Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-01, 08:31   #3331
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51939557]Zainteresowane wymianą nawierzchni?
To proszę http://www.biovea.com/pl/product_detail.aspx?PID=6 316&OS=204&AG=advancedski ncare&cp=4&NAME=Wymiana-nawierzchni-ZAAWANSOWANE-SUROWICY-1-uncja-30ml[/QUOTE]
Wymiana nawierzchni - bezcenne!!!

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Czyli jednak może być to sprawa ntc. Niefajnie. A u nich na stronie widnieje, że pomaga w walce z trądzikiem
Ja z trądzikiem walczę całe życie... Ostatnio sprowadziłam żel do mycia na trądzik twarzy ze Stanów.
Przy okazji pochwalę się pozostałymi łupami zza oceanu. Nie będę szczegółowo wszystkiego opisywać, bo już to zrobiłam u siebie na blogu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg whole foods1.jpg (145,5 KB, 40 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2015-07-01 o 08:44
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 09:14   #3332
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51939557]Zainteresowane wymianą nawierzchni?
To proszę http://www.biovea.com/pl/product_det...Y-1-uncja-30ml[/QUOTE]


i Ochrona środowiska szkody

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wymiana nawierzchni - bezcenne!!!


Ja z trądzikiem walczę całe życie... Ostatnio sprowadziłam żel do mycia na trądzik twarzy ze Stanów.
Przy okazji pochwalę się pozostałymi łupami zza oceanu. Nie będę szczegółowo wszystkiego opisywać, bo już to zrobiłam u siebie na blogu.




W maju miałam dwie gule (jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałam!). Do dziś walczę ze śladami po nich
Dieta to podstawa, ale wiadomo jak trudno jest się oprzeć słodyczom i innym dobrom. Ja staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw do każdego posiłku. Zwłaszcza zieleniny. Poza tym wit. C, pro- i prebiotyki.
Pomógł mi Skinoren, Effaclar i serum robione z PHA i wit. C.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 09:23   #3333
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Relacja z używania szamponu przeciwłupieżowego weleda z pszenicą: lubię! !! Świetnie odświeża, jest delikatny i kojący. Może będzie moim zastepnikiem dawnego i+m ...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 09:49   #3334
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Korah, a Ty ile wit. C bierzesz i którą byś poleciła? Z tych, które wcześniej podlinkowałam jakaś się nadaje?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:23   #3335
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Mnie wysypuje po ha z BU więc za ten kolagen też już podziękuję.
Mnie też

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja wlasnie miedzy innymi dla siebie ta emulsje szalwiowa do twarzy wzielam tym bardziej sie ciesze na nia! to "pocenie" twarzy znam, u mnie ogolnie nie jest juz tak zle, ale moja cera latem sie lubi "pocic na tlusto"
Daj znać, jak Ci się spisuje

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
ups, zapycha używalam 2 dni u siostry i od wczoraj mam coś bolącego, nie pytaj po ilu latach "niemienia" wyskoczyło


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51939557]Zainteresowane wymianą nawierzchni?
To proszę http://www.biovea.com/pl/product_detail.aspx?PID=6 316&OS=204&AG=advancedski ncare&cp=4&NAME=Wymiana-nawierzchni-ZAAWANSOWANE-SUROWICY-1-uncja-30ml[/QUOTE]

ciekawy produkt

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Przy okazji pochwalę się pozostałymi łupami zza oceanu. Nie będę szczegółowo wszystkiego opisywać, bo już to zrobiłam u siebie na blogu.


Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Korah, a Ty ile wit. C bierzesz i którą byś poleciła? Z tych, które wcześniej podlinkowałam jakaś się nadaje?
Ja biorę dużo ok. 2 g. Jak brałam mniej to nie widziałam efektów. Biorę syntetyczną o tę: http://sklep.stanlab.eu/produkt/kwas...inowy-cz1000g/

