Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 15:22   #3991
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;70005321]I naprawdę to jest tak strasznie nagminny zbieg okoliczności, że akurat jedzie wózek z samodzielnie stojącym dzieckiem i do autobusu chce wsiąść osoba niepełnosprawna i matka nie godzi się złożyć tego swojego wózka? Bo cała sprawa wygląda tak, jakby to była brytyjska codzienność.

Jeśli tak, to ja już nigdy nie powiem złego słowa na naszą (śląską) komunikację, bo mnie się praktycznie nigdy nie zdarzyło nie wejść do autobusu z powodu zbyt dużej ilości ludzi (może ze 2-3 razy na 3 lata; i bynajmniej nie dlatego, że wjeżdżam staruszkom w nogi i każę komukolwiek wychodzić) i tak samo sporadycznie zdarza mi się takie dantejskie sceny widywać.[/QUOTE]

Zerknij sobie Perse na wypowiedzi osób niepełnosprawnych. To na pewno rzuci światło na te sprawę.
Wiele zależy od miasta/ regionu.
Poza tym matek jeżdżących autobusami z wózkami jest dużo.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 15:29   #3992
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Umowmy sie, ze jak nie ona jedzie, to jedzie inna matka z innym wozkiem, przeciez nie tylko ona jedna ma dziecko w swoim miescie. I nie tylko ona jedna musi jechac do lekarza, czy w innym celu, autobusem.

Ja nie do konca rozumiem, uwazasz, ze matki z dziecmi jezdza tymi autobusami rekreacyjnie? Dla rozrywki?

Nie, uważam ze to nie jest codzienna sytuacja, więc argument czemu mam wózek składać, czemu tylko dwa naraz jak matka coś tam jest bezsęsu. Zwłaszcza jak wysuwają go osoby, które jak to piszą myślą o solarisie. (btw. ja nie widzę powodu dla jakiego ludzie mieliby stać w miejscu dla wózków, ale wiadomo hipokryzja)
Autobusy są wąskie i ciasne, no tak jest i inaczej nie chce być. Czasem, czasem się zdarzy że nie ma tam miejsca na niezłożony wózek i tyle.


A najwięcej to mają powodów do niezadowolenia rowerzyści. Tych potrafią przez godzinę do pociągu nie wpuści.
__________________
שׂנאה



Edytowane przez Oiojoioj
Czas edycji: 2017-01-22 o 15:31
Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 15:34   #3993
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ja sie zgadzam calkowicie, ze jesli jest mozliwosc zlozenia wozka to nalezy go zlozyc, nie ma o czym gadac.
Ale jak nie ma takiej mozliwosci, to kurcze, jakos nie widze wyjscia, procz tego, ze "kto pierwszy ten lepszy".

Tak nawiasem mowiac, czasy sie zmieniaja, potrzeby podroznych tez i moze ktos przemyslalby zmiany w konstrukcji autobusow. Bo takie rowziazania "ktos musi wysiasc aby wsiasc mogl ktos" sa dobre doraznie ale sytuacja bedzie raczej sie pogarszac.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 15:36   #3994
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

To musieli by miasta burzyć.
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 15:40   #3995
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Oiojoioj Pokaż wiadomość
(btw. ja nie widzę powodu dla jakiego ludzie mieliby stać w miejscu dla wózków, ale wiadomo hipokryzja)
Bynajmniej nie chodziło o stanie w miejscu dla wózków, ale o wypraszanie kogoś z autobusu, bo chce wejść matka z wózkiem
(czego zresztą absolutnie nie popieram, w żadnej konfiguracji).

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja sie zgadzam calkowicie, ze jesli jest mozliwosc zlozenia wozka to nalezy go zlozyc, nie ma o czym gadac.
Ale jak nie ma takiej mozliwosci, to kurcze, jakos nie widze wyjscia, procz tego, ze "kto pierwszy ten lepszy".

Tak nawiasem mowiac, czasy sie zmieniaja, potrzeby podroznych tez i moze ktos przemyslalby zmiany w konstrukcji autobusow. Bo takie rowziazania "ktos musi wysiasc aby wsiasc mogl ktos" sa dobre doraznie ale sytuacja bedzie raczej sie pogarszac.

Zmienić to się musi również mentalność ludzi. Bo jak widzę jakąś panią (zresztą płeć dowolna) z 10 torbami, która wchodzi pierwsza do autobusu i staje przy samych drzwiach, ale się nie odsunie, bo jedzie przecież tylko jeden przystanek, to mnie szlag trafia.
Tak samo często pusty w środku autobus, wszyscy ściśnięci przy drzwiach, ale nikt się nie przesunie z jak dotąd nieznanego mi powodu.

