Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-02-10, 15:53   #301
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
Tinajero - co¶ w tym jest, ¿e "dziêki" rozja¶nianiu cz³owiek wreszcie dba o w³osy, jak nale¿y kosztuje to co prawda wiêcej czasu, ale za to efekty fajne. Ja obecnie u¿ywam maski loreala total repair 5 (by³a w³a¶nie w promocji w rossmannie), fajna jest
No i co racja, to racja, z tymi k±pielami rozja¶niaj±cymi. Nieudolnie dobrana farba na wysokim oxy mo¿e pewnie wiêcej szkody wyrz±dziæ.
To jaki masz teraz blond? Chyba niedawno fotkê chcia³a¶ wstawiæ, ale co¶ z jako¶ci± by³o nie tak i w koñcu siê wcale nie pokaza³a¶?
Zgadza siê, ale warto siê pomêczyæ, bo efekty s± Znam tê maskê Loreala, te¿ lubiê Polecam Ci jeszcze oliwkê Rossmana dla dzieci (tê niebiesk±), mo¿na kupiæ mini butelkê za 2 z³ starcza na jaki¶ czas i fajnie od¿ywia w³osy.

Teraz mam jasny blond (poziom 9-10), s± ju¿ coraz równiejsze Zdjêcia, które zrobi³am zupe³nie nie oddawa³y koloru i stanu w³osów (z kamerki internetowej robi³am )), mo¿e w weekend zrobiê lepszym aparatem

Ogólnie ciesze siê, zawsze my¶la³am, ¿e nigdy nie uda mi siê wróciæ do blondu

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-02-10 o 15:55
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-10, 16:13   #302
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Wszystko jest mo¿liwe . A ja wam polecam serum z olejkiem arganowym z Rosska na koñcówki! Bioelixire bodaj¿e to siê pisze. Mój nowy ulubiony kosmetyk.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-10, 17:10   #303
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

A¿ chcia³oby siê rzec: dziêki Ci, Panie, za rossmanna
spiszê sobie Wasze rekomendacje by mi potem nie zaginê³y po¶ród postów!

Ja jeszcze jestem zadowolona z serum avonu na zniszczone koñcówki -bardzo wydajny, a wczoraj zamóei³am jeszcze jaki¶ olejek w sprayu i co¶ z jedwabiem, napiszê za jaki¶ czas czy warto.

Tinajero a ta oliwka jakie ma zastosowanie w³osowe -by przed myciem rozprowadzic np.na koñcówkach czy mo¿e w³a¶nie ju¿ po myciu? Poka¿ w³osy koniecznie!

Edytowane przez forgotten tower
Czas edycji: 2015-02-10 o 18:43
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-10, 18:25   #304
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Zdecydowanie. Nie wiem co by by³o gdyby nie ten sklep.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 06:42   #305
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko jest mo¿liwe . A ja wam polecam serum z olejkiem arganowym z Rosska na koñcówki! Bioelixire bodaj¿e to siê pisze. Mój nowy ulubiony kosmetyk.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Wypróbujê

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
Tinajero a ta oliwka jakie ma zastosowanie w³osowe -by przed myciem rozprowadzic np.na koñcówkach czy mo¿e w³a¶nie ju¿ po myciu? Poka¿ w³osy koniecznie!
Olejowanie regeneruje, nawil¿a, od¿ywia. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331

Osobi¶cie kiedy¶ mocno siê w to bawi³am, jakie¶ dwa lata temu. Bardzo s³u¿y³ mi olejek Sesa, jest cudowny. Mo¿e do niego wrócê.

