Majówki 2016 - część szósta - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-15, 10:14   #331
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

A w ogóle to Ala znów ma gorączkę 🤒

Wczoraj wieczorem już było 38, w nocy jeszcze więcej więc podałam Ibufen. A teraz znów prawie 39 😷

Nie mam pojęcia o co chodzi. Jak to jakiś kolejny wirus to sobie w łeb strzelę. Dopiero co w niedzielę skończyłam antybiotyk podawać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:16   #332
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U Niny pierwsza górna jedynka wyszła ekspresowo w 2 dni chyba a druga 2 tygodnie była na wylocie i ją dręczyla.

A daję różnie, banana, avocado, wafelka pszenno -ryżowego, gruszkę, biszkopta rozciapanego z musem owocowym, jakiegoś placuszka jej usmaże itp

A jakie robisz placuszki bez nabiału? Wafelki te pszenne albo kukurydziane my mogły być podstawa jej diety banana pieron nie lubi. Wkurza mnie ta kuchnia na dole bo tu się bawimy i nie chce mi się tak latać z nią co chwile a tak to w trakcie zabawy bym już jej coś przygotowała. Chyba se zrobię kącik kuchenny
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:18   #333
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Moje dziecko dziś mnie zaskakuje. W zasadzie od samego rana się sama sobą zajmuje, ja tylko czasem jej pokazywałam jakąś zabawkę, czy też widok z balkonu, czy też po prostu zgarniałam ją z korytarza czy drugiego pokoju do salonu. Za chwilę miałam zgodnie z planem dać jej jogurcik, no i koło 11 położyć na drzemkę. No i tak sobie siedzę przy kompie, coś tam klikam, a tu nagle mi się taka cisza zrobiła. Patrzę, a młoda mi padła na podłodze i śpi:P No to zgarnęłam biedaka i położyłam w łóżeczku. Ciekawe tylko ile pośpi, skoro nie jadła przed drzemką
O ja, u nas jeszcze nigdy sama nie zasnela. Zawsze bujanie. Zmęczona placze. Dzisiaj mam w planach zrobić na obiad placuszki z cukini i marchewki ciekawe czy panna zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:22   #334
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
A w ogóle to Ala znów ma gorączkę 🤒

Wczoraj wieczorem już było 38, w nocy jeszcze więcej więc podałam Ibufen. A teraz znów prawie 39 😷

Nie mam pojęcia o co chodzi. Jak to jakiś kolejny wirus to sobie w łeb strzelę. Dopiero co w niedzielę skończyłam antybiotyk podawać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jejku współczuję. ....wysoka gorączka...oprócz tego jeszcze jakieś dolegliwości?
Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
O ja, u nas jeszcze nigdy sama nie zasnela. Zawsze bujanie. Zmęczona placze. Dzisiaj mam w planach zrobić na obiad placuszki z cukini i marchewki ciekawe czy panna zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Misia głównie sama zasypiają, ale przez szpital się rozbiła...

Oooo poproszę przepis. Cukinia wczesniej mrożona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:26   #335
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
O ja, u nas jeszcze nigdy sama nie zasnela. Zawsze bujanie. Zmęczona placze. Dzisiaj mam w planach zrobić na obiad placuszki z cukini i marchewki ciekawe czy panna zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus - u mnie z reguły zasypia sama, ale w łóżeczku. Jak jest zmęczona, to trze oczy, marudzi na potęgę, dla mnie to znak, że trzeba położyć. Ale na podłodze jeszcze mi nie zasnęła:P
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:28   #336
AnneMariie
Zadomowienie
 
Avatar AnneMariie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 730
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mona, czy ja dobrze zrozumialam, ze Nina w dzien nie je mleka? o
AnneMariie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:30   #337
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
A jakie robisz placuszki bez nabiału? Wafelki te pszenne albo kukurydziane my mogły być podstawa jej diety banana pieron nie lubi. Wkurza mnie ta kuchnia na dole bo tu się bawimy i nie chce mi się tak latać z nią co chwile a tak to w trakcie zabawy bym już jej coś przygotowała. Chyba se zrobię kącik kuchenny
A właśnie takie najleniwsze zrobiłam, mąka, mleko sojowe, odrobina oleju żeby na patelnię nie lac, mus owocowy i odrobina cukru wanilinowego dla aromatu
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 10:31   #338
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Jejku współczuję. ....wysoka gorączka...oprócz tego jeszcze jakieś dolegliwości?

