Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 12:54   #3571
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Nie walcz na siłę o wyrobienie idealnych wartości makro jedzenie ma być dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem takie nastawienie Cię wykończy i prawdopodobnie po niedługim czasie będziesz mieć ochotę rzucić to wszystko
Zacznij od tego, żeby w każdym posiłku starać się przemycić porcję białka, tłuszczy i węgli (na redu w kolacji możesz pominąć), jak się nauczysz tego i wejdzie Ci w nawyk to później łatwiej Ci będzie kombinować. Ja też kiedyś nie wyobrażałam sobie jeść większych ilości białka, a teraz gdy jem po 120g to często mi mało
Na serki wiejskie, serki grani, ricotte też źle reagujesz? Może soczewicę lubisz?

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



A podroby? Tanie, zdrowe, sycące
Akurat świeży artykuł dot taniej diety klik


To nic takiego, nie liczę przecież obsesyjnie, wrzuciłam w tabelę, co i ile jem, i policzyło mi btw, z tego widzę, że mam za mało białka a białeczko to zawsze chętnie dorzucę do posiłku, zwłaszcza jeśli widzę, że jest go za mało
kiedyś nie mogłam żyć bez dużej dawki węgli (jakieś 300 g to była dzienna norma), potem byłam nawet na LC, ale dostałam mega wysypki
o jeeezzzzu, zapomniałam o podrobach!!!! a te kocham, o, już wiem, co jutro kupię do jedzenia!
soczewicę kiedyś lubiłam, ale potem >nie będę tu pisać, bo nie chce op tym myśleć> jej zapach zaczął kojarzyć mi się z senesem (taka mała trauma z przeszłości), ciciorkę za to bardzo lubię

Nie zwracaj absolutnie uwagi, że robię taką rozpiskę, bo ja mam za sobą 10 lat różnych diet (niezbyt mądrych też, przez to mam problem z estetyczna sylwetką: dopiero gdy chudnę, widać jakieś tam mięśnie, więc chyba ich nie spaliłam dietami typu 1000 kcal, ale ogólnie jestem otłuszczona). Przechodziłam bulimię sportową, kompulsy (prawdziwe, po 10 000 kcal), otyłość i niedowagę to było jakieś 8 lat temu.
Zwykle przechodzę na dietę, żeby poczuć się lepiej. Jestem leniem i nie lubię ćwiczyć, ale zmuszam się (z aerobów to najwyżej mega wycisk w tańcu przy ulubionej muzyce, bo ogólnie uważam , że aeroby są nudne i dobrze, że mit o ich zbawiennych wpływie na odchudzanie został obalony), siłowe w warunkach domowych (lubię się spocić, ale uwielbiam czuć, jak mięśnie pracują: pewnie dodpasowałaby mi siłownia).
Jeśli jem zupełnie przeciętnie i normalnie (ani dużo ,ani mało) to odrobinę chudnę nie wiem, czemu, nawet na 2000 kcal (bez wysiłku fizycznego).
Na dietach -300 kcal od dziennego zapotrzebowania chudnę tak samo szybko jak np. na 1000 kcal, więc po co się męczyć? (tu mówię o tym, jak kiedyś się odchudzałam: 1000 kcal i nieco więcej, ale to dawniej było).
Ostatnio jadłam zupełnie normalnie, potem święta, imprezy
nie śpieszy mi się, ale chcę podejść do tego rozsądnie. Mam teraz więcej wolnego czasu i myślę o treningach, ale na razie zbieram info i pewnie zacznę od siłowego (podstawowy obwodowy w domowym zaciszu) i jakieś aeroby 2 razy w tygodniu, żeby mi się nie znudziło. Kondycję mam zerową (palę), więc o HIIT mogę pomarzyć
Zawsze staram się komponować posiłki białko+tłuszcz+warzywa (albo dodatkowe węgle), no chyba że jem np. te serki homo to zamiast słodyczy, a białko jakieś jednak jest.
A orzechy mogą być? Wiem,że mają po równo BTW, ale podbiję i tłuszcze, i białko


