Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-16, 19:12   #361
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
30 spotkań po 45 minut. Nic z niej nie wyniosłam, nie dowiedziałam się niczego o sobie, co jest problemem i jak sobie pomóc.
No bo to nie wygląda tak, że ona Ci powie "Twoim problemem jest to, że jesteś desperatką i za wszelką cenę musisz z kimś być, tu masz magiczną tabletkę...", to na czym innym polega, sama wiesz. Obstawiam, że ona od razu wiedziała, jaki jest problem, ale Ty nie chciałaś tego przyjąć do wiadomości i wszystko wypierałaś.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:13   #362
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
adeedra, serio wierzysz w to, co ona pisze o terapii? Bo ja nie.
Czemu? Też trafialam na terapeutów którzy wmawiali mi co myślę i nie reagowali na to, co mówiłam. I niczego się nie dało z tych sesji wynieść. Tylko że wtedy zmienia się terapeutę.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:14   #363
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Chciałam powtórzyć to, co już pisałam. Pół roku to JEST MAŁO!!! na to żeby były efekty terapii.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
No bo to nie wygląda tak, że ona Ci powie "Twoim problemem jest to, że jesteś desperatką i za wszelką cenę musisz z kimś być, tu masz magiczną tabletkę...", to na czym innym polega, sama wiesz. Obstawiam, że ona od razu wiedziała, jaki jest problem, ale Ty nie chciałaś tego przyjąć do wiadomości i wszystko wypierałaś.
O wiele bardziej prawdopodobna wersja niż to, że trafiała na samych nieudolnych terapeutów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:15   #364
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
To co tam robiłaś? 22 godziny rozmów o niczym?
Przecież powinnaś wiedzieć, że jak jeden terapeuta jest skrajnie nieefektywny, to nie znaczy, że drugi czy trzeci też nie.
W ogóle nie wierzysz w terapię, czy "tylko" w to, że Tobie nie pomoże?
Na terapii głównym przepracowywanym tematem była moja złość/nienawiść itp.
Spotkania wyglądały tak, że przychodziłam, pani na mnie patrzyła i czekała, aż zacznę mówić, a ja nie wiedziałam co. Potem jakoś temat ruszał, opowiadałam, co ostatnio mnie zdenerwowało, jak się z tym czułam. Mam wrażenie, że rozmawiałam jak z koleżanką, a nawet momentami ścianą, a nie z terapeutką.
Wierzę w terapię, ale po swoich doświadczeniach z psychologami/terapeutami nie wierzę, że akurat mi pomoże.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:15   #365
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
O wiele bardziej prawdopodobna wersja niż to, że trafiała na samych nieudolnych terapeutów.
Też tak sądzę
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:17   #366
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Na terapii głównym przepracowywanym tematem była moja złość/nienawiść itp.
Spotkania wyglądały tak, że przychodziłam, pani na mnie patrzyła i czekała, aż zacznę mówić, a ja nie wiedziałam co. Potem jakoś temat ruszał, opowiadałam, co ostatnio mnie zdenerwowało, jak się z tym czułam. Mam wrażenie, że rozmawiałam jak z koleżanką, a nawet momentami ścianą, a nie z terapeutką.
Wierzę w terapię, ale po swoich doświadczeniach z psychologami/terapeutami nie wierzę, że akurat mi pomoże.

Z nami też Ci pewnie się rozmawia jak ze ścianą...
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:18   #367
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Z nami też Ci pewnie się rozmawia jak ze ścianą...
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 19:19   #368
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Byłam u jednego terapeuty, kilku psychologów (w tym jedna pani, która nie dawała mi dojść do słowa, tylko powtarzała, że jestem młoda, śliczna i życie stoi otworem) i jednego psychiatry.

