Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-30, 16:55   #931
ewelek234
Raczkowanie
 
Avatar ewelek234
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć, jestem trychologiem i pisze pracę badawczą dotyczącą łysienia androgenowego, może znajdzie się osoba która mi pomoże i uzupełni anonimową ankietę? Z góry dziękuję za poświęcony czas, kieruję ankiete głównie do osób którym wypadają włosy. Pozdrawiam i życzę wygranej walki o włosy
poniżej link z ankietą

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link

Edytowane przez ewelek234
Czas edycji: 2018-01-24 o 19:46
ewelek234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:01   #932
cathy987
Przyczajenie
 
Avatar cathy987
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

U mnie link nie działa...
A tak w ogóle to cześć wszystkim, czytam Was od dawna choć się nie udzielam... Może i dlatego że nie znalazłam jeszcze tego cudownego środka na łysienie...

W każdym razie życzę Wam i Nam wszystkim łysiejącym, aby w tym nowym znalazł się dla każdej z nas genialny dermatolog, endokrynolog i trycholog w jednym jak i rewelacyjny nowy środek, który powstrzyma to cholerstwo i przywróci Nam dawne piękno
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cathy987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 21:17   #933
monci85
Raczkowanie
 
Avatar monci85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 107
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

u mnie też link do ankiety nie działa..

dziewczyny a co jak ferrytynę mam niską a żelazo w normie i to wysoko? jak można podwyższyć ferrytynę nie biorąc żelaza?
monci85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 23:17   #934
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Marzenia....ale czytalam ze koreanczycy cos wymislili takze kto wie...

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Bola mnie wolosy od dluzszego czasu tak jakby cebulki wszedzie pisze ze to stres u mnie stresu nie ma :-(
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 10:39   #935
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

dews- mi ferrytyna wyszła na poziomie 40 wiec myślałam że jest nawet ok, ale później trafiłam na jakiś artykuł, w którym pisało że żeby włosy przestały wypadać należy mieć ferrytynę na poziomie minimum 40 a żeby włosy zaczęły odrastać to minium 70 więc ja też muszę coś znów pokombinować z żelazem a Ty przy takim wyniku tym bardziej
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 12:04   #936
100anna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Moja lekarka za prawidłowy uznaje wynik powyżej 70... I każe monitorować żelazo na bieżąco (co 4 tygodnie).

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Rene
Do tej pory (od wakacji) stosowałam szmpon i odżywkę Colway (byłam bardzo zadowolona)...
Teraz (podobno) już mi nie potrzebny, a szmpon i odzywkę DNC -N mam stosować jako uzupełnienie wcierki (stosowanej przez pół roku). Szkoda mi Colwayu, u nas często jest w promocji i zestaw kosztuje mniej niż 100 zł (w przeliczeniu na złotówki).
Spectral (wcierkę) też udało mi się kupić w boxie (12 sztuk), w przeliczeniu na 1 kosztował mniej niż 70 zł.
Bardzo polubiłam wcierkę firmy PostQuam (placenta), ale jest bardzo droga...
100anna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 13:34   #937
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Rene1235 Pokaż wiadomość
Marzenia....ale czytalam ze koreanczycy cos wymislili takze kto wie...

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Bola mnie wolosy od dluzszego czasu tak jakby cebulki wszedzie pisze ze to stres u mnie stresu nie ma :-(
Ja taki ból też odczuwam, u mnie jest to związane z ŁZS
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-01, 17:41   #938
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

100anna1 dzieki za info

Poczytajcie blog Pepsi Eliot ciekawe rzeczy o ferretynie a propos wlosow

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Zalaczam link

http://www.pepsieliot.com/co-wypadaj...em-i-jelitami/
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 18:37   #939
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Kurde myslałam że żelazem podniose ferrytyne ale w internecie są tak sprzeczne informacje że już zbaraniałam. Jedni ludzie piszą (w tym lekarze) że żelazem da się podnieść ferrytynę, a drudzy że wręcz odwrotnie. Ta cała pepsi eliot pisze nawet że można sobie szkody narobić suplementując żelazo.. Echhhhhhh
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 18:37   #940
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Rene dzięki za link
Straszą tam okropnie by nie suplementowac żelaza na własną rękę, ale ja nie mam wyjścia. W UK lekarze nie widzą problemu z moimi wynikami, nikt nie weźmie poważnie niskiej ferrytyny, a do Polski nie mogę latać co miesiąc na kontrolę krwi. Trudno, spróbuję stosować te specyfiki z linka który wcześniej dodałam, na własną rękę i za każdym razem jak będę w Polsce, zbadam krew.
Sprawdzaliście kiedyś pasożyty dziewczyny? Ja nigdy nie robiłam takiego badania szczerze mówiac

