Grudniowe Mamusie 2014 cz. I - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-20, 09:20   #841
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

a my wczoraj cały dzień w O.
w smyku nic nie znalazłam, patrzyłam za butami z Bartka no ale nie było nic, albo nie widziałam..
i wkurzylam się niesamowicie bo spierniczylo mi się kółko we wózku, chodzimy sobie wczoraj patrze a tu flak,w sklepie sportowym facet napompowal mi kółko ale przeszłam kawałek i znów flak. dziewczyny jak sprawdzić co jest dziurawe, dętka, opona albo wentyl...? kurde :/ musze szybko ogarnąć to koło bo niestety nie mam zapasowego wózka :/

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Inka a kiwi podawałas już w kawałku ?

te kawałki owoców to muszą być bardzo miękkie , tak ?

Edytowane przez wmgnieniuoka
Czas edycji: 2015-09-20 o 09:22
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 09:36   #842
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
a my wczoraj cały dzień w O.
w smyku nic nie znalazłam, patrzyłam za butami z Bartka no ale nie było nic, albo nie widziałam..
i wkurzylam się niesamowicie bo spierniczylo mi się kółko we wózku, chodzimy sobie wczoraj patrze a tu flak,w sklepie sportowym facet napompowal mi kółko ale przeszłam kawałek i znów flak. dziewczyny jak sprawdzić co jest dziurawe, dętka, opona albo wentyl...? kurde :/ musze szybko ogarnąć to koło bo niestety nie mam zapasowego wózka :/

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Inka a kiwi podawałas już w kawałku ?

te kawałki owoców to muszą być bardzo miękkie , tak ?
Ja jakiś czas temu miałam taki problem i miałam dziurę przy wentylu.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:33   #843
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Ja jakiś czas temu miałam taki problem i miałam dziurę przy wentylu.
zamówiłam dętke i oponę, mam tylko nadzieje, że do piątku dojdzie.
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:57   #844
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ojej widze ze tan wątek znowu pada :/
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 19:36   #845
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Hej dziewczyny mam pytanie. Czym karmiecie wasze dzieci. Ile razy dziennie mleko i jakie inne posiłki? Oczywiście zależy mi na odpowiedzi mam karmiących mm.
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 08:51   #846
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

detka wymieniona, wozek śmiga jak nówka

Inka,przyznaj że porwałyscie już wszystkie dziewczyny na fb

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Madziorek08 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Czym karmiecie wasze dzieci. Ile razy dziennie mleko i jakie inne posiłki? Oczywiście zależy mi na odpowiedzi mam karmiących mm.
nie pomogę bo moja córa na piersi, a ostatnio znów na wszystko inne poza cycem apetyt zmniejszony..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 08:35   #847
madzia*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa-mokotów
Wiadomości: 126
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Witam sie i ja z Hanna po dluuugim czasie gdzie jestescie na fb to chetnie sie przylacze?
__________________
Czekamy na Ciebie Kochanie<3
<3 13.12.2014r. <3


Jestem Żoną ... i dobrze mi z tym
23.07.2011r<3
madzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 19:44   #848
grey cat
Raczkowanie
 
Avatar grey cat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

hej dziewczyny,
napiszcie coś czasem też tu nie tylko na fejsie
u nas wreszcie pojawiły się ząbki, przepisowo dwie dolne jedynki, są coraz dłuższe,ostre jak igiełki i niestety Mały mnie zaczął gryźć przy karmieniu piersią. Od wczoraj mnie ugryzł już z siedem razy, boli to strasznie. Oczywiście mu zabrałam od razu cyca i powiedziałam, że nie wolno - za każdym razem - ale jak widać nie podziałało. Więc chyba będę powoli już ograniczać cyca i stopniowo kończyć z tym karmieniem. Nie wiem jeszcze jak się do tego zabrać, żeby dla niego nie było tragedii i żeby mi stopniowo laktacja zanikała. Pewnie będzie ciężko, łatwo to napisać, że tak by się chciało to zrobić.
grey cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 21:52   #849
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Hej dajcie namiary na grupę na fejsie? Tez się dołączę bo mój slodziak jest z 26 grudnia
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 21:06   #850
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda ?
Wmgnieniuoka gdzie sie podziałyście ?
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 08:52   #851
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Ruda ?
Wmgnieniuoka gdzie sie podziałyście ?
heeej !
ja jestem czasem zaglądam ale nic się nie dzieje to nie będę monologow prowadzić
a Ruda, Jeannie z wami na Facebooku są ?
Suqub też się zapodziala gdzieś..

