja byc chciala jsk najprostsza , oststnio zaproponowal grawera na zewnatrz ;p

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 15:55   #1178
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Hej 😊

Nam podobają się te same obrączki, więc w tym temacie nie ma problemów. Chcemy żółtezloto, proste, gładkie z fazą (lub ścięciem - nie wiem jak to sie nazywa). Podobają mi się matowe, ale z wszystkich stron dochodzą glosy ze mat bardzo szybko ściera sie, wiec zostajemy przy naszym pierwszym wyborze.



Robię pierniczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg InstagramCapture_b1c452c0-c789-4077-a04b-872721677537.jpg (58,1 KB, 6 załadowań)
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:06   #1179
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Mniam! Pysznie wyglądają

No ja właśnie nie wiem jakie chce obrączki. Na pewno z białego złota - to jedynie jest ustalone
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 10:28   #1180
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez Lady M Pokaż wiadomość
Mniam! Pysznie wyglądają

No ja właśnie nie wiem jakie chce obrączki. Na pewno z białego złota - to jedynie jest ustalone
Ja mam zaręczynowy z białego złota i podoba mi się zestawienie białego złota z żółtym. Ale chcemy jak najbardziej klasyczne obrączki, więc obrączki całe z żółtego złota i ja będę zaręczynowy nosić na jednym palcu z obrączką.

Chociaż znalazłam obrączki z łączonego złota, które były przepiękne!

Ostatnio przymierzaliśmy w Schubercie te obrączki- proste z fazą, gdzie faza była z białego złota, a środek z żółtego. Na palcu wyglądały pięknie Środek jest matowy, ale nie ma problemu, żeby zrobić gładkie. Niestety ich cena to 2600 Za wysoka... Ale może znajdziemy jakiegoś lokalnego jubilera, który zrobi takie za niższą cenę...
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości

Edytowane przez kropka_nad_i
Czas edycji: 2014-12-21 o 10:35
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 12:13   #1181
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Lady M - współczuję Twojej koleżance. Jedyne, co może zrobić, to porozmawiać z mężem i wyjaśnić o co chodzi. Na spokojnie, bez krzyków. Pewnie facet będzie niechętny do rozmowy, więc musi go przycisnąć, ustalić, co on ma w tej głowie i sama powiedzieć, co czuje. Ale mam złe przeczucia, ludzie się ot tak nie zmieniają, widocznie wcześniej dobrze się kamuflował przed ślubem. Jedno jest pewne, ona nie da rady przymknąć na to oko i być szczęśliwa, więc musi coś z tym zrobić. Daj znać, jak się sprawa potoczyła.

Aaa dziewczyny ja mam już biżuterię na ślub! Dostałam od rodziców na urodziny komplecik, który mi niedawno wpadł w oko właśnie pod tym kątem. Myślę, że super będzie pasował.
I jeszcze wczoraj kupiliśmy bilety na samolot w podróż poślubną! Lecimy na Sycylię - będzie ciekawie, bo już 3 dnia po ślubie
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 15:21   #1182
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

justek_p super .
Ja wykorzystam na ślub swoją biżuterie (beżowe kolczyki z pojedynczych pereł, które kiedyś dostałam w prezencie). Miałam kupować, ale po co, skoro mam.

Obrączki mamy wybrane. Klasyczne, żółte, lekko zaokrąglone, ale ze ściętymi brzegami. Będziemy załatwiać jakoś w nowym roku.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 16:33   #1183
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Ja mam kolczyli takze kupowac nie bede
Obraczki zamawiamy w styczniu

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:27   #1184
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Ja mam zaręczynowy z białego złota i podoba mi się zestawienie białego złota z żółtym. Ale chcemy jak najbardziej klasyczne obrączki, więc obrączki całe z żółtego złota i ja będę zaręczynowy nosić na jednym palcu z obrączką.
Ja też mam zaręczynowy z białego złota i dlatego nie wchodzą w grę obrączki z żółtego. Moim zdaniem nie wygląda to ładnie. Jeszcze obrączki mieszane - białe i żółte złoto - może jakoś by przeszły, ale też jakoś tego nie widzę.
Inna sprawa, że ja po prostu nie noszę żółtego złota, nie podoba mi się.

