Problem ze znalezieniem sensu (?) życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-30, 20:21   #1
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74

Problem ze znalezieniem sensu (?) życia


Nie chcę, by zabrzmiało to patetycznie ani byście pomyślały, że mi się w głowie poprzewracało, ale autentycznie nie widzę większego sensu w moim życiu. A może nie sensu, ale nie mam żadnego głębszego celu do którego mogłabym dążyć. Patrząc z zewnątrz ktoś może się zastanawiać co ja kur... gadam. Jestem młodą dziewczyną, studiuję dobry kierunek na dobrej uczelni, mam rodzinę i przyjaciół, ale... No właśnie. Mam wrażenie, że nie umiem cieszyć się życiem tak, jak powinnam. Studia do końca mnie satysfakcjonują. Mam zainteresowania - ćwiczę, dużo czytam, podróżuję, spotykam się ze znajomymi, ale nie czuję się spełniona. Cały czas czuję, że nic nie jest tak, jak powinno. Pomimo ludzi wokół, jestem samotna. Mam wrażenie, że moje życie jest jednym pasmem porażek (choć gdy racjonalnie pomyślę, to tak tragicznie nie jest). Rzeczą, która nie wpływa na mnie dobrze jest również fakt iż nie układa mi się w sprawach sercowych. Wiele razy zostałam zraniona. Chciałabym coś zmienić w życiu, zacząć się nim cieszyć, ale już nie wiem jak... Ostatnimi dniami jest coraz gorzej. Czuję, jakbym się wewnętrznie rozpadała. Nie wiem czego dokładnie oczekuję pisząc to tutaj, ale może ktoś coś podpowie, poradzi...
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:25   #2
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Zrób listę rzeczy które chciałabyś zrobić. Podróżujesz? Spisz sobie miejsca do których chcesz pojechać, zbieraj na to pieniądze.
Kolejnym celem byłoby skończenie tych studiów i znalezienie pracy w zawodzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:29   #3
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

A musisz mieć jakiś nadrzędny cel? Po prostu rób co lubisz i bądź szczęśliwa.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:36   #4
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58158201]A musisz mieć jakiś nadrzędny cel? Po prostu rób co lubisz i bądź szczęśliwa.[/QUOTE]
Nie muszę. I pomimo tego, że robię to, co lubię, nie daje mi to szczęścia na dłuższą metę. Chwilowe owszem, ale potem znów dopadają mnie chwile, w których nie mam na nic ochoty. Mogłabym leżeć całymi dniami w łóżku, nie spotykając się z nikim (co jest paradoksem, bo przez to czuje się samotnie) i użalając się nad sobą
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:38   #5
oubergina
Raczkowanie
 
Avatar oubergina
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 31
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58158201]A musisz mieć jakiś nadrzędny cel? Po prostu rób co lubisz i bądź szczęśliwa.[/QUOTE]

gorzej, jak samemu nie wie się co się lubi albo o tym już niestety,
nie pamięta.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire89 Pokaż wiadomość
Nie muszę. I pomimo tego, że robię to, co lubię, nie daje mi to szczęścia na dłuższą metę. Chwilowe owszem, ale potem znów dopadają mnie chwile, w których nie mam na nic ochoty. Mogłabym leżeć całymi dniami w łóżku, nie spotykając się z nikim (co jest paradoksem, bo przez to czuje się samotnie) i użalając się nad sobą
może zbadaj tarczycę? ja miałam to samo, plus brak energii i byłam jak zombie. huśtawki nastrojów, ciągły dół i brak sensu w życiu.
potem wykryto u mnie niedoczynność.
oubergina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:41   #6
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Cytat:
Napisane przez oubergina Pokaż wiadomość
może zbadaj tarczycę? ja miałam to samo, plus brak energii i byłam jak zombie. huśtawki nastrojów, ciągły dół i brak sensu w życiu.
potem wykryto u mnie niedoczynność.
Badam się regularnie i zawsze miałam wszystkie wyniki w normie, więc nie sądze, ze to to
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:45   #7
RasAlGhul
Przyczajenie
 