Z tych, które podlinkowalaś to generalnie każda się nadaje, ta z Sanbiosu niezła i NOW complex, ale te opisy są dość niedokładne, bo np NOW Acerola nie ma podanej ilości aceroli w składzie, a sumę ilości witaminy c (prawdopodobnie syntetycznej) i aceroli. Z tymi opisami nie wolno dać się nabrać, bo ilość Aceroli to nie to samo co wit C. Tylko dopiero trzeba szukać ile jest wit. C w aceroli. Wszystko zależy od kwoty, jaką chcesz wydać, im mniejsza zawartość wit. tym więcej tabletek trzeba zjeść.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:23   #3336
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jakby ktoś chciał kolagen z Bingo, to polecam rozejrzeć się za kuponem rabatowym, ja o mało bym przegapiła swój, który dostałam w paczce z ciuchami Top Secret Dorzuciłam drobnostki żeby wyszło ponad 100 zł, wtedy kod odejmuje 50 zł Ale kody są indywidualne niestety.
Chociaż może zamawianie teraz przy nadchodzących upałach to średni pomysł... no właśnie, a ja zrobiłam wczoraj zakupy w Plants for Beauty, no bo rabat urodzinowy Wzięłam m.in. krem Uoga, a one mają "rekomendowane przechowywanie w lodówce". I co teraz, nie trafi go szlag zanim dojedzie? Zastanawiam się, czy nie poprosić o wysłanie na poste restante, żeby przynajmniej nie woził się cały dzień po mieście rozgrzanym autem. Wcześniej pisałam maila czy mogą wysłać z odbiorem na poczcie, ale nie dostałam informacji zwrotnej.
Tak w ogóle muszę chyba odsubskrybować wątek, bo zostanę bankrutem
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:39   #3337
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Jakby ktoś chciał kolagen z Bingo, to polecam rozejrzeć się za kuponem rabatowym, ja o mało bym przegapiła swój, który dostałam w paczce z ciuchami Top Secret Dorzuciłam drobnostki żeby wyszło ponad 100 zł, wtedy kod odejmuje 50 zł Ale kody są indywidualne niestety.
Chociaż może zamawianie teraz przy nadchodzących upałach to średni pomysł... no właśnie, a ja zrobiłam wczoraj zakupy w Plants for Beauty, no bo rabat urodzinowy Wzięłam m.in. krem Uoga, a one mają "rekomendowane przechowywanie w lodówce". I co teraz, nie trafi go szlag zanim dojedzie? Zastanawiam się, czy nie poprosić o wysłanie na poste restante, żeby przynajmniej nie woził się cały dzień po mieście rozgrzanym autem. Wcześniej pisałam maila czy mogą wysłać z odbiorem na poczcie, ale nie dostałam informacji zwrotnej.
Tak w ogóle muszę chyba odsubskrybować wątek, bo zostanę bankrutem
Ja tak właśnie skorzystałam 2 razy z takiego kuponu ale nie tak łatwo go dostać, zwykle rozdają przy okazji jakichś akcji, np konkursu na wizaż, albo właśnie w ramach współpracy z kimś.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 10:40   #3338
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Korah, dziękuję za odpowiedź A powiedz mi jeszcze jak ją bierzesz? Rano 1g i wieczorem 1g? Czy jakoś inaczej?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:46   #3339
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję za odpowiedź A powiedz mi jeszcze jak ją bierzesz? Rano 1g i wieczorem 1g? Czy jakoś inaczej?
Rozkładam dawkę na 4 razy z posiłkiem lub po i popijam wodą, 2 g to wychodzi takie płaskie pół łyżeczki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:50   #3340
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozkładam dawkę na 4 razy z posiłkiem lub po i popijam wodą, 2 g to wychodzi takie płaskie pół łyżeczki.

Ja dodaję do niej jeszcze miód albo sok malinowy. Jest smaczniejsze i podobno lepiej się wchłania z cukrem
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 10:52   #3341
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja dodaję do niej jeszcze miód albo sok malinowy. Jest smaczniejsze i podobno lepiej się wchłania z cukrem
Ja staram się żeby była obecność tłuszczu i wody. Jeśli chodzi o cukier, to słyszałam, że wręcz odwrotnie, że cukier oszukuje organizm i wydala wit C, zamiast ją najpierw przetworzyć. Podobno wit. C ma bardzo podobną budowę cząsteczkową do glukozy i np urządzenia pomiarowe cukru we krwi wariują po spożyciu wit. C.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-01 o 10:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 11:01   #3342
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dieta to podstawa. Ja walczę z trądzikiem od 6 lat po urodzeniu pierwszego dziecka byłam na MEGA MEGA restrykcyjnej diecie (alergik) , która totalnie mnie „rozregulowała”. Potem powrót do śmieciowego jedzenia i kolejne 2 ciąże z dietami alergików. Aktualnie kończę karmić trzecie dziecko i zaczynam dietę Dąbrowskiej. Mam nadzieję na porządne oczyszczenie organizmu.