U nas Misia głównie sama zasypiają, ale przez szpital się rozbiła...

Oooo poproszę przepis. Cukinia wczesniej mrożona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie, tylko gorączka
Sporadycznie jeszcze z nosa coś pocieknie ale to pozostałości po chorobie z zeszłego tygodnia

Pół godziny temu dostała czopka ale wciąż jest 38,2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:32   #339
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Mona, czy ja dobrze zrozumialam, ze Nina w dzien nie je mleka? o
Tylko do zasypiania, więc w zależności ile drzemek
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:34   #340
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

No doubt, p8 lite jest całkiem ok. Moim zdaniem obsługa intuicyjna (jak już sobie wszystko poustawiałam). Wcześniej mialam Lg i nie byłam zadowolona z aparatu i bardzo często się zwieszał. P8 lite jest spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:35   #341
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
A właśnie takie najleniwsze zrobiłam, mąka, mleko sojowe, odrobina oleju żeby na patelnię nie lac, mus owocowy i odrobina cukru wanilinowego dla aromatu

Muszę spróbować ten mus do ciasta dodajesz?
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 10:35   #342
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
A w ogóle to Ala znów ma gorączkę 🤒

Wczoraj wieczorem już było 38, w nocy jeszcze więcej więc podałam Ibufen. A teraz znów prawie 39

Nie mam pojęcia o co chodzi. Jak to jakiś kolejny wirus to sobie w łeb strzelę. Dopiero co w niedzielę skończyłam antybiotyk podawać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O masz, biedactwo trzymajcie sie.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:37   #343
AnneMariie
Zadomowienie
 
Avatar AnneMariie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 730
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Tylko do zasypiania, więc w zależności ile drzemek

Ok, myslalam ze w dzien w ogole i sie zastanawiam co ja robie zle bo Antek zlopie to mleko caly czas. I jak ladnie jadl to teraz nic nie tknie. W nocy zazwyczaj dwie pobudki i tez pelne butle mleka wypija. Dziecko mi sie cofa :p

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Fab, trzymajcie sie. Duzo zdrowka dla Ali!!
AnneMariie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:38   #344
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
A właśnie takie najleniwsze zrobiłam, mąka, mleko sojowe, odrobina oleju żeby na patelnię nie lac, mus owocowy i odrobina cukru wanilinowego dla aromatu

Yhy tak na pewno ten cukier to dla aromatu tylko
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:44   #345
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Ok, myslalam ze w dzien w ogole i sie zastanawiam co ja robie zle bo Antek zlopie to mleko caly czas. I jak ladnie jadl to teraz nic nie tknie. W nocy zazwyczaj dwie pobudki i tez pelne butle mleka wypija. Dziecko mi sie cofa :p

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Fab, trzymajcie sie. Duzo zdrowka dla Ali!!
W dzień generalnie w ogóle się mleka nie dopomina. Tylko usypianie jest przy piersi, jeśli jest w domu of kors, bo tak jak pisałam wczoraj np była druga drzemka, ale pogoda piękna, więc ją nakarmilam normalnym jedzeniem, wyszlysmy na spacer i spała w wózku. W ciągu dnia więc jest jedno, max 2 karmienia bo więcej nie śpi

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Muszę spróbować ten mus do ciasta dodajesz?
Tak, do ciasta.
Rozgniotlam banana, posmarowałam placuszki i daję jej właśnie takie "kanapeczki"

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Yhy tak na pewno ten cukier to dla aromatu tylko
Hahahahaha, masz mnie!
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:53   #346
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mona Twoje dystrybutory odsapnely pewnie? Mialyscie troche przebojow przy kp.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:56   #347
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
No doubt, p8 lite jest całkiem ok. Moim zdaniem obsługa intuicyjna (jak już sobie wszystko poustawiałam). Wcześniej mialam Lg i nie byłam zadowolona z aparatu i bardzo często się zwieszał. P8 lite jest spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki za informację ja do tej pory mialam s3 neo i bylam mega zadowolona, chetnie bym go miala nadal, gdyby Nie zalanie. Nie lubie zmieniac telefonow.
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Właśnie nie, tylko gorączka
Sporadycznie jeszcze z nosa coś pocieknie ale to pozostałości po chorobie z zeszłego tygodnia

