Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-24, 17:50   #4081
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ja to nigdy nie zrozumiem czemu można dać dziecku na imię Jagoda, można Róża, można Malina, ale Poziomka na przykład już nie można Dziwi mnie to tym bardziej, że sama mam takie 'spożywcze' imię i w Poziomce na przykład nie widzę nic złego
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 18:00   #4082
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No właśnie ja się spotkałam z tym pierwszy raz a latalam juz z dzieckiem innymi liniami i byłam zdziwiona.



No widzisz a ja to widziałam 1. raz a latam kilka razy w roku.
Nie wiem co w moim zachowaniu bylo ozm? Dałam dziecko pani z obsługi i złożyłam wózek. Po prostu to mnie zdziwilo i zapytałam co myślicie. Wielokrotnie już różne prowokacje ukazywały ze jak ktoś chce to wniesie na pokład i broń i narkotyki a normalni ludzie maja utrudnienia w przewożeniu picia czy kosmetyków (czy dzieci ).

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Normalni ludzie?
Nie można wykluczyć, że matka z dzieckiem będzie przewozic materiały zabronione.
Starsznie mnie dziwi takie podejście. Jak coś się dzieje na lotniskach itd. to zaraz jest szukanie winnych, bo za mała kontrola i in. Ale jak kontrola jest to jest zdziwienie, foch, bunt, bo taki 'normalny' człowiek cierpi.
'Normalny' czlowiek niech się cieszy, że istnieje pewnego rodzaju kontrola i ochrona.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 18:08   #4083
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Normalni ludzie?
Nie można wykluczyć, że matka z dzieckiem będzie przewozic materiały zabronione.
Starsznie mnie dziwi takie podejście. Jak coś się dzieje na lotniskach itd. to zaraz jest szukanie winnych, bo za mała kontrola i in. Ale jak kontrola jest to jest zdziwienie, foch, bunt, bo taki 'normalny' człowiek cierpi.
'Normalny' czlowiek niech się cieszy, że istnieje pewnego rodzaju kontrola i ochrona.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 18:35   #4084
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Normalni ludzie?
Nie można wykluczyć, że matka z dzieckiem będzie przewozic materiały zabronione.
Starsznie mnie dziwi takie podejście. Jak coś się dzieje na lotniskach itd. to zaraz jest szukanie winnych, bo za mała kontrola i in. Ale jak kontrola jest to jest zdziwienie, foch, bunt, bo taki 'normalny' człowiek cierpi.
'Normalny' czlowiek niech się cieszy, że istnieje pewnego rodzaju kontrola i ochrona.
A ile rzeczy można ukraść w takim wózku Nasłuchałam się jak pracowałam w sklepie z elektroniką

Swoją drogą, w weekend byłam przelotem w galerii handlowej. Szłam sobie alejką i nagle widzę panią.... Która zmienia pieluchę swojej pocieszce. Na podwyższeniu (w sumie niskiej scenie, która jest czasem używana w przypadku akcji specjalnych w galerii) położyła dziecko i zmienia pieluchę na środku galerii, nie przejmując się niczym. Nie wiem, no, dla mnie to jednak OZM.

W galerii jest fajny pokój dla matki z dzieckiem, jest miejsce do karmienia, przewijak a za nim za drzwiami toaleta dla dzieci, nawet toalety w tej galerii sa bardzo fajnie zrobione, zlewy są w jednym ciągu, jest między nimi miejsce (w niektorych miejscach sporo) mozna spokojnie polozyc kocyk i przebrac dziecko. Ewentualnie w łazienkach znajdują się tez fotele gdzie można by tego dokonać po polozeniu czegos pod dziecko. No ale lepiej przebrać dziecko na środku alejki (dosłownie, to takie miejsce gdzie łączy się kilka alejek) obok lodziarni i naprzeciwko kawiarni. Aha.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 18:52   #4085
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;70092681]Ja to nigdy nie zrozumiem czemu można dać dziecku na imię Jagoda, można Róża, można Malina, ale Poziomka na przykład już nie można Dziwi mnie to tym bardziej, że sama mam takie 'spożywcze' imię i w Poziomce na przykład nie widzę nic złego [/QUOTE]

I ja tez. W sumie Poziomka jest urocze i mi sie dobrze kojarzy.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 19:10   #4086
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Normalni ludzie = uczciwi ludzie którzy nic nie przemycaja ale przez przestępców i środki bezpieczeństwa mają utrudniona podróż