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Z nami też Ci pewnie się rozmawia jak ze ścianą...
Bez przesady, tylko z barbarellą.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:22   #369
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

To może weź się ogarnij i idź na terapię do psychoterapeuty??? Bo już zgroza ogarnia jak się ciebie czyta, nie nauczyli na studiach odróżniać psychologa od terapeuty???
Naprawdę byłoby mi wstyd, gdybym takie bzdury pisała związane z moim wykształceniem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:23   #370
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Byłam u jednego terapeuty, kilku psychologów (w tym jedna pani, która nie dawała mi dojść do słowa, tylko powtarzała, że jestem młoda, śliczna i życie stoi otworem) i jednego psychiatry.
To tych psychologów w ogóle wykreśl, bo to nie jest opcja dla Ciebie
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:28   #371
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To może weź się ogarnij i idź na terapię do psychoterapeuty??? Bo już zgroza ogarnia jak się ciebie czyta, nie nauczyli na studiach odróżniać psychologa od terapeuty???
Naprawdę byłoby mi wstyd, gdybym takie bzdury pisała związane z moim wykształceniem.
Pani, u której byłam na terapii była psychoterapeutą. Przecież napisałam we wcześniejszym poście, że u terapeuty, psychologów, psychiatry, a nie, że psycholog prowadził terapię.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
To tych psychologów w ogóle wykreśl, bo to nie jest opcja dla Ciebie
Już od roku tam nie chodzę.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 19:30   #372
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Bosze, bosze. Byłaś u JEDNEGO TERAPEUTY, pozostałe osoby wymieniłaś też jako przykłady nieudanej pomocy dla ciebie. Więc dupa, a nie to, że próbowałaś sobie pomóc na terapii. Gdyby tak było, gdybyś chciała pomocy, to byś zmieniła terapeutę, a nie chodziła po psychologach.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:34   #373
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

A wspomaganie się alternatywnymi metodami? Myślałaś o tym? Tzn. pytanie powinno brzmieć, czy Ty w ogóle chcesz zmienić siebie, poznać siebie, czy jednak dobrze Ci ze sobą tak jak teraz?

Na sobie skupiasz się mniej, niż na chłopaku, na sobie tak samo jak na nim, czy bardziej na sobie, a na chłopaku mniej? <---- to są pytania dla Ciebie, możesz tu na nie odpowiedzieć albo nie.

Edytowane przez xenon88
Czas edycji: 2016-04-16 o 19:36
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:37   #374
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bosze, bosze. Byłaś u JEDNEGO TERAPEUTY, pozostałe osoby wymieniłaś też jako przykłady nieudanej pomocy dla ciebie. Więc dupa, a nie to, że próbowałaś sobie pomóc na terapii. Gdyby tak było, gdybyś chciała pomocy, to byś zmieniła terapeutę, a nie chodziła po psychologach.
W najbliższym czasie i tak nie mam warunków na żadną terapię. Mam taki rozkład zajęć, że w czasie dnia nie bardzo jest czas na jakieś dodatkowe zajęcia. Poźne wieczory też odpadają, bo dojeżdzam godzinę, a po 20 nie mam już pociągu do domu.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez xenon88 Pokaż wiadomość
A wspomaganie się alternatywnymi metodami? Myślałaś o tym? Tzn. pytanie powinno brzmieć, czy Ty w ogóle chcesz zmienić siebie, poznać siebie, czy jednak dobrze Ci ze sobą tak jak teraz? Na sobie skupiasz się mniej, niż na chłopaku, tak samo czy bardziej na sobie bardziej a na chłopaku mniej?
Bardzo chcę poznać i zmienić siebie, bo źle się ze sobą czuję. Myślałam np. o jodze, ale wszędzie zajęcia są albo w godzinach moich zajęć, albo zbyt późno, kiedy nie mam czym wrócić.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez xenon88 Pokaż wiadomość

Na sobie skupiasz się mniej, niż na chłopaku, na sobie tak samo jak na nim, czy bardziej na sobie, a na chłopaku mniej? <---- to są pytania dla Ciebie, możesz tu na nie odpowiedzieć albo nie.
Na nim bardziej niż na sobie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:39   #375
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez xenon88 Pokaż wiadomość
A wspomaganie się alternatywnymi metodami? Myślałaś o tym? Tzn. pytanie powinno brzmieć, czy Ty w ogóle chcesz zmienić siebie, poznać siebie, czy jednak dobrze Ci ze sobą tak jak teraz? Na sobie skupiasz się mniej, niż na chłopaku, tak samo czy bardziej na sobie bardziej a na chłopaku mniej?
Z tego, co pisze, bardziej skupia się na sobie. Ale jest w tym tak bezradna, że potrzebuje jakiejkolwiek bezwarunkowej aprobaty, by to skupianie się na sobie było efektywne i dawało przyjemność. To jest jakaś naprawdę desperacka próba szukania własnej wartości w oczach innych. Niesamowite kompleksy + strach przed samotnością.