Nak³adam teraz olejki Alterry lub tê oliwkê, czasem oliwê z oliwek czasem na lekko wilgotne, czasem na suche w³osy na 30-2 h przed myciem, 1-2 razy w tygodniu. Kiedy¶ olejowa³am na noc, ale bardzo nie lubiê mieæ w³osów oblepionych olejkiem, taka moja neuroza

Ale ogólnie polecam, tylko trzeba siê uzbroiæ w cierpliwo¶æ przy olejowaniu

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-02-11 o 07:42
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 15:08   #306
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Czemu w cierpliwo¶æ? Dla mnie to przyjemno¶æ :-D

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 15:15   #307
nikitka0
Przyczajenie
 
Avatar nikitka0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

u¿yj dro¿szej farby blond z rozja¶niaczem no i czê¶ciej rób maseczki na w³osy
nikitka0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 15:42   #308
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu w cierpliwo¶æ? Dla mnie to przyjemno¶æ :-D

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Tak, tak, zgadza siê przyjemno¶æ, chodzi³o mi o efekty, ¿e trzeba siê uzbroiæ w cierpliwo¶æ
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 16:33   #309
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Aaa wtedy siê pod tym podpisujê
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 20:14   #310
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Z zamiarem przej¶cia na samodzieln± (no prawie, bo na³o¿yæ farby sama nie umiem ) koloryzacjê odrostów, na³o¿y³am wczoraj farbê Wella Koleston 12/0 z 12/1 pó³ na pó³ (woda 12%). Odrost wyszed³ spoko, choæ przebija przez niego rudawy poblask.

Jestem w trakcie szukania szamponu z niebieskim barwnikiem ¿eby to och³odziæ (szczególnie w sztucznym ¶wietle jest to widoczne), ale zastanawiam siê, czy za kilka tygodni nie spróbowaæ innej mieszanki, mianowicie - czy nie zmieszaæ farb np. 1/4 12/0, a 3/4 12/1, ¿eby popiel zapobieg³ tej rudo¶ci. Czy to pomo¿e, czy ¼le my¶lê?

Druga sprawa - czy znacie szampony (mog± byæ z linii profesjonalnych) z niebieskim, nie fioletowym barwnikiem? Jest tego jak na lekarstwo...
__________________
lubiê knedle

olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-11, 22:22   #311
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

My¶lê, ¿e to dobry pomys³, inne proporcje

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 14:34   #312
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Ok, chyba spróbujê.

Swoj± drog±, przy mieszaniu farb sugerowa³am siê kolorami, jakich u¿ywa na mojej g³owie fryzjerka. Zastanawiam siê tylko, jakie zadanie ma 12/0 czyli odcieñ naturalny w tej mieszance? Gdybym zrobi³a samym 12/1 wysz³oby na pewno za szaro?

Jeszcze zastanawiam siê nad opcj± zastosowania 12/11 czyli intensywnego popielatego. Na ch³opski rozum - ma wiêcej popielu wiêc lepiej zgasi rudo¶ci (niestety moje w³osy naturalnie maj± rudawy/miedziany/z³oty poblask i barwnik jest do¶æ uci±¿liwy przy rozja¶nianiu), ale w sumie nie wiem czy tak to dzia³a.
__________________
lubiê knedle


Edytowane przez olaaa99
Czas edycji: 2015-02-12 o 14:49
olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 15:15   #313
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Natura czyli zero po kropce po prostu mocniej chwyta, bo ma du¿o pigmentu. .11 bym nie ryzykowa³a, mo¿e wyj¶æ mocno szaro. No i je¶li masz na g³owie choæ trochê z³ota to jest te¿ tu ryzyko zieleni.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 16:26   #314
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Aha, czyli z 12/0 ca³kowicie nie zrezygnujê, za du¿e ryzyko.

W takim razie jak po zmieszaniu nastêpnym razem wiêkszej ilo¶ci 12/1 z 12/0 efekt nie ulegnie zmianie na lepsze, bêdzie mnie korci³o 12/11... O efekcie du¿ego stopnia szaro¶ci piszesz bior±c pod uwagê zmieszanie z 12/0, czy o samodzielnym zastosowaniu?

