Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-27, 17:46   #61
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
ale bardzo rzadko są dłuzsze :P
dokladnie, mozesz tez skorzystac z opcji o ktorej wspomnial ktos wyzej czyli powiedziec ,ze chcesz umowe ale za tydzien/dwa bo jedziesz an urlop - wtedy sytuacja Ci sie wyklaruje?
+zawsze jest opcja skrocenia okresu wypowiedzenia(za porozumieniem stron), ale mimo wszystko rzadko , ktory pracodawca daje taki dluzszy okres w umowie o ile nie jest to wysokie/baardzo specjalistyczne stanowisko
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 18:03   #62
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
dokladnie, mozesz tez skorzystac z opcji o ktorej wspomnial ktos wyzej czyli powiedziec ,ze chcesz umowe ale za tydzien/dwa bo jedziesz an urlop - wtedy sytuacja Ci sie wyklaruje?
+zawsze jest opcja skrocenia okresu wypowiedzenia(za porozumieniem stron), ale mimo wszystko rzadko , ktory pracodawca daje taki dluzszy okres w umowie o ile nie jest to wysokie/baardzo specjalistyczne stanowisko
To ponowię pytanie - do kiedy musiałabym wypowiedzieć umowę, dobrze liczę, że do 20 lipca?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 18:32   #63
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
To ponowię pytanie - do kiedy musiałabym wypowiedzieć umowę, dobrze liczę, że do 20 lipca?
17 lipca musialabys zlozyc wypowiedzenie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 20:19   #64
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Autorko, a ja myślę, że za bardzo to przeżywasz (ale ja jestem taka sama, jak Ty). Sama miałam kilkugodzinne AC w zeszłym tygodniu i to jest bardzo złożona rekrutacja, zwykle trwa długo, moja się już ciągnie miesiąc i końca nie widać. Poza tym ja miałam takie AC na którym sprawdzali tylko tzw. kompetencje miękkie (zwykle tak jest), więc nie miałam okazji pochwalić się wiedzą specjalistyczną i ludzie bez tej wiedzy (bo np. kończyli kierunek niezwiązany z branżą) mieli takie same szanse, więc moje atuty, tj. wiedza i jakieś tam doświadczenie zawodowe nie miały aż takiego znaczenia. Nie wiesz, jak Ci pójdzie, nie wiesz jaki konkretnie typ osoby oni będą szukać i tak naprawdę nie masz pewności, czy dostaniesz pracę.

Ja bym się wolała zabezpieczyć obecną pracę. Ja mam podobną sytuację do Ciebie, szukam lepszej pracy, a w obecnej (staż) nie bardzo mogę rozmawiać przez telefon, zresztą pracuje w dużym hałasie i ciężko zrozumieć coś przez telefon. Jak miałam AC to musiałam nieźle nakombinować, żeby pojechać. Teraz mam drugą rozmowę kwalifikacyjną i znów będę musiała coś wymyślić.
Autorko, ja wierzę, że z takim doświadczeniem prędzej, czy później znajdziesz pracę, tylko po prostu po moich przygodach z AC wiem, że liczy się coś innego w tej rekrutacji, dlatego różnie to może być i nie masz pewności, czy nie wylądujesz bez pracy przez jakiś czas.

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2015-06-27 o 20:29
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 23:00   #65
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Nie stresuj się tak tym że Ci ta oferta pracy w korpo przeleci koło nosa. Pracuję w korpo, wielu moich znajomych niedawno zmieniało pracę, jak również przyjmujemy sporo ludzi i generalnie korporacje często wręcz czekają na pracowników miesiąc czy dwa aż Ci będą dostępni.

Jednocześnie zapewniam że w korpo da się rozwinąć, pracuję dopiero pół roku a już poprawiłam znajomość języka obcego, nauczyłam się obsługi kilku programów wymaganych na różnych stanowiskach. Ponadto mam możliwość robienia w godzinach pracy e-learningów na różne tematy, również dotyczących oprogramowania office i innych ciekawych programów.

