Długie karmienie piersią - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-27, 13:07   #241
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Długie karmienie piersią

A to mogłyby te same firmy, co m produkują, pomyśleć i lecieć dwutorowo - dodatkowy zysk
A ile by mamy kupiły... A na przykład, zamiast wielorazowych silikonowych nakładek na piersi wymyśleć krótszego użytku i już ciągły zakup. No tak sobie gdybam, niech już same firmy myślą, czemu mam robotę za nie odwalać?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:15   #242
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Długie karmienie piersią

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38881792], niech już same firmy myślą, czemu mam robotę za nie odwalać? [/QUOTE]




Rzabba Ty karmiłaś w ciąży? Możesz podzielić się doświadczeniem?
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.

Edytowane przez agnieszka 0605
Czas edycji: 2013-01-27 o 21:09
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:20   #243
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Długie karmienie piersią

ja już po pierwszym tyg kp stracilam 8kg. Teraz waze nawet mniej niż przed ciaza - karmie już 3 m-c. Bardzo polecam, wcinam jak nienormalna a maly i tak sciaga ze mnie...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:10   #244
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość


Rzabba Ty karmiłaś w ciąży? Możesz podzielić się doświadczeniem?
Tak karmiłam w ciąży, bo jak zaszłam w drugą to młoda miała dopiero 9 miesięcy a po porodzie jeszcze przez 1,5 roku karmiłam dwójkę.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:42   #245
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość



Rzabba Ty karmiłaś w ciąży? Możesz podzielić się doświadczeniem?

Hej, ja jestem teraz w 13 tc i karmie piersia. Co prawda niewiele, bo moja corka ma prawie 23 m, ale przysysa sie znienacka rano, czasem w poludnie tez cos podpije. Jeszcze miesiac temu pila wieczorem i w nocy, ale stopniowo to ograniczylysmy, obeszlo sie bez zastojow etc. Sadze, ze za miesiac, dwa zrezygnujemy tez z karmien porannych. Gin powiedzial, ze karmienie samo w sobie nie szkodzi, choc draznienie sutkow moze spowodowac skurcze macicy zwlaszcza w zaawansowanej ciazy i przede wszystkim mnie pozbawia czesci witamin. Chcialabym zatem odpoczac choc pare mies do porodu, bo planuje ze znowu pokarmie ok 2 lata.
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 19:58   #246
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem teraz w 13 tc i karmie piersia. Co prawda niewiele, bo moja corka ma prawie 23 m, ale przysysa sie znienacka rano, czasem w poludnie tez cos podpije. Jeszcze miesiac temu pila wieczorem i w nocy, ale stopniowo to ograniczylysmy, obeszlo sie bez zastojow etc. Sadze, ze za miesiac, dwa zrezygnujemy tez z karmien porannych. Gin powiedzial, ze karmienie samo w sobie nie szkodzi, choc draznienie sutkow moze spowodowac skurcze macicy zwlaszcza w zaawansowanej ciazy i przede wszystkim mnie pozbawia czesci witamin. Chcialabym zatem odpoczac choc pare mies do porodu, bo planuje ze znowu pokarmie ok 2 lata.
Zdarza się, że dziecko odstawione od piersi w czasie ciąży mamy, po narodzinach rodzeństwa, chce wrócić do piersi. Rozważasz opcję karmienia dwójki?

Ja na razie przełożyłam w czasie drugą ciążę, bo karmienie nocne od 16 miesięcy mnie bardzo męczy... Jak pomyślę, że zaraz pojawiłby się nowy ssak... Oj!
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:02   #247
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Zdarza się, że dziecko odstawione od piersi w czasie ciąży mamy, po narodzinach rodzeństwa, chce wrócić do piersi. Rozważasz opcję karmienia dwójki?

Ja na razie przełożyłam w czasie drugą ciążę, bo karmienie nocne od 16 miesięcy mnie bardzo męczy... Jak pomyślę, że zaraz pojawiłby się nowy ssak... Oj!
Hehe mam to samo. U nas leci juz 19 mc kp.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 20:45   #248
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Zdarza się, że dziecko odstawione od piersi w czasie ciąży mamy, po narodzinach rodzeństwa, chce wrócić do piersi. Rozważasz opcję karmienia dwójki?

