Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 08:22   #3751
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

happy woman...6,5 godziny między posiłkami a w międzyczasie jeszcze trening...nie wiem jaki ty trening robisz na tym kefirze...ja jem przed treningiem siłowym zwykle 2 godziny banana i jogurt grecki i przy aerobach juz wymiękam, a po treningu od razu ryz z mięsem i warzywami...

dzisiejsze R

I - owsianka z połową jabłka,1 jajkiem i łyżką chia, na mleku, z cynamonem

II - smazona tilapia, ryż meksykański (Z pomidorami, chilli, groszkiem)

III - jogurt grecki, banan

trening siłowy + aeroby 25 min i rozciąganie

IV - zupa porowa, pierś kurczaka, ryż, surówka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:25   #3752
Joan94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dorzuć więcej białka.

Nie, nie przesadzam, większość dziewczyn ma za mało białka w jadłospisach, naprawdę! Policzcie, to wam nawet 1g/kg masy ciała nie wyjdzie!

orzechów tak ok 5 zjadłam.

już nie mam pomysłu jak komponować posiłki :p
zgodnie z Waszymi poradami zwiększyłam ilość jedzenia i cały czas czuje się jakbym za dużo jadła

nie wiem za bardzo jak dodac jeszcze wiecej białka :p
ale dzięki, spróbuje coś wymyśleć
Joan94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:27   #3753
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Joan94 Pokaż wiadomość
nie wiem za bardzo jak dodac jeszcze wiecej białka :p
ale dzięki, spróbuje coś wymyśleć
Pisałyśmy kilka stron temu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:39   #3754
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość





Jeśli nie robisz tego obsesyjnie, nie latasz z wagą kuchenną, to ok.


Gdzie sie zaczyna obsesja? Dziewczyna odmierza 100g kaszy a ktoś mówi, ze to chore. Ja aktualnie wszystko waze, dlatego ze moim celem jest redukcja niewielka, a mialam najpierw bardzo dlugi zastój a potem zaniechalam i dietę i treningi z powodu braku czasu (kilka miesięcy). Nie pomoglo ogarnianie tego na oko, bo na oko to moze sie cos wydawac a byc zupelnie inaczej. Moze sie nam wydawac ze jemy dużo, a potem sie okazuje ze to ledwie 1200 kcal. Dlatego uwazam ze zastosowanie wagi w niektorych przypadkach jest uzasadnione.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:45   #3755
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ona jest na przytyciu po ED. i tu chodzi o wywalenie wagi, a nie że ważenie jest złe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 09:50   #3756
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dokładnie, ważenie jest jak najbardziej ok ale to chodzi o psychikę osoby po ED już Też wszystko ważę dla kontroli.

Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
z tym że tak jak pisałam piję kefir prowadząc samochód, nie mam możliwości aby coś jeść. Po powrocie czyli przed 19 robię trening i na końcu kolacja, dlatego ten chleb. Na obiad była duża pierś i dużo brokuła raczej kasza czy ryż by mnie zapchały
No ok, jak po treningu to chleb ujdzie
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dorzuć więcej białka.

Nie, nie przesadzam, większość dziewczyn ma za mało białka w jadłospisach, naprawdę! Policzcie, to wam nawet 1g/kg masy ciała nie wyjdzie!

Nie za dużo robisz HIIT? Zazdroszczę i podziwiam!
To prawda. Totalnie mnie to dziwi bo przecież najczęściej produkty zawierające źródła białka są niskokaloryczne, to jest jedyne czego się nie boję jeść (w przeciwieństwie do węglowodanów i tłuszczy). No i fakt, że przyczyniają się do spalania tłuszczu, najchętniej to bym na samym białku jechała ucinając węgle
(nie no dobra, nie przy mojej miłości do makaronu i kasz)

Robię prawie codziennie od ponad 3 miesięcy I w sumie jakoś nie bałam się do nich podejść, nie mówiłam, że nie dam rady, kondycja się sama wyrobiła w trakcie
Może spróbuj jakiś Low Impact HIIT (np właśnie z fitness blender, tam można znaleźć wszystko) na początek, albo HIIT na poziomie 1-3, naprawdę powinnaś dać radę
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2015-01-13 o 09:53
minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 11:32   #3757
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Nie zapominaj, ze ja nie pale dopiero od tygodnia :-> na razie nie bede dreczyc pluc.
Owszem, bialko jest fajne na podjadanie, jak nie dobijam kcal, to dorzucam kawalek mozzarelli, twarogu, chudego mieska itp
Dzis kupilam laskowe i wloskie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 11:39   #3758
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja czasami popalam : > Odeprę każdy argument! Nie no żartuję oczywiście, sama w końcu poczujesz kiedy będziesz na siłach

