Odżywki białkowe - jakie polecacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-28, 13:14   #31
Madziara93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Po treningu piję białko, które zamawiam na stronie KFD, nie wiem czy ma jeszcze jakąś konkretniejszą nazwę. Jest bardzo dużo smaków do wyboru, to dla mnie nagroda po treningu, tym bardziej, że staram się unikać słodyczy.
Madziara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 09:32   #32
Gosiaku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 50
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Ostrovia! Dobre, bo polskie!
Gosiaku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 17:51   #33
nitaxa
Przyczajenie
 
Avatar nitaxa
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Madziara93, mam tak samo, traktuję to jako coś w stylu nagrody z activlabu są gotowe „śniadaniowe” odżywki, tam oprócz koncentratu białka są płatki owsiane i ryżowe i ja wcinam albo wersję czekoladową, albo kokos-wanilia i to są jedyne momenty w ciągu dnia, kiedy się cieszę, że jem potem ewentualnie jak piję po treningu te standardowe rozpuszczane, to już jadę raczej z naturalnym smakiem.
nitaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 15:49   #34
maniuski
Raczkowanie
 
Avatar maniuski
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 35
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Ja tam jak na silke chodziłe to olimp ale już teraz przezuciłem sie na naturalne jedzenie a nie jakieś tam proszki!
maniuski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 18:37   #35
natsko1993
Raczkowanie
 
Avatar natsko1993
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Straszęcin
Wiadomości: 31
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez maniuski Pokaż wiadomość
Ja tam jak na silke chodziłe to olimp ale już teraz przezuciłem sie na naturalne jedzenie a nie jakieś tam proszki!
Ja również jestem za zdrowym jedzeniem ;-) bez żadnych proszków.
__________________
https://bitasmietanka.blogspot.com - ciasta i ciasteczka, śniadania i obiadki - dla każdego coś miłego <3

https://natkaopowiada.blogspot.com lifestyle <3
natsko1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 10:07   #36
Gosiaku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 50
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Malinkna1986 Pokaż wiadomość
Koleżanki przy Waszej wadze jest bardzo prosto pokryć zapotrzebowanie dzienne na białko więc nie trzeba truć się prochem Tak naprawdę nie wiadomo co znajduje się w opakowaniu. Na necie krąży pełno badań w których okazuje się że tańsze białko jest słabo przyswajalne a producenci oszukują i w składzie jest np białko sojowe. Ja swego czasu też zachłysnęłam się reklamą i podpowiedziami trenera. Piłam treca, olimp, sfd, kfd, fa i wiele innych Jestem zdania że białko jest ok ale jako uzupełnienie w dniu kiedy nie masz czasu zjeść posiłku a nie stały element diety.
Jest też sporo badań, że drogie białka są nieprzyswajalne...
Gosiaku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 22:57   #37
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

I też nie do końca wiadomo jak to jest z ich składem. Ja czasem popijam KFD. W smaku jest ok. Ostatnio bardzo posmakowała mi rurka z kremem.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-23, 09:12   #38
janka_ka
Raczkowanie
 
Avatar janka_ka
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 60
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

A ja z czystym sercem mogę polecić te nowe odżywki Protein Blend Chias. Wyszły niedawno, zamówiłam mały zestaw (jestem weganką więc znalezienie dobrego białka wcale nie jest takie proste) i ... zakochałam się! Są 3 smaki: wanilia, truskawka i czekolada - co prawda truskawka to nie mój smak, w ogóle za tym nie przepadam, ale czekolada... piłam z wodą i jest pyszne, a z mlekiem smakuje jak rozpuszczona milka na pewno jej nie zmienię tak szybko

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

powtórzę się, ale w takim razie spróbuj tych: https://sklep.chias.eu/pl/c/Odzywki-bialkowe/21 chemii nie czuć w ogóle, bo nie ma jej w składzie nie są za słodkie (przynajmniej dla mnie) i nie ma dziwnego posmaku. Wiem, wiem, piszę o nich już 2 post, ale to moje nowe odkrycie i są naprawdę przepyszne!
janka_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 09:00   #39
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Tylko 45g białka na 100g produktu. Do tego opakowanie ma ok 0,5 kg, czyli płacimy 120 zł za ponad 200 g białka... Jak za taką cenę to białko nie ma racji bytu na rynku.

