Płyny do twarzy dla 10-latki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 15:11   #31
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Ja polecam udac sie do mamy i wybrac sie do dermatologa lub do apteki i farmaceuta na pewno doradzi cos odpowiedniego do cery.

Moja 10 letnia siostra nie chce wogole buzi smarowac, a kupilysmy jej z mama taki ladny rozowy zel do mycia twarzy, bo miala male krosteczki, podejrzewam ze po prostu z 'niedomycia' sliczny kremik garniera a ta cholerka nie chce sie smarowac.

Naprawde nie widze nic dziwnego w tym ze mloda osoba chce dbac o siebie. Moja 10letnia siostra ma juz swoje male perfumy, szampony i odzywki do lokow bo taki ma typ wlosow, swoj krem, to chyba normalne?
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 07:13   #32
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Naprawde nie widze nic dziwnego w tym ze mloda osoba chce dbac o siebie. Moja 10letnia siostra ma juz swoje male perfumy, szampony i odzywki do lokow bo taki ma typ wlosow, swoj krem, to chyba normalne?
Dla mnie normalna, bo mam w rodzinie dziewczynkę, która ma od zawsze AZS i nauczona jest wiecznego smarowania i pielęgnowania się
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 07:38   #33
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Też nie rozumiem oburzenia niektórych wizażanek.
Przecież są kremy dla niemowląt i dzieci, jeśli widać że ze skórą jest coś nie tak to należy przeciwdziałać a nie patrzeć na wiek.
I nie mówimy tu o jakiś aktywnych kosmetykach a jedynie nawilżająco-ochronnych.
Mój 5 letni syn niestety ma skłonność do pękania naczynek i kiedy nie chronię odpowiednio jego skóry natychmiast się to ujawnia.

Autorce wątku proponuję porządny krem ochronny, choćby z gamy kosmetyków dla niemowląt ale raczej tych aptecznych. Lub Nivea, Flos-lek. Na pewno nie Johnson&Johnson.
A do mycia buzi zamiast wody z mydłem jakiś delikatny żel. Mogłabyś też śmiało używać wody termalnej w sprayu dla odświeżenia skóry albo jakieś wody kwiatowej/hydrolatu - do kupienia w aptece lub w sklepach z naturalnymi kosmetykami.
I wizytę u dermatologa również, choć będzie problem ze znalezieniem dobrego specjalisty, który problemu nie zbagatelizuje - wiem z autopsji, sama mam naczynkową cerę.
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-04-09 o 08:12
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 07:52   #34
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Nie wierzę, że jak miałyście 10 lat to nie przejmowałyście się (chociaż trochę) własnym wyglądem. Nie nie? Rozumiem, że żyłyście w sielankowym świecie pełnym zabawek, lalek i różowych koników, bez luster, 'miłych' koleżanek i kolorowych, głupich czasopism w stylu 'bravo', które lansują jakieś głupie trendy.
Bo ja pamiętam, że nie wklepywałam żadnych kremów w twarz, ale miałam koszmarnie przesuszoną skórę na nogach (była aż biała i odchodziła) i absolutnie nie wiedziałam, co z tym zrobić! Może gdyby było to forum i gdybym o nim wiedziała, to poszłabym do mamy, do dermatologa albo zaczęła używać wtedy balsamu. A tak to się wstydziłam, bo myślałam, że jestem po prostu brzydka
Dlatego nie krytykujcie tej dziewczyny. Lepiej jej sensownie doradzić - skoro widzi problem to będzie próbowała coś z nim zrobić - lepiej niech zrobi fachowo, a nie zacznie podkradać mamie liftingujące kremy!

