Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-10, 23:14   #4051
nadiene_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Ja swoje zęby wybieliłam stosując metodę Martuni, próbowałam już wiele różnych past, pasków itp ale nigdy nie miałam takich białych zębów jak mam teraz
nadiene_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 13:28   #4052
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Crest Whitestrips paski wybielające - dostępność

Hej, a czy któraś z Was korzystała z tej nowej szczoteczki do zębów colgate? Ostatnio widziałam dużo reklam, kosztuje koło 70 zł i ma jakiś taki pędzelek do wybielania. Ona jest warta czegokolwiek?
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 10:19   #4053
artdesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Wybielanie zębów we Wrocławiu

Na Oporowie w Centrum Stomatologii Yes Dent bardzo dobrze i bezpiecznie wybielają zęby. Kiedyś robiłam metodą nakładkową, ale nie byłam zadowolona z efektów. Tym razem zrobiła mi Pani Małgosia - stomatolog i różnica jest olbrzymia. Wybielałam miesiąc temu, a efekt ma się utrzymać od 1- 3 lat. W gabinecie stosują różne metody, dobierają metodę do konkretnego pacjenta i nie zdzierają (może dlatego, że to nie centrum Wrocławia). Wszystko mają dokładnie opisane na stronie yesdent.pl
artdesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 19:00   #4054
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Kiedyś byłam na zabiegu lampą Beyond, ale nie było efektu.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 09:06   #4055
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam na zabiegu lampą Beyond, ale nie było efektu.
Kurde a kusilo mnie to xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 12:12   #4056
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Wybielałam kiedyś ząbki w specjalistycznej klinice ale efekt nie był dobry. Może odrobinę jaśniejsze. Dodam że kość mam białą i nie piję kawy ani herbaty. Ale pamiętam jak byłam młodą ( jeszcze) dziewczyną były w sprzedaży takie paski do nakładania na zęby. Nie pamiętam firmy,a le szukałam ich bardzo długo i do dziś nie spotykam ich w aptekach ani w drogeriach. Może ktoś coś słyszał o takich paseczkach bo efekty były po nich super.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 23:04   #4057
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaczorrek Pokaż wiadomość
Wybielałam kiedyś ząbki w specjalistycznej klinice ale efekt nie był dobry. Może odrobinę jaśniejsze. Dodam że kość mam białą i nie piję kawy ani herbaty. Ale pamiętam jak byłam młodą ( jeszcze) dziewczyną były w sprzedaży takie paski do nakładania na zęby. Nie pamiętam firmy,a le szukałam ich bardzo długo i do dziś nie spotykam ich w aptekach ani w drogeriach. Może ktoś coś słyszał o takich paseczkach bo efekty były po nich super.
To były paski Blend-a-med, potwornie wyczuliły mi zęby. Później bolały od powiewu wiatru, dosłownie!
Ale fakt, też uważam, że wybielały...
Jak wpiszesz w Allegro paski wybielające, to jest 10 stron.

Edytowane przez 201803071142
Czas edycji: 2016-06-23 o 23:11
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 16:59   #4058
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
To były paski Blend-a-med, potwornie wyczuliły mi zęby. Później bolały od powiewu wiatru, dosłownie!
Ale fakt, też uważam, że wybielały...
Jak wpiszesz w Allegro paski wybielające, to jest 10 stron.
Bardzo możliwe ze to te, bo trochę faktycznie były wrażliwe ząbki. Ale mi po jakimś czasie ustąpiła ta dolegliwość a biel została.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 21:10   #4059
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaczorrek Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe ze to te, bo trochę faktycznie były wrażliwe ząbki. Ale mi po jakimś czasie ustąpiła ta dolegliwość a biel została.
Farciara, ja nie mogłam wytrzymać przy drugim opakowaniu i trzecie odsprzedałam A teraz mam taaaki kamień i osad, że wstyd się usmiechać. Idę się odpicować za dwa tygodnie.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 15:17   #4060
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Czy tylko ja mam wrazenie ze 4-5 powyzszych postow to reklamy?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:50   #4061
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja mam wrazenie ze 4-5 powyzszych postow to reklamy?
nie tylko Ty masz takie wrażenie
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 10:19   #4062
rob84
Przyczajenie
 