--edit--

Poiu w linku który dodałam, dziewczyna dokładnie pisze jak podwyższyła ferrytyne, z tym że robiła sobie nie badanie krwi na żelazo i ferrytyne co miesiąc kontrolnie, by nie przedobrzyć.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2018-01-01 o 18:38
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 19:49   #941
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

dews- widziałam, ale artykuł jest po ang a ja całe życie uczyłam się niemieckiego więc nie ukrywam że mało z tego wiem :P wrzuciłam sobie wszystko w tłumacza i z tego co wywnioskowałam udało się jej to uzyskać suplemetancją żelaza i L-Lizyną. Dobrze rozumiem? :P

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Tylko z tego co widze ta dziewczyna przyjmowała aż 325 mg żelaza 2x dziennie, szukałam ale nie mogę znaleźć żelaza aż w takiej dawce... najbardziej polecany jest ascofer więc może po to sięgnę.. a Ty dews jakie żelazo zamierzasz suplementować?
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 12:01   #942
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ta dziewczyna ogólnie pisze ze przed 15 lat zmagała się z wypadaniem włosów, oczywiście badała krew itp, aż w końcu jeden z lekarzy skierował ją na badanie żelaza, ferrytyny i jakiegoś iron saturation, które tłumacząc na polski znaczyło by stężenie żelaza? Ale nie słyszałam o takim badaniu. W każdym razie żelazo było u niej ok, ale ferrytyna na poziomie 34 a to stężenie żelaza 14%

Pisze ze znalazła wiadomość online że ferrytyna musi być na poziomie 70 by włosy przestały wypadać. Spytała lekarza czemu jej wyniki są tak złe, skoro je mięso 3x tydzień i dowiedziała się od niego, że z jakiegoś powodu jej ciało nie jest w stanie go magazynować. Zaczęła więc brać preparat Ferrous Sulphate 325mg 2x dziennie i po miesiącu w badaniu krwi ferrytyna skończyła do 41
Wlosy wypadały minimalnie mniej.

Znalazła więc preparat, który wchłania się lepiej o nazwie Ferrous Furmate i brała 325mg 2x dziennie i do każdej tabletki jadła 500mg lizyny (l-lysine) ( nie napisała czemu ale znalazłam w necie że jest to przeciwutleniacz pomagający w wypadaniu włosów) i wszystko popijała dużą szklanka soku pomarańczowego ( witamina C zwiększa wchłanialność żelaza)
Po 2 tygodniach włosy znaczaco przestały wypadać, a po 5 wypadanie całkowicie ustało.

Co 30 dni bada krew by nie przedobrzyć z żelazem we krwi. Chcę utrzymać ferrytyna na poziomie 120..

Nie wiem co o tym myśleć, bo chce zakupić te same tabletki, które stosowała ona, ale boję się, no nie jestem w stanie badać krwi ram często. A raczej mogę ją badać, ale w UK nie dadzą mi wyników, tylko wyślą je do lekarza, który stwierdził że wszystko jest ok;/

--/edit /--

Teraz to już w ogóle jestem w kropce no ponoć żelaza nie wolno brać przy planowaniu ciąży, a ja ją planuje w pierwszej połowie tego roku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2018-01-02 o 16:44
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 16:37   #943
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

325mg dwa razy dziennie to ogromna dawka (w Polsce nawet nie znalazłam takich tabletek) chyba bym się bała tyle brać bez konsultacji z lekarzem, a z drugiej strony co ci lekarze wiedzą.. bagatelizują problem i tyle.
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 18:32   #944
100anna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

do Vica
Mnie (łysienie androgenowe + smutna pamiatka po gwałtownym schudnięciu) lekarka nie przepisała loxonu tylko spectral-N własnie ze wzgledu na linienie, które może trwać tyle, ile cykl włosa.
Ja nie mam depresji ani większych stresów w pracy czy domu, a i tak dostałam lek antydepresyjny - podobno nie można wyleczyć łysienia androgenowego gdy "głowa" nie jest spokojna (tylko na pierwsze 3 miesiące leczenia, teraz już nie).

Nie zawsze włosy lecą gdy brakuje nam czegoś w organizmie, ale nigdy nie przestaną wypadać, gdy te niedobory już są... (chyba; takie moje przemyślenia)
100anna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:45   #945
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

100anna1 Czyli ze po spektral N nie powinno byc lnienia?

