Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 08:05   #4381
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Maciek chodzi po domu i po prostu pluje... Na ściany, na podłogę i jeszcze bije sobie brawo

Przeszliśmy już ten etap. Zwróciłam mu uwagę parę razy. Potem przestałam reagować całkowicie i mu minęło. Czy na stałe to nie wiem. Za to wymyśla inne głupoty, i też się przy tym brawami uracza... Teraz chyba jesteśmy w etapie negacji, bo wszystko jest na nie.. i przy usypianiu zaczyna mnie syn testować, bo jak wcześniej jak przyszła pora grzecznie się kładł, tak teraz za nic nie chce, tylko robi scenę... stoi w łóżeczku i wymusza płaczem. Dopiero jak dłuższą chwilę nie reaguję i trochę go słownie przekonam, że spać naprawdę jest warto, to odpuszcza i się kładzie...

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Corka kolegi meza z pracy tez pluje dla zabawy,ale nie tylko slina,ale.tez.piciem,jedz eniem. A jest rok starsza od naszych dzieci.

A.ja mam inny dylemat.. Milosz.sie budzi coraz wczesniej,dzis 5:50,ja.jestem nieprzytomna o.tej porze. Nie ma mowy o.normalnym funkcjonowaniu,a juz o.jakiejs zabawie to.w.ogole. Najgorsze,ze o 10h to juz spiacy jest,wczoraj wytrzymalam go ryczacego do 11:45 ,bo przeciez jakbym go o.tej 10h polozyla to.by nie wyrobil na jednej.drzemce. Sypia dluzej,po 3h. I tak co dzien. Conajmniej 2h przed snem ryk,bo on juz spiacy,ale za wczesnie zeby poszedl.na.drzemke,bo nie wytrzyma do wieczora.
Wczoraj jak poszedl spac to sama polozylam sie i.padlam na 2h,bo inaczej nie mialabym aily funkcjonowac i wyjsc z nim popoludniu.
Bo oprocz pobudki przed 6h jest jeszcze 4-5 pobudek w nocy

Nie wiem co mam z.tym zrobic. Zeby choc budzil sie pozniej. Juz bylo tak ladnie,ze spal do 8h..

To coś chyba z wiosną ma wspólnego... bo mój syn też sypiał do 7-7.30 a teraz wstaje 5.40-6.30... nie pozwalam mu więcej spać w dzień niż te 2-2,5h.. bo właśnie boję się sytuacji że mu się poprzestawia. Mam nadzieje, że to przejściowy etap jest. Może coś znowu się reguluje ze snem i że dojdziemy w końcu do idealnego modelu spania...czego i Wam życzę!
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:11   #4382
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A moje dziecko od tygodnia pluje... Non sto pluje i robi fontannę ze śliny
.. Masakra
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Maciek chodzi po domu i po prostu pluje... Na ściany, na podłogę i jeszcze bije sobie brawo
Tassia przepraszam, ale to jest śmieszne Może nie zwracaj uwagi? W końcu minie
Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Mój też ma takie fazy, a najgorsze było to jak był na mnie o coś zły i chciał mnie opluć! Nie mam pojęcia gdzie on to zobaczył, ale wtedy tylko pluł sobie na brodę lub brzuch i była jeszcze gorsza złość póki co zdarzyło mu się tak raz, teraz tylko pluje podczas mycia zębów do zlewu
Lulcia, to musiało komicznie wyglądać Wyrośnie z tego
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:14   #4383
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Tassia przepraszam, ale to jest śmieszne Może nie zwracaj uwagi? W końcu minie

Lulcia, to musiało komicznie wyglądać Wyrośnie z tego
No śmiać mi się chciało ale za dobrze to nie wróżylo na przyszłość
A teraz przyszedł z pustym kubkiem i krzyczy picie picie picie
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:17   #4384
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Przeszliśmy już ten etap. Zwróciłam mu uwagę parę razy. Potem przestałam reagować całkowicie i mu minęło. Czy na stałe to nie wiem. Za to wymyśla inne głupoty, i też się przy tym brawami uracza... Teraz chyba jesteśmy w etapie negacji, bo wszystko jest na nie.. i przy usypianiu zaczyna mnie syn testować, bo jak wcześniej jak przyszła pora grzecznie się kładł, tak teraz za nic nie chce, tylko robi scenę... stoi w łóżeczku i wymusza płaczem. Dopiero jak dłuższą chwilę nie reaguję i trochę go słownie przekonam, że spać naprawdę jest warto, to odpuszcza i się kładzie...

