Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 15:53   #1
mila1301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1

Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą


W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że skoro ktoś jest szczupły, je niewiele. Koleżanka prowadzi akcję zdrowego odżywiania wśród gimnazjalistów i prowadzi ankietę na ten temat. Chciałabym zapytać, co Wy sądzicie o osobach, które są szczupłe, a jedzą dużo, nie ograniczając się tylko do warzyw i owoców ;p ale pozwalając sobie na wszystko: fast food'y, słodycze itp.
mila1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:10   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez mila1301 Pokaż wiadomość
W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że skoro ktoś jest szczupły, je niewiele. Koleżanka prowadzi akcję zdrowego odżywiania wśród gimnazjalistów i prowadzi ankietę na ten temat. Chciałabym zapytać, co Wy sądzicie o osobach, które są szczupłe, a jedzą dużo, nie ograniczając się tylko do warzyw i owoców ;p ale pozwalając sobie na wszystko: fast food'y, słodycze itp.
Zazdroszczę takim osobom
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:23   #3
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 325
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Ja też zazdroszczę. A co poza tym można sądzić? Jednym łatwo przychodzi ładna figura, innym coś innego. Mi niestety matematyka :p
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:26   #4
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

A niech sobie jedzą, mnie to szczególnie nie rusza Ale nie byłabym sobą bez szczypty złosliwości. Mój drogi szwagier zawsze należał do takich osób - nieposkromiony apetyt, zamiłowanie do wszystkiego, co średnio zdrowe i brak jakichkolwiek hamulców w wyżeraniu z lodówki (ulubione produkty rozsądniej było chować głęboko, kiedy był w pobliżu). Przy tym wyglądał zawsze tak, że studenci medycyni mogliby na nim studiować anatomię Jakiś czas temu z przerażeniem zauważył u siebie zalążek brzuszka

W jakiś sposób współczuję takim osobom. Czego? Bezkarnego dogryzania, wypominania "anoreksji" itp., chociaż tego typu żarty "w drugą stronę" są raczej potępiane.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 20:49   #5
indecorum
Rozeznanie
 
Avatar indecorum
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 644
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Nie ma co zazdrościć, dodatkowe kilogramy nie są jedynym zgubnym skutkiem żywienia się jedzeniem marnej jakości. Sam metabolizm też w pewnym wieku zwalnia, a po latach beztroskiego życia zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa.
__________________
I have tasted of the fruit and it's opened up my eyes
It's given me a thirst that's so hard to satisfy
indecorum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 21:01   #6
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Czasem takim osobom zazdroszczę, robi mi się przykro jak patrzę na wychudzonego brata zjadającego całą tabliczkę czekolady a ja tak nie mogę... z drugiej strony cieszę się, że ja tak nie mogę bo to straszny syf po prostu i szkoda mi brata, że skoro nie widać po nim, to odżywia się fatalnie.... A obce osoby, nie będę ukrywać - czasem strasznie mnie wkurzają dziewczyny z idealną sylwetką, leżące pół dnia na kanapie i objadające się słodyczami, kiedy ja jem bardzo zdrowo, ćwiczę, biegam a brzuch nadal odstaje, no nie mogę zdzierżyć ale nie mam nic do takich osób, żeby nie było
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:37   #7
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Ja nie zazdroszczę absolutnie, znam takie dziewczyny i mają większy cellulit oraz mniej jędrne ciało niż ja Poza tym nie chciałabym wiedzieć jak wyglądają ich narządy wewnętrzne po jedzeniu takich ilości cukru i fast foodów - albo jak będą wyglądały.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 10:21   #8
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Też nie zazdroszczę - ciało mamy tylko jedno, a sam fakt, że od czegoś nie tyjemy nie znaczy, że powinniśmy traktować je jak śmietnik. Osoby szczupłe, a jedzące niezdrowo nie myślą o zdrowiu, cholesterolu, cukrzycy, a potem - jak już ktoś napisał - ciężko jest zmienić tak nagle nawyki żywieniowe.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 11:05   #9
marta208
Przyczajenie
 
Avatar marta208
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 20
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Po prostu mają dobrą przemianę materii i "odpowiednie" geny...
__________________
Lubię to...
marta208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 18:58   #10
polne_maki
Przyczajenie
 
