Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 07:09   #4981
kwiatuszekkk21
Zadomowienie
 
Avatar kwiatuszekkk21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Hej


Villga wg mnie tz troche przesadza. Dla mnie zawsze liczy się pamięć i chęci. Nie wiem co bym musiała dostać, żeby kogoś za to obstawic. Mój tz mistrzem trafionych prezentów nie jest i w myślach mogę się wsciekac ale staram się nic nie mówić, bo wydaje mi się, że tak się po prostu nie robi, bo ta druga osoba miała dobre chęci.
Mogłaś nic nie kupić

Kasia u nas w nocy tez śniegu napadalo.
Brawa dla Milusia za jedzenie. Babcie mają moc

Pani Karol mając 5 miesięcy ważył 7800, potem mam wpis jak mial 7,5 miesiaca i ważył 9150 czyli w 2,5 miesiąca 1,35kg.
Z. mając 4,5 m-ca 7350, 6,5 m-ca ok 8-8,1kg wiec w 2 miesiące 0,65-0,75kg. Różnica spora, z tym że K. tez mm sporo pił

Klementyna doradca laktacyjny jest u nas jeden i mam z tą babą na pienku. Takie ma super metody, że przez nią wypisywalam się z K. ze szpitala na żądanie, bo ciągle ryczalam z nerwów i pokarm zaczął mi zanikac.


Dziewczyny wiem, że było ale nie odnajde tego, bo nawet nie wiem, w którym wątku szukać. Powiedzcie jakie macie rowerki biegowe i czy jesteście zadowolone.
__________________
09.03.13

Edytowane przez kwiatuszekkk21
Czas edycji: 2016-02-01 o 07:10
kwiatuszekkk21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 07:48   #4982
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Karol wrócił ze żłobka z plecami w krostach. Tylko plecy. Nie wiem ki czort się znowu przyczepil.

Moderna mała jest nadal powyżej 50 centyla ale była powyżej 75 a nawet w okolicach 90.
ojjj i co z tymi krostkami? przeszlo?

90? a ona urodzeniowo nie byla malutka?
a urodzeniowo jaki centyl i jak po miesiacu?

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Moderna, wspolczuje nocki. Jak M?
dziekuje dobrze

troche kaszle, wydaje sie mokro - oby w suchy nie przeszlo, to bedzie gitara

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Kwiatku, jeśli będziesz o tym myśleć, ściskać, zastanawiać się czy jest czy nie ma, to wpadasz w jakieś błędne koło.
jak dla mnie dziecko głodne, to dziecko głodne.

hehe, jak już tak dokładnie piszemy, to mój chłop gotuje, a ja dojadam, jak opanuję dzieciową sytuację.
zgodze sie - choc z drugiej strony kolacze mi tez mysl, ze inaczej, gdy nie dzeicko jest zdrowe, a inaczej np. przy zielonych kupach czy nietolerancjach - mama sie wtedy moze nakrecac jednak, ze cos jest nie tak

ale kwiatuszku jak pisalam, u M. tez w tym wieku byl spadek wagi - mleko mamy jest kaloryczne, papki warzywne i owocowe nie - w jakims tam stopniu dziecko pije wtedy mniej kalorycznego mleka, wiec i spadek jest mozliwy - ja tak kombinuje, plus jakas wieksza aktywnosc?
Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
a dzis jade do SPA do Nałęczowa i czilałt na maxa, impreza integracyjna, basen, zabiegi, nalezy mi sie reset- egoistycznie stwierdzam!Także sajonara miłego weekendu.
i jak bylo?

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość

Filip dzisiaj jeździł rowerem. Byłam w szoku jak śmignął - musimy mu siodełko podnosić. Niestety wróciliśmy wcześniej do domu bo Fifik zaliczył glebę w błoto i była rozpacz, że brudne ręce i kurtka. A tak wiosennie było

Siedzę teraz sama i prawie się relaksuję. Tż poszedł na pępkowe do naszych przyjaciół. Liczę, że wróci na dwóch nogach
biegowy?

mi sie juz powoli marzy zamiana na zwykly z opedalami ale to pewnie jeszcze troszke, najpierw moze ta hulajnoga

i wrocil na czterech czy dwoch nogach?
Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
u nas katar powoli mija, ale wszyscy zaczęliśmy kaszleć nigdy nie będziemy całkiem zdrowi

jakie wasze dzieci mają łóżka? chodzi mi o wielkość? i jakie pościele do tego? cały czas dumam nad urządzeniem pokoju, dodatkami, itp.
znam ten bol, my niby zdrowi, ale tez tak nie do konca, oskrzela i zatoki oczyszczaja sie chyba wiecznosc

M. ma jeszcze male lozko 140x70 cm i posciel 135x100 - ale ja juz teraz bym zmienila i od razu na duze 80 albo (90)x200cm (tylko, ze myslimy o przeprowadzce, stad jeszcze czekam z duzym lozkiem)

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, rzuccie okiem na sytuację bo ja jestem w tym momencie tak skolowana, ze nie wiem czy myślę logicznie.