Ooo a ja się ostatnio w brazylijskich zakochałam Dla mnie są za drogie ale siostra ostatnio kupiła i jej podjadam Chociaż nerkowce forever numer 1
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 12:05   #3759
natul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R na dzisiaj:
Śniadanie: omlet z 2 jaj z amarantusem ekspandowanym (2 łyżki), bananem, białym serem, syropem z agawy, smażony na łyżeczce oleju kokosowego
II śniadanie: kromka chleba pełnoziarnistego z masłem, roszponką, szynką i ogórkiem; koktajl (truskawki, szklanka mleka, biały ser, cynamon)
Obiad: brązowy ryż z pieczarkami, 2 pałki z kurczaka, roszponka z pomidorem
Podwieczorek: 2 muffiny warzywne z mąki żytniej pełnoziarnistej
Kolacja: pałka z kurczaka, sałatka (roszponka, ogórek, rzodkiewka, łyżka prażonych nasion dyni)

Wiem, że dużo sera białego, ale do jutra miał termin, zostało mi 3/4 opakowania a nie chciałam wywalać
__________________


105 --> 102,4 --> 75 kg
natul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 12:36   #3760
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja poprosze o ocene wczorajszego jadlospisu:

- dwie parowki + kromka chleba
- zapiekanka domowa (ser, makaron, szynka)
- galaretka z kury, kromka chleba
- jajecznica

Dodam, ze jadlam tak duzo poniewaz funkcjonowalam na nogach od 6.40 do 1 w nocy.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-01-13 o 12:39
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 12:52   #3761
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja poprosze o ocene wczorajszego jadlospisu:

- dwie parowki + kromka chleba
- zapiekanka domowa (ser, makaron, szynka)
- galaretka z kury, kromka chleba
- jajecznica

Dodam, ze jadlam tak duzo poniewaz funkcjonowalam na nogach od 6.40 do 1 w nocy.
Rozumiem, że to sarkazm?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 12:55   #3762
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja poprosze o ocene wczorajszego jadlospisu:

- dwie parowki + kromka chleba
- zapiekanka domowa (ser, makaron, szynka)
- galaretka z kury, kromka chleba
- jajecznica

Dodam, ze jadlam tak duzo poniewaz funkcjonowalam na nogach od 6.40 do 1 w nocy.
strasznie dużo ludzie opanujta się

kaguya z tym białkiem to jest tak, że jest zdrowe, niskokaloryczne, ale większość społeczeństwa jest wychowywana od małego na wysokowęglowodanowej diecie i raz że są nieprzyzwyczajeni, a dwa, że smaczniej jeść chlebek bułeczki i inne makarony Ja też jestem z tego pokolenia co na obiad jadało naleśniki czy racuchy, na śniadanie i kolacje kanapki... I mega ciężko na początku było się przestawić na to, że min. te 4 posiłki mają mieć mięsko rybkę czy jajeczko gdzie tam kiedyś owsianka z jajkiem z masełkiem i cukrem było mniam
Już pomijam, że taniej jeść buły niż kurczaki ja wiem, że się da rozsądnie jeść za rozsądne pieniądze, żeby nie było. Ale tego się trza naumić
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 12:56   #3763
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Rozumiem, że to sarkazm?
Nie. Warto dodac, ze przez gimnazjum-liceum mialam duze problemy z jedzeniem, przyjmowalam 500kcal dziennie i dlugo zajelo mi wychodzenie z tego. Zapewne rowniez dlatego, wydaje mi sie obecnie, ze zjadlam duzo, bo w koncu taka zapiekanka chocby to bomba kaloryczna. Chcialabym zdrowo schudnac, dlatego przychodze po obiektywne opinie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:00   #3764
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Nie. Warto dodac, ze przez gimnazjum-liceum mialam duze problemy z jedzeniem, przyjmowalam 500kcal dziennie i dlugo zajelo mi wychodzenie z tego. Zapewne rowniez dlatego, wydaje mi sie obecnie, ze zjadlam duzo, bo w koncu taka zapiekanka chocby to bomba kaloryczna. Chcialabym zdrowo schudnac, dlatego przychodze po obiektywne opinie.
To poczytaj wątek i jadłospisy które są dobrze oceniane.
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:06   #3765
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
To poczytaj wątek i jadłospisy które są dobrze oceniane.
Ok, zapoznam sie dzisiaj z ostatnimi stronami i zobacze jak to wyglada.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:07   #3766
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja poprosze o ocene wczorajszego jadlospisu:

- dwie parowki + kromka chleba jaki chleb, jakie parówki?
- zapiekanka domowa (ser, makaron, szynka) może być
- galaretka z kury, kromka chleba jaki chleb? galaretka domowa? moja mam takie robi, podobno dobra na stawy
- jajecznica z ilu jaj, na czym, z czym?