Avatar polne_maki
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nowe nad Wisłą
Wiadomości: 15
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Ja współczuję takim osobom bo sama dobrze wiem jak to jest chcieć przytyć chociaż te parę kilo więcej i nie móc Poprostu są tacy ludzie jak EKTOMORFICY i dla nich na prawdę problemem jest nie przybieranie na masie Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją:/
Pozdrawiam ja i moje 48 kilo:/
__________________
"...do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iśc po schodach..."
polne_maki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:15   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez marta208 Pokaż wiadomość
Po prostu mają dobrą przemianę materii i "odpowiednie" geny...
Tak
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 15:21   #12
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez mila1301 Pokaż wiadomość
W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że skoro ktoś jest szczupły, je niewiele. Koleżanka prowadzi akcję zdrowego odżywiania wśród gimnazjalistów i prowadzi ankietę na ten temat. Chciałabym zapytać, co Wy sądzicie o osobach, które są szczupłe, a jedzą dużo, nie ograniczając się tylko do warzyw i owoców ;p ale pozwalając sobie na wszystko: fast food'y, słodycze itp.
No zazdroszczę.....
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 18:44   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Ja nie zazdroszczę absolutnie, znam takie dziewczyny i mają większy cellulit oraz mniej jędrne ciało niż ja Poza tym nie chciałabym wiedzieć jak wyglądają ich narządy wewnętrzne po jedzeniu takich ilości cukru i fast foodów - albo jak będą wyglądały.
Zgadzam sie. Jestem idealnym przykladem.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 19:43   #14
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Ja takim osobom opisanym w wątku współczuję, bo będąc szczupłymi nie myślą o tym, co jedzą, i robią ze swojego organizmu "śmietnik". Ja sama należę do bardzo szczupłych i kiedyś pozwalałam sobie na wszystko. Zmiana nawyków żywieniowych była dla mnie bardzo trudna, rezygnacja z ulubionych czipsów i napojów gazowanych - ? To była męczarnia, ale teraz w końcu odżywiam się racjonalnie i wiem, że to, co jem, ogromnie wpływa na moje zdrowie, cerę, samopoczucie. Takie osoby po prostu są bardziej narażone na zatruwanie organizmu "pysznościami" nafaszerowanymi chemią, zalewającymi sklepy i kuszącymi nas w telewizji. Osoby z wolniejszą przemianą materii bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą, bo zależy im na szczuplejszej sylwetce, i wyjdą na tym o wiele lepiej niż nieuświadomione chuderlaki
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 07:29   #15
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Znam takie osoby, które jedzą, co chcą, nawet chciałyby przytyć, a nie mogą.
Tym, które mają odpowiednią wagę (bez żadnego tłuszczyku), mimo jedzenia fast-foodów, słodyczy, itd. nie zazdroszczę. Sama nie byłam jakąś wielką miłośniczką powyższego jedzenia, ale wiadomo zdarzało się czasami. Natomiast, teraz od dwóch tygodni jestem na diecie, więc wiadomo zero takich rzeczy i powiem, że czuję się lepiej. Nawet prawdę mówiąc niezbyt mnie do tego ciągnie. I oszczędzam pieniądze, bo nie wydaję ich na coś, co jest mojemu organizmowi zupełnie niepotrzebne.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:31   #16
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Ja takim osobom opisanym w wątku współczuję, bo będąc szczupłymi nie myślą o tym, co jedzą, i robią ze swojego organizmu "śmietnik". Ja sama należę do bardzo szczupłych i kiedyś pozwalałam sobie na wszystko. Zmiana nawyków żywieniowych była dla mnie bardzo trudna, rezygnacja z ulubionych czipsów i napojów gazowanych - ? To była męczarnia, ale teraz w końcu odżywiam się racjonalnie i wiem, że to, co jem, ogromnie wpływa na moje zdrowie, cerę, samopoczucie. Takie osoby po prostu są bardziej narażone na zatruwanie organizmu "pysznościami" nafaszerowanymi chemią, zalewającymi sklepy i kuszącymi nas w telewizji. Osoby z wolniejszą przemianą materii bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą, bo zależy im na szczuplejszej sylwetce, i wyjdą na tym o wiele lepiej niż nieuświadomione chuderlaki
Nie wszyscy tak sie obzeraja. Ja naleze do osob szczuplych, moge jesc wszystko a mimo to tak nie robie. Patrze na sklad (przede wszystkim), unikam chemii, nie obzeram sie za 10ciu. Mam o tyle latwiej, bo nigdy nie lubilam fast foodów, nie lubilam nigdy kolorowych napojow. Slodyczy sobie nie odmawiam, ale nie wybieram tych za zlotowke. Chipsy sobie sama robie, ale zdarza mi sie czasami kupic zwykle. Ale mysle, ze raz na miesiac, to nie jest smierc dla organizmu.
Jem, ale patrze co jem. mam o tyle dobrze, ze nigdy nie musialam stosowac diet czy liczyc kalorie.
Prosze wiec nie wkladac wszystkich do jednego worka
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 10:03   #17
rahneses
Przyczajenie
 