Co u was Inka, jak Mila ?
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 08:54   #852
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Widzę ze mnie u siebie na fejsie nie chcecie. Czuje się tak witana ze szok. Dzięki...nie będę juz tu zagladac bo nie ma po co, a pytania pozostają bez odpowiedzi
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 10:26   #853
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Madziorek08 Pokaż wiadomość
Widzę ze mnie u siebie na fejsie nie chcecie. Czuje się tak witana ze szok. Dzięki...nie będę juz tu zagladac bo nie ma po co, a pytania pozostają bez odpowiedzi
A pytanie czy pisalas z naki wczesniej na wizazu, bo nie kojarze.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 18:22   #854
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Grupa na fb jest tajna,dostęp maja tam tylko osoby o których wiemy sporo i im ufamy,tam jestesmy "rodzinnie" i niestety bardzo mi przykro ale tak z mety nie kazdy moze sie dostac. Tu spedzalysmy 9 miesiecy kazdy mogl pisac i sie udzielać. Jako ze prowadziłam kilka wątków wiem ze napisałaś zaledwie kilka razy,skąd wiec te pretensje ?


Wmgnieniuoka u Nas super,Ja zaczynam poczynać przygotowania do roczku (kiecka,dodatki i te sprawy) i nie dowierzam ze to JUZ
A co tam u Was ?
Rudej i Jeanie nie ma na fb,przepadły gdzies
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 08:42   #855
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość

Wmgnieniuoka u Nas super,Ja zaczynam poczynać przygotowania do roczku (kiecka,dodatki i te sprawy) i nie dowierzam ze to JUZ
A co tam u Was ?
Rudej i Jeanie nie ma na fb,przepadły gdzies
chciałam zapytać co tak szybko te przygotowania no ale faktycznie, to przecież JUŻ
kiecki już wybrane? pokaż co fajnego znalazłaś ?
ja jak narazie mam tylko zaklepana sesje na roczek, jeszcze tylko nie wiem w jakim stylu plus do tego chce zdj z córka w takich samych strojach, może widziałaś gdzieś jakieś fajne szmatki dla mamy i cory ?

a u nas też wszystkio super
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 19:18   #856
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Hej

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość

Wmgnieniuoka u Nas super,Ja zaczynam poczynać przygotowania do roczku (kiecka,dodatki i te sprawy) i nie dowierzam ze to JUZ
A co tam u Was ?
Rudej i Jeanie nie ma na fb,przepadły gdzies
To tak jak u mnie, juz mysle o roczku
Dla małej mam przygotowaną spodnice tiulową ale tym razem czarną (mam dosyć rózu )

Pozdrawiam Wszystkie mamusie grudniowe!
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 20:56   #857
grey cat
Raczkowanie
 
Avatar grey cat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Hej



To tak jak u mnie, juz mysle o roczku
Dla małej mam przygotowaną spodnice tiulową ale tym razem czarną (mam dosyć rózu )

