problem na studiach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-04, 21:29   #1
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42

problem na studiach


Hej, piszę do Was ponieważ nie potrafię rozwiązać problemu. Studiuję od 2 lat i pierwszy raz spotykam się z takim ciężarem.

Jestem osobą, która nigdy nie zostawia w potrzebie, szanuje i broni słabszych. Na pierwszym roku cała grupa trzymała się razem, nie było problemów. Wspólne wypady i niekończące się spotkania były pozytywną zapowiedzią studiów.W tamtym roku mój kolega z grupy został poniżony na instagramie przez moich znajomych z roku, głównie chłopaków. (Słowa - Mamisynek, ciiiiipka, chowają się przy ich tekstach) Kolega jest słaby psychicznie, więc postanowiłam z chłopakiem działać. Było mi go bardzo szkoda i bałam się, że doprowadzą do tragedii. Napisałam do tej grupy, co o tym myślę i lepiej żeby przestali, bo może się to źle skończyć. Kilka miesięcy później wszystko się wydawało w porządku aż do czasu.. Kolegę (R) przeproszono i często zapraszano na piwo. R podczas spotkań słuchał opowieści na mój temat m.in, że trzeba mnie wykastrować, najlepiej zrobić coś, żebym nie zniosła jaj. Komentowano ile rodzice wysyłają mi pieniędzy, że niczym sobą nie reprezentuje. Mówiono, że jestem tępa, nie inteligentna i bardzo nieporadna życiowo. Kolega powiedział wszystko i razem z chłopakiem postanowiliśmy działać. Poczuliśmy się urażeni. Jednak nie otrzymaliśmy od znajomych odpowiedzi ani żadnych wyjaśnień. R został wyśmiany i zwyzywany od frajerów, jak mógł się wypaplać a znajomi nagle zaczęli unikać mnie na uczelni, przekabacać na swoją stronę wpływowe osoby. R czuje się nie akceptowany i chodzi za mną wszędzie gdzie się da. Ostatnio nawet wszedł za mną do łazienki. Nie odstępuje mi na krok, dlatego też czuję się osaczona. Mówiłam mu o tym, prosiłam ale to tylko trwało kilka tygodni...

Nie śpię po nocach.. Mam wrażenie, że wszyscy mają do mnie pretensje, że R się ze mną koleguje. Wszyscy uciekli od R i teraz ciągnie mnie po tym wszystkim co robi. Jakieś rady? Jak z tego wybrnąć?

Dodam tylko, ze ta cała sytuacja doprowadziła mnie do zamknięcia się w sobie i poddania się wszelkim komentarzom ze strony tych znajomych

Edytowane przez sevenx
Czas edycji: 2016-04-04 o 21:32
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:39   #2
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Ty naprawde chcesz miec jeszcze coś wspólnego z tymi ludźmi
Ja bym się odcięła totalnie i w tyłku bym miała, co sobie o mnie myślą

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2016-04-04 o 21:40
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:43   #3
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Ty naprawde chcesz miec jeszcze coś wspólnego z tymi ludźmi
Ja bym się odcięła totalnie i w tyłku bym miała, co sobie o mnie myślą
Nie chcę mieć nic, ale powoli męczy mnie ta cała sytuacja.Z jednej strony ich "głupie gadanie" a z drugiej R, który chodzi za mną jak straż przyboczna
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:44   #4
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sevenx Pokaż wiadomość
Nie chcę mieć nic, ale powoli męczy mnie ta cała sytuacja.Z jednej strony ich "głupie gadanie" a z drugiej R, który chodzi za mną jak straż przyboczna
No to powiedz mu, żeby zluzował.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:46   #5
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
No to powiedz mu, żeby zluzował.
Mówiłam, dotarło ale tylko na kilka tygodni. Szczerze mówiąc czuję się osaczona. Po dzisiejszym incydencie jak za mną poszedł do łazienki..
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:49   #6
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sevenx Pokaż wiadomość
Mówiłam, dotarło ale tylko na kilka tygodni. Szczerze mówiąc czuję się osaczona. Po dzisiejszym incydencie jak za mną poszedł do łazienki..
Powtórz mu to jeszcze raz. A juz na pewno to, że nie zyczysz sobie, żeby ktos za Toba wchodził do łazienki. Czego on sie boi? Że go pobija na uczelni?