Dziwi mnie tez troche to co piszecie o ntc, ze zapycha…może to uczulenie na jakiś składnik, kwas mlekowy albo hialuron. Nie wydaje mi się żeby ten kosmetyk mogl zapychac pory bo po uzyciu go z woda jak już się wchłonie to nie zostawia nic na skorze. Dla mnie ten kolagen to wybawienie. Pryszcze (wielkie wulkany) poschodziły mi z czoła, goją mi się blizny na polikach, mam mniejsze sebum i mega nawilżenie, z tym zawsze miałam problem. Zastanawiałam się długo nad kupnem bo cena kosmos ale nie zaluje. Od prawie 2 miesiecy używam prawie codziennie i jeszcze się nie skonczyl.

Dołączam się do pytania Kretki – ile witaminy C i która jako uzupełnienie diety po karmieniu piersią?
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:03   #3343
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja wlasnie miedzy innymi dla siebie ta emulsje szalwiowa do twarzy wzielam tym bardziej sie ciesze na nia! to "pocenie" twarzy znam, u mnie ogolnie nie jest juz tak zle, ale moja cera latem sie lubi "pocic na tlusto"
To wiem, co masz na myśli,
nawet mąż się mnie pyta co mi się stało, że jestem taka mokra na twarzy strach pomyśleć co ludzie myślą ale leci już emulsja szałwiowa do mnie, będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wymiana nawierzchni - bezcenne!!!


Ja z trądzikiem walczę całe życie... Ostatnio sprowadziłam żel do mycia na trądzik twarzy ze Stanów.
Przy okazji pochwalę się pozostałymi łupami zza oceanu. Nie będę szczegółowo wszystkiego opisywać, bo już to zrobiłam u siebie na blogu.
zaraz lecę obejrzeć te cuda

trądzik to moja zmora też, pisałam już pewnie, przed okresem to czasem jest masakra , ale tylko poniżej linii żuchwy, na tle hormonalny



Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
i Ochrona środowiska szkody







W maju miałam dwie gule (jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałam!). Do dziś walczę ze śladami po nich
Dieta to podstawa, ale wiadomo jak trudno jest się oprzeć słodyczom i innym dobrom. Ja staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw do każdego posiłku. Zwłaszcza zieleniny. Poza tym wit. C, pro- i prebiotyki.
Pomógł mi Skinoren, Effaclar i serum robione z PHA i wit. C.
Słodycze to zło, w ciągu 3 dni zjadłam 300 gram czekoladek, prezent był , nie mogłam się oprzeć, bo sama NIE kupuje , już mnie wysypało po tym

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Relacja z używania szamponu przeciwłupieżowego weleda z pszenicą: lubię! !! Świetnie odświeża, jest delikatny i kojący. Może będzie moim zastepnikiem dawnego i+m ...
Mam go na uwadze.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie też



Daj znać, jak Ci się spisuje







ciekawy produkt







Ja biorę dużo ok. 2 g. Jak brałam mniej to nie widziałam efektów. Biorę syntetyczną o tę: http://sklep.stanlab.eu/produkt/kwas...inowy-cz1000g/

Z tych, które podlinkowalaś to generalnie każda się nadaje, ta z Sanbiosu niezła i NOW complex, ale te opisy są dość niedokładne, bo np NOW Acerola nie ma podanej ilości aceroli w składzie, a sumę ilości witaminy c (prawdopodobnie syntetycznej) i aceroli. Z tymi opisami nie wolno dać się nabrać, bo ilość Aceroli to nie to samo co wit C. Tylko dopiero trzeba szukać ile jest wit. C w aceroli. Wszystko zależy od kwoty, jaką chcesz wydać, im mniejsza zawartość wit. tym więcej tabletek trzeba zjeść.
JUż widzę, że biorę za mało, mam wit, C acerola Sanbios, ostatnio tylko 1 tabletka dziennie, ale owoców też jem sporo.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja staram się żeby była obecność tłuszczu i wody. Jeśli chodzi o cukier, to słyszałam, że wręcz odwrotnie, że cukier oszukuje organizm i wydala wit C, zamiast ją najpierw przetworzyć. Podobno wit. C ma bardzo podobną budowę cząsteczkową do glukozy i np urządzenia pomiarowe cukru we krwi wariują po spożyciu wit. C.
Ten cukier to całe zło .