Mój Tz ma urodziny. Kupiłam mu prezent. Do prezentu dorzucilam kubek termiczny bo mu się stary zepsuł i wiedziałam, ze potrzebuje. Ostatnio w biedronce byly kubki fajnej jakosci ze star wars. Wybrałam taki bez napisów tylko z jakąś czarno -biala grafika lorda vadera.
Wiedzialam, ze Tz nie należy do wielbicieli tego filmu na zasadzie, ze go nigdy nie oglądał ale pomyslalam, ze to o praktyczność chodzi przede wszystkim. I teraz tak...
Obraził się na mnie.
Walnął fochem jak stąd na księżyc, ze jak po tylu latach mogłam mu kupić kubek z filmu, którego nienawidzi. Jak mu mówię,ze mi o praktyczność chodziło to on na to, żebym się takimi głupimi tlumczeniami nie pograzala... czy ja oszalalam czy on. Bo mi mega przykro teraz.
ciezka sytuacja - ja z jednej strony nie chcialabym dotsac czegos np. z motywem hello kitty, bo pewnie bym z tego nie korzystala - ale czy to powod do focha?
mysle, ze problem moze tkwic gdzies glebiej
(tak przynajmniej jest u nas, jak ja sie o cos czepiam np. o zawalona kuchnie, to tak naprawde nie chodzi o kuchnie a o cos glebszego, np. niezaspokojona potrzebe bliskosci czy o inna sytuacje ktora mnie obciaza).

buziak

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Mój tz mistrzem trafionych prezentów nie jest i w myślach mogę się wsciekac ale staram się nic nie mówić, bo wydaje mi się, że tak się po prostu nie robi, bo ta druga osoba miała dobre chęci.
Mogłaś nic nie kupić

Pani Karol mając 5 miesięcy ważył 7800, potem mam wpis jak mial 7,5 miesiaca i ważył 9150 czyli w 2,5 miesiąca 1,35kg.
Z. mając 4,5 m-ca 7350, 6,5 m-ca ok 8-8,1kg wiec w 2 miesiące 0,65-0,75kg. Różnica spora, z tym że K. tez mm sporo pił

Dziewczyny wiem, że było ale nie odnajde tego, bo nawet nie wiem, w którym wątku szukać. Powiedzcie jakie macie rowerki biegowe i czy jesteście zadowolone.


ja mysle, ze najgorsze to porownywac dwojke dzeici, ile ktore przybralo w danym okresie (liczbami) - o to raczej nie chodzi, bo dzieci roznie przybieraja, bardziej powinno sie patrzec na linie przyrostow od urodzenia i temu sie przyjrzec - wydrukuj siatke ze strony WHO dla dzieci karmionych piersia i wyrysuj siatke Zuzi.

Moze za czesto jednak wazysz teraz Zu?

Marcel ma Puky LR 1L (z hamulcem) 3+ - jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2016-02-01 o 07:55
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 07:59   #4983
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Do prezentu dorzucilam kubek termiczny bo mu się stary zepsuł i wiedziałam, ze potrzebuje.
i to jest najważniejsze... heh.

mój chłop lubi dostawać tylko koszule. perfumy też, ale pod warunkiem, że "na zakładkę".
rok temu (gwiazdka) nie miałam jak wyjść z domu, jeszcze () nie kupowałam przez neta szczoteczki elektrycznej do dzisiejszego dnia nie otworzył

faceci są dziwni.
foch z gatunku "fochus WTF"...


Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Mlody jak reka odjol zaczol jesc na kolacje jajecznice z 3jajkow



Kwiatku, T. ma Puky. ale on już go odda Olusi, bo on będzie na wiosnę pedalił.

nie wiem co Ci napisać odnośnie Z. ... jak dla mnie to normalne, że dzieci rosną skokowo i że następuje wyhamowanie. ale jak Cię coś niepokoi - to lekarz...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:06   #4984
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
faceci są dziwni.
foch z gatunku "fochus WTF"...