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2016-04-04 o 21:55
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:50   #7
EvaIo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 102
Dot.: problem na studiach

To powiedz jeszcze raz. Czasem trzeba o pewnych rzeczach przypomnieć "słuchaj, znowu nie mam prywatności. chcę trochę luzu".
EvaIo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 22:02   #8
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: problem na studiach

Mówię i przypominam bardzo często. Wczoraj prosiłam żeby nie dzwonił do mnie na weekend co 3 sekundy, bo człowiek potrzebuje wypocząć od studiów. To sie powtarza co 3 dni. Mam wrażenie, że mówie do ściany. Ja nie chce go wychowywać, nie jestem jego niańką
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 22:04   #9
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sevenx Pokaż wiadomość
Mówię i przypominam bardzo często. Wczoraj prosiłam żeby nie dzwonił do mnie na weekend co 3 sekundy, bo człowiek potrzebuje wypocząć od studiów. To sie powtarza co 3 dni. Mam wrażenie, że mówie do ściany. Ja nie chce go wychowywać, nie jestem jego niańką
Ale czego on KONKRETNIE od Ciebie chce? Bo z każdym Twoim postem zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy on zdaje sobie sprawę z tego, co robi. To zaczyna brzmieć nieco psychotycznie

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2016-04-04 o 22:19
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 22:04   #10
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: problem na studiach

Myślę, że bardziej się boi, ze zostanie sam jak palec.
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 22:05   #11
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sevenx Pokaż wiadomość
Myślę, że bardziej się boi, ze zostanie sam jak palec.
Ale jego zachowanie nie jest normalne
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 22:13   #12
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: problem na studiach

Przeczytałam w innym wątku że masz depresję i nerwicę. Też mam i na studiach mam trochę podobna sytuację, większą część grupy jest wredna i odnosi się do innych okropnie. Też to miało wkład w to że wpadłam w depresję. Ale znalazłam rozwiązanie najprostsze z mozliwych- odciąć się. Nie rozmawiam z tymi osobami, na przerwach czytam, Idę zjeść albo rozmawiam z neutralnym osobami w grupie. Odkąd przestałam przebywać w towarzystwie tych toksykow to czuję się sto razy lepiej, nikt mnie nie poniza za każdy błąd i nie komentuje tego co robię. Nie pozwól żeby inni wplywali negatywnie na Twoje samopoczucie, to Twoje zdrowie i życie i walcz o nie
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 22:18   #13
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Autorko, w takim wypadku musisz się skupić na sobie! Nie możesz wykorzystywac wszystkich swoich sił na pomoc tamtemu chłopakowi.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:50   #14
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Autorko, w takim wypadku musisz się skupić na sobie! Nie możesz wykorzystywac wszystkich swoich sił na pomoc tamtemu chłopakowi.
Dzisiejszy dzień był okropny. R łaził za mną krok w krok i to mnie denerwowało. Koleżanka nawet zwróciła mu uwagę, że nie ma przestrzeni, bo ta blisko niej stoi. Poszłam z koleżanką przed budynek porozmawiać o R, ale R przyleciał i miał do nas pretensje dlaczego go nie zawołaliśmy? po chwili zaczął się mnie czepiać o co nam chodzi? że przeprasza za swoje zachowanie, że co on zrobił? czym zawinił wykrzyknęłam, że łazi za nami, nie daje nam żyć a on zaczął mnie dotykać po ramieniu ja zaczęłam się wyrwać i jakiś chłopak przyleciał i powiedział, że mam iść a on to załatwi i uciekłam
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:35   #15
elka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 77
Dot.: problem na studiach

Dużo masz zajęć na uczelni? Odetnij się od tych ludzi i w miarę możliwości rób wszystko sama, projekty też
elka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 22:28   #16
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: problem na studiach

Hah skad ja to znam. Trafilas na bluszcza. Powinnas sie jak najszybciej od niego odciac. Prawdopodobnie beda potrzebne ostre slowa, bo aluzji jak widac nie chwyta. Ale lepiej dla ciebie zebys urwala kontakt, bo lepiej nie bedzie.
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 23:39   #17
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Jw. W takim wypadku spokojna dyskusja nie wchodzi w grę.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 18:27   #18
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: problem na studiach