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------




To coś chyba z wiosną ma wspólnego... bo mój syn też sypiał do 7-7.30 a teraz wstaje 5.40-6.30... nie pozwalam mu więcej spać w dzień niż te 2-2,5h.. bo właśnie boję się sytuacji że mu się poprzestawia. Mam nadzieje, że to przejściowy etap jest. Może coś znowu się reguluje ze snem i że dojdziemy w końcu do idealnego modelu spania...czego i Wam życzę!
Ale on mimo,ze sypia po 3h to na noc kompanie 19:30.
Wczoraj obudzil sie o 14:20 i 19:30 kompanie i 19:30 spanie.
Wczesniej spal po 1,5h w dzien.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:24   #4385
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Corka kolegi meza z pracy tez pluje dla zabawy,ale nie tylko slina,ale.tez.piciem,jedz eniem. A jest rok starsza od naszych dzieci.

A.ja mam inny dylemat.. Milosz.sie budzi coraz wczesniej,dzis 5:50,ja.jestem nieprzytomna o.tej porze. Nie ma mowy o.normalnym funkcjonowaniu,a juz o.jakiejs zabawie to.w.ogole. Najgorsze,ze o 10h to juz spiacy jest,wczoraj wytrzymalam go ryczacego do 11:45 ,bo przeciez jakbym go o.tej 10h polozyla to.by nie wyrobil na jednej.drzemce. Sypia dluzej,po 3h. I tak co dzien. Conajmniej 2h przed snem ryk,bo on juz spiacy,ale za wczesnie zeby poszedl.na.drzemke,bo nie wytrzyma do wieczora.
Wczoraj jak poszedl spac to sama polozylam sie i.padlam na 2h,bo inaczej nie mialabym aily funkcjonowac i wyjsc z nim popoludniu.
Bo oprocz pobudki przed 6h jest jeszcze 4-5 pobudek w nocy

Nie wiem co mam z.tym zrobic. Zeby choc budzil sie pozniej. Juz bylo tak ladnie,ze spal do 8h..
A jakby miał 2 drzemka jednak? Może byłoby ci łatwiej? Ola też ostatnio wstaje max o 6, ale dzięki temu zasypia w dzień bez problemu i wieczorem też z reguły ok 21 śpi. Pewnie się tak budzą bo coraz widniej
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:57   #4386
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Macie juz plan na buty wiosenne dla dzieci? Po niedzieli 14 stopni wiec jutro lecimy na zakupy.
no własnie ja też mam z tym problem.... czekam na zwrot i lecimy na zakupy

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
zdrówka dla Lenci
Emi będzie miała tą 6w1 za jakieś 5 tyg
Na siłę nie mam serca jej robić inhalacji ale na szczęście już nie potrzebuje