O właśnie odnośnie kolagenu: http://blog.sweetpiggy.com.pl/sprawdzamy-kolagen/
Co Wy na to?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:16   #3344
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez belcanto Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tez troche to co piszecie o ntc, ze zapycha…może to uczulenie na jakiś składnik, kwas mlekowy albo hialuron. Nie wydaje mi się żeby ten kosmetyk mogl zapychac pory bo po uzyciu go z woda jak już się wchłonie to nie zostawia nic na skorze. Dla mnie ten kolagen to wybawienie. Pryszcze (wielkie wulkany) poschodziły mi z czoła, goją mi się blizny na polikach, mam mniejsze sebum i mega nawilżenie, z tym zawsze miałam problem. Zastanawiałam się długo nad kupnem bo cena kosmos ale nie zaluje. Od prawie 2 miesiecy używam prawie codziennie i jeszcze się nie skonczyl.

Dołączam się do pytania Kretki – ile witaminy C i która jako uzupełnienie diety po karmieniu piersią?
Ja właśnie podejrzewam kwas ha, używałam kolagenu innej firmy i nie mialam wyprysków, ale jeszcze przyszło mi do głowy, że może to być wina truskawek, bo od miesiąca jem je praktycznie codziennie i to z każdym posiłkiem lub jako posiłek główny Na razie nie oskarżam kolagenu, tylko podejrzewam.

Zależy jak duże są niedobory, ale przyjmuje się, że osoby zdrowe i mniej narażone na wolne rodniki nie powinny spożywać więcej niż 1 g, z kolei u mnie (przewlekłej anemiczki) i kiedyś palaczki są to 2 g. Jeśli organizm nie potrzebuje aż takiej dawki, jaką bierzemy, to wydala resztę, a jeśli przedawkujemy, to podobno objawia się to biegunką.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
O właśnie odnośnie kolagenu: http://blog.sweetpiggy.com.pl/sprawdzamy-kolagen/
Co Wy na to?
Hm, nie podoba mi się ten wpis, wieje laictwem, a przede wszystkim straszeniem mięsem na kilometr
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:23   #3345
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozkładam dawkę na 4 razy z posiłkiem lub po i popijam wodą, 2 g to wychodzi takie płaskie pół łyżeczki.
Czyli mogę spokojnie kupić tabletki z dawką 500 mg? Zacząć od razu od dwóch gramów czy lepiej od mniejszej ilości?
Wit. C rozpuszcza się w wodzie, także wystarczy popić. Do wit. D potrzebny jest tłuszcz.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

losek, ja tam się zgadzam z tym tekstem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:27   #3346
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czyli mogę spokojnie kupić tabletki z dawką 500 mg? Zacząć od razu od dwóch gramów czy lepiej od mniejszej ilości?
Wit. C rozpuszcza się w wodzie, także wystarczy popić. Do wit. D potrzebny jest tłuszcz.
Możesz, tylko sprawdź, czy tam jest 500mg wit c, czy 500mg aceroli, bo jeśli to drugie, to wit c w tabletce jest dużo mniej. Moim zdaniem zacznij od 1,5-2g.

Do wit. C też tłuszcz jest potrzebny, bo ładnie ją wiąże i zapobiega wysikaniu wit. razem z wodą. Takie otrzymałam zalecenia po transfuzji.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:35   #3347
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Możesz, tylko sprawdź, czy tam jest 500mg wit c, czy 500mg aceroli, bo jeśli to drugie, to wit c w tabletce jest dużo mniej. Moim zdaniem zacznij od 1,5-2g.

Do wit. C też tłuszcz jest potrzebny, bo ładnie ją wiąże i zapobiega wysikaniu wit. razem z wodą. Takie otrzymałam zalecenia po transfuzji.
Wezmę z 500 mg wit. C
Myślę pod kątem babci, która nie może brać żadnych tabletek antyhistaminowych, bo ją momentalnie usypiają. A to kobieta pracująca, także musi być ogarniająca. Jak wzięła kiedyś na noc tabletkę to rano budzik nie mógł jej dobudzić.