Coraz częściej przekonuję się, że nazywanie matury "egzaminem dojrzałości" to profanacja dojrzałości. O ile w ogóle takowa istnieje, bo widzę i niedojrzałych 19 latków, i 50 latków.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 18:37   #19
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: problem na studiach

Boi się samotności na studiach, a jesteś jedyną osobą, która w jego mniemaniu go akceptuje. Chyba zakochał się w tobie jakimś toksycznym, niezdrowym uczuciem. Bywa i tak. Musisz brutalnie i szczerze sprowadzić go z nieba na ziemię. I tyle.

Poza tym radziłabym nie przejmować się tak bardzo opinią grupy z roku, zwłaszcza, że to mało ciekawe osobniki, z tego co piszesz (jakieś wyzywanie na portalach społecznościowych, wtf?). Zlałabym, i tyle.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 18:44   #20
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sevenx Pokaż wiadomość
Jestem osobą, która nigdy nie zostawia w potrzebie, szanuje i broni słabszych. Na pierwszym roku cała grupa trzymała się razem, nie było problemów. Wspólne wypady i niekończące się spotkania były pozytywną zapowiedzią studiów.W tamtym roku mój kolega z grupy został poniżony na instagramie przez moich znajomych z roku, głównie chłopaków. (Słowa - Mamisynek, ciiiiipka, chowają się przy ich tekstach) Kolega jest słaby psychicznie, więc postanowiłam z chłopakiem działać.
Na początku pomyślałem dobrze, że pomogłaś, ale po przeczytaniu całości, to chyba złą pomocą można czasem bardziej zaszkodzić. To ma być facet, ma sobie radzić samodzielnie z problemami życia, umieć bronić siebie i swojego zdania. Postawić się i walnąć pięścią w stół, jeżeli trzeba. Nie chodzi by był chamski, prostacki czy agresywny, ale musi się w pewnym momencie się ogarnąć, bo w przyszłości wszyscy będą mu wchodzić na głowę i ogólnie będzie takim popychadłem.

Jak człowiek był dzieckiem, takie rzeczy załatwiało się na podwórku. W dorosłym życiu metody się zmieniły, ale on nie wie, jak sobie z tym radzić. Załatwianie za niego tych spraw jedynie to pogorszy.

Aha, i tych kolegów sobie odpuść, to nie są życzliwi Tobie ludzie. Nie spotykaj się z nimi. Z nim zresztą też, to jest przede wszystkim jego problem.
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 23:29   #21
sztokholmska
Przyczajenie
 
Avatar sztokholmska
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez _pantograf Pokaż wiadomość
Na początku pomyślałem dobrze, że pomogłaś, ale po przeczytaniu całości, to chyba złą pomocą można czasem bardziej zaszkodzić. To ma być facet, ma sobie radzić samodzielnie z problemami życia, umieć bronić siebie i swojego zdania. Postawić się i walnąć pięścią w stół, jeżeli trzeba. Nie chodzi by był chamski, prostacki czy agresywny, ale musi się w pewnym momencie się ogarnąć, bo w przyszłości wszyscy będą mu wchodzić na głowę i ogólnie będzie takim popychadłem.
Aha rozumiem, że jesteś ekspertem od męskości... proszę opowiedz nam więcej! Jak wygląda polowanie na mamuta???
Zachowanie tego chłopaka nie jest nie męskie, on ma ewidentnie jakiś problem z psychiką, a sprowadzanie tego do płci jest tylko wyrazem twojego braku zrozumienia ludzkiej natury... Co może go do wojska wysłać żeby zmężniał? :/
sztokholmska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 07:57   #22
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez sztokholmska Pokaż wiadomość
Aha rozumiem, że jesteś ekspertem od męskości... proszę opowiedz nam więcej! Jak wygląda polowanie na mamuta???
Nie jestem specjalistą od męskości. Nie, nie polowałem na mamuta. Każdy (kobieta i mężczyzna) powinien mieć tyle wewnętrznej integralności, by być w stanie żyć samodzielnie i niezależnie i nie pozwolić innym ludziom naruszyć wewnętrznego jestestwa. Oboje powinni mieć poczucie swojej wartości.