Chyba w ogóle mało kto jeździ autobusem rekreacyjnie, bo to średnia przyjemność.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 16:47   #3996
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ale nikt nikomu wysiadac nie karze. Mi chodzi tylko i wyłącznie o to żeby matki były gotowe złożyć wózek który da się złożyć i tyle. A nie ze oburzenie bo ja byłam pierwsza i nie będę nic robić, bo nie i koniec.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 18:48   #3997
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Oiojoioj Pokaż wiadomość
Ok, przecież się zdarza, ale nie musisz codziennie jechać na 9 do szpitala prawda?
Dlatego argument pod tytułem bo lekarz, w kontekście rozmowy o zapchanych autobusach jest umówmy się...
To lokalny rynek czy centrum miasta? Bo ja pisałam że odróżniałbym autobus który przejeżdża przez jedną - dwie strefy, a autobus który ma komunikować skraje.
BTW. to mnie też rozwala po eko marcheweczkę dla dzidziusia bo słoiki to trucizna jadę samochodem, w korku prze całe miasto. Pozdrawiam warszawskich nowobogackich!
wysunelas argument ze nie wyobrazasz sobie sobie zeby ktos w godzinach szczytu musial jechac na wizyte do lekarza wiec ci podalam konkretna sytuacje ktore mnie sie zdarzyly, wiec innym matkom tez moga prawda? nie nie jezdze codziennie na wizyty do lekarza ale czy ja napisalam ze jezdze codziennie? na zakupy tez nie jezdze codziennie i NIE w godzinach szczytu bo to zadna przyjemnosc w tym tloku, stac w korkach. (szpital znajduje sie w centrum miasta, rynek ten na ktory jezdze, kawaleczek za centrum, musze przez nie przejechac ale i tak na zakupy najczesciej w jedna strone chodze a w druga wracam autobusem, podac ci adresy? a jak tak bardzo dbamy o szczegoly to moge rowniez odszukac listy na ktorych widniej data i godzina tych wizyt lekarskich)

ale przepraszam czy my mowimy o jezdzeniu autobusem w godzinach szczytu czy jezdzeniu autobusem w ogole bo ja juz sie zgubilam.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 19:19   #3998
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

poza sytuacja gdzie matka jedzie z powiedzmy 3-latkiem i lekka spacerowka to nie wyobrazam sobie takiego skladania wozka - i wogole dziwne dla mnie sa tesksty, ze ktos matce przytrzyma dziecko a ktos inny wozek zlozy - ja bym ani nie potrzymala dziecka (bo bym sie bala,ze cos mu zrobie albo mi spadnie) anie nie zlozylabym komus wozka bo nie umiem,

uwazam,ze tutaj kto perwszy ten lepszy i teksty,ze matka mialabym wysiac uwazam,ze sa nie na miejscu - no niestety jak nie ma miejsca to niepelnosprawny powinien poczekac na kolejny autobus,

inna sprawa,ze miejsce czesto daloby sie zrobic tylko inni ludzie by sie musieli odsunac a czesto jakos nie ma chetnych
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 19:21   #3999
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Ale nikt nikomu wysiadac nie karze. Mi chodzi tylko i wyłącznie o to żeby matki były gotowe złożyć wózek który da się złożyć i tyle. A nie ze oburzenie bo ja byłam pierwsza i nie będę nic robić, bo nie i koniec.
Oczywiscie, ze nie kazesz wysiadac. Jak juz te babsztyle z wozkami wsiadly, to niech siedza. Te baby z dwojka dzieci. I zakupami! I to czasem w godzinie szczytu. Zeby przejechac jeden lub dwa przystanki. Skandal.

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
I nie uważacie że trochę nie halo ze matka wsiada do autobusu z blizniakami i toną zakupów? I zajmuje tym dosłownie pół autobusu?
Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Powinna być opłata za wózek, przecież to jest więcej niż jedna osoba i teoretycznie zajmują najwięcej miejsca. Może to by zniechęcilo ludzi trochę do brania autobusu na dosłownie dwa lub trzy przystanki w godzinach szczytu? Chociaż i tak wątpię.

Tak, nie ustapienie miejsca inwalidzie to januszowanie, ale wypominanie kto i jak dlugo jedzie i (o zgrozo) ile tego miejsca zajmuje jest rowniez droga Monnie januszowaniem.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 19:28   #4000
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
poza sytuacja gdzie matka jedzie z powiedzmy 3-latkiem i lekka spacerowka to nie wyobrazam sobie takiego skladania wozka - i wogole dziwne dla mnie sa tesksty, ze ktos matce przytrzyma dziecko a ktos inny wozek zlozy - ja bym ani nie potrzymala dziecka (bo bym sie bala,ze cos mu zrobie albo mi spadnie) anie nie zlozylabym komus wozka bo nie umiem,
I z dużym prawdopodobieństwem dziecko również tak chętnie nie poszłoby do kogoś obcego na ręce.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 19:38   #4001
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Czemu nie zaczeka?
Myślę, że wprost przeciwnie.
Poważnie??? Nie wierzę w to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 19:40   #4002
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Poważnie??? Nie wierzę w to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu jest UK, tu kierowca czeka az kazdy usiadzie i dopiero rusza

Podobnie z wysiadaniem, autobus sie zatrzymuje i dopiero wtedy ludzie wstaja z siedzen i wychodza.