Dziś zaplanowane i zjedzone:

1. kawa bulletproof (ale paskudztwo!), glut z siemienia lnianego
2. kawa z gwiazdką* (zawsze z mlekiem i cukrem, moja jedyna pociecha na diecie), makrela w sosie pomidorowym (połowa opakowania z wczoraj) z kromką pełnoziarnistego chleba; jogurt naturalny+banan+łyżeczka miodu naturalnego

Będzie:
3. jajecznica z 3 jajek na oleju kokosowym, sałatka z buraczków (z jogurtem naturalnym)
4. wczorajsza pieczona karkówka z pieczonymi ziamniakami, do tego jakieś warzywo
5. nie mam pomysłu (jakieś 300 kcal)

Poprawcie mnie: normalny posiłek, 1.5-2 h po trening (albo coś 30 min przed? szybkowchłanialne białko?), po treningu węgle proste, godzinę po posiłek węgle złożone+białko w stosunku 1:2? A jeśli ktoś ma dużo tłuszczu, to węgle proste po trenigu może sobie odpuścić? To tak na przyszłość.

Cytat:
Napisane przez marteczkowo
Zgadzam się ja na początku cisnęłam kurczaki, tuńczyki, ryby i skończyło się na tym, że na pierś kuraka nie mogłam patrzeć przez dłuuugi czas. W sumie teraz często nie dobijam do tej wymaganej porcji B, staram się, nie zawsze wychodzi ale jakoś nie szkodzi to R-ce specjalnie.
A i jeszcze co do tłuszczy, nigdy się nie przejmowałam, że mi więcej wychodzi i też dobrze na tym wyszłam, generalnie jak nie mam wystarczająco B to wolę dodać T niż W i jest ok
Tłuszczami tez się nie przejmuję, raczej węglami, choć również niespecjalnie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 13:40   #3572
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Zgadzam się ja na początku cisnęłam kurczaki, tuńczyki, ryby i skończyło się na tym, że na pierś kuraka nie mogłam patrzeć przez dłuuugi czas. W sumie teraz często nie dobijam do tej wymaganej porcji B, staram się, nie zawsze wychodzi ale jakoś nie szkodzi to R-ce specjalnie.
A i jeszcze co do tłuszczy, nigdy się nie przejmowałam, że mi więcej wychodzi i też dobrze na tym wyszłam, generalnie jak nie mam wystarczająco B to wolę dodać T niż W i jest ok
ja to się sobie sama dziwie, że dalej wchodzą mi kurczaki i twaróg przeżyłam kilka miesięcy na dukanie, teraz kure jem często, bo się ją robi szybko i na różne sposoby można i póki co mi nadal nie zbrzydła

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To nic takiego, nie liczę przecież obsesyjnie, wrzuciłam w tabelę, co i ile jem, i policzyło mi btw, z tego widzę, że mam za mało białka a białeczko to zawsze chętnie dorzucę do posiłku, zwłaszcza jeśli widzę, że jest go za mało
kiedyś nie mogłam żyć bez dużej dawki węgli (jakieś 300 g to była dzienna norma), potem byłam nawet na LC, ale dostałam mega wysypki
o jeeezzzzu, zapomniałam o podrobach!!!! a te kocham, o, już wiem, co jutro kupię do jedzenia!
soczewicę kiedyś lubiłam, ale potem >nie będę tu pisać, bo nie chce op tym myśleć> jej zapach zaczął kojarzyć mi się z senesem (taka mała trauma z przeszłości), ciciorkę za to bardzo lubię