Avatar rob84
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 25
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam na zabiegu lampą Beyond, ale nie było efektu.
Ja wybielałem dwa miesiące temu żeby lampą beyond w warszawskim impladencie, po samym zabiegu nie było za bardzo efektu. Tak przez jakiś miesiąc wychodziło wszystko i powiem, że jestem zadowolony. Może to kwestia kości? Nie wiem. Ja miałem bardzo zażółcone i poszarzałe, bo przez dobre 10 lat paliłem, fajki rzuciłem, a paskudny kolor został Teraz mam przynajmniej białe zęby.
A tak czytam o domowych sposobach, w życiu bym się nie odważył. Może jedynie na paski. Ale jak czytam o wybielaniu sokiem cytrynowym, to aż mi zęby cierpną.
rob84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 20:14   #4063
niebieskakokardka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskakokardka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Hej dziewczyny
Chciałam się zapytać czy któraś z Was zamawiała paski crest z ich strony tj. paskicrest.pl? Czy warto zamówić z tej strony i czy to bezpieczne?
niebieskakokardka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:45   #4064
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Paski dają taki efekt? Ja używam Colgate Max White Optic lub Active - i efekt jest na prawdę zadowalajacy. Ostatnio w Rossmanie była promocja na Blend a Med Accelator gdzie zeby szczotkuje się tym po umyciu zwykłą pastą. Kupiłam, stosuje,. Na efekty jeszcze za wcześnie, by móc wydać opinię

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Balley Pokaż wiadomość
Ja swego czasu robiłem sobie licówki http://lpustomatologia.pl/licowki/ Powiem wam, że dają fenomenalne rezultaty. Mam teraz uśmiech jak nie jedna hollywoodzka gwiazda Plusem też jest to, że zabieg trwa stosunkowo krótko, w moim przypadku jakieś 30 minut, ale warto mówię wam, bo próbowałem różnych sposobów
Słyszałam, że muszą trochę spilowac zeby, by przukleic licowki. Ile placilas? 😊. I na jak dlugo masz? Bo pewnie co jakis czas trzeba poprawiac
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:27   #4065
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Wybielanie zębów w Poznaniu?

Klaudyna podeślesz priv foty efektu? właśnie się zastanawiam, nad wybielaniem zębów w gabinecie i spotkałam się już z kilkoma pozytywnymi opiniami o studiu wybielania zębów "Piękny Uśmiech" w Poznaniu podobno gwarantują świetne efekty
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:44   #4066
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Jeśli wybielanie zębów to tylko w gabinecie -Rodzinne u Nas jest to że nie mamy śnieżno białych zębów - Moja starsza siostra strasznie się upierała na paski i inne specyfiki z internetu i drogerii i strasznie zniszczyła szkliwo i uwrażliwiła zęby - ja się zdecydowałam na wybielanie w gabinecie jak ktoś jest z Poznania tel.509 180 160 - jak skończę to priv mogę podesłać foty przed i po
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 10:32   #4067
kasia353535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Domowe sposoby są dobre, ale jednocześnie trochę ryzykowne bo można uszkodzić szkliwo albo zniszczyć zęby bo zawsze się nam wydaje że zrobimy coś najlepiej i że wszystko wiemy, a przecież łatwo przekroczyć tę cienką granicę dzielącą wybielanie od niszczenia. Świetnym sposobem jest tez udanie się do specjalisty i wybielanie w gabinecie, gdzie uzyskacie świetne efekty, a jednocześnie będzie to bardzo tanie i skuteczne wybielanie. w dwóch słowach procedura wybielania polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu i naświetlaniu tak przygotowanych zębów specjalną lampą (3x15min). Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla szkliwa. Szczegóły znajdziecie na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-31 o 13:10 Powód: Link.
kasia353535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 10:04   #4068
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasia353535 Pokaż wiadomość
Domowe sposoby są dobre, ale jednocześnie trochę ryzykowne bo można uszkodzić szkliwo albo zniszczyć zęby bo zawsze się nam wydaje że zrobimy coś najlepiej i że wszystko wiemy, a przecież łatwo przekroczyć tę cienką granicę dzielącą wybielanie od niszczenia. Świetnym sposobem jest tez udanie się do specjalisty i wybielanie w gabinecie, gdzie uzyskacie świetne efekty, a jednocześnie będzie to bardzo tanie i skuteczne wybielanie. w dwóch słowach procedura wybielania polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu i naświetlaniu tak przygotowanych zębów specjalną lampą (3x15min). Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla szkliwa. Szczegóły znajdziecie na xxx
Na pewno bezpieczny? Czytałam, że takie naświetlanie też może je poniszczyć ,w późniejszym okresie zaczynamy to dostrzegać.
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 14:22   #4069
Klaudyna1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Wybielanie zębów w Poznaniu?

