Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 04:23   #1
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917

Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem


Jestem ciekawa doswiadczen mam, ktore maja dzieci z roznica wieku od 7 do 10 lat, poniewaz sama taka planuje. Jak to jest z zabawami, klotniami, zazdroscia itp.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 11:15   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

u mnie jest 7,5 roku różnicy
Zazdrości jakiejś wielkiej nigdy nie było a z kłotniami i zabawami - zależy od humoru jednej i drugiej - potrafia się fajnie bawić razem, starsza młodej czasem coś poczyta przed snem jak np. ja się zle czuję, pomoże w rysowaniu, pobuduje z klocków, gorzej jak starsza chce się zająć sama sobą, pograć na kompie czy porozmawiać przez skypa a młoda chce razem z nią - wtedy jest "dym"
Ale jak dla mnie taka różnica wieku jest idealna, starsza już jest samodzielna, nie trzeba za nią chodzić krok w krok i pilnować a i czasem pomoże przy młodszej
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 20:16   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Moja koleżanka ma siostrę o 9 lat starszą. Jak była mała, to siostra niezbyt za nią przepadała. Jak koleżanka weszła w wiek nastoletni, to zaczęły mieć bardzo dobry i bliski kontakt (ale starsza długo mieszkala w domu rodzinnym, wiec miały dużo czasu na złapanie dobrych stosunków).

Natomiast kolega mojego brata ma brata o 10 lat młodszego. Starszy ma teraz 20pare lat, młodszy jest nastolatkiem. Nigdy nie mieli zbyt dobrego kontaktu, starszy cały czuje się jedynakiem.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 06:59   #4
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Moja corka ogolnie baaardzo chce miec rodzenstwo, wiec mam nadzieje, ze za te 2-3 lata sie jej nie odmieni
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 09:28   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Mój mąż ma siostrę starszą o 10 lat i cóż, to zaporowa różnica wieku. Między nimi była przepaść. No bo kiedy ona była nastolatką i umawiała się z koleżankami na plotki czy do kina, to on był kilkuletnim smrodkiem
Oczywiście jak do niej przychodzili znajomi, to on MUSIAŁ siedzieć z nimi (no towarzyski ), co ją denerwowało.

Potem z kolei byli na kompletnie innych etapach: on nastolatek, potem student, ona wyszła za mąż,urodziła dziecko.

Tak naprawdę dopiero teraz jest inaczej, bo są na takim samym etapie życia - my też pracujemy, mieszkamy razem, potem wzięliśmy ślub, mamy dziecko. No ale on ma 30, a ona 40.

Myślę, że może inaczej jest, kiedy jest taka duża różnica, ale są dwie dziewczynki, lub dwóch chłopców. Starsza siostra pożyczy ciuch czy kosmetyk, poradzi w sprawach sercowych. Starszy brat zabierze na imprezę, pogrzebie przy aucie itp.
A tutaj, no jednak zupełnie inne etapy życia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 16:54   #6
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Mam siostre 9lat mlodsza. Zazdrosci nie bylo, pomoc przy malej tak, ale wiezi nie mamy teraz. Wiadomosci czesc co slychac raz na kilka msc i tyle. Ona nie szuka u mnie porad ani wsparcia, ma swoje przyjaciolki, chlopaka i nastoletnie sprawy, ja juz jestem na innym etapie zycia. Ale zycze sobie z calego serca zeby za 10 lat te kontakty wygladaly inaczej.
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 15:47   #7
Magda0210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 307
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Opowiem z mojej perspektywy. Sama mam brata 8 lat starszego. Obecnie Ja 27 on 35. Jako dzieci kontakt był mały. Owszem czasem poświęcał mi czas, zajmował się mną. Lecz kontakt ogólnie był mały. Natomiast obecnie relacja jest idealna, dzwonimy do siebie w razie problemów i zawsze mogę na nim polegać.
Magda0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 19:14   #8
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Może to też zależy od płci Mam brata 5 lat starszego i to zawsze była przepaść; niby teraz jesteśmy na podobnym etapie życia ale nie mamy ze sobą kontaktu. Za to przyjaciółka ma 5 lat starszą siostrę i uwielbiają się
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 19:36   #9
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Może to też zależy od płci Mam brata 5 lat starszego i to zawsze była przepaść; niby teraz jesteśmy na podobnym etapie życia ale nie mamy ze sobą kontaktu. Za to przyjaciółka ma 5 lat starszą siostrę i uwielbiają się
Ja mam brata młodszego o 5 lat i zawsze mieliśmy bardzo dobry kontakt
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 17:25   #10
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Mój mąż ma siostrę 10 lat starsza (on 40, ona 50). W dzieciństwie to była przepaść a teraz też nie lepiej. Bo siostra w dalszym ciągu traktuje go jak dziecko, które na niczym się nie zna i nic nie umie.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 10:56   #11
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Między moimi dziećmi jest równe 8 lat różnicy (urodzili się tego samego dnia i miesiąca w odstępie 8 lat ) i jestem bardzo zadowolona, że zdecydowaliśmy się na tak dużą różnicę wieku.
Młodsze dziecko ma pół roku, więc mogę tylko opowiedzieć o tych 6 miesiącach
Starszy syn bardzo bardzo pomaga, czasem nawet bardziej niż mąż
Uwielbia małego, przytula go, całuje, czyta bajki, opowiada wiersze, wozi wózkiem, raczkują razem na wyścigi, zajmuje małego klockami - mam czas żeby ogarnąć dom, zrobić obiad itd.
Synowi o ciąży powiedziałam w 3 miesiącu, więc miał dużo czasu żeby się przyzwyczaić. To mądry chłopak, wie, że dziecku czasem muszę poświęcić więcej czasu, nigdy nie był zazdrosny.
Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała np za 3 lata albo 6, gdy starszy będzie już nastolatkiem. Wydaje mi się jednak po tym co zaobserwowałam dotychczas - że będzie dobrze.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 11:00   #12
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Między mną a moją młodszą siostra jest 12 lat różnicy. Między moimi siostrami - starszą a młodszą aż 16 lat
Mamie było łatwiej - bo pilnowałyśmy Młodej
Z obiema mam dobry kontakt Choć ze starszą miałam bardzo kiepski, gdy byłam mała, bo jednak poszła w odstawkę (szkoda, że tak wyszło). Z młodszą miałam zawsze bardzo dobry, bo pokochałam Ją jak szalona i wiele potrafię Jej wybaczyć.


