bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-14, 15:22   #1
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113

bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(


Potrzebuję pomocy i porady w sprawach żołądkowych. Jako dziecko miałam lambliozę, której udało się po wielu latach jakoś pozbyć (choć myślę, że te cysty może gdzieś sobie krążą w organizmie, ale nie są aktywne). Miałam też robioną w wieku 18 lat endoskopię - pod kątem celiakii, ale było wszystko OK i generalnie ewentualne bóle brzucha itp. zrzucano na stres i że to na tle nerwowym. Dziś mam 31 lat. Generalnie mój żołądek był zawsze mega delikatny i byle co mi szkodziło. W liceum popijałam cały czas melisę. Często boli mnie żołądek albo mam lekkie biegunki, mdłości lekkie rano i wieczorem (bez wymiotów), kilka lat temu robiłam pełną morfologię i badanie na Helicobacter - wynik ujemny. Dostałam jakieś tabletki na niestrawność, potem akurat wyjechałam i jakoś w miarę się to uspokoiło, ale wciąż przynajmniej raz na tydzień czy 2 mam np. ból żołądka, luźne stolce itp. Od grudnia chyba znów mi się to wszystko nasiliło, potrafię mieć tydzień spokoju, jem normalnie i nic mi nie jest, a potem nagle zjem coś co jem "od zawsze" i od razu wygania mnie do toalety, potem pojawia się ból żołądka. Ratuję się kroplami żołądkowymi, Nifuroksazydem, ziołami, lżejszą dietą, ale to tylko lekko łagodzi.
Moja dieta nie jest może najzdrowsza, ale nie jem fast foodu, nie piję kawy, alkoholu niewiele, nie palę. Może i mam stresu trochę, ale bez przesady... W styczniu ponownie robiłam badanie w kierunku Helicobacter - wyniku ujemny. Mój lekarz ogólny mówi że wygląda jej to na zespół jelita drażliwego, raczej nie wrzody... Sama nie wiem, panicznie boję się endoskopii, ale chyba to jedyne wyjście. Objawy typu ból żołądka i luźne stolce (czasem wzdęcia) nie pasują mi do niczego konkretnego. Poza tym ciężko mi określić nawet co mi szkodzi, bo czasem jest to np. łosoś jadany od zawsze, a chipsy na które się skuszę raz od wielkiego dzwonu akurat mi krzywdy nie robią. Zero prawidłowości i logiki. Niestety przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu i zwyczajnie denerwuje... Ma ktoś z Was może podobne doświadczenia, ale może coś poradzić - jakiś trop? ;-) albo zasugerować może coś...? U mnie w okolicy nie ma nawet porządnego gastrologa.
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 17:39   #2
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

A stosowałaś jakieś probiotyki? Bo w takim wypadku to bym zaczął od USG brzucha, badania kału, moczu, morfologii krwi z rozmazem i podstawowej biochemii krwi, zaczął dbać by nie mieć niedoborów witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, białka, spożywał rozpuszczalny błonnik z dużą ilością wody i jakiś dobry probiotyk, np. z L. rhamnosus.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 18:56   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

przede wszystkim nie miałaś kompletnie żadnych badan. Morfologia mało wnosi jesli chodzi o choroby ukl. pokarmowego. Tutaj tylko i wyłącznie gastrokopia sie kłania. Inaczej się nie dowiesz co Ci dolega.
Moze to byc cos od żołądka, typu zapalenie, cos z wrzodami, cos od jelita - wtedy kolonoskopia.
Miałaś badanie kalu pod katem pasożytów?
Miałaś w ogóle badanie kalu?
Moze to jakas alergia pokarmowa?

Piszesz o helicobakter - z krwi badanie, to bardzo mało znaczące badanie, bo bardzo czesto wychodzi zły wynik. Żeby sprawdzić czy masz to dziadostwo to trzeba zrobić wycinek podczas gastroskopii. I tutaj nie ma co się zastanawiać, bo jesli nie będziesz leczyła Helicob. to po latach prowadzi ona do katastrofalnych skutków.