Cytat:
Napisane przez MsGo Pokaż wiadomość
Klaudyna podeślesz priv foty efektu? właśnie się zastanawiam, nad wybielaniem zębów w gabinecie i spotkałam się już z kilkoma pozytywnymi opiniami o studiu wybielania zębów "Piękny Uśmiech" w Poznaniu podobno gwarantują świetne efekty
Jasne już wysyłam. Naprawdę warto, jeśli się nad tym zastanawiasz to gorąco polecam. Studio mieści się w Poznaniu ul.Piekary 12 na pewno znajdziesz.
Klaudyna1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 04:28   #4070
tonynguyen259
Przyczajenie
 
Avatar tonynguyen259
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wybielanie lampą

Cytat:
Napisane przez izolda8 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, drogie czytelniczki od dawna chciałam sobie wybielić zęby z racji tego, że są bardzo żółte. Wcześniej korzystałam z nakładek dostępnych na aukcjach albo past, które teoretycznie miały wybielać zęby. Niestety efektów nie było żadnych :/ wczoraj umówiłam się na wybielanie specjalnym żelem, który później naświetlany jest lampą. Całe wybielanie przeprowadza lekarz. Podobno używają najnowszej lampy i preparatów. Czy ktoś z Was miał już doczynienia z takim wybielaniem? Czy zęby faktycznie robią się nadwrażliwe? Wybielanie mam umówione na przyszły piątek, tak więc mogę się jeszcze wycofać
Twoja historia jest interesująca =))
tonynguyen259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:52   #4071
miniamania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Wiązowna
Wiadomości: 86
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Kurde a kusilo mnie to xd
Mnie tak samo!!
miniamania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:35   #4072
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Italia_ Pokaż wiadomość
Paski dają taki efekt? Ja używam Colgate Max White Optic lub Active - i efekt jest na prawdę zadowalajacy. Ostatnio w Rossmanie była promocja na Blend a Med Accelator gdzie zeby szczotkuje się tym po umyciu zwykłą pastą. Kupiłam, stosuje,. Na efekty jeszcze za wcześnie, by móc wydać opinię

Hej, są już może jakieś efekty?
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:39   #4073
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Hej, są już może jakieś efekty?
Tak. Zauważyłam po 3 krotnym użyciu, ale wiadomo zęby zębom nie równe,tzn u kogoś efekty mogą być po pierwszym zastosowaniu, a u kogoś po 1,5 tygodniu.
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:16   #4074
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Dobrze 😊. A powiedzcie mi, ile zabiegów trzeba zrobić, by dojść do hollywoodzkiego uśmiechu? Szczerze, wątpię, gdyby po jednym razie...😞
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 15:12   #4075
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Hej umówiłam się dzisiaj na pierwsze "profesjonalne" wybielanie zębów. Należę raczej do osób z jasnymi zębami, ale jednak liczę na to, że mogą być jeszcze jaśniejsze i ładniejsze ślub za miesiąc Jeszcze nie wiem jaką metodą, ani jakimi preparatami będzie wykonywany zabieg, ale Pani mówiła o nakładkach, więc zobaczymy. Ile płacicie mniej więcej za taki zabieg?
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:32   #4076
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: wybielanie martwych zębów

Tak, wybielenie martwego zęba może być bardzo skuteczne. Jednak warto wiedzieć, jak ono wygląda.
Rozpoczyna się ono od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe. Następnie nawierca się ząb i w jego wnętrzu umieszcza preparat wybielający. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia się na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadowalającego efektu, zabieg powtarza się 2 lub 3 razy. Po zakończeniu wybielania i zneutralizowaniu środka wybielającego (ok. 2 tyg.), komorę zęba zamyka się „plombą”.
Jeżeli oprócz martwego zęba chce się wybielić także pozostałe zęby, zaleca się rozpoczęcie od zęba martwego. Resztę zębów wybiela się już metodą zewnętrzną – nakładkową lub lampą Beyond.
W większości przypadków efekt rozjaśnienia zęba martwego metodą wewnętrzną jest satysfakcjonujący.
Warto jednak znać jej ograniczenia:
- Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach.
- Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje.
- Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania.
Alternatywą dla wybielania wewnętrznego jest wykonanie wkładu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które często są brane pod uwagę, mają cieniutką formę, zatem „przepuszczają” naturalny odcień zęba, do którego są przymocowane. Z tego powodu w przypadku bardzo przebarwionego zęba, jego kolor może przebijać.
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:33   #4077
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: wybielenie zębów, a ząb martwy

Martwe zęby wybiela się inaczej niż pozostałe. Tylko wizyta w gabinecie stomatologicznym gwarantuje bezpieczeństwo wybielania. Jak ono wygląda?
1. Rozpoczyna się od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe.

