Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 06:29   #3541
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja bym poczekala
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 15:54   #3542
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Tak właśnie podejrzewałam, ale może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 16:29   #3543
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Antybiotyki zmniejszają skuteczność pigułek, a to byłoby Twoje pierwsze opakowanie, ja również bym poczekała... lepiej dmuchać na zimne i mieć spokojniejszą głowę.
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:22   #3544
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Pierwsze opakowanie szczegolnie warto przyjac wzorcowo. to duzy przeskok dla organizmu.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:27   #3545
Zosie
Raczkowanie
 
Avatar Zosie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 30
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny. Jestem w trakcie pierwszego opakowania. (zostało 7 kolorowych i 7 placebo) kiedy mogę się nie zabezpieczać, a nadal spać spokojnie w nocy?
__________________

proszę o klik
Zosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:30   #3546
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A przyjelas pierwsza tabletke pierwszego dnia okresu?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 20:46   #3547
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, dzisiaj zauważylam, że nie przyjęłam 14 tabletki z opakowania, zażyłam ją 30h później wraz z 15. W ulotce jest napisane, że przy drugim tygodniu nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia, jednak to dopiero pierwszy dzień 2 tygodnia był. Co myślicie?
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 21:18   #3548
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

przecież 14ta tabletka to ostatni dzień drugiego tygodnia? więc wszystko ok
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 21:53   #3549
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

cześć, Dziewczyny. byłam dziś u ginekologa i dostałam receptę na tabletki Belara. podobno są świetne, będę po nich piękna, rozochocona i urosną mi piersi. oby. ale w związku z tym, że to nowość na rynku, nie ma zbyt wielu informacji w internecie, a i ulotka nie zawiera odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie. czy pierwszą tabletkę muszę zażyć koniecznie pierwszego dnia okresu? czy mogę wziąć ją jutro i przez, powiedzmy, dwa tygodnie zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą?

wiem, że mogłam zapytać ginekologa, ale jestem nieobyta, jeśli chodzi o lekarzy. zawsze połowy pytań pozapominam, najchętniej jak najszybciej bym wyszła z gabinetu i tak o.

z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 21:59   #3550
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
cześć, Dziewczyny. byłam dziś u ginekologa i dostałam receptę na tabletki Belara. podobno są świetne, będę po nich piękna, rozochocona i urosną mi piersi. oby. ale w związku z tym, że to nowość na rynku, nie ma zbyt wielu informacji w internecie, a i ulotka nie zawiera odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie. czy pierwszą tabletkę muszę zażyć koniecznie pierwszego dnia okresu? czy mogę wziąć ją jutro i przez, powiedzmy, dwa tygodnie zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą?

wiem, że mogłam zapytać ginekologa, ale jestem nieobyta, jeśli chodzi o lekarzy. zawsze połowy pytań pozapominam, najchętniej jak najszybciej bym wyszła z gabinetu i tak o.

z góry dziękuję za odpowiedzi.
Cytat:
.Jeżeli w ostatnim miesiącu nie przyjmowano doustnych środków antykoncepcyjnych
Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 22:29   #3551
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

no tak, wiem. ale tak się składa, że zaczęłabym brać od razu po dniach płodnych.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 22:39   #3552
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
no tak, wiem. ale tak się składa, że zaczęłabym brać od razu po dniach płodnych.
trochę bez sensu. nie lepiej już zaczekać do tego okresu?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 22:41   #3553
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
no tak, wiem. ale tak się składa, że zaczęłabym brać od razu po dniach płodnych.
Ale dlaczego akurat musisz teraz zaczynać brać tabletki? I tak musiałabyś się dodatkowo zabezpieczać, więc jaki w tym sens? Poczekaj do okresu.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 06:47   #3554
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny,

do końca blistra zostało mi 5 tabletek, potem miała być standardowo przerwa. Tabletki biorę regularnie, nie miałam z żadną żadnego poślizgu. Dziś jak wstałam, zobaczyłam, że zaczęło się u mnie jakieś plamienie. Oczywiście ulotka mówi o tym, że to jeden z najczęstszych objawów, że mogą się pojawiać takie plamienia międzymiesiączkowe. Jednak nigdy nie miałam takiego czegoś. Mogę domniemywać, że z ochroną antykoncepcyjną wszystko w porządku? Miała tak któraś? Co może być przyczyną tego?