Ale: świat nie jest ani politycznie poprawny ani nie ma w niej szeroko pojętej równości. Tego nigdy nie było i trochę wątpię, czy kiedykolwiek będzie. Mężczyźni traktują się nawzajem inaczej niż traktują kobiety i w niektórych aspektach wymagania co do mężczyzny są większe, przez sposób wychowania, presję społeczną czy ogólnie postrzeganie ludzi przez siebie samych i innych. Tak po prostu działa społeczeństwo, w którym żyjemy. Może się to nie podobać, ale tak właśnie jest. Chłopakowi zachowującemu się niemęsko będzie znacznie ciężej żyć, niż kobiecie zachowującej się niemęsko (nawet fajnie to brzmi). Zresztą, szczerze wątpię, by większość z was chciało mieć miężczyznę, o którego dbać trzeba jak o dziecko.

Aha, i nie usprawiedliwiam w ten sposób chamstwa znajomych autorki.

Edytowane przez _pantograf
Czas edycji: 2016-04-09 o 07:58
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 08:57   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: problem na studiach

Cóż, widać inni od początku widzieli w nim to, co teraz wychodzi Ci bokiem - że gość jest dziwny i ma jakieś problemy. Zrób to na raty (zwiewaj przed nim kiedy tylko możesz, nie odpisuj mu, nie odbieraj jego telefonów) lub wykrzycz mu w twarz jeżeli trzeba, aby się od Ciebie w końcu odczepił. Tu nie ma półśrodków. Nie da się od takiej osoby odsunąć tylko trochę. Ostatecznie musisz zerwać tą znajomość. I na przyszłość pochopnie nie wtrącać w pewne sytuacje, jeżeli nie wiesz do końca o co w nich chodzi. I trochę się dziwię, że uwierzyłaś R na słowo we wszystko, co powtarzał. A cała historia brzmi, jak spisek CIA ("wpływowe osoby" - wtf? kto to jest na uczelni "wpływowa osoba"? pani w sekretariacie? przewodniczący związku studentów? sprzątaczka mająca klucze do wszystkich pomieszczeń?). Sorry, ale to jakaś paranoja, w której niestety uczestniczysz i chyba sama ją czasami podgrzewasz.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-04-09 o 09:04
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 09:24   #24
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: problem na studiach

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Cóż, widać inni od początku widzieli w nim to, co teraz wychodzi Ci bokiem - że gość jest dziwny i ma jakieś problemy. Zrób to na raty (zwiewaj przed nim kiedy tylko możesz, nie odpisuj mu, nie odbieraj jego telefonów) lub wykrzycz mu w twarz jeżeli trzeba, aby się od Ciebie w końcu odczepił. Tu nie ma półśrodków. Nie da się od takiej osoby odsunąć tylko trochę. Ostatecznie musisz zerwać tą znajomość. I na przyszłość pochopnie nie wtrącać w pewne sytuacje, jeżeli nie wiesz do końca o co w nich chodzi. I trochę się dziwię, że uwierzyłaś R na słowo we wszystko, co powtarzał. A cała historia brzmi, jak spisek CIA ("wpływowe osoby" - wtf? kto to jest na uczelni "wpływowa osoba"? pani w sekretariacie? przewodniczący związku studentów? sprzątaczka mająca klucze do wszystkich pomieszczeń?). Sorry, ale to jakaś paranoja, w której niestety uczestniczysz i chyba sama ją czasami podgrzewasz.


Dla mnie ta cała historia to tak ogólnie poziom piątej podstawówki, nie wyżej. Tam były "wpływowe osoby" i inne takie
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:54   #25
raczek06
Rozeznanie
 
Avatar raczek06
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 989
Dot.: problem na studiach

Autorce gdy mówiła o "wpływowych osobach" pewnie chodziło o to że są studenci, którzy potrafią załatwić trochę więcej spraw niż inni i warto mieć z nimi dobre relacje.
np. starosta roku mający kontakt z dziekanami i szefostwem zakładów

Edytowane przez raczek06
Czas edycji: 2016-04-09 o 21:01
raczek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-09 21:54:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.