AUTORKO WĄTKU: to może być brak witamin, albo kwestia tego, że jest po zimie, jesteś zmęczona i blada, więc po wysiłku naczynia krwionośne są lepiej widoczne.
Zapytaj mamy, czy to naprawdę są popękane naczynka - może po prostu masz cienką skórę i widać przez nią normalne.
Jak tak, to idźcie razem do dermatologa.
Jak powiedziały dziewczyny - używaj codziennie rano kremu bambino, on chroni twarz
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:17   #35
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Według mnie krem Nivea lub Bambino powiniemn wystarczyc, lecz nie zastąpi on wizyty u specjalisty!
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:12   #36
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez Wyrafinowana100 Pokaż wiadomość
ten krem mi pomaga ale tylko do południa bo potem już jak jestem zmęczona po szkole to właśnie jestem blada i mam czerwone żyłki na twarzy
Cytat:
Napisane przez Wyrafinowana100 Pokaż wiadomość
Mama kupiłami mi krem bambino ale chodzę na tańce i jak jestem zmęczona to widać to trochę gorzej niż rano........ powinnam go nakładac częsciej bo co 2 dni zapominam
Najlepiej będzie jak razem z mamą pójdziesz do dermatologa.


Mój 12-letni syn od urodzenia miał problemy ze skórą, o cerze nawet nie wspomnę...
Konieczna więc była ( i jest nadal ) odpowiednia pielęgnacja, ponieważ bez właściwej ochrony jego twarz wyglądałaby jak poparzona.
Od wielu lat borykam się z jego zaczerwienionymi policzkami pokrytymi drobnymi krostkami, które mimo pielęgnacji nie znikają, a co najwyżej są mniej widoczne. Teraz, kiedy od roku ( tak, tak... powtarzam OD ROKU - a więc już u 11-letniego chłopca ) obserwuję pierwsze oznaki dojrzewania w postaci licznych krostek na czole, tudzież ropnych syfków i wągrów na nosie, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana.

Rano kiedy buźka jest wypoczęta, wyglada to jeszcze znośnie, ale kiedy syn wraca ze szkoły, a już nie daj Boże po w-fie wygląda jak upiór.

Do pielęgnacji twarzy dziecka używam - obowiązkowo: płynu do mycia Emolium , potem tonik ( !!! ) Pharmaceris na naczynka i krem , zamiennie : Antirougerous i Cicalfate oraz wysokie filtry Avene, które zbawiennie działają na jego cerę, moją zresztą też
Obszary dotknięte trądzikiem traktuje tonikiem Effaclar, a na to filtr Cleanance do cery tłustej i jest w miarę ok.

Istotna jest tu systematyczność, ale wiadomo jak to u chłopców bywa z higieną . Często muszę gnać do mycia, a najlepiej jak wszystko zrobię przy nim sama. Na szczęście syn widzi efekty tych zabiegów i nie protestuje .....zwłaszcza teraz, gdy zaczyna oglądać się za dziewczętami

Przy okazji dodam,ze inne kremy typu Nivea czy Bambino niestety nie sprawdziły się w tym przypadku, a jedynie zaostrzyły objawy.

Nie dziwię sie zatem, jak niektóre z Pań tu obecnych, takiemu problemowi u 10 - latki .
Sama borykałam się z podobnym już jako dziecko i to właśnie mniej więcej w tym wieku ( bardzo szybko zaczęłam dojrzewać ) i chyba nie muszę dodawać , ze dziś , już jako dorosła kobieta, mam cerę wrażliwą, naczynkową i nadal skłonna do rumienia.

Edytowane przez jasmin30
Czas edycji: 2008-04-09 o 10:07 Powód: dopisek
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 11:06   #37
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Ja polecam udac sie do mamy i wybrac sie do dermatologa lub do apteki i farmaceuta na pewno doradzi cos odpowiedniego do cery.

Moja 10 letnia siostra nie chce wogole buzi smarowac, a kupilysmy jej z mama taki ladny rozowy zel do mycia twarzy, bo miala male krosteczki, podejrzewam ze po prostu z 'niedomycia' sliczny kremik garniera a ta cholerka nie chce sie smarowac.