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale od 3 tygodni jestem pod okiem dietetyka na diecie redukcyjnej. Niemniej jednak, nie schudłam jeszcze prawie nic. No ale zmieniłam sposób odżywiania...
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 07:33   #3555
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
przecież 14ta tabletka to ostatni dzień drugiego tygodnia? więc wszystko ok
OBOŻE, rzeczywiście, nie wiem co ja sobie wkręciłam...

ale mimo wszystko dla upewnienia..zabezpieczać się nie trzeba dodatkowo?
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 09:51   #3556
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

do końca blistra zostało mi 5 tabletek, potem miała być standardowo przerwa. Tabletki biorę regularnie, nie miałam z żadną żadnego poślizgu. Dziś jak wstałam, zobaczyłam, że zaczęło się u mnie jakieś plamienie. Oczywiście ulotka mówi o tym, że to jeden z najczęstszych objawów, że mogą się pojawiać takie plamienia międzymiesiączkowe. Jednak nigdy nie miałam takiego czegoś. Mogę domniemywać, że z ochroną antykoncepcyjną wszystko w porządku? Miała tak któraś? Co może być przyczyną tego?

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale od 3 tygodni jestem pod okiem dietetyka na diecie redukcyjnej. Niemniej jednak, nie schudłam jeszcze prawie nic. No ale zmieniłam sposób odżywiania...
Jeśli bierzesz tabletki regularnie to mimo plamienia jesteś zabezpieczona. Od jak dawna bierzesz tabletki? Plamienia się zdarzają, jeśli to się będzie powtarzać to idź do ginekologa.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 09:57   #3557
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Jeśli bierzesz tabletki regularnie to mimo plamienia jesteś zabezpieczona. Od jak dawna bierzesz tabletki? Plamienia się zdarzają, jeśli to się będzie powtarzać to idź do ginekologa.
Biorę regularnie, jedynie zdarza się nie wziąć tabletki "co do minuty". Tabletki biorę od niecałego roku. Niedawno zmieniałam i teraz to plamienie wystąpiło w trakcie trzeciego opakowania nowych tabletek. Skontaktowałam się już mailowo z moją panią ginekolog, zobaczymy co mi odpisze. Ale bądź co bądź, zmartwiło mnie to....
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 13:54   #3558
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
OBOŻE, rzeczywiście, nie wiem co ja sobie wkręciłam...

ale mimo wszystko dla upewnienia..zabezpieczać się nie trzeba dodatkowo?
wg ulotki nie musisz, ewentualnie stosowalabym dodatkowa antykoncepcje, gdyby to bylo jedno z pierwszych opakowan.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 15:47   #3559
Effy123
Raczkowanie
 
Avatar Effy123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Teraz to mam problem od roku biorę tabletki anty, zawsze dostawałam miesiączkę wtorek/środa o trwała do poniedziałku przy czym w niedziele brałam pierwsza tabletke z nowego blistra. W tym miesiącu, okres przyszedł we wtorek, trwał 3 dni, dzisiaj wzięłam tabletke i pojawiło się PLAMIENIE. W międzyczasie stosowałam kuracje antygrzybicza bo się jakiegoś badziewia nabawiłam. Co o tym sądzicie? Jakie prawdopodobieństwo ciąży i po prostu krwawienia?
__________________
09.02.2015 r! Zaczynam odchudzanie!