Pozdrawiam Wszystkie mamusie grudniowe!
pozdrawiam!
ja to nawet nie wiedziałam, że roczki się obchodzi jakoś specjalnie, dopiero na wizażu się uświadomiłam wiedziałam, że niektórzy robią sesje zdjęciowe - ja też bym chciała - ale nie miałam pojęcia o zamawianiu mszy i nawet wynajmowaniu lokali. U nas to przypada w Boże Narodzenie więc pewnie zaprosimy rodzinę do nas tym razem zamiast spotykać się u mojej mamy i teściów osobno. Ale to się jeszcze zobaczy.
grey cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 21:24   #858
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
pozdrawiam!
ja to nawet nie wiedziałam, że roczki się obchodzi jakoś specjalnie, dopiero na wizażu się uświadomiłam wiedziałam, że niektórzy robią sesje zdjęciowe - ja też bym chciała - ale nie miałam pojęcia o zamawianiu mszy i nawet wynajmowaniu lokali. U nas to przypada w Boże Narodzenie więc pewnie zaprosimy rodzinę do nas tym razem zamiast spotykać się u mojej mamy i teściów osobno. Ale to się jeszcze zobaczy.
Hej

Roczek ważny jest, choć u nas to tylko imprezka z najbliższymi, rodziną. Nie ma zamawiania mszy, sesji. Synkowi zrobiłam sama kilka zdjęć, z córką mysle tak też bedzie.
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 06:00   #859
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
pozdrawiam!
ja to nawet nie wiedziałam, że roczki się obchodzi jakoś specjalnie, dopiero na wizażu się uświadomiłam wiedziałam, że niektórzy robią sesje zdjęciowe - ja też bym chciała - ale nie miałam pojęcia o zamawianiu mszy i nawet wynajmowaniu lokali. U nas to przypada w Boże Narodzenie więc pewnie zaprosimy rodzinę do nas tym razem zamiast spotykać się u mojej mamy i teściów osobno. Ale to się jeszcze zobaczy.
Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Hej

Roczek ważny jest, choć u nas to tylko imprezka z najbliższymi, rodziną. Nie ma zamawiania mszy, sesji. Synkowi zrobiłam sama kilka zdjęć, z córką mysle tak też bedzie.
u mnie nie ma żadnego zamawiania mszy, rezerwacji w restauracji ani żadnej mega wielkiej imprezy. mam zamówiona sesje dla córki, w domu będzie spotkanie z najbliższymi i to wszystko.
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 18:26   #860
grey cat
Raczkowanie
 
Avatar grey cat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Hej

Roczek ważny jest, choć u nas to tylko imprezka z najbliższymi, rodziną. Nie ma zamawiania mszy, sesji. Synkowi zrobiłam sama kilka zdjęć, z córką mysle tak też bedzie.
Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
u mnie nie ma żadnego zamawiania mszy, rezerwacji w restauracji ani żadnej mega wielkiej imprezy. mam zamówiona sesje dla córki, w domu będzie spotkanie z najbliższymi i to wszystko.
czyli normalnie no mi trochę szczena opadła jak przeczytałam na innym wątku o restauracji. Ale jak kto lubi. A chrzestnych zaprosicie na urodziny razem ze wszystkimi?

Wiktor strasznie marudny ostatnio, daje mi popalić, najlepiej na rączkach u mamy a mamie plecy siadają... Zębów nowych nie widzę żeby szły, nie wiem o co chodzi.
grey cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 08:47   #861
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
czyli normalnie no mi trochę szczena opadła jak przeczytałam na innym wątku o restauracji. Ale jak kto lubi. A chrzestnych zaprosicie na urodziny razem ze wszystkimi?

Wiktor strasznie marudny ostatnio, daje mi popalić, najlepiej na rączkach u mamy a mamie plecy siadają... Zębów nowych nie widzę żeby szły, nie wiem o co chodzi.
ja tak szczerze to trochę nie rozumiem wyprawiania roczku z mega pompą, wydaje mi się taka trochę zachcianka rodziców bo maluchowi to raczej wszystko jedno, a chyba im mniej bodźców/wrażeń tym lepiej dla dziecka lepiej ale to tylko moje zdanie
tak jak mówisz Grey Cat, jak kto lubi