Brać udział w assesmentach na wyższe stanowiska możemy po pół roku pracy i niektórzy rzeczywiście zaraz po tym czasie awansują. A i gratuluję znajomości struktur korpo haha Jest mnóstwo różnych stanowisk, nie tylko klepanie tabelek w excelu jak leci. Chociazby Incident Manager który zajmuje się eskalacjami, problematycznymi kwestiami, grupy osób zajmujący się Quality - czyli pilnujące jakości dostarczanych usług itp.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:51   #66
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Jak dla nie to mimo wszystko lepiej mieć prace niż nie mieć. Prawo do urlopu nabywasz już po miesiącu, więc nie musisz czekać na to kilku miesięcy. A do tego czasu możesz jakos pokombinowac i próbować np umówić się po pracy albo się zwolnić. Ogólnie to ludzie jakos zmieniaja pracę, więc myśle, ze to nie jest takie niemozliwe. Ogólnie to czasem szukanie pracy trwa całkiem długo, same rekrutacje np do korporacji trwaja długo, bo z reguły jest kilka etapów. Jak dla mnie głupio pozbawiac się wynagrodzenia.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 18:27   #67
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Dziewczyny, cały weekend zastanawiałam się jak to rozegrać i dziś zrobiłam tak - poszłam szczerze pogadać z kadrową, powiedziałam jej, ze chciałabym szukać pracy bardziej związanej z zawodem i bardziej rokującej na przyszłość. Ogólnie taka szczera rozmowa. Stanęło na tym, że będę miała zarobki takie jak na umowę o pracę, z tą różnicą, że podpiszę umowę zlecenia. Dotychczas miałam tak, że wypłatę miałam na koniec miesiąca, stosowanie do przepracowanych przeze mnie godzin. W ten sposób, będę mogła czasem wyjść z pracy (oczywiście po uzgodnieniu z kierowniczką) i mieć jakieś spotkania. Szefa zapytałam wprost, czy nie będzie przeszkadzało mu, że będę wciąż na umowie zlecenie. Powiedział, że nie, więc ok. Myślę, że tak jest i wilk syty i owca cała. Ja się cieszę, mam pracę, ale jednocześnie zachowuję jako taką elastyczność.

A w piątek mam rozmowę co do pracy w korpo. No i oczywiście wysyłam też CV w inne miejsca
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 18:36   #68
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Dziewczyny, cały weekend zastanawiałam się jak to rozegrać i dziś zrobiłam tak - poszłam szczerze pogadać z kadrową, powiedziałam jej, ze chciałabym szukać pracy bardziej związanej z zawodem i bardziej rokującej na przyszłość. Ogólnie taka szczera rozmowa. Stanęło na tym, że będę miała zarobki takie jak na umowę o pracę, z tą różnicą, że podpiszę umowę zlecenia. Dotychczas miałam tak, że wypłatę miałam na koniec miesiąca, stosowanie do przepracowanych przeze mnie godzin. W ten sposób, będę mogła czasem wyjść z pracy (oczywiście po uzgodnieniu z kierowniczką) i mieć jakieś spotkania. Szefa zapytałam wprost, czy nie będzie przeszkadzało mu, że będę wciąż na umowie zlecenie. Powiedział, że nie, więc ok. Myślę, że tak jest i wilk syty i owca cała. Ja się cieszę, mam pracę, ale jednocześnie zachowuję jako taką elastyczność.

A w piątek mam rozmowę co do pracy w korpo. No i oczywiście wysyłam też CV w inne miejsca
Co szef na te wasze ustalenia?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 18:41   #69
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5192190 9]Co szef na te wasze ustalenia?[/QUOTE]

Kadrowa powiedziała, że nie ma problemu i że mogę mieć zlecenie. Ale miałam zapytać szefa czy mogę mieć zlecenie zamiast umowy o pracę. Zapytałam i było "ok, ok, powiedz tam X. żeby zrobiła ci zatem taką umowę". Więc luźno. Bądź co bądź, też mu jest to na rękę, bo w ten sposób będę tańsza.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 18:51   #70
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Kadrowa powiedziała, że nie ma problemu i że mogę mieć zlecenie. Ale miałam zapytać szefa czy mogę mieć zlecenie zamiast umowy o pracę. Zapytałam i było "ok, ok, powiedz tam X. żeby zrobiła ci zatem taką umowę". Więc luźno. Bądź co bądź, też mu jest to na rękę, bo w ten sposób będę tańsza.
Składki zdrowotne oczywiście za ciebie odprowadzają?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 19:07   #71
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5192207 7]Składki zdrowotne oczywiście za ciebie odprowadzają?[/QUOTE]

Tak. Wraz z obroną utracę status studenta, więc będę zgłoszona w ZUS.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 19:20   #72
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

Dziwi mnie, że rezygnujesz z prawa do urlopu by urwać się na rozmowę. HR bardzo często umawia się po 16-17 na rozmowy.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 19:38   #73
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Co byś zrobiła na moim miejscu? Praca.

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5192247 1]Dziwi mnie, że rezygnujesz z prawa do urlopu by urwać się na rozmowę. HR bardzo często umawia się po 16-17 na rozmowy.[/QUOTE]

Dla mnie w tym momencie to już praca tymczasowa, jestem tam 3 lata i nie mam zamiaru spędzić tam tam kolejnego roku czy choćby pół

Może się to wydawać dziwne, ale chcę zmienić klimat i mieć pracę bardziej rokującą na przyszłość niż ta obecna.

Edytowane przez overmind
Czas edycji: 2015-06-29 o 19:39
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 20:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.