Pół godziny temu dostała czopka ale wciąż jest 38,2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze moze jakis wirus....kolezanka mi ostatnio mowila, ze jej znajomej corka miala utrzymujaca sie goraczke i wyszedl wirus z krwi. Tylko trzeba zrobic badania pod katem tefo wirusa, bo z ogolnych badan nie wychodzi nic.
Zdrówka Wam życzę, mam nadzieję, ze spadnie szybko i nie wróci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:56   #348
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Iga ok? Nie ma śladu po upadku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie jest siniak na czole, a ja ja znalazłam na plecach więc dziwne to z tyłu główkę miała czerwona teraz nie ma śladu, mozliwe że ten na czole to efekt innej zabawy 😜
Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Ja bym na siłę nie rezygnowala z nocnych karmien.Nie będziemy karmić całe życie widocznie taka potrzeba dzieciakow.Taki czas a za parę lat będziemy za tym tęsknić ;-) to jest męczące ale zaraz będzie tak że zostanie po dziecku pusty pokój i wyjedzie gdzieś na studia czy coś. Ahhh takie mnie wzruszenie ogarnęło ;-)

Mia no co chcesz ;-) Iga potańczyć chciala. Imprezke zrobić ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozumiem w nocy ale tak z samego rana😁

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Przygotuj się, jutro pewnie zacznie biegać 😀

Dobrze że nic się nie stało, Iga to twarda sztuka 🙂

Ja planuję wrócić koło lipca i wtedy też Ala będzie musiała nauczyć się przetrwać te 8-9 godzin bez piersi. Chociaż póki co sama chyba kopię dołek pod sobą 😉 bo zamiast ograniczać jej pierś to wciąż karmie ją przed drzemka i również po a drzemki są zwykle dwie więc to już daje 4 x cycek w ciągu dnia. Do tego zawsze rano i zawsze wieczorem przed snem też daje pierś. Ale myślę że jak będę wracać do pracy to uda nam się wyeliminować pierś do drzemki a zostawię poranne i wieczorne karmienie, plus nocne jeśli jeszcze będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też sobie dołki kopię bo miałam Ige odstawiać, a nadal nic w tym kierunku nie robię🙄 Rano jak wstaje musi zjeść cyca dosłownie na mnie wchodzi potem do drzemki też i w trakcie jak się obudzi szuka. Po drzemce już staram się nie dawać aż do wieczora, ale wczoraj np.spala dwa razy i mimo zjadła obiad cała miskę, potem dałam jej wody w butelce żeby tak zasnęła to nie było szans wchodziła mi pod bluzkę i mimo moich oporów nie dalo rady jej nie dać, a przecież głodna nie była😱 Usnela w 3 minuty przy piersi. Wieczorem karmienie i w nocy jeszcze ze trzy razy. Myślę poważnie nad mm bo chyba potrzeba ssania jest za duża byśmy dały radę przejść tylko na stałe posiłki 😏

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
U nas noce na ogół w całości przespane. Zdarza się do czasu do czasu - zwłaszcza teraz przy okazji skoku, ze są 2 pobudki, ale jednak częściej przesypia od pomiędzy 19.30-20.30 do rana. Dziś przykładowo od 20.30 spał do 5.20, podjadł i usnął jeszcze do 7.20, ale przykładowo wczoraj położony o podobnej porze dospał do 7. Ogólnie wygląda to mniej więcej tak, ze jeśli przebudzi się gdzieś do 6.30, to jest szansa na dospanie do po 7, jeśli po 6.30 to już jest normalne pobudka. Zdarza się też, ze czasami się przebudza i jęczy, ale nie biorę Go dopóki nie stanie przy szczebelkach. Parę razy popełniłam ten błąd i Go wzięłam i albo ciumknął ze dwa razy raptem, albo wręcz nic i zaczynała się walka z usypianiem.

W dzień karmienie wygląda u nas tek, że jeśli po 5 Go karmiłam, to koło 8 po pobudce dostaje stałe jedzenie (jeśli dopiero o 7, to śniadanko stara się bliżej 9 dać i troszkę nam się godziny przesuwają), potem koło 10/11 kp i drzemka (co ciekawe nie usypia przy piersi - jak zje odrywa się od piersi i siada, ale jak widzę, ze mruży oczy to pakuję Go do łóżeczka i usypia sam). Koło 12/13 owocki lub jogurt. Potem lecimy koło 14.30/15.30 z obiadkiem, koło 16.30 kolejne kp i w zależności od tego, czy międzyczasie między drugim śniadaniem a obiadem był spacer (na którym spał), czy nie, to albo jest drzemka albo nie. Następnie kolacja koło 18.30/19 i nocne karmienie koło 20. I tu tez jest różnie - raz na 5/6 karmień uśnie przy piersi, a tak to na ogół upuszcza pierś i jak widzę, że mu się przymykają oczy to odkładam i usypia już sam, natomiast czasem zdarza się, ze trzeba chwilę pogłaskać po policzku, przytulić i dopiero przymyka oczka.

