Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-04, 17:45   #1801
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Tak, masz pewnosc. Bierz pozostale do konca blistra zgodnie ze schematem - o 21. Jestes zabezpieczona przed ciaza.
Normalnie robić przerwę? Ulotka to ulotka, jednak magiczna granica 12h jakoś do mnie nie przemawia
Dziękuję!
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 06:20   #1802
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olil Pokaż wiadomość
Normalnie robić przerwę? Ulotka to ulotka, jednak magiczna granica 12h jakoś do mnie nie przemawia
Dziękuję!
Tak, przerwę zrób normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 17:48   #1803
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja niekiedy wzięłam 14h później i w ciąży nie byłam.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 09:31   #1804
Nankaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: południe:)
Wiadomości: 331
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny, proszę Was o radę: w niedzielę rozpoczęłam kolejny blister Yasminelle, które biorę od lat. Zazwyczaj biorę tabletkę pomiędzy 21 a 23. Wczoraj miałam przyjąć 4 tabletkę z blistra, jednak jakimś cudem zasnęłam wcześniej i obudziłam się dopiero rano, więc środową tabletkę zażyłam o 7 następnego dnia. Minęło max 10 godzin od zwykłej pory zażywania. Czy ochrona jest zachowana i czy mogę uznać wczorajszy stosunek za zabezpieczony? Z ulotki wynika, że tak, ale ja już się zamartwiam...
__________________




Nankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 10:48   #1805
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Nankaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, proszę Was o radę: w niedzielę rozpoczęłam kolejny blister Yasminelle, które biorę od lat. Zazwyczaj biorę tabletkę pomiędzy 21 a 23. Wczoraj miałam przyjąć 4 tabletkę z blistra, jednak jakimś cudem zasnęłam wcześniej i obudziłam się dopiero rano, więc środową tabletkę zażyłam o 7 następnego dnia. Minęło max 10 godzin od zwykłej pory zażywania. Czy ochrona jest zachowana i czy mogę uznać wczorajszy stosunek za zabezpieczony? Z ulotki wynika, że tak, ale ja już się zamartwiam...
Jesteś zabezpieczona. Weź dzisiaj normalnie tabletkę o stałej porze i kontynuuj przez resztę cyklu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 23:30   #1806
wodzonazanos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Nankaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, proszę Was o radę: w niedzielę rozpoczęłam kolejny blister Yasminelle, które biorę od lat. Zazwyczaj biorę tabletkę pomiędzy 21 a 23. Wczoraj miałam przyjąć 4 tabletkę z blistra, jednak jakimś cudem zasnęłam wcześniej i obudziłam się dopiero rano, więc środową tabletkę zażyłam o 7 następnego dnia. Minęło max 10 godzin od zwykłej pory zażywania. Czy ochrona jest zachowana i czy mogę uznać wczorajszy stosunek za zabezpieczony? Z ulotki wynika, że tak, ale ja już się zamartwiam...
Zabezpieczona.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
wodzonazanos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 11:15   #1807
lavend
Raczkowanie
 