Start 62kg!
Effy123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 18:57   #3560
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A czy lek przeciwgrzybiczny nie ma w ulotce info o możliwych plamieniach? Bo mi się wydaje że często mają...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 22:32   #3561
wez_umrzyj
Raczkowanie
 
Avatar wez_umrzyj
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej!Piszę rzadko bo i rzadko zdarza się, że coś pomylę w braniu tabletek.Teraz jednak,mimo że przeczytałam ulotkę i zrobiłam jak w niej pisało, trochę się martwię.Już przechodzę do rzeczy:
Tabletki biorę od czerwca 2014.W poprzednim blistrze zapomniałam wziąć tabletki z 15 dnia.Zazwyczaj biorę je o 19, czasem 20.No i właśnie tego dnia zapomniałam.Ogarnęłam się następnego dnia o godzinie 16.Wtedy wzięłam tabletkę a potem o 19,jak zwykle,wzięłam tę na 16. dzień.Dokończyłam blister i bez robienia przerwy zaczęłam kolejny,przykładowo i o odpowiednich porach.Pech chciał, że akurat w nocy po dniu,kiedy zapomniałam tabletki,doszło do czegoś z TŻ.Co prawda nie skończył we mnie ale mimo wszystko...

Panikuję trochę bo jako że nie robiłam przerwy nie dostałam krwawienia a za tydzień wyjeżdżam na pół roku do Chin.Chciałabym poprostu żebyście mnie uspokoiły.Mam jakiekolwiek powody do obaw? :/
__________________
17.07.2014 zaczynam blogowanie
wez_umrzyj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 00:06   #3562
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wez_umrzyj Pokaż wiadomość
Hej!Piszę rzadko bo i rzadko zdarza się, że coś pomylę w braniu tabletek.Teraz jednak,mimo że przeczytałam ulotkę i zrobiłam jak w niej pisało, trochę się martwię.Już przechodzę do rzeczy:
Tabletki biorę od czerwca 2014.W poprzednim blistrze zapomniałam wziąć tabletki z 15 dnia.Zazwyczaj biorę je o 19, czasem 20.No i właśnie tego dnia zapomniałam.Ogarnęłam się następnego dnia o godzinie 16.Wtedy wzięłam tabletkę a potem o 19,jak zwykle,wzięłam tę na 16. dzień.Dokończyłam blister i bez robienia przerwy zaczęłam kolejny,przykładowo i o odpowiednich porach.Pech chciał, że akurat w nocy po dniu,kiedy zapomniałam tabletki,doszło do czegoś z TŻ.Co prawda nie skończył we mnie ale mimo wszystko...

Panikuję trochę bo jako że nie robiłam przerwy nie dostałam krwawienia a za tydzień wyjeżdżam na pół roku do Chin.Chciałabym poprostu żebyście mnie uspokoiły.Mam jakiekolwiek powody do obaw? :/
Zrobiłaś zgodnie z ulotką, więc potwierdzam, że nie masz się czym martwić.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 21:44   #3563
Ettienette
Raczkowanie
 
Avatar Ettienette
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 352
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam
mam pytanie , brałam dużo antybiotyków : kilka dni forcid , 2 dni augumentin i później 5 dni rovamycine . 7 dni mam zamiar dodatkowo się zabezpieczać a później już chyba nie trzeba ?
pierwszy raz mi się zdarzyły antybiotyki więc muszę się upewnić
__________________
Teraz czytam : Paulina Wilk ,, Lalki w ogniu "
Ettienette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 00:18   #3564
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ettienette Pokaż wiadomość
Witam
mam pytanie , brałam dużo antybiotyków : kilka dni forcid , 2 dni augumentin i później 5 dni rovamycine . 7 dni mam zamiar dodatkowo się zabezpieczać a później już chyba nie trzeba ?
pierwszy raz mi się zdarzyły antybiotyki więc muszę się upewnić
Myślę ,że 7 dni dodatkowego zabezpieczenia wystarczy pod warunkiem ,że przez te 7 dni nie będziesz już przyjmować antybiotyków. Następnym razem zapytaj lekarza ,czy te antybiotyki wpływają na twoją antykoncepcje hormonalna, ja zawsze pytam przy wypisywaniu recept .
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 14:31   #3565
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny
Dopiero zaczynam branie tabletek anty, to moje pierwsze opakowanie, czytalam ulotkę, ale wole się jeszcze upewnić.
W poniedziałek dostalam okres, wzielam tabletkę około 15-16. Kolejna tabletkę wzielam we wtorek około 19 i teraz zostanę przy tej godzinie.
Te 3-4 godziny opóźnienia we wtorek w stosunku do poniedziałku nie miały zbyt dużego znaczenia, tak?
Wiem, ze jeśli zacznie się brać tabletki od pierwszego dnia cyklu, to jest się od razu zabezpieczonym. Czyli w niedziele juz bez obaw mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Wiem, ze raczej tak, ale chyba muszę usłyszeć to od kogoś kto ma większe doświadczenie:p
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 14:33   #3566
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez jeanne92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dopiero zaczynam branie tabletek anty, to moje pierwsze opakowanie, czytalam ulotkę, ale wole się jeszcze upewnić.
W poniedziałek dostalam okres, wzielam tabletkę około 15-16. Kolejna tabletkę wzielam we wtorek około 19 i teraz zostanę przy tej godzinie.
Te 3-4 godziny opóźnienia we wtorek w stosunku do poniedziałku nie miały zbyt dużego znaczenia, tak?
Wiem, ze jeśli zacznie się brać tabletki od pierwszego dnia cyklu, to jest się od razu zabezpieczonym. Czyli w niedziele juz bez obaw mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Wiem, ze raczej tak, ale chyba muszę usłyszeć to od kogoś kto ma większe doświadczenie:p
Te 3 - 4 godziny nie mają znaczenia.
Jesteś zabezpieczona i możesz współżyć bez obaw.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 14:39   #3567
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuje za odpowiedz
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 19:14   #3568
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć,