Nie zwracaj absolutnie uwagi, że robię taką rozpiskę, bo ja mam za sobą 10 lat różnych diet (niezbyt mądrych też, przez to mam problem z estetyczna sylwetką: dopiero gdy chudnę, widać jakieś tam mięśnie, więc chyba ich nie spaliłam dietami typu 1000 kcal, ale ogólnie jestem otłuszczona). Przechodziłam bulimię sportową, kompulsy (prawdziwe, po 10 000 kcal), otyłość i niedowagę to było jakieś 8 lat temu.
Zwykle przechodzę na dietę, żeby poczuć się lepiej. Jestem leniem i nie lubię ćwiczyć, ale zmuszam się (z aerobów to najwyżej mega wycisk w tańcu przy ulubionej muzyce, bo ogólnie uważam , że aeroby są nudne i dobrze, że mit o ich zbawiennych wpływie na odchudzanie został obalony), siłowe w warunkach domowych (lubię się spocić, ale uwielbiam czuć, jak mięśnie pracują: pewnie dodpasowałaby mi siłownia).
Jeśli jem zupełnie przeciętnie i normalnie (ani dużo ,ani mało) to odrobinę chudnę nie wiem, czemu, nawet na 2000 kcal (bez wysiłku fizycznego).
Na dietach -300 kcal od dziennego zapotrzebowania chudnę tak samo szybko jak np. na 1000 kcal, więc po co się męczyć? (tu mówię o tym, jak kiedyś się odchudzałam: 1000 kcal i nieco więcej, ale to dawniej było).
Ostatnio jadłam zupełnie normalnie, potem święta, imprezy
nie śpieszy mi się, ale chcę podejść do tego rozsądnie. Mam teraz więcej wolnego czasu i myślę o treningach, ale na razie zbieram info i pewnie zacznę od siłowego (podstawowy obwodowy w domowym zaciszu) i jakieś aeroby 2 razy w tygodniu, żeby mi się nie znudziło. Kondycję mam zerową (palę), więc o HIIT mogę pomarzyć
Zawsze staram się komponować posiłki białko+tłuszcz+warzywa (albo dodatkowe węgle), no chyba że jem np. te serki homo to zamiast słodyczy, a białko jakieś jednak jest.
A orzechy mogą być? Wiem,że mają po równo BTW, ale podbiję i tłuszcze, i białko
[/SIZE]

Dziś zaplanowane i zjedzone:

1. kawa bulletproof (ale paskudztwo!), glut z siemienia lnianego
2. kawa z gwiazdką* (zawsze z mlekiem i cukrem, moja jedyna pociecha na diecie), makrela w sosie pomidorowym (połowa opakowania z wczoraj) z kromką pełnoziarnistego chleba; jogurt naturalny+banan+łyżeczka miodu naturalnego

Będzie:
3. jajecznica z 3 jajek na oleju kokosowym, sałatka z buraczków (z jogurtem naturalnym)
4. wczorajsza pieczona karkówka z pieczonymi ziamniakami, do tego jakieś warzywo
5. nie mam pomysłu (jakieś 300 kcal)

Poprawcie mnie: normalny posiłek, 1.5-2 h po trening (albo coś 30 min przed? szybkowchłanialne białko?), po treningu węgle proste, godzinę po posiłek węgle złożone+białko w stosunku 1:2? A jeśli ktoś ma dużo tłuszczu, to węgle proste po trenigu może sobie odpuścić? To tak na przyszłość.



Tłuszczami tez się nie przejmuję, raczej węglami, choć również niespecjalnie
aa, to Ty fajne podejście masz, bałam się, że chcesz się redukować na głodowych jadłospisach jakie tutaj są dość popularne
jak chudniesz na 2tys to nie ma co obcinać, nic tylko się cieszyć widocznie masz wysokie zapotrzebowanie ile ważysz teraz i ile masz wzrostu?
aeroby to nuuuudy ciśnij siłowe
serek homo w sensie jakiś słodzony? czy naturalny?
orzechy jak najbardziej! samo zdrowie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 13:41   #3573
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