Edytowane przez Malinkna1986
Czas edycji: 2018-03-25 o 09:04
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 07:53   #40
janka_ka
Raczkowanie
 
Avatar janka_ka
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 60
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

wolę zapłacić więcej i nie faszerować się słodzikami i chemią smak to wynagradza
janka_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 22:24   #41
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Jak najbardziej rozumiem i popieram, ale uzupełniając 20 g białka dziennie czyli tyle ile ma 1 serek wiejski musiałabyś zapłacić miesięcznie ok 360 zł za białko co jest totalnym absurdem
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-29, 17:32   #42
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez maniuski Pokaż wiadomość
Ja tam jak na silke chodziłe to olimp ale już teraz przezuciłem sie na naturalne jedzenie a nie jakieś tam proszki!
Przecież nikt tych proszków nie je 4 razy dziennie Skoro jest coś takiego to czemu z tego nie korzystać i nie ułatwić sobie trochę życia? Mi odżywka ratuje tyłek, kiedy po treningu muszę jechać np. do pracy, dużo łatwiej jest mi w samochodzie wypić to niż jeść twarożek

A co do odżywki, to ja polecam ze sklepu sfd. Mają duży wybór białka, odżywka nie pieni się, dobrze się rozpuszcza. Mi najbardziej ze wszystkich , które próbowałam podchodzi o smaku ciasteczkowym i truskawkowo-bananowy
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 20:51   #43
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Kiedyś SFD robiło przekręty w swoich białkach dodając soi. Od tamtej pory nie tykam ich produktów.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 15:53   #44
owoceLesne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

O kurcze, nie słyszałam o tym z sfd, a wcinam w sumie na zmianę sfd i activlab. Poczytam o tym, jak to prawda, to już całkiem zostanę przy activ Btw a robicie jakieś jedzenie z białkiem, bo mi się już trochę nudzi takie standardowe picie go. Wiem, że niektórzy jakieś placki albo naleśniki białkowe jedzą, ale jeszcze nie próbowałam.
owoceLesne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 21:04   #45
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Teraz robi się ciepło, możesz robić np shake czekoladowy z kruszonym lodem i owocami
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 19:14   #46
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Hej, czy takie białka mają laktozę?
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 20:45   #47
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

U mnie ostatnio gości Evolite Creamy Whey O'cream Wafer, wyjątkowo dobre jak na odżywkę. Nie za słodkie, smak nie jest denerwujący (chociaż po czasie chyba każdy smak zaczyna wkurzać).
Kiedyś piłam białko tak dla smaku, jak piszecie - w ramach nagrody czy zamiennika słodyczy. Teraz skupiam się na odpowiednim rozkładzie makro i staram się spożywać dziennie 120g białka. Powiem szczerze że bez odżywki jest ciężko Do wielu posiłków dorzucam twaróg (jogurt z bananem+twaróg, omlet+twaróg) żeby dobić do tych 120g, czasem zamiast ziemniaków do obiadu robię soczewicę, oprócz tego oczywiście mięso, sery, maślanki, ale rzadko udaje mi się tak rozpisać dietę żeby mi nie brakło tych 20-30g. Masakra :P

A z takich nieoczywistych ciekawostek, produkty typu płatki owsiane, jaglane, maca mają ok 10g białka/100g. To więcej niż w jogurcie czy maślance! A znowu mleko w proszku odtłuszczone ma chyba 35g/100g białka, więc szukam jakiegoś zastosowania, chociaż zdrowotnie chyba niewielka różnica od białka w proszku ;p
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 22:36   #48
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

A wyobraź sobie jak zawodowi kulturyści jedzą po 400g białka
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 13:18   #49
Makielkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 14
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez owoceLesne Pokaż wiadomość
O kurcze, nie słyszałam o tym z sfd, a wcinam w sumie na zmianę sfd i activlab. Poczytam o tym, jak to prawda, to już całkiem zostanę przy activ Btw a robicie jakieś jedzenie z białkiem, bo mi się już trochę nudzi takie standardowe picie go. Wiem, że niektórzy jakieś placki albo naleśniki białkowe jedzą, ale jeszcze nie próbowałam.
No to jak jesz activlab, to przecież oni mają w ofercie proteinowe omlety i pankejki, możesz też sobie sama dodawać 1 miarkę odżywki do owsianki albo zwykłego przepisu z jakiego normalnie robisz naleśniki.

Aljenka, patrz na składy, możesz mieć problem z proteinami serwatkowymi i kazeinowymi. czasami producenci dodają laktazę do odżywki - to enzym trawiący laktozę, więc takich najlepiej poszukaj

Co do zawodowych kulturystów, to racja, białka wcinają mega dużo, ale też ile ogólnie kalorii. Mam znajomego, który wcina 4 tysiące dziennie, dla mnie to abstrakcja.
Makielkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 16:10   #50
chochlinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Makielkaa Pokaż wiadomość
No to jak jesz activlab, to przecież oni mają w ofercie proteinowe omlety i pankejki, możesz też sobie sama dodawać 1 miarkę odżywki do owsianki albo zwykłego przepisu z jakiego normalnie robisz naleśniki.