Dodam, ze jadlam tak duzo poniewaz funkcjonowalam na nogach od 6.40 do 1 w nocy.
Kochana, ja cię znam z naszego wątku Zapuszczaczek to ci powiem, jedz zdrowo dla włosów, zauważysz mega różnicę i właśnie białko to również budulec włosa, więc nowe będą rosnąć zdrowe i lsniące! Ja nawet palenie rzucam!
Rozumiem przeszłość ED, spokojnie, większość z nas to chyba miała (na tym wątku, są oczywiście normalne, ale one są w mnijeszości), ja też ale z takim podejściem nie zrzucisz tłuszczu, tylko wagę. Schudniesz ,ale będziesz niezadowolona z ciała.
Ty przynajmniej masz w każdym posiłku białko tylko bym parówki wywaliła, najadasz się tym?
WARZYWA. Do każdego posiłku dodawaj warzywa.
Ogólnie jeśli chcesz schudnąć, to musisz uważać na jakość tego, co jesz.

Tutaj mega post, koniecznie przeczytaj: http://www.sfd.pl/PODSTAWY_UK%C5%81A....-t527693.html

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
strasznie dużo ludzie opanujta się

kaguya z tym białkiem to jest tak, że jest zdrowe, niskokaloryczne, ale większość społeczeństwa jest wychowywana od małego na wysokowęglowodanowej diecie i raz że są nieprzyzwyczajeni, a dwa, że smaczniej jeść chlebek bułeczki i inne makarony Ja też jestem z tego pokolenia co na obiad jadało naleśniki czy racuchy, na śniadanie i kolacje kanapki... I mega ciężko na początku było się przestawić na to, że min. te 4 posiłki mają mieć mięsko rybkę czy jajeczko gdzie tam kiedyś owsianka z jajkiem z masełkiem i cukrem było mniam
Już pomijam, że taniej jeść buły niż kurczaki ja wiem, że się da rozsądnie jeść za rozsądne pieniądze, żeby nie było. Ale tego się trza naumić

Otóż to. Ja też wolę owoce, bułeczki, ciasteczka, jogurciki itp ale czego się nie robi dla sylwetki ja często widzę jajko w owsiance, jak to się robi?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:11   #3767
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Kochana, ja cię znam z naszego wątku Zapuszczaczek to ci powiem, jedz zdrowo dla włosów, zauważysz mega różnicę i właśnie białko to również budulec włosa, więc nowe będą rosnąć zdrowe i lsniące! Ja nawet palenie rzucam!
Rozumiem przeszłość ED, spokojnie, większość z nas to chyba miała (na tym wątku, są oczywiście normalne, ale one są w mnijeszości), ja też ale z takim podejściem nie zrzucisz tłuszczu, tylko wagę. Schudniesz ,ale będziesz niezadowolona z ciała.
Ty przynajmniej masz w każdym posiłku białko tylko bym parówki wywaliła, najadasz się tym?
WARZYWA. Do każdego posiłku dodawaj warzywa.
Ogólnie jeśli chcesz schudnąć, to musisz uważać na jakość tego, co jesz.

Tutaj mega post, koniecznie przeczytaj: http://www.sfd.pl/PODSTAWY_UK%C5%81A....-t527693.html




Otóż to. Ja też wolę owoce, bułeczki, ciasteczka, jogurciki itp ale czego się nie robi dla sylwetki ja często widzę jajko w owsiance, jak to się robi?
Płatki zalewasz wodą czy tam mlekiem (ja zalewam wodą, mleka daję tylko trochę), gotujesz. W kubeczku roztrzepujesz jajko (ja używam trzepaczki, żeby nie było glutów ) też z wodą i mlekiem i wlewasz do gotujących się płatków. Gotujesz jeszcze chwilkę, cały czas mieszając, tylko nie za długo, bo będzie jajecznica ja kiedyś tak ubijałam w garnku, że mi się ścięła pianka i było owsiankowe ptasie mleczko
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:13   #3768
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Kaguya:
- chleb orkiszowy ze slonecznikiem, parowki berlinki zwykle
- chleb ten sam, galaretka kupna, standardowa z jajkiem, kurczakiem etc.
- dwa jajka, na odrobinie masla i z dwoma plasterkami szynki

