Macierzyństwo - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-22, 22:45   #61
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
czynsz, jedzenie i prąd to nie wszystko, niestety. jestem im za to wdzięczna, ale są też inne sprawy. Prąd i pełna lodówka nie zbudują więzi.
Dokładnie to samo dotyczy ojca twojego dziecka. Bez względu na to ile kasy ci daje, nic nie zastąpi budowania więzi- a na tym ewidentnie mu nie zależy.

Choć prąd, dach nad głowa to nie wszystko, to patrząc z innej strony- bardzo, bardzo wiele.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 07:37   #62
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo dotyczy ojca twojego dziecka. Bez względu na to ile kasy ci daje, nic nie zastąpi budowania więzi- a na tym ewidentnie mu nie zależy.

Choć prąd, dach nad głowa to nie wszystko, to patrząc z innej strony- bardzo, bardzo wiele.
Otóż to.
Miałam lat 20, po maturze, załapałam się na staż w jakimś urzędzie. Staż jak to staż, stawki groszowe, 365zł na rękę. Wychowywała mnie tylko mama. Usłyszałam - od teraz jesz za swoje. Mieszkasz nadal, nie płacisz za prąd, wodę itd. ale utrzymujesz się sama.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:23   #63
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;56190118]Otóż to.
Miałam lat 20, po maturze, załapałam się na staż w jakimś urzędzie. Staż jak to staż, stawki groszowe, 365zł na rękę. Wychowywała mnie tylko mama. Usłyszałam - od teraz jesz za swoje. Mieszkasz nadal, nie płacisz za prąd, wodę itd. ale utrzymujesz się sama.[/QUOTE]


I uważasz, że to dobre? Że tak powinno być ? ja uważam, że nie. Oczywiście jeżeli jest bardzo ciężka sytuacja w domu to jak najbardziej, niech dziecko też się dołoży, natomiast u nas jest stabilna sytuacja, biedy nie mamy, mama mi nigdy nie wypomniała, że daje mi dach nad głową i jedzenie. Ja swojemu dziecku nigdy bym czegoś takiego nie powiedziała, bo to moje dziecko, a ja jestem matką.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:29   #64
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
I uważasz, że to dobre? Że tak powinno być ? ja uważam, że nie. Oczywiście jeżeli jest bardzo ciężka sytuacja w domu to jak najbardziej, niech dziecko też się dołoży, natomiast u nas jest stabilna sytuacja, biedy nie mamy, mama mi nigdy nie wypomniała, że daje mi dach nad głową i jedzenie. Ja swojemu dziecku nigdy bym czegoś takiego nie powiedziała, bo to moje dziecko, a ja jestem matką.
Tylko, ze zupełnie nie chodzi o to czy to dobre czy złe
Chodzi o to, bys zrozumiała ile zaoszczędzasz miesięcznie nie płacąc nic za zakwaterownie i wikt.
Twoim problemem nie są rodzice ( w kazdy razie nie głównym), a sytuacja z ojcem dziecka.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:34   #65
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
I uważasz, że to dobre? Że tak powinno być ? ja uważam, że nie. Oczywiście jeżeli jest bardzo ciężka sytuacja w domu to jak najbardziej, niech dziecko też się dołoży, natomiast u nas jest stabilna sytuacja, biedy nie mamy, mama mi nigdy nie wypomniała, że daje mi dach nad głową i jedzenie. Ja swojemu dziecku nigdy bym czegoś takiego nie powiedziała, bo to moje dziecko, a ja jestem matką.
A uwazasz, ze to jest dobre jak facet robi kobiecie brzuch i zamiast zagwarantowac wspolne mieszkanie i wyzywienie to pakuje ja do mamy i taty, a sam sie chowa u swoich? I Ty jeszcze po tym wszystkim mowisz, ze jestescie para. Zejdz na ziemie, co on Ci musi jeszcze zrobic bys zrozumiala, ze nie ma zadnego zwiazku.

Wez od niego wiecej kasy i przestan sie popisywac, ze biedy nie macie. Gdyby tak sie przelewalo, to bys wynajela nianie do dziecka.

Dziecko podrosnie i na spokojnie poszukaj innego przyjaciela. Mloda jestes i jeszcze znajdziesz milosc zycia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:52   #66
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A uwazasz, ze to jest dobre jak facet robi kobiecie brzuch i zamiast zagwarantowac wspolne mieszkanie i wyzywienie to pakuje ja do mamy i taty, a sam sie chowa u swoich? I Ty jeszcze po tym wszystkim mowisz, ze jestescie para. Zejdz na ziemie, co on Ci musi jeszcze zrobic bys zrozumiala, ze nie ma zadnego zwiazku.