Dziś mój Kamilek kończy 15 lat i z tego powodu, a raczej z przyczyn gastrycznych opuścił pierwszy raz od długiego czasu szkołę. Wezwałam lekarza z medicoveru powinien być do 3 godz
ojeja kochana zdrowia dla Kamila i sto lat!! spoznione troszke ale szczere i dzięki z Lenką juz lepiej tez
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 09:09   #4387
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Ale on mimo,ze sypia po 3h to na noc kompanie 19:30.
Wczoraj obudzil sie o 14:20 i 19:30 kompanie i 19:30 spanie.
Wczesniej spal po 1,5h w dzien.
Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
A jakby miał 2 drzemka jednak? Może byłoby ci łatwiej? Ola też ostatnio wstaje max o 6, ale dzięki temu zasypia w dzień bez problemu i wieczorem też z reguły ok 21 śpi. Pewnie się tak budzą bo coraz widniej
No właśnie tak mi się wydaje, że to zegar biologiczny.. czują że się dzień wydłuża, za chwilę czas przestawią, to będą wstawać niby później.. Ale Inwersja dziwi mnie, że Twój maluch mimo, że śpi w dzień po 3h to pada Ci tak wcześnie? Byc może dlatego, że w nocy ma dużo pobudek i faktycznie organizm słabo odpoczywa... Bo u nas jest jak u Papalinki.. Wstaje w okolicach 6 rano (do niedawna było tak że spał rano do 7-7.30), w dzień śpi średnio po 2h tak mniej więcej od 12 do 14 (+/- pół godziny) i potem usypia o 21.
Nie pozwalam mu spać po 3h w ciągu dnia bo wtedy od razu nocne usypianie jest trudniejsze a i idzie mi wtedy na noc spać później niż zwykle np. ok. 22. Dla mnie to wtedy za duże obciążenie. Nie mam kiedy odpocząć i zregenerować sił...
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 09:42   #4388
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi się wydaje, że to zegar biologiczny.. czują że się dzień wydłuża, za chwilę czas przestawią, to będą wstawać niby później.. Ale Inwersja dziwi mnie, że Twój maluch mimo, że śpi w dzień po 3h to pada Ci tak wcześnie? Byc może dlatego, że w nocy ma dużo pobudek i faktycznie organizm słabo odpoczywa... Bo u nas jest jak u Papalinki.. Wstaje w okolicach 6 rano (do niedawna było tak że spał rano do 7-7.30), w dzień śpi średnio po 2h tak mniej więcej od 12 do 14 (+/- pół godziny) i potem usypia o 21.
Nie pozwalam mu spać po 3h w ciągu dnia bo wtedy od razu nocne usypianie jest trudniejsze a i idzie mi wtedy na noc spać później niż zwykle np. ok. 22. Dla mnie to wtedy za duże obciążenie. Nie mam kiedy odpocząć i zregenerować sił...
Powiem Ci,ze on wczoraj zasnal.pozniej niz myslalam,ze.pojdzie spac. Ale pewnie przez to,ze od 15 do 18.był na.spacerze i.glownie.w.wozku,wiec.ni e mial jak sie zmeczyc.
Generalnie on w.sumie w ciagu doby nie sypia mniej tylko nocny sen.jest krotszy,a.w.dzien dluzszy. Niestety ta opcja mi nie bardzo odpowiada.




Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
A jakby miał 2 drzemka jednak? Może byłoby ci łatwiej? Ola też ostatnio wstaje max o 6, ale dzięki temu zasypia w dzień bez problemu i wieczorem też z reguły ok 21 śpi. Pewnie się tak budzą bo coraz widniej
Latwej by nie bylo,bo jakbym kladla go.spac 2raz ok 15h czy 16h i pobudka jeszcze pozniej, to na noc zasypialby mi o 23h,a to juz spora przesada.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Zobaczymy jak bedzie dzis. Na razie nie widac oznak zmeczenia.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 10:28   #4389
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Corka kolegi meza z pracy tez pluje dla zabawy,ale nie tylko slina,ale.tez.piciem,jedz eniem. A jest rok starsza od naszych dzieci.

A.ja mam inny dylemat.. Milosz.sie budzi coraz wczesniej,dzis 5:50,ja.jestem nieprzytomna o.tej porze. Nie ma mowy o.normalnym funkcjonowaniu,a juz o.jakiejs zabawie to.w.ogole. Najgorsze,ze o 10h to juz spiacy jest,wczoraj wytrzymalam go ryczacego do 11:45 ,bo przeciez jakbym go o.tej 10h polozyla to.by nie wyrobil na jednej.drzemce. Sypia dluzej,po 3h. I tak co dzien. Conajmniej 2h przed snem ryk,bo on juz spiacy,ale za wczesnie zeby poszedl.na.drzemke,bo nie wytrzyma do wieczora.
Wczoraj jak poszedl spac to sama polozylam sie i.padlam na 2h,bo inaczej nie mialabym aily funkcjonowac i wyjsc z nim popoludniu.
Bo oprocz pobudki przed 6h jest jeszcze 4-5 pobudek w nocy