Ja na razie przełożyłam w czasie drugą ciążę, bo karmienie nocne od 16 miesięcy mnie bardzo męczy... Jak pomyślę, że zaraz pojawiłby się nowy ssak... Oj!
Powiem Ci szczerze, ze tak. Moja corka tak bardzo uwielbia mleko z piersi, ze podejzewam, ze nie bedzie mogla oprzec sie pokusie ale na pewno pozostawie to na zasadzie 1 gora 2 karmienia mleczkiem na dzien i nie w formie osobnego posilku a raczej uzupelnienia.
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 19:54   #249
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Długie karmienie piersią

My się karmimy już prawie 2,5 roku, a karmień czasem tyle, co u noworodka Wytrwały ssak mi się trafił
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:03   #250
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Długie karmienie piersią

Ja tam już ładnych parę miesięcy temu zlikwidowałam nocne karmienie, po prostu powiedziałam parę razy "nie" i się skończyło bez większego bólu. Moim zdaniem takie duże dzieci nie powinny być karmione na żądanie i nie jest im potrzebne jedzenie w nocy, moja córka sporo je w dzień i ten układ pokarmowy w nocy powinien odpocząć. Karmię raz na dobę, wieczorem po kąpieli przed snem. Zresztą w innych sytuacjach ona w ogóle się nie dopomina piersi, jakby za mną latała i szarpała za bluzkę, pewnie już dawno bym ją odstawiła, bo to dla mnie mało fajne kiedy takie dziecko tak się zachowuje...
Córka przesypia bez problemu i pobudek całą noc, dlatego polecam rezygnację z nocnego karmienia przy tak dużych dzieciach, lepiej się wyśpicie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 21:53   #251
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, ze tak. Moja corka tak bardzo uwielbia mleko z piersi, ze podejzewam, ze nie bedzie mogla oprzec sie pokusie ale na pewno pozostawie to na zasadzie 1 gora 2 karmienia mleczkiem na dzien i nie w formie osobnego posilku a raczej uzupelnienia.
Fajnie Ciekawa jestem jak to wyjdzie!

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja tam już ładnych parę miesięcy temu zlikwidowałam nocne karmienie, po prostu powiedziałam parę razy "nie" i się skończyło bez większego bólu. Moim zdaniem takie duże dzieci nie powinny być karmione na żądanie i nie jest im potrzebne jedzenie w nocy, moja córka sporo je w dzień i ten układ pokarmowy w nocy powinien odpocząć. Karmię raz na dobę, wieczorem po kąpieli przed snem. Zresztą w innych sytuacjach ona w ogóle się nie dopomina piersi, jakby za mną latała i szarpała za bluzkę, pewnie już dawno bym ją odstawiła, bo to dla mnie mało fajne kiedy takie dziecko tak się zachowuje...
Córka przesypia bez problemu i pobudek całą noc, dlatego polecam rezygnację z nocnego karmienia przy tak dużych dzieciach, lepiej się wyśpicie.
A ile miała Twoja córka jak powiedziałaś jej "nie" w nocy?
Bo u mnie jest ciągnięcie za dekolt, pierś jest bardzo potrzebna synkowi do wyciszenia i uspokojenia. Jakbym powiedziała "nie" w środku nocy, to bym musiała walczyć z niezłą histerią, a na to teraz najmniej mam siłę

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

A i vixen, niestety znam dzieci odstawione od nocnych karmień, a budzące się tyle samo w nocy, ile wcześniej się budziły. Także nic nie jest pewne. Tylko wtedy więcej zamieszania - podać piciu, ululać itd. A u nas cyc podać przez sen i śpimy dalej
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 22:30   #252
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Fajnie Ciekawa jestem jak to wyjdzie!

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------



A ile miała Twoja córka jak powiedziałaś jej "nie" w nocy?
Bo u mnie jest ciągnięcie za dekolt, pierś jest bardzo potrzebna synkowi do wyciszenia i uspokojenia. Jakbym powiedziała "nie" w środku nocy, to bym musiała walczyć z niezłą histerią, a na to teraz najmniej mam siłę

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

A i vixen, niestety znam dzieci odstawione od nocnych karmień, a budzące się tyle samo w nocy, ile wcześniej się budziły. Także nic nie jest pewne. Tylko wtedy więcej zamieszania - podać piciu, ululać itd. A u nas cyc podać przez sen i śpimy dalej

zgadzam się

Ola od nocnego karmienia odstawiła się ok 20 m-ca bez większego problemu,ale gdybym chciała zrezygnować z podawania piersi w nocy po roku to byłaby masakra,histeria i nieprzespane noce.

Od tygodnia nie karmię już w ogóle.Czasem dziwnie mi trochę,ale przyszedł ten moment,że obie dojrzałyśmy do zakończenia,31 miesięcy za nami. Fajnie było
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 23:22   #253
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Długie karmienie piersią

Stokrotko : super, że tak fajnie Wam szło z kp i odstawienie bez kłopotów, gtaulacje!