ZJD -bardzo możliwe. Ale tez tu trzeba mieć porobione badania, aby wykluczyć choroby.
Jesli lekarz mówi"raczej to nie to" i tak to zostawia,to idz do innego.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2015-03-14 o 22:04
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 06:53   #4
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:29   #5
nitka991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

Przyczyna może być różna.ja mam podobnie gdy się bardzo stresuję a ostatnio stresuję się cały czas... Idź do lekarza i zrób wszystkie badania. Póki co na mdłości możesz sobie kupić Imbifem na mdłości. To krople zupełnie bezpieczne dla organizmu więc możesz je stosować. Może akurat ci pomogą.
nitka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 21:41   #6
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

Czesc,

pozwole sobie odswiezyc watek. Tez cierpie od dluzszego czasu na dolegliwosci zoladkowe - glownie nagle biegunki. Lecze sie/szukam przyczyny w Niemczech. Tutaj lekarze sa dosyc sceptycznie nastawieni do szybkiego postawienia diagnozy -"jelito drazliwe". Wola raczej dokladnie sprawdzic wszystkie inne reczy, bo podobno diagnoza IBS jest dosc czesto naciagana, badz stawiana zbyt szybko, bez dodatokowych badan, troche "na odwal".

W zeszlym tygodniu mialam tu w Niemczech gastroskopie. Wszystko super, pod narkoza, szybko i bez bolu. Pobrano wycinki, ale lekarz po wysluchaniu moich symptomow od razu postawil na helicobacter pylori.

Ta paskuda ponoc meczy w kratke - i ja wlasnie z tego powodu sie nerwicy nabawilam. Biegunki w kratke - czy cos zjem, czy sie zdenerwuje - biegunki albo mdlosci. Lekarz mowi, ze to typowe dla helicobacter.

jak bede miala potwierdzenie, to na 100% bede leczyla antybiotykiem. Tutaj kilka osob, wlacznie z lekarzem, mowilo mi, ze zeby to paskudztwo dobic, to stosuje sie trojskladowy antybiotyk... Brzmi dosc strasznie i mocno.... ale wiem, ze bede musiala przez to przejsc. Nieleczony helicobacter - 10-20% wrzody, 1-2% rak zoladka.

I rowniez nie zgadzam sie, ze helicobacter ma kazdy. Nie, tylko ok. 50% populacji zaraz sie ta bakteria. Najczesciej w krajach rozwijajacych sie, ale co raz czesciej w krajach rozwinietych, np. Unii Europejskiej. Trzeba koniecznie leczyc.
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 15:42   #7
domini56
Przyczajenie
 
Avatar domini56
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

No ja niestety mam helicobacter i jestem w dużej mierze narażona na wrzody, ale co tu dużo mówić czytam ile wlezie o profilaktyce. Póki co czasem miewam bóle jak zjem coś smażonego, wiadomo, ale wrzodów jeszcze na szczęście nie mam. Także współczuję dolegliwości ;/ sporo wyczytałam o tym, że kurkuma łagodzi problemy żołądkowe i pomaga wyleczyć wrzody. Można mieszać łyżeczkę kurkumy z olejem lnianym i odrobiną pieprzu, aby się lepiej wchłaniała, albo rozejrzeć się za suplementem z kurkuminą. Ja mam taki zamiar, tylko trzeba sprawdzać jak się wchłania dany produkt, bo to różnie bywa. Mam nadzieję, że pomoże
domini56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 13:14   #8
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

a może masz nietolerancję laktozy?
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 10:48   #9
samancik0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: bóle żołądka, biegunki, czasem mdłości - mam już dość :-(

wlasnie sie dowiedzialam ze dziecko mojej przyjaciolki trafilo do szpitala z powodu odwodnienia po biegunkach... i tak sobie o was pomyslalam czy pamietacie o uzupelnianiu plynow w trakcie biegunki? na prawde latwo wtedy o odwodnienie, ktore najpierw objawia sie zlym samopoczuciem, a ostatecznie moze na prawde zle sie skonczyc! najlepiej pic nie tylko wode ale tez doustne srodki nawadniajace zaw.elektorolity, jak np.Orsalit, bo wtedy organizm szybciej sie nawodni!
samancik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-07 11:48:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.