Kwiatku, T. ma Puky. ale on już go odda Olusi, bo on będzie na wiosnę pedalił.

nie wiem co Ci napisać odnośnie Z. ... jak dla mnie to normalne, że dzieci rosną skokowo i że następuje wyhamowanie. ale jak Cię coś niepokoi - to lekarz...


jaki masz ten rower z pedalami?
juz keidys pytalam, ale wylecialo mi z glowy calkiem - on mial te boczne kolka podtrzymujace? czy od razu bedziesz puszczac go bez?

bo teraz zrobilas mi zagwozdke - bo moze M. tez bylby gotowy na zwykly rower? na biegowce jezdzi jak wariat
tylko czy opanuje krecenie pedalami? to nie za wczesnie?
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:10   #4985
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

puky ma fajny taki pret do nauki jazdy na rowerze - ja sie tych bocznych kolek troche boje, ze moga zaklocic to, czego M. sie juz nauczyl
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FLH_bild0_bg1_dyn_bm10.jpg (29,6 KB, 2 załadowań)
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:14   #4986
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

hej

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
O 18 brakło prądu u nas. Kolacja była przy świecach kąpiel krótka też bo Ona bez mycia spać nie idzieczytanie przy latarce i 19.10 już spała. I włączyli prąd. Włączyłam supernianię na nadawanie i poleciałam z psem. Teraz już relaks
fajnie tak przy świecach

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
:

hehe. ten sam dzieć?
jak przychodzę, to mówię "chodź Łobuzie!", a ciocie, że jakby w grupie były same takie łobuzy, to one nie miałyby co robić

..
Karol jakoś mocno szkudny nie jest ale np. ostatnio mama mowi ze czekała pod salą bo podwieczorki jeszcze jedli i Karol dostał serek i się mocuje żeby otworzyć i tyle próbował aż w końcu pani sama podeszła. W domu byłby krzyk po 2 sekundach że on nie umie Wydaje mi się że w przedszkolu jest bardziej samodzielny. Chociaż ostatnio zdaża mu się mówić w domu "ja sam zrobie siku, jestem już duży przecież" albo "sam umiem zdjąć spodnie" i ściąga gdzie wcześniej kładł się na podłogę i czekał żeby go rozebrać albo zaczynał płakać że nie umie, a w przedszkolu umiał

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Heja!

Ja ozdrowiałam, ale jednak zaraziłam Zosię i ma katar (dzisiaj jakby jej słabł). Do tego Filip miał gorączkęi wymiotował. Wczoraj z taką dwójką byłam sama.
Dzisiaj w nocy Filip się budził co chwilkę przez co budził Zosię, więc musiałam ją udobruchać mleczkiem. Teraz marzę o kawie dożylnej!
!
jak tam Filip już zdrowy ?


Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Byou, tak sama dzisiaj Mało tego - wczoraj wybrałam się z dwójcą na usg bioder Zosi Czułam się jak samotna matka bo tylko ja nie miałam nikogo do pomocy, a jeszcze drugie dziecię było ze mną. Ale dałam radę!
hehe często tak i ja chodzę tylko że ja z trójką

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość

Lubicie?:
http://www.jadlonomia.com/przepisy/k...-pudding-chia/
http://www.mojewypieki.com/post/czek...pudding-z-chia
http://www.mojewypieki.com/post/koko...pudding-z-chia
dodaję miodek i do pierwszego przepisu różne kombinacje owocowe. Wciągamy każdą ilość, Roszpunka też
nie jadłąm nigdy

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość

Małpka, wow po 3 dziecku taka waga! No brawo!!!
moj cel to 61 kg mam nadzieje ze się uda do wiosny

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość

Dziewczyny spójrzcie na to świeżym okiem. Daję Z. cycka i je ile chce, potem np zasypia albo jak nie zasypia to po jakims czasie puszcza, śmieje się, no wygląda jakby juz nie chciała. Cycka ściskam a mleko dalej leci to chyba ma co jeść i sie najada? Do tego w ciągu dnia zachowuje się normalnie
Przepraszam, że Wam tak ciągle o tym smece ale prawie o niczym innym nie myślę
jak dziecko samo puszcze i zadowolone tzn że nie głodne nie stresuj się za bardzo