A ile planujecie przeznaczyć na obrączki? Bo ja się nawet jeszcze w cenach nie orientowałam

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Lady M - współczuję Twojej koleżance. Jedyne, co może zrobić, to porozmawiać z mężem i wyjaśnić o co chodzi. Na spokojnie, bez krzyków. Pewnie facet będzie niechętny do rozmowy, więc musi go przycisnąć, ustalić, co on ma w tej głowie i sama powiedzieć, co czuje. Ale mam złe przeczucia, ludzie się ot tak nie zmieniają, widocznie wcześniej dobrze się kamuflował przed ślubem. Jedno jest pewne, ona nie da rady przymknąć na to oko i być szczęśliwa, więc musi coś z tym zrobić. Daj znać, jak się sprawa potoczyła.
Dam znać, ale też mam złe przeczucia.



Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Aaa dziewczyny ja mam już biżuterię na ślub! Dostałam od rodziców na urodziny komplecik, który mi niedawno wpadł w oko właśnie pod tym kątem. Myślę, że super będzie pasował.
I jeszcze wczoraj kupiliśmy bilety na samolot w podróż poślubną! Lecimy na Sycylię - będzie ciekawie, bo już 3 dnia po ślubie
Super!
My w podróż poślubną chcemy lecieć do Stanów, wypożyczyć tam auto i zjechać najwięcej ile się da. Jest to nasze marzenie i stwierdziliśmy, że teraz albo nigdy. Ale na pewno nie będzie to od razu po ślubie.
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:00   #1185
mahoniowa
Zadomowienie
 
Avatar mahoniowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 992
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Lady ja niestety też mam złe przeczucia, któraś z Was napisała, że pewnie się dobrze kamuflował przed ślubem, tylko ja się pytam - po co? To nie wiedział, że kiedyś przyjdzie czas na dziecko? Smutne to bardzo, że koleżanka musi sobie radzić sama, no ale mam nadzieję, że jednak uda im się odnaleźć wspólną drogę, szkoda by było by ten czas oczekiwania na dziecko zmarnowali, a tym bardziej, żeby dziecko wychowywało się w nieszczęśliwym domu

co do obrączek, my chcemy klasyczne soczewkowe, może jeszcze przed Nowym Rokiem uda nam się wybrać poprzymierzać, a później do złotnika po zamówienie Planujemy wydać jak najmniej, bo mamy dużo swojego złota
__________________
"Miłość jest wtedy gdy chcesz Go zabić ale ciągle odkładasz to na jutro"

09.05.2015
mahoniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:10   #1186
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

My tak samo, mamy dwie obrączki do przetopienia liczę że da radę z tego zrobić 2 dla Nas .
Obrączki to mogą i 1000 zł kosztować jak i 4000 zł także ta cena bywa różna
Mahoń my zamawiamy w styczniu hihi
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:50   #1187
mahoniowa
Zadomowienie
 
Avatar mahoniowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 992
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

my też mieliśmy w styczniu ale chcę przesunąć to na jak najszybciej, bo już się nie mogę doczekać
__________________
"Miłość jest wtedy gdy chcesz Go zabić ale ciągle odkładasz to na jutro"

09.05.2015
mahoniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 21:13   #1188
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

No my musimy bo wyprowadzka i nie chce potem specjalnie jezdzic

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 06:44   #1189
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

My zapłaciliśmy 1750. Bez własnego złota. Wiec zeszliśmy poniżej planowanego budżetu. Troche nadwyrężyłam za to budżet suknią, a TŻ garniturem, bo zdecydował się w ogóle na szycie w pracowni, wiec... Tego, noooo... dojdzie nam chyba jeszcze stol wiejski i pewnie kupimy więcej wódki niż założyliśmy.... Juz się boję ostatecznego podsumowania....
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 08:11   #1190
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

My nie mamy własnego złota. Chcielibyśmy wydać tak max 1600-1700zł. Ale myślę, że się zmieścimy, bo jak orientowaliśmy się u lokalnych jubilerów, to te, które chcielibyśmy, kosztują właśnie gdzieś w tych granicach (u jednego nawet za 1300 )