Zainteresowa³ mnie jeszcze 12/61 czyli popielato-fioletowy blond. Du¿o ¶wietnych farbowañ nim widzia³am w necie... Ciekawe po³±czenie kolorów, popiel i fiolet, mo¿e to doda³oby odrostowi zimna?

Przepraszam, ¿e tak dopytujê, ale tyle siê dzi¶ naogl±da³am ró¿nych Kolestonów, ¿e mam milion pomys³ów. Gdyby nie do¶æ reprezentacyjne stanowisko, nie ba³abym siê próbowaæ, ale jednak jako¶ wygl±daæ muszê, wiêc dopytujê.
__________________
lubiê knedle

olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 16:54   #315
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Nie ma sprawy . Ja bym sobie na pewno odpu¶ci³a .11 szczerze mówi±c, szczególnie je¶li na³ozysz ja sama. .61 to bardzo dobry pomys³ - przede wszystkim na zgaszenie ¿ó³tych tonów.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 17:23   #316
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Druga sprawa - czy znacie szampony (mog± byæ z linii profesjonalnych) z niebieskim, nie fioletowym barwnikiem? Jest tego jak na lekarstwo...
Polecam Loreal Sliver, zawiera te¿ niebieskie barwniki i ogólnie jest bardzo dobry, nadaje fajny kolor. £adnie tonuje ¿ó³cie i lekkie rudo¶ci.

Ja wczoraj robi³am odrost pó³ na pó³ Wellaton 12/1 i Wellaton 10/0 i niestety jest rudy trzyma³am 45 minut...

Jedyn± farb± jak do tej pory, która ³adnie rozja¶ni³a mój odrost by³a farba Garnier nutrisse creme 100 -bardzo bardzo jasny naturalny blond super rozja¶niaj±cy, bez rudo¶ci z³apa³a te¿ Joanna Szlachetna Per³a, ta chyba nawet by³a lepsza, o ile mnie pamiêæ nie myli.

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-02-12 o 17:29
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 17:38   #317
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez Tinajero Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam Loreal Sliver, zawiera te¿ niebieskie barwniki i ogólnie jest bardzo dobry, nadaje fajny kolor. £adnie tonuje ¿ó³cie i lekkie rudo¶ci.

Ja wczoraj robi³am odrost pó³ na pó³ Wellaton 12/1 i Wellaton 10/0 i niestety jest rudy trzyma³am 45 minut...

Jedyn± farb± jak do tej pory, która ³adnie rozja¶ni³a mój odrost by³a farba Garnier nutrisse creme 100 -bardzo bardzo jasny naturalny blond super rozja¶niaj±cy, bez rudo¶ci z³apa³a te¿ Joanna Szlachetna Per³a, ta chyba nawet by³a lepsza, o ile mnie pamiêæ nie myli.
Dziêki za polecenie szamponu, dostanê go w Hebe? Jutro tam bêdê to poszukam, wiem, ¿e maj± te¿ "profesjonalne" marki.

Co do farbowania - próbowa³a¶ Kolestonów? Ja do czasu pofarbowania Well± my¶la³am, ¿e moje w³osy mog± rozja¶niæ siê tylko do ciemnej rudo¶ci. Farbowa³am u fryzjerki, która pracowa³a w salonie dzia³aj±cym na farbach Artego i musia³am lecieæ na rozja¶niaczowych refleksach, bo bez tego by³ dramat. Pó¼niej fryzjerka zmieni³a salon, a ja razem z ni± i tam zaproponowa³a mi Wellê 12. Refleksy robi³am nadal ale mniej i farba nie wybija³a siê spod nich tak rudo. Teraz spróbowa³am zrobiæ odrost samodzielnie Kolestonem i poza rudym refleksem nie mam zastrze¿eñ. Je¶li nie próbowa³a¶ nigdy - polecam.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma sprawy . Ja bym sobie na pewno odpu¶ci³a .11 szczerze mówi±c, szczególnie je¶li na³ozysz ja sama. .61 to bardzo dobry pomys³ - przede wszystkim na zgaszenie ¿ó³tych tonów.
Przemy¶lê, poogl±dam, nastêpne farbowanie na bank z 12/1 bo muszê wykoñczyæ farby. A pó¼niej bêdê ewentualnie kombinowaæ. Dziêki!
__________________
lubiê knedle