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Tyle nacytowałam i szlak trafił..... Zaderoszczę wag i trzymanych diet...ja w związku z klasyfikacją, zebraniami itp nie miałam czasu na ćwiczenia, chłop w tym tygodniu tez jakoś nie współpracował.....wi ęc waga stoi albo rośnie....Nawet nie sprawdzam...a dzis jade do SPA do Nałęczowa i czilałt na maxa, impreza integracyjna, basen, zabiegi, nalezy mi sie reset- egoistycznie stwierdzam!Także sajonara miłego weekendu

kwiatuszku konsultowałas z doradcą laktacyjnym? Ostatnio nie byłam na bieżąco na forum, więc może nie doczytałam...
moderna a zapoznałaś się z pedagogiką Montessori bliżej? Myślę, ze jest bliska Twojemu "stylowi wychowania" chociaż....u nas w praktyce widzę, ze trochę odbiega praktyka od teorii.
i jak tam po spa

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, rzuccie okiem na sytuację bo ja jestem w tym momencie tak skolowana, ze nie wiem czy myślę logicznie.

Mój Tz ma urodziny. Kupiłam mu prezent. Do prezentu dorzucilam kubek termiczny bo mu się stary zepsuł i wiedziałam, ze potrzebuje. Ostatnio w biedronce byly kubki fajnej jakosci ze star wars. Wybrałam taki bez napisów tylko z jakąś czarno -biala grafika lorda vadera.
Wiedzialam, ze Tz nie należy do wielbicieli tego filmu na zasadzie, ze go nigdy nie oglądał ale pomyslalam, ze to o praktyczność chodzi przede wszystkim. I teraz tak...
Obraził się na mnie.
Walnął fochem jak stąd na księżyc, ze jak po tylu latach mogłam mu kupić kubek z filmu, którego nienawidzi. Jak mu mówię,ze mi o praktyczność chodziło to on na to, żebym się takimi głupimi tlumczeniami nie pograzala... czy ja oszalalam czy on. Bo mi mega przykro teraz.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
uważam podobnie jak dziewczyny, może nie byłabym zachwycona motywem którego nie lubię, ale żeby się obrażać to przesada
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:14   #4987
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

ja na pozniej chce taki rowerek dla M. (z tej samej serii mamy biegowke i go uwielbiam )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ZL_12_1_ALU_Sharky_bild0_bg1_dyn_bm10.jpg (50,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ZL_16_Alu_sharky_bild0_bg1_dyn_bm10.jpg (45,7 KB, 2 załadowań)
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 08:18   #4988
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość


jaki masz ten rower z pedalami?
juz keidys pytalam, ale wylecialo mi z glowy calkiem - on mial te boczne kolka podtrzymujace? czy od razu bedziesz puszczac go bez?

bo teraz zrobilas mi zagwozdke - bo moze M. tez bylby gotowy na zwykly rower? na biegowce jezdzi jak wariat
tylko czy opanuje krecenie pedalami? to nie za wczesnie?
my tez planujemy pedały na wiosne i od razu na dwoch kółkach,. Julka po biegówce od razu na 2 kółka wskoczyła i szybko sie nauczyła
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:43   #4989
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
mleko mamy jest kaloryczne, papki warzywne i owocowe nie - w jakims tam stopniu dziecko pije wtedy mniej kalorycznego mleka, wiec i spadek jest mozliwy - ja tak kombinuje, plus jakas wieksza aktywnosc?
nie lubię tej teorii (często podnoszona przez Hafiję). bo nie zawsze tak jest.
czyt. nie zawsze posiłki stałe eliminują cycowanie.

owszem, od pewnego momentu jest mniej kp, ale - WG MNIE - wynika to z innych czynników. u nas jest jeden czynnik: ciekawość świata. jednakże dobowa sumień karmień się nie zmienia, bo dzieć nadrabia nocą

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
mysle, ze problem moze tkwic gdzies glebiej
a ja myślę, że nie ma co nadinterpretować.
a jeśli już interpretować to może chłop miał zły dzień i dał upust w tak głupiutki sposób.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
jaki masz ten rower z pedalami?
juz keidys pytalam, ale wylecialo mi z glowy calkiem - on mial te boczne kolka podtrzymujace? czy od razu bedziesz puszczac go bez?