Avatar rahneses
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 5
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Waze 45kg przy wzroście 160cm.
Od razu mówie że mam dobrą przemianę materii bo czasami potrafie dużo zjeść i nie mam z tego powodu żadnych dolegliwości, ale zazwyczaj się nie przejadam i jem normalnie. Mój wczorajszy jadłospis:
Śniadanie- 2 dość spore kromki chleba żytniego z ziarnami, jedna z serem topionym, druga z serkiem jogurtowym i wędliną
2śniadanie- kawa z mlekiem, 2 duże garści orzechów ziemnych, kruche ciastko z czekoladą
Obiad: brukselka i duży kawałek pieczorego kurczaka
Później znowu kawa i 2 garści orzechów ziemnych albo nawet i trochę więcej
Kolcja- bułka pszenno-żytnia (60g) i danio
Jak widać tak bardzo dużo nie jem, ale też i nie mało, a wagę bez problemów utrzymuje
rahneses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:05   #18
AgensA
Raczkowanie
 
Avatar AgensA
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez mila1301 Pokaż wiadomość
W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że skoro ktoś jest szczupły, je niewiele. Koleżanka prowadzi akcję zdrowego odżywiania wśród gimnazjalistów i prowadzi ankietę na ten temat. Chciałabym zapytać, co Wy sądzicie o osobach, które są szczupłe, a jedzą dużo, nie ograniczając się tylko do warzyw i owoców ;p ale pozwalając sobie na wszystko: fast food'y, słodycze itp.
Sądzę, że karma ich dopadnie z wiekiem :P
AgensA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 17:07   #19
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez mila1301 Pokaż wiadomość
W społeczeństwie panuje ogólne przekonanie, że skoro ktoś jest szczupły, je niewiele. Koleżanka prowadzi akcję zdrowego odżywiania wśród gimnazjalistów i prowadzi ankietę na ten temat. Chciałabym zapytać, co Wy sądzicie o osobach, które są szczupłe, a jedzą dużo, nie ograniczając się tylko do warzyw i owoców ;p ale pozwalając sobie na wszystko: fast food'y, słodycze itp.
Jakie jest moje zdanie na ten temat? Zastanawiam się dlaczego dietetycy/trenerzy personalni itp. wciskają ludziom kit mówiąc, iż nasza aparycja zależna jest przede wszystkim od diety oraz sportu, zaś geny mają b.małe znaczenie (ok. 5%). Stanowczo oponuję i nie rozumiem dlaczego ludzie łykają ten kit? Nie kwestionuję tego, że dieta i sport ma wpływ na naszą sylwetkę, ale obserwując moich znajomych i siebie stwierdzam, że to przede wszystkim geny mają wpływ na to jak wyglądamy. Podobnie sprawa wygląda u zwierząt, za przykład niech posłużą roślinożerne słonie (symbol grubasa) i chociażby charty, których wychudzone sylwetki mogą kojarzyć się z zaniedbaniem/niedojadaniem, a wcale tak nie jest.
Ja bardzo zazdroszczę osobom, które bez konsekwencji w postaci dodatkowych kilogramów objadają się słodyczami i fastfoodami, mimo, że mając tak łaskawe geny nie obżerałabym się jedynie śmieciowym żarciem. Sęk w tym, że tacy ludzie czegokolwiek by nie jedli ciągle wyglądają tak samo, są szczupli.
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 10:14   #20
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Osoby, które są szczupłe a dużo jedzą

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
A niech sobie jedzą, mnie to szczególnie nie rusza Ale nie byłabym sobą bez szczypty złosliwości. Mój drogi szwagier zawsze należał do takich osób - nieposkromiony apetyt, zamiłowanie do wszystkiego, co średnio zdrowe i brak jakichkolwiek hamulców w wyżeraniu z lodówki (ulubione produkty rozsądniej było chować głęboko, kiedy był w pobliżu). Przy tym wyglądał zawsze tak, że studenci medycyni mogliby na nim studiować anatomię Jakiś czas temu z przerażeniem zauważył u siebie zalążek brzuszka

W jakiś sposób współczuję takim osobom. Czego? Bezkarnego dogryzania, wypominania "anoreksji" itp., chociaż tego typu żarty "w drugą stronę" są raczej potępiane.
potępiane być może ale z pewnością z lekkiej zazdrości. jednak lepiej być w takiej sytuacji niż odwrotnej.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 11:14:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.