Kazdy (prawie) wchodzac mowi dzien dobry albo czesc a wychodzac rzuca Dzieki do kierowcy

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2017-01-22 o 19:43
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 19:49   #4003
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Uwaga, historyczny moment, zapiszcie to w kalendarzu, będę bronić matek: no ale co ma matka zrobić, jak nie ma prawa jazdy? Zamknąć się w domu, czy na zakupy z tym okropnym wózkiem jeździć w nocy?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
zapisane!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że niepełnosprawny na wózku nie jest w stanie swojego wózka złożyć i zrobić miejsce dla kogoś innge.
Wózkowa matka ma bardzo często szansę i mozliwość, by to zrobić.
Przy odrobnie zyczliwości i zdrowego rozsadku ludzie są w stanie podróżować jednym autobusem bez nadmiernych bulwersacji, kłótni.
Są w stanie poczekać minutę na to, by matka złożyła wózek, a niepelnosprawny zaparkował w odpowiednim miejscu i był bezpieczny, nim autobus ruszy.

MonnieB poruszyła kwestię, która poruszyły osoby niepełnosprawne, sąd orzekł na ich korzyść (choć niepełnosprawni nie są orzeczeniem do końca usatysfakcjonowani).
Toteż napisałam: wózek z gondola nie nadaje sie do składania, parasolka z dwulatkiem tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 19:54   #4004
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Poważnie??? Nie wierzę w to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moona już sprawę wyjaśniła.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:06   #4005
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Tak, tutaj 90% spraw urzędowych albo i więcej załatwia się przez telefon.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To może ustalmy. Rozmawiamy o UK, Polsce czy ogólnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:07   #4006
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To może ustalmy. Rozmawiamy o UK, Polsce czy ogólnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta cała wojna o miejsce odbywa się w UK.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:18   #4007
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Skąd pomysł o stawianiu gondoli na podłodze?


Coraz więcej absurdów się tu pojawia.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To gdzie należy ją postawić po złożeniu wózka? Bo jeżeli na siedzeniu to czy nalezy wykupić dodatkowy bilet?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Moona już sprawę wyjaśniła.
Rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:19   #4008
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;70005446]No dobrze, a gdzie OZM?[/QUOTE]

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;7001438 1]Tu jest UK, tu kierowca czeka az kazdy usiadzie i dopiero rusza

Podobnie z wysiadaniem, autobus sie zatrzymuje i dopiero wtedy ludzie wstaja z siedzen i wychodza.

Kazdy (prawie) wchodzac mowi dzien dobry albo czesc a wychodzac rzuca Dzieki do kierowcy [/QUOTE]

Poza ostatnim zdaniem u mnie w mieście jest zupełnie odwrotnie.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:20   #4009
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Dyskusja moze toczy sie w UK, ale problem mysle jest uniwersalny, jest to problem pt. jak ulatwic zycie nie utrudniajac zycia albo jak nie przesadzac w zadna strone. Mysle, ze kazdy z nas widzial kiedys miejsce na miescie, w ktorym nigdy nie ma wolnych miejsc na parkingu, ale jest kilka miejsc dla inwalidow - zawsze pustych.

A co zrobic w przypadku, gdy autobus jest wypelniony po brzegi stojacymi ludzmi bez wozkow, a ktos na wozku inwalidzkim chce wejsc przy nastepnym przystanku? Myslicie, ze tych kilkoro ludzi wyjdzie? Czemu nagonka tylko na kobiety z wozkiem osmielajace sie wyjsc w godzinach szczytu? Moze zrobmy nagonke na stojace grazyny z 4 siatami wracajace o 16 z pracy? PRZECIEZ MOGA ISC SOBIE POTEM DO SKLEPU.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 20:23   #4010
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Parę osób się scisnie bardziej i miejsce się zrobi, wózka raczej nie scisniesz. A po złożeniu można go na przykład oprzeć o ścianę autobusu, miejsce się znajdzie na pewno. Widziałam przecież jak to wygląda parę razy i nikomu się krzywda nie stała. Matka trzymała sobie dziecko a facet jej złożył wózek, powiedziała mu jak. W innym przypadku kobieta potrzymala dziecko i matka złożyła sama. Na prawdę można jeśli się chce. Ale jeśli się nie chce to ludzie wymyśla sto powodów.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:24   #4011
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

A grubasy też się scisną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 20:26   #4012
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Dyskusja moze toczy sie w UK, ale problem mysle jest uniwersalny, jest to problem pt. jak ulatwic zycie nie utrudniajac zycia albo jak nie przesadzac w zadna strone. Mysle, ze kazdy z nas widzial kiedys miejsce na miescie, w ktorym nigdy nie ma wolnych miejsc na parkingu, ale jest kilka miejsc dla inwalidow - zawsze pustych.

