jak poradzić sobie z komornikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 12:01   #1
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240

jak poradzić sobie z komornikiem


Witam,
mam pytanie odnośnie postępowania komorniczego.
Ile czasu ustawowo ma komornik na poinformowanie dłuznika o wszczęciu postępowania? Przeglądałam ustawę o komornikach sadowych i egzekucji, ale niestety nie znalazłam takiej informacji.
Mam sytuację, gdzie komornik dopiero po 4 miesiącach wysłał pismo, że z tytułu nieuregolowanych należności zajmuje mi pensję. Dodam, że należności te były regulowane na bieżąco mniej wiecej od terminu kiedy do komornika wpłynął od wierzyciela wniosek o ściągnięcie ze mnie należności. Z pisma wynika, że komornik może mi naliczyć jakieś odsetki z tego tytułu, ale przecież to wszystko jest już uregulowane i było regulowane na bieżaco tylko wierzyciel rzekomo "zapomniał" odwołać sprawę.
Co ja mogę zrobić, żeby komornik dał mi spokój i zamknął sprawę nie obciążając mnie żadnymi kosztami?
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:10   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Zebrać wszystkie papiery tj. dowody wpłat na konto wierzyciela, wszelkie umowy, korespondencje i iść do komornika wyjaśnić sprawę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:20   #3
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

a ile czasu ustawowo ma komornik na poinformowanie dłużnika o wszczęciu postępowania?
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:21   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Skontaktuj się jak najszybciej z komornikiem. Im dłużej zwlekasz tym gorzej. Jeśli chcesz załatwić sprawę to pokaż mu wszystkie dowody wpłaty - tylko w ten sposób się go szybko pozbędziesz.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:47   #5
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Skontaktuj się jak najszybciej z komornikiem. Im dłużej zwlekasz tym gorzej. Jeśli chcesz załatwić sprawę to pokaż mu wszystkie dowody wpłaty - tylko w ten sposób się go szybko pozbędziesz.
tak, kontakt z komornikiem był tego samego dnia co odbiór pisma poleconego od niego. Wizyta była z pełną dokumentacją - wszystkie potwierdzenia wpłat.
Niestety komornik powiedział, że on nic nie może zrobić, dopóki wierzyciel nie odwoła wniosku. A wierzyciel nie zamierza wniosku cofnąć.
Dlatego też moje pytanie w jakim czasie komornik powinien był mnie powiadomić o wszczęciu postępowania - poinformowanie mnie o postępowaniu przeciwko mnie trwało 4 miesiące, a wydaje mi sie, że komornik powinien był mnie wcześniej o tym poinformować. Nie otrzymałam nawet pisma z sądu, że w tej sprawie zapadł jakikolwiek wyrok.
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:54   #6
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Pismo z sądu musiałaś otrzymać, chyba, że ta "poważna" firma, która dostarcza pisma z sądów gdzieś je zapodziała.
A czy wierzyciel podał Ci jakiś powód, że odmawia i czy masz to na piśmie?
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:16   #7
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Nie, pisma z sądu nie było, przyszło tylko od komornika o wszczęsciu postępowania egzekucyjnego.
Wierzyciel przekazał mi swój "kaprys" telefonicznie, więc nie mam dowodu na to, ale wiem że z czystej złośliwości i podłości nie odwoła swojego wniosku.
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 15:25   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Cytat:
Napisane przez kaha_akro Pokaż wiadomość
Nie, pisma z sądu nie było, przyszło tylko od komornika o wszczęsciu postępowania egzekucyjnego.
Wierzyciel przekazał mi swój "kaprys" telefonicznie, więc nie mam dowodu na to, ale wiem że z czystej złośliwości i podłości nie odwoła swojego wniosku.
ale masz uregulowane należności względem wierzyciela?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:29   #9
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Niestety, ale tylko wierzyciel może wycofać sprawę z postępowania egzekucyjnego. To w nim tkwi problem. Powinnaś zapytać prawnika bądź na jakimś forum prawnym co zrobić w takiej sytuacji, bo skoro wszystko zapłaciłaś to wierzyciel naraża Cię cały czas na straty i komornika. To jest osoba prywatna?
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:43   #10
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

czy nakaz wykonawczy był wydany przez sąd czy wierzyciel sam złożył podanie do komornika??

jeśli przez sąd to złóż pismo wyjaśniające z numerami aktów, skanami potwierdzającymi spłatę należności. moim zdaniem sąd po zapoznaniu się z dokumentami może uchylić postępowanie. jeśli natomiast egzekucja nastąpiła po podaniu wierzyciela nic nie zrobisz jeśli on nie będzie miał dobrej woli
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 18:26   #11
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

