zostać czy odejść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-16, 11:41   #1
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7

zostać czy odejść?


Hej, mam duży problem z moim chłopakiem, który od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju. Ostatnio między nami się psuje i nie potrafimy się dogadać. Kiedy mu coś opowiadam,mam wrażenie, że w ogóle mnie nie rozumie, nie potrafię z nim porozmawiać otwarcie, bo często czegoś nie rozumie i się obraża. Dodatkowo czasami nie bierze pod uwagę mojego zdania na jakiś temat i mówi,że ja głupio myślę i nie jestem racjonalna, w związku z czym on zdecyduje co zrobić Strasznie mnie to denerwuje, oczywiście jesteśmy różni i mamy odmienne zdanie na każdy temat, ale to chyba nie znaczy, że moje jest gorsze? Bez przerwy wypomina mi, że nie mam dla niego czasu, a jak już się spotkamy to tylko narzeka na swoją pracę i wszystko dookoła, a mnie ciągle krytykuje. Męczy mnie taka atmosfera, oczywiście rozmawiałam z nim o tym, że nie może mną rządzić i że powinien ze mną rozmawiać na każdy temat, a jakiekolwiek konflikty rozwiązywać od razu, ale bez skutku, standardowe zachowanie mojego chłopaka to skrytykowanie mojego zachowania i obrażenie się na kilka dni
Przez ten kryzys zaczęłam się zastanawiać nad moimi uczuciami do tego chłopaka i zauważyłam, że zwracam uwagę na innych facetów, czego nie chcę robić Dziewczyny proszę o radę - czy z tym związkiem jest coś nie tak,czy to ja przesadzam?
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 11:55   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Hej, mam duży problem z moim chłopakiem, który od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju. Ostatnio między nami się psuje i nie potrafimy się dogadać. Kiedy mu coś opowiadam,mam wrażenie, że w ogóle mnie nie rozumie, nie potrafię z nim porozmawiać otwarcie, bo często czegoś nie rozumie i się obraża. Dodatkowo czasami nie bierze pod uwagę mojego zdania na jakiś temat i mówi,że ja głupio myślę i nie jestem racjonalna, w związku z czym on zdecyduje co zrobić Strasznie mnie to denerwuje, oczywiście jesteśmy różni i mamy odmienne zdanie na każdy temat, ale to chyba nie znaczy, że moje jest gorsze? Bez przerwy wypomina mi, że nie mam dla niego czasu, a jak już się spotkamy to tylko narzeka na swoją pracę i wszystko dookoła, a mnie ciągle krytykuje. Męczy mnie taka atmosfera, oczywiście rozmawiałam z nim o tym, że nie może mną rządzić i że powinien ze mną rozmawiać na każdy temat, a jakiekolwiek konflikty rozwiązywać od razu, ale bez skutku, standardowe zachowanie mojego chłopaka to skrytykowanie mojego zachowania i obrażenie się na kilka dni
Przez ten kryzys zaczęłam się zastanawiać nad moimi uczuciami do tego chłopaka i zauważyłam, że zwracam uwagę na innych facetów, czego nie chcę robić Dziewczyny proszę o radę - czy z tym związkiem jest coś nie tak,czy to ja przesadzam?
ten związek to jakas katastrofa. Nie jesteś szczęśliwa, nie masz nawet nadziei na to by by się coś zmieniło na plus.
Po co więc w tym trwac ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 11:57   #3
herbata_to_zycie
Raczkowanie
 
Avatar herbata_to_zycie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 138
Dot.: zostać czy odejść?

Odejść i nie tracić więcej czasu.
herbata_to_zycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:02   #4
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Przez ten kryzys zaczęłam się zastanawiać nad moimi uczuciami do tego chłopaka i zauważyłam, że zwracam uwagę na innych facetów, czego nie chcę robić
Dlaczego nie? Może akurat udałoby Ci się zwrócić uwagę na kogoś kto byłby właściwym dla Ciebie mężczyzną
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:16   #5
dwiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zostać czy odejść?

Chyba nie ma nic gorszego niż strzelający ciągle focha facet Piszesz, że rozmawiałaś z nim o tym, że musicie rozmawiać itp., a mówiłaś mu o tym jak się czujesz w takich sytuacjach i że to Cię rani? Jeśli tak to moim zdaniem nie dorósł jeszcze. Radziłbym Ci uciekać z tego związku bo przez ciągłą krytykę z jego strony stracisz wiarę w siebie, a to chyba najgorsze co może Ci się przytrafić...
dwiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:16   #6
karmelowapani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 46
Dot.: zostać czy odejść?