A co zrobic w przypadku, gdy autobus jest wypelniony po brzegi stojacymi ludzmi bez wozkow, a ktos na wozku inwalidzkim chce wejsc przy nastepnym przystanku? Myslicie, ze tych kilkoro ludzi wyjdzie? Czemu nagonka tylko na kobiety z wozkiem osmielajace sie wyjsc w godzinach szczytu? Moze zrobmy nagonke na stojace grazyny z 4 siatami wracajace o 16 z pracy? PRZECIEZ MOGA ISC SOBIE POTEM DO SKLEPU.
Doczytaj od czego cała sprawa się zaczela. Wcześniej wrzucalam link.
Co mają do rzeczy miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych? Nie są blokowane przez pelnosprawnych ? Świetnie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2017-01-22 o 20:36
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 21:19   #4013
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A grubasy też się scisną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne że tak, jak trzeba to się ścisna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 21:44   #4014
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Jasne że tak, jak trzeba to się ścisna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
A w tym innym wątku było że nie mają jak się ścisnąć... :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 21:55   #4015
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Jak to nie?
Przecież jak ludzie stoją to wiadomo że każdy normalny człowiek stara się stanąć jak najdalej od innych ludzi, żeby mieć trochę swojej własnej przestrzeni. Można się trochę przysunac do innych co komfortowe nie jest ale pomoże w zrobieniu miejsca dla wózka inwalidzkiego. Czy to serio tak trudno zrozumieć? Ja nie rozumiem w ogóle co to za zbędna dyskusja się z tego zrobiła.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 22:11   #4016
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Nie rozumiesz? To ty pisałaś o bezczelnych matkach bliźniąt jadacych autobusem w godzinach szczytu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 22:14   #4017
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Jasne że tak, jak trzeba to się ścisna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mowie o naprawde napakowanym autobusie. Na pierwszym przystanku jeszcze kilka osob dochodzi - scisna sie. Na drugim scisna sie bardziej. Na trzecim jeszcze bardziej.
A na czwartym chce wejsc ktos na wozku inwalidzkim. Juz sa tak scisnieci, ze nie scisna sie mocniej. I co? Ktos wyjdzie?
A jak kobieta z wozkiem bedzie przed autobusem stala - ktos wyjdzie?
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 22:43   #4018
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;69989596]
Fajnie, że pozwalałaś jeść w całości, ale niektóre mamy boją się rozszerzać dietę metodą BLW, bo maluchy się czasami krztuszą.
Niektóre maluchy mają uczulenie na opryski. I przykładowo po owocu zjedzonym normalnie je wysypywało, po tym samym owocu ze słoika już nie.
Jest bardzo wiele powodów, dla których mamy decydują się na słoiczki.
Ja przyznaję, mnie się nie chciało codziennie gotować jednej malutkiej marchewki, jednej malutkiej pietruszki i jednego malutkiego selerka, do tego jednego malutkiego kurczaczka dla zjedzonych 3 łyżeczek, głównie z faktu, że miałam sporo innej roboty. Już nie mówiąc o tym, że mnie rozszerzanie diety przypadło na zimę, a więc dość kijową porę roku pod względem spożywczym.[/QUOTE]

Nie nazwałbym tego blw, nie lubie etykiet, trochę karmiłam a trochę pozwalałam sama. Po prostu uważam ze jak ktoś do roku jedzie na papkach to potem ciężko żeby dziecko było jadkiem.
Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie polecam tego portalu, niewiarygodny i nie godny zaufania.
Dlaczego? Ja bardzo go lubię.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 05:19   #4019
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie nazwałbym tego blw, nie lubie etykiet, trochę karmiłam a trochę pozwalałam sama. Po prostu uważam ze jak ktoś do roku jedzie na papkach to potem ciężko żeby dziecko było jadkiem.
Skąd taki wniosek? Moje dzieciaki na słoiczkach odchowane, nigdy nie miały problemu z tym o czym piszecie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 05:42   #4020
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Nie wyobrażam sobie skladac wózka w autobusie/tramwaju z roczniakiem i zwykle dodatkowo wielkim tobołem, no bo bez tobołu nie ma wyjazdu, jeszcze w zimowych ubraniach. Nieee, no way.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 15:47:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.