Edytowane przez olaaa99
Czas edycji: 2015-02-12 o 17:39
olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 18:01   #318
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za polecenie szamponu, dostanê go w Hebe? Jutro tam bêdê to poszukam, wiem, ¿e maj± te¿ "profesjonalne" marki.
Nie mam pojêcia czy jest w Hebe

Ja kupowa³am go w jakim¶ stoisku z kosmetykami profesjonalnymi w galerii handlowej (nie wiem sk±d jeste¶, je¶li z Warszawy, to by³a to Reduta), trochê przep³aci³am, teraz zamówiê sobie przez internet du¿± butlê

Ale wiesz co, zajrza³am w³a¶nie na sk³ad, bo co¶ mnie tknê³o i ju¿ zg³upia³am czy s± tam niebieskie barwniki. Jak siê trochê znasz na sk³adach, to mogê jutro wrzuciæ zdjêcie sk³adu.

Mog³am siê pomyliæ, bo ostatnio du¿o testujê, choæ chyba gdzie¶ czyta³am, ¿e ten szampon ma niebieski barwnik. W ka¿dym razie, mi bardzo odpowiada, choæ mojego rudego odcienia na odro¶cie s³abo rusza. Pewnie jest za ma³o rozja¶niony. Jednak jak do tej pory to najlepszy szampon z wszystkich p³ukanek i innych tañszych odpowiedników. Im d³u¿ej go u¿ywam, tym bardziej siê zachwycam

Kolestonów (jeszcze) nie próbowa³am, je siê robi zdanie siê na 12% wodzie? trochê siê bojê

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-02-12 o 18:03
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-12, 18:39   #319
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez Tinajero Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam pojêcia czy jest w Hebe

Ja kupowa³am go w jakim¶ stoisku z kosmetykami profesjonalnymi w galerii handlowej (nie wiem sk±d jeste¶, je¶li z Warszawy, to by³a to Reduta), trochê przep³aci³am, teraz zamówiê sobie przez internet du¿± butlê

Ale wiesz co, zajrza³am w³a¶nie na sk³ad, bo co¶ mnie tknê³o i ju¿ zg³upia³am czy s± tam niebieskie barwniki. Jak siê trochê znasz na sk³adach, to mogê jutro wrzuciæ zdjêcie sk³adu.

Mog³am siê pomyliæ, bo ostatnio du¿o testujê, choæ chyba gdzie¶ czyta³am, ¿e ten szampon ma niebieski barwnik. W ka¿dym razie, mi bardzo odpowiada, choæ mojego rudego odcienia na odro¶cie s³abo rusza. Pewnie jest za ma³o rozja¶niony. Jednak jak do tej pory to najlepszy szampon z wszystkich p³ukanek i innych tañszych odpowiedników. Im d³u¿ej go u¿ywam, tym bardziej siê zachwycam

Kolestonów (jeszcze) nie próbowa³am, je siê robi zdanie siê na 12% wodzie? trochê siê bojê
Niebieski barwnik poznasz po nazwie w sk³adzie: acid blue, basic blue 99 albo 80 i czasem kryje siê pod cyferkami ale teraz nie mogê znale¼æ pod jakimi. Czasem jest basic blue z basic red i to niestety te¿ jest fiolet... A najczê¶ciej daj± sam violet 43, a nazywaj± szampon "niebieskim".