Avatar RasAlGhul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 25
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Od dawna tak masz? Może to depresja?
RasAlGhul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 20:52   #8
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Nie mogę powiedzieć, że trwa to cały czas, codziennie jestem w dołku, bo tak nie jest. Miewam parę takich dni, czasem kilkanaście, po czym nagle jest lepiej. Tak z dnia na dzień. Jednak taki huśtawki, ze tak to nazwę, trwają od dobrych kilku miesięcy. O ile nie dłużej. Z początku to bagatelizowałam, sądziłam, że może jestem przed miesiączką i stąd gorsze humorki.
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 21:00   #9
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

A jak jest u ciebie z postrzeganiem siebie? Cieszysz się z tego, kim jesteś? Z tego, w jakich warunkach się urodziłaś, że w takiej rodzinie, a nie innej, z taką płcią, z takimi genami, itp.? Co jest dla ciebie w życiu ważne? To znaczy, czy jest coś takiego, bez czego swoje życie uznałabyś za przegrane?
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 21:15   #10
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Cytat:
Napisane przez MistrzyniDrugiegoPlanu Pokaż wiadomość
A jak jest u ciebie z postrzeganiem siebie? Cieszysz się z tego, kim jesteś? Z tego, w jakich warunkach się urodziłaś, że w takiej rodzinie, a nie innej, z taką płcią, z takimi genami, itp.? Co jest dla ciebie w życiu ważne? To znaczy, czy jest coś takiego, bez czego swoje życie uznałabyś za przegrane?
Uważam się za osobę wartościową. Pomimo dołków w jakie wpadam, nie uważam się za beznadziejną osobę. Mogę powiedzieć, że lubię siebie. Rodzinę kocham i pomimo tego, że nigdy się u nas nie przelewało, było sporo kłótni między rodzicami (jest nadal) to nie zamieniłabym jej na żadną inna.
Uznałabym swoje życie za przegrane, gdybym siedziała na tyłku i nic kompletnie nie robiła, nie starała się. Nie zdobyła wykształcenia. I sądzę, że bolałoby mnie bardzo, gdybym nie założyla wlasnej rodziny
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 21:31   #11
EvaIo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 102
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

No, to jest dramat, jak cos nie gra, ale trudno powiedzieć co. Być może to depresja (bo ta choroba polega właśnie na tym, że nie ma wyraźnej przyczyny - chory często nie wie, czemu jest nieszczęśliwy).
Można pozornie mieć wszystko a być głęboko nieszczęśliwym. Może to dziedziczona po rodzicach nieszczęśliwa osobowość. Zaniżanie (często subtelne) poczucia własnej wartości przez bliskich ("nie uda się", "czemu 4 a nie 5?"). Nieszczęśliwi rodzice wychowują nieszczęśliwe dzieci.
Jeśli dobrze się odżywiasz, dużo się ruszasz (może za mało przebywania na świeżym powietrzu, tylko ćwiczenia w domu?), robisz fajne rzeczy - i NAPRAWDĘ nie potrafisz zlokalizować źródła swoich problemów (chociaż najczęściej podskórnie czujemy, co powinniśmy zmienić, żeby było inaczej), to powinnaś pomyśleć chociaż o kilku sesjach i terapeuty. Na początek.
EvaIo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 21:41   #12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Ile czasu w tygodniu zabiera ci bycie na uczelni?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 07:14   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Może masz depresję. To co opisujesz wygląda jak stany depresyjne.
A kiedy ten obniżony nastrój Ci mija po kilku/kilkunastu dniach, to jak się czujesz? Jak długo czujesz się lepiej?

A może faktycznie potrzebujesz swojemu życiu nadać sens, tylko, że to oznacza coś innego dla każdej osoby. Musiałabyś się sama zastanowić czego Ci brakuje. Co by Ci ten sens dało. Jedni się spełniają przed rodzinę, inni chcą być po prostu szczęśliwi i zadowoleni z życia, inni chcą robić coś "dla świata", angażują się w pomoc innym.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 08:38   #14
ellen72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 483
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Nie uklada Ci sie w sprawach sercowych, czyli jest cos na czym Ci zalezy, bo inaczej nie zwrocilabys na to uwagi.