moja córa też zrobiła się strasznie jeczaca ostatnio, potrafi uczepić się mojej nogi i jeczec, czy to zęby kolejne to nie wiem, za nic nie da sobie zajrzeć do dziobka.. może taki okres, bunt roczniaka do tego od kilku dni wielki bunt przy władaniu do wózka bo przecież królewna chce chodzić wszędzie sama

w ogóle córa to straszny uparciuch i nerwus, już pokazuje charakterek.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

jakie prezenty planujecie na roczek/mikolaja/święta ?
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 23:00   #862
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
ja tak szczerze to trochę nie rozumiem wyprawiania roczku z mega pompą, wydaje mi się taka trochę zachcianka rodziców bo maluchowi to raczej wszystko jedno, a chyba im mniej bodźców/wrażeń tym lepiej dla dziecka lepiej ale to tylko moje zdanie
tak jak mówisz Grey Cat, jak kto lubi


moja córa też zrobiła się strasznie jeczaca ostatnio, potrafi uczepić się mojej nogi i jeczec, czy to zęby kolejne to nie wiem, za nic nie da sobie zajrzeć do dziobka.. może taki okres, bunt roczniaka do tego od kilku dni wielki bunt przy władaniu do wózka bo przecież królewna chce chodzić wszędzie sama

w ogóle córa to straszny uparciuch i nerwus, już pokazuje charakterek.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

jakie prezenty planujecie na roczek/mikolaja/święta ?
Ja będę miała mały poczęstunek w domu i tyle. Nie będę wymyślać nie wiadomo czego. Osobiście to i mogłabym spędzić tylko z córką ten czas bo to w sumie dla mnie będzie coś emocjonującego zapewne.
Grudzień coraz bliżej a tak naprawdę nie wiem co z prezentami.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 08:24   #863
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Ja będę miała mały poczęstunek w domu i tyle. Nie będę wymyślać nie wiadomo czego. Osobiście to i mogłabym spędzić tylko z córką ten czas bo to w sumie dla mnie będzie coś emocjonującego zapewne.
Grudzień coraz bliżej a tak naprawdę nie wiem co z prezentami.
u mnie dokładnie tak samo.

co u Was, jak córa ?
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 09:18   #864
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Hej

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
ja tak szczerze to trochę nie rozumiem wyprawiania roczku z mega pompą, wydaje mi się taka trochę zachcianka rodziców bo maluchowi to raczej wszystko jedno, a chyba im mniej bodźców/wrażeń tym lepiej dla dziecka lepiej ale to tylko moje zdanie

moja córa też zrobiła się strasznie jeczaca ostatnio, potrafi uczepić się mojej nogi i jeczec, czy to zęby kolejne to nie wiem, za nic nie da sobie zajrzeć do dziobka.. może taki okres, bunt roczniaka do tego od kilku dni wielki bunt przy władaniu do wózka bo przecież królewna chce chodzić wszędzie sama

[/COLOR]jakie prezenty planujecie na roczek/mikolaja/święta ?
Dokładnie. Takie małe dziecko nie rozumie jeszcze, że to urodziny, jego dzień, itp.
Moja Zuza ma chyba lęk separacyjny, bo ciagle za mną płacze, pełza za mną wszędzie, do kibelka też

Co do prezentów to napisze co z doświadczenia było fajnym prezentem dla roczniaka:
1. jeździk/pchacz my mamy taki i bardzo fajny, do tej pory mój 2,5 latek na nim śmiga. Nauczyl sie przy nim chodzić http://www.sosrodzice.pl/pchaczjezdzik-kiddieland/
2. rowerek taki z pchaczem (my wczesniej dostalismy, przydał sie na wiosenne spacerki).
3. garnuszek na klocuszek z Fisher Price, teraz moja Z ciagle coś do niego wkłada i wyciaga.
4. kostka edukacyjna Smily Play
fajna, ma dwa tryby głośnosci, rozne ścianki interesują teraz bardzo moją Z
5. klocki - my mielismy takie z Wadera od 1 roku ale nie polecam. Teraz jestem zakochana w lego Duplo i takie wybrałabym dla malucha na roczek. Są takie od 1,5 roku zestawy, potem mozna dokupować inne i powiększac kolekcję.
6. fotelik dla dziecka. My mamy takie piankowy chyba za 65 zł z allegro ale sa takie rozkładane w kształcie misia, myszki czy Hello Kitty droższe ale to się naprawde przydaje.
7. stolik i krzesełka Ikea mammut - przydaje sie na przyszlosc naprawde a zestawy dosyc drogie