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 19:18   #4087
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Normalni ludzie = uczciwi ludzie którzy nic nie przemycaja ale przez przestępców i środki bezpieczeństwa mają utrudniona podróż

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Trudno, wolę przecierpień różne niedogodnośći, za to bezpiecznie dotrzeć na miejsce.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 19:49   #4088
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Takie publiczne zmienianie pieluchy dziecku jak dla mnie jest przejawem braku szacunku dla dziecka i jego intymności, juz pomijając brak dbałości o doznania widowni tego cudu No i to zwyczajny brak kultury.
Ale jak kiedyś zobaczyłam, jak dziewczynki w wieku około 5 i 6 lat idące z mama sikaly zaraz koło chodnika plus widoki znad polskiego morza to juz niewiele mnie chyba zaskoczy w tej kwestii.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 19:54   #4089
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Question Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=763509f5cf445a4c28cec95 6de73c62121becc29;7006078 6]To tak jak w Polsce sie sciagalo jeszcze do niedawna buty

Nie wyobrazam sobie byc zmuszona oddac moje dziecko w obce rece. To nie jest lalka. Wozek mozna sprawdzic w inny sposob.[/QUOTE]

to trzeba było nie dawać tylko poprosić o złożenie wózka przez pracownika i poinstruować jak złożyć wózek. czy nie wyobrażasz sobie też dotknięcia wózka przez obcą osobę....


[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;70063091] Ja też uważam, że względy bezpieczeństwa przede wszystkim i nikomu korona z głowy nie spadnie jak będzie musiał zdjąć buty czy złożyć wózek do kontroli.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Butów nie kazali mi ściągać.
Moje dziecko akurat lubi ludzi ale nie chciałabym dawac np noworodka komuś obce mu... nie muszę ufać że taka osoba odpowiednio chwyci dziecko.



Tak, na tej taśmie.
Do złożenia wozka tuż przed wejściem na pokład jestem przygotowana - dziecko mam w chuście lub nosidle a ręce wolne, mogę złożyć wózek i trzymać torbę.
Ale podczas kontroli to moim zdaniem niepotrzebne utrudnienie i robienie osobie z dzieckiem pod gorke.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
jest to bardzo potrzebne utrudnienie. nie warto narażać życia setki ludzi w samolocie tylko dlatego, że dla kogoś złożenie wózka to utrudnienie. z resztą jest to utrudnienie, na które powinnaś być przygotowana.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Normalni ludzie = uczciwi ludzie którzy nic nie przemycaja ale przez przestępców i środki bezpieczeństwa mają utrudniona podróż

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
a kto miał wiedzieć, że jesteś normalnym człowiekiem? bo miałaś dziecko, to na pewno nie będziesz chciała wysadzić samolotu razem ze sobą i swoim dzieckiem? proszę Cię...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 20:38   #4090
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ozm ozm ozm ozm Screenshot_2017-01-24-21-37-28.png
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 20:42   #4091
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 20:43   #4092
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

O borze.. Jedna z najohydniejszych rzeczy, jaką widziałam. Jak w lokalu mają monitoring, to powinni wstawić gdzieś na fejsa autorów, albo nawet przykleić na drzwi zdjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 21:16   #4093
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Normalni ludzie = uczciwi ludzie którzy nic nie przemycaja ale przez przestępców i środki bezpieczeństwa mają utrudniona podróż

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
A jak pracownicy lotniska mają sprawdzić, czy jesteś tym "normalnym" człowiekiem, jeśli właśnie nie przez tę kontrolę? Mnie bardzo cieszy, że taka kontrola jest i nigdy absolutnie się nie oburzam, tu przecież chodzi o bezpieczeństwo moje i innych. I mówię to jako osoba, która musiała położyć kule na taśmie do kontroli, a samej na jednej nodze przeskoczyć przez tę bramkę - korona mi z głowy nie spadła, wręcz przeciwnie, uważałam to za normalne, w końcu mogłam w tych kulach coś schować.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 21:26   #4094
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;70085061]http://kobieta.onet.pl/dziecko/niech...ziecka/3eb4nph

Dajana i Tupak <3
Wklejam tu, bo sądzę, że jak ktoś daje dziecku tak (tak=ogromna większość tej listy), to ma OZM jak stąd na Księżyc [/QUOTE]

ta Poziomka naprawde fajnie ale mi sie jeszcze tez bardzo Wilga podoba... tak ladnie brzmi a Maya mi sie podobalo dla mojej corki.