To tylko moja interpretacja tych wszystkich postów, bez urazy, Autorko.
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:40   #376
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Na terapii głównym przepracowywanym tematem była moja złość/nienawiść itp.
Spotkania wyglądały tak, że przychodziłam, pani na mnie patrzyła i czekała, aż zacznę mówić, a ja nie wiedziałam co. Potem jakoś temat ruszał, opowiadałam, co ostatnio mnie zdenerwowało, jak się z tym czułam. Mam wrażenie, że rozmawiałam jak z koleżanką, a nawet momentami ścianą, a nie z terapeutką.
Wierzę w terapię, ale po swoich doświadczeniach z psychologami/terapeutami nie wierzę, że akurat mi pomoże.
No to w takim razie była niedobra dla Ciebie.
Uznawszy, że się z nią źle czujesz powinnaś sprawdzić jak będzie z kimś innym. Już samo to, że się z nią źle czułaś musiało mieć spory wpływ na brak widocznych różnic.
Poza tym skoro głównie nad złością pracowałaś, to tamto niepowodzenie to jeszcze nie dowód, że z innymi rzeczami nie da się nic zrobić.
Zresztą jeśli masz problem z agresją, to przepracowywać powinnaś lęki, które Cię niszczą a nie rozmawiać o samych skutkach. To, że czułaś się jakbyś rozmawiała z koleżanką niekoniecznie było złe - zwłaszcza, że nie mając nigdy do czynienia z dobrym terapeutą nie wiesz jakie miałabyś wtedy wrażenie.
Życie Ci się samo z siebie nie naprawi. I nie przekonasz nikogo, że warto próbować o siebie walczyć, skoro sama się poddałaś. Jasne, że nikt Ci nie zagwarantuje, że terapia pomoże, ale wiele osób zaręczy, że jej brak i brak prób pogorszy.

Po co sobie utrudniasz? To tak jakbyś miała wykopać rów, miała przed sobą łopatę i pomocnika, ale zdecydowała poczekać, aż on sobie pójdzie i drzeć ziemię paznokciami "bo może też się uda, tylko trochę dłużej zajmie".
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:40   #377
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
W najbliższym czasie i tak nie mam warunków na żadną terapię. Mam taki rozkład zajęć, że w czasie dnia nie bardzo jest czas na jakieś dodatkowe zajęcia. Poźne wieczory też odpadają, bo dojeżdzam godzinę, a po 20 nie mam już pociągu do domu.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------



Bardzo chcę poznać i zmienić siebie, bo źle się ze sobą czuję. Myślałam np. o jodze, ale wszędzie zajęcia są albo w godzinach moich zajęć, albo zbyt późno, kiedy nie mam czym wrócić.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------



Na nim bardziej niż na sobie.
Ćwiczeń możesz najpierw popróbować solo w domu - masz mnóstwo filmików w internecie. Spróbuj.

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-16 o 19:43
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:44   #378
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Joge możesz najpierw popróbować solo w domu - masz mnóstwo filmików w internecie. Spróbuj.
Ok, dziękuję.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Z tego, co pisze, bardziej skupia się na sobie. Ale jest w tym tak bezradna, że potrzebuje jakiejkolwiek bezwarunkowej aprobaty, by to skupianie się na sobie było efektywne i dawało przyjemność. To jest jakaś naprawdę desperacka próba szukania własnej wartości w oczach innych. Niesamowite kompleksy + strach przed samotnością.
No właśnie nie. Zdecydowanie nie skupiam się na sobie. Dla innych rezygnuję z siebie, poświęcam się, często kosztem swojego komfortu, co mnie złości, ale nie umiem powiedzieć ,,nie".
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:46   #379
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------



No właśnie nie. Zdecydowanie nie skupiam się na sobie. Dla innych rezygnuję z siebie, poświęcam się, często kosztem swojego komfortu, co mnie złości, ale nie umiem powiedzieć ,,nie".
No i robisz z siebie cierpietnice. Po to się też chodzi na terapię żeby się nauczyć mówić Nie. Masz miliard nieprzerobiontch problemów, wybacz ale pchanie się w związek to ostatnie o czym powinnaś myśleć.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 19:46   #380
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość

No właśnie nie. Zdecydowanie nie skupiam się na sobie. Dla innych rezygnuję z siebie, poświęcam się, często kosztem swojego komfortu, co mnie złości, ale nie umiem powiedzieć ,,nie".
Ale dlaczego to robisz? Potrafisz określić motywację? Nie wierzę w taki czysty altruizm w tym przypadku. Raczej rekompensujesz sobie tym brak własnej wartości w swoich oczach - co nie jest dla mnie nieskupianiem się na sobie, a wręcz przeciwnie.