Kurcze, nie jem tłuszczu do każdego posiłku...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:36   #3348
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja staram się żeby była obecność tłuszczu i wody. Jeśli chodzi o cukier, to słyszałam, że wręcz odwrotnie, że cukier oszukuje organizm i wydala wit C, zamiast ją najpierw przetworzyć. Podobno wit. C ma bardzo podobną budowę cząsteczkową do glukozy i np urządzenia pomiarowe cukru we krwi wariują po spożyciu wit. C.

Glukoza może być prekursorem wit. C. W kroplówkach dawali kiedyś wit C z karboksylazą lub glukozą. Niestety dziś wit. C do kroplówek jest niedostępna, bo za tania i zbyt skuteczna
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 12:23   #3349
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51939557]Zainteresowane wymianą nawierzchni?
To proszę http://www.biovea.com/pl/product_detail.aspx?PID=6 316&OS=204&AG=advancedski ncare&cp=4&NAME=Wymiana-nawierzchni-ZAAWANSOWANE-SUROWICY-1-uncja-30ml[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Jakby ktoś chciał kolagen z Bingo, to polecam rozejrzeć się za kuponem rabatowym, ja o mało bym przegapiła swój, który dostałam w paczce z ciuchami Top Secret Dorzuciłam drobnostki żeby wyszło ponad 100 zł, wtedy kod odejmuje 50 zł Ale kody są indywidualne niestety.
Chociaż może zamawianie teraz przy nadchodzących upałach to średni pomysł... no właśnie, a ja zrobiłam wczoraj zakupy w Plants for Beauty, no bo rabat urodzinowy Wzięłam m.in. krem Uoga, a one mają "rekomendowane przechowywanie w lodówce". I co teraz, nie trafi go szlag zanim dojedzie? Zastanawiam się, czy nie poprosić o wysłanie na poste restante, żeby przynajmniej nie woził się cały dzień po mieście rozgrzanym autem. Wcześniej pisałam maila czy mogą wysłać z odbiorem na poczcie, ale nie dostałam informacji zwrotnej.
Tak w ogóle muszę chyba odsubskrybować wątek, bo zostanę bankrutem
wiesz co.... ja żadnego chyba kosmetyku uoga uoga nie trzymałam w lodówce nie dość, że żadnemu nic nie było to kilka z nich zdarzyło mi się używać kilka miesięcy po terminie
ale to oczywiście żadna gwarancja
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 12:38   #3350
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Ja z trądzikiem walczę całe życie... Ostatnio sprowadziłam żel do mycia na trądzik twarzy ze Stanów.
Przy okazji pochwalę się pozostałymi łupami zza oceanu. Nie będę szczegółowo wszystkiego opisywać, bo już to zrobiłam u siebie na blogu.
Ja mam okresy wzlotów i upadków, głównie przez rozhuśtane hormony, ale mam praktycznie to samo. Dlatego rozumiem Cię doskonale. Sprowadzanie różnych cudów z zagranicy także. Mam tak samo Człowiek wszstkiego się chwyta, co by poczuć ten cud na własnej skórze.

Śliczne zakupy Zaczytuję się teraz Twoim blogiem. I na parę rzeczy już mam duże chciejstwo Na marginesie - śliczna z Ciebie kobieta
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:22   #3351
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja właśnie podejrzewam kwas ha, używałam kolagenu innej firmy i nie mialam wyprysków, ale jeszcze przyszło mi do głowy, że może to być wina truskawek, bo od miesiąca jem je praktycznie codziennie i to z każdym posiłkiem lub jako posiłek główny Na razie nie oskarżam kolagenu, tylko podejrzewam.

Zależy jak duże są niedobory, ale przyjmuje się, że osoby zdrowe i mniej narażone na wolne rodniki nie powinny spożywać więcej niż 1 g, z kolei u mnie (przewlekłej anemiczki) i kiedyś palaczki są to 2 g. Jeśli organizm nie potrzebuje aż takiej dawki, jaką bierzemy, to wydala resztę, a jeśli przedawkujemy, to podobno objawia się to biegunką.