bo teraz zrobilas mi zagwozdke - bo moze M. tez bylby gotowy na zwykly rower? na biegowce jezdzi jak wariat
tylko czy opanuje krecenie pedalami? to nie za wczesnie?
żółto-czarny (nie mam pojęcia jaki; nie taki, który ja bym kupiła )
są boczne kółka.
jak ostatnio na nim siedział nie był absolutnie gotowy na to, by odpiąć kółka. wtedy to była abstrakcja.
ale masz rację: szkoda zaprzepaszczać biegówkową umiejętność


Miałam koszmarny weekend. Olka bardzoooo absorbująca, chłopaki wyjechane, ja chora... no fatalnie było :/
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:48   #4990
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
my tez planujemy pedały na wiosne i od razu na dwoch kółkach,. Julka po biegówce od razu na 2 kółka wskoczyła i szybko sie nauczyła
wyrwalyscie mnie z mojej koncepcji o hulajnodze

teraz mysle powaznie o rowerku

aaaaa

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
czyt. nie zawsze posiłki stałe eliminują cycowanie.

owszem, od pewnego momentu jest mniej kp, ale - WG MNIE - wynika to z innych czynników. u nas jest jeden czynnik: ciekawość świata. jednakże dobowa sumień karmień się nie zmienia, bo dzieć nadrabia nocą

a jeśli już interpretować to może chłop miał zły dzień i dał upust w tak głupiutki sposób.

żółto-czarny (nie mam pojęcia jaki; nie taki, który ja bym kupiła )
są boczne kółka.
jak ostatnio na nim siedział nie był absolutnie gotowy na to, by odpiąć kółka. wtedy to była abstrakcja.
ale masz rację: szkoda zaprzepaszczać biegówkową umiejętność


Miałam koszmarny weekend. Olka bardzoooo absorbująca, chłopaki wyjechane, ja chora... no fatalnie było :/
u nas dlugo bylo cyc-jedzienie stale-cyc - M. przed i po dojadal mlekiem
chodzi mi nie o zastepowanie calego posilku, mysle, ze nawet jakas tam czesc (bo zapelnia brzuszek) wystarczy do obnizenia kalorycznosci - ale tak jak piszesz moze byc mnostwo innych czynnikow - to troche taka teoria

NO! mial zly dzien, cos musialo sie wydarzyc, bo nie uwierze, ze dorosly chlop robi zonie awanture o kubek


pokazalam M. rowerek i mowi, ze lepszy niz hulajnoga
mamy jeszcze czas na rozkminke
(tylko, ze wtedy to ja chyba tez bede musiala sobie kupic rower, bo nie nadaze za nim biegac )

a chlopaki gdzie? u t.?

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2016-02-01 o 08:50
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:04   #4991
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że w przedszkolu jest bardziej samodzielny.

u nas w ogóle żłób zbudował samodzielność gdyby nie żłobek pewnie dłużej by to trwało.


Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
albo zaczynał płakać że nie umie, a w przedszkolu umiał
ambitna bestyja


no właśnie, Klementyna, jak tam po spa?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 09:40   #4992
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Malpko, Karol mistrz
A waga

Moderna, też odrazu przerzucimy Zosię na rower bez bocznych kółszkoda mi tego co się nauczyła na biegówcena wiosnę jeszcze będzie biegówka i rolki

Kwiatuszku

Kasia ja się pogubiłam w Twoich Miłościach cieszę się, że obiad zasmakowałprzez żołądek do serca



Villqa, zapytaj Go czy Mu nie skzoda czasu na fochy ja rozumiem, że, mógłby mieć żal jakbyś kupiła z księżniczką Zosią czy innym reńboł daszem ale takproblem z _upa: zrobił moim zdaniem.

Pani nie mogę się doczekać efektów pracy pani od wystroju

Sorce jak tam?
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:48   #4993
kwiatuszekkk21
Zadomowienie
 
Avatar kwiatuszekkk21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Moderna później zerkne siatki i napiszę jak było. Z urodziła się z wagą 2940g czyli niedużo ale potem szybko nadrobila.
Co do posiłków to raczej nie od tego waga sie zatrzymała,bo póki co zjadła pół łyżeczki marchewki, po czym 3 tyg przerwy zanim skóra doszła do siebie. Jak było już ok to dałam łyżeczkę dyni-też wysypka na drugi dzień. No i jak zeszło po tygodniu to w ten weekend dawalam jej kleik ryżowy na wodzie ale to wczoraj dopiero zjadła "większą" ilość bo 50g . Dziś spróbuję z burakami.