to znów ja.
Potrzebuję porady: dziś biorę ostatnią tabletkę z blistra, w czwartek powinnam zacząć 7-dniową przerwę. Jednak od poniedziałku biorę antybiotyk, który niestety wpływa na antykoncepcję. Powiedzcie mi, czy zatem robić przerwę czy nie? Kiedyś miałam podobną sytuację, zrobiłam przerwę, ale dziewczyny zasugerowały mi tutaj, że mogłam nie robić przerwy i rozpocząć nowy blister + brać antybiotyk. Jakieś rady w tej sytuacji?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 19:20   #3569
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Cześć,

to znów ja.
Potrzebuję porady: dziś biorę ostatnią tabletkę z blistra, w czwartek powinnam zacząć 7-dniową przerwę. Jednak od poniedziałku biorę antybiotyk, który niestety wpływa na antykoncepcję. Powiedzcie mi, czy zatem robić przerwę czy nie? Kiedyś miałam podobną sytuację, zrobiłam przerwę, ale dziewczyny zasugerowały mi tutaj, że mogłam nie robić przerwy i rozpocząć nowy blister + brać antybiotyk. Jakieś rady w tej sytuacji?
Powinnaś się dodatkowo zabezpieczać, nic Ci nie da połączenie opakowań jeśli się nie zastosujesz do ulotki, czyli nie będziesz stosować dodatkowego zabezpieczenia.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po zakończeniu brania powinnaś się dodatkowo zabezpieczać. Więc, skoro od poniedziałku bierzesz i się nie zabezpieczałaś to teraz nie ma różnicy czy zrobisz przerwę czy nie bo jak antybiotyk miał wpływ na antykoncepcję to już po ptakach, chyba, że nie było stosunku od poniedziałku, to od teraz powinnaś się zabezpieczać np. prezerwatywą do końca brania antybiotyku i 7 dni po.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:08   #3570
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Powinnaś się dodatkowo zabezpieczać, nic Ci nie da połączenie opakowań jeśli się nie zastosujesz do ulotki, czyli nie będziesz stosować dodatkowego zabezpieczenia.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po zakończeniu brania powinnaś się dodatkowo zabezpieczać. Więc, skoro od poniedziałku bierzesz i się nie zabezpieczałaś to teraz nie ma różnicy czy zrobisz przerwę czy nie bo jak antybiotyk miał wpływ na antykoncepcję to już po ptakach, chyba, że nie było stosunku od poniedziałku, to od teraz powinnaś się zabezpieczać np. prezerwatywą do końca brania antybiotyku i 7 dni po.
Chodziło mi o coś innego Wiem, że mam się zabezpieczać, to wiadome. Mam po prostu pytanie, czy któraś z opcji tj. z przerwą lub bez będzie korzystniejsza w tej sytuacji czy będzie to bez znaczenia.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.