W tym roku na urodziny, czy gwiazdkę chcemy wlasnie kupic Lego Duplo, moze pierwsza lalke (chyba Anabelle), moze zabawke do kapieli z FP

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

I jeszcze zapomniałam:

8. Arka Noego Dumel - fajna, solidna, dziecko poznaje odgłosy zwierząt, figurkami można sie samodzielnie bawić
9. ksiązeczki rózne rózniaste - dobrze zapoznawać z nimi malucha

Jesli chodzi o Lego Duplo to ja kupiłam dla mojej Z zestaw Mini Farma. Kilka zwierzatek w zestawie, mało klocków.
I do tego kupię Lego Duplo Supermarket. Od 2 lat, ale nie bedzie pewnie niczego co by Z mogła połknąć.
Fajny jest tez ten zestaw Różowych Klocków od 1,5 roku, ale u nas by się dublowały.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

10. puzzle lub karty obrazkowe Czu Czu - polecam, trwarde kartki, synek dużo układał

Edytowane przez Demeter
Czas edycji: 2015-10-31 o 09:03
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 09:33   #865
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
u mnie dokładnie tak samo.

co u Was, jak córa ?
U nas ok. Dziś kończy 10 miesięcy Wszędzie Jej pełno. Staje przy wszystkim, ćwiczy na łóżku chodzenie ale tylko na łóżku na podłodze się boi, bardzo ostrożna jest w tym co robi. Idą cztery górne zęby ale w miarę łagodnie to przechodzi. Moja jak się denerwuje to tak za rączki nerwowo się łapie. Rozładowuje napięcie
Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Hej



Dokładnie. Takie małe dziecko nie rozumie jeszcze, że to urodziny, jego dzień, itp.
Moja Zuza ma chyba lęk separacyjny, bo ciagle za mną płacze, pełza za mną wszędzie, do kibelka też

Co do prezentów to napisze co z doświadczenia było fajnym prezentem dla roczniaka:
1. jeździk/pchacz my mamy taki i bardzo fajny, do tej pory mój 2,5 latek na nim śmiga. Nauczyl sie przy nim chodzić http://www.sosrodzice.pl/pchaczjezdzik-kiddieland/
2. rowerek taki z pchaczem (my wczesniej dostalismy, przydał sie na wiosenne spacerki).
3. garnuszek na klocuszek z Fisher Price, teraz moja Z ciagle coś do niego wkłada i wyciaga.
4. kostka edukacyjna Smily Play
fajna, ma dwa tryby głośnosci, rozne ścianki interesują teraz bardzo moją Z
5. klocki - my mielismy takie z Wadera od 1 roku ale nie polecam. Teraz jestem zakochana w lego Duplo i takie wybrałabym dla malucha na roczek. Są takie od 1,5 roku zestawy, potem mozna dokupować inne i powiększac kolekcję.
6. fotelik dla dziecka. My mamy takie piankowy chyba za 65 zł z allegro ale sa takie rozkładane w kształcie misia, myszki czy Hello Kitty droższe ale to się naprawde przydaje.
7. stolik i krzesełka Ikea mammut - przydaje sie na przyszlosc naprawde a zestawy dosyc drogie

W tym roku na urodziny, czy gwiazdkę chcemy wlasnie kupic Lego Duplo, moze pierwsza lalke (chyba Anabelle), moze zabawke do kapieli z FP