Naprawde nie widze nic dziwnego w tym ze mloda osoba chce dbac o siebie. Moja 10letnia siostra ma juz swoje male perfumy, szampony i odzywki do lokow bo taki ma typ wlosow, swoj krem, to chyba normalne?
Nie chcę się wymądrzać, ale jeśli chcesz siostrze pomóc to na Twoim miejscu kupiłabym jakiś ładny środek myjący, np. Physiogel, bo Garnier IMO jest zbyt agresywny dla tak młodej skóry. Jeszcze siostra się nabawi trądziku kosmetycznego (moja właśnie tak zrobiła kupując różne drogeryjne żele/kremy "dla cery młodej" :/ )
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 14:42   #38
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Nie chcę się wymądrzać, ale jeśli chcesz siostrze pomóc to na Twoim miejscu kupiłabym jakiś ładny środek myjący, np. Physiogel, bo Garnier IMO jest zbyt agresywny dla tak młodej skóry. Jeszcze siostra się nabawi trądziku kosmetycznego (moja właśnie tak zrobiła kupując różne drogeryjne żele/kremy "dla cery młodej" :/ )
To byl taki zel garniera do delikatnej skory, rozowy w buteleczce z pompka. Myslalam ze moze ladne opakowanie i znana marka pomoga przyciagnac mala do pielegnacji urody, ale rzeczywiscie masz racje; teraz kupilabym cos innego, zwlaszcza ze sama uzywam wielu kosmetykow aptecznych.

Przypomnialo mi sie, ze jak miala jakies cztery latka i bylismy gdzies nad jeziorem po dosc dlugiej kapieli, siedziala na kocyku i smarowala sobie stopki kremem bo stwierdzila ze ma zmarszczki Ale to bylo tylko z powodu dlugiego przebywania w wodzie. Mielismy niezly ubaw z niej ,
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 14:54   #39
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Dziękuję
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 01:09   #40
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez Wyrafinowana100 Pokaż wiadomość
Mama kupiłami mi krem bambino ale chodzę na tańce i jak jestem zmęczona to widać to trochę gorzej niż rano........ powinnam go nakładac częsciej bo co 2 dni zapominam
Czy Ty jesteś pewna, że to są popękane naczynka?
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 08:40   #41
Arwena_
Raczkowanie
 
Avatar Arwena_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 345
GG do Arwena_
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Moze poporstu masz cienką skóre? Bo ja np. mamy oporstu taką i nad powiekami mam porpostu przeswitujace zylki i nie sa to popekane naczynka tylko porostu taka uroda
Arwena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 14:49   #42
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Oczywiście że jestem pewna...
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 19:18   #43
ola14024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Wink Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

;p

Edytowane przez ola14024
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:59
ola14024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:52   #44
ola14024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

;]]]]]]]]]]]

Edytowane przez ola14024
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:59
ola14024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 22:15   #45
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Ja uzywalam w dziecinstwie kremu nivea...Nie tylko buzie nim smarowalam ale cale cialo Tony nivei zuzylam ze starsza siostra ale tata przynosil kremy z pracy,wiec nie musielismy za nie placic. 2lata temu musialam z mlodsza siostra (teraz 13 lat)chodzic na badania do dermatologa i przy okazji moja siostra spytala sie czego moze uzywac do mycia twarzy gdyz ma krostki na buzi.Lekarka doradzila physiogel
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 02:13   #46
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Ja pamietam,ze jako 10-letnie dziecko zawsze mialam strasznie sucha skore na nogach,az biala....ale......zupelni e mi to nie przeszkadzalo,bo sobie jakims znaleznym patykiem,albo paznokietkiem rysowalam "esy floresy" na mojej skorzeOczywiscie krem Nivea stosowalam, zwykle zima na usteczka,ktore mialy specyficzny,bialy kolor od kremu.No i nigdy nie zapomne jak to wzielysmy z moja przyjaciolka golarke jej taty...i obie sobie ta golarka nasze nozki golilysmy spiewajac przy tym slowa piosenki z reklamy "Gillette women"...."Tak gladkie jak we snie......."
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 16:02   #47
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Jaki krem ?! To dziecko ma 10 lat. Jedyne, co to może niech się "Bambino" posmaruje.. chociaż i tak nie wiem po co. Jeeny, po co dzieciom kremy?! Jak można mieć popękane naczynka w wieku 10 lat ?! Ja w tym wieku oglądałam wieczorynki i bawiłam się lalkami.