Rodzina i przyjaciele, ktorzy po prostu sa i "w razie czego mozna na nich liczyc", ale w zasadzie to kazdy ma swoje zycie, nie zastapia odpowiedniej ilosci wartosciowego czasu spedzanego wspolnie. Nie czujesz sie przypadkiem samotna?
ellen72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 18:51   #15
Claire89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Cytat:
Napisane przez EvaIo Pokaż wiadomość
aźnej przyczyny - chory często nie wie, czemu jest nieszczęśliwy).
Można pozornie mieć wszystko a być głęboko nieszczęśliwym. Może to dziedziczona po rodzicach nieszczęśliwa osobowość. Zaniżanie (często subtelne) poczucia własnej wartości przez bliskich ("nie uda się", "czemu 4 a nie 5?"). Nieszczęśliwi rodzice wychowują nieszczęśliwe dzieci.
Na pewno nie chodzi o to. Rodzice pomimo tego, że się kłócili nigdy nie krytykowali ani mnie ani brata. Dla nas byli najlepszymi rodzicami na świecie, do wszystkiego motywowali.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58162526]Ile czasu w tygodniu zabiera ci bycie na uczelni?[/QUOTE]
4 dni w tygodniu praktycznie od rana do wieczora. nie mam za dużo czasu dla siebie.
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Może masz depresję. To co opisujesz wygląda jak stany depresyjne.
A kiedy ten obniżony nastrój Ci mija po kilku/kilkunastu dniach, to jak się czujesz? Jak długo czujesz się lepiej?

A może faktycznie potrzebujesz swojemu życiu nadać sens, tylko, że to oznacza coś innego dla każdej osoby. Musiałabyś się sama zastanowić czego Ci brakuje. Co by Ci ten sens dało. Jedni się spełniają przed rodzinę, inni chcą być po prostu szczęśliwi i zadowoleni z życia, inni chcą robić coś "dla świata", angażują się w pomoc innym.
Po takim dołku czuję się dobrze kilka tygodni i potem wszystko wraca. Takie zamknięte koło.
Zastanawiałam się nad zapisaniem się nad jakiś wolontariat, by robić coś więcej, coś dla kogoś, jednak nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji.
Cytat:
Napisane przez ellen72 Pokaż wiadomość
Nie uklada Ci sie w sprawach sercowych, czyli jest cos na czym Ci zalezy, bo inaczej nie zwrocilabys na to uwagi.

Rodzina i przyjaciele, ktorzy po prostu sa i "w razie czego mozna na nich liczyc", ale w zasadzie to kazdy ma swoje zycie, nie zastapia odpowiedniej ilosci wartosciowego czasu spedzanego wspolnie. Nie czujesz sie przypadkiem samotna?
Często czuję się samotna, choc naprawdę na rodiznę i przyjaciół nie mogę narzekać - mamy świetny kontakt, widujemy się bardzo często.

Co do spraw sercowych, to wiadomo, że brakuje mi partnera, ale na siłę nie będę latać i szukać. Nie jestem desperatką. Czuję się dobrze sama ze sobą, gdy nie mam tego dołka, ale czasem brakuje takiej bliskiej osoby tylko dla mnie wiadomo
Claire89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 19:15   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Może masz dystymię. Albo cyklotymię, jeśli miewasz zmiany nastrojów
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 22:52   #17
whisper_of_the_heart
Raczkowanie
 
Avatar whisper_of_the_heart
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 45
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Jakbym czytała o sobie.
Jak będziesz miała ochotę o tym pogadać to priv
__________________
"Being a woman is a terribly difficult task, since it consists principally in dealing with men."
J. Conrad
whisper_of_the_heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 18:38   #18
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 22:04   #19
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Problem ze znalezieniem sensu (?) życia

Może pomogła by Ci pomoc ludziom, działalność charytatywna. Dobrze jest dać coś dobrego od Siebie temu złemu światu
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-08 23:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.