Zdecydowanie nie może tak dalej być. Takie zachowanie to brak szacunku dla Ciebie poza tym dodatkowo bardzo dziecinne. To nie przedszkole żeby obrażać się jak ktoś ma inne zdanie. Poza tym te stwierdzenia że nie umiesz myśleć racjonalnie i on Ci powie co powinnaś zrobić... To juz zdecydowanie przegięcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmelowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:17   #7
Antares
Przyczajenie
 
Avatar Antares
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 6
Dot.: zostać czy odejść?

Czy przez jego zachowanie nie czujesz się niedoceniana i glupsza? Uważam że tracisz czas na tego pana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Antares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 13:05   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: zostać czy odejść?

Ten zwiazek nie ma sensu. On Cie nie szanuje.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:29   #9
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Może nie czuję się głupsza, ale zaczynam zastanawiać się czy moje zachowanie/myślenie jest normalne.
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 15:39   #10
dwiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zostać czy odejść?

Czyli już zaczynasz w siebie wątpić...
dwiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 16:08   #11
Antares
Przyczajenie
 
Avatar Antares
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 6
Dot.: zostać czy odejść?

Znam coś podobnego z autopsji. Czułam się niepewna siebie do tego stopnia, że przed wejściem w kolejny związek bałam się, o czym będę z tym facetem rozmawiać, skoro tak naprawdę nie mam nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia. Tak jak napisał dwiktor: straciłam wiarę w siebie, z resztą zupełnie niepotrzebnie.
Moja rada: zakończyć to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Antares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 17:05   #12
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Po prostu zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy faktycznie jestem aż tak złą dziewczyną dla mojego chłopaka. Ostatnio w ogóle nie możemy się porozumieć, ale on uważa, że to ja się nie mogę dogadać i mam ciężki charakter.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Ciągle tylko zwraca mi uwagę, że już nie jestem młoda i powinnam myśleć o naszej wspólnej przyszłości a nie tylko o sobie. Chodzi o o to, że dużo inwestuje w siebie - chodzę na kursy językowe, praktyki itp. a to wszystko pochłania czas, w którym jak on uważa, powinniśmy się spotykać...
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 17:13   #13
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Po prostu zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy faktycznie jestem aż tak złą dziewczyną dla mojego chłopaka. Ostatnio w ogóle nie możemy się porozumieć, ale on uważa, że to ja się nie mogę dogadać i mam ciężki charakter.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Ciągle tylko zwraca mi uwagę, że już nie jestem młoda i powinnam myśleć o naszej wspólnej przyszłości a nie tylko o sobie. Chodzi o o to, że dużo inwestuje w siebie - chodzę na kursy językowe, praktyki itp. a to wszystko pochłania czas, w którym jak on uważa, powinniśmy się spotykać...
to znaczy co wg niego powinnas robić tak konkretniej ?
Jak często się z nim spotyykasz, że on czuje się zaniedbany?
Jak on w tym momencie dba o waszą wspólna przyszłość ?
Człowiek, który na ciebie zrzuca całą winę nie jest partnerem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 18:50   #14
dwiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Po prostu zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy faktycznie jestem aż tak złą dziewczyną dla mojego chłopaka. Ostatnio w ogóle nie możemy się porozumieć, ale on uważa, że to ja się nie mogę dogadać i mam ciężki charakter.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Ciągle tylko zwraca mi uwagę, że już nie jestem młoda i powinnam myśleć o naszej wspólnej przyszłości a nie tylko o sobie. Chodzi o o to, że dużo inwestuje w siebie - chodzę na kursy językowe, praktyki itp. a to wszystko pochłania czas, w którym jak on uważa, powinniśmy się spotykać...
Może wyolbrzymiam ale co, powinnaś siedzieć w domu, sprzątać, prać i gotować? Bo jemu się nie podoba, że się realizujesz? Mother od god
dwiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 20:16   #15
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: zostać czy odejść?

uważam, że jest taka jedna zasada - skoro musisz pytać czy zostać czy odejść to znaczy, że powinnaś odejść - miałam ochotę to napisać bez czytania treści Twojego postu ale przeczytałam i tylko potwierdził moją teorię
to, że facet ma humory to najmniejszy problem bo każdemu się może zdarzyć gorszy okres w którym wszystko wydaje się bez sensu ale to, że Cię nie szanuje i na dodatek nie ma ochoty zmienić tego stanu rzeczy to moim zdaniem powód do rozstania
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 22:55   #16
wizazowna
Raczkowanie
 
Avatar wizazowna
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: zostać czy odejść?