2. Następnie nawierca się ząb i w jego wnętrzu umieszcza preparat wybielający. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia się na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadowalającego efektu, zabieg powtarza się 2 lub 3 razy.

3. Po zakończeniu wybielania i zneutralizowaniu środka wybielającego (ok. 2 tyg.), komorę zęba zamyka się „plombą”.

Chcecie wybielić też pozostałe zęby? Warto zacząć od martwego zęba, a resztę wybielić już metodą zewnętrzną.

W większości przypadków efekt rozjaśnienia zęba martwego metodą wewnętrzną jest satysfakcjonujący.
Warto jednak znać jej ograniczenia:

- Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach.
- Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje.
- Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania.

Alternatywą dla wybielania wewnętrznego jest wykonanie wkładu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które często są brane pod uwagę, mają cieniutką formę, zatem „przepuszczają” naturalny odcień zęba, do którego są przymocowane. Bardzo mocne przebarwienie zęba może przebijać.
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:51   #4078
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: martwe jedynki a wybielanie :)

Co do ułożenia zębów - warto skonsultować się z ortodontą. Bez profesjonalnej oceny lekarza trudno coś doradzić
Jeśli chodzi o wybielanie martwych zębów - tak, paski ich nie wybielą. A to dlatego, że martwe zęby wybiela się inaczej. Jak?
- Rozpoczyna się ono od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe.
- Następnie nawierca się ząb i w jego wnętrzu umieszcza preparat wybielający. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia się na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadowalającego efektu, zabieg powtarza się 2 lub 3 razy. - Po zakończeniu wybielania i zneutralizowaniu środka wybielającego (ok. 2 tyg.), komorę zęba zamyka się "€žplombą"€.
W pierwszej kolejności warto wybielić zęby martwe, potem resztę. Stosowanie pasków i innych domowych metod wybielania nie może dać gwarancji o bezpieczeństwie i efektywności działania.
Jakie są ograniczenia wybielania zębów martwych?
- Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach.
- Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje.
- Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania.
Alternatywą dla wybielania wewnętrznego jest wykonanie wkładu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które często są brane pod uwagę, mają cieniutką formę, zatem „przepuszczająâ€ naturalny odcień zęba, do którego są przymocowane. Z tego powodu w przypadku bardzo przebarwionego zęba, jego kolor może przebijać.


Edytowane przez Albusdent
Czas edycji: 2016-08-12 o 16:14
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 10:44   #4079
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cześć, podnoszę wątek bo sama planuję wybielanie nakładkowe. Zaproponowała mi je ortodontka, nie znam zbyt wiele szczegółów, bo ostatnio nie miałam kiedy się do niej wybrać. Wspominała, że kosztuje to 600 zł, dostaję bodajże 12 (ale mogłam coś porypać) nakładek, które stosuję na noc.

Moje pytanie brzmi, czy któraś z Was tego próbowała, będąc jednocześnie palaczką? Jak długo utrzymuje się efekt? Boję się, że takie wybielanie sprawi, że zęby staną się bardziej wrażliwe i podatne na przebarwienia, i że trzeba będzie wybielać coraz częściej i częściej.
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 09:50   #4080
f8bf2a01d7db5d2618e88c157e13c8aff79429a0_5e9640c4cec01
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 187
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Czy ktoś może mi tak w skórcie napisać czy wybielanie zębów jest szkodliwe ? oraz jaka jest najlepsza i bezpieczna metoda ?
U mnie w mieście znalazłem takie metody :
- wybielanie jednogodzinne lampowe zoom2;
- wybielanie nakładkowe;
- Gabinetowe wybielanie żelem Nite White
- Domowe wybielanie żelem Nite White
- wybielanie zimnym światłem przy użyciu akceleratora. Jest to metoda szybka, wygodna dla pacjenta i wysoce skuteczna. Wybielanie systemem BEYOND należy obecnie do najbardziej popularnych na świecie. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru oraz dwutlenek krzemu wraz z innymi substancjami. Użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienie nerwów.
f8bf2a01d7db5d2618e88c157e13c8aff79429a0_5e9640c4cec01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.