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-16 o 19:48
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:46   #381
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
No to w takim razie była niedobra dla Ciebie.
Uznawszy, że się z nią źle czujesz powinnaś sprawdzić jak będzie z kimś innym. Już samo to, że się z nią źle czułaś musiało mieć spory wpływ na brak widocznych różnic.
Poza tym skoro głównie nad złością pracowałaś, to tamto niepowodzenie to jeszcze nie dowód, że z innymi rzeczami nie da się nic zrobić.
Zresztą jeśli masz problem z agresją, to przepracowywać powinnaś lęki, które Cię niszczą a nie rozmawiać o samych skutkach. To, że czułaś się jakbyś rozmawiała z koleżanką niekoniecznie było złe - zwłaszcza, że nie mając nigdy do czynienia z dobrym terapeutą nie wiesz jakie miałabyś wtedy wrażenie.
Życie Ci się samo z siebie nie naprawi. I nie przekonasz nikogo, że warto próbować o siebie walczyć, skoro sama się poddałaś. Jasne, że nikt Ci nie zagwarantuje, że terapia pomoże, ale wiele osób zaręczy, że jej brak i brak prób pogorszy.

Po co sobie utrudniasz? To tak jakbyś miała wykopać rów, miała przed sobą łopatę i pomocnika, ale zdecydowała poczekać, aż on sobie pójdzie i drzeć ziemię paznokciami "bo może też się uda, tylko trochę dłużej zajmie".
Wcześniej miałam u tej pani może z 10 wizyt ,,zapoznawczych", a temat terapii wybrałam sobie sama, bo wydawało mi się, że to jest najgorszy problem...
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:48   #382
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

ale to jest tylko jakiś % przypadków. ja się czuję urażona, bo zawsze sprzątam po wszystkich moich psach i nie puszczam ich samopas, żeby ludzie się nie bali.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:48   #383
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Ćwiczeń możesz najpierw popróbować solo w domu - masz mnóstwo filmików w internecie. Spróbuj.
To nie jest najlepszy pomysł. Przynajmniej nie z jogą.
Jak się ćwiczy samemu, to się siebie nie widzi i nie widzi, czy nie wykonuje jakiegoś ćwiczenia źle - na dłuższą metę można sobie w ten sposób krzywdę zrobić. Lepiej jest zaczynać z instruktorem, żeby nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza jak się nie jest bardzo wygimnastykowanym.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:53   #384
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Ale dlaczego to robisz? Potrafisz określić motywację? Nie wierzę w taki czysty altruizm w tym przypadku.
Nie wiem. Trochę dlatego, że wierzę, że może kiedyś ktoś mi pomoże,trochę dlatego, że powinno się pomóc słabszym i czuję taką potrzebę, trochę, żeby nie robić sobie wrogów.

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
No i robisz z siebie cierpietnice. Po to się też chodzi na terapię żeby się nauczyć mówić Nie. Masz miliard nieprzerobiontch problemów, wybacz ale pchanie się w związek to ostatnie o czym powinnaś myśleć.
Nie robię z siebie żadnej cierpiętnicy, tylko szczerze odpowiadam na pytanie.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale to jest tylko jakiś % przypadków. ja się czuję urażona, bo zawsze sprzątam po wszystkich moich psach i nie puszczam ich samopas, żeby ludzie się nie bali.