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

100anna1 a napisz kochana jaki ten antydepresant bralas moze i ja wezme tylko jaki i w jakiej dawce nie mam stresu ale moze faktyvznie tym wypadaniem sie nakrecam i stres jest podswiadomie rozumiem ze tyko 3 miesiace bralas?
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 08:01   #946
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Rene1235 Pokaż wiadomość
100anna1 dzieki za info

Poczytajcie blog Pepsi Eliot ciekawe rzeczy o ferretynie a propos wlosow

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Zalaczam link

http://www.pepsieliot.com/co-wypadaj...em-i-jelitami/
Też podczytuję ten blog, ale szczerze: w każdym artykule link do sklepu z bio czymś za horrendalne kwoty więc zaczęłam się zastanawiać, czy artykuły nie są pisane pod sprzedaż tych bio-cudów
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 08:39   #947
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

MM od razu odniosłam identyczne wrażenie.

Poiu też chyba bym się obawiała zażywać taką dawkę ;/ zacznę suplementowac jakieś przyziemne dawki, pić sok z pomarańczy i zobaczymy
Powiem wam że minęło ze 3 tygodnie od Mezo + karboksyterapii i póki co efekty kosmos. Każdy mi mówi że mam ładne włosy, bo jakoś tak nabrały na objętości, delikatnie mniej się przetłuszczają, zdecydowanie mniej wypadają.
Chyba pójdę na te rzeźnie jeszcze raz ;/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:08   #948
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Niby tak ale wydaje sie ze mądrze pisze
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:55   #949
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Przesyłam Wam link, w którym dziewczyna pisze że odrosły jest włosy (łysienie plackowate) głównie po zastosowaniu diety bezglutenowej. Coraz częściej widzę, że dieta i naturalne sposoby przynoszą o wiele lepsze efekty niż leczenie się u lekarzy i faszerowanie tabletkami. http://forum.gazeta.pl/forum/w,10019...wa_i_olej.html
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 12:06   #950
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dzięki poiu,

Jak słyszę homeopatia to mi się trochę nie chce dalej czytać tak naprawdę, nie wierzę w to ani trochę.

Co do reszty to myślę, że jak najbardziej miało prawo jej to pomoc, bo łysienie plackowate z tego co się orientuję spowodowane jest nieszczęsnymi jelitami i stresem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 19:08   #951
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Też podczytuję ten blog, ale szczerze: w każdym artykule link do sklepu z bio czymś za horrendalne kwoty więc zaczęłam się zastanawiać, czy artykuły nie są pisane pod sprzedaż tych bio-cudów
Cytat:
Napisane przez dews Pokaż wiadomość
MM od razu odniosłam identyczne wrażenie.

Poiu też chyba bym się obawiała zażywać taką dawkę ;/ zacznę suplementowac jakieś przyziemne dawki, pić sok z pomarańczy i zobaczymy
Powiem wam że minęło ze 3 tygodnie od Mezo + karboksyterapii i póki co efekty kosmos. Każdy mi mówi że mam ładne włosy, bo jakoś tak nabrały na objętości, delikatnie mniej się przetłuszczają, zdecydowanie mniej wypadają.
Chyba pójdę na te rzeźnie jeszcze raz ;/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie to samo
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 20:04   #952
poiu321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 38
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

anitagolska- wydaje mi się że takie rzeczy jak vitapil pomagają osobom, którym wypadsają włosy "normalnie" a nie przy łysieniu andrgenowym o którym jest tu mowa. Przynajmniej u mnie vitapil, merz special, biotebal i inne tego typu tabletki nie przyniosły żadnych efektow
poiu321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 14:20   #953
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Do lysiejacych kobiet noszacych doczepy- gdzie kupic, zeby wygladaly naturalnie i jak dobrac kolor? Nie moge nosic juz rozpuszczonych wlosow, bo wyglada to traumatycznie+wszedzie je zostawiam. W zwiazanych wygladam okropnie, jedynie kucyk na gorze jako tako mi pasuje, ale kucyk wyglada strasznie- dwa na krzyz wystrzepione wlosy, kazdy innej dlugosci. Chce kupic jakis doczep i wkladac go w kucyk zeby wygladac jak czlowiek a nie jak zaniedbana kukla gdzke kupic, czym sie kierowac przy wyborze, jak dobrac kolor by sie nie odroznial. Dziekuje za pomoc
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:07   #954
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