Aljenka, patrz na składy, możesz mieć problem z proteinami serwatkowymi i kazeinowymi. czasami producenci dodają laktazę do odżywki - to enzym trawiący laktozę, więc takich najlepiej poszukaj

Co do zawodowych kulturystów, to racja, białka wcinają mega dużo, ale też ile ogólnie kalorii. Mam znajomego, który wcina 4 tysiące dziennie, dla mnie to abstrakcja.
4 koła to jeszcze nie rekord, ostatnio czytałam o facecie, który jadł 10 koła, ale nie wiem, czy to już nie była jakaś ściema. Co do activlabu też widziałam właśnie i nawet wprowadzili ostatnio jakiś deser wysokoproteinowy o smaku szarlotki i planuję go kupić przy jakimś większym zamówieniu, bo po jedną saszetkę nie będę brać przesyłki. Jadłyście to już?
chochlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 22:32   #51
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Mi ostatnio bardzo posmakowało naturalne białko KFD + kakao. Pycha
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 12:11   #52
paterianka
Przyczajenie
 
Avatar paterianka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez chochlinka Pokaż wiadomość
4 koła to jeszcze nie rekord, ostatnio czytałam o facecie, który jadł 10 koła, ale nie wiem, czy to już nie była jakaś ściema. Co do activlabu też widziałam właśnie i nawet wprowadzili ostatnio jakiś deser wysokoproteinowy o smaku szarlotki i planuję go kupić przy jakimś większym zamówieniu, bo po jedną saszetkę nie będę brać przesyłki. Jadłyście to już?
Ja jadłam, pycha jak lubisz jabłka, to zamawiaj.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich - Andrzej Sapkowski
paterianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 18:06   #53
rebelkaa
Przyczajenie
 
Avatar rebelkaa
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 18
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Szarlotki jeszcze nie jadłam, ale z takich smakowych rzeczy to z activlabu lubię wysokobiałkową latte. Jak już nie mogę patrzeć na zwykłe białko, to sobie czasem wypiję, więc jak lubisz takie urozmaicenia to też możesz spróbować.
rebelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 06:28   #54
kasia1546eu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Mi bardzo smakuje eco&fit truskawka Znalazł się w domu przypadkiem - widać domownicy mieli dość mojej walki z wiecznym podjadaniem Smakuje trochę jak jogurt i fajnie uzupełnia desery (zdrowe, to mogę - a co! )

Z tego, co widziałam, są też inne smaki. Ale nie próbowałam, to się nie wypowiem.

Edit: to mój pierwszy wpis, witam wszystkie wizażanki
kasia1546eu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 09:51   #55
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Ja szukam tylko odżywek bezsmakowych, czystych, bez żadnych dosładaczy, smaków i itd. Większość smakowych odżywek jest słodzone sukralozą albo acesulfamem K, które tak jednoznacznie zdrowe nie są, a w czasie okołotreningowym organizmy lubią wysysać i absorbować wszystko co im się daje. Wydaje mi się, że warto więc wtedy świadomie sięgać po mniejsze zło (jak i w życiu codziennym też). Zważywszy, ze jestem też na diecie ketogenicznej i smak słodki z róznych słodzików też powinnam eliminować.
Osobiście używam naturalnych z MyProtein, w tej chwili hydrolizat serwatkowy. Jeśli chcę na słodko - dorzucam do koktajlu kilka owoców sezonowych albo mrożonych, choć najczęściej miarka ląduje w omlecie zamiast mąki.
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 06:08   #56
adrian_kowalik234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Z odżywkami białkowymi jest na tyle dobrze, że każdy znajdzie dla siebie idealny smak zapach i co tylko chce. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych odżywek i ciężko jest teraz nawet pomyśleć, które białko wybrać. W internecie jest sporo stron na których można znaleźć bazę wiedzy o odżywkach i jej suplementacji. Moja dziewczyna korzysta ze strony https://www.prawodoinformacji.pl/ tam znajduje sporo ciekawych porad na temat przyjmowania białka i innych odżywek.
adrian_kowalik234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 20:35   #57
Helia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 4
Dot.: Odżywki białkowe - jakie polecacie?

Ja używałam te z KFD, mają dobry skład i zawartość białka, a oprócz tego sporo smaków.
Helia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-28 21:35:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.