Czy ten szampon to ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ch-siwych.html

Mnie Koleston 12/0 i 12/1 fryzjerka robi³a na 9%, bo nigdy ¿adnych blondów nie robi na 12. Przez to farba zawsze wychodzi³a za rudo i k³ad³a mi razem z ni± refleksy rozja¶niaczem... Za wszelk± cenê chcê zej¶æ na sam± farbê, bo widzê na w³osach tragiczne skutki u¿ywania rozja¶niacza - przy czesaniu w³osy siê krusz± i znajdujê na kolanach ich cz±stki. Spróbowa³am wiêc zrobiæ samodzielnie na 12% i powiem Ci, ¿e ba³am siê bardzo, a farba praktycznie w ogóle nie piek³a, nie ¶mierdzia³a, w³osy nie sta³y siê gumowate, no nic z³ego siê nie dzia³o.
I teraz bez refleksów jestem w stanie wyj¶æ z domu i nie straszê, tylko w³a¶nie ten lekki rudy odrost mam nadziejê zniwelowaæ szamponem.
__________________
lubiê knedle

olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 18:40   #320
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Nie ma sprawy .

Koleston sporo osób robi na 12, ja robi³am zawsze na 9.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Spróbuj Marion ultramocny i maskê do blondu od nich. Mi zawsze super ch³odzilo.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 06:49   #321
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Niebieski barwnik poznasz po nazwie w sk³adzie: acid blue, basic blue 99 albo 80 i czasem kryje siê pod cyferkami ale teraz nie mogê znale¼æ pod jakimi. Czasem jest basic blue z basic red i to niestety te¿ jest fiolet... A najczê¶ciej daj± sam violet 43, a nazywaj± szampon "niebieskim".

Czy ten szampon to ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ch-siwych.html
To ten szampon

Przeanalizowa³am sk³ad i zdaje siê, ¿e na pierwszy rzut oka nie ma tam niebieskiego barwnika
Ale generalnie to przyda³by siê jaki¶ chemik, bo ma sporo sk³adników, których nie maj± inne szampony tego typu (z tych co przejrza³am) wiêc wcale siê nie zdziwiê, jak jakie¶ wchodz± w reakcjê i powstaje niebieski

Ten szampon jest bardzo skoncentrowany, fioletowe barwniki s± do¶æ wysoko w sk³adzie (w innych szamponach na samym dole), jest te¿ ich kilka rodzajów. Zawiera te¿ proteiny i sporo aminokwasów. Fajnie wyg³adza mi w³osy.


Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie Koleston 12/0 i 12/1 fryzjerka robi³a na 9%, bo nigdy ¿adnych blondów nie robi na 12. Przez to farba zawsze wychodzi³a za rudo i k³ad³a mi razem z ni± refleksy rozja¶niaczem... Za wszelk± cenê chcê zej¶æ na sam± farbê, bo widzê na w³osach tragiczne skutki u¿ywania rozja¶niacza - przy czesaniu w³osy siê krusz± i znajdujê na kolanach ich cz±stki. Spróbowa³am wiêc zrobiæ samodzielnie na 12% i powiem Ci, ¿e ba³am siê bardzo, a farba praktycznie w ogóle nie piek³a, nie ¶mierdzia³a, w³osy nie sta³y siê gumowate, no nic z³ego siê nie dzia³o.
I teraz bez refleksów jestem w stanie wyj¶æ z domu i nie straszê, tylko w³a¶nie ten lekki rudy odrost mam nadziejê zniwelowaæ szamponem.
Rozja¶niacz solo to na pewno zabójstwo dla w³osów. Spróbuj powalczyæ z Biovaxem (mam wersjê do blondu), naprawdê uratowa³ mi w³osy, te¿ mia³am problem z kruszeniem na koñcach.

Jak d³ugo trzyma³a¶ tê farbê z 12% na odrostach?

Jak masz lekki refleks rudy, to my¶lê, ¿e szampon sobie poradzi. A próbowa³a¶ gencjanê? mi swego czasu zlikwidowa³a ¿ó³æ i lekk± rudo¶æ na odro¶cie (kiedy by³ dobrze rozja¶niony).