Wychodziłam ostatnio dwa razy na szkolenie w trakcie dnia (jedno ponad 6 godzin, drugie ponad 7), mąż zostawał z nim sam i dziecko wytrzymywało bez kp jedynie na stałych posiłkach. W ogóle u nas ostatnio kp jest ekspresowe - jak w dzień potrwa 5 minut o jest max, na ogół po 2-3 minutach ssania puszcza pierś (i żeby nie było czuję po piersi, że jest opróżniona w tym czasie). Na noc czasami schodzi troszkę dłużej, zwłaszcza jak dochodzi głaskanie

Co do umiejętności - u nas nie pokazuje nic i nie bije brawa, ale za to układa ładnie klocki i piramidki te z kółek (oczywiście jeszcze nie po kolei, ale zawsze ). Sorterem też się bawi, ale idzie na łatwiznę, zamiast wrzuca przez dziurki otwiera Go i wrzuca klocki do pojemnika

Dagg, wyjaśniło się coś z Hanią?

Mia, jak tam Iga? Jakieś nowe umiejętności? U nas jak jest na naszym łóżku, to wyrywa do stolika obok z jego lampką.
Szkoda, że moja Iga nie bierze przykładu z narzeczonego i zasypia tylko przy piersi, miała już fazę, że jadła uciekala i trzeba było nosić i zasypiala na rękach. Teraz TYLKO przy piersi jakby czuła skubana, że chce ją tego pozbawić 😛

Żadnych nowych umiejętności jeszcze nie odnotowaliśmy 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
A w ogóle to Ala znów ma gorączkę 🤒

Wczoraj wieczorem już było 38, w nocy jeszcze więcej więc podałam Ibufen. A teraz znów prawie 39 😷

Nie mam pojęcia o co chodzi. Jak to jakiś kolejny wirus to sobie w łeb strzelę. Dopiero co w niedzielę skończyłam antybiotyk podawać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczak ciekawe skąd to ! Zdrówka dla Aluni 😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 10:59   #349
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Teoretycznie dziecko powinno się karmić do 2 roku życia, bo podobno na tyle jest biologicznie przewidziana laktacja (zapewne podobnie jest w zapotrzebowaniu na mm). Tak więc w normie jest i jedzenie mleka przez dziecko w tym wieku, jak i nie jedzenie, Aięc niektóre dzieci mogą żłopać mleko wiadrami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Fab, zdrowia dla Twojej kruszynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 11:00   #350
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mi też się dziecko cofa - zjadał śniadanie a potem już nie chciał za bardzo mleka a teraz ledwo liźnie a potem opitoli cały poranny "udój". Ale obstawiam że to wina zębów. Niby mu już znowu robię takie mega płynne bo ewidentnie gryzienie go męczyło, ale jak nie chce to nie.

kaylla , z tymi pobudkami w nocy przy kp a brakiem na mm jest naukowe wyjaśnienie. Mleko matki zmienia swoje właściwości w ciągu doby, więc dzieci się na to nocne budzą, bo go potrzebują. Sama widzę że to ściągane w nocy/ nad ranem jest inne. Mm całą dobę takie samo, więc nie ma po co specjalnie wstawać. Szkoda tylko, że wiele osób o tym nie wie tylko reklamuje że mm jest super, bo dziecko noc przesypia, nie mówię o Tobie, to taka ogólna obserwacja.

A podobno dzieci nie trzeba specjalnie odstawiać z dziennego kp przed powrotem do pracy. To kumate ludzie są i już rozumieją, że jest mama = jest mleko, nie ma mamy = trzeba jeść co dają

Ech, odzywa się ta, co o kp to tylko czyta
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:00   #351
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny,ja tak na szybko a później Was nadrobię..

Powiedzcie mądre głowy czy po macierzyńskim a przed wychowawczym mogę wykorzystać zaległy urlop czy tylko ten bieżący za 2017 rok? Już totalnie zgłupiałam.

Moje szefostwo do tej pory nie wie czy ja w ogóle wracam. Nawet się nie zapytają jakby mieli focha, że jeszcze ja nic nie powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:05   #352
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja tak na szybko a później Was nadrobię..