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

I jeszcze zapomniałam:

8. Arka Noego Dumel - fajna, solidna, dziecko poznaje odgłosy zwierząt, figurkami można sie samodzielnie bawić
9. ksiązeczki rózne rózniaste - dobrze zapoznawać z nimi malucha

Jesli chodzi o Lego Duplo to ja kupiłam dla mojej Z zestaw Mini Farma. Kilka zwierzatek w zestawie, mało klocków.
I do tego kupię Lego Duplo Supermarket. Od 2 lat, ale nie bedzie pewnie niczego co by Z mogła połknąć.
Fajny jest tez ten zestaw Różowych Klocków od 1,5 roku, ale u nas by się dublowały.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

10. puzzle lub karty obrazkowe Czu Czu - polecam, trwarde kartki, synek dużo układał
Myślę ciągle o kupnie takiego fotelika a o zabakach Czu Czu wiele dobrego słyszałam.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 09:48   #866
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
U nas ok. Dziś kończy 10 miesięcy Wszędzie Jej pełno. Staje przy wszystkim, ćwiczy na łóżku chodzenie ale tylko na łóżku na podłodze się boi, bardzo ostrożna jest w tym co robi. Idą cztery górne zęby ale w miarę łagodnie to przechodzi. Moja jak się denerwuje to tak za rączki nerwowo się łapie. Rozładowuje napięcie

Myślę ciągle o kupnie takiego fotelika a o zabakach Czu Czu wiele dobrego słyszałam.
Te foteliki są bardzo fajne. My mamy taki piankowy ale tez synek lubi i przesiaduje podczas ogladania bajek
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 19:29   #867
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cześć dziewczynki, raaany długo mnie nie było...przepadłam po powrocie do pracy ale widzę że nie będzie za dużo nadrabiania Troche się obijałyście

U nas wszystko ok, oprócz tego że mamuśka pracuje od rana do wieczora. Odwożę małą do żłobka rano i wracam na kąpiel i usypianie. Strasznie mam wyrzuty z tego powodu bo mało mam czasu dla Lilki ale na razie nie mam wyboru
Teraz tatuś wyjechał i spędzamy całe 4 dni tylko we dwie, fajnie jest Moja gwiazda też oczywiście uczepiona na maminych spodniach no-stop, nie da się odejść na krok bo zaraz jęki i krzyki.

Widzę że był temat pierwszego roczku. My jeszcze nie mamy planów, nawet nie wiem czy spędzimy ten dzień w domu czy na wyjeździe u rodziców może bo to akurat okres świąteczny...generalnie nie zamierzam się wysilać, kilka najbliższych osób, mały torcik i tyle. Tylko do prezentu się przyłożę bo lubię rozpieszczać tę moją zołzę
Dlatego zaraz przewertuję całą listę którą zrobiła Demeter

A wasze maluch biegają już?
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 09:18   #868
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
U nas ok. Dziś kończy 10 miesięcy Wszędzie Jej pełno. Staje przy wszystkim, ćwiczy na łóżku chodzenie ale tylko na łóżku na podłodze się boi, bardzo ostrożna jest w tym co robi. Idą cztery górne zęby ale w miarę łagodnie to przechodzi. Moja jak się denerwuje to tak za rączki nerwowo się łapie. Rozładowuje napięcie

Myślę ciągle o kupnie takiego fotelika a o zabakach Czu Czu wiele dobrego słyszałam.
buziaki za 10 miesięcy
Zuzce jak szły cztery u góry na raz to była masakra..

Demeter, dzieki za liste przy jakiejś wolnej chwili przysiade i przyjrze jej się porządnie.
choć myslalam właśnie o rowerku takim, że on "rośnie" z dzieckiem. najpierw rodzic pcha a później dziecko jeździ samo. albo o jakiś porzadnych klockach też myślałam.
a takie foteliki były chyba ostatnio w biedrze, to o takie chodzi ?
no i jak sie miewa imienniczka mojej cory ?




Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki, raaany długo mnie nie było...przepadłam po powrocie do pracy ale widzę że nie będzie za dużo nadrabiania Troche się obijałyście

U nas wszystko ok, oprócz tego że mamuśka pracuje od rana do wieczora. Odwożę małą do żłobka rano i wracam na kąpiel i usypianie. Strasznie mam wyrzuty z tego powodu bo mało mam czasu dla Lilki ale na razie nie mam wyboru
Teraz tatuś wyjechał i spędzamy całe 4 dni tylko we dwie, fajnie jest Moja gwiazda też oczywiście uczepiona na maminych spodniach no-stop, nie da się odejść na krok bo zaraz jęki i krzyki.

Widzę że był temat pierwszego roczku. My jeszcze nie mamy planów, nawet nie wiem czy spędzimy ten dzień w domu czy na wyjeździe u rodziców może bo to akurat okres świąteczny...generalnie nie zamierzam się wysilać, kilka najbliższych osób, mały torcik i tyle. Tylko do prezentu się przyłożę bo lubię rozpieszczać tę moją zołzę
Dlatego zaraz przewertuję całą listę którą zrobiła Demeter

A wasze maluch biegają już?
ciesze się, że Cie widzę
wspolczuje bardzo tych całych dni bez córy musi być Ci bardzo ciezko
a jak córa w żłobku ? nie choruje ? zaklimatyzowala sie choc trochę ?

moja biega i to dosłownie

piekna pogoda dziś więc napewno pójdziemy do parku na plac
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 10:13   #869
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

W żłóbku całkiem ok, mała nie płacze jak ją zostawiam, panie są bardzo miłe a i Lila jest raczej towarzyska, lubi jak dzieciaki biegają i coś się dzieje więc mam nadzieję że dobrze się tam czuje. Na razie chorowała raz, przez 2 dni miała gorączkę i tyle. Nie liczę kataru który ma właściwie cały czas odkąd poszła do żłobka ale to chyba normalne...

Problem mamy tylko z alergią, mała co raz ma jakieś wysypki. Poliki praktycznie cały czas ma w krostkach mniej lub bardziej a ja nie do końca wiem co ją uczula. Na pewno truskawki,maliny,banany poza tym ciężko ewidentnie stwierdzić a na testy jest podobno jeszcze za mała

wmgnieniuoka fajnie że Zuzka już biega ale pewnie musisz się za nią nalatac? Jakie buciki kupujesz jej na zimę? Moja gwiazda też już chodzi przy meblach i za rączki i chcę jej kupić już jakieś buciki na dwór bo pewnie niedługo zacznie dreptać ale zupełnie nie mam pojęcia co wybrać. A po domu Zuzka biega w kapciach czy skarpetkach?
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 13:51   #870
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
Demeter, dzieki za liste przy jakiejś wolnej chwili przysiade i przyjrze jej się porządnie.
choć myslalam właśnie o rowerku takim, że on "rośnie" z dzieckiem. najpierw rodzic pcha a później dziecko jeździ samo. albo o jakiś porzadnych klockach też myślałam.
a takie foteliki były chyba ostatnio w biedrze, to o takie chodzi ?
no i jak sie miewa imienniczka mojej cory ?
Takie własnie rowerki są najlepsze na poczatek
Były w Biedronce, my mamy taki http://allegro.pl/fotelik-z-pianki-f...318755223.html
A te bardziej wypasione to http://allegro.pl/fotel-pluszowy-fot...995007830.html

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Co do butów to Z obecnie chodzi przy meblach i zakładam jej skarpetki z ABSem. Na wyjscia mam dla niej takie miekkie kozaczki. W domu u kogos zakładam jej takie skarpetki z miękką podeszwa.

A dzieki moja Z ma się dobrze. Nadal czekamy na 1 zabka
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-16 19:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.