Dzieci a brak doświadczenia związkowego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-24, 15:20   #1
KreatywnySync
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 36

Dzieci a brak doświadczenia związkowego.


Witam. Mam ciekawy temat do poruszenia, ktory troche jest mi bliski. Zalozmy, ze mamy faceta, ktory jest pod 30 albo lekko po i generalnie nigdy wczesniej nie byl w powazniejszym zwiazku, nie mowiac juz o seksie. Takze facet, ktory pewnie jeszcze chcialby sie wyszalec ze swoja przyszla dziewczyna. Poznaje taka, ktora jest w podobnym wieku ale jak to kobieta, miala juz na pewno rozne przygody czy zwiazki wiec etap wyszalenia sie ma za soba i szuka bezpiecznej przystani. Jak wiemy z biologii, im kobieta jest starsza tym ma wieksze problemy z zajsciem w ciaze wiec pewnie po okolo roku, dwoch bylby nacisk z jej strony na slub i potem dziecko. Co w tym przypadku ma zrobic nasz podmiot literacki? Szukac mlodszej? Jak mlodej, jezeli on chcialby np. poswiecic jeszcze te 10 lat na wspolne korzystanie z zycia, podrozowanie, imprezy na plazy, wspolne spacery w blaskach zachodzacego Slonca, czyli to co przystojni faceci przezywaja w wieku lat 20? Czy taka osoba, ktora nawet nie byla w powaznym zwiazku jest gotowa na posiadanie dziecka?
KreatywnySync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 18:14   #2
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Stereotyp a + stereotyp b + stereotyp c,d,e,f = sytuacja bez wyjścia.

Odpowiedzią może być postaranie się o myślenie o ludziach jako o indywidualnych jednostkach, a nie osobach reprezentujących jeden, prawdziwy obraz świata.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 18:46   #3
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Zależy od człowieka. Jeden będzie gotowy, drugi nie. Jeden będzie się chciał wyszaleć, drugi nie. A odkąd to chęć posiadania dziecka zależy od wyszalenia się???
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 20:05   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Nie wiadomo, serio. Gość może stwierdzić, że laska go tłamsi i sam zerwać. Może poczuć coś, czego nigdy nie czuł i przy ukochanej zaprzestać szaleństw i imprezowania na rzecz uwicia gniazdka rodzinnego. A mogą po prostu porozmawiać i uwzględnić coś, co by oboje satysfakcjonowało. No i niekoniecznie kobieta chce mieć dziecko lub niekoniecznie chce rodzić dziecko, no i niekoniecznie w tym wieku - sporo kobiet po 40-stce rodzi zdrowe dzieciątka.

A i każdy facet jest inny i młody nie znaczy szalony, a starszy nie znaczy poważny. 40-latek, z którym kiedyś się spotykałam najchętniej zmieniałby laski jak rękawiczki, nie ma i nie chce póki co dzieci. Z kolei mój obecny facet ma ciut ponad 20 lat, nie imprezuje prawie wcale (ewentualnie piwko z 2 kumplami) i ciągle przypomina, że chciałby mieć dziecko, nawet teraz
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 20:41   #5
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Kwestie ewentualnych planów rodzicielskich powinno się omawiać jak najszybciej, przy pierwszych randkach. Wtedy jeśli tym ludziom nie po drodze to się nie zwiążą. Jeśli ktoś planuje w najbliższej przyszłości dziecko, nie powinien się wiązać z osobą która potrzebuje lat "szaleństwa" rozumianego przez nią jako pozostawanie bezdzietną. I tyle w temacie.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 02:08   #6
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Cytat:
Napisane przez KreatywnySync Pokaż wiadomość
Witam. Mam ciekawy temat do poruszenia, ktory troche jest mi bliski. Zalozmy, ze mamy faceta, ktory jest pod 30 albo lekko po i generalnie nigdy wczesniej nie byl w powazniejszym zwiazku, nie mowiac juz o seksie. Takze facet, ktory pewnie jeszcze chcialby sie wyszalec ze swoja przyszla dziewczyna. Poznaje taka, ktora jest w podobnym wieku ale jak to kobieta, miala juz na pewno rozne przygody czy zwiazki wiec etap wyszalenia sie ma za soba i szuka bezpiecznej przystani. Jak wiemy z biologii, im kobieta jest starsza tym ma wieksze problemy z zajsciem w ciaze wiec pewnie po okolo roku, dwoch bylby nacisk z jej strony na slub i potem dziecko. Co w tym przypadku ma zrobic nasz podmiot literacki? Szukac mlodszej? Jak mlodej, jezeli on chcialby np. poswiecic jeszcze te 10 lat na wspolne korzystanie z zycia, podrozowanie, imprezy na plazy, wspolne spacery w blaskach zachodzacego Slonca, czyli to co przystojni faceci przezywaja w wieku lat 20? Czy taka osoba, ktora nawet nie byla w powaznym zwiazku jest gotowa na posiadanie dziecka?
Zawieś sobie tabliczkę na szyi żeby żadna moja koleżanka w Polsce na Ciebie nie trafiła. Szkoda dziewczyn.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 04:42   #7
201804271232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 148
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Wcześniej zakładałeś wątki odnośnie swoich kompleksów i tego, że trudno będzie ci kogoś znaleźć, odnośnie właśnie obniżania się z czasem wymagań kobiet, ze względu na to, że z racji wieku będą chciały sobie szybko kogoś usidłać. A teraz rozkminiasz, czy po roku-dwóch takiego związku nie zerwać i nie zacząć szukać młodszej? Weź ty może zacznij żyć teraźniejszością.