Avatar lavend
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 72
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć dziewczyny!
Ginekolog przepisała mi tabletki Vines. Miałam zacząć je brać w pierwszym dniu krwawienia. Wczoraj miałam jedynie delikatne plamienia, o zabarwieniu różowym, to chyba nie była krew, lecz śluz, bolał mnie brzuch wieczorem. W zasadzie nie wiedziałam czy to już okres czy nie, czytałam różne opinie i postanowiłam się wstrzymać z zażyciem tabletki do dziś. Około 5 rano miałam już krwawienie, tabletkę zażyłam o 9.30. Wczoraj plamienia pojawiły się ok 15. I tutaj moje pytanie - jak powinnam to liczyć? Czy wzięłam tabletkę w 1 czy 2 dniu cyklu? Czy powinnam dla pewności dodatkowo się zabezpieczać jeszcze przez 7 dni? Wybaczcie, ale naprawdę jestem nowicjuszką w tym temacie.
__________________
61 -> 58 -> 54
lavend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-14, 12:16   #1808
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lavend Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Ginekolog przepisała mi tabletki Vines. Miałam zacząć je brać w pierwszym dniu krwawienia. Wczoraj miałam jedynie delikatne plamienia, o zabarwieniu różowym, to chyba nie była krew, lecz śluz, bolał mnie brzuch wieczorem. W zasadzie nie wiedziałam czy to już okres czy nie, czytałam różne opinie i postanowiłam się wstrzymać z zażyciem tabletki do dziś. Około 5 rano miałam już krwawienie, tabletkę zażyłam o 9.30. Wczoraj plamienia pojawiły się ok 15. I tutaj moje pytanie - jak powinnam to liczyć? Czy wzięłam tabletkę w 1 czy 2 dniu cyklu? Czy powinnam dla pewności dodatkowo się zabezpieczać jeszcze przez 7 dni? Wybaczcie, ale naprawdę jestem nowicjuszką w tym temacie.
Wzięłaś tabletkę w 1 dniu cyklu. Wszystko jest prawidłowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 08:50   #1809
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Ja niekiedy wzięłam 14h później i w ciąży nie byłam.
Dokładnie, mi też się zdarzyło tak przegiąć, jak się bierze regularnie wcześniej i po takiej wtopie tabletki to nie ma strachu. Tylko ja przy vines wywaliłam placebo i zaczełam potem od razu nowe opakowanie od aktywnych tabletek jak mi ginekolog radziła
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 17:35   #1810
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Tak. Ja również jak zmieniałam tabletki to od razu przeszłam do nowych bez placebo.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 19:22   #1811
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Mam pytanie.. przeszłam z plastrów na tabletki, Vibin Mini, no i lekarz kazał zrobić przerwę, no i normalnie po 7 dniach zacząć stosować tabletki.

Czytam teraz ulotkę i tam jest.. "Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i kontynuowanie przyjmowania tabletek każdego dnia", tylko ze ja przyjęłam 3 tabletkę, tak jakby ze środy bo założyłam ze tutaj jest 21 czynnych tabletek który mają taki sam skład w sobie, czyli 3mg i 0,02mg... nigdzie jakoś nie było napisane ze mogą się różnić składem. Ktoś mi wyjaśni? I co mam zrobić? Przyjść tą 1 tabletkę z blistra dodatkowo?

Ps. 21 czynnych zawieraja i 7 placebo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 19:28   #1812
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Mam pytanie.. przeszłam z plastrów na tabletki, Vibin Mini, no i lekarz kazał zrobić przerwę, no i normalnie po 7 dniach zacząć stosować tabletki.

Czytam teraz ulotkę i tam jest.. "Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i kontynuowanie przyjmowania tabletek każdego dnia", tylko ze ja przyjęłam 3 tabletkę, tak jakby ze środy bo założyłam ze tutaj jest 21 czynnych tabletek który mają taki sam skład w sobie, czyli 3mg i 0,02mg... nigdzie jakoś nie było napisane ze mogą się różnić składem. Ktoś mi wyjaśni? I co mam zrobić? Przyjść tą 1 tabletkę z blistra dodatkowo?

Ps. 21 czynnych zawieraja i 7 placebo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie za bardzo czaje o co chodzi. Po prostu zażyj 21 tabletek i potem placebo.

Producentowi pewnie chodzi o to, że tabletki placebo maja inny skład, dlatego informują, by brać od pierwszej tabletki w górnym rzędzie po lewej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 19:35   #1813
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie za bardzo czaje o co chodzi. Po prostu zażyj 21 tabletek i potem placebo.

Producentowi pewnie chodzi o to, że tabletki placebo maja inny skład, dlatego informują, by brać od pierwszej tabletki w górnym rzędzie po lewej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
No właśnie tak myślałam, ale wolałam dopytać, bo zrozumiałam z tej ulotki jakby one nie byly jednofazowe tylko np dwu lub trójfazowe i różniły się składem hormonow w każdej tabletce, ale coś mi tu nie pasowało, także rozumiem, ze dobrze zrobiłam, przyjęłam 3 tabletke z blistra (ze względu na 3 dzień tygodnia czyli sroda) i kontynuuje dalej przyjmowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:16   #1814
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja biorę vibin Mini i bierzesz je od 1 tabletki różowej...co to za pomysł brać od trzeciej bo dziś środa?