chciałam odpisywać, ale marteczkowo napisała wszystko co chciałam fajne danie ze strączków to klopsiki z soczewicy w sosie pomidorowo orzechowym (pieczone) sycą ))


a czemu jogurt grecki jest lepszy? sama niewiem... białka specjalnie więcej jakoś nie ma, ma więcej tłuszczu, smakowo też bardziej podchodzi i jest bardziej sycacy jak dla mnie jako że do pracy biorę codziennie dwa posiłki,w tym jeden posiłek z mięsa warzyw i ryż, to już nie mam siły na kombinowanie drugiego takiego pełnowartościowego, więc odrywam banana i wyciągam z lodówy jogurt grecki na drugi posiłek do pracy jeszcze mi nie obrzydło ;p chociaż już mnie kumpel o to pytal
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:01   #3574
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
ja to się sobie sama dziwie, że dalej wchodzą mi kurczaki i twaróg przeżyłam kilka miesięcy na dukanie, teraz kure jem często, bo się ją robi szybko i na różne sposoby można i póki co mi nadal nie zbrzydła



aa, to Ty fajne podejście masz, bałam się, że chcesz się redukować na głodowych jadłospisach jakie tutaj są dość popularne
jak chudniesz na 2tys to nie ma co obcinać, nic tylko się cieszyć widocznie masz wysokie zapotrzebowanie ile ważysz teraz i ile masz wzrostu?
aeroby to nuuuudy ciśnij siłowe
serek homo w sensie jakiś słodzony? czy naturalny?
orzechy jak najbardziej! samo zdrowie
Na 2000 zwykłego (niezbyt zdrowego) jedzenia chudnę 1kg w 2 miesiące, więc niezbyt mnie to cieszy
Nieeee, co ty, ja mam 10 lat stażu dietowego, wstyd by było się głodzić:cojest: co do zapotrzebowania, to różne strony podają inaczej: wpisałam zero aktywności, to mi wyrzuca 2150 kcal (w innym miejscu 1800, ale nie wierzę), ppm wyszła mi 1560 ALE te kalkulatory sa dla osób zdrowych, z normalnym metabolizmem: ja mam za sobą tyle eskperymentów, że dziwię się, ze nie tyję np, na 1000 kcal (jest tu pewna laska na forum, widziałam ją też na sfd), a moge jeść np. 2500 (gdy mam mega dużu ruchu) i nie tyć (wzrost 170/171 waga obecnie 71.5 kg - przypominam, że jestem otłuszczona, więc proszę nie pisać: aaaa, to masz niewiele do zredukowania; poziom tłuszczu mi pokazuje 30% i ja w to wierzę; typ budowy Cegła)

homo czasem z cukrem, czasem naturalny, ale jak już, to wolę jogurt naturalny+banan albo miód, ładnie doładowuje węgle i czuję przypływ energii.
Ubolewam nad tym ,że miód ma tyle kalorii, bo mogłabym jeść litrami


---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
chciałam odpisywać, ale marteczkowo napisała wszystko co chciałam fajne danie ze strączków to klopsiki z soczewicy w sosie pomidorowo orzechowym (pieczone) sycą ))


a czemu jogurt grecki jest lepszy? sama niewiem... białka specjalnie więcej jakoś nie ma, ma więcej tłuszczu, smakowo też bardziej podchodzi i jest bardziej sycacy jak dla mnie jako że do pracy biorę codziennie dwa posiłki,w tym jeden posiłek z mięsa warzyw i ryż, to już nie mam siły na kombinowanie drugiego takiego pełnowartościowego, więc odrywam banana i wyciągam z lodówy jogurt grecki na drugi posiłek do pracy jeszcze mi nie obrzydło ;p chociaż już mnie kumpel o to pytal
agaczini, to jutro grecki kupię! (nie było cię przypadkiem na pewnym forum dietowym jakieś 8 lat temu?)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:17   #3575
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
chciałam odpisywać, ale marteczkowo napisała wszystko co chciałam fajne danie ze strączków to klopsiki z soczewicy w sosie pomidorowo orzechowym (pieczone) sycą :)))