Wez od niego wiecej kasy i przestan sie popisywac, ze biedy nie macie. Gdyby tak sie przelewalo, to bys wynajela nianie do dziecka.





Dziecko podrosnie i na spokojnie poszukaj innego przyjaciela. Mloda jestes i jeszcze znajdziesz milosc zycia.


Dodałabym do tego większe wymagania względem opieki nad dzieckiem i budowania więzi przez przez pana tatusia. Żebyście się w końcu po równo mniej więcej podzielili tą opieką.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:34   #67
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A uwazasz, ze to jest dobre jak facet robi kobiecie brzuch i zamiast zagwarantowac wspolne mieszkanie i wyzywienie to pakuje ja do mamy i taty, a sam sie chowa u swoich? I Ty jeszcze po tym wszystkim mowisz, ze jestescie para. Zejdz na ziemie, co on Ci musi jeszcze zrobic bys zrozumiala, ze nie ma zadnego zwiazku.

Wez od niego wiecej kasy i przestan sie popisywac, ze biedy nie macie. Gdyby tak sie przelewalo, to bys wynajela nianie do dziecka.

Dziecko podrosnie i na spokojnie poszukaj innego przyjaciela. Mloda jestes i jeszcze znajdziesz milosc zycia.


Może, nie pisz do mnie w takim tonie co ? hmm... tak się składa, że ja wiem co mówię, i córka miała nianię, ale wybrałam żłobek. Pozaz tym kto zechce matke z dzieckiem? Nikt nie chce wychowywać cudzych dzieci. I sama nie wiem co myśleć, ryzykować i z nim zamieszkać, poczekać zobaczyć jak to się rozwinie, czy całkiem to zakończyć, nie wiem. Wczoraj z nim rozmawiałam, pod kątem tego co mi tu mówiłyście. On twierdzi, że teraz chce się skupić na nas i na dziecku, na tym, żebyśmy mogli stworzyć rodzinę, że nas kocha, i nie pozwoli, żebyśmy odeszły, bo on zrozumiał, że może nas stracić.Chyba zauważył, że ja zmieniłam swoją postawę, nie płaszczę się przed nim, nie proszę o nic, nie wydzwaniam, nie dzwoni to nie, nie przychodzi to nie i być może wyczuł jakieś zagrożenie, że jednak mogę odejść. Obawiam się tylko, iż niestety może to się skończyć tylko na gadaniu, i tu myślę, dać szansę czy nie...
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 12:43   #68
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Macierzyństwo

Wszystko rozumiem, ale tekst o tym kto zechce matkę z dzieckiem mnie rozłożył zupełnie. Z tego by wynikało, że lepiej być z kiepskim facetem niż samą.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:46   #69
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Może, nie pisz do mnie w takim tonie co ? hmm... tak się składa, że ja wiem co mówię, i córka miała nianię, ale wybrałam żłobek. Pozaz tym kto zechce matke z dzieckiem? Nikt nie chce wychowywać cudzych dzieci. I sama nie wiem co myśleć, ryzykować i z nim zamieszkać, poczekać zobaczyć jak to się rozwinie, czy całkiem to zakończyć, nie wiem. Wczoraj z nim rozmawiałam, pod kątem tego co mi tu mówiłyście. On twierdzi, że teraz chce się skupić na nas i na dziecku, na tym, żebyśmy mogli stworzyć rodzinę, że nas kocha, i nie pozwoli, żebyśmy odeszły, bo on zrozumiał, że może nas stracić.Chyba zauważył, że ja zmieniłam swoją postawę, nie płaszczę się przed nim, nie proszę o nic, nie wydzwaniam, nie dzwoni to nie, nie przychodzi to nie i być może wyczuł jakieś zagrożenie, że jednak mogę odejść. Obawiam się tylko, iż niestety może to się skończyć tylko na gadaniu, i tu myślę, dać szansę czy nie...
Strasznie dziwnie okazuje tę miłość. Wdupiemaniem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:06   #70
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;56209383]Strasznie dziwnie okazuje tę miłość. Wdupiemaniem.[/QUOTE]