Nie wiem co mam z.tym zrobic. Zeby choc budzil sie pozniej. Juz bylo tak ladnie,ze spal do 8h..
Moje dziecko spalo prawie do 8 a teraz wstaje 6 30-7
I chodzi spać na drzemke o 9.
Ja mu pozwalam spać ile chce.... I wcale nie ma drugiej drzemki choć się o to balam. Ale wytrzymuje do 20 30
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 10:52   #4390
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja też daje Julkowi spać ile chce. No chyba, ze spiacy o 18 to przetrzymam go pół godziny, robie wcześniejszą kąpiel i kolację i do spania. Jak kombinowalam z drzemkami i chciałam ustawić po swojemu to bylo tylko gorzej. Był marudny, meczylismy się oboje... Mam jedną zasadę - nawet jeśli w dzień pospi dłużej max o 21 ląduje w lozeczku. Są dni kiedy rozpiera go energia ale dzięki temu zawsze zasnie ok. 21, najwyzej zajmie mu to nie 5 minut a max 10-15

Czuje się dziś strasznie, mam jakiegoś rotawirusa chyba. Całą noc spędziłam w wc, teraz czekam aż mlodzian pójdzie spać to i ja się położę...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:04   #4391
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Jak pozwalalam.mu chodzic na.drzemke.wczesniej to godz 17.byl juz wykonczony i ciagle plakal.

Druga kwestia tj zabkowanie. Licze,ze jak w koncu powychodza mu te zeby to moze.to.sie troche bardziej ureguluje. Co dzien budze sie z nadzieja,ze moze.w.koncu przebily sie te zeby jakos konkretniej.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 11:20   #4392
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
No śmiać mi się chciało ale za dobrze to nie wróżylo na przyszłość
A teraz przyszedł z pustym kubkiem i krzyczy picie picie picie
hehe dopomina się
Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość




ojeja kochana zdrowia dla Kamila i sto lat!! spoznione troszke ale szczere i dzięki z Lenką juz lepiej tez
dzięki dziś już z Kamilem dużo lepiej
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:23   #4393
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Jak pozwalalam.mu chodzic na.drzemke.wczesniej to godz 17.byl juz wykonczony i ciagle plakal.

Druga kwestia tj zabkowanie. Licze,ze jak w koncu powychodza mu te zeby to moze.to.sie troche bardziej ureguluje. Co dzien budze sie z nadzieja,ze moze.w.koncu przebily sie te zeby jakos konkretniej.
No ale skoro przetrzymujesz go dwie godziny rano do drzemki to zrób to samo wieczorem.
A przynajmniej zaryzykuk bo to było parę tygodni temu teraz może wyglądać całkiem inaczej. Nasze dzieci są nieobliczalne
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:28   #4394
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

U nas drzemka w ciągu dnia jedna, ostatnio wypada to ok. 13. Zazwyczaj śpi do 8, czasem zdarzy się, że do 9, ale to tylko przez mój upór (upieram się, że nie wstanę z łóżka przed 7:P) bo wstawała z Tżem o 6, 6:30 i jak ja też ruszyłam się z łóżka to zaczynałyśmy dzień, a tak po wyjściu Tża wraca do łóżka i śpimy dalej.

Z zasypianiem wieczornym zazwyczaj mamy tak, że idzie spać ok. 20, ale z raz - dwa razy w tygodniu zdarza się, że usypianie nie działa i zrywa się z łóżka i bryka co najmniej do 22....


Jejuuuu, u nas wiosna na całego. Kurtkę wiosenną mamy, czapeczki i kominy też, ale buty... Buty to jakas masakra. Ja nie chcę różowych!!! Żadnego wyboru u nas w sklepach nie ma.;/