a czemu jogurt grecki jest lepszy? sama niewiem... białka specjalnie więcej jakoś nie ma, ma więcej tłuszczu, smakowo też bardziej podchodzi i jest bardziej sycacy jak dla mnie jako że do pracy biorę codziennie dwa posiłki,w tym jeden posiłek z mięsa warzyw i ryż, to już nie mam siły na kombinowanie drugiego takiego pełnowartościowego, więc odrywam banana i wyciągam z lodówy jogurt grecki na drugi posiłek do pracy jeszcze mi nie obrzydło ;p chociaż już mnie kumpel o to pytal
Dobra, dobra, Ty nam tu lepiej jakiś sprawdzony przepis zapodaj

Odnośnie jeszcze jogurtów greckich... jeśli można to nie polecam tych produkowanych dla Biedronki bądź Auchan. Jakieś takie dziwokie w smaku Za to smakuje mi z Lidla. Najbardziej jednak polecam lidlowską Ricottę. Tłuszczu porównywalna ilość jak jogurt grecki, ale ponoć ma lepiej przyswajalne białko. Tylko cenowo wychodzi drożej, ale od czasu do czasu można trochę przepłacić
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:20   #3576
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dobra, dobra, Ty nam tu lepiej jakiś sprawdzony przepis zapodaj
Fasolka szparagowa może być? Jedyne, co lubie ze strączków
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:22   #3577
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dobra, dobra, Ty nam tu lepiej jakiś sprawdzony przepis zapodaj

Odnośnie jeszcze jogurtów greckich... jeśli można to nie polecam tych produkowanych dla Biedronki bądź Auchan. Jakieś takie dziwokie w smaku Za to smakuje mi z Lidla. Najbardziej jednak polecam lidlowską Ricottę. Tłuszczu porównywalna ilość jak jogurt grecki, ale ponoć ma lepiej przyswajalne białko. Tylko cenowo wychodzi drożej, ale od czasu do czasu można trochę przepłacić
Tutaj masz przepis
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:23   #3578
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

wizaz jest pierwszym forum na ktorym regularnie sie udzielam a co- ktos mial taki sam nick ?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:25   #3579
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na 2000 zwykłego (niezbyt zdrowego) jedzenia chudnę 1kg w 2 miesiące, więc niezbyt mnie to cieszy
Nieeee, co ty, ja mam 10 lat stażu dietowego, wstyd by było się głodzić:cojest: co do zapotrzebowania, to różne strony podają inaczej: wpisałam zero aktywności, to mi wyrzuca 2150 kcal (w innym miejscu 1800, ale nie wierzę), ppm wyszła mi 1560 ALE te kalkulatory sa dla osób zdrowych, z normalnym metabolizmem: ja mam za sobą tyle eskperymentów, że dziwię się, ze nie tyję np, na 1000 kcal (jest tu pewna laska na forum, widziałam ją też na sfd), a moge jeść np. 2500 (gdy mam mega dużu ruchu) i nie tyć (wzrost 170/171 waga obecnie 71.5 kg - przypominam, że jestem otłuszczona, więc proszę nie pisać: aaaa, to masz niewiele do zredukowania; poziom tłuszczu mi pokazuje 30% i ja w to wierzę; typ budowy Cegła)

homo czasem z cukrem, czasem naturalny, ale jak już, to wolę jogurt naturalny+banan albo miód, ładnie doładowuje węgle i czuję przypływ energii.
Ubolewam nad tym ,że miód ma tyle kalorii, bo mogłabym jeść litrami


