Potrzebuje pomocy z pitem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 15:00   #1
mimi0290
Zadomowienie
 
Avatar mimi0290
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 906

Potrzebuje pomocy z pitem


Jeśli to nieodpowiedni dział to przepraszam, wątku o pitach nie znalazłam

Rozliczyłam sobie pita programem i wyszlo mi 563zł do zwrotu, czy to mozliwe?
Pracowalam na umowę zlecenie - dostalam pit 11.
Przychód 4047,01
Koszty uzyskania przychodu 809,44
Dochód 3237,57
Zaliczka pobrana przez płatnika 590.

Bardzo prosze o pomoc
ewentualnie polecenie jakiegos lepszego programu (ten to Pit Projekt)
__________________
Odchudzanie z 85 na 63kg w 2011

2013: 75-72,1(10.03)...71,4(29.03) ...70,6...70............69.........67. .........65....... .
mimi0290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 15:53   #2
monika_8400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

Witam ja od lat rozliczam się przez e-deklaracje i nigdy się nie zawiodłam program poprowadzi Cię przez całe rozliczenie i nie ma z nim kłopotów a ponadto prześlesz nim deklaracje prosto do swojego US polecam spróbować
monika_8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 01:28   #3
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

jaki adres netowy jest na to elektroniczne składanie pitów ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 07:48   #4
monika_8400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

ja pobrałam tutaj program do rozliczeń a co do reszty to on Cię poprowadzihttp://www.dobreprogramy.pl/eDeklara...ows,17248.html
monika_8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 08:08   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

Cytat:
Napisane przez monika_8400 Pokaż wiadomość
Witam ja od lat rozliczam się przez e-deklaracje i nigdy się nie zawiodłam program poprowadzi Cię przez całe rozliczenie i nie ma z nim kłopotów a ponadto prześlesz nim deklaracje prosto do swojego US polecam spróbować
Ja tak samo

Cytat:
Napisane przez mimi0290 Pokaż wiadomość
Jeśli to nieodpowiedni dział to przepraszam, wątku o pitach nie znalazłam

Rozliczyłam sobie pita programem i wyszlo mi 563zł do zwrotu, czy to mozliwe?
Pracowalam na umowę zlecenie - dostalam pit 11.
Przychód 4047,01
Koszty uzyskania przychodu 809,44
Dochód 3237,57
Zaliczka pobrana przez płatnika 590.

Bardzo prosze o pomoc
ewentualnie polecenie jakiegos lepszego programu (ten to Pit Projekt)
Możliwe jest to, że dostaniesz tyle do zwrotu.
Sama kiedyś miałam w danym roku kilka umów (w tym w większości zlecenie) i miałam do zwrotu ponad 600zł.

Ściągnij sobie polecany program i zobacz, co Ci wyjdzie.
Ja tak na szybko wklepałam Twoje dane do e-deklaracje i wyszło mi tak, jak napisałaś. Z tym, że chyba powinnaś mieć jeszcze jakieś kwoty w składkach społecznych i zdrowotnych albo?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 15:43   #6
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

Mi wyszło, że powinnaś dostać 590 zwrotu
Ale dlatego, że nie miałaś składki na ub. społeczne i zdrowotne jak to bywa przy umowach o pracę
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 07:58   #7
poprostupatrycja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

cześć dziewczyny, czy mi też mogłybyście pomóc? Kompletnie tego nie ogarniam. 04,01,2014 urodziłam dziecko, i od samego początku wypłatę wypłacał mi zus. W marcu 2014 pożegnałam się z pracodawcą(i cały czas siedzę z dzieckiem w domu beż żadnych dodatkowych dochodów). Teraz dostałam pit z zus i mam tam szaleńczo aż 2 kwoty a potem wszędzie 0.
I teraz moje pytanie brzmi czy ja mimo to że nie mam umowy o pracę mogę odliczyć od siebie ulgę na dziecko? No i jeszcze fakt że uczęszczam do szkoły zaocznej- czy moi rodzice też mogą mnie odliczyć z ulgi? jak to jest bo każdy mówi inaczej a ja głupieje

Edytowane przez poprostupatrycja
Czas edycji: 2015-03-17 o 08:00
poprostupatrycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 12:53   #8
monika_8400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

Czyli dostawałaś zasiłek macierzyński z zusu? Cały dochód z niego wpisujesz w rubryce inne, przychód w przychód i składki w odpowiednich rubrykach. Przysługuje Ci ulga na dziecko za 12 pełnych miesięcy. A jeśli chodzi o Twoich rodziców to przesyłam Ci taki ciekawy wpis ,,
Córka podatniczki ma 20 lat. Studiuje oraz nie pracuje. W ubiegłym roku urodziła dziecko.
– Czy mogę skorzystać z ulgi na studiującą córkę, która ma własne dziecko – pyta pani Katarzyna z Wrocławia.


Tak. Matka może skorzystać z ulgi na pełnoletnią córkę, jeżeli spełnia ona wszystkie warunki do objęcia odliczeniem. Warunki te zostały ściśle określone. Ulga przysługuje na dzieci pełnoletnie do ukończenia 25 lat, uczące się, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały dochodów powyżej określonego limitu, tj. 3089 zł. Rodzic odlicza ulgę, jeżeli ciąży na nim obowiązek alimentacyjny, a zatem w dalszym ciągu utrzymuje pełnoletnie dziecko.
Z pytania wynika, że córka podatniczki spełnia kryterium wieku oraz nauki. Ponadto nie uzyskała w roku podatkowym dochodów, które pozbawiałyby prawa do ulgi.
Spełnienie wszystkich tych wymogów oznacza, że matka może skorzystać z ulgi na córkę.
Przeszkodą w dokonaniu odliczenia nie jest fakt, że córka sama została matką. Żaden przepis nie wyłącza prawa do ulgi w takiej sytuacji. Jeżeli zatem, tak jak w tym przypadku, pełnoletnie dziecko spełnia wszystkie warunki wymagane przez ustawodawcę do odliczenia, to można skorzystać z ulgi w rocznym zeznaniu PIT.
Natomiast jeżeli córka w ubiegłym roku wyszła za mąż, to ulga prorodzinna nie przysługuje rodzicowi, począwszy od miesiąca, w którym nastąpił ślub jego dziecka.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam
monika_8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 13:34   #9
poprostupatrycja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Potrzebuje pomocy z pitem

super! dzięki za odpowiedz
poprostupatrycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-18 14:34:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.