Hm, nie podoba mi się ten wpis, wieje laictwem, a przede wszystkim straszeniem mięsem na kilometr
W takim razie i ja się chce zmobilizować do tej wit. C Acerola .

Jestem znowu przed wyborem wit B kompleks , wcześniej miałam Solgar 50 , coś polecicie
Czy te naturalne wit B warto inwestować? chodzi mi o takie z wyciągów roślinnych.


Dość drastycznie jest to opisane, z tym kolagenem, sama nie wiem co myśleć?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czyli mogę spokojnie kupić tabletki z dawką 500 mg? Zacząć od razu od dwóch gramów czy lepiej od mniejszej ilości?
Wit. C rozpuszcza się w wodzie, także wystarczy popić. Do wit. D potrzebny jest tłuszcz.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

losek, ja tam się zgadzam z tym tekstem.

wszystko zależy od punktu widzenia
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:27   #3352
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez belcanto Pokaż wiadomość
Dieta to podstawa. Ja walczę z trądzikiem od 6 lat po urodzeniu pierwszego dziecka byłam na MEGA MEGA restrykcyjnej diecie (alergik) , która totalnie mnie „rozregulowała”. Potem powrót do śmieciowego jedzenia i kolejne 2 ciąże z dietami alergików. Aktualnie kończę karmić trzecie dziecko i zaczynam dietę Dąbrowskiej. Mam nadzieję na porządne oczyszczenie organizmu.

Dołączam się do pytania Kretki – ile witaminy C i która jako uzupełnienie diety po karmieniu piersią?
Ja Cię podziwiam za trójkę dzieci Najlepszą cerę w życiu miałam tylko w ciąży, przedtem i potem trądzik

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
zaraz lecę obejrzeć te cuda

trądzik to moja zmora też, pisałam już pewnie, przed okresem to czasem jest masakra , ale tylko poniżej linii żuchwy, na tle hormonalny
Ja też mam wysyp na zuchwie przed okresem, a po ciąży jeszcze dodatkowo wysypało mi czoło

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czyli mogę spokojnie kupić tabletki z dawką 500 mg? Zacząć od razu od dwóch gramów czy lepiej od mniejszej ilości?
Ja tam zawsze biorę dwie tabletki po 500mg, bo kiedyś gdzieś czytałam, że dawka 1000 dopiero działa i to mi utkwiło w pamięci

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja mam okresy wzlotów i upadków, głównie przez rozhuśtane hormony, ale mam praktycznie to samo. Dlatego rozumiem Cię doskonale. Sprowadzanie różnych cudów z zagranicy także. Mam tak samo Człowiek wszstkiego się chwyta, co by poczuć ten cud na własnej skórze.

Śliczne zakupy Zaczytuję się teraz Twoim blogiem. I na parę rzeczy już mam duże chciejstwo Na marginesie - śliczna z Ciebie kobieta
A dziękuję Zdjęcie profilowe to PR ciążowy Teraz już tak nie jest
Jak masz jakieś pytania dotyczące moich postów z bloga, to chętnie odpowiem
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:32   #3353
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wezmę z 500 mg wit. C
Myślę pod kątem babci, która nie może brać żadnych tabletek antyhistaminowych, bo ją momentalnie usypiają. A to kobieta pracująca, także musi być ogarniająca. Jak wzięła kiedyś na noc tabletkę to rano budzik nie mógł jej dobudzić.

Kurcze, nie jem tłuszczu do każdego posiłku...
Ale możesz spożywać z wysoko tłuszczowymi produktami, np awokado, a jeśli nie, to na język trochę oleju, witamina i popić

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Glukoza może być prekursorem wit. C. W kroplówkach dawali kiedyś wit C z karboksylazą lub glukozą. Niestety dziś wit. C do kroplówek jest niedostępna, bo za tania i zbyt skuteczna
O tym niestety nic nie słyszałam. Myślę, że można spożywać z cukrem nieprzetworzonym, czyli jakimiś owocami, ale czy z miodem to nie wiem, bo to jednak duża dawka cukru.

