Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-08, 19:38   #1
ewelinciaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23

Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi


Postanowiłam odchudzać się z głową, czyli nie sama a pójść do trenera po dietę i trening. Trening siłowy 3 razy w tygodniu plus aeroby, jednak dieta mnie troszkę niepokoi, ponieważ po wklepaniu przykładowego jadłospisu w dziennik żywieniowy, wyszło mi około 1300 kcal! Nie wliczając w ten bilans warzyw do kanapki i łyżeczki oleju kokosowego, na którym smażę kurczaka. Proszę oceńcie czy to nie mało. Kalorycznie jest niewiele, ale makroskładniki są wydaje się w porządku. Sama nie wiem. Proszę o pomoc kogoś znającego się na rzeczy

Edytowane przez ewelinciaa2
Czas edycji: 2015-01-08 o 22:35 Powód: zapomniałam
ewelinciaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 21:18   #2
Raii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Jeżeli się nie mylę, jeżeli chce się schudnąć to od ppm powinno się odjąć ok 200kcal. Więc moim zdaniem jest ok, szczególnie, że wyjdzie i tak więcej skoro nie liczysz oleju kokosowego, którego 1łyżeczka ma ok. 135kcal.
Aczkolwiek dziwi mnie to, że w tym jadłospisie są wafle ryżowe, które są wbrew pozorom średnio zdrowe, no ale nie będę się kłócić ze specjalistą
A dlaczego sądzisz, że jest za mało? Od kiedy masz taką dietę? Czujesz się po niej słabo, albo jesteś głodna?
Raii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 21:59   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Cytat:
Napisane przez Raii Pokaż wiadomość
Jeżeli się nie mylę, jeżeli chce się schudnąć to od ppm powinno się odjąć ok 200kcal. Więc moim zdaniem jest ok, szczególnie, że wyjdzie i tak więcej skoro nie liczysz oleju kokosowego, którego 1łyżeczka ma ok. 135kcal.
Aczkolwiek dziwi mnie to, że w tym jadłospisie są wafle ryżowe, które są wbrew pozorom średnio zdrowe, no ale nie będę się kłócić ze specjalistą
A dlaczego sądzisz, że jest za mało? Od kiedy masz taką dietę? Czujesz się po niej słabo, albo jesteś głodna?

Nie od ppm, tylko od całkowitego zapotrzebowania. Jeżeli odejmiemy od ppm, to zabraknie na podstawowe funkcje życiowe organizmu...

Autorko, słusznie się niepokoisz - taka dieta przy tak intensywnym treningu to najlepsza droga do rozwalenia sobie metabolizmu, nie mówiąc już o ewentualnych innych skutkach zdrowotnych
Poza tym dobór produktów nie jest najszczęśliwszy. Wafle ryżowe? gotowa surówka? really? nie lepiej zjeść świeże warzywa? zamiast masła orzechowego - orzechy, zamiast wędliny - mięso No i strasznie mało tłuszczu...
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:13   #4
ewelinciaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Mam zapisane orzechy, ale też jest to 10 g, i ogólnie warzywa, teraz w zimie ciężko o świeże warzywka to posiłkuję się surówkami i np gotowanymi burakami. Dałam po prostu przykładowy dzień z diety, bo mogę komponować jak mi się chce, bylebym się w proporcjach białka, węgli i tłuszczu na posiłek mieściła. Dobra dzięki zapytam wprost czemu tak

Edytowane przez ewelinciaa2
Czas edycji: 2015-01-08 o 22:35
ewelinciaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 06:47   #5
Raii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość

Nie od ppm, tylko od całkowitego zapotrzebowania. Jeżeli odejmiemy od ppm, to zabraknie na podstawowe funkcje życiowe organizmu..
Ok, przepraszam za pomyłkę, nie byłam pewna, ale w końcu żaden człowiek nie jest nie omylny
Raii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 14:42   #6
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

1300 kcal - wydaje mi się za mało, pytanie jakie masz całkowite zapotrzebowanie?
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:35   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

myślę, że to za mało, ale... bez podania wieku, wzrostu i wagi to se można wróżyć z fusów.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

i do bilansu w zasadzie nie trzeba wliczać warzyw, chyba, że strączkowe i jakieś większe ilości np. gotowanej marchewki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 11:55   #8
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
spore wyzwanie.
co ty nie powiesz
Kolejny spam krystyny
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 12:33   #9
gosia_maGGs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Hej,

Możesz podać jak wyglądał taki wywiad do diety ? O co pytali itd
gosia_maGGs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:27   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

1300 kcal to zdecydowanie za mało, zwłaszcza, że ćwiczysz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:34   #11
pawalona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Z polecenia trafiłam na stronę xxx i podobnie jak Wy musiałam dostosować się do wybranej pode mnie diety. Przed wytycznymi jakie dostałam musiałam wypełnić kilka informacji o sobie, w tym dane podstawowe takie jak wiek, waga, choroby, sposób dotychczasowego żywienia. Na podstawie zgromadzonych informacji otrzymałam dietę, której muszę się trzymać. Dieta bardzo ładnie rozpisana z uwzględnieniem wszystkich posiłków, różnorodność jest ogromna, więc wiem, że nie popadnę w anemię, a wręcz przeciwnie. Jeść mało, ale zdrowo to podstawa do spalenia zbędnych kalorii. Póki co stosuję się do niej 4 tydzień, zrzuciłam 4kg, ale moje marzenie to 10 kh. Myślę, że jestem na dobrej drodze i osiągnę sukces. Tylko muszę się pilnować z podjadaniem słonych rzeczy, bo do tego mam słabość.

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie kaloryczne to podobnie jak w komentarzach wyżej - uważam, że powinno być ich więcej, skoro ćwiczysz. Łatwo przesadzić w drugą stronę i wycieńczyć organizm...

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-12 o 13:42 Powód: reklama
pawalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 10:52   #12
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Dostałam dietę - WĄTPLIWOŚCi

Zbyt niska kaloryczność. Po pierwsze zwolni Ci bardzo metabolizm przy takiej kaloryczności diety, po drugie: kto by wytrzymał długo na takiej diecie? Na początku motywacja jest duża, ale później przychodzi jej spadek i frustracja ciągłym głodem, przez co ludzie stwierdzają, że mają gdzieś taką dietę i zaczynają znowu jesc w nadmiarze, przez co pojawia się efekt jojo.
Dieta powinna być tak skomponowana, żeby nie być głodnym i powinna być na tyle akceptowana i smaczna, żeby osoba, która ma jej przestrzegać robiła to chętnie, a nie w ramach ciągłych wyrzeczeń.

Zmień dietetyka bo obawiam się, że źle trafiłaś.
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-15 11:52:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.