Jeśli ktoś nie jest gotowy na dziecko, to nie powinien się na nie decydować, tylko dlatego, że partnerka naciska. Jednak to, że kobieta w jakimś konkretnym wieku zacznie planować potomstwo, nie jest żadną regułą i radzę nie opierać całej swojej relacji na jakichś głupich domysłach, tylko porozmawiać z nią, jak wyobraża sobie przyszłość i ustalić jakąś wspólną wersję albo się rozstać. Nie po tych dwóch latach, jak już przestanie ci pasować, tylko tu i teraz.

W tej chwili nie wiesz, czy potrzebujesz aż dekady na ''korzystanie z życia'', może znudzi ci się po trzech latach. Może też włączy się instynkt i zachcesz założyć rodzinę. Nie tylko kobiety się starzeją. Ale ogólnie życzę powodzenia w szukaniu młodszej, bo nie wiem z racji czego 30 latek miałby mieć nagle u nich powodzenie, skoro jeszcze kilka lat temu, będąc w ich wieku, najwyraźniej nie miał

I nie, nie wszyscy przystojni faceci w wieku 20 lat przeżywają podróże, imprezy na plaży i wspólne spacery w blaskach zachodzącego słońca. Raczej mało ktorzy

Osoba, która wcześniej nie była w poważnym związku, może być gotowa na posiadanie dziecka. Nie każdy czuje potrzebę ''wyszalenia się'', niektórzy bardzo doceniają to, że w końcu trafili na kobietę, której odpowiadają i, która odpowiada im i chcą z nią niemal od razu zakładać rodzinę. A inni nie i mogą nie być gotowi. Indywidualna sprawa. Niektórzy w ogóle nie chcą dziecka, nigdy.
201804271232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 17:03   #8
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Cytat:
Napisane przez GrubyCzarnyKot Pokaż wiadomość
Zawieś sobie tabliczkę na szyi żeby żadna moja koleżanka w Polsce na Ciebie nie trafiła. Szkoda dziewczyn.
hahhahah DOKŁADNIE, z daleka od takich mężczyzno-dzieci.

30letni facet który chce szaleć z dziewczyną jak za nastoletnich czasów i to przez około 10 lat. ( a więc do swojej 40tki!!!!!!!!!!!!)
LEŻE ZE SMIECHU
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 08:52   #9
KreatywnySync
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 36
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Bo kazdy ma prawo przezyc ten etap w swoim zyciu? Czego nie rozumiesz? Nie kazdemu bylo to dane. Wiek nie ma tu nic do rzeczy
KreatywnySync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 09:01   #10
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Cytat:
Napisane przez KreatywnySync Pokaż wiadomość
Co w tym przypadku ma zrobic nasz podmiot literacki?
To samo, co każdy człowiek - szukać partnerki wśród osób o podobnym podejściu do życia.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
30letni facet który chce szaleć z dziewczyną jak za nastoletnich czasów i to przez około 10 lat. ( a więc do swojej 40tki!!!!!!!!!!!!)
LEŻE ZE SMIECHU
A ja nie wiem co w tym śmiesznego.
Stereotypy autora na temat kobiet owszem, bawią mnie, ale akurat to podejście wcale.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 10:10   #11
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
hahhahah DOKŁADNIE, z daleka od takich mężczyzno-dzieci.

30letni facet który chce szaleć z dziewczyną jak za nastoletnich czasów i to przez około 10 lat. ( a więc do swojej 40tki!!!!!!!!!!!!)
LEŻE ZE SMIECHU
A co w tym zabawnego?

Najlepiej szukać kobiety o podobnym podejściu do życia, a że względu na kwestie biologiczne - co najmniej kilka lat młodszej.
Chyba że podmiot jednak w ogóle nie chce/ może nie mieć dzieci wtedy wiek nie jest ważny, tylko wspólne zapatrywanie na tą kwestię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 20:22   #12
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Dzieci a brak doświadczenia związkowego.

no to jest proste żeby szukać sobie partnerki o podobnym podejściu do życia i każdy normalny by tak zrobił. To co mnie odrzuca to ten obleśny stereotyp że kobiety ok 30 lub po to stare baby które na pewno a) myślą tylko o dzieciach i pieluchach b) nie w głowie im jakakolwiek rozrywka. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę, że moja mlodsza siostra moglaby umawiać się z kimś o takim podejściu.
I to założenie, że trzeba sobie szukać jak najmłodszej, 18nastki najlepiej... tylko one też kiedyś będą miały 30.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 21:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.