[1=45326ef568a8cdb5ffa32c6 42ee06bebadb9e802_6045692 5b2241;49433751]My zapłaciliśmy 1750. Bez własnego złota. Wiec zeszliśmy poniżej planowanego budżetu. Troche nadwyrężyłam za to budżet suknią, a TŻ garniturem, bo zdecydował się w ogóle na szycie w pracowni, wiec... Tego, noooo... dojdzie nam chyba jeszcze stol wiejski i pewnie kupimy więcej wódki niż założyliśmy.... Juz się boję ostatecznego podsumowania.... [/QUOTE]

Ja też boję się ostatecznego posumowania! Bo tutaj da się trochę więcej, tam da się trochę więcej- i ciach bach, limit przekroczony... My jeszcze będziemy płacić za nocleg gości, więc to może nadszarpnąć nam budżet...
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:13   #1191
mahoniowa
Zadomowienie
 
Avatar mahoniowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 992
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

u nas na szczęście Mój kontroluje budżet i czasem sprowadza mnie na ziemię

a będziecie grawerować coś specjalnego?
__________________
"Miłość jest wtedy gdy chcesz Go zabić ale ciągle odkładasz to na jutro"

09.05.2015
mahoniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:14   #1192
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Cytat:
Napisane przez mahoniowa Pokaż wiadomość
Lady ja niestety też mam złe przeczucia, któraś z Was napisała, że pewnie się dobrze kamuflował przed ślubem, tylko ja się pytam - po co? To nie wiedział, że kiedyś przyjdzie czas na dziecko? Smutne to bardzo, że koleżanka musi sobie radzić sama, no ale mam nadzieję, że jednak uda im się odnaleźć wspólną drogę, szkoda by było by ten czas oczekiwania na dziecko zmarnowali, a tym bardziej, żeby dziecko wychowywało się w nieszczęśliwym domu
Mahoniowa, wydaje mi się, że przed ślubem on bagatelizował ten temat. Domyślam się, że mówił, że chce dzieci itd, a w głowie odsuwał do siebie myśl, że kiedyś to nadejdzie, a nawet jeśli nadejdzie to przecież nie będzie to jego sprawa - wrrrrr.... jak o tym myślę to mam ochotę go rozszarpać.
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:29   #1193
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Ni u nas te nocleg dojdzie wodke bedziemy mieli bez vatu to wyjdzue tanio

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:35   #1194
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

U mnie tez moj TZ czuwa nad wydatkami My max do 2000 ale raczej uda sie mniej Nad grawerem mysli. Nie chcemy na pewno zwyklego imie + data. Albo cos zabawnego naszym zdaniem albo cytat z piosenki ktorym moj TZ opisal mnie po pierwszej rance Nie placimy za nocleg to juz zdecydowanie nas odciaza. Jakis transport bedziemy zalatwiac ale to wychodzi zdecydowanie taniej w porownianiu z noclegami.
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:37   #1195
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Do nas najblizsza rodzina bedzie jechac 400-300 km wiec musimy no u nich bylismy nocowani

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )

Edytowane przez mogg
Czas edycji: 2014-12-22 o 08:46
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:40   #1196
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

No w takim przypadku tez bysmy oczywiscie nocleg zalatwiali. Przy naszym malutkim weselu wiekszosc gosci bedzie nocowac w naszych domach rodzinnych i w naszym mieszkaniu
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 09:07   #1197
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

A u nas i transport nocleg
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 09:16   #1198
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

A tak z ciekawosci zapytam a czemu transport ??

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 09:23   #1199
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

Slub i wesele w moim rodzinnym miescie czyli okolo 30 km od miasta TZ i naszego mieszkanka. Z powodu tego ze nie robimy poprawin na sali nie zapewniamy noclegu. Jednak aby goscie od TZ glownie sie nie martwili o powrot wynajmujemy busika ktorym goscie beda mogli spokojnie wrocic
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 09:26   #1200
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Majowe Panny Młode - cz. VII

To my te nie mamy poprawin ale wlasnie goscie sa albo z miasta w ktorym jest wesele albl maja 400/300/200 km do przejechania ale to tylko najbluzszej rodzinie placimy za noclegi bo tak bysmy zbankrutowali .Ja obstswiam ze wyjdzie 30 tys za wesele ;(

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 16:37:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.