wiesz co w takim razie chyba byłaś jakaś zacofana bo ja nie bawiłam się lalkami od kiedy miałam 6 lat!! dzieci w wieku 10 lat czyli ja mogą mieć popękane naczyńka nawet córka mojej kuzynki ma popękane a ma dopiero 4 lata. A ja smarowałam się już kremem nivea gdy miałam 7 lat i nic mi ponim nie było.
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 16:14   #48
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam żart



Autorko wątku czy napiszesz coś więcej o sobie? Bo inaczej nie wiemy jak Ci pomóc
Mam na imię Daria. mam popękane naczyńka na policzkach często leci mi krew z nosa.

I chciałabym żeby nie które dziewczyny zrozumiały mnie ja nie mam dopiero dziesięć lat ja mam już dziesięć lat! widocznie jak wy w moim wieku jeszcze bawiłyście się lalkami to czas się zmienia bo już widzę że moja kuzynka chodzi do zerówki i ma już błyszczyk w swoim plecaku! Siostra poleciła mi na moją twarz tonik rumiankowy z firmy ziaja używam go tak raz na tydzień bo co za dużo to nie zdrowo.
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 20:48   #49
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Teraz jest już bardzo zimno, wiec smaruj buzię jakimś kremikiem ochronnym (osobiście polecam wcześniej wspomniane bambino) i powinno być lepiej a jeśli chodzi o krew z nosa, to uważam, że powinnaś się wybrać do lekarza, może coś poradzi - sama miałam z tym problemy gdy byłam w Twoim wieku i wiem jakie to nieprzyjemne...
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 20:29   #50
thebestangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 14
Dot.: Płyny do twarzy dla 10-latki

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Ja nie jestem oburzona, a raczej zdziwiona.. bo wciąż się nie mogę nadziwić co się teraz dzieje z tymi dziećmi... ja w wieku 10 (ba! nawet 14-stu) lat nie wiedziałam co to są popękane naczynka. Kto by w wieku 10-ciu lat przejmował się swoją cerą ?! Ja w tym wieku się bawiłam, zbierałam karteczki do segregatora i ani myślałam, o jakimś makijażu itp.
Btw.- nie widziałam jeszcze 10-cio letniego dziecka z choćby jednym pękniętym naczynkiem, a mam z takimi dziećmi kontakt, a poza tym jestem bardzo spostrzegawcza.. także dla mnie wypowiedź autorki jest co najmniej.. dziwna.
To moje zdanie
Jeśli kogoś uraziłam/wkurzyłam - przepraszam.


nie wiem co takiego dziwnego w tym ze 10 latka pyta o popekane naczynka? gdyby pytala jak zrobic makijaz to moglybyscie byc oburzone.
niestety problem popekanych naczynek u dzieci jest coraz czestszy i bardzo trudny do rozwiazania ze wzgledu ze w tak mlodym wieku nie mozna zastosowac kosmetykow.
dobrze by bylo zeby mama zabrala core do dermatologa albo dobrej kosmetyczki tylko wiecie jak czasem mamy ....
sama mam core 10 lat i ma NACZYNKA!
jestem kosmetyczka i coraz wiecej mam zglasza sie z dziecmi z takim problemem wiec moze zamaist sie rzucac na dziewczynke zwyczajnie jej pomoc?
thebestangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.