Natomiast mojej starszej siostry córki dzieli różnica 5 lat i powiem, że starsza bardzo dużo pomagała swojej Mamie. Ale Ona ma taki charakter - choć się zarzekała, że nie chce mieć rodzeństwa, to bardzo się troszczy o swoją 2latnią siostrzyczkę
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2016-02-09 o 11:02
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:31   #13
katelaura
Raczkowanie
 
Avatar katelaura
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 105
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Moja córka w marcu kończy 7 lat i z mężem pomału staramy się o rodzeństwo dla niej. Zawsze chciałam większą różnicę, myśle że nie ma reguły co do różnicy wieku, ja z moim bratem 1,5 roku różnicy i też dopiero w dorosłym życiu świetnie się dogadujemy. Zycie pokaże
__________________
http://www.kateparadise.pl/
katelaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:00   #14
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Między moimi dziećmi jest równe 8 lat różnicy (urodzili się tego samego dnia i miesiąca w odstępie 8 lat ) i jestem bardzo zadowolona, że zdecydowaliśmy się na tak dużą różnicę wieku.
Młodsze dziecko ma pół roku, więc mogę tylko opowiedzieć o tych 6 miesiącach
Starszy syn bardzo bardzo pomaga, czasem nawet bardziej niż mąż
Uwielbia małego, przytula go, całuje, czyta bajki, opowiada wiersze, wozi wózkiem, raczkują razem na wyścigi, zajmuje małego klockami - mam czas żeby ogarnąć dom, zrobić obiad itd.
Synowi o ciąży powiedziałam w 3 miesiącu, więc miał dużo czasu żeby się przyzwyczaić. To mądry chłopak, wie, że dziecku czasem muszę poświęcić więcej czasu, nigdy nie był zazdrosny.
Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała np za 3 lata albo 6, gdy starszy będzie już nastolatkiem. Wydaje mi się jednak po tym co zaobserwowałam dotychczas - że będzie dobrze.
Mój dziadek i jego siostra też urodzili się tego samego dnia i miesiąca, z odstępem 6 lat
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:03   #15
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Miedzy mna i bracmi jest 10 i 13 lat roznicy. Bede szczera - nie moglismy kompletnie sie dogadac i teraz tez sie to nie zmienilo. Jak dla mnie nawet 9 lat to duzo ...
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:00   #16
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

u nas jest 12 lat różnicy między najstarszym i średnim oraz 14 między najstarszym i najmłodszą
najstarszy jest na innym etapie i ma w nosie pisklęta
oczywiście czasem coś zaskoczy ale generalnie granica wiekowa zaciera się tylko jak się☠kłócą- wtedy mam wrażenie,że mam dwoch trzylatków

pani psycholog radziła by nie uszczęśliwiać na siłę i nie wkręcać najstarszego w obowiązki nad pisklętami
sam z siebie czasem zajmie się i pobawi z pierzakami
natomiast najmłodsza ze średniakiem dogadują się świetnie- no ale między nimi jest niespełna dwa lata różnicy
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 17:36   #17
Frezja4455
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 21
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Witam. Mam brata o 9 lat mlodszego i niesety ta roznica jest ogromna....jestesmy juz dwoma roznymi pokoleniami...nie tylko wiek nas dzieli ale rowniez plec....teraz mam prawie 40 lat, brat 30 i dopiero powoli zaczynamy znajdowac jakis wspolny jezyk. Jedyny plus z takiej roznicy wieku to pomoc jaka moglam zaoferowac mamie majac kilkanascie lat- czesto musialam pilnowac mlodszego braciszka (chociaz pamietam ze nigdy za tym nie przepadalam bo wolalam wychodzic i bawic sie z kolezankami) Uwazam ze taka roznica jest zbyt duza.
Frezja4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 10:08   #18
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

A ja mam brata 18 lat młodszego. Kocham go ale taka różnica wieku to przepaść, wchodzą w to już konflikty pokoleniowe
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:14   #19
gapapl
Przyczajenie
 
Avatar gapapl
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 14
Dot.: Duza roznica wieku miedzy rodzenstwem

Między moimi córkami jest 11 lat różnicy.
Starsza ma 14 lat młodsza 3 latka.
Różnica wieku między nimi spora. Nie było to planowane.
Młodsza córka zachowuje się trochę jak rozbestwiona jedynaczka, chociaż tak jej nie wychowujemy. Niestety nastolatka ma inne zainteresowania, potrzeby niż młodsza. Dlatego ta myśli, że wszystko dla niej nie dla starszej. Tłumaczymy, że dla Ciebie zabawka dla siostry nowa np. książka bo jest starsza. Wiadomo, mała i tak myśli że ona dostała,a siostra nie.
Osobiście uważam, że taka spora różnica wieku to zbyt dużo.
gapapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 19:14:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.