To przepraszam, jeżeli Cię uraziłam, ale mówię o tym, czego doświadczyłam. Jedynie raz w życiu widziałam osobę, która sprzątnęła po psie, na zwrócenie uwagi ci ludzie reagują agresją, ewentualnie udają, że nie słyszą, albo szukają głupich wymówek.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:53   #385
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
To nie jest najlepszy pomysł. Przynajmniej nie z jogą.
Jak się ćwiczy samemu, to się siebie nie widzi i nie widzi, czy nie wykonuje jakiegoś ćwiczenia źle - na dłuższą metę można sobie w ten sposób krzywdę zrobić. Lepiej jest zaczynać z instruktorem, żeby nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza jak się nie jest bardzo wygimnastykowanym.
Pewnie, że najlepiej zacząć z instruktorem, ale jak się nie ma możliwości. W filmach instruktażowych dla początkujących zwraca się szczególną uwagę na "jakość" wykonywania ćwiczeń. Ale w sumie racja, nie będę tu za innych ręczyć, bo wiem, że wiele osób robi ćwiczenia niechlujnie.

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-16 o 20:03
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:55   #386
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
To nie jest najlepszy pomysł. Przynajmniej nie z jogą.
Jak się ćwiczy samemu, to się siebie nie widzi i nie widzi, czy nie wykonuje jakiegoś ćwiczenia źle - na dłuższą metę można sobie w ten sposób krzywdę zrobić. Lepiej jest zaczynać z instruktorem, żeby nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza jak się nie jest bardzo wygimnastykowanym.
A no właśnie, od kilku lat moje ,,wygimnastykowanie" uległo drastycznemu pogorszeniu, kiedyś miałam też poważny uraz.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:02   #387
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Nie wiem. Trochę dlatego, że wierzę, że może kiedyś ktoś mi pomoże,trochę dlatego, że powinno się pomóc słabszym i czuję taką potrzebę, trochę, żeby nie robić sobie wrogów.
Ok, ale dalej mi to wygląda na pomaganie, by coś kiedyś uzyskać, więc patrzenie przez pryzmat własnej osoby. Ale ok, nie będę Cię do tej wersji przekonywać. Tak czy siak to nie jest żadne rozwiązanie, bo jak on się od Ciebie po Twojej pomocy odwróci, to wtedy wpadniesz w czarną rozpacz.

Szczerze, w dobrych intencjach, radzę Ci zostawić tego chłopaka i skupić się na sobie w inny sposób, a ze związkami poczekać na odpowiedni moment i odpowiedniego człowieka, którego nie będzie trzeba "naprawiać i namawiać", by Cię kochał.

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-16 o 20:04
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:05   #388
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Nie macie wrażenia, że oprócz już wcześniej wspomnianego "grochu o ścianę" autorce po prostu podoba się zainteresowanie jej wątkiem? Bo merytorycznie prawie nic się w nim nie zmienia, zahacza o offtopy i ciągnie się jak glut z nosa.
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:08   #389
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez Wutkje Pokaż wiadomość
Nie macie wrażenia, że oprócz już wcześniej wspomnianego "grochu o ścianę" autorce po prostu podoba się zainteresowanie jej wątkiem? Bo merytorycznie prawie nic się w nim nie zmienia, zahacza o offtopy i ciągnie się jak glut z nosa.
Nie mam takich pobudek. Faktycznie, wielkie offtopy, kilka postów na temat psów (których się boję) i jogi (która może pomóc) i zdziwię Cię, niektóre posty do mnie przemawiają (nie, nie Twoje).
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:09   #390
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Jak pomóc chłopakowi?(problemy psychiczne?)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
To nie jest najlepszy pomysł. Przynajmniej nie z jogą.
Jak się ćwiczy samemu, to się siebie nie widzi i nie widzi, czy nie wykonuje jakiegoś ćwiczenia źle - na dłuższą metę można sobie w ten sposób krzywdę zrobić. Lepiej jest zaczynać z instruktorem, żeby nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza jak się nie jest bardzo wygimnastykowanym.
Racja.

Autorko, jest mnóstwo innych metod alter. Może jeszcze nie znalazłaś czegoś, co do Ciebie przemawia na 100%, nie wiem. Warto poszperać w necie, poszukać, popróbować. I żeby nie było - nie odradzam Ci psychoterapii. Wydaje mi się jednak, że holistyczne podejście może pomóc, zbudować motywację wewnętrzną do zmiany, małymi krokami poprowadzić do samoakceptacji, co u Ciebie jest bardzo ważne teraz. Próbowałaś czegoś poza jogą, dowiadywałaś się? Poświęć nieco więcej energii na pomoc samej sobie, chłopaka potraktuj jak dorosłego faceta, który musi mieć też czas na to, aby się nad sobą zastanowić.
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-15 17:09:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.