W krakowie wiem gdzie
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:18   #955
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

z tą ferrytyną to jest ciężki orzech do zgryzienia. Ja odkąd wypadają mi włosy mam żelazo zawsze w normie, morfologia też ok, natomiast ferrytyna bardzo nisko.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 12:26   #956
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
z tą ferrytyną to jest ciężki orzech do zgryzienia. Ja odkąd wypadają mi włosy mam żelazo zawsze w normie, morfologia też ok, natomiast ferrytyna bardzo nisko.
Mam tak samo
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 09:24   #957
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Poczytajcie jakas nowosc chyba sie skusze 6 tys. W krakowie niestety nie znalazlam najblizej katowice i warszawa zabieg sie nazywa Regenera Activa
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 12:14   #958
arbuz30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 46
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja mam "trochę" wspolnego z medycyną więc napiszę tak:
- niska (lub w dolnej granicy normy) ferrytyna może dawać różne objawy jak zmęczenie, osłabienie, wypadanie włosów, mimo dobrych wartości hemoglobiny. Wielu internistów o tym nie wie, radzę zapytać hematologa
- przyjmując żelazo jak najbardziej da się uzupelnić ferrytynę, ale kuracja może być długa, dawki muszą być odpowiednio duże (w Polsce najlepszy jest Hemofer) oraz należy je przyjmowac RAZEM z tabletkami z witaminą C
- tabletki z wit. C tylko do połykania, od wszelkich musujących można sobie uszkodzić szkliwo zębów
- bez recepty można kupić bodajże Ascofer i po prostu brać w większej dawce
- po jakichś 3 miesiacach koniecznie kontrola ferrytyny ( NIE żelaza w surowicy!)
- nalezałoby ustalić, co jest przyczyną niskiego poziomu ferrytyny. Jeśli się odchudzacie, macie obfite miesiaczki to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Jeśli jednak nie, należałoby wykonać gastroskopię, bo może z jakichś powodów żelazo źle się wchłania
- dieta bezglutenowa ma sens tylko dla chorych na celiakię. Dla osób zdrowych gluten jest tak samo cennym składnikiem odżywczym jak każde białko. Analogicznie - osoby uczulone na jabłka nie powinny ich spożywać, co nie znaczy, że jabłka są niezdrowe (choć oczywiscie przy celiakii nie chodzi o uczulenie, lecz brak pewnego enzymu - to jest po prostu defekt genetyczny). Zdrowym osobom odstawienie glutenu w niczym nie pomoże, może wręcz zaszkodzić, bo w końcu coś jeść trzeba i im mniej różnorodna jest nasza dieta, tym większe szanse na niedobory różnych skladników


To tyle "wymądrzania" z mojej strony. Teraz ja poproszę o poradę kosmetyczną. Mojej mamie po lekach bardzo przerzedziły się włosy. Pewnie odrosną, ale długo to potrwa. Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wcierkę do włosów, która by ten proces przyspieszyła? Z góry dzięki. Nie jest to łysienie androgenowe.

Edytowane przez arbuz30
Czas edycji: 2018-01-09 o 12:18
arbuz30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 14:38   #959
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Arbuz30 dzięki za to. Powiedz jeszcze czy orientujesz się jak z tym suplementowaniem żelaza, a mianowicie, czy naprawdę można zrobić sobie tym krzywdę?

Jeśli chodzi o wcierki, to na odrost ponoć najlepsza jest placenta z mil mil, aczkolwiek ja sama nie stosowałam. Poczytaj opinię na necie Z własnych doświadczeń, to polecam wcierki Radical takie w czerwono- zielonym opakowaniu.

Dziewczyny ja ostro atakuje się dieta pełną żelaza. Śniadanie płatki z dodatkiem żelaza plus orzechy laskowe i gorzkie kakao ( ponoć na mnóstwo żelaza), obiad kotlety z cieciorki z pietruszką a na podwieczorek smoothie ze szpinakiem i sokiem pomarańczowym planuje ram jeść przez dłuższy czas.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 18:48   #960
arbuz30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 46
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Oczywiście, można zrobić sobie krzywdę, jeśli się żelazo przedawkuje. Odkłada się ono wówczas w różnych narządach np. mózgu i watrobie i może je uszkodzić. Ale do tego musi być go nadmiar, a o jakim nadmiarze można mówić przy ferrytynie w dolnych granicach normy lub poniżej?. A u osób, które mają problem z wchłanianiem go, uzupełnienie wcale nie jest takie proste. Najczęściej okazuje się, że po 3 miesiącach kuracji ferrytyna podniosła się zaledwie o kilka jednostek, a dopóki nie będzie powyżej normy - nie ma się czego obawiać. Uzupełnienie niedoborów żelaza w tkankach trwa długo, zwykle minimum rok. A potem zwykle konieczne jest zażywanie mniejszych dawek dla podtrzymania efektu, chyba że zostanie usunięta przyczyna owego złego wchłaniania. I pamiętajcie - żelazo tylko z tabletkami z witaminą C, wchłania się wtedy o wiele lepiej.
arbuz30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.