Ta cała sytuacja jest wogóle dziwna, bez wyjścia. Ja wiem dlaczego tak sie trzymam kurczowo tego żeby z nim być. Po prostu ja bardzo chce stworzyć mojemu dziecku pełną i szczęśliwą rodzinę, chce żeby miała ojca, którego ja nie miałam, nie chcę żeby kiedyś miała do mnie pretensje. Wiem jednocześnie, że on nie jest do końca dobrym ojcem, zwyczajnie w świecie zawaliłam sprawę, bo mam dziecko z beznadziejnym facetem, nie umiałam wybrać porządnego faceta.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:11   #71
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Macierzyństwo

Co to za propozycje wspolnego mieszkania masz od faceta? Kiedy i gdzie masz sie wprowadzac?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 13:15   #72
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Macierzyństwo

Idź na terapię, bo to poczucie winy i niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa negatywnie wpływają na to jak podejmujesz decyzje.
Zamiast uczyć się na błędach swoich i swojej matki zapetlasz się. Jeśli facet się ogarnie to super, jak nie to do odstrzału. Poradzisz sobie sama.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:21   #73
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Idź na terapię, bo to poczucie winy i niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa negatywnie wpływają na to jak podejmujesz decyzje.
Zamiast uczyć się na błędach swoich i swojej matki zapetlasz się. Jeśli facet się ogarnie to super, jak nie to do odstrzału. Poradzisz sobie sama.


A potem dziecko będzie powielało schemat. Smutne to wszystko.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:24   #74
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Ta cała sytuacja jest wogóle dziwna, bez wyjścia. Ja wiem dlaczego tak sie trzymam kurczowo tego żeby z nim być. Po prostu ja bardzo chce stworzyć mojemu dziecku pełną i szczęśliwą rodzinę, chce żeby miała ojca, którego ja nie miałam, nie chcę żeby kiedyś miała do mnie pretensje. Wiem jednocześnie, że on nie jest do końca dobrym ojcem, zwyczajnie w świecie zawaliłam sprawę, bo mam dziecko z beznadziejnym facetem, nie umiałam wybrać porządnego faceta.
Chwała Bogu, że moja mama kopnęła mojego "tatusia" gdy miałam jakieś 2 lata. Najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć. Tak więc ten, tego pełna rodzina nie znaczy szczęśliwa rodzina, i odwrotnie - wychowanie się bez ojca nie musi spaczyć psychiki, pamiętaj.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:44   #75
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;56212013]Chwała Bogu, że moja mama kopnęła mojego "tatusia" gdy miałam jakieś 2 lata. Najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć. Tak więc ten, tego pełna rodzina nie znaczy szczęśliwa rodzina, i odwrotnie - wychowanie się bez ojca nie musi spaczyć psychiki, pamiętaj.[/QUOTE]

Narazie to ja myślę czy dać mu jakąś szansę. Najgorzej też boli mnie to, że właśnie kiepskiego ojca dziecku wybrałam, że to moja wina. Do tego ludzie z zewnątrz niestety mi docinaja, i słowa: ''po co szłaś z nim do łóżka'' to najłagodniejsze z określeń. Tylko, że nic nie wskazywało na to, że tak będzie. a co do wyprowadzki, to zaproponował, wynajem na razie kawalerki albo tańszego dwupokojowego mieszkania, bo zmienił pracę, gdyż wcześniejsza uniemożliwiała podjęcie jakichkolwiek działań.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:45   #76
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Macierzyństwo

Po co słuchasz ludzi, którzy takie teksty rzucają ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:49   #77
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Narazie to ja myślę czy dać mu jakąś szansę. Najgorzej też boli mnie to, że właśnie kiepskiego ojca dziecku wybrałam, że to moja wina. Do tego ludzie z zewnątrz niestety mi docinaja, i słowa: ''po co szłaś z nim do łóżka'' to najłagodniejsze z określeń. Tylko, że nic nie wskazywało na to, że tak będzie. a co do wyprowadzki, to zaproponował, wynajem na razie kawalerki albo tańszego dwupokojowego mieszkania, bo zmienił pracę, gdyż wcześniejsza uniemożliwiała podjęcie jakichkolwiek działań.
Kiepski to był mój ojciec - kradł, przyprowadzał dziwki (nawet, gdy mama na porodówce była), bił, oszukiwał. Pobijesz mnie?

W końcu - dłuuugo po rozwodzie i po wykopaniu tego pana z naszego życia - trafił do pierdla za niepłacenie alimentów i kradzieże.