Te mi się podobają, na podworko by miała: http://ccc.eu/pl/kids/catalog/all/342566 ale potrzebne też coś porządniejszego... Emele ładne, ale u nas w całym województwie nie ma sklepu, który miałby je w swojej ofercie. ;/ A ostatnio Zuza takie histerie przy mierzeniu butów odstawiała (wrzeszczała, wyrywała się nam, rzucała po podłodze ;( Jak chceliśmy ją z tej podłogi pozbierac i wyjść to się nam wyślizgiwała z rąk.... ), że już się tego boję...
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:32   #4395
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Co do drzemki, to właśnie Bartek zasnął, będzie spał kolo 2h i potem kładę go na noc kolo 19:30. Dzięki temu mamy regularne dni i łatwo mi wszystko zorganizować, choć czasem są wyjątki i nie śpi w dzień ale wtedy max 18:30 juz śpi
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:44   #4396
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja tak na szybko
Miki od wczoraj wieczorem kuleje na prawą nóżkę nie upadł, ani się nie uderzył i nie wiem czy jechać na ip czy w ogóle takim maluchom robią jakieś usg czy rentgena?
Oczywiście, że robią. Moja Amela w wieku 11 miesięcy miała rtg czaszki/nosa.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
A jakby miał 2 drzemka jednak? Może byłoby ci łatwiej? Ola też ostatnio wstaje max o 6, ale dzięki temu zasypia w dzień bez problemu i wieczorem też z reguły ok 21 śpi. Pewnie się tak budzą bo coraz widniej
To moja lekki śpioch. Zasypia około 21.oo wstaje koło 7-8. Jak wstaje do pracy 4:40 to widzę, że ma mocny sen. W ostatnią sobotę miałam jechać rano pobrać krew i tak sobie pomyślałam, że nie będę nastawiała budzika, bo przecież Amela nas obudzi... śpimy...śpimy i coś za błogo mi było. Mąż mnie tyrka i mówi, że pewnie jest około 6.00, bo Amela jeszcze nie wstała. Coś mi ta jasność na dworze nie pasowała. Patrzę a tam 9.00 na zegarze! Do labu sie spóźniłam, bo miałam na daną godzinę, ale mnie przyjeli.

Amela w ciągu dnia ma 1 drzemke 11-12 i śpi z tego co mi wiadomo do 13-14.

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Maciek chodzi po domu i po prostu pluje... Na ściany, na podłogę i jeszcze bije sobie brawo
przepraszam, ale tak jakoś to sobie wyobraziłam i mnie to rozbawiło nieco
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:46   #4397
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ola też miała targ czaszki
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:46   #4398
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Macie juz plan na buty wiosenne dla dzieci? Po niedzieli 14 stopni wiec jutro lecimy na zakupy.
W sobotę idziemy rozejrzeć się za butami .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:09   #4399
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
No ale skoro przetrzymujesz go dwie godziny rano do drzemki to zrób to samo wieczorem.
A przynajmniej zaryzykuk bo to było parę tygodni temu teraz może wyglądać całkiem inaczej. Nasze dzieci są nieobliczalne
Polozylam.go dopiero.12:30 i co.ciekawe zadnych oznakow sennoci nie mial. Prawde powiedziawszy nie wierzylam,ze w ogole zasnie,bo.tuz przed polozeniem go.chichral sie na.calego.
Zobaczymy ile pospi.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Co do butów, to moja matka przywiozła jedne, ale jak to moja matka kupiła je w lumpie... Ładne są, miękkie i w ogóle, ale używane. Wkładki są absolutnie zjechane. I tak się zastanawiam czy jakby kupić nowe wkładki to były odpowiednie czy dalej nie bardzo do chodzenia dla takiego malucha? Nie znam się.

takie wkładki znalazłam na all:
http://allegro.pl/wkladki-do-butow-d...103655924.html
http://allegro.pl/wkladki-do-butow-s...094099280.html
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein

Edytowane przez inwersja
Czas edycji: 2015-03-10 o 12:15
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 12:21   #4400
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Co do drzemki, to właśnie Bartek zasnął, będzie spał kolo 2h i potem kładę go na noc kolo 19:30. Dzięki temu mamy regularne dni i łatwo mi wszystko zorganizować, choć czasem są wyjątki i nie śpi w dzień ale wtedy max 18:30 juz śpi
A o ktorej Bartuś wstaje ?
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:33   #4401
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
A o ktorej Bartuś wstaje ?
Między 6 a 7. W UK jest godzina dotylu wiec dziś wstał o 6:30 zasnął o 11:30, wstanie przed 14 i położę go po 19
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:37   #4402
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

kurcze juz ktorys raz dodaje z aplikacji wiadomosc i sie nie dodaje :/ nie wiem o co kaman wrrr ale mnie to denerwuje, wogole to zaluje mojego nowego telefonu. Mialam brac samsunga a umyslalo mi sie sony ericsona m2. Myslalam ze bedzie fajny, a ma baaardzo duzo wad :/