Milo cie widziec Parowki jakos od dziecka uwielbialam konsumowac :p Ok, dodam warzyw, zwykle na sniadanie i kolacje staram sie wrzucic na chleb ogorka/pomidora/rzodkiewke. Na weekend robie sobie salatke zawsze: pomidor, ogorek, ogorek kiszony, salata lodowa. 2-3 razy w tygodniu robie sobie shejka: joguty naturalny, truskawki + banan.

Dzieki za post, chetnie poczytam! Przyszlam tu rowniez dlatego, ze ostatnio popelnilam podstawowy blad przy problemach z odzywianiem: zapisalam sie na watek o odchudzaniu. I ilekroc widze jadlospisy z 3 posilkow, z czego jeden jest jablkiem/kisielem etc. czuje sie jak taki nazarty swiniak, co to nic tylko je i je. Wiec stwierdzilam, ze ide tutaj, upewnic sie, ze wcale tak duzo nie zre.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-01-13 o 13:15
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:15   #3769
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ja często widzę jajko w owsiance, jak to się robi?
Ja gotuje normalna owsianke, na koniec odstawiam zeby troche ostygla, dodaje żółtko i szybko mieszam, potem delikatnie wmieszam ubitą pianę z białka żeby całość była mniej piankowa (co zależy od ilości płatków) to dodaję łyżkę jogurtu, pycha
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 13:17   #3770
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Kaguya:
- chleb orkiszowy ze slonecznikiem, parowki berlinki zwykle
- chleb ten sam, galaretka kupna, standardowa z jajkiem, kurczakiem etc.
- dwa jajka, na odrobinie masla i z dwoma plasterkami szynki

Milo cie widziec Parowki jakos od dziecka uwielbialam konsumowac :p Ok, dodam warzyw, zwykle na sniadanie i kolacje staram sie wrzucic na chleb ogorka/pomidora/rzodkiewke. Na weekend robie sobie salatke zawsze: pomidor, ogorek, ogorek kiszony, salata lodowa. 2-3 razy w tygodniu robie sobie shejka: joguty naturalny, truskawki + banan.

Dzieki za post, chetnie poczytam! Przyszlam tu rowniez dlatego, ze ostatnio popelnilam podstawowy blad przy problemach z odzywianiem: zapisalam sie na watek o odchudzaniu. I ilekroc widze jadlospisy z 3 posilkow, z czego jeden jest jablkiem/kisielem etc. czuje sie jak taki nazarty swiniak, co to nic tylko je i je. Wiec stwierdzilam, ze ide tutaj, upewnic sie, ze wcale tak duzo nie zre.
My Cię nauczymy dopiero ile się je też mi się na początku wydawało że wpierniczam za 10, a okazało się, że to było 1500 kcal co i tak jest niezłym wynikiem

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ja gotuje normalna owsianke, na koniec odstawiam zeby troche ostygla, dodaje żółtko i szybko mieszam, potem delikatnie wmieszam ubitą pianę z białka żeby całość była mniej piankowa (co zależy od ilości płatków) to dodaję łyżkę jogurtu, pycha
ile ludzików, tyle sposobów
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:22   #3771
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Nie. Warto dodac, ze przez gimnazjum-liceum mialam duze problemy z jedzeniem, przyjmowalam 500kcal dziennie i dlugo zajelo mi wychodzenie z tego. Zapewne rowniez dlatego, wydaje mi sie obecnie, ze zjadlam duzo, bo w koncu taka zapiekanka chocby to bomba kaloryczna. Chcialabym zdrowo schudnac, dlatego przychodze po obiektywne opinie.