To mówicie, że już za późno na biegowke?
Mama mi ciągle mówi, że lepiej kupić normalny rowerek na pedały, tylko z doczepianymi kółkami i sama nie wiem...

Wychodzi na to, ze przegapilam etap biegówki?
Z pedalami K. radzi sobie dobrze, bo ma traktor na pedały i pedaluje zarówno do przodu, jak i do tyłu. Hmm to teraz będę myśleć czy biegowka czy na pedały z kółkami
__________________
09.03.13
kwiatuszekkk21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:29   #4994
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Villga, nie bede oryginalna - żaden powód do focha. W ogóle męskie fochy są kosmiiiiczne jak dla mnie

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
w dziecięcym szczególnie. w malowanie średnio mi się chce bawić.. łóżeczko mniej lub bardziej służy nam 3 lata to jest sens teraz malować? dużo roboty z tym chyba by było....
ja malowałam kołyskę na pół roku, żeby mi pasowała bardziej

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

biegowy?

mi sie juz powoli marzy zamiana na zwykly z opedalami ale to pewnie jeszcze troszke, najpierw moze ta hulajnoga

i wrocil na czterech czy dwoch nogach?
biegowy, biegowy.
U nad przejście na normalny to jeszcze kosmos. Filipek jeśli chodzi o sporty i sprawność ruchową jest... troszkę... lewy. Jest jeszcze do tego bardzo ostrożny i boi się próbować nowych aktywności (ku naszemu smutkowi).

Wrócił na dwóch, swoich nogach. Żadne z nas nie miało odwagi takiej błotnej kulki wziąć na ręce

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
jak tam Filip już zdrowy ?


hehe często tak i ja chodzę tylko że ja z trójką
Filip zdrowy, ale Pchełka z katarem nadal
Z trójką chyba bym już nie dała rady!

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Sorce jak tam?
Joł joł.
U nas... różnie. Trochę mnie martwi Pchła z katarem. Jak nic nie podzieje się złego w środę idę z nią do lekarza na zdrową stronę.
Na całe szczęście Fifik się trzyma zdrowy.
minęło 30 dni bez słodyczy Waga stoi ale idę za ciosem! Teraz 29 dni lutego bez słodyczy
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:06   #4995
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość


pokazalam M. rowerek i mowi, ze lepszy niz hulajnoga



Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a chlopaki gdzie? u t.?


Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
na wiosnę jeszcze będzie biegówka i rolki
szacun

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Z pedalami K. radzi sobie dobrze, bo ma traktor na pedały i pedaluje zarówno do przodu, jak i do tyłu.


eeee, to kup i biegowke, i rower
biegowka sie nie zmarnuje, bedzie czekac na Z.

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
V Żadne z nas nie miało odwagi takiej błotnej kulki wziąć na ręce
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 12:14   #4996
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Moderna, też odrazu przerzucimy Zosię na rower bez bocznych kółszkoda mi tego co się nauczyła na biegówcena wiosnę jeszcze będzie biegówka i rolki
a Zosia jezdzi na tej hulajnodze, czy w odstawce?

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Wrócił na dwóch, swoich nogach. Żadne z nas nie miało odwagi takiej błotnej kulki wziąć na ręce

Filip zdrowy, ale Pchełka z katarem nadal
Z trójką chyba bym już nie dała rady!

Joł joł.
U nas... różnie. Trochę mnie martwi Pchła z katarem. Jak nic nie podzieje się złego w środę idę z nią do lekarza na zdrową stronę.
Na całe szczęście Fifik się trzyma zdrowy.
minęło 30 dni bez słodyczy Waga stoi ale idę za ciosem! Teraz 29 dni lutego bez słodyczy


pytalam TZ po imprezce jak wrocil

ojjj zdrowka dla Pchelki

i brawa za miesiac bez slodyczy
(czyli cynamonowych slimakow juz nie pieczesz? )

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, ze przegapilam etap biegówki?
Z pedalami K. radzi sobie dobrze, bo ma traktor na pedały i pedaluje zarówno do przodu, jak i do tyłu. Hmm to teraz będę myśleć czy biegowka czy na pedały z kółkami
e tam, dlaczego - 3latek moze spokojnie na biegowce jezdzic
to swietny trening rownowagi
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 12:53   #4997
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Moderna, buahaha, myślałam, że o Filipa pytasz
Tz też wrócił na dwóch i swoich nogach i nieubłocony ale niedzielę miał trudną
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 15:58   #4998
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
To mówicie, że już za późno na biegowke?
Mama mi ciągle mówi, że lepiej kupić normalny rowerek na pedały, tylko z doczepianymi kółkami i sama nie wiem...