Askorbinian sodu produkuje Stanlab, którego kwas L-askorbinowy teraz używam. NIestety niedostępny w sklepie internetowym, ale widnieje na liście produktów.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:35   #3354
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja Cię podziwiam za trójkę dzieci Najlepszą cerę w życiu miałam tylko w ciąży, przedtem i potem trądzik


Ja też mam wysyp na zuchwie przed okresem, a po ciąży jeszcze dodatkowo wysypało mi czoło


Ja tam zawsze biorę dwie tabletki po 500mg, bo kiedyś gdzieś czytałam, że dawka 1000 dopiero działa i to mi utkwiło w pamięci



A dziękuję Zdjęcie profilowe to PR ciążowy Teraz już tak nie jest
Jak masz jakieś pytania dotyczące moich postów z bloga, to chętnie odpowiem
A tu Cię może zdziwię, bo foto to zobaczyłam dużo później Na jakąś fotkę z postów się natknęłam i mi się spodobała pani ze zdjęcia, tak jak i jej styl. Podobny do mego, może dlatego Tyle, że ja noszę teraz grzywkę.

Nie omieszkam pytać! O już mi odpisałaś na blogu Mamy dużo tych samych kosmetyków, też uwielbiam Santaverde, Alverde i JMO Bare
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:56   #3355
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja Cię podziwiam za trójkę dzieci Najlepszą cerę w życiu miałam tylko w ciąży, przedtem i potem trądzik
Dzięki Czasu na nude nie ma

Ja w drugiej i trzeciej ciąży już nie odzyskałam ładnej cery. Oczywiście 2342341 diagnoz lekarzy, ostatni pomysł dermatolożki to retinoidy (odpada!!!). Zaczęłam poważnie drążyć temat i myślę, że do całkowitej poprawy konieczna będzie dieta oczyszczająca, całkowita zmiana nawyków żywienia całej rodziny plus zmiana kosmetyków na naturalne (ZERO CHEMII). Na razie używam zestaw: mydło aleppo, szampon babci Agafii i NTC i widzę dużą poprawę. Szukam jeszcze odpowiedniego antyperspirantu.

Edit:
Może się komuś przyda, ja przeryłam te strony.
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak...zdrowej-skory/
http://wylecz-tradzik.blogspot.com/
http://paleosmak.pl/dieta-paleo/na/tradzik/
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."

Edytowane przez belcanto
Czas edycji: 2015-07-01 o 15:00
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 15:36   #3356
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dość drastycznie jest to opisane, z tym kolagenem, sama nie wiem co myśleć?
No dość drastycznie. Ja spotkałam się z twierdzeniami zupełnie odwrotnymi, że kolagen zwierzęcy jest zbliżony budową, a nawet prawie identyczny z ludzkim, właśnie dlatego, że jest zwierzęcy, tak jak my i jest dobrze przyswajalny i do mnie to przemawia, nie jestem weganką i uważam, że mięso człowiekowi jest potrzebne, nie w nadmiarze, ale jest zdrowe i są ewidentnte dowody na to, że człowiek jest wszystkożerny, a to jest po prostu wpis zwolenników weganizmu.

Ogólnie abstrahując nieco od tematu dla mnie jedzenie mięsa to nie przyjemność i w ogóle jedzenie, nie rozdrabniam się nad nim, uważam żywienie za przykry obowiązek i nie bawię się nigdy jedzeniem, chyba, że jestem zmuszona podać coś wyszukanego gościom i domownikom. Sama jem raczej prosto, nie szatkuję warzyw na mikro kawałki, mogę zjeść samego pomidora i rzodkiewkę w całości, nie robię szaszłyka na grila, bo taka jest moda, dla mnie jedzenie, to nie jest zabawka i tak mnie tez uczono, żeby zjeść co dają, a nie wybrzydzać. Mam wrażenie, że niektórym to się już w głowach przewraca, bo mają za dużo w tyłkach, sory, musiałam to powiedzieć
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 15:47   #3357
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
...uważam, że mięso człowiekowi jest potrzebne, nie w nadmiarze, ale jest zdrowe i są ewidentnte dowody na to, że człowiek jest wszystkożerny, a to jest po prostu wpis zwolenników weganizmu.
Zgadzam się, ale trzeba podkreślić, że nie w nadmiarze i nie każde jest zdrowe. Zwłaszcza wieprzowina, może nie przez przypadek jest niekoszerna To samo dotyczy mleka, "krowie mleko dla cielaków"