W środku miałaś jeszcze dodatkowe naklejki gdzie mogłaś zaznaczyć który dziś jest dzień tygodnia, czyli jak zaczęłaś dziś, to naklejasz powyżej 1 różowej tabletki pasek który zaczyna się od środy...
Ja naprawdę nie wiem w czym jest ta filozofia.

A jakbyś brała tabletkę w niedzielę to byś wzięła 7 z blistra? -.-

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

I polecam dokładne czytanie ulotek. Tam naprawdę jest 90% odpowiedzi na pytania.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:25   #1815
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
No właśnie tak myślałam, ale wolałam dopytać, bo zrozumiałam z tej ulotki jakby one nie byly jednofazowe tylko np dwu lub trójfazowe i różniły się składem hormonow w każdej tabletce, ale coś mi tu nie pasowało, także rozumiem, ze dobrze zrobiłam, przyjęłam 3 tabletke z blistra (ze względu na 3 dzień tygodnia czyli sroda) i kontynuuje dalej przyjmowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W każdym opakowaniu masz naklejki. Skoro pierwszy dzień to środa, to znajdujesz paseczek gdzie jest pierwsza środa, naklejasz wzdłuż opakowania nad tabletkami i gotowe. Nic bardziej skomplikowanego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:48   #1816
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Ja biorę vibin Mini i bierzesz je od 1 tabletki różowej...co to za pomysł brać od trzeciej bo dziś środa?

W środku miałaś jeszcze dodatkowe naklejki gdzie mogłaś zaznaczyć który dziś jest dzień tygodnia, czyli jak zaczęłaś dziś, to naklejasz powyżej 1 różowej tabletki pasek który zaczyna się od środy...
Ja naprawdę nie wiem w czym jest ta filozofia.

A jakbyś brała tabletkę w niedzielę to byś wzięła 7 z blistra? -.-

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

I polecam dokładne czytanie ulotek. Tam naprawdę jest 90% odpowiedzi na pytania.
Nie spojrzałam po prostu na te naklejki, jakoś zasugerowalam się, ze każdą zaczyna się od poniedziałku. Przykleilam więc od poniedziałku i dlatego wzięłam trzecią, bo tu wypadala w środę, po prostu.

Skoro bierzesz Vibin to jak rozumiem kazda z nich oprócz placebo ma ten sam skład ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:50   #1817
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Nie spojrzałam po prostu na te naklejki, jakoś zasugerowalam się, ze każdą zaczyna się od poniedziałku. Przykleilam więc od poniedziałku i dlatego wzięłam trzecią, bo tu wypadala w środę, po prostu.

Skoro bierzesz Vibin to jak rozumiem kazda z nich oprócz placebo ma ten sam skład ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vibin a vibin mini to różnica . Wszystkie tabletki maja taki sam skład.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:54   #1818
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Vibin a vibin mini to różnica . Wszystkie tabletki maja taki sam skład.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Tak, wiem, no chodziło mi o Vibin Mini.
No to dobrze, cieszę się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 23:00   #1819
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Jestem w trakcie trzeciego tygodnia brania Atywii. Dzisiaj wzielam tabletkę o 21 jak zwykle, ale ok. 22.30 wymiotowalam i zgodnie z ulotka wzięłam kolejna tabletkę. Jednak tą tez niby - bo była sama woda, żółć i ślina - zwymiotowalam. Co teraz najlepiej zrobić? Blister skonczylabym w niedzielę, 24.09 i mialabym normalnie przerwę. Teraz z powodu wziecia dodatkowej tabletki skoncze w sobote. Czy lepiej zrobić przerwę od jutra i później po 7 dniach zacząć kolejne opakowanie?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho

Edytowane przez ambaje
Czas edycji: 2017-09-20 o 23:02
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-21, 06:05   #1820
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez ambaje Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie trzeciego tygodnia brania Atywii. Dzisiaj wzielam tabletkę o 21 jak zwykle, ale ok. 22.30 wymiotowalam i zgodnie z ulotka wzięłam kolejna tabletkę. Jednak tą tez niby - bo była sama woda, żółć i ślina - zwymiotowalam. Co teraz najlepiej zrobić? Blister skonczylabym w niedzielę, 24.09 i mialabym normalnie przerwę. Teraz z powodu wziecia dodatkowej tabletki skoncze w sobote. Czy lepiej zrobić przerwę od jutra i później po 7 dniach zacząć kolejne opakowanie?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Zrób jak wolisz . To bez różnicy jak postąpisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 06:20   #1821
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dzięki