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ

Koleston sporo osób robi na 12, ja robi³am zawsze na 9.
I na 9 uda³o siê dobrze rozja¶niæ odrost?

Chyba wypróbujê Koleston dziewczyny, dziêki za polecenie

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-02-13 o 07:38
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 11:41   #322
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

U mnie akurat tak - naturalnie mam br±z poziom 5.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 12:51   #323
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie akurat tak - naturalnie mam br±z poziom 5.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Ja mam w sumie ciemny blond, choæ jak ostatnio przegl±da³am swoje zdjêcia jak by³am dzieckiem, to na niektórych jasny br±z/br±z. Wiêc strzelam, ¿e te¿ mogê mieæ poziom 5, teraz na odrostach tak nawet wygl±da. Ale ostatnio nawet brwi nie chcia³y mi siê rozja¶niæ na wodzie 3% wiêc nie wiem, jestem jaka¶ rozja¶nialnoodporna chyba

Farbê na pewno wypróbujê
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 16:52   #324
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomo¶ci: 1 960
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez Tinajero Poka¿ wiadomo¶æ
Rozja¶niacz solo to na pewno zabójstwo dla w³osów. Spróbuj powalczyæ z Biovaxem (mam wersjê do blondu), naprawdê uratowa³ mi w³osy, te¿ mia³am problem z kruszeniem na koñcach.

Jak d³ugo trzyma³a¶ tê farbê z 12% na odrostach?

Jak masz lekki refleks rudy, to my¶lê, ¿e szampon sobie poradzi. A próbowa³a¶ gencjanê? mi swego czasu zlikwidowa³a ¿ó³æ i lekk± rudo¶æ na odro¶cie (kiedy by³ dobrze rozja¶niony).
Potrzebowa³am szamponu "na ju¿", a w Hebe by³y tylko te z Joanny, Color System drogeryjny i Joanna Porfessional porzeczkowa - wziê³am tê. Bêdê próbowaæ, kiedy¶ mo¿e spróbujê tego Loreala.

Farbê trzyma³am wed³ug ulotki - ona przewiduje dla rozja¶niania odrostów 50-60 min i jako¶ ko³o tego trzyma³am.

Maskujê siê teraz nowym Biovaxem (jestem w programie Nowo¶ci w Rossmannie i testujê j± ) ale jak wykoñczê, to spróbujê i tej do blondu! Muszê to sobie pozapisywaæ, bo zaraz zapomnê.

Gencjana... Kiedy¶ us³ysza³am, ¿e super, ¿e tania, no i kupi³am. Po powrocie z apteki zaczê³am czytaæ ¿ale w necie, jakie to z ni± s± mecyje, ¿e brudzi itp. i jak sobie wyobrazi³am ile z tym ceregieli, tak od tamtej pory gencjana nieruszona stoi w szafeczce.
__________________
lubiê knedle

olaaa99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 17:28   #325
ulek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