Powiedzcie mądre głowy czy po macierzyńskim a przed wychowawczym mogę wykorzystać zaległy urlop czy tylko ten bieżący za 2017 rok? Już totalnie zgłupiałam.

Moje szefostwo do tej pory nie wie czy ja w ogóle wracam. Nawet się nie zapytają jakby mieli focha, że jeszcze ja nic nie powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem tak...urlop możesz wykorzystać do momentu ukończenia przez dziecko 6 lat. Wymiar urlopu maksymalnie w przypadku wykorzystania przez jednego rodzica to 35 miesięcy. Można bo podzielić na 5 części.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:07   #353
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U Niny pierwsza górna jedynka wyszła ekspresowo w 2 dni chyba a druga 2 tygodnie była na wylocie i ją dręczyla.

A daję różnie, banana, avocado, wafelka pszenno -ryżowego, gruszkę, biszkopta rozciapanego z musem owocowym, jakiegoś placuszka jej usmaże itp
A jakie biszkopty dajesz? Są bez mleka?
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Właśnie nie, tylko gorączka
Sporadycznie jeszcze z nosa coś pocieknie ale to pozostałości po chorobie z zeszłego tygodnia

Pół godziny temu dostała czopka ale wciąż jest 38,2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A trzydniowke już mieliście? U nas po szpitalu była gorączka i trzydniowka właśnie.. .
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja tak na szybko a później Was nadrobię..

Powiedzcie mądre głowy czy po macierzyńskim a przed wychowawczym mogę wykorzystać zaległy urlop czy tylko ten bieżący za 2017 rok? Już totalnie zgłupiałam.

Moje szefostwo do tej pory nie wie czy ja w ogóle wracam. Nawet się nie zapytają jakby mieli focha, że jeszcze ja nic nie powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz a nawet powinnaś wykorzystać urlop zaległy i aktualny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:08   #354
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nadrobiłam Mateusz zjada w dzień mleko co 2 godziny. Do tego kilkukrotnie łapie za pierś w trakcie zabawy. Jak ma zły humor, wystarczą dwa łyki i wraca szczęśliwe dziecko. Teraz pobił chyba rekord bo zjadł krupniku z 8 łyżeczek. Naprawdę się tym nie przejmuję, ale obawiam się, że magiczna granica roku nic nie zmieni w tej materii.


Siostra i szwagier mają Huawei p8, mąż p9 i wszyscy sobie chwalą. Ja mam honora, to taki oszukany Huawei i też jest spoko
A w abonamencie mąż dopłaca za telefon 10 zl, abonament mamy za 90 zl na 4 numery i wszystko bez limitu, ale na starcie musiał dużo wybulić za telefon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:10   #355
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U Niny pierwsza górna jedynka wyszła ekspresowo w 2 dni chyba a druga 2 tygodnie była na wylocie i ją dręczyla.

A daję różnie, banana, avocado, wafelka pszenno -ryżowego, gruszkę, biszkopta rozciapanego z musem owocowym, jakiegoś placuszka jej usmaże itp
A jakie biszkopty dajesz? Są bez mleka?
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Właśnie nie, tylko gorączka
Sporadycznie jeszcze z nosa coś pocieknie ale to pozostałości po chorobie z zeszłego tygodnia

Pół godziny temu dostała czopka ale wciąż jest 38,2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A trzydniowke już mieliście? U nas po szpitalu była gorączka i trzydniowka właśnie.. .
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja tak na szybko a później Was nadrobię..

Powiedzcie mądre głowy czy po macierzyńskim a przed wychowawczym mogę wykorzystać zaległy urlop czy tylko ten bieżący za 2017 rok? Już totalnie zgłupiałam.

Moje szefostwo do tej pory nie wie czy ja w ogóle wracam. Nawet się nie zapytają jakby mieli focha, że jeszcze ja nic nie powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz a nawet powinnaś wykorzystać urlop zaległy i aktualny

U nas nie ma zasypiania przy piersi ani w dzień ani wieczorem. Po kąpieli zje ale zazwyczaj jeszcze wstaje i dopiero na rękach odlatuje. Za to w nocy za każdą pobudka jest jedzenie. I w dzień conajmniej z 3 - 4 karmienia są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:15   #356
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nadrobiłam Mateusz zjada w dzień mleko co 2 godziny. Do tego kilkukrotnie łapie za pierś w trakcie zabawy. Jak ma zły humor, wystarczą dwa łyki i wraca szczęśliwe dziecko. Teraz pobił chyba rekord bo zjadł krupniku z 8 łyżeczek. Naprawdę się tym nie przejmuję, ale obawiam się, że magiczna granica roku nic nie zmieni w tej materii.