Ja jeszcze o tym nie myślę za wiele, póki co wiem,że to niemożliwe, to zbyt ważne dla mojego dziecka, niejadka do tego. A i mnie nie przeszkadza, lubię naszą bliskość.
Zobaczymy jak nam dalej pójdzie.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 00:24   #254
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Długie karmienie piersią

U nas z nocnymi karmieniami bylo tak, ze strasznie mnie juz meczyly, w dodatku corka- fanka cyckow, potrafila mi sie przyssac dompiersi gdziekolwiek doslownie w sekunde, nawet nie zdazylam zareagowac nieraz! Wiec wiedzialm, ze trzeba ukrocica, bo przeciez dzidziusiem malenkim juz nie byla. Ograniczalam stopniowo, wedlug tego co podpowiadala mi intuicja- w koncu ja znam swoje dziecko najlepiej. Pare razy stanowczo i zdecydowanie odmowilam, tlumaczac ze mnie boli i nie mam checi teraz karmic. Taka rada za Jasparem Juulem, odnosnie stanowczego odmawiania dzieciom. Pomoglo bardzo szybko, bylam w szoku ze w nocy starcza Jej przytulenie do piersi lub moja obecnosc, a spimy razem. Wczesniej byly placze i krzyki, dopoki matka cycka nie podala, sadze, ze odmowilam we wlasciwym momencie. Tak samo w ciagu dnia, kiedy chciala cyca, ja dawalam Jej picie, jesli brala i pila, znaczy ze chcialo sie Jej po prostu pic a niekoniecznie mleko. Ograniczenie zaczelam wprowadzac jakies 3 mies temu, bardzo powoli i byl moment powrotu do nielimitowanego cyca podczas choroby w grudniu, gdy mala odmawial wszelkiego jedzenia i picia poza cycem. Po chorobie nie bylo zadnego problemu, wrocila do jedzenia i picia tak jak normalnie.

Takze nie martwie sie jak bedzie po porodzie z dwojka, bo generalnie zawsze chcialam karmic piersia dlugo, a starszej na pewno nie pozwole na wiecej, niz sama jestem w stanie zaakxeptowac. Zreszta, obserwujac Ja watpie, zeby miala takie zamiary, ale kto wie hehe ;-)
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:06   #255
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A ile miała Twoja córka jak powiedziałaś jej "nie" w nocy?
Bo u mnie jest ciągnięcie za dekolt, pierś jest bardzo potrzebna synkowi do wyciszenia i uspokojenia. Jakbym powiedziała "nie" w środku nocy, to bym musiała walczyć z niezłą histerią, a na to teraz najmniej mam siłę

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

A i vixen, niestety znam dzieci odstawione od nocnych karmień, a budzące się tyle samo w nocy, ile wcześniej się budziły. Także nic nie jest pewne. Tylko wtedy więcej zamieszania - podać piciu, ululać itd. A u nas cyc podać przez sen i śpimy dalej
Jakieś półtora roku miała, poszło bez problemów, ale ona bardzo lubi jeść stałe pokarmy, kto by pomyślał po tym, jak nie chciała prawie nic jeść poza piersią w czasach niemowlęcych.

Wiem, że dzieci są różne, ale trzeba brać pod uwagę potrzeby matki, bo karmienie nocne jest dość męczące dla wielu kobiet.


Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Od tygodnia nie karmię już w ogóle.Czasem dziwnie mi trochę,ale przyszedł ten moment,że obie dojrzałyśmy do zakończenia,31 miesięcy za nami. Fajnie było

A co, drugie planujesz, że tak pozwolę sobie zapytać?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 12:52   #256
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jakieś półtora roku miała, poszło bez problemów, ale ona bardzo lubi jeść stałe pokarmy, kto by pomyślał po tym, jak nie chciała prawie nic jeść poza piersią w czasach niemowlęcych.