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 19:20   #1822
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale wolę się upewnić.
Wzięłam tabletkę po przerwie o jeden dzień za wcześnie. Powinnam wziąć pierwszą dzisiaj, a wzięłam wczoraj, skrocilam przerwę o jeden dzień.
Wszystko ok?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 19:26   #1823
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale wolę się upewnić.
Wzięłam tabletkę po przerwie o jeden dzień za wcześnie. Powinnam wziąć pierwszą dzisiaj, a wzięłam wczoraj, skrocilam przerwę o jeden dzień.
Wszystko ok?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pewnie ze tak, przerwę można skracać dowolnie. Można nawet w ogóle jej nie robić, łącząc maksymalnie 3 opakowania tabletek pod rząd (więcej opakowań teoretycznie też, ale to już tylko przy konkretnych schorzeniach i na wyraźne zalecenie lekarza).
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 09:56   #1824
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale wolę się upewnić.
Wzięłam tabletkę po przerwie o jeden dzień za wcześnie. Powinnam wziąć pierwszą dzisiaj, a wzięłam wczoraj, skrocilam przerwę o jeden dzień.
Wszystko ok?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wszystko jak najbardziej ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 20:21   #1825
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witajcie dziewczyny. Taka sytuacja: Wczoraj o godz. 23/24 powinnam przyjąć tabletkę, ale zapomniałam i przyjęłam ją o 5 rano, niestety jakiś czas później raz wymiotowałam (i nie wiem, czy minęły 3h czy nie niestety nie spojrzałam na godzinę...), nie wzięłam kolejnej tabletki, tylko normalnie dzisiaj wezme o 23 kolejną. Przy czym jest to moja ostatnia tabletka przed 7dniową przerwą. Stosunku nie było więc o to się nie martwię, ale czy muszę się zabezpieczać przez jakiś czas? Bo jakby nie patrzeć jeśli się nie wchłonęła to pominęłam jedną tabletkę, prawda? Dopiero zaczynam brać tabletki, stąd moje wątpliwości, proszę o wyrozumiałość, pozdrawiam
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 20:30   #1826
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez egocentryczna Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Taka sytuacja: Wczoraj o godz. 23/24 powinnam przyjąć tabletkę, ale zapomniałam i przyjęłam ją o 5 rano, niestety jakiś czas później raz wymiotowałam (i nie wiem, czy minęły 3h czy nie niestety nie spojrzałam na godzinę...), nie wzięłam kolejnej tabletki, tylko normalnie dzisiaj wezme o 23 kolejną. Przy czym jest to moja ostatnia tabletka przed 7dniową przerwą. Stosunku nie było więc o to się nie martwię, ale czy muszę się zabezpieczać przez jakiś czas? Bo jakby nie patrzeć jeśli się nie wchłonęła to pominęłam jedną tabletkę, prawda? Dopiero zaczynam brać tabletki, stąd moje wątpliwości, proszę o wyrozumiałość, pozdrawiam
Wg mnie lepiej pominąć tą dzisiejszą i traktować to tak, jakbyś zaczęła przerwę dwa dni wcześniej - musisz ją też dwa dni wcześniej skończyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 21:00   #1827
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

niestety się pośpieszyłam i wzięłam tą dzisiejszą tabletkę, co w tym przypadku?
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 05:27   #1828
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez egocentryczna Pokaż wiadomość
niestety się pośpieszyłam i wzięłam tą dzisiejszą tabletkę, co w tym przypadku?
Ja bym w takim wypadku skróciła przerwę i tak. Nie musisz się dodatkowo zabezpieczać. Ew. jeśli chcesz, to połącz opakowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:07   #1829
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ale ile skrócić? Jeden dzień ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:30   #1830
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez egocentryczna Pokaż wiadomość
Ale ile skrócić? Jeden dzień ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej o 2 dni.
Tak jakbyś skończyła brać tabletki z dniem, kiedy ją pominęłaś. (a tej ostatniej nie brać pod uwagę)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.