No, ale witam sie w kolejny piekny dzien po malo pieknej nocy
Jaśko wczoraj byl na placu zabaw ktory byl zamknięty calą zime. Dzieci multum, ogolnie bylismy cały czas na polu, tylko spał w domu. Noi w rezultacie chyba to w nocy przezywal... zerwał sie o 1:20, lulalam go godzine ale kazda proba odłozenia do łozeczka konczyla sie awanturą. Wkoncu wzielam go do nas do łózka, noi tak sie wiercil i poplakiwał do 4:30 o 6:40 znowu sie obudzil, ale tz go uspal (chyba pierwszy raz w zyciu, wooow <widział mojego wczorajszego focha o kasie z m jak milosc to sie chcial odkupic ;P>) po 7 znowu zasnal i pospal do 8:30.

Tassia moj Jasiek tez mial faze plucia, nawet tu kiedys o tym pisałam. Tylko to nei było takie plucie na odległosc tylko wywalał jęzor i robił pierdziochy. Zauwazylam ze im wiecej tlumaczylam tym wiecej pluł, wiec jakos stopniowo przestalam reagowac i przestał ! trwało to jakies 3 tyg moze takze uzbroj sie w cierpliwosc bo chyba to jakis taki okres

Dziewczyny mam prośbe, doradzcie mi prosze jakaś nianie. wiem ze wiele z Was sie w takową zaopatrywało, a ja nie bardzo sie orientuje. Do miesiąca bede Jaśka przenosic do pokoju naprzeciwko i chcialabym miec taki sprzęcik zeby spać spokojnie, ze dziecko mi nie bedzie płakac nieusłyszane

Nasz harmonogram dnia wygląda bardzo podobnie Jaśko sie jakos tak przyzwyczail:

ok 8 pobudka, śniadanie, zabawa
ok 10 spacer
ok 11:30 II śniadanie
ok 12-14 drzemka
ok 15 obiad
ok 15:30- 17 plac zabaw
ok 18 podwieczorek, zabawa
ok 20 kąpiel, kolacja
ok 21 spanie
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:49   #4403
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

A z tym tłumaczeniem to fakt... Miłosz brał do buzi auta, zdejmował zebami opony, wyrywał kułka. Ostatnio tego nie robił, ale jak matka była powiedzialam jej o tym żeby zwracała uwage, bo kupiła mu takie auto, z którym moglby robic takie numery. Ledwo uslyszal od razu zaczal gryzc te opony.

A Miłosz w ogole nie je 2giego sniadania. I pierwsze je dopiero ok 9h. Takze jak teraz budzi sie nawet przed 6h to mimo to je dopiero 8:30-9h.
No, ale on ciagle w nocy pije mleko, bywa,ze jak niemowle 2 butle w nocy ida.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

A dodam, ze Miłosz zaczyna coraz wiecej chodzic na palcach i robi to absolutnie świadomie. Chodził normalnie, a łobuz jeden odkrył,ze mozna na palcach i podoba mu sie to. Na nic moje gderanie "nie chodz na palcach".
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:36   #4404
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
U nas drzemka w ciągu dnia jedna, ostatnio wypada to ok. 13. Zazwyczaj śpi do 8, czasem zdarzy się, że do 9, ale to tylko przez mój upór (upieram się, że nie wstanę z łóżka przed 7:P) bo wstawała z Tżem o 6, 6:30 i jak ja też ruszyłam się z łóżka to zaczynałyśmy dzień, a tak po wyjściu Tża wraca do łóżka i śpimy dalej.

Z zasypianiem wieczornym zazwyczaj mamy tak, że idzie spać ok. 20, ale z raz - dwa razy w tygodniu zdarza się, że usypianie nie działa i zrywa się z łóżka i bryka co najmniej do 22....