Twój - jest ledwie namiastką ot, wygodnicki i tyle.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 14:00   #78
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Macierzyństwo

Ale po co się tak samobiczujesz? No wybrałaś kiepskiego, zdarza się.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 14:52   #79
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Macierzyństwo

co się stało już się nie odstanie, ale to jakim będzie ojcem w dużej mierze zależy od niego.
Nie rozpamiętuj wczesnej ciąży czy też łego wyboru -to już się stało, użalanie się nic nie da. Te sytuacje się wydarzyly i nie cofniesz czasu. Teraz zastanów się jak chcesz żeby wyglądało Twoje życie i realizuj to pomału. Czaasem się potkniesz,czasem zrobisz krok do tyłu ale najważniejsze aby iść do przodu.
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.
Weź kartkę i zacznij spisywać wszystko, weź faceta na rozmowe i ustal stałe wizyyty : sobota np- 14-18 - zabiera małą i się nie opiekuje bez Twojej pomocy, to tak samo jego córka jak i Twoja. Komunikuj mu tłumacz jak krowie na granicy swoje uczucia - bo on się nie domyśli jeśli cię zleceważy masz odpowiedź już jakie miejsce powinien zajmować w życiu Twoim, dla córki zawsze będzie tatą.
reguluj sprawy alimentacyjne teraz się Ci wydaje że jest ok a potem uwierz nie będzie. Byc może kiedyś twoja córka będzie wdzięczna jak ja że mi rodzic nie płacił alimentów i miał mnie w nosie i dzięki temu ja dzisiaj nie muszę płacić rodzicowi alimentów.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 15:11   #80
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Macierzyństwo

Domsa19 to leń patentowany, wygodnicki, ciepłe kluchy ale nie jest najgorszy z najgorszych. Ja widzę światełko w tunelu. Uważam, że powinniście spróbować zamieszkać sami, we troje.

Jak się nie uda to trudno, ale wtedy trzeba jakoś prawnie sytuacje rozwiązać: ustalić stałe godziny odwiedzin, alimenty itd. Dziewczyny pisały już wcześniej. Nie może być tak, że od odwiedza kiedy chce, a ty nie masz dnia dla siebie

Ja się dziwię matce tego chłopa, że zamiast go kopnąć w d... aby zajął się swoją kobietą i dzieckiem to ona nic mu nie powie, tylko żałuje biedaka, że tak sobie życie zmarnował i musi teraz dzieckiem się zajmować, zamiast studiować i prowadzić luzackie życie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 16:06   #81
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Narazie to ja myślę czy dać mu jakąś szansę. Najgorzej też boli mnie to, że właśnie kiepskiego ojca dziecku wybrałam, że to moja wina. Do tego ludzie z zewnątrz niestety mi docinaja, i słowa: ''po co szłaś z nim do łóżka'' to najłagodniejsze z określeń. Tylko, że nic nie wskazywało na to, że tak będzie. a co do wyprowadzki, to zaproponował, wynajem na razie kawalerki albo tańszego dwupokojowego mieszkania, bo zmienił pracę, gdyż wcześniejsza uniemożliwiała podjęcie jakichkolwiek działań.
poczekaj czy naprawde wynajme i jak sie urzadzi i dopiero po jakims czasie sie wprowadz, jak to sie okaze stabilne. Nie rzucaj sie na nowe mieszkanie pierwszego dnia jak sie pojawi. Niech udowodni, ze placi regularnie rachunki, ze w nowej pracy przezyl okres probny i zostanie na dluzej i takie tam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:30   #82
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Dzięki za te słowa, dla mnie to bardzo dużo znaczy, bo nikt mnie nie oceniał i nie mówił, że coś źle robię. Niestety na partnera nie mogę liczyć, bo on twierdzi, że ciężko pracuje, fizycznie i on w ogóle chodzi do pracy i nic już nie musi robic, oczywiście jego rodzina mu przytakuje. Jedynym obowiązkiem faceta jest praca i nic więcej. On mówi,że nie ma cierpliwości, nie potrafi się nią tak dobrze zająć, bo nie wie o co dziecku chodzi kiedy coś tam pokazuje czy jęczy, nie umie jej uśpić, uspokoić kiedy bardziej płacze... ogólnie masakra.
Jezu, to nie z Tobą jest coś nie tak, ale z tatusiem dziecka i ogólnie z otoczeniem. To nie jest tak, że jesteś złą matką, tylko diabelnie zmęczoną matką, bez wytchnienia, a to rodzi złość i frustrację. Wielu ludzi uważa, że opieka nad dzieckiem to ,,siedzenie w domu", a to jest nadurniejsza rzecz jaką można pomyśleć. Matka nie jest robotem i potrzebuje wsparcia. Porozmawiaj z ojcem dziecka, niech się ogarnie i ruszy w końcu d..ę. Może porozmawiaj też z dziadkami, może pomogą ciut więcej. Pewne jest to, że potrzebujesz więcej wytchnienia, bo niedługo padniesz na...twarz.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 20:11   #83
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Jezu, to nie z Tobą jest coś nie tak, ale z tatusiem dziecka i ogólnie z otoczeniem. To nie jest tak, że jesteś złą matką, tylko diabelnie zmęczoną matką, bez wytchnienia, a to rodzi złość i frustrację. Wielu ludzi uważa, że opieka nad dzieckiem to ,,siedzenie w domu", a to jest nadurniejsza rzecz jaką można pomyśleć. Matka nie jest robotem i potrzebuje wsparcia. Porozmawiaj z ojcem dziecka, niech się ogarnie i ruszy w końcu d..ę. Może porozmawiaj też z dziadkami, może pomogą ciut więcej. Pewne jest to, że potrzebujesz więcej wytchnienia, bo niedługo padniesz na...twarz.