Ja dodam że wg mnie ta zapiekanka nie wydaje się być dobrym posiłkiem jak chcesz schudnąć. Z żółtym serem trzeba baaardzo uważać a na zapiekance czy pizzy jest zapewne więcej niż plasterek. Szynka taka sklepowa to średnio dobre źródło białka (tak samo z reszta jak parówki sklepowe) a makaron pewnie biały(tj z maki pszennej, jakeczny) i w zapiekankach tez sie nie kontroluje jego ilości bo jest "podstawą" tej zapiekanki.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość



ile ludzików, tyle sposobów

Dokładnie niewykluczone ze spróbuje Twojej wersji ale nie lubie pilnować jak sie coś gotuje więc robię taką wersję że nie muszę pilnować czy nie robi mi sie jajecznica
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:25   #3772
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzięki, laski ja owsianki nie lubię, ale może jutro wypróbuję z jajem

Unlike, nie czytaj wątków odchudzaczek, bo czasem piszą takie bzdury, że hej co do warzyw, to NIE OGÓREK RZODKIEWKA, ale 200-300 g warzyw DO POSIŁKU, zalezy, ile masz posiłków. Masz zjadać DUŻO warzyw, nie są dodatkiem.
I jak wrzucasz jadłospisy, pisz koniecznie ze szczegółami (chleb, mięso, kanapki itp)

U mnie dziś jaglana
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:32   #3773
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja jak wroce do domu to chyba też zjem jaglaną - po meksykańsku zmiksowane pomidory już mam, kurczaka usmażonego też to pojdzie szybko..
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:35   #3774
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ja jak wroce do domu to chyba też zjem jaglaną - po meksykańsku zmiksowane pomidory już mam, kurczaka usmażonego też to pojdzie szybko..
Ja miałam nie jeść kurczaków, ale jakoś tak... dziś kupiłam zmielone mięso wołowe, dla urozmaicenia.
A jaglaną lubię na słodko, pewnie jutro zrobię
Dziś na sniadanie do twarogu z jogurtem i bananem zamiast miodu dałam milkę daim, boooooże:love :
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 15:19   #3775
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Kupilam sobie wracajac rzeczy na salatke i piers kurczaka. Jutro sobie to wezme na uczelnie w pudelkach.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 15:27   #3776
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja miałam nie jeść kurczaków, ale jakoś tak... dziś kupiłam zmielone mięso wołowe, dla urozmaicenia.

A jaglaną lubię na słodko, pewnie jutro zrobię

Dziś na sniadanie do twarogu z jogurtem i bananem zamiast miodu dałam milkę daim, boooooże:love :

Ja za bardzo kocham kurczaka zeby przejmowac sie tym ze nafaszerowane hormonami itp

Ja tez, codziennie na sniadanie taka jem juz od roku. Wczesniej przez 3 lata codziennie owsianka

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Kupilam sobie wracajac rzeczy na salatke i piers kurczaka. Jutro sobie to wezme na uczelnie w pudelkach.

Super z czym ta salatka?
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 15:33   #3777
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ja za bardzo kocham kurczaka zeby przejmowac sie tym ze nafaszerowane hormonami itp

Ja tez, codziennie na sniadanie taka jem juz od roku. Wczesniej przez 3 lata codziennie owsianka

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------




Super z czym ta salatka?
Zwykle robie: pomidor, ogorek, ogorek kiszony, salata lodowa. Dodaje odrobine jogurtu i przyprawiam pieprzem i sola.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 15:39   #3778
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Zwykle robie: pomidor, ogorek, ogorek kiszony, salata lodowa. Dodaje odrobine jogurtu i przyprawiam pieprzem i sola.
polecam posypkę z prażonych pestek słonecznika albo dyni
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 17:01   #3779
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1. Kawa***, makrela w sosie pomidorowym, glut z siemienia, mix twarogu z bananem i 3 kostkami milki daim
2. Kawa***, po 100 g watrobki i serc drobiowych z kasza jaglana, duzy pomidor
3. Klopsiki z mielonej wolowiny z kasza jaglana, serca drobiowe, pomidor i ogorek kiszony
4. Garsc orzechow wloskich i laskowych.

Ladnie tluszcze i bialka podbilam orzechami

Dzis silowe, ale bardzo mnie bolaly miesnie brzucha i ogolnie jakos nie teges. Moze nie ten dzien. Koniec okresu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 17:14   #3780
Joan94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1. serek wiejski, szczypiorek, rzodkiewka; kromka chleba pełnoziarnistego; herbata zielona; kilka suszonych śliwek
2. jabłko
3. jogurt grecki z musli pełnoziarnistymi, owocami i orzechami; kilka śliwek

trening siłowy

4. tofu z jajkiem; szczypiorek; kromka chleba pełnoziarnistego

mało warzyw niestety dzisiaj

może być?
Joan94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.