Wiem, że dzieci są różne, ale trzeba brać pod uwagę potrzeby matki, bo karmienie nocne jest dość męczące dla wielu kobiet.
Masz rację. Jednak jak sobie pomyślę przez co będę musiała przejść odstawiając... U nas to nie pójdzie tak gładko. Na razie z własnej wygody właśnie, wolę karmić nocą nadal

Synek też lubi pokarmy stałe, ale do snu mu bardzo potrzeba piersi.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 13:33   #257
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Długie karmienie piersią

gda ja też myślałam, że u nas będzie płacz, histeria itd itp baa dałabym sobie rękę uciąć, ze tak będzie, dopóki raz nie spróbowałam, po prostu, nie dać Małej cycka w nocy.
Pierwszej nocy budziła się kilka razy (tak jak ssała pierś) kładłam ją z powrotem głaskałam i mówiłam "śpij, ciiii itp" i o dziwo usypiała bez problemy następnej nocy też się budziła ale rzadziej i po kilku nocach miałyśmy z głowy nocne karmienie
Jeżeli Cię to tak męczy może po prostu spróbuj w razie w zawsze masz cycka przy sobie
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:25   #258
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
gda ja też myślałam, że u nas będzie płacz, histeria itd itp baa dałabym sobie rękę uciąć, ze tak będzie, dopóki raz nie spróbowałam, po prostu, nie dać Małej cycka w nocy.
Pierwszej nocy budziła się kilka razy (tak jak ssała pierś) kładłam ją z powrotem głaskałam i mówiłam "śpij, ciiii itp" i o dziwo usypiała bez problemy następnej nocy też się budziła ale rzadziej i po kilku nocach miałyśmy z głowy nocne karmienie
Jeżeli Cię to tak męczy może po prostu spróbuj w razie w zawsze masz cycka przy sobie
U nas jeszcze to nie przejdzie. Probowalam kilka razy. Nie ma cycka = jest histeria.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:30   #259
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
gda ja też myślałam, że u nas będzie płacz, histeria itd itp baa dałabym sobie rękę uciąć, ze tak będzie, dopóki raz nie spróbowałam, po prostu, nie dać Małej cycka w nocy.
Pierwszej nocy budziła się kilka razy (tak jak ssała pierś) kładłam ją z powrotem głaskałam i mówiłam "śpij, ciiii itp" i o dziwo usypiała bez problemy następnej nocy też się budziła ale rzadziej i po kilku nocach miałyśmy z głowy nocne karmienie
Jeżeli Cię to tak męczy może po prostu spróbuj w razie w zawsze masz cycka przy sobie
A smoka mała nie ma, no nie?

Ja też próbowałam już tak zrobić, ale my śpimy razem, więc mały szuka cyca u mnie automatycznie, a jak nie znajduje to uderza w ryk...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 15:59   #260
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość





A co, drugie planujesz, że tak pozwolę sobie zapytać?
planuję od dość dawna,bez związku z karmieniem,niestety planowanie sobie a życie sobie,za mną w ubiegłym roku dwa poronienia i parę bezowocnych cykli stymulowanych,obecnie z przyczyn zdrowotnych przerwa w staraniach
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 18:30   #261
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A smoka mała nie ma, no nie?

Ja też próbowałam już tak zrobić, ale my śpimy razem, więc mały szuka cyca u mnie automatycznie, a jak nie znajduje to uderza w ryk...
Otylka nie ssała smoka

Mała też z nami spała

Nie wiem czy to coś miało wspólnego z takim bezporoblemowym odstawieniem ale w dzień kiedy chciałam spróbować jak będzie bez cyca w nocy, podczas kąpieli tłumaczyłam Małej, że od dzisiaj już cycusia nie dostanie, że tato zabrał ze sobą cycusia do pracy ( tżt pojechał akurat na nockę) no i nie ma cycusia Mała przed snem zawsze dostawała oprócz cycka jeszcze mleko z butli, tego dnia wypiła jakieś 120 ml (gdzie zawsze wypijała 60-70) jakby wiedziała, ze cycka nie dostanie i w nocy jak się przebudzała i nie mogła zasnąć i chciała cysia to też jej mówiłam, że tatko przecież zabrał i kładła się i zasypiała...
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 19:19   #262
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
planuję od dość dawna,bez związku z karmieniem,niestety planowanie sobie a życie sobie,za mną w ubiegłym roku dwa poronienia i parę bezowocnych cykli stymulowanych,obecnie z przyczyn zdrowotnych przerwa w staraniach
No cóż, może ten rok będzie lepszy.

Ja sobie dziecko zaplanowałam na 2017, bo mała różnica wiekowa to nie na moje nerwy i jednak mam też inne życie i ambicje poza dzieciokami Ale, jak piszesz, planowanie sobie, a życie sobie... wciąż mam żal po tamtej ciąży, następna będzie pewnie ze szwem na szyjce, szpital, tryb życia obłożnie chorej emerytki i cały ten stres, bo znam chyba większość patologii ciążowych. Zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko, to jest naprawdę cud i marzenie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 19:47   #263
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No cóż, może ten rok będzie lepszy.