To w gestii wierzyciela jest wycofanie tytułu egzekucyjnego od komornika!! o ile wszystko uregulowałaś!!! Jeżeli uregulowałaś należności z odsetkami przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego - będzie ok, jeżeli po wszczęciu postępowania, bedziesz musiała dodatkowo zapłacić koszty egzekucyjne a uwierz mi są one spore ( jeżeli sprawę prowadzi komornik sądowy). Napisz pismo do wierzyciela, załącz dowody wpłat, złóż pismo osobiście, bądź pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru , żebys miała dowód ze wierzyciel odebrał wszystko. I przede wszystkim: sprawdź czy oby na pewno wszystko uregulowałaś i czy na właściwe konto przekazałaś pieniądze, czy dobrze opisałaś przelewy? u mnie się zarzekają ze wszystko zapłacone a przychodzi co do czego, okazuje sie ze wpłacili pieniądze ale nie tam gdzie trzeba bądź po terminie nie uwzględniając naliczonych odsetek!! i potem zdziwienie: no jak to? to jeszcze odsetki??
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych



Edytowane przez teleskop86
Czas edycji: 2014-08-05 o 18:27
teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 18:47   #12
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

po pierwsze to pytanie czy uregulowałaś całość czy byłaś ugadana z wierzycielem na raty? (często to nie powstrzymuje go przed oddaniem sprawy do komornika)

po drugie to raczej niemożliwe żeby komornik nie powiadomił Cię o wszczęciu egzekucji-pewnie wysyłał pisma na inny adres jaki podaje wierzyciel we wniosku, możesz to sprawdzić telefonicznie w kancelarii, często jest tak, że dłużnicy dowiadują się o postępowaniu egzekucyjnym właśnie przez zajęcie wynagrodzenia/emerytury/renty

raz piszesz, że tylko otrzymałaś korespondencję o zajęciu wynagrodzenia, później że przyniosłaś do kancelarii pismo informujące o wszczęciu... to jak to w końcu jest?

Edytowane przez Justine1989
Czas edycji: 2014-08-05 o 18:53
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 20:39   #13
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji powinnaś mieć pouczenie o możliwości złożenia skargi na czynności komornika do sądu w ciągu 7 dni od daty odebrania zawiadomienia
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 20:44   #14
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Cytat:
Napisane przez grin_ajz Pokaż wiadomość
w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji powinnaś mieć pouczenie o możliwości złożenia skargi na czynności komornika do sądu w ciągu 7 dni od daty odebrania zawiadomienia
ale komornik działa zgodnie z wnioskiem wierzyciela, to na wierzycielu ciąży aktualizacja (jeśli wpłaty były dokonane w niepełnej wysokości)/likwidacja tytułów na podstawie których prowadzona jest egzekucja. Pismo do wierzyciela wraz ze wszystkimi dokumentami (potwierdzenia dokonania przelewów) z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:28   #15
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

wszystko jest uregulowane i jestem tego w 1000% pewna

komornik sam się przyznał, że nie wysłał innego pisma poza tym jednym informującym mnie o wszczęciu postępowania(4-5 miesięcy po złożeniu wniosku wierzyciela) tylko jedno pismo otrzymałam w tej sprawie, żadnego nigdzie nie wysyłałam czy zanosiłam, zgłosiłam się do komornika po otrzymaniu tego właśnie pisma z dowodami spłaty całego długu - dług został spłacony zanim otrzymałam informację od komornika).

Edytowane przez kaha_akro
Czas edycji: 2014-08-06 o 11:41
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:49   #16
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Cytat:
Napisane przez kaha_akro Pokaż wiadomość
wszystko jest uregulowane i jestem tego w 1000% pewna

komornik sam się przyznał, że nie wysłał innego pisma poza tym jednym informującym mnie o wszczęciu postępowania(4-5 miesięcy po złożeniu wniosku wierzyciela) tylko jedno pismo otrzymałam w tej sprawie, żadnego nigdzie nie wysyłałam czy zanosiłam, zgłosiłam się do komornika po otrzymaniu tego właśnie pisma z dowodami spłaty całego długu - dług został spłacony zanim otrzymałam informację od komornika).
Zrób to co napisałam wyżej.




« czasami piszę z telefonu, więc proszę o wyrozumiałość w razie błędów. Mój słownik czasami ma inne zdanie niż ja :p »
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:34   #17
Ortem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: jak poradzić sobie z komornikiem

Drogie Panie i Panowie również, sposób na komornika jest. Nie będę tu pisał o ukrywaniu majątku, bo to jest stosunkowo łatwe, chodzi o zarobki. Jest możliwość legalnej pracy w Polsce w taki sposób, żeby komornik nie zobaczył ani złotówki z Waszej pensji. Opisane jest to na stronce informacyjnej /ciach/, strona wszakże pokazuje sposób, jak nie płacić bandyckiego ZUSu, ale równie dobrze, a może nawet lepiej sposób sprawdza się właśnie odnośnie zajęć komorniczych. Na stronie są również namiary na mnie.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-03-16 o 23:53 Powód: link-reklama
Ortem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-16 17:34:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.