W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.
Carlos Ruiz Zafón (z książki Cień wiatru)
wizazowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:40   #17
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
to znaczy co wg niego powinnas robić tak konkretniej ?
Jak często się z nim spotyykasz, że on czuje się zaniedbany?
Jak on w tym momencie dba o waszą wspólna przyszłość ?
Człowiek, który na ciebie zrzuca całą winę nie jest partnerem.
Powinnam nie brać na siebie tylu obowiązków, a przynajmniej odstawiać je wtedy kiedy on może się ze mną spotkać. Widujemy się mniej więcej 3 razy w tygodniu.
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 12:16   #18
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Powinnam nie brać na siebie tylu obowiązków, a przynajmniej odstawiać je wtedy kiedy on może się ze mną spotkać. Widujemy się mniej więcej 3 razy w tygodniu.
Tylko on, on on... Nie chcę Cię straszyć, ale znam takie pary. Każde wyjście kobiety jest traktowane jak ucieczka od rodziny. Oczywiście tylko przez męża, który chce aby jego żona siedziała w domu i nie rozwijała się. I nie są to imprezy, ale studia, kursy, szkolenia... Twój facet też zapowiada się na takiego samca alfa, który decyduje o wszystkim i ewentualnie pozwala kobiecie wyjść po chleb.
Smutne. Nie mogłabym być w takim związku.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 20:37   #19
dwiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Tylko on, on on... Nie chcę Cię straszyć, ale znam takie pary. Każde wyjście kobiety jest traktowane jak ucieczka od rodziny. Oczywiście tylko przez męża, który chce aby jego żona siedziała w domu i nie rozwijała się. I nie są to imprezy, ale studia, kursy, szkolenia... Twój facet też zapowiada się na takiego samca alfa, który decyduje o wszystkim i ewentualnie pozwala kobiecie wyjść po chleb.
Smutne. Nie mogłabym być w takim związku.
To ja znam chyba inną definicję samca alfa...
dwiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 21:33   #20
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Czyli radzicie rozstanie?
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 21:41   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: zostać czy odejść?

A spodziewałaś się innych odpowiedzi, po tym jak opisałaś ten związek i faceta?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 21:53   #22
dwiktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Czyli radzicie rozstanie?
Dobrze napisałaś, my możemy tylko Ci doradzić. Sama musisz to przemyśleć, przeczytać jeszcze raz to co napisaliśmy i podjąć decyzję. Taką jaka będzie dobra dla Ciebie
dwiktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 21:55   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez dwiktor Pokaż wiadomość
Dobrze napisałaś, my możemy tylko Ci doradzić. Sama musisz to przemyśleć, przeczytać jeszcze raz to co napisaliśmy i podjąć decyzję. Taką jaka będzie dobra dla Ciebie
Plus przeczytać uważnie to, co się samej napisało. Tak, jakby się czytało post obcej kobiety. Co by się jej wtedy doradziło.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 10:42   #24
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Plus przeczytać uważnie to, co się samej napisało. Tak, jakby się czytało post obcej kobiety. Co by się jej wtedy doradziło.
Niestety doradziłabym rozstanie
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 17:51   #25
aga__55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: zostać czy odejść?

Ale wolałabym tego uniknąć, może da się jakoś dotrzeć do chłopaka?
aga__55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 17:52   #26
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Ale wolałabym tego uniknąć, może da się jakoś dotrzeć do chłopaka?
Nie da się.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 18:28   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: zostać czy odejść?

Cytat:
Napisane przez aga__55 Pokaż wiadomość
Ale wolałabym tego uniknąć, może da się jakoś dotrzeć do chłopaka?
Nie da się. Chcesz go szantażować? Przekupić? Charakteru i uczuć nie zmienisz. I sto postów więcej tego nie zmieni.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 19:28:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.