---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

agaczini, to jutro grecki kupię! (nie było cię przypadkiem na pewnym forum dietowym jakieś 8 lat temu?)
Ty się ciesz, że wtedy chudniesz, a nie, że mało przypilnujesz, żeby czysto było, pokonasz lenia to i waga ruszy z kopyta
loooz, jestem od Ciebie trochę wyższa i też chętnie trochę z wagi się jeszcze pozbędę, także ode mnie takich słów na pewno nie usłyszysz co nie zmienia faktu, że i tak nie jest źle
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:32   #3580
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tutaj masz przepis
tak to właśnie ten
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:39   #3581
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
tak to właśnie ten
to już wiem co jutro na obiad
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:52   #3582
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

tylko koniecznie dodaj tego masła orzechowego do sosu, smak jest obłędny )
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:57   #3583
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tutaj masz przepis


Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
wizaz jest pierwszym forum na ktorym regularnie sie udzielam a co- ktos mial taki sam nick ?


Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Ty się ciesz, że wtedy chudniesz, a nie, że mało przypilnujesz, żeby czysto było, pokonasz lenia to i waga ruszy z kopyta
loooz, jestem od Ciebie trochę wyższa i też chętnie trochę z wagi się jeszcze pozbędę, także ode mnie takich słów na pewno nie usłyszysz co nie zmienia faktu, że i tak nie jest źle
Ufff, to dobrze

Dziewczyny, gdzie znajdę wartości odżywcze tej kiełbachy? http://static3.depositphotos.com/100...k-sausages.jpg
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:05   #3584
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
tylko koniecznie dodaj tego masła orzechowego do sosu, smak jest obłędny )
ooj dodam, dodam
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:28   #3585
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

moj workoutbuddy sie zakopal w pracy i do konca tygodnia trenuje sama kto idzie ze mną skopać sobie dupke dzisiaj?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:35   #3586
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziewczyny! Czy otręby na kolację białkową przejdą? Czasami mam ochotę do jajecznicy, do ryby, do jajka na miękko, brakuje mi czasami takiej.. no wiecie Bazy Wynalazłam taki przepis http://zmiksowani.pl/przepis/158697 gdzie jedynym produktem niebiałkowym są otręby. Zawsze myślałam, że to węglowodan, tam jest napisane, że są "neutralne" Co o tym myślicie?
Pewnie spróbuję go zrobić, na drugie śniadanie też będzie spoko
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:52   #3587
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Coraz czesciej slysze, ze nie nalezy jesc otrab
A neutralne to w sensie ze prawie nie maja wegli wchlanialnych.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 17:05   #3588
mozgrrl
Rozeznanie
 
Avatar mozgrrl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 600
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale masz jeść co najmniej 2200 kcal chyba, nieważne, że ci sie nie chce, pomyśl o dziecku (to taka przenośnia), jesli nie możesz, to jedz to, co jest małe objętościowo, a ma więcej kcal zdrowe tłuszcze, białeczko to naprawdę ważne!
Choć i tak byłam w szoku, gdy pracowałam w kfc. dziewczyna była w ciąży i żywiła się głownie kurczakiem, smażonym w głebokim tłuszczu



Grecki jest lepszy od tego zwykłego? Podobno ma wiecej białka?

Chyba zacznę tu wrzucać jadłospisy, bo po świętach ciężko mi idzie
do tego, chcę rzucić palenie (drugi dzień, taaaa), więc będzie jeszcze gorzej... Coś z magnezem na polepszenie nastroju?

wiem, że wczorajszy tragiczny, ale zrozumcie, dopiero zaczynam po świętach.

Mam problem z białkiem, wczoraj wyszło ledwo 80 g (za to +15 g tłuszczy, węgli mniej niż wyznaczyłam, więc o tłuszcze się nie martwię) według tabelki (podział BTW 30/30/40) mam zjadać ~110 g naprawdę nie wiem, skąd wziąć czyste białko? Zwykle jadłam drób, ale teraz ciężko mi idzie, bo kilka miesięcy temu pracowałam w kfc i nie mogę patrzeć na kurczaki podbijam makrelą, śledziami, szprotkami, czerwonym mięsem (tak, nie wywaliłam nawet wieprzowiny), czasem grzeszkami typu serek homo (ok 10 g białka), ale twarogu nie znoszę. Mam odruch wymiotny. Wczoraj podbiłam mozzarellą i jajkiem, ale znowuż - mają niemało tłuszczu, i tak wyszło mi +15 g

Co zamiast twarogu?