Lilith i Montezuma- bosko
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 22:35   #4095
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

jest to bardzo potrzebne utrudnienie. nie warto narażać życia setki ludzi w samolocie tylko dlatego, że dla kogoś złożenie wózka to utrudnienie. z resztą jest to utrudnienie, na które powinnaś być przygotowana.


a kto miał wiedzieć, że jesteś normalnym człowiekiem? bo miałaś dziecko, to na pewno nie będziesz chciała wysadzić samolotu razem ze sobą i swoim dzieckiem? proszę Cię...
Ale czemu jest potrzebne skoro na X lotów po raz pierwszy i jedyny kazano mi złożyć wózek? Poprzednimi razami nie było takich wymogów?

Ja się nie kloce z przepisami bezpieczeństwa, po prostu była to dla mnie sytuacja nietypowa i nie wiem jak miałam być na nie wg ciebie przygotowana skoro ani na stronie linii lotniczej ani lotniska ani nigdzie nie było takiej informacji, nie znałam jej też z doświadczenia własnego ani innych osób podróżujących z dziećmi.

I nie powiedziałam ze ktoś miał wiedzieć że jestem normalnym człowiekiem, przeczytaj uważnie.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 22:48   #4096
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale czemu jest potrzebne skoro na X lotów po raz pierwszy i jedyny kazano mi złożyć wózek? Poprzednimi razami nie było takich wymogów?

Ja się nie kloce z przepisami bezpieczeństwa, po prostu była to dla mnie sytuacja nietypowa i nie wiem jak miałam być na nie wg ciebie przygotowana skoro ani na stronie linii lotniczej ani lotniska ani nigdzie nie było takiej informacji, nie znałam jej też z doświadczenia własnego ani innych osób podróżujących z dziećmi.

I nie powiedziałam ze ktoś miał wiedzieć że jestem normalnym człowiekiem, przeczytaj uważnie.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Kwestie bezppieczeństwa nie są statyczne. W związku z tym działania prewencyjne również takie nie są.
Podejrzewam, że jeszcze nie raz lotnisko cię zaskoczy.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 23:00   #4097
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ja byłam w podobnej sytuacji, pierwszy raz lecielismy z wozkowym dzieckiem i nagle kazali nam składać wózek. Ok, jasne, przy czym dwoje dzieci, w tym młodsze typowo uciekające, pierdylion rzeczy w tych kuwetkach, na gwałtu rety składamy wózek, większość naszych rzeczy (w tym elektronika, klucze itd) już po drugiej stronie taśmy, gdzie kręci się kilkanaście osób i grzebie w tych kuwetkach, a my walczymy z dziećmi i wózkiem, popędzani przez kontrolerów bezpieczeństwa, miejsca na taśmie już nie ma, bo jest zawalona rzeczami osób za nami. Dość stresujaca sytuacja.
Przy czym ja wszystko rozumiem, jedyne "ale" mam do tego, że nigdzie nie było wcześniej informacji o tym, że ten wózek trzeba będzie złożyć i zwyczajnie nas to zaskoczyło. Wszędzie wisiały informacje o limitach płynów w podrecznym, o zdejmowaniu butów, pasków, wyjmowaniu elektroniki, natomiast informacja o złożeniu wózka pojawiła się już tuż przy bramce, kiedy byliśmy teoretycznie gotowi do przechodzenia, a nasze rzeczy już były po drugiej stronie bramek. W regulaminie tez nie znalazłam takiej informacji, szukałam później. Wszystko naprawdę byłoby ok, gdybysmy zwyczajnie wcześniej wiedzieli że wózkek też mamy wrzucić na taśmę. Zupełnie inaczej byśmy się zorganizowali (i w drodze powrotnej właśnie tak było, bo mieliśmy juz świadomość, że wózek też trzeba złożyć).
Ja oczywiście nie mam do nikogo pretensji, zabrakło mi zwyczajnej informacji. U nas w obu sytuacjach wpuszczali nas (bo z małym dzieckiem) do kontroli bezpieczeństwa poza kolejką, i człowiek, który nas wpuszczał boczną bramką mógł powiedzieć, że wozek trzeba złożyć, nad bramkami bezpieczeństwa (były specjalne dla rodzin z małymi dziecmi) mogła wisieć informacja o złożeniu wózka, obok informacji o limitach płynów. Zwyczajnie by to usprawniło pracę i oszczedzilo stresu i nerwów pasażerom.
O kwestiach bezpieczeństwa się nie wypowiadam, bo to sprawa oczywista.