Wychodzi na to, ze przegapilam etap biegówki?
Z pedalami K. radzi sobie dobrze, bo ma traktor na pedały i pedaluje zarówno do przodu, jak i do tyłu. Hmm to teraz będę myśleć czy biegowka czy na pedały z kółkami
Jakub ma biegówkę, ale bardzo mało na niej jeździł, więc nie opanował do końca, wiosną będzie dalej próbował.

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
ja malowałam kołyskę na pół roku, żeby mi pasowała bardziej
jak malowałaś? czym? rozkręcałaś?
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 16:24   #4999
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

malowałam rękoma tż. Rozkręcał tylko część. Malował farbą akrylową eko (z marketu) wałkiem i pędzlem Pokrywaliśmy ciemny brąz i potrzeba było 3 warstw.
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 16:25   #5000
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 628
Wyślij wiadomość przez Yahoo do klementyna1 Send a message via Skype™ to klementyna1
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.9

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, rzuccie okiem na sytuację bo ja jestem w tym momencie tak skolowana, ze nie wiem czy myślę logicznie.

Mój Tz ma urodziny. Kupiłam mu prezent. Do prezentu dorzucilam kubek termiczny bo mu się stary zepsuł i wiedziałam, ze potrzebuje. Ostatnio w biedronce byly kubki fajnej jakosci ze star wars. Wybrałam taki bez napisów tylko z jakąś czarno -biala grafika lorda vadera.
Wiedzialam, ze Tz nie należy do wielbicieli tego filmu na zasadzie, ze go nigdy nie oglądał ale pomyslalam, ze to o praktyczność chodzi przede wszystkim. I teraz tak...
Obraził się na mnie.
Walnął fochem jak stąd na księżyc, ze jak po tylu latach mogłam mu kupić kubek z filmu, którego nienawidzi. Jak mu mówię,ze mi o praktyczność chodziło to on na to, żebym się takimi głupimi tlumczeniami nie pograzala... czy ja oszalalam czy on. Bo mi mega przykro teraz.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
Przegiął wg mnie! Liczą się checi...jakbyś nic nie kupiła byłoby lepiej?

Laski po SPA suuuuper! Fajna atmosfera, było na 50 pracowników szkoły, super, bo wszyscy sie razem bawiliu a byli i pracownicy obsługi i Panie z kuchni i pan konserwator itp.(Podobno w niektórych szkołach sa imprezy osobno dla nauczycieli osobno dla pracowników- głupszego pomysłu nie słyszałam...) ale taka zzgrana ekipa jak DJ zaczął grac o 20.30 to skończył o 2 w nocy i ani przez sekundę nie było pustego parkietu oczywiście 90% bab Zabiegi też super, jakies okłady peelingki kawitacyjne kazdy mógł wybrac sobie 2 zabiegi, a ja miałam 3, bo kolezanka zaniemogła i mi odstapiła TYlko kazdy miał inne godziny zabiegów i np okłady na ciało miałam rano, a potem cały dzien wolny to poszłyśmy na basen i tam wodne atrakcje, więc szlag okłady trafił okłady jak poszłam do basenu;p Ale generalnie było super Nauczyciele pod krawatami i z powagą na twarzy na co dzień- na imprezie dusze towarzystwa, mega rozywkowi itp. No i na basenie bez nawoływań "mamao" oczu dookoła głowy- czy Kacper nie nurkuje właśnie i pospiechu, bo zeby mu skóra się nie wysuszyła, żeby nie zmarzł, zeby zdazyć go wyszusyć.....Wlazłyśmy matki polki do jaccuzzi i siedziałyśmy jak kwoki w błogostanie. Wczoraj powrót do domu= mega kłótnia z meżem, ale dla rekompensaty dziś udana- pochwalona przez p. Dyrektor hospitacja i po powrocie z roboty bukiet róz na przeprosiny od tzta...także ten tego miód, cud i orzeszki
Dobra kończe samochwałki, chodźcie do nastepnego watku!! !! ( w końcu


KONIEC< KONIEC Prosze tu nie pisać!! Teraz jesteśmy tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=54822006 #post54822006
__________________
viagra femme et homme
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 17:25:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.