Ciekawie pisze o zdrowej diecie (prostej i zróżnicowanej) w swoich książkach dr. Myłek http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...KEND/200517527

Ze względu na 3 alergików w domu przeryłam tony tego typu literatury.
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 15:57   #3358
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No dość drastycznie. Ja spotkałam się z twierdzeniami zupełnie odwrotnymi, że kolagen zwierzęcy jest zbliżony budową, a nawet prawie identyczny z ludzkim, właśnie dlatego, że jest zwierzęcy, tak jak my i jest dobrze przyswajalny i do mnie to przemawia, nie jestem weganką i uważam, że mięso człowiekowi jest potrzebne, nie w nadmiarze, ale jest zdrowe i są ewidentnte dowody na to, że człowiek jest wszystkożerny, a to jest po prostu wpis zwolenników weganizmu.

Ogólnie abstrahując nieco od tematu dla mnie jedzenie mięsa to nie przyjemność i w ogóle jedzenie, nie rozdrabniam się nad nim, uważam żywienie za przykry obowiązek i nie bawię się nigdy jedzeniem, chyba, że jestem zmuszona podać coś wyszukanego gościom i domownikom. Sama jem raczej prosto, nie szatkuję warzyw na mikro kawałki, mogę zjeść samego pomidora i rzodkiewkę w całości, nie robię szaszłyka na grila, bo taka jest moda, dla mnie jedzenie, to nie jest zabawka i tak mnie tez uczono, żeby zjeść co dają, a nie wybrzydzać. Mam wrażenie, że niektórym to się już w głowach przewraca, bo mają za dużo w tyłkach, sory, musiałam to powiedzieć
Przewracanie w głowie, czy nie. Trzeba jeść, co nam służy. Nie ulegać pokusom.
Co do mięsa to hodowlane mięso jest paskudne, dlatego właśnie skończyłam z drobiem, a wieprzowinę to jeszcze mam w miarę ok , tu gdzie mieszkam tzn. od rolnika .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:02   #3359
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Przewracanie w głowie, czy nie. Trzeba jeść, co nam służy. Nie ulegać pokusom.
Co do mięsa to hodowlane mięso jest paskudne, dlatego właśnie skończyłam z drobiem, a wieprzowinę to jeszcze mam w miarę ok , tu gdzie mieszkam tzn. od rolnika .
Nie wspominając o JAKICHKOLWIEK wędlinach przemysłowych.
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:06   #3360
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale możesz spożywać z wysoko tłuszczowymi produktami, np awokado, a jeśli nie, to na język trochę oleju, witamina i popić
To nie muszą być posiłki bogate w tłuszcz, wystarczy, że np. zjem do posiłku z odrobiną oleju?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
nie jestem weganką i uważam, że mięso człowiekowi jest potrzebne, nie w nadmiarze, ale jest zdrowe i są ewidentnte dowody na to, że człowiek jest wszystkożerny, a to jest po prostu wpis zwolenników weganizmu.

Ogólnie abstrahując nieco od tematu dla mnie jedzenie mięsa to nie przyjemność i w ogóle jedzenie, nie rozdrabniam się nad nim, uważam żywienie za przykry obowiązek i nie bawię się nigdy jedzeniem, chyba, że jestem zmuszona podać coś wyszukanego gościom i domownikom. Sama jem raczej prosto, nie szatkuję warzyw na mikro kawałki, mogę zjeść samego pomidora i rzodkiewkę w całości, nie robię szaszłyka na grila, bo taka jest moda, dla mnie jedzenie, to nie jest zabawka i tak mnie tez uczono, żeby zjeść co dają, a nie wybrzydzać. Mam wrażenie, że niektórym to się już w głowach przewraca, bo mają za dużo w tyłkach, sory, musiałam to powiedzieć
Ja nawet jako nie-weganka uważałam, że mięso nie jest człowiekowi niezbędne. Bo nie jest. Człowiek jest wszystkożerny, tak, jednak nie oznacza to, że musi jeść wszystko i jak nie będzie jadł to nie przeżyje. Oznacza to, że może zjeść większość produktów i się nie potruje, że je strawi, a nie (za przeproszeniem) wysra w całości bez przyswojenia

Czyli uważasz, że jak ktoś kroi warzywa to "ma za dużo" i mu się w tyłku poprzewracało?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.