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No co? W czym taka Poziomka jest gorsza od Jagody?
Poziomka przez końcówkę -ka brzmi jak zdrobnienie, co samo w sobie jest problematyczne, ponadto myślę, że może się kojarzyć z Zające Poziomką i kojarzyć przez to deprecjatywnie. A Jagoda do niedawna wcale nie była uznana za prawidłową, funkcjonowała tylko jako zdrobnienie od Jadwigi. RJP z tego co pamiętam, dopuściła to imię jako osobne na podstawie wieloletniego zakorzeniona w kulturze. Poziomka póki co takiego nie ma
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Radek, Kuba to zdrobnienia a nie pelne imiona, chyba o to chodzi.

Poziomka tez mi sie rzucila w oczy ale bardziej Opieniek

Znalazlam tez tam imie corki jedne wizazanki.
Kuba nie jest zdrobieniem(lub raczej: jest nie tylko zdrobnieniem) , kilka lat temu to imię zostało uznane za prawidłową, pełną formę. Ustalono tak na podstawie analiz wielu tekstów "sprzed wieków". W powyższym zestawieniu Kuba jest zaznaczony jako imię męskie, które nie nadaje się dla kobiet (mimo zakończenia -a).
Tak samo, jak Kuba i Jakub - funkcjonują w Polsce Leszek i Lech czy Magdalena i Magda. Wszystkie są pełnymi, niezdrobnionymi wersjami imion.
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Boromir jest na tej liscie?!
No wiecie co, foszek
No nie?

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2017-01-24 o 22:52
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 23:04   #4098
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
A Jagoda do niedawna wcale nie była uznana za prawidłową, funkcjonowała tylko jako zdrobnienie od Jadwigi
Że do kiedy niby?

A jeśli chodzi o końcówkę "ka" to ma też ją na przykład Monika, Annika, Agnieszka itd., także no ja problemu nie widzę.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 23:16   #4099
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;70106201]Że do kiedy niby?

A jeśli chodzi o końcówkę "ka" to ma też ją na przykład Monika, Annika, Agnieszka itd., także no ja problemu nie widzę.[/QUOTE]
Nie powiem Ci dokładnie, od 20, 30 lat? Mniej więcej wtedy na bazie analiz tekstów dawnych i współczesnych "uznano" Jagodę. Co nie znaczy, że wcześniej to imię nie było nadawane. RJP jedynie opiniuje i zaleca, a decyzję i tak podejmuje urzędnik USC.

Na szybko poszperałam i było zgłoszone podobne pytanie do RJP, odpowiedź moim zdaniem jasna. I faktycznie, wcale nie chodzi o zdrobnienie, a w każdym razie nie przede wszystkim
http://www.rjp.pan.pl/index.php?opti...=76&Itemid=146

Co do Anniki, to nie jestem pewna, czy to imię w języku polskim byłoby pozytywnie zaopiniowane (ale podkreślam - NIE WIEM, należałoby przejrzeć występowanie tego imienia na terenach polskich na przestrzeni wiekow), co do Moniki i Agnieszki - zgodzisz się chyba, że są one mocno zakorzenione w naszej kulturze, w przeciwieństwie do poziomki?
Nie, żebym miała coś przeciwko, tak osobiście. Sama mam dziecko o kwiatowym imieniu
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 00:38   #4100
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Lilith też jest piękne, choć w Polsce bym tak dziecka nie nazwala.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 05:54   #4101
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Też uważam że Lilith brzmi świetnie.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 10:49   #4102
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

"Lilith - w folklorze żydowskim upiorzyca groźna dla kobiet w ciąży i niemowląt w pierwszych tygodniach ich życia; uważana za pierwszą żonę biblijnego Adama, wywodząca się najprawdopodobniej z tradycji mezopotamskiej."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lilith

Ale imię też mi się podoba
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 11:33   #4103
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Wiem jakie są konotacje z imieniem Lilith. Ale mnie się podoba tak czy siak