Ja sobie dziecko zaplanowałam na 2017, bo mała różnica wiekowa to nie na moje nerwy i jednak mam też inne życie i ambicje poza dzieciokami Ale, jak piszesz, planowanie sobie, a życie sobie... wciąż mam żal po tamtej ciąży, następna będzie pewnie ze szwem na szyjce, szpital, tryb życia obłożnie chorej emerytki i cały ten stres, bo znam chyba większość patologii ciążowych. Zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko, to jest naprawdę cud i marzenie.
Vixen a mozna zapytac z ktorego jestes rocznika? Ja z 82 i zaplanowalam drugą ciąze na 2015. Bylyby 4 lata roznicy miedzy dziecmi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:04   #264
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No cóż, może ten rok będzie lepszy.

Ja sobie dziecko zaplanowałam na 2017, bo mała różnica wiekowa to nie na moje nerwy i jednak mam też inne życie i ambicje poza dzieciokami Ale, jak piszesz, planowanie sobie, a życie sobie... wciąż mam żal po tamtej ciąży, następna będzie pewnie ze szwem na szyjce, szpital, tryb życia obłożnie chorej emerytki i cały ten stres, bo znam chyba większość patologii ciążowych. Zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko, to jest naprawdę cud i marzenie.
ja chciałam małą (w miarę) różnicę wieku,a też mam życie poza dziećmi

Póki co drugie dziecko najwcześniej za 2-3 lata,jeśli będę wtedy zdolna do zajścia w ciążę.Życie ma swoje scenariusze,czasem myślę ze lepsze niż te nasze.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 22:19   #265
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Długie karmienie piersią

Niedługo mija 15 miesiąc kp. Jestem już trochę tym zmęczona i myślę o odstawieniu, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Młodemu wychodzą zęby i przy kp się uspokaja - szczególnie w nocy.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:27   #266
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Niedługo mija 15 miesiąc kp. Jestem już trochę tym zmęczona i myślę o odstawieniu, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Młodemu wychodzą zęby i przy kp się uspokaja - szczególnie w nocy.
Zajrzyj do wątku o kp. Możesz ograniczyć ilość karmień do tych najważniejszych dla dziecka. W tym wieku mleko to nadal podstawa żywienia. Na rok to 2/3 mleczne, na 2 lata to nadal 1/3, proporcje zmieniasz stopniowo. Pomyśl czym zastąpisz kp jeśli odstawisz już teraz.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:03   #267
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Zajrzyj do wątku o kp. Możesz ograniczyć ilość karmień do tych najważniejszych dla dziecka. W tym wieku mleko to nadal podstawa żywienia. Na rok to 2/3 mleczne, na 2 lata to nadal 1/3, proporcje zmieniasz stopniowo. Pomyśl czym zastąpisz kp jeśli odstawisz już teraz.
Właśnie dlatego się waham, bo wiem, że jest to tak ważne dla dziecka. I widzę więcej plusów, niż minusów. Tylko czasem po kolejnej bezsennej nocy mam ochotę rzucić to wszystko i uciec gdzieś, by się wyspać.
Nie miałam pojęcia, że macierzyństwo jest tak trudne. Ale czy kp, czy nie kp, i tak by moje dziecko się budziło i musiałabym coś z tym zrobić.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:12   #268
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Długie karmienie piersią

Odstawiwnie nie gwarantuje przespanych nocy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 07:58   #269
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego się waham, bo wiem, że jest to tak ważne dla dziecka. I widzę więcej plusów, niż minusów. Tylko czasem po kolejnej bezsennej nocy mam ochotę rzucić to wszystko i uciec gdzieś, by się wyspać.
Nie miałam pojęcia, że macierzyństwo jest tak trudne. Ale czy kp, czy nie kp, i tak by moje dziecko się budziło i musiałabym coś z tym zrobić.
Jedyne co można zrobić to pogodzić się z tym, uzbroić w cierpliwość i przeczekać Mój syn, który ma obecnie 2,5 roku nadal budzi się w nocy średnio 2-3 razy. Nie jest karmiony od kilku miesięcy, a nie zauważyłam żadnej różnicy w ilości nocnych pobudek.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 20:26   #270
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Długie karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jedyne co można zrobić to pogodzić się z tym, uzbroić w cierpliwość i przeczekać Mój syn, który ma obecnie 2,5 roku nadal budzi się w nocy średnio 2-3 razy. Nie jest karmiony od kilku miesięcy, a nie zauważyłam żadnej różnicy w ilości nocnych pobudek.
O matko... nie pocieszyłaś mnie
jak funkcjonujesz?
Uwielbiam spać, a od urodzenia się syna nie przespałam w całości ani jednej nocy.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-22 22:01:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.