Siostra i szwagier mają Huawei p8, mąż p9 i wszyscy sobie chwalą. Ja mam honora, to taki oszukany Huawei i też jest spoko
A w abonamencie mąż dopłaca za telefon 10 zl, abonament mamy za 90 zl na 4 numery i wszystko bez limitu, ale na starcie musiał dużo wybulić za telefon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:16   #357
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Jejku współczuję. ....wysoka gorączka...oprócz tego jeszcze jakieś dolegliwości?

U nas Misia głównie sama zasypiają, ale przez szpital się rozbiła...

Oooo poproszę przepis. Cukinia wczesniej mrożona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świeża starta na tarce z marchewka, dodaje jajko 1 lub 2 make i mleko lub wodę na oko tak żeby wyszła w miarę gęsta konsystencja i dało się smażyć takie małe placuszki.
Zazdroszczę tego zasypiania u nas nie ma takiej opcji, jak zmęczona to nawet sama nie posiedzi już na rączki chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 11:16   #358
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziękujemy za życzenia zdrowia 😘 aktualnie bidulka śpi na mnie ale temperatura spadła do 37,5

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Teoretycznie dziecko powinno się karmić do 2 roku życia, bo podobno na tyle jest biologicznie przewidziana laktacja (zapewne podobnie jest w zapotrzebowaniu na mm). Tak więc w normie jest i jedzenie mleka przez dziecko w tym wieku, jak i nie jedzenie, Aięc niektóre dzieci mogą żłopać mleko wiadrami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Fab, zdrowia dla Twojej kruszynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam mogę nawet i do 2 rz karmić, o ile tylko piersi i ciumkacz nadal będą współpracować 😉
Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Mi też się dziecko cofa - zjadał śniadanie a potem już nie chciał za bardzo mleka a teraz ledwo liźnie a potem opitoli cały poranny "udój". Ale obstawiam że to wina zębów. Niby mu już znowu robię takie mega płynne bo ewidentnie gryzienie go męczyło, ale jak nie chce to nie.

kaylla , z tymi pobudkami w nocy przy kp a brakiem na mm jest naukowe wyjaśnienie. Mleko matki zmienia swoje właściwości w ciągu doby, więc dzieci się na to nocne budzą, bo go potrzebują. Sama widzę że to ściągane w nocy/ nad ranem jest inne. Mm całą dobę takie samo, więc nie ma po co specjalnie wstawać. Szkoda tylko, że wiele osób o tym nie wie tylko reklamuje że mm jest super, bo dziecko noc przesypia, nie mówię o Tobie, to taka ogólna obserwacja.

A podobno dzieci nie trzeba specjalnie odstawiać z dziennego kp przed powrotem do pracy. To kumate ludzie są i już rozumieją, że jest mama = jest mleko, nie ma mamy = trzeba jeść co dają

Ech, odzywa się ta, co o kp to tylko czyta
Kocie, Ty o kp wiesz więcej niż my wszystkie razem wzięte. I każda z nas jest Ci wdzięczna za to że tak nas edukujesz 🙂

Też uważam że głód jest tylko jedna z kilku możliwych przyczyn pobudek nocnych przy kp. Ostatnio nawet przeczytałam że lęk separacyjny może być winowajcą - dziecko budzi się bo tęskni za mama i musi sprawdzić czy aby na pewno nigdzie sobie nie poszła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:07   #359
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Kocie jakie mleko podajesz Wojtusiowi?
Ja szukam jakiegoś HA. na próbę masz może jakieś strony linki lub sama wiesz jakiego składu unikać. Wiem, że temat kiedyś był ale nawet nie wiem w której części musiałabym szukać... 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 12:50   #360
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Kocie jakie mleko podajesz Wojtusiowi?
Ja szukam jakiegoś HA. na próbę masz może jakieś strony linki lub sama wiesz jakiego składu unikać. Wiem, że temat kiedyś był ale nawet nie wiem w której części musiałabym szukać... 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba hippa o ile się nie mylę. Z tego co pamiętam chyba ważne żeby była laktoza w składzie- u nas akurat nie ma bo podejrzewają że mała uczula laktoza tak jak mnie. Ale niech dziewczyny poprawia mnie jeżeli się myle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.