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 11:47   #4104
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Wiem jakie są konotacje z imieniem Lilith. Ale mnie się podoba tak czy siak

wysłane telepatycznie
Dokladnie. A moze nawet tym bardziej te konotacje nadaja mu charakteru.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 12:09   #4105
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Mi raz kazali przez bramki przechodzić raz samej a potem z dzieckiem. Nie wiem co miałabym zrobić z niespełna dwulatką gdybym była sama. Rozryczała się jeszcze bardziej.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 12:54   #4106
rudywiking
Rozeznanie
 
Avatar rudywiking
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 911
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

A tego wózka to nie można puścić normalnie jako bagaż rejestrowany?
Na tym etapie odprawy może nam towarzyszyć osoba odprowadzająca - nie- podróżująca, która pomoże, złoży wózek, potrzyma dziecko.
Wózek z głowy, my lżejsi o jeden nieporęczny tobołek zasuwamy do kontroli bezpieczeństwa. Nie da się tak?
Nigdy nie podróżowałam z wózkiem, ani z małymi dziećmi, ale mogę zrozumieć, że to doświadczenie z gatunku hardkorowych. Pilnuj siebie, dokumentów, dobytku. Dobrze by bylo w tym wszystkim nie zgubić dzieci. Dzieciom udziela się nerwowa atmosfera, kolejka z tyłu popędza.
Przepis na armagedon
Dla mnie bez różnicy czy zabierają wózek od razu, czy dopiero przy wejsciu do samolotu. I tak sprawdzą czy w nim materiałów wybuchowych nie przewozimy.
rudywiking jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 13:05   #4107
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudywiking Pokaż wiadomość
A tego wózka to nie można puścić normalnie jako bagaż rejestrowany?
Na tym etapie odprawy może nam towarzyszyć osoba odprowadzająca - nie- podróżująca, która pomoże, złoży wózek, potrzyma dziecko.
Wózek z głowy, my lżejsi o jeden nieporęczny tobołek zasuwamy do kontroli bezpieczeństwa. Nie da się tak?
Nigdy nie podróżowałam z wózkiem, ani z małymi dziećmi, ale mogę zrozumieć, że to doświadczenie z gatunku hardkorowych. Pilnuj siebie, dokumentów, dobytku. Dobrze by bylo w tym wszystkim nie zgubić dzieci. Dzieciom udziela się nerwowa atmosfera, kolejka z tyłu popędza.
Przepis na armagedon
Dla mnie bez różnicy czy zabierają wózek od razu, czy dopiero przy wejsciu do samolotu. I tak sprawdzą czy w nim materiałów wybuchowych nie przewozimy.
Wielu rodziców woli wózek zatrzymać. Wiąże się to z tym, że od odprawy głównego bagażu do wejścia do samolotu mija nieco czasu i z wózkiem bywa łatwiej: dziecko siedzi (nie musi chodzic), w razie potrzeby łatwiej je nakarmić, moze sobie w wózku uciąć drzemkę (nie wszyscy rodzice chustują/ korzystają z nosideł), mozna tez wrzucić na wózek bagaż podręczny.
Inna sprawa, że jeśli wozek nie jest odprawiany wcześniej, czeka na płycie lotniska przy wysiadaniu, co też ułatwia sprawę.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 16:46   #4108
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ja rzadko latam, ale mój mąż swego czasu dość regularnie i widywał z okien lotniska, jak obsługa traktuje bagaże rejestrowane. Kiedyś po locie dostał też swoją walizkę w takim stanie, że ledwo ją rozpoznał i ogólnie trzy walizki nam mniej lub bardziej ucierpiały w ciągu kilku lat. W związku z tym w życiu bym nie nadała wózka jako bagaż rejestrowany. Byłabym się, że zostanę z niczym.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 10:49   #4109
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Mi raz kazali przez bramki przechodzić raz samej a potem z dzieckiem. Nie wiem co miałabym zrobić z niespełna dwulatką gdybym była sama. Rozryczała się jeszcze bardziej.
widziałam ostatnio na lotnisku, że dzieci przechodziły przez bramki same. były to bramki do których się wchodzi, ustawia, bramka się zamyka, skanuje i dopiero się wychodzi. nie wiem w jakim wieku były dzieci (dość małe) ale była trochę panika. dziwne rozwiązanie jak dla mnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 10:53   #4110
carmageddon
Pełzanie
 
Avatar carmageddon
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Midgard
Wiadomości: 531
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Jak kiedyś dzieci podróżowały samolotami:

http://www.boredpanda.com/vintage-in...ign=BPFacebook

__________________
dumał nie dumał carem nie budiesz
carmageddon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 15:47:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.