Jejuuuu, u nas wiosna na całego. Kurtkę wiosenną mamy, czapeczki i kominy też, ale buty... Buty to jakas masakra. Ja nie chcę różowych!!! Żadnego wyboru u nas w sklepach nie ma.;/

Te mi się podobają, na podworko by miała: http://ccc.eu/pl/kids/catalog/all/342566 ale potrzebne też coś porządniejszego... Emele ładne, ale u nas w całym województwie nie ma sklepu, który miałby je w swojej ofercie. ;/ A ostatnio Zuza takie histerie przy mierzeniu butów odstawiała (wrzeszczała, wyrywała się nam, rzucała po podłodze ;( Jak chceliśmy ją z tej podłogi pozbierac i wyjść to się nam wyślizgiwała z rąk.... ), że już się tego boję...
Mamy te buty jak promocja w zimie była to kupiłam w niedziele Ola miała je na sobie pierwszy raz i chyba było w porządku
Zamówiłam tez z allegro geoxy, 2 pary używane ale widać ze idealne, no zobaczymy jak przyjdą
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:57   #4405
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Moje dziecko spalo prawie do 8 a teraz wstaje 6 30-7
I chodzi spać na drzemke o 9.
Ja mu pozwalam spać ile chce.... I wcale nie ma drugiej drzemki choć się o to balam. Ale wytrzymuje do 20 30
U nas jest podobnie. na nic zasypia 19-19:30 wstaje 6:30-7:00 a drzemka 10-11 i śpi różnie 1-3 h. jak jadę do miasta to jeszcze w samochodzie drzemki ucina. ale niej wystarczy ze przyśni na 5 min i jest zregenerowana i jest problem by uśpić ja ponownie.

ja się za butami rozglądam ale totalnie nie ma nic ciekawego. chciałam emele ale w szczecinie brak :/
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 14:07   #4406
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

nata też pluje. zapluwa sie do pasa. nie wiem co w tym wesołego, ona wie.

do tego od 8 do 10 mi ryczała. ząbkowanie. mam dosyć. zasnelam razem z nią. i nadal mam dosyc, mimo że się uspokoiła i bawi sie z kinią. jakas wypalona jestem
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 14:14   #4407
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Co do butów ja planuje kupić Julkowi emele. Wyczailam u nas hurtownie dziecięca i są w naprawdę świetnych cenach, taniej niż przez neta a i przymierze na miejscu. Tyle ze wybór mały ale myślę ze coś znajdziemy
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 14:30   #4408
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Z Emeli te mi się podobają: http://www.emel.com.pl/PL/shoe,5509,0,0.html Ale nie wiem, czy do czerwonej kurtki....
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:08   #4409
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Mnie Igor zwykle wstaje o 6 a zasypia o 20... czasami 21. Ale ja już nie kombinuje z drzemkami chodzi spać kiedy chce. Czasami jest to 11 a czasami 15. Czasami ma jedną drzemke a czasami dwie. Ja w to nie ingeruje bo przynosiło tylko odwrotny skutek. Zresztą wszystko zależy od intenstywności w ciągu dnia, tego co robimy gdzie idziemy itd
Dzisiaj wstał 8,15 - norma bo chciałam przed 8 wyjść z domu to mi zrobił na złość
Czasami nawet zdarza się że ma drzemkę o 17 budzi się o 18 lub 19 a o 20 i tak idzie spać

Jak dobrze że już wiosna... ubieranie 50 warstw i tych zimowych ciuchów doprowadzało mnie do rozpaczy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:21   #4410
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Mnie Igor zwykle wstaje o 6 a zasypia o 20... czasami 21. Ale ja już nie kombinuje z drzemkami chodzi spać kiedy chce. Czasami jest to 11 a czasami 15. Czasami ma jedną drzemke a czasami dwie. Ja w to nie ingeruje bo przynosiło tylko odwrotny skutek. Zresztą wszystko zależy od intenstywności w ciągu dnia, tego co robimy gdzie idziemy itd
Dzisiaj wstał 8,15 - norma bo chciałam przed 8 wyjść z domu to mi zrobił na złość
Czasami nawet zdarza się że ma drzemkę o 17 budzi się o 18 lub 19 a o 20 i tak idzie spać

Jak dobrze że już wiosna... ubieranie 50 warstw i tych zimowych ciuchów doprowadzało mnie do rozpaczy
U mnie też tak zawsze jest, że jak chcę, żeby Ola jużwstała, bo gdzieś sięspieszę, to ona jak na złość śpi jak zabita
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.