U¿ywam szamponu fioletowego z Joanny i mi pomaga, szkoda tylko ¿e tak farbuje mi skórê r±k:/
__________________
Polecam stronê http://www.borkowski.edu.pl
ulek7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 18:02   #326
hazy jive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Gencjana... Kiedy¶ us³ysza³am, ¿e super, ¿e tania, no i kupi³am. Po powrocie z apteki zaczê³am czytaæ ¿ale w necie, jakie to z ni± s± mecyje, ¿e brudzi itp. i jak sobie wyobrazi³am ile z tym ceregieli, tak od tamtej pory gencjana nieruszona stoi w szafeczce.
Gencjana ¶wietnie tonuje ¿ó³to-rudo¶ci, ale faktycznie, jako p³ukanka zabarwiæ mo¿e te¿ wszystko dooko³a Dlatego ja dodawa³am po prostu parê kropli do od¿ywki/maski i trzyma³am kilka(na¶cie) minut podczas k±pieli.
Jedna uwaga - gencjana do¶æ wyra¼nie przyciemnia kolor w³osów!
hazy jive jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 18:24   #327
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Poka¿ wiadomo¶æ
Gencjana... Kiedy¶ us³ysza³am, ¿e super, ¿e tania, no i kupi³am. Po powrocie z apteki zaczê³am czytaæ ¿ale w necie, jakie to z ni± s± mecyje, ¿e brudzi itp. i jak sobie wyobrazi³am ile z tym ceregieli, tak od tamtej pory gencjana nieruszona stoi w szafeczce.
Eee tam, bzdury. Wystarczy za³o¿yæ rêkawiczki (np. te do farbowania) i problem z g³owy, bo rzeczywi¶cie potrafi zabarwiæ rêce przy nak³adaniu. To oczywi¶cie w przypadku maski - ja tak stosowa³am i u mnie siê sprawdzi³o. A je¶li chodzi o p³ukankê z gencjany, to rzeczywi¶cie mo¿na pochlapaæ wannê, ale bez przesadyzmu... jak myjê w³osy fioletowym szamponem to te¿ wszystko ufyflam wystarczy sp³ukaæ i po k³opocie.

Daj znaæ, jak sprawdzi³ siê ten szampon z Joanny, te¿ siê na niego czai³am. Dobrze, moim zdaniem, ¿e nie wziê³a¶ tego drogeryjnego z Joanny, straszny wysuszacz!

Cytat:
Napisane przez hazy jive Poka¿ wiadomo¶æ
Gencjana ¶wietnie tonuje ¿ó³to-rudo¶ci, ale faktycznie, jako p³ukanka zabarwiæ mo¿e te¿ wszystko dooko³a Dlatego ja dodawa³am po prostu parê kropli do od¿ywki/maski i trzyma³am kilka(na¶cie) minut podczas k±pieli.
Jedna uwaga - gencjana do¶æ wyra¼nie przyciemnia kolor w³osów!

O w³a¶nie. A co do przyciemniania, sama tego nie do¶wiadczy³am, trzeba zacz±æ na pewno od najmniejszej ilo¶ci. Ja dajê kroplê na porcjê od¿ywki i jest ok
Tinajero jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-13, 21:50   #328
hazy jive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Cytat:
Napisane przez Tinajero Poka¿ wiadomo¶æ
O w³a¶nie. A co do przyciemniania, sama tego nie do¶wiadczy³am, trzeba zacz±æ na pewno od najmniejszej ilo¶ci. Ja dajê kroplê na porcjê od¿ywki i jest ok
To prawda, trzeba uwa¿aæ z ilo¶ci±. Ja chcia³am szybkiego efektu i najwyra¼niej przeholowa³am troszkê...
hazy jive jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-14, 09:55   #329
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Dobrze. Jestem po k±pieli rozja¶niaj±cej 12%, rozja¶ni³o mi max. 2 tony i zrudzia³y/ oz³oci³y siê. Chcê kupiæ co¶ z farb Joanna Naturia na stonowanie. Na pewno wezmê Go³êbi popiel, ale zastanawiam siê nad drugim opakowaniem. Co wybraæ? Srebrny py³, szlachetn± per³ê czy te¿ go³êbi popiel? Nie przeszkadza mi jak wyjd± siwo-popielate, bo to i tak siê zmyje Chcê jak najbardziej zbiæ ten ciep³y ton na zimny.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg jj.jpg (121,7 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 11006065_864084926968212_192326954_n.jpg (67,3 KB, 41 za³adowañ)
__________________

,,
Wiêkszo¶æ ludzi jest silniejsza, ni¿ sami s±dz±. Tylko czasami zapominaj± o wierze."




Edytowane przez wega1993
Czas edycji: 2015-02-14 o 09:56
wega1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-14, 11:11   #330
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Sposoby na ¿ó³te/rude w³osy po rozja¶nianiu

Odpisa³am Ci w innym w±tku

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-03-13 23:49:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.