Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 23:22   #1
kotauke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41

Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?


Hej dziewczyny potrzebuję rady - jaki bilans kaloryczny przyjąć, jeśli chcę spalić tłuszcz i wyrzeźbić ciało, nie "schodząc" przy tym z wagi? Czy chodzi może bardziej o proporcje węgli, białka i tłuszczu w diecie?

W miarę regularnie ćwiczę, ogólnie mam dużo ruchu, ale jem cokolwiek, nie dużo (bo nie potrzebuję), ale wiem, że mało wartościowo. W efekcie jestem szczupła, ale widzę, że sporo na moim ciele tłuszczu (skinny fat, tak to się nazywa?). Są to też pewnie pozostałości utraty kilku kilogramów w bardzo szybkim czasie (ze stresu). Chcę trochę zadbać o swoją dietę (i dla wyglądu i dla zdrowia), tyle tylko, że nie wiem, jak się za to zabrać - jest mnóstwo porad odnośnie diety odchudzającej, ale ja już i tak mam delikatną niedowagę, więc nawet chciałabym uniknąć spadku. Da się to jakoś kontrolować dietą, czy jednak celować w lepiej dobrane ćwiczenia?
kotauke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 17:02   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?

powinnaś mieć dietę na przybranie masy mięśniowej, zacząć ćwiczyć siłowo + robić cardio.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 17:40   #3
kotauke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?

Coś już o tym poczytałam - dzięki za wskazówkę Proszę doradź mi tylko jeszcze, czy chodzi o to, żeby przyjąć proporcje B/W/T dla diety na przybranie masy mięśniowej, ale bilans kaloryczny utrzymać mniej więcej na zero? Chodzi mi o to, czy zmiana składu diety + ćwiczenia pozwolą coś spalić/rozbudować, czy jednak bilans musi być na minus (spalenie tłuszczu) albo na plus (rozbudowa mięśni).

Przepraszam jeśli to głupie pytanie
kotauke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 11:19   #4
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?

Poczytaj o diecie samuraja (choć jest to raczej sposób żywienia, styl życia).
Generalnie mega istotny jest wzajemny stosunek makroskładników i jakość spożywanych pokarmów. Ja od dość długiego czasu pomału przestawiłam się na takie jedzenie, w sumie intuicyjnie, dopiero niedawno doczytałam że to się nazywa dieta samuraja hehe. Nie stosuję jej bardzo restrykcyjnie, ale wyeliminowałam ogrom pokarmów, które są bezwartościowe, czy po prostu nie służą...
Do tego dochodzi u mnie bieganie 2-3 razy w tyg. i 2-3 razy mocny trening siłowy.
Efekty - absolutnie zachwycające
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 10:34   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?

ja bym zaczęła od bilansu na zero i obserwowała. później dodałabym trochę kalorii.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

możesz też robić cykl mieszany. w dni nietreningowe bilans na zero, a w dni treningowe na plus.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 06:43   #6
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Odtłuszczanie ;) jak schudnąć, nie tracąc wagi?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Poczytaj o diecie samuraja (choć jest to raczej sposób żywienia, styl życia).
Generalnie mega istotny jest wzajemny stosunek makroskładników i jakość spożywanych pokarmów. Ja od dość długiego czasu pomału przestawiłam się na takie jedzenie, w sumie intuicyjnie, dopiero niedawno doczytałam że to się nazywa dieta samuraja hehe. Nie stosuję jej bardzo restrykcyjnie, ale wyeliminowałam ogrom pokarmów, które są bezwartościowe, czy po prostu nie służą...
Do tego dochodzi u mnie bieganie 2-3 razy w tyg. i 2-3 razy mocny trening siłowy.
Efekty - absolutnie zachwycające
bieganie to chyba najskuteczniejszy sport do zrzucania kilogramów. a wyeliminowanie śmieci o nazwie jedzenie to ulga dla całego organizmu.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 07:43:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.