Ja już z nim tyle rozmawiałam, że teraz to już nawet nie mam na to ochoty. Najlepiej bedzie chyba to wszystko rzucić w cholerę i tyle. Szkoda się męczyć
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 06:50   #84
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Ja już z nim tyle rozmawiałam, że teraz to już nawet nie mam na to ochoty. Najlepiej bedzie chyba to wszystko rzucić w cholerę i tyle. Szkoda się męczyć
Dokładnie-niech płaci alimenty, skoro nie chce uczestniczyć w życiu rodziny
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 07:41   #85
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Dokładnie-niech płaci alimenty, skoro nie chce uczestniczyć w życiu rodziny
Chyba tak będzie najlepiej. Jeszcze boję się o dzisiejszy dzień, bo miał przyjść po małą, i nie wiem czy przyjdzie bo narazie ma wylączony telefon albo rozładowany, mam nadzieje że się odezwie. Dzisiaj to szczególnie ważne, bo mam egzamin ważny w poniedziałek a z małą nie mam jak się uczyć, a jak on dziś po nią nie przyjdzie to zawale cały semestr na studiach.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 07:44   #86
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Chyba tak będzie najlepiej. Jeszcze boję się o dzisiejszy dzień, bo miał przyjść po małą, i nie wiem czy przyjdzie bo narazie ma wylączony telefon albo rozładowany, mam nadzieje że się odezwie. Dzisiaj to szczególnie ważne, bo mam egzamin ważny w poniedziałek a z małą nie mam jak się uczyć, a jak on dziś po nią nie przyjdzie to zawale cały semestr na studiach.
Jaki pożal się boże tatuś
Jak nie przyjdzie o umówionej godzinie to ty przyjdź do niego i zostaw dziecko nie wdając się w zbędne dyskusje. Dziecinada.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 07:49   #87
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Macierzyństwo

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5643422 3]Jaki pożal się boże tatuś
Jak nie przyjdzie o umówionej godzinie to ty przyjdź do niego i zostaw dziecko nie wdając się w zbędne dyskusje. Dziecinada.[/QUOTE]

Jakbym tak zrobiła to by mnie zjedli, on i jego cała rodzina, zaraz by były telefony itp. Także podstawianie mu dziecka pod drzwi to nie dobry pomysł, iść też się tam boję, bo jego rodzina mnie nienawidzi
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 09:51   #88
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Macierzyństwo

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Chyba tak będzie najlepiej. Jeszcze boję się o dzisiejszy dzień, bo miał przyjść po małą, i nie wiem czy przyjdzie bo narazie ma wylączony telefon albo rozładowany, mam nadzieje że się odezwie. Dzisiaj to szczególnie ważne, bo mam egzamin ważny w poniedziałek a z małą nie mam jak się uczyć, a jak on dziś po nią nie przyjdzie to zawale cały semestr na studiach.
Moim zdaniem jeśli Cie teraz wystawi, powinnaś się z nim rozstać, pozwać go na alimenty i tyle. Nie ma co się oszukiwać - gdyby mu zależało, zachowywałby się inaczej. Chcesz być z kimś komu nie zależy? Ja bym nie chciała...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 10:25   #89
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Macierzyństwo

To coś na zasadzie bitego psa - pan kopie psa, żreć nie daje i zostawia pod drzwiami - a pies i tak skamle za panem.
Niestety, ty tu usilnie stawiasz się w roli tego psa. Po co? Za karę z nim jesteś?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-27 11:25:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.