Wczorajsza R:

1. kawa z mlekiem i cukrem; grzeszek: serek homo (ale żałuję, że kupiłam, bo mimo że zapycha, wychładza organizm), glut z siemienia lnianego (śniadanie ubogie, bo musiałam wstać rano, a wtedy nie funkcjonuję i mnie mdli)
2. moja kawa, kromka żytniego pełnoziarnistego, posmarowana pastą z awokado (awokado, czosnek, sól, wasabi), jajecznica na łyżeczce oleju kokosowego, pomidor
3. karkówka wieprzowa pieczona, 2 pieczone ziemniaki, pomidor
4. jabłko (wiem, że to nie posiłek, ale zjadłam jako przegryzkę)
5. "sałatka" z pomidora, mozzarelli i jogurtu naturalnego
6. makrela w sosie pomidorowym, plus reszta mozzarelli (nie wiedziałam, jak podbić białko)

Wiem, że nie najlepiej, ale wolałam to tutaj spisać, żeby zobaczyć, co robię źle. Ogólnie to nie lubię zapisywać, co jem (zapominam), ale założyłam dziennik posiłków i będę wrzucać. Kalorie jakieś 1600. Na razie nie ćwiczę, ale szukam filmików.
Niepokoi mnie to białko. Chyba kupię tego kurczaka

Warzywa strączkowe mają bardzo dużo białka, polecam czerwoną soczewicę i ciecierzycę
mozgrrl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 17:50   #3589
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mozgrrl Pokaż wiadomość
Warzywa strączkowe mają bardzo dużo białka, polecam czerwoną soczewicę i ciecierzycę
Pisalam, ze soczewicy nie lubie, ale cieciorke owszem

Dzisiejsza R

1. kawa bulletproof, glut z siemienia lnianego
2. kawa z gwiazdka***, makrela w sosie pomidorowym (połowa opakowania z wczoraj) z kromką pełnoziarnistego chleba; jogurt naturalny+banan+łyżeczka miodu naturalnego
3. Kielbaska wieprzowa (z miesnego), karkoweczka, pomidor
4. Salatka z buraka i kiszonej kapusty z jogurtem naturalnym, jajko na miekko, piers z kurczaka.

Wstepny trening dla zielonych w warunkach domowych, zajelo mi to 40 min, chyba musze kupic hantelki...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 18:41   #3590
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość








Ufff, to dobrze

Dziewczyny, gdzie znajdę wartości odżywcze tej kiełbachy? http://static3.depositphotos.com/100...k-sausages.jpg
Ja robię podobne z kaszy jaglanej bez mąki, bez bułki tartej itp. I nie są ani pieczone ani smażone tylko podgrzewane w sosie Bardzo je lubię
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 20:06   #3591
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje dzisiejsze menu. Mam nadzieję, że jest lepiej niż wczoraj

I: 7:00 - owsianka na mleku z bakaliami (orzechy, jagody goji, żurawina, pestki dyni i słonecznika, migdały)
II: 10.30 - 2 kanapki: z pasztetem i cebulą, z wędliną,serem kozim i papryką
III: 14:00 - sardynki w sosie pomidorowym, sok z 2 pomarańczy, chipsy jabłkowe
IV: 17:30 - sałatka z jajkiem i boczkiem (pomidorki, ogórek, oliwki, papryka, cebula, burak czerwony)
V: 20:00 - winogrono białe (porcja wielkości szklanki)
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 20:40   #3592
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Coraz czesciej slysze, ze nie nalezy jesc otrab
A neutralne to w sensie ze prawie nie maja wegli wchlanialnych.
Ja też tak słyszałam ale, cóż Spróbować spróbuję. Skoro mówisz, że się nie wchłaniają


Dzisiejsze R:

I. kubek ciepłej wody z połową cytryny, jaglanka: 60g kaszy jaglanej, małe jabłko, pomarańcza, łyżka siemienia i słonecznika, 3 łyżki jogurtu

II. jogurt (180g) z 2 łyżkami płatków owsianych, 1 łyżką słonecznika, 2 malutkimi mandarynkami i malutkim jabłkiem

trening: 50 min na rowerku stacjonarnym

III. makaron kukurydziany świderki (65g) z kurczakiem (100g), brokułem i łyżką fety

IV. serek wiejski z łyżeczką pesto, trochę surówki z czerwonej kapusty
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 21:48   #3593
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

I jak to wyglada? U. Cos dodac/zmienic?

Waga produktów orientacyjna, do kazdego posilku duzo warzyw, swieze ziola.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2015-01-06.jpg (60,7 KB, 26 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 21:54   #3594
happy woman
Raczkowanie
 
Avatar happy woman
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 439
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

minthema widzę że codziennie pijesz wodę z sokiem z cytryny. Jakie ma ona działanie?
happy woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 08:18   #3595
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R

I - jajecznica z 2 jajek z pieczoną papryką i pomidorem, kabanos, kromka chleba razowego

II - banan, jogurt grecki

III - zrazy z wołowiny w sosie pieczarkowym, ryż, surówka

IV - pieczona pierś kurczaka, risotto, surówka

nie wiem czy będę głodna ale jak tak to dopiszę jeszcze V posiłek
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 09:52   #3596
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja na śniadanie jadłam karkówkę z ziemniakami, ale się najadłam
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 09:56   #3597
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja na śniadanie jadłam karkówkę z ziemniakami, ale się najadłam
no to moja droga, 2 dni na wodzie w ramach promocji możesz dodać kroplę cytryny
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 10:29   #3598
happy woman
Raczkowanie
 
Avatar happy woman
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 439
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza R:

9:00 owsianka z bananem i rodzynkami
11:30 jabłko
13:00 zupa pomidorowa na ćwiartce z kurczaka z jogurtem greckim light, dorzucę kawałek mozarelli
18:00 tuńczyk z ryżem brązowym, kukurydzą, jajkiem i jogurtem greckim
22:30 jogurt naturalny


ponawiam pytanie odnośnie wody z cytryną. Ma jakieś działanie??
happy woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 10:37   #3599
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
minthema widzę że codziennie pijesz wodę z sokiem z cytryny. Jakie ma ona działanie?
Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie odnośnie wody z cytryną. Ma jakieś działanie??
No spokojnie, nie siedzę cały czas na wizażu Ma dużo pozytywnego wpływu na organizm, ale dla mnie najważniejsze co to to, że pomaga oczyścić organizm z toksyn i podkręca metabolizm, wspomaga pracę układu trawiennego No i trochę rozbudza, tak zamiast kawy. Nie mówiąc już o sporej dawce wit. C.
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 11:00   #3600
tinda2aa
Zadomowienie
 
Avatar tinda2aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 209
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Gdzie białko?
poprzedniego dnia zjadłam połowę garnka flaków drobiowych i kilka kawałków sernika więc wczoraj było lekkie jedzenie, żeby dojść do siebie

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja na śniadanie jadłam karkówkę z ziemniakami, ale się najadłam
mój TŻ byłby zachwycony z takiego śniadania


też piłam kiedyś wodę z cytryną, dzięki niej nie miałam problemów z wypróżnianiem i poprawił mi się metabolizm. Teraz też pije ale bez cytryny, zazwyczaj ciepłą wodę.
__________________
G

Edytowane przez tinda2aa